Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46351) tomp válasza blakey (#46349) üzenetére


tomp
félisten

Jó hát én is ki tudom küldeni gépről Chromecastra a Horizon-t de az nem ugyan az mert ilyenkor a gépen egy videó stream indul el az oldalról amit továbbít az eszköznek.
A UPC olyan keményen ragaszkodik a silverlight-hoz, hogy az már hihetetlen. Nem is értem. Nem vették észre, hogy maga a fejlesztő cég a Microsoft már rég kukázta? Látszik mennyire foglalkoznak a Horizonnal. Pár hónapja írták a fb-on, hogy már dolgoznak a HTML5-ön... Aha igen.
Na hát 9hónap alatt egy 3perces munka. Ez tökéletesen mutatja a dolgot...

4Grider
Ha kiküldhető lenne hivatalosan is AppleTV-re és Chromecastra ugyan úgy UPC hálózaton menne csak. Ugyan úgy Horizon szolgáltatáson menne. Csak nem telefonon/táblán hanem esetleg egy használható méretű tv-n.
Ennél szebb korlátozás már csak az lenne ha lenne a boxon az Apps-on belül egy Horizon Go app és csak ott mennének a csatornák. A boxon appon belül.

Amúgy hűségem van a upc-nél. Magával a szolgáltatással nincs bajom csak irritál, hogy a magyar upc csak meggazdagodni akar rajtunk. Ellenben a többi országban ahol még fejlesztik is a kábel tv réteget.

Találtam emúgy egy ilyet a horizon oldal forrásában.
https://www.horizon.tv/etc/designs/orion/upc/html5-player/hrzPlayer.js
HTML5 lejátszó? Na akkor már csak fél év és esetleg lesz valami.

(#46352) blakey válasza tomp (#46351) üzenetére


blakey
titán

A streamelés akkor működne ha lenne app a fogadó eszközön, ATV4-re még nincs HorizonGo. Ha lesz akkor stream nélkül is menni fog. Chromecaston van app?
Az Airplay egyfajta képernyőtükrözés, mondjuk azért annál többre képes, amolyan felturbózott Miracast, csak sokkal stabilabb, valamint a stream is bele van építve.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46353) tomp válasza blakey (#46352) üzenetére


tomp
félisten

Chromecaston nincs semmilyen app. Az csak lejátszó. Szolgáltató oldalon kell hozzá 1-2 dolog. Először support kell app oldalon. Amikor rákapcsolódik a Chromecastra kiküldi az infót neki ami gyakorlatilag az, hogy töltsd be a Horizon Go nyitóképét/logóját az xy weboldalról. Csatorna kiválasztása után pedig az app elküldi a Chromecast számára, hogy "ezt a streamet indítsd el, köszi" Gyakorlatilag amit az app indítana el azt tovább küldi, hogy az eszköz indítsa el. Onnantól az app csak távirányító. Azaz pause-ra megállítja a Chromecaston futó streamet.
Képernyő tükrözést nem szeretem mert nem az eredeti minőségben megy.

(#46354) blakey válasza tomp (#46353) üzenetére


blakey
titán

Airplay volt az eredeti kérdés.

ATV4-re rengeteg app van, az Airplay meg sokkal, jobb, mint a Miracast, pedig én sem szeretem, de az eredeti minőséget küldi tovább.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46355) spici válasza Clever0 (#46347) üzenetére


spici
tag

Igen így értettem, ha a vonal bírja úgy az 500 megabitet akkor a nettel van a baj.
Na most átraktam Bridge üzemmódba már már felugrott 220 megabitre is speedtest alapján, de ez volt a csúcspont, inkább már 200 megabit amit mindig elér.

Ilyenkor a HGW helyett a kliens veszi át a natolást? Azaz a kliensgép processzora fog terhelődni?

Ja és ugyebár a HGW-be a csatornaszámozás 1-8-ig ment, kiszámoltam hogy a 9. csatorna melyik lehet és az alapján kérje le a többit, azaz a 9-15ig ami remélhetőleg kevésbé terhelt (Jó csak 8mhz-et kellett rászámolni :D)

De lehet ennek is köze van a sebességnövekedésnek.

(#46356) kabelmania27 válasza spici (#46355) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet kevésbé terhelt ds frekiken van a modem.

(#46357) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Sziasztok.

A 122-es körzetben / Erdőkertesen / nincs TV jel telefon internet van. Van másnak is ilyen gondja vagy esetleg helyi probléma merült fel. Természetesen próbáltam újra indítani a boxot eredménytelenül.

Üdv; Zoli

(#46358) kabelmania27 válasza Zolifarkas (#46357) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Analóg tv adás van?

(#46359) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Létezik ekkora difi a két csomag között, vagy rosszul töltöttem ki a táblázatot?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46360) Zolifarkas válasza kabelmania27 (#46358) üzenetére


Zolifarkas
tag

Szia

Nincs analóg adás se.

(#46361) kabelmania27 válasza Zolifarkas (#46360) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet központi probléma van.
Milyenek a modem értékek?

(#46362) Zolifarkas válasza kabelmania27 (#46361) üzenetére


Zolifarkas
tag

Bocsi, de volt egy kis dolgom, a modemet még meg se néztem mert a tv függetlenítve van tőle.
Bejövő főkábel megy egy kettes splitterbe amiből egyik kábel a modembe megy a másik pedig egy hármas splitterbe amiből egyik kábel egyik boxba, másik kábel másik szoba boxba a harmadik megy majd a számítőgép tv tuner kártyájába de ez még nincs használva. Tudom nem szerencsés üres helyet hagyni a splitteren pláne, hogy a kábel is csatlakoztatva van csak a gép nincs még.

(#46363) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Gödöllőn most kicsit megpusztult a kábeltévé. Tableten Horizon Go-val láttam a műsort.
Tehát ha androidos tévém lenne, felrakom a Horizon Go-t, és nézem tovább a kábeltv műsorát? :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#46364) ilias válasza bigr (#46338) üzenetére


ilias
tag

Üdv!
Előtte mid volt és mennyiért? Van benne társasházi kedvezmény is?
Köszi.
Mivel nálunk lejárt a hűség és tulajdonosváltás is történt, nyugodtan nekilátok én is. :)

[ Szerkesztve ]

(#46365) 4Grider válasza -=RelakS=- (#46363) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sajnos az androidos tv-k többségére csak egy nagyon erősen szűkített alkalmazás-listából lehet telepíteni. Így mielőtt ilyen tv-t vennél, előtte mindenképp nézz utána, hogy a neked kellő alkalmazások egyáltalán telepíthetőek-e rá.

(#46366) -=RelakS=- válasza 4Grider (#46365) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ehhez azért gondolom van olyan apróságoknak köze, mint a dőlés/gyorsulás/mágneses tér érzékelő hiánya, nem touch felület, stb.

Venni nem terveztem, csak úgy eszembe jutott este, viszont innentől kezdve érdekes lenne megnézni, hogy telepíthető-e rá az alkalmazás.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#46367) blakey válasza -=RelakS=- (#46366) üzenetére


blakey
titán

Azon kívül, hogy Android a neve eléggé korlátozott. Nem minden annyira egyszerű mint elsőre gondolnánk. Lehet, hogy később változni fog, de egyelőre nem minden alkalmazás érhető el a tv-k androidos rendszerén.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46368) 4Grider válasza -=RelakS=- (#46366) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az én Philips androidos tv-mre egyetlen hazai online tv alkalmazást sem lehet telepíteni az áruházból. Közvetlen az apk telepítését még nem próbáltam.

(#46369) kabelmania27 válasza Zolifarkas (#46362) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hármas splittert cseréld ki kettesre.

(#46370) bigr válasza ilias (#46364) üzenetére


bigr
újonc

Helló!

Ugyanaz a csomag, csak 30as nettel 7690HUF.
Társasházi kedvezmény nélkül.

(#46371) ilias válasza bigr (#46370) üzenetére


ilias
tag

Köszi!

(#46372) Zitronensaft


Zitronensaft
aktív tag

Kistarcsa és
Gödöllő környékek legyenek türelemmel. Tegnap este ellopták 100m optikát
Kerepesen. Elvileg délre kész.

(#46373) ztsoft válasza Zitronensaft (#46372) üzenetére


ztsoft
őstag

Azért arra kíváncsi lennék, hogy az "értelmiség" mit kezd majd vele? :W

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#46374) Gubek-Einste válasza ztsoft (#46373) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Biztos azt hitte, hogy réz és ezért vitte el.
Vagy megbízásból tette.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46375) blakey válasza blakey (#46333) üzenetére


blakey
titán

Csak akkor volt 100%, de azóta sem olyan vészes. Közben finomhangoltam egy picit,
Ilyen volt:

Ilyen lett:

Még tudnék egy picit hangolni a modemen, de szerintem így már jó lesz, tv-vel sincs különösebb gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46376) Zolifarkas válasza kabelmania27 (#46369) üzenetére


Zolifarkas
tag

Hali.

Ok. Köszönöm. Épp most javították meg a hibát, van tv adás.

Üdv; Zoli

(#46377) Uthenger válasza cigam (#46359) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Lehagytad a havidijat...
Azzal egyutt osszegezd

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#46378) kabelmania27 válasza blakey (#46375) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Csökkent a ds és nőtt az us, ettől független elfogadhatók az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#46379) blakey válasza kabelmania27 (#46378) üzenetére


blakey
titán

Ez volt a célom, egyben egy picit nőtt a tv felé az érték olyan +1 dB-lel erősebb, a -6-os helyett -8dB-es TAP-et tettem be, így az egész hálózat kiegyenlítettebb, szerintem a -9dB-es már túlzás lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46380) cigam válasza Uthenger (#46377) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Jogos, az M 6936.-, az S 7996.-ra jön ki a példával. Tehát ebben az esetben 1ezres a difi az M javára.
Viszont, ha csomagban veszem, akkor pl. a TrioXL-ben csak 1998,99.- az M csomag ára, és erre jön rá a beszélgetések ára ami 3935.-re jön ki. Viszont TrioTVmax csomagban csak S-es telefon van. Ha kicserélem M-esre, akkor 10499.-ról 13498.-ra emelkedik a havi díj, vagyis 3k val drágítja meg azt az opciót(ha nem vonom le az S árát, ami kitudja mekkora ebben a csomagban). Ehez hozzáadom a beszélgetések árát, akkor már 15434-nél vagyok. Persze ez még mindég kevesebb mint a TrioXL+HBO. Szóval egész jól ki van találva, és mégsem.

Lejárt a hűségem, és most próbálom kitalálni melyik csomag lenne az optimális választás a következő 1-2 évre.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46381) kabelmania27 válasza blakey (#46379) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Most 3,5+8=11,5dB csillapítást kap a modem, ennél jobban nem kellene csillapítani a modem jelét, szerintem 6-os tap jobb lenne, 9-es tapot felejtsd el, erősítőnél visszaveszik a jelet akkor át kell kötnöd újra.
Hatos tap out ága 3dB körül csillapít, nyolcas tap out ága 2dB körül, egy dB nem oszt/szoroz.
Ha ennyire kell az erős jel a tévének akkor a bejövőre mehet egy kettes egyik kimenet tévé másik kimenet hatos vagy ha magas a vételi akkor nyolcas tap outra továbbosztott ág tapra modem.
Egy-max kettő dB-vel kap többet a tévé mintha csak hármas lenne előtte, ha ennyitől megjavul akkor nem biztos hogy jelszint probléma okozta.

[ Szerkesztve ]

(#46382) blakey válasza kabelmania27 (#46381) üzenetére


blakey
titán

Most így marad, mert mindenhol jónak tűnik, ha változik akkor változtatok. Eredeti felállás szerint -12 dB csillapítást kapott a modem, most 0,5 dB-lel kevesebbet, a tv akkor -6 dB-t kapott, most kb. -5,5 dB-t kap viszont hátul így mindenhol megfelelő, analóg csatornák most nagyon jók, a digitális meg jobb mint eredetileg (eredeti állapot a 3-as splitter volt)
Valahol olvastam, hogy a ds -6- +6 dB között kell legyen és az us meg 45-50 dB között.

Ha ennyire kell az erős jel a tévének akkor a bejövőre mehet egy kettes egyik kimenet tévé másik kimenet hatos vagy ha magas a vételi akkor nyolcas tap outra továbbosztott ág tapra modem. Most ez a felállás, azaz a bejövő kettes splitter, egyik ágra -8-as TAP, TAP ága a modembe, az OUT a TV-be, a bejövő splitter másik ága a távolabbi tv-khez megy, lényegében az eredeti felálláshoz képest a távoli pontokon javítottam az értékeken és ez úgy látszik az egész hálózatra hatással van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46383) kabelmania27 válasza blakey (#46382) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szintén olvastam a -6 +6 tartományról, 3925 10 alatti ds értéket szereti, 3208/12 Tc/Ubee elmegy erősebbel.
Elhiszem, hogy hatással van, ettől független visszirányból lehet lefognak venni, sok helyen kettes splitter után 51 az us.

(#46384) blakey válasza kabelmania27 (#46383) üzenetére


blakey
titán

Mi alapján vesznek le? Ellenőrzik a hálózatot?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46385) kabelmania27 válasza blakey (#46384) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Karbantartáskor szintezik pl ha az adott környéken a modemeknél/boxoknál alacsony az ussnr értéke, ezt az értéket nem írja a ki a modem.
Kettes osztó után nem jó a 50-es SNR, ismerősnél is kb 10dB csillapítás után is 40körüli volt szintén régebbi építésű társas, előfordul, hogy magasra tekert vissziránynál erősítőhöz közelebb lévő lakásokban alacsony az us távolabb pedig akár 10-el magasabb.

[ Szerkesztve ]

(#46386) blakey válasza kabelmania27 (#46385) üzenetére


blakey
titán

Az oké, azt hittem, hogy "monitorozzák" a hálózatot és bentről állítanak. Ha lesz változás akkor én is megcsinálom annak megfelelően. 3 évvel ezelőtt magasabb us értékek voltak és a többi is valahogy magasabb volt, azóta semmit nem változtattak, csak én "dobtam" egy boxot és lett egy médiakártya helyette.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46387) dr_ace


dr_ace
aktív tag

sziasztok

ha éppen most építik ki a UPC hálózatot az utcánkban (Diósd), akkor szerintetek kb. mennyi idő múlva lesz elérhető a szolgátatás?

(#46388) kabelmania27 válasza dr_ace (#46387) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
upconline@upc.hu címen kérdezd meg.
cigam: Egyedi ügyfélmegtartó csomagban lehet kedvező havidíjon megkapnád.
blakey: Monitorozás szükséges a hibaelhárításhoz.

[ Szerkesztve ]

(#46390) Zitronensaft válasza Gubek-Einste (#46374) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ezen tanakodtunk éjjel 2-kor a rendőrrel,hogy azért ezek ha máshoz nem is,de a fémekhez értenek. 100m kábelnél azért feltűnhetne,hogy nem 150 kg,hanem 10...

(#46391) Uthenger válasza cigam (#46380) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Egyébként biztos hogy jól számoltál?
Én a honlapon nem látom hogy díjcsomagonként változna a tudakozó v. a kék szám hívásának költsége...

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#46392) 4Grider válasza Zitronensaft (#46390) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amíg fent vagdalkozol, minden kábel nehéz. Alapból pedig nem érdemes egy oszloptávval kezdeni, az ui. túl rövid mintának. Arra pedig, hogy ránézésre nem megy az elkülönítés: Valahol csak el kell kezdeni...
Más: Mondjuk Kistarcsán már nem sok UPC előfizető maradhatott, ott van normális és olcsó FTTH hálózat is...

(#46393) cigam válasza Uthenger (#46391) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Az M csomag esetén biztos vagyok benne, mert a számlából másoltam ki:

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46394) cigam válasza cigam (#46393) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Hogy az S-t honnan szedtem az jó kérdés, de bele is kavarodtam, mert a bruttó-ra még rászámoltam 27% áfá-t.Ki is vettem az emelt díjjas tételeket, mert sanszos, hogy egyformák:

Vagyis így az M 6216.-, az S 6594.- Végül így már nincs is difi köztük.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46395) Zitronensaft válasza 4Grider (#46392) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nem fent volt,de mindegy. Kistarcsa nem tudom hogy jön ide,majdnem 20.000 előfizetőt érintett 7 településen ez a kis móka..

(#46396) Uthenger válasza cigam (#46394) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Az S melle lehet kerni 100 perc opciot.
Ha nem a helyi hivasra van hasznalva, hannem belefer a mobilhivas, akkor azzal lehet sporolni.
2 honap ingyer, utana 800/ho

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#46397) cigam válasza Uthenger (#46396) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Köszi a tippet, és hogy szóltál a hibás táblázat miatt!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46398) spici


spici
tag

Külföldi irányba nektek nincs csomagveszteség?

(#46399) tigomigocika


tigomigocika
senior tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy a routerem hátulján van USB PORT.
Ez azt jelenti hogy köthetnek ra akar USB vinyót?
Ha igen mik a feltelei?
Ezt azért kérdezem mert akkor a letöltések oda mehetnek es akkor bármelyik gépről el is érem ?
MacBook es wines laptop...
Válaszokat előre is köszönöm

XBOX LIVE: rolandinho007

(#46400) Intruder2k5 válasza tigomigocika (#46399) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mármint a UPC-től kapott "routerre" gondolsz? Akkor a válasz nem, annak az USB portját nem tudod ilyen célokra használni.

spici, nem tudom milyen külföldre gondolsz pontosan, de a 8.8.8.8 DNS szerver 100/100-as pinget produkált.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.