Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) D@ni88 válasza szmissz (#13695) üzenetére


D@ni88
addikt

13 kerben sem tul rozsas a helyzet

(#13702) ^Boss


^Boss
őstag

mostmár hónapok óta legalább heti 2-3 alkalommal beszarik a retkes upc dns, kezd az idegeimre menni, minden kapcsolat megszakad, és csak google dns-el megy tovább a dolog.
dolgoznak ezen bent vagy szarnak az egészre??! elég volt a türelemből, nem ezért fizetek, ekkora hulladék még sosem volt a net, pedig az elejétől előfizető vagyok

(#13703) Intruder2k5 válasza ^Boss (#13702) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindattól függetlenül, hogy abban igazad van, ha fizetsz érte akkor működjön, de én azt nem értem, hogy miért ragaszkodnak ennyire egyesek a upc dns-hez, amikor alternatív szerverrel észre sem lehet venni ezeket a kimaradásokat! Én sosem használtam upc dns-t, és nincs is semmilyen gondom a nettel! Évekig volt google dns beállítva, most jelenleg körülbelül két hónapja opendns van!

(#13704) D@ni88 válasza Intruder2k5 (#13703) üzenetére


D@ni88
addikt

Mit, hol és milyen dns-re kellene állítani, hogy működőképes legyen ez a ...?

(#13705) Intruder2k5 válasza D@ni88 (#13704) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amennyiben használsz routert, akkor abban ajánlott beállítani (de ez minden típuson változó), hogy minden kliensre automatikusan ezek lépjenek érvénybe! Ha nincs router, akkor a kliens IP konfigurációjában lehet megadni! Az OpenDNS szerverek címei...

208.67.222.222
208.67.220.220

Többnyire a LAN beállítások közt érdemes keresni ezt az opciót, esetleg a DHCP szervernél...

[ Szerkesztve ]

(#13706) Intruder2k5 válasza D@ni88 (#13704) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De a kliensen is megoldható közvetlenül, két kattintással!

http://itcafe.hu/tema/upc_magyarorszag_kft/hsz_11791-11791.html

(#13707) HofiZoli válasza D@ni88 (#13701) üzenetére


HofiZoli
senior tag

13 kerben (ahol én vagyok)tökéletes egész nap..

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#13708) zjuhasz válasza kabelmania27 (#13700) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Cisco EPC2203
és amit már írtam, most épp Receive Power Level 2.9 dBmV, Transmit Power Level 48.2 dBmV.
a többi fül nem használható: This feature has not been enabled in your cable modem.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#13709) kabelmania27 válasza zjuhasz (#13708) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, sajnos az új szoftverrel már nem lehet úgy megnézni, az értékek rendben vannak, 63dB jelerősség körül kap a modem és a tévé is ennyivel elvileg nem lehet gond, nézd meg a tévén a beállításokat ha van automata jelszintszabályozás kapcsold be.

(#13710) blakey válasza Intruder2k5 (#13703) üzenetére


blakey
titán

Én is csak "mosolygok" a hibákon :), mert nálam nincs ilyen ,folyamatos a kapcsolat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13711) club1 válasza Intruder2k5 (#13705) üzenetére


club1
veterán

Célszerűbb olyan nyitott dns kiszolgálókat ajánlani, amik a mi hálózatunkból minél kisebb késéssel és stabilan elérhetőek. Az általad említett kiszolgálók fixen 30 ms feletti késéssel érhetőek el innen, ezektől azért említettünk itt közelebbi nyitott dns kiszolgálókat is.

(#13712) blakey válasza club1 (#13711) üzenetére


blakey
titán

Pl?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13713) Intruder2k5 válasza blakey (#13712) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vannak ilyenek, tőlem például ezek a leggyorsabbak jelenleg!

Opennicproject
51.236.6.156
min/avg/max = 14.673/15.283/16.189 ms

GTEI DNS (Verizon)
4.2.2.1
24.747/25.552/27.484 ms

4.2.2.5
23.034/24.082/25.125 ms

De én akkor is maradok az OpenDNS-nél, nekem az teljesen jól bevált, semmi problémám nincs vele! A UPC szerverei is gyorsan reagálnak, mégsem érnek sz@rt se! :)

[ Szerkesztve ]

(#13714) blakey válasza Intruder2k5 (#13713) üzenetére


blakey
titán

Csak kiváncsi voltam, én google DNS-t, verizont és opendns-t használtam és semmi bajom nem volt velük, gondoltam tud okosabbat. :) Nekem sincs semmi bajom ezekkel, mindegyik megbízható és stabil.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13715) tomcsa44


tomcsa44
tag

Üdv!

Kinek mi a véleménye a UPC mobilnetes csomagjairól? Az 1 gigásat néztem ki havi 1690 ft-ért, illetve a 3 gigásat 2290 ft-ért. Azt tudom, hogy a UPC a vodától bérli a hálózatot.

Telefonba tenném, gondolom simet adnak. Van kábel előfizetésem a UPC-nél, ami májusban fog lejárni.

Mennyire megbízható? Tényleg csak annyit számláznak, amennyit feltüntetnek? 7 megabit le- és 1,5 megabit feltöltést ígérnek. Ez nekem elég lenne (hírek, fórumok olvasgatása, semmi más).

Köszönöm!

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#13716) Mate


Mate
nagyúr

UPC-től nem lehet kérni valami hitelesített eszközt, ami folyamatosan monitorozza az internet sebességet?

240-es csomagom van, de 4 hónap alatt leginkább 140/15. Ez még önmagában nem is baj, de emellett a pingek *arok lettek.

(#13717) Intruder2k5 válasza Mate (#13716) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Áááá, nem fognak kib@szni saját magukkal! :)

Viccet félretéve, ilyenről nem tudok más szolgáltatónál sem!

(#13718) Mate válasza Intruder2k5 (#13717) üzenetére


Mate
nagyúr

De létezik valami ilyesmi eszköz amit meglehet venni vagy fogyasztóvédelem ad? :D

(#13719) canniball válasza Mate (#13718) üzenetére


canniball
nagyúr

Mire mennél vele, a garantált minimum így is megvan, nem?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13720) pjen válasza Mate (#13716) üzenetére


pjen
félisten

Ha a garantált sebesseg meg van nem sokat tehetsz.

(#13721) -=RelakS=- válasza Mate (#13716) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az a 240/20 a beígért maximum, nem pedig a tényleges mindenkori sebességed.
A mellékelt ábra szerint a garantált sebességed 60/5Mbps, az aktuális e között és a maximum között változhat. Ha ez alatt, lehet menni asztalt verni.

Ilyenkor feljönnek a régi emlékek, hogy az első széles sávú internet elérésem még kemény 512kbps volt :)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13722) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Azt tudja valaki, hogy ha át szeretnénk költöztetni másik szobába a tv-t akkor azt mennyiért csinálják meg?

(#13723) kabelmania27 válasza F_Zolee (#13722) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

kb 3ezerFt-ba kerül az új vételi hely kiépítése

(#13724) F_Zolee válasza kabelmania27 (#13723) üzenetére


F_Zolee
veterán

Értem, köszi. Ezt online is meg lehet rendelni, mert nem sikerült találni ilyen pontot se?

(#13725) kabelmania27 válasza F_Zolee (#13724) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezt szerintem csak a 1221-en. A másik megoldás az hogy híradástechnikai boltban csináltatsz x méter 3x árnyékolású koaxot F csatlakozóval apadugóval.

[ Szerkesztve ]

(#13726) pettyes


pettyes
csendes tag

Ha 120megás netnél a laptopon simán mérek 80-90megát, de okostévén (LG LA667s) mindössze 25 körüli értéket, akkor a TV-ben keresendő a hiba, vagy segíthet valami router beállítás, esetleg bármi más?

(#13727) kabelmania27 válasza pettyes (#13726) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Wifin vagy kábelen keresztül mérted? Milyen modem/router van nálad?

(#13728) pettyes válasza kabelmania27 (#13727) üzenetére


pettyes
csendes tag

Wifi-n picit jobb a helyzet, 30-40 körül, 5Ghz-en majdnem megvolt az 50 is. Az aggasztó 25 körüliek kábelen sikerednek. A kábel elvileg jó.
Modem: TC7200.U

(#13729) blakey válasza pettyes (#13726) üzenetére


blakey
titán

A tv-k hálózati kezelése botrányos, gyenge, egyáltalán nem mérvadó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13730) pettyes válasza blakey (#13729) üzenetére


pettyes
csendes tag

Hasonló kaliberű TV-n, szintén 120-as nettel ment a 80Mbit is. Ezért nem értem igazából.

(#13731) blakey válasza pettyes (#13730) üzenetére


blakey
titán

Sokkal drágább tv-kben is volt, hogy wifi panelt kellett cserélni, mert nem működött, hiába, tv-kben ez csak egy "ajándék", ha nagyon zavaró akkor próbáld ki egy másik routerrel ha azzal sem változik akkor kérdezd meg szervízt, lehet, hogy hibás a LAN része.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13732) pettyes válasza blakey (#13731) üzenetére


pettyes
csendes tag

Okés, köszi!

(#13733) Uthenger válasza -=RelakS=- (#13721) üzenetére


Uthenger
aktív tag

azért azt se felejtsük el, hogy ezt a sebességet a modem és a fejállomás között garantálják.
tehát lényegében az hogy a modemre kötött gép és a külvilág között mi történik, arra vonatkozóan semmi garancia nincs...

mondjuk nem tudom mit tudnának garantálni?
azt hogy külföldön kukutyin mögött 2 sarokkal mennyi, azt ugye senki nem fogja garantálni, de még belföldre se nagyon...
csak azt, hogy amíg a saját eszközei vannak, azok között mi mérhető.

igazából a mobilszolgáltatók a befutók ebből a szempontból még mindig:
garantált sebesség: 0 kbit
mégis viszik a mobilneteket az emberek...

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#13734) Tatyla


Tatyla
őstag

upc tecnicolor wifis routernél mik a legjobb beállítás a speciális beállításoknál?

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#13735) Mate válasza -=RelakS=- (#13721) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem akarok én asztalt verni, csak simán lemondom és kész :D

(#13736) kabelmania27 válasza Mate (#13735) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet többen váltottak trio XL-re ezért túlterhelt lett a környék vagy zajbetörés van valahol.
blakey: Minél több funkció van a tévében annál nagyobb a meghibásodás lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#13737) pjen válasza Mate (#13735) üzenetére


pjen
félisten

Kis segítséget kérnék.Mult hét szerdán UPC szerelő HD s beltérit cserélt mert meghalt a HDD a régiben.Csak a feleségem volt otthon szerelő mondta nem állítja be mert az kb 1 óra,de olvassuk el a könyvét.A beltéri Ciscó típus és azóta sem tökéletes.Már odáig eljutottam,minden müködik csak a beltérit kell időnként 3x4 szer bekapcsolni mire van lép.Valami ötlet,vagy hívjam újból UPCt. :R

(#13738) blakey válasza kabelmania27 (#13736) üzenetére


blakey
titán

Ez így nem feltétlenül igaz, mert minél több funkció van benne annál jobb is lehet de a tv-kben nem egy acélos wifi vagy lan modul kerül be, bizonyos mértékben használható. Én is használom de csak sorozatok nézésére, esetleg egy-két képet megnézek tv-n ill. szoftvert frissítek, nem szoktam mérni a sebességet, mert az pont nem érdekel. :)

(#13737) pjen
Mi az, hogy "van lép"? (kép?) Újat kaptál? Néz át a csatlakozásokat, reseteld a box-ot és állítsd be a megfelelő felbontást a tv-hez igazítva, semmiképp sem jó így, nálam hibátlanul teszi a dolgát a cisco box, nincsenek képi kimaradások.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13739) pjen válasza blakey (#13738) üzenetére


pjen
félisten

Köszi.OK.a lép az sajtó hiba(kép).Viszont.Amit leírtál mindent végig csináltam+van még egy ugyanilyen beltérim és simán müködik.Azt hogy ujat kaptam vagy javítottat nem tudom a hátulján ott a hologramos matrica. :R

(#13740) blakey válasza pjen (#13739) üzenetére


blakey
titán

Milyen tv-re van kötve? Milyen felbontásra van állítva a box?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13741) pjen válasza blakey (#13740) üzenetére


pjen
félisten

Egy philips a TV és 1080 ra van állítva.A tv 2 hónapos és az előző box ugyanerre volt állítva amíg be nem sz@rt a box HDD je. :F

(#13742) blakey válasza pjen (#13741) üzenetére


blakey
titán

Esetleg próbáld meg egy másik kábellel, hátha. A kártyát megtisztíthatod, hátha az is segít, ha továbbra is ua. a helyzet akkor hívj szerelőt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13743) pjen válasza blakey (#13742) üzenetére


pjen
félisten

:R

(#13744) Qmi


Qmi
tag

Hülye kérdés, de valaki esetleg nem tudja a: Cisco epc3208 Modem gyári username/password kombinációját?
Google semmi hasznosat nem dobott. :F

(#13745) Intruder2k5 válasza Qmi (#13744) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

semmi / semmi avagy üres / üres :)

De mindösszesen egy sorral (Serial Number) fogsz több infót kapni!

[ Szerkesztve ]

(#13746) Qmi válasza Intruder2k5 (#13745) üzenetére


Qmi
tag

Hogyhogy? Havert próbálom telefonon irányítani, de én nem látom ugye amit csinál. Nekem Cisco 3825-öm volt, de ott belépés után beállítások egész tárháza volt. Itt nem? :F

PortForwarding-ot kellene állítani Torrent kliens miatt.

[ Szerkesztve ]

(#13747) Intruder2k5 válasza Qmi (#13746) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom az inkább 3925 lehetett, ami viszont HGW, vagyis modem és router egyben, ergo van mit beállítani benne! A 3208 viszont csak modem, amihez ha úgy nézzük, nem is sok köze van az előfizetőnek, amíg működik! Egy diagnosztikai oldala van és ennyi!

A 3208-nak nincs tűzfala, lévén csak modem, így ebben nem fogsz port forwardingot állítani, de nincs is rá szükség! Ha van saját routere, akkor abban állítsa, ha nincs, akkor meg sehol!

[ Szerkesztve ]

(#13748) Nordik


Nordik
őstag

Mi van a UPC-nél, hogy bejönnek az RTL Klub, TV2 stb. HD adások is? Eddig ezek nekem nem voltak. És nem is kértünk HD csomagot. Trio L csomagunk van.

(#13749) balage25 válasza blakey (#13678) üzenetére


balage25
senior tag

Utánakérdeztem a dolognak. Azt csak hittem, hogy az HBO lemondása után nem lehet lejátszani, az működik. A kártyacsere, és kártya nélküli lejátszás pedig nem megy. Volt régen Philipsd HD box is, az három csatornát tudott felvenni egyszerre, és mindet ki is kódolja egyszerre a Nagra 3-as kártya.

(#13750) Nordik válasza Nordik (#13748) üzenetére


Nordik
őstag

Már megvan, HD nyílt hét van. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.