Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) Intruder2k5 válasza blakey (#13900) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mármint a google mail? Nekem megy, HTTPS-en és POP3-on is!

[ Szerkesztve ]

(#13902) urbanjozsi válasza Intruder2k5 (#13901) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Igen az nem ment.
Most megjavult, és a vatera-ra is be tudok jelentkezni :F
Nem valami DNS probléma lehetett?
A TC7200 ban be lehet állítani a google dns-t?

(#13903) Intruder2k5 válasza urbanjozsi (#13902) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, én OpenDNS-t használok!

(#13904) RBJ


RBJ
addikt

[link]
erre valaki?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13905) kabelmania27 válasza RBJ (#13904) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Használj utorentklienst, ismerősnél működik portforward nélkül, vagy próbálkozz portforward beállítással.

[ Szerkesztve ]

(#13906) RBJ válasza kabelmania27 (#13905) üzenetére


RBJ
addikt

Köszi.
Amúgy emlékszem, hogy tényleg anno még win alatt a comodonál be kellett lőni. De modembe minek tűzfal?
Kikapcsolható egyáltalán ott?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13907) kabelmania27 válasza RBJ (#13906) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Csináld meg ezt.

(#13908) Ace owner


Ace owner
addikt

Szerintetek az lehetseges hogy tv, telo jon thometol, a net meg upctol? A csalad nem akar valtani, nekem viszont elegem van a 10 megas instabil szar adsl-bol.. Amugy az internet milyen technologian jon? Valami vezeteken a poznarol? :DD bocs de nagyon nem ertek hozza.

Galaxy Fold 4

(#13909) kabelmania27 válasza Ace owner (#13908) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kábeltévés koaxhálózaton keresztül jön a UPC-s net ha családi házban laksz akkor a villanyoszlopról, nincs akadálya, akkor már a másik két szolgáltatást is érdemes lenne áthozni, pár ezer Ft-al olcsóbbra jönne ki csomagban. Ahol elérhető a kábelnet ott felesleges ADSL-el küzdeni.

[ Szerkesztve ]

(#13910) Ace owner válasza kabelmania27 (#13909) üzenetére


Ace owner
addikt

Ezt magyarazd meg a csaladnak.. Kenyelmesebb igyhagyni mint 2 napot raszanni ami tré elhordja magat es jon a upc.. Egyebkent ha aztmondom a tnek hogy puszipa akkor az penzbe kerul? Csak ki kell jonnie egy szakinak es lebontania a halozatot. Meg a upc-s bekotes is ingyenes? Elvileg anno volt upc-s elofizunk ha ez befolyasol valamit (fibernetet megvettek itt szentendren). Ez egy jo erv lenne :)

Tovabba meg mindig erdekelne hogy aki itt el Szentendren vagy a kornyeken mennyire van megelegedve a szolgaltatas minosegevel. Remelem vannak itt is ph-sok akik figyelik a topicot :))

Galaxy Fold 4

(#13911) kabelmania27 válasza Ace owner (#13910) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha lejárt a T-s hűségnyilatkozat akkor feltudod mondani, lakáson belüli telefonvezetékeket nem fogják elvinni.
Ex Fibernet hálózat gyakorlatban már semmit sem jelent mert a fejállomási berendezések kivannak cserélve.
Kábeles tévés vétellel jobban jársz mint a tányérossal, mert az időjárás nem lesz hatással a vételre, max ha a tápfeladó nem kap áramot áramszünet miat de az egy akkora városba nagyon ritkán fordul elő.

[ Szerkesztve ]

(#13912) devil-k válasza Ace owner (#13910) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha hűség van, kötbéres a játék! De engem ez sem tudott megállítani, hogy ne hagyjam ott a T-Home-t. :DD

Online- ingyenes
Személyesen- 1.500 HUF, DE így már másnap mennek is! (Debrecenben így volt/van)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#13913) Gubek-Einste válasza Ace owner (#13910) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen hűséged akkor semmit sem kell fizetni, ha van akkor pedig elég sokat.
Online rendelésnél biztos ingyenes bekötés, telefonos/személyes rendelésnél nem biztos de szerintem valószínű.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13914) Ace owner


Ace owner
addikt

Kosz mimdenki, elvileg januarban lejar minden, remelem el is hordjak magukat.
Most hogy mondod antanyeros tv szorakozott viharoknal, gyakran el is ment, megegy erv upc mellett. Szerintetek megeri az xl a havi +1500ft-ot L-hez kepest?

Galaxy Fold 4

(#13915) kabelmania27 válasza Ace owner (#13914) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha van hd-s tévé és nézed azokat a hd-s adásokat akkor igen. UPC-nél nem lesz gond viharban.

[ Szerkesztve ]

(#13916) RBJ válasza kabelmania27 (#13915) üzenetére


RBJ
addikt

sajna a port konfigolás nem működik.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13917) kabelmania27 válasza RBJ (#13916) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor nézdmeg a linux tűzfal beállításait. Több ötletem sajnos nincs.

[ Szerkesztve ]

(#13918) RBJ válasza kabelmania27 (#13917) üzenetére


RBJ
addikt

beépített van amin soha nem állítottam még semmit. érdekes módon a régi modemmel nem csinált ilyet.
Kezdem megutálni ezt a technicolor modemet. restart után nem akarja aktiválni a wi fi t.
webes feületen a beállításoikban aktív de fizikailag meg mégse lehet bekapcsolni.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13919) devil-k válasza RBJ (#13918) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem is való semmire sem.... max. ajtótámasztónak! Jobban jársz, ha veszel 1 saját routert és azt kötöd rá.

- mozi bolondéria -

(#13920) Uthenger válasza RBJ (#13918) üzenetére


Uthenger
aktív tag

a hozzá tartozó led világít a modemen?
ha nem, akkor factory resetet nyomjál rá a modem belső oldalán,
valszeg el lett állítva valami...

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#13921) RBJ


RBJ
addikt

kis állítgatástól bírom, hogy resetelni kell. az meg fél óra míg osszeszedi magát.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13922) RBJ válasza RBJ (#13921) üzenetére


RBJ
addikt

reset től mióta törlődik minden beállítás? :W
Teljesítmény százalékos beállítása mit takar?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13923) Ace owner válasza kabelmania27 (#13915) üzenetére


Ace owner
addikt

Az nem mervado mert mire itt hd tv lesz addigra ez a huseg is lejar.
Viszont ez a tv tud kabelen meg dobozon is jonni? Ez hogyan mukodik? Utobbinak mennyi a berleti dija havonta? 3 tv van, egy az emeleten. Gondolom oda fel esszerubb valami dobozos megoldas es akkor nem kell kabeleket huzgalni. Tovabba az oldalon fentvan hogy card vagy box. Ezek kozott mi a kulonbseg?

Galaxy Fold 4

(#13924) kabelmania27 válasza Ace owner (#13923) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Úgy működik hogy az első médiacard vagy médiaboxon van digitális adás a többi tévéken analóg, kérhetsz plusz boxot vagy kártyát. Ha a tévéd tudja a ci+ szabványt kérhetsz médiacardot akkor nem kell box nem lesz videótár.

[ Szerkesztve ]

(#13925) Ace owner válasza kabelmania27 (#13924) üzenetére


Ace owner
addikt

Ezer eves crt tv-k.. Akkor az also szintre mehet az analog, fel meg a box. Koszonom a segitseget.

Galaxy Fold 4

(#13926) kabelmania27 válasza Ace owner (#13925) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs mit. A kábelezésre érdemes odafigyelni bejövőre kettes splitter egyik kimenet modem másik kimenetet el lehet osztani boxra és tévékre.

(#13927) facan válasza Tido (#13878) üzenetére


facan
tag

TP-LINK TL-WDR4300.
Hardveres a NAT, képtelenség hogy túl lehetne hajtani :-)
Emellett képes 925Mbit-et átvinni WAN-LAN irányban úgyhogy szerintem ez is elegendő lehet egy (jó)darabig.

(#13928) jerry311 válasza facan (#13927) üzenetére


jerry311
nagyúr

25k HUF-os broadband router, 925 Mbps WAN-LAN NAT-tal, network processzorral. Hahahahahahahaha az év vicce már januárban.
Jó lesz az ha bír 250-300 Mbps körül NAT-olva.
925 Mbps talán a switching kapacitása.

(#13929) vargalex válasza jerry311 (#13928) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Pedig nem vicc és ráadásul több, mint 1 éves. Sőt, ahogy láthatod, hw NAT nélkül is többet tud, mint tippeltél, igaz ezt már inkább csak OpenWrt-vel.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13930) jerry311 válasza vargalex (#13929) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hmmm, akkor miben gyenge?

(#13931) devil-k válasza blakey (#13900) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez az a más hiba. :DD

- mozi bolondéria -

(#13932) canniball válasza devil-k (#13931) üzenetére


canniball
nagyúr

Én levelezőklienst használva semmit nem tapasztaltam ebből. :))

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13933) devil-k válasza canniball (#13932) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én sem! :C Minket nem érint a globalizációs válságok egyik szele sem. :DD

- mozi bolondéria -

(#13934) jerry311 válasza devil-k (#13931) üzenetére


jerry311
nagyúr

1st world problem. :U

(#13935) facan válasza jerry311 (#13928) üzenetére


facan
tag

A 240-es net bekötése óta (cirka 5 hónapja) használok egy ilyet. Gondolom ez sok mindent elárul:
Time: 01:30:21 up 83 days, 11:31, load average: 0.01, 0.03, 0.04

[ Szerkesztve ]

(#13936) facan válasza jerry311 (#13930) üzenetére


facan
tag

Miért kell gyengének lennie valamiben? :)
Amúgy nálam a wifije gyengébb, mint a 1043ND a gyári antennáival, bár ez lehet hogy csak nálam jelentkezik. (haveromnál ugyanez a verzió, ugyanott vásárolva hozza a gyári paramétereit. Mivel én nem használom a wifijét teljesen hidegen hagy a dolog)
Az idegesítően erős fényű kék ledsort az elején pedig leragasztottam egy szigszalag csíkkal :DD

(#13937) jerry311 válasza facan (#13935) üzenetére


jerry311
nagyúr

83 nap uptime? Nem mond semmit.
Főleg nem arról, hogy milyen sebességre képes és mennyi ideig.
Láttam én már Windows-t is nagyobb uptime-mal.

(#13938) Mate válasza facan (#13936) üzenetére


Mate
nagyúr

Az még akkor régi típus nem? Az újban zöld a led. Lehet valami másba is belenyúltak :D

(#13939) facan válasza Mate (#13938) üzenetére


facan
tag

Igen ez a kék ledes verzió, valamikor szeptember elején vásároltam.
Nem nagyon figyeltem az újabb verzió tulajdonságait így nem értem mire célzol ;)

(#13940) jerry311 válasza facan (#13936) üzenetére


jerry311
nagyúr

Miért kellene gyengének lennie valamiben?
Cégünk jól, olcsón és gyorsan dolgozik.
Ebből kettőt választhat.
Ez olcsó és gyors...

(#13941) facan válasza jerry311 (#13937) üzenetére


facan
tag

Így is lehet közelíteni a dolgokhoz, szó se róla :)
Nem volt performancia problémám vele sohasem. Az előző routereimmel ellentétben ezt nem kell rendszeresen újraindítani (2-3 laptop, telók, TV van rajta a hálózaton - ez utóbbi gyermekeim révén igen nagy forgalmat bonyolít le, mert a videókat mindig az elérhető legmagasabb felbontásban húzza le a youtube-ról)
Az átviteli sebességet nem én mértem (ennyire nem érdekel a táma), az adatot a neten találtam bár nagyon hasonló eredményeket ért el Vargalex is amint láttam....

(#13942) facan válasza jerry311 (#13940) üzenetére


facan
tag

Ez valóban értékes magyarázat :)
Nálam maximálisan megfelel, de más routereket sem szoktam azonnal fikázni és a hibáikat keresni főleg mikor megy minden ahogyan kell.

(#13943) jerry311 válasza facan (#13942) üzenetére


jerry311
nagyúr

Javaslom figyelmedbe az Alapelvek / Szabályzat / ÁSzF áttanulmányozását. Különös tekintettel a III/12/4/3 pontra.

(#13944) vargalex válasza Mate (#13938) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Egészen biztos, hogy belenyúltak. Sőt, mint kiderült, már a led váltás előtt megejtették ezt a módosítást, ráadásul a TL-WDR3600-at is érinti. De attól még ugyan olyan jó az is. A gyári firmware-t használókat természetesen eddig sem érdekelte a dolog, hiszen ott nyilván tudták rögtön, hogy milyen változtatás szükséges.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13945) RBJ


RBJ
addikt

Végig mókoltam mindent még szoftveres tűzfalat is raktam fel a linux ra deluge minden be és kimenő engedve szabály a tűzfalnak, modem be beállítás és mégse jó.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13946) Jégkokó


Jégkokó
veterán

ásnál is szarakodik most a net?Mert nekem megint azt csinálja hogy az oldalak nagy része nem tölt be egyálltalán.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#13947) kabelmania27 válasza Jégkokó (#13946) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modem értékeket a 192.168.100.1 címen.

[ Szerkesztve ]

(#13948) Csocsy


Csocsy
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

120 Mbites netre fizettem elő a UPC-nél, kaptam új wifis modemet, a Technicolor 7200 tipusut.

Viszont a számítógépen a "vezeték nélküli kapcsolatokban" csak 65 Mbitesnek látja.

Ezt nem nagyon értem, hogy lehet.
Rendben, hogy 120 Mbittel nem fog jönni a net, ezt nem is gondoltam, de hogy a router csak a felét tudja az elméleti maximum sebességnek...azért az egy kicsit fura.

Vagy lehet hogy én nem állítottam be valamit jól?

Ha van valakinek valami ötlete, magyarázata, szívesen veszem!

Köszi!

(#13949) kabelmania27 válasza Csocsy (#13948) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg, hogy tudja-e a gép az n szabványú wifit a laptop. Kábelen megvan a 120? Nézd meg a jelszint értékeket? Lefelé és felfelé irányuló menü egyaránt érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#13950) Uthenger válasza Csocsy (#13948) üzenetére


Uthenger
aktív tag

merő véletlenségből nem N-lite-s a gépben lévő adaptered?

ha tudja a 300MBit-et, akkor a technocolorban állítsd a sávszélességet 40 MHz-re, meg greenfieldre a wifi beállításoknál.

[link]

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.