Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49751) csabi63 válasza Gubek-Einste (#49750) üzenetére


csabi63
senior tag

Alapvetően a STB a fő probléma. Szenvednek mint hangya a f@szával, hogy ráerőltessék a Horizon szoftvert, de ez a fapados Kaon nem igazán alkalmas rá. Ahogy a példák mutatják. De mit tehetnek, gondolom van belőle raktáron már pár százezer darab.

(#49752) ztsoft válasza tomp (#49745) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam is hasonló volt a hiba, de egy ping egy ideig helyre hozta, viszont az újraindítás, reset nem. Technikus szerint hardver hiba, cserélte is, kaptam Ubee-t. Sajnos ennek a Wi-fi-je használhatatlan számomra, így ment bridge módba.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49753) tomp válasza 4Grider (#49748) üzenetére


tomp
félisten

Chromecastoknál router gond lehet igen mert netet kapnak. De tv-nél meg modem gond lehet mert nem kap netet de belső hálón ott van. Igaz egyik eszköz sem kap ip-t a Tc szerint.
Annyira nem zavar mert ilyenkor egy táp ki-be és megoldódik.

Gubek-Einste
Számomra a legdühítőbb, hogy már rajtra kész volt 2éve az eredeti box itthon is. Aztán törölték az egészet. Megkaptuk ezt a hulladékot.

(#49754) gduck válasza Gubek-Einste (#49750) üzenetére


gduck
addikt

A hardver a 700-as testvére. A 700-as még Kaon szoftverrel jött ki a gyárból és a UPC is úgy adta az ügyfeleknek. Egy éve frissítették horizonnal és valamilyen érthetetlen oknál fogva úgy látták hogy érdemes ebből gyári Horizont (900-as) csinálni. Gondolom csak a pénzügyi adatokat nézték...

[ Szerkesztve ]

(#49755) tomp válasza gduck (#49754) üzenetére


tomp
félisten

Na majd nézzék meg akkor az előfizetői adatokat is év végén...
Ügyintéző szerint: "Ezzel tartsuk meg az ügyfeleket? Borzalmas. Aki boxos az nem kártyát fog kérni hanem infót, hogy mikor hozhatja vissza az eszközöket mert elmegy." Ha már így gondolják az irodában az mindent elárul.

(#49756) Faterkam


Faterkam
addikt

Bemásolom ide is, hátha valakinek van ötlete... :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#49757) zoli62 válasza Intruder2k5 (#49746) üzenetére


zoli62
addikt

A UPC-nek nyilván költséghatékonyabb külföldi szerverőkről streamelni a magyarországi hálózatába.

(#49758) spici válasza zoli62 (#49757) üzenetére


spici
tag

De azt is nézzük hogy külföldre nincs akkora kapacitás, sőt esténként a külföldi vonalak leherhelődnek eléggé, sokat hallani ilyenről.

(#49759) Dr. Oid válasza tomp (#49755) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Na en oda jutottam, hogy visszahoztam a horizont és épp kapom a ciscot. Elsőre kártyát akart adni, azzal meg ugye dvr nincs, úgyhogy meggyoztem. Végül is segítőkész volt, de azért azon megfekudtem, mikor mondta, hogy ez a horizon meg teszt állapotban van. Ezek szerint en meg teszt ügyfél vagyok :)

(#49760) ztsoft válasza Dr. Oid (#49759) üzenetére


ztsoft
őstag

Az utolsó két mondatodon nem tudtam eldönteni, hogy sírjak vagy nevesek! :C Igaz, elméletileg teszt fázisban van, de bárki számára elérhető, így már nem beszélhetünk tesztről (hacsak a szerződésben nincs ennek az ellentkezője).

Nem vagyok egy nagy jelentgetős fajta, de lehet érdemes lenne erről az NMHH-t is megkérdezni, hogy mit szólnak hozzá.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49761) #54715584 válasza Dr. Oid (#49759) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ez nem tiszta nekem sem teljesen. Anno (áprilisban) úgy volt, hogy szeptemberig (végéig?) tart a tesztidőszak (vagy legkésőbb január), erre elkezdték júni elején dobálni ezeket a dobozokat. Ha maradtak volna hivatalosan a tesztidőszak állásponton, akkor biztosan nem lenne ekkora visszhangja vagy ennyire negatív, mert pár hónapja még itt is néhányan elszontyolodtak, hogy nem vehetnek részt a tesztben.

(#49762) Treck válasza spici (#49758) üzenetére


Treck
aktív tag

Sajat halozatukon belul valoszinuleg nincs ilyen problema, es a visszanezest kiszolgalo hatter is valoszinuleg halozaton belul van. Legalabbis eleg amator lepes lenne sajat halozaton kivul elhelyezni, es toluk fuggetlen halozati / szerver kapacitasra bizni az egeszet. Eleg nagy a Liberty Global ahhoz, hogy ne igy csinaljak, hanem normalisan.

http://google.treck.hu

(#49763) tomp válasza #54715584 (#49761) üzenetére


tomp
félisten

Oké teszt de ne kényszerítsék az ügyfelet, hogy csak ez van. Mert ez akkor nem teszt. Mit szólna a upc ahhoz ha mi is kijelentenénk, hogy a havidíj bevezetése teszt időszak alatt van? Azaz ha nem a teljes összeget fiuetjük be ne reklamáljanak. Ne várják a maradékot.
Na ugye, hogy nem tetszene nekik...
Lehet tesztelni(habár a hulladékot minek?) de ne így...
Konkurenciánál még az idén kön a nagy durranás. Na az mellett ez az ipari hulladék igazi jövő lesz...

Év végi záró buli: nagy hírrel behoztuk a horizont, elhoztuk a jövőt. Igaz az ügyfeleknek nem tetszett a jövő és sokan elmentek de Gibsz Jakab és társa megérdemli az év végi jutalmat. :DDD

(#49764) mikung válasza tomp (#49763) üzenetére


mikung
aktív tag

Dr. House jellegű teszt. ;]

(#49765) cigam válasza tomp (#49763) üzenetére


cigam
félisten

No és Te miért nem mondod fel a szerződésed, ha ennyire nem tetszik? 5 percenként poénkodsz rajta, de Te sem modasz fel. Miből következik hogy mindenki más igen?

Olyan sűrűn jársz az ÜFSZ-ra, hogy minden napra jut egy-egy sztorid? Vagy annak az egy látogatásnak a szövegkönyvét idézed be minden nap?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49766) mikung válasza cigam (#49765) üzenetére


mikung
aktív tag

Mióta itt campel a Horizon HD, nem az első dobozkát kellett cserélni (HDMI gond, megfőtt, LAN qssolt, nem volt hang (megint megfőtt), nem látja a kártyát). Ha más is mindent leírna, szétoffolnánk a topikot. :))

Miért nem mondom fel a fenébe ? Egyrészt még van rablánc, másrészt az alternatíva vagy pistike KTV (60M a max csomag) vagy DSL (10M, örülj paraszt), vagy mikró.

Amúgy nem lenne rossz a UPC, csak ne nézzék hülyének az ügyfeleket. :((( A Horizon kaktuszba viszont nekifutásból, max sebességgel, szánt szándékkal tenyereltek bele és még vigyorognak is mint egy hülyegyerek. :C

[ Szerkesztve ]

(#49767) tomp válasza cigam (#49765) üzenetére


tomp
félisten

1, hűség
2, szerencsére működik a Cisco, a horizont visszaadtam.

Érdekel a horizonos tevékenység így sűrűn járok be igen.
Nem kötelező elhinni emiket írunk. Nyugodtan hiheted, hogy minden rendben miközben nagyon nem.

(#49768) |AP|


|AP|
veterán

TC7200 modem/router-nél ha nem látom a bridge módot, akkor gondolom ipv6-on vagyok.
Járhat bármilyen hátránnyal, ha visszakérem az ipv4-et? Szeretnék mögétenni egy normálisabb routert, mert egyre több furcsaságot tapasztalok a vezeték nélküli hálózattal itthon.

(#49769) Dr. Oid válasza ztsoft (#49760) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

hidd el, én se, főleg tegnap éjjel. azt elmondták, hogy ez egy új platform, nem minden csatorna rögzíthető, nincs két tuner, bla bla bla, ez rendben van, de hogy nem érhető el minden tartalom, amire előfizettem?
ez még az apróbetűben se volt benne... na mindegy, nekem már oké a régi boxszal minden.

monstre: nem mellesleg teszt eszközt nem pénzért ad a szolgáltató és nem úgy, hogy azt kommunikálja, hogy ez egy kereskedelmi forgalmazásra alkalmas, megbízhatóan használható termék. nekem nem úgy adták el, hogy heló, ez teszt box teszt díjcsomaggal, teszt technikával mögötte, teszt tartalommal. ennyire házhoz menni azért a bizonyosért... én mostani állás szerint jól jártam, mert kevesebb pénzért kapok több szolgáltatást, de a gagyi horizon boxokkal még sok embert fognak agyvérzésbe kergetni.

aki meg azon pörög, hogy akkóménemmondodfel, annak üzenem, hogy

1. hűségidő
2. a digi meg a telekom még rosszabb
3. a médiaboxon kívül minden klassz.

[ Szerkesztve ]

(#49770) golyós


golyós
őstag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem ide tartozik, akkor bocs.

Adott egy UPC-s Ubee EVW3226 modem-router és egy Cisco AIR-LAP 1131AG-E-K9 elvileg access point.
Ezeket szeretném úgy összekötni, hogy a cisco vegye a jelet az ubee-ról de külön lehessen rá csatlakozni, kóddal.Tehát az ubeen lenne non-stop internet elérés, erre csatlakoznék én az asszonnyal.A cisco lenne a gyerekeké amit be szeretnék korlátozni például 13-17 óráig legyen rajta wifi.
Ez megoldható valahogyan?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#49771) cigam válasza tomp (#49767) üzenetére


cigam
félisten

Hol írtam hogy minden oké? Ne forgasd ki a szavaimat, és ne adj a számba olyanokat, amiket nem mondtam.

Ugyanakkor elég uncsi hogy minden nap beírod ugyanazokat. Értem én hogy zavar. De! Attól, hogy ide blogolsz, nem fog változni a UPC-nél semmi.

Bozodi János
Én pörgök azon, hogy mér nem mond fel? Csak megkérdeztem (már azt sem szabad?! :((( ), hogy aki itt napi szinten fikázza, és már azt vizionálja, hogy emiatt tömegesen mondják fel az előfizetéseket, azt mire alapozza.
Te is azt írtad (és mások is), hogy nem mondjátok fel, így vagy úgy megoldjátok. Szóval kik és mikor fognak tömegesen felmondani?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49772) Gubek-Einste válasza |AP| (#49768) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hátránnyal nem jár, előnnyel viszont igen.

#49770 golyós
Ez nem szolgáltató specifikus kérdés így inkább ITT tedd fel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49773) tomp válasza cigam (#49771) üzenetére


tomp
félisten

Ha uncsi, nem muszáj olvasni. :)
Nem vizionálom hanem az igazat írom. Amíg van régi box addig megoldják az ügyfelek igen. De ha elfogy akkor már nem tudják.
Anno a mediacard is a tömeges felmondások miatt jött be. Sokan nem akartak boxot. Reméljük most nem lesz hasonló kivárás hanem előbb lép a upc. A pozitív irányba. :)

(#49774) golyós válasza Gubek-Einste (#49772) üzenetére


golyós
őstag

Köszönöm! :R

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#49775) Dr. Oid válasza cigam (#49771) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Hogyne lenne szabad kerdezni, azert remelem,a porges mint kifejezes nem volt szamodra serto. Ha igen, elnezest.
Mindenesetre azt hiszem, onmagukert beszelnek a kritikak, iletve ha belegondolsz, az sem nagy meglepetes, hogy azert nem mondjuk fel tomegesen, mert legtobbunknel ketyeg a husegido, illetve eleg sok esetben nincs alternativa, vagy nem igazan jo. De ettol meg nem lesz vedheto az UPC hatalmas balfeksege.

(#49776) donmackó


donmackó
őstag

Meg van a 3. boxunk is. Most már van 3 horizon box + 1 TC7200. :D

Release the cable hounds!

(#49777) tomp válasza donmackó (#49776) üzenetére


tomp
félisten

3db Horizon box? Nincs meleg? :DDD

(#49778) cigam válasza Dr. Oid (#49775) üzenetére


cigam
félisten

Nem sértődtem meg, nem szokásom, csak meglepett a kifejezés. Hetek óta 4-5 ember "pörög" a témán, és amikor rákérdezek tomp jóslatára (tömeges felmondás), nem az jön le hogy szerintem rosszul gondolja, hanem hogy én védem a UPC-t. Mi ebben a védés?
Miért olyan meglepő hogy nem fikázom napi háromszor, hanem próbálom elfogadni/megoldani a helyzetet?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49779) kezo0 válasza cigam (#49778) üzenetére


kezo0
addikt

Na, most kíváncsivá tettél. Mi módon próbálod megoldani? ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49780) Dr. Oid válasza cigam (#49778) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

En a magam neveben beszelek, nyilvan. Fikazasnak azert nem neveznem, mert amit itt leirtak korabban is, annak valami erdemi haszna van: legalabb azt lebeszelik remelhetoleg a horizonra valtasrol, aki ide benez es elolvassa a sok kritikat. Ha mar a szolgaltato konkretan atvag minket, valakinek ki kell mondani, hogy mirol is van szo, hogy rossz hardvert es rossz szolgaltatast ad nekunk olyan aron, mint amiert a jol mukodot adjak, es sehol sem figyelmeztetnek bizonyos hianyossagokra.

Abszolut kivancsisagbol es pozitiv erdeklodesbol kerdezem, mit es hogyan probalsz megoldani a horizon hulyesegeibol? Hatha nekem is szuksegem lesz ra...

(#49781) tomp válasza cigam (#49778) üzenetére


tomp
félisten

Nem az én jóslatom! Ha jós volnék már írnám is az 5-ös lottó számait. :)
Én csak leírom amit egy upc-s dolgozó mondott el a kollégájával együtt. Ők látják az egészet, hogy mennyire "sikeres".
Nem akarok én rosszat a UPC-nek. Elvégre az ügyfelük vagyok. A szolgáltatásaik nálam a Horizonon kívül atom stabilak. Ha nálam hiba van akkor az vagy olyan központi hiba ami az egész kerületet érinti vagy több utcában szó szerint lehal a teljes hálózat. 4év alatt előbbiből 1 eset volt, utóbbiból szintén. A meglévő szolgáltatások stabilitása alapján én erősen ajánlom a szolgáltatót. Tavaly én magam kerestem fel őket, hogy ha adnak kedvező árat akkor aláírok 2évet. Adtak, aláírtam. Én is csak szimplán azt szeretném, ha nem néznének minket hülyének. Mert most épp az történik.

Megoldani hogyan tudod? Horizonért felelős személy vagy? ;] :D
Eléggé vicces olvasni naponta, hogy a upc konkrétan saját magának osztogatja a pofonokat a fb-on. A visszanéző és társai Horizonos "szolgáltatások" miatt. Izmoznak azzal, hogy elég az 1tuner mert ott a visszanéző. Sajnos csak ők nem értik meg: a visszanéző nagyon nem tudja kiváltani a tuner hiányát.

(#49782) cigam válasza kezo0 (#49779) üzenetére


cigam
félisten

Semmi konkrét. Egyrészt a UPC-t nyaggatom, nem a fórumtársakat. Másrészt n+1 ötletem volt már pl. laptophűtől kezdve, a saját box beszerzéséig. Szóval kicsit konstruktívabban álok hozzá, mint mások. Ennyi.

tomp
De te adod tovább itt. Amúgy meg amikor bejött a digi, annyira jól értesültek voltak mind a szerelők, mind az ÜFSZ-osok, hogy csak hetek/hónapok kérdése, és becsődől a digi, stb...
Egyetlen kirendeltség alapján nem biztos hogy tudsz messzemenő következtetéseket levonni. Már csak azért sem, mert aki már előfizető, annak ott a cisco, és nem akar horizont. Aki meg új, annak meg lövése nincs mit "veszít" azzal, hogy nem a cisco-t kapja. Ez az előfizetők számosságán nem változtat nagy tételben. Tippem szerint a váltás is azért volt ilyen hirtelen, hogy aki most nézi pl. a WEB-en, hogy mit tud nyújtani az új előfizetőknek, ne is lássa hogy volt egyszer egy Philips, Cisco,...

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49783) Dr. Oid válasza cigam (#49782) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Es hogyan fog peldaul megoldodni a sajat boxszal a hbo videotar?

(#49784) mikung válasza cigam (#49782) üzenetére


mikung
aktív tag

Miért én adjak ki azért +pénzt mert olcsójánost játszottak ?

Megfő a doboz ? Max. nem hal éhen a naccsaládos szerelő.

Bocs, de n nincs fölös pénzem CI+ -os dobozra ami nem csak hogy drága, de a szolgáltató mesterséges korlátokat is állít elé (7 nap - 1 nap epg és hasonlók).

(#49785) VWtuning


VWtuning
csendes tag

Sziasztok!

Van egy UPC Technicolor TC 7200-as routerem, amit Bridge módban használok, és egy Tp-Link WDR3600-as routerem OpenWRT-vel.
Szeretnék portot nyitni rajta, de valahogy sehogysem sikerül. Az openwrt-ben már egy olyan szabállyal próbálkozam, ami minden portot kinyit a WAN felől, de így is csak a 80, 443 portok voltak kintről elérhetőek. Minden beállítást megpróbáltam, de sajnos nem működik.
Ha az UPC-s eszközt Routerként használom, akkor működik a portforward, de bridge módban szinte mindent eldob...
Köszi előre is a válaszokat.

(#49786) Intruder2k5 válasza VWtuning (#49785) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A bridge módban lévő TC7200 nem NAT-ol, vagyis rossz topikban vagy a problémáddal, kérdezz rá inkább itt:

OpenWrt topic

(#49787) tomp válasza cigam (#49782) üzenetére


tomp
félisten

Laptophűtő? Sajátbox?
Óóó igen miért ne mi építsük ki a upc számára a hálózatot? Ha veszel egy autót de gyártási hibája van akkor kijelenti a gyártó, hogy tessenek saját maguknak megoldani? Ezt és ezt cseréljék ki. Oldják meg? Nem ezt csinálják.
Ne mi költsünk már azon amin a upc spórolt, hogy nekik több maradjon. Ja igen. Fő a box? Megégeti a polcot? Te magadnak kell megoldani mert a upc magasról tesz arra, hogy a beltéri egységük leég. Szuper. Aki előfizető annak ott a Cisco igen. Egy darabig. Amíg nem romlik el és amíg el nem fogy a Cisco. Aztán indul a reklamálás. Aki új ügyfél az először körülnéz. Mit olvas? Horizon izzik, megolvad a kártya, saját magát süti meg, lassú, lefagy, alig van hangja, stb.
Ha már sajátbox:
Van hűséged a MyPrime-ra és a(z) HBO-ra. Sajátboxal hogyan éred el ezeket? Na ugye...
Szóval a te érveid csak vergődések. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49788) cigam válasza Dr. Oid (#49783) üzenetére


cigam
félisten

Azt nem mondtam, hogy mindenre van megoldás, de pl. neked kell eldönteni, melyik a fontosabb? A 2 tuneres felvételi lehetőség, vagy a videótár. Igazából nem tudom mi az, nincs HBO-m. Arra tippelek, hogy egy myprime szerü szolgáltatás HBO előfizetőknek. Vagy ez ugyanaz mint az HBO GO?

Valószínű ez is egy "jé ez se működik" pillanata a UPC-nek amin (remélhetőleg) dolgoznak, hogy rendbe tegyék. Át kéne böngészni az ÁSZF-et, és kötbér igényt bejelenteni.

tomp
megolvad a kártya, :F Arra gondolsz amit zsoft linkelt? Mert annak a forrása bizonytalan. Nem tudjuk mi lőtte. Nem bizonyított, hogy a Horizon box normál üzeme művelte. Lehet egy villámcsapott készülék, egy lakástűz vagy bármi. Ha nem egyedi eset lenne, valószínűleg többen publikálták volna már a saját képüket.
Vagy lemaradtam valamiről?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49789) kezo0 válasza cigam (#49788) üzenetére


kezo0
addikt

Megjegyzem, nem sokat érsz a kéttuneres saját boxszal sem, ha csak 1 db mediacardot teszel bele, ugyanis idegen (azaz nem UPC-s) eszközökben minden tunerhez külön kártya kell, ha mondjuk egyidejűleg két kódolt adást akarsz rögzíteni (vagy egy kódolt nézése mellett egy kódoltat rögzíteni). Csak a UPC-s Cisco (és a még korábbi Philips) box teszi lehetővé, hogy egyetlen kártyával ne csak 1 db kódolt műsort vehess fel.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49790) Dr. Oid válasza cigam (#49788) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Ez igaz, nyilvan mindenkinek mas fontos. En peldaul a ket tunert meg a tavrogzitest nem tartottam annyira fontosnak, aztan lam, amire ramentem, az meg egyszeruen nem mukodik.

A HBO videotar kvazi ugyanaz, mint a HBO Go - igy is tunt fel, hogy ami tableten van, az miert nincs a mediaboxon? Egyenesen ijeszto hozza nem ertesrol vagy totalis, cinikus ugyfelek figyelmen kivul hagyasarol szol az, hogy az uj, terjeszteni kivant boxukhoz adott szolgaltatashoz egy uj streaming szerver(rendszert) csinalnak, majd arra nem toltik fel a tartalmakat. Wtf? Ez ep esszel felfoghatatlan, hat sajat maguknak vagnak ala. Es meg egyszer leirom, nekem nem teszt eszkozt adtak, nem teszternek szerzodtettek, hanem rendes elofizeto vagyok, ennyi. Nem mellesleg ezt ha akarnam, se tudnam megoldani, mert a szoftvert es a mogotte levo tartalomszolgaltatasi rendszert toltak el, de nagyon, es meg csak el sem ismerik, hanem kamuznak osszevissza.

Jelen helyzetben azt csinaljak, hogy minel tovabb huzzak a megoldast, annal nagyobb elegedetlen ugyfelallomannyal kell majd szembenezniuk, ha tobben cserelnek uj boxra, ha nem tudjak visszaszerezni a regi Ciscokat. Engem pont nem erdekel, hanyan fognak szerzodest bontani, nekem epp eleg, ha engem megszivatnak :)

[ Szerkesztve ]

(#49791) tomp válasza cigam (#49788) üzenetére


tomp
félisten

Igen villám. Vagy maga Bruce Willis küldte a boxra az aszteroidát...
Nálam a boxban 0km-es állapotában szorult a kártya. Mindenkinél szorul. 2hét elteltével a magas hő már megtette a hatását és valami elengedett belül. Elég volt az előlapra fordítani a boxot és kiesett a kártya. Amit 2héttel előtte csak fogóval tudtam kivenni. A kártya szélein körbe enyhe fodrozódás alakult ki. Cisco boxban a mai napig sértetlen állapotú a kártya.
Kérlek próbáld ki 1hónapra a Horizont!

(#49792) cigam válasza tomp (#49787) üzenetére


cigam
félisten

Az autós példádánál maradva: Nem szériatartozék a napellenző (az oldalsó ablakokra, nem tudom a hivatalos nevét), az autó fóliázás is virágzó üzlet. Nem is értem miért nem gyárilag van a hátsó ablakon hello kitty.

Per pillanat kedvenc autógyártód kiadott egy új modellt, a régit már nem gyártja, nem kapható. Vagy ezt veszed, és próbálod házilag tuningolni, mint Árpi.
Szerintem mielőtt a cisco-k kihalnak, a többségnek a hűsége is lejár, így választás szabadsága adott. Persza vannak hangos kivételek, akinek nem bírja ki még 1-2 évet. Hát az így járt. Persze ki tudja mi lesz 1 év múlva, és mit hoz az ősszel a beígért frissítés.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49793) cigam válasza tomp (#49791) üzenetére


cigam
félisten

De közel sem úgy nézett ki mint a fotón. Igaz?

Majd kipróbálom, ha nem kell tiszteletköröket futni, hanem bemegyek a helyi ÜFSZ-ra és a kezembe nyomják/kiküldik postán. Amíg alkudozni kell, hogy majd a szerelő kihozza, beüzemeli, addig nem.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49794) tomp válasza cigam (#49792) üzenetére


tomp
félisten

Igen gyártási hiba miatt veszel új autót. Persze...
Bedöglik a klíma gyári hiba miatt. Szerviz azt mondja old meg. Hiába van garancia rá... Ügyes ellenérv. :DDD
Aki nem bírja ki 1-2évig az így járt? No hát a UPC-nek ugyan ez a hozzáállása. Nem tetszik? Nem érdekel minket. A lényeg, hogy mi olcsón megúsztuk.
A beígért frissítés csak akkor segít ha a frissítés egy másik boxot jelent.
Na de mondom: próbáld ki a Jövő boxot! "A Horizon fejlesztések működnek" "Jövő fejlesztések 2016" Ezzel arra célzok, hogy kb ugyan azon a szinten van ez a horizonos dolog és a tudjuk mi. Parasztvakítás megy ezerrel.
Én elmentem az első irodába. Ááááá csak technikus kötheti be. Mondom miért? Űrtechnikai diploma kell hozzá? Szó nélkül kimentem. Bementem a másikba. Kérek horizont. Biztos? Igen, második eszköznek lesz. Teszt célból. Ja oké. Úgy rendben. Tessék itt a box és a kábelezési csomag. Ennyi. Kezembe nyomták mind2-t.

[ Szerkesztve ]

(#49795) #54715584 válasza cigam (#49782) üzenetére


#54715584
törölt tag

Már az n+1 is megmosolyogtató, nem csak a konstruktív. Nekem inkább úgy tűnik fogalmad sincs milyen szolgáltatások vannak és hogyan működnek. Bennem az a kép alakult ki, amiről előzőleg is írtam: volt egy koax kábeled és rákerestél a csatornákra a tévén aztán neked ennyi elég is volt. No offense, nem kötekedésből írom, viszont ez jön le.

Persze, nyilván az én egyéni szociális problémám, hogy még mindig a saját nyomoromban toporgok: a hűségem még soká jár le. Kötbért fizetni egyszerűen nem éri meg. Lemondani sem lenne értelme, mert nincsen másik alternatíva helyettük. (És ismételném önmagam, eddig nem volt problémám velük). Saját boxot is vennék, már ki is néztem 2 fajtát is, viszont bukom a upc saját szolgáltatásait, amik csak a saját boxokkal használhatók. Szóval megoldás? Ide kellene valami konstruktív ötlet.
Meg arra, hogy hogyan tudnám az egyik szolgáltatásomat nem lemondani, hanem kisebb csomagra váltani anélkül, hogy kötbért kellene fizetnem. ÁSZF talán jó ötletnek tűnik, de tudjuk, a szolgáltatók elég rendesen bevédik magukat.

Feltételezem az nincsen részletezve, hogy az egyébként is ingyen nyújtott szolgáltatások kiesése esetén mi a helyzet, amik meg sem jelennek a szerződésekben és a csomagokban, de a reklámokban igen? :)

Azért (is) van a topik, hogy itt sírjunk és megbeszéljük a dolgokat. Persze sok a sírás meg a negativitás, de ez is a része a folyamatnak. Hidd el már én is unom a saját pampogásomat is, de még nem találtam megoldást. Előbb-utóbb csak találunk valami megoldást, ha meg nem, akkor így jártunk. Bár még sok minden történhet a következő hónapokban. És remélem tényleg születik pár konstruktív hsz.

Ha lesz időm, átböngészem az ÁSZF-et a hétvégén, hátha van benne valami használható, már ha felismerem.

(#49796) gduck válasza cigam (#49782) üzenetére


gduck
addikt

laptophűtől: Horizon box laptophűtővel +1000Ft havidíjjal :D :D Már látom is a TV reklámot :D :D
a saját box: NEM LÉTEZIK olyan több tuneres box amiben 1 UPC kártya kiszolgálja a több tunert!!!

(#49797) cigam válasza gduck (#49796) üzenetére


cigam
félisten

No és 1box(felvételeknek)+ egy mediacard(nézni+felvételeknek)? Tudom, tudom, akkor sem lesz sorozatfelvétel, macera az EPG, stb...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49798) tomp válasza gduck (#49796) üzenetére


tomp
félisten

Horizon Cooler. A ventilátor közepén kéken világítana a UPC logo. :DDD

cigam
Ha meg esetleg megszaporodna a hálózati hiba akkor építsünk magunknak saját koax hálózatot az utcában? :DD

(#49799) ruti


ruti
Közösségépítő

sziasztok,
UPC HDBoxon lehetséges egy csatornát letiltani, elrejteni, vagy jelszóval levédeni?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#49800) cigam válasza tomp (#49794) üzenetére


cigam
félisten

Hogyan nem lett horizon box-om. ;)

1221 nem tudja megmondani van-e raktáron abban az irodába ami a városomban van. Mit pötyögnek egész nap a nyilvántartó programjukba, ha azt sem tudják megmondani melyik irodába mennyi és milyen box van készleten?

Bemegyek, kivárom a sorom, kérek egy horizon box-ot a kezembe. Rendben, tudnak adni, ha első készüléknek kérem. Ha második box lesz, csak a szerelő üzemelheti be/viheti ki, 1500.- lesz a kiszálás, amit a következő havi számlán tüntetnek fel. Rákérdezek, hogy jól értem-e: Ha első box lesz, a kezembe nyomja, vihetem, ha második box, akkor nem kaphatom meg azonnal, és még én fizessek 1500.-Ft-ot amiért napok múlva kihozza a szerelő.

Megköszöntem a segítségét, és kisétáltam az irodából.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.