Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) poli27 válasza kabelmania27 (#14390) üzenetére


poli27
veterán

igen azt még én raktam ide fel a kollégákkal Rubicomnál :) Ez meg a 2 Node ezt is én raktam fel szintén :) Nem tudom hogy még itt vannak e vagy már több van esetleg belőle! : [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14402) ldave


ldave
félisten

Tapasztalt valaki hasonlót mostanában?

A Slime draws near! Command?

(#14403) parijani


parijani
tag

Sziasztok!

azt tudja valaki, hogy ha lejár a hűség, akkor milyen lehetőség van ugyanolyan vagy kisebb csomagra váltani?
tudom hívjam az ügyfélszolgálatot, de ott mindig mást mondanak...
Szóval korábban volt olyan kikötés, hogy x napig nem kötöttek ugyanarra címre szerződést, de most ezt nem találom az ASZF-ben? A lényeg, hogy lejár a hűség és voltak olyan kedvesek, hogy drágábban akarják adni ugyanazt a csomagot, viszont ha nem hosszabbítok, akkor van-e lehetőségem a most érvényes akciós ajánlatok közül bármelyiket is megrendelni? Tavaly még azt mondták egy ugyanilyen esetnél, hogy ha ugyanarra a címre kérem, ahol előzőleg is volt, akkor csakis más csomagot adnak, de arra már nem emlékszem, hogy ez lehet felfelé/lefelé is illetve ha jalanleg analóg bronze+fiber60-am van, akkor abból lehet-e Trio-S-re ,menni, mert a TV csomag az végülis ugyanaz...?

Köszi!

(#14404) Gubek-Einste válasza parijani (#14403) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Felfelé bármikor lehet váltani, még hűség alatt is.
Ha már nincs hűséged akkor tudsz le/fel felé váltani szabadon.
Ha most nem csomagban vagy akkor nyugodtan tudsz váltani csomagra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14405) parijani válasza Gubek-Einste (#14404) üzenetére


parijani
tag

Köszi!
Viszont nincs már az, hogy nekem most analóg bronze+fiber 60-am van, lejár a hűség és akkor azt mondom, jó akkor megint akarok hűséget ugyanerre a 2-re. Egyszer szintén lejárt a hűségem és emeltek a díjon, mert ugye listaár van...felhívtam őket, hogy akkor kötök hűséget és azt mondták, hogy ugyanolyan tv és internetre nem lehet, és mindkettőn változtatnom kellett, hogy tudjak hűséget kötni. Viszont most sem akarok váltani (max Trio S-re, mert az olcsóbb, mint a mostani, igaz 30-as net, de emailre bőven lég...csak ugye abban is a az analóg bronze tv van)másra, mert nekem ez pont elég, de a hűség hosszabbításnál magasabb díjat ajánlottak...abba meg nem akarok belemenni.

(#14406) Gubek-Einste válasza parijani (#14405) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ugyan arra nem lehet de mivel nincsen jelenleg telefonod így a Trio S-re váltásnak mennie kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14407) pd válasza Gubek-Einste (#14406) üzenetére


pd
tag

"Azon meglévő előfizetőink, akik két különböző alapszolgáltatással rendelkeznek, a Trio L és Trio XL akciós csomagokat vehetik igénybe (...)"

#parijani:
Nekem simán hagyták, hogy ugyanarra a csomagra kössek újabb egyéves hűséget. Olcsóbb, mint a listaár, de persze nem annyi, mint amennyi akciósan hirdetve van az új előfizetőknek meg felfelé módosítóknak.

[ Szerkesztve ]

(#14408) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Lenne egy problémám a upc nettel.
Routerrel van összekötve a modem,de elég gyakran elmegy a net.
Ha újra indítom a modemet,ismét jó.
Tiltaná a routert a upc?
Van rá valami okosság?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#14409) kabelmania27 válasza beci (#14408) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modem jelszintet a 192.168.100.1 címen, ne maradjnak le az upstream értékek.

(#14410) beci válasza kabelmania27 (#14409) üzenetére


beci
őstag

Ezt egy kicsit részleteznéd? :)
TP-Link TL-MR3420 router és Sisco modem.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#14411) kabelmania27 válasza beci (#14410) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Böngészőbe írd be hogy 192.168.100.1 és nézd meg az értékeket.

(#14412) beci válasza kabelmania27 (#14411) üzenetére


beci
őstag

Ment privi...

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#14413) parijani válasza pd (#14407) üzenetére


parijani
tag

Köszi!
ezt nekem is felajánlották, de egy kicsit patkányságnak tartom, hogy drágábban adják a 2 szolgáltatást, mint az új előfizetőknek a 3-at. Tudom ez mindig így van, csak nem tudom mennyire etikus ez az egész. Sőt most beszéltem velük, ha felbontom a szerződést, akkor nem 30 napig nem köthetek újat, hanem mindaddig, amíg nincs új akciójuk, tehát ha most felbontom és 9 hónapig nincs új akciójuk, akkor 9 hónapig nem lesz UPC-m...ezt mondjuk nem tudom mennyire engedi a fogyasztóvédelem, de lehet megkérdezem Őket. Ez zsarolás szerintem, sajnos nincs konkurens szolgáltató, de reménykedek, hogy mihamarabb lesz...

(#14414) pd válasza parijani (#14413) üzenetére


pd
tag

Hát ez már csak így megy sajnos. Te már fizetsz így is úgy is, nem fogják azon törni magukat, hogy minél kevesebb hasznot zsebeljenek be rajtad. :P
Egyébként szerződést köthetsz velük újat bármikor, csak az aktuális kedvezményes ajánlatokat nem veheted igénybe. Vagyis listaáron (39-szer drágábban) bármikor vehetsz tőlük bármit, nem állnak az utadba. Ki van ez találva rendesen.

(#14415) kabelmania27 válasza parijani (#14413) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha lejár a hűség mond le a tévét, utána rendeld meg a trió S-t.

(#14416) mlinus


mlinus
őstag

akinek 240megás csomagja van: milyen stabil a sebesség csúcsidőben?

(#14417) Intruder2k5 válasza mlinus (#14416) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár nekem nincs, de ahogy szoktam olvasni, a garantált meg szokott lenni mindig! A 240 már nem annyira... Bár gondolom ez is területfüggő! Van akinél hibátlan, van aki viszont azt írta, hogy bekötés óta csak egyszer-kétszer sikerült 240-et elérnie!

[ Szerkesztve ]

(#14418) devil-k válasza mlinus (#14416) üzenetére


devil-k
nagyúr

Területfüggő, változó. A böngészési sebesség megvan, a letöltés nem mindig (nap közben). De egyébként teljesen rendben van.

- mozi bolondéria -

(#14419) HofiZoli válasza mlinus (#14416) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Most ilyen

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#14420) facan válasza mlinus (#14416) üzenetére


facan
tag

A csúcsidőt (hétköznap olyan 17-23 között, hétvégén 14-23) kivéve mindig megvan a 240mbit. Csúcsidőben 160-190mbit szokott lenni.
Szerintem teljesen korrekt.
Itt most a jelszintek is tökéletesek, lefele 2dBmV az átlag, felfele 41dBmV.

[ Szerkesztve ]

(#14421) mlinus


mlinus
őstag

köszi, nemsokára költözök 5. kerületbe ahol csak upc van, kiváncsi voltam megéri-e a 240, de ha átlagban megvan a 180 akkor eléggé, jelenleg kb ugyanannyit fizetek 80 mbitért más szolgáltatónak.

(#14422) RBJ


RBJ
addikt

Nagy a baj. :W átállítottam a modem beállításnál anno a felh. nevet, jelszót és teljesen elfelejtettem.
Honnan bányászhatom elő? :W Tc 7200

vagyis a 192.186.0.1. belépésnél. :O

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#14423) Intruder2k5 válasza RBJ (#14422) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyomj neki egy reset-et! Hátul, áram alatt 10mp!

(#14424) RBJ válasza Intruder2k5 (#14423) üzenetére


RBJ
addikt

hát nagyon nincs kedvem hozzá a múltkor fél napot szenvedtem vele míg lett wi fi. valamiért nem akart elindulni rendesen.
Bajom a következő, kaptam egy notit, hogy rakjam újra. Driverek felrakása után meg nem nagyon akar net kapcsolat felépülni, állandóan ledobálja magát. érdekes linux alatt működik, win alatt nem.
modem leosztásra gyanakodok habár linux alatt se ment volna elvileg így.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#14425) Intruder2k5 válasza RBJ (#14424) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor pedig ennyi, mert ebből nem fogod kinyerni másképpen a jelszót!

(#14426) devil-k válasza RBJ (#14424) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csavarozd szét az eszközt és a bal felső sarokba oda lesz karcolva finoman, az új FW erre is képes, ott ki tudod olvasni. ;] ;]

- mozi bolondéria -

(#14427) RBJ válasza devil-k (#14426) üzenetére


RBJ
addikt

hehehe

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#14428) jerry311 válasza RBJ (#14427) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ezt most elq...
De...
Ebből is lehet tanulni. Pl. letöltesz és feltelepítesz egy KeePass-t, hogy legyen miben tárolni az új felhasználónevet és jelszót, amikor factory reset után újra beállítod.

(#14429) parijani válasza kabelmania27 (#14415) üzenetére


parijani
tag

Hú, ez működik, mert eddig eszembe sem jutott. Mennyi ideig nem lesz TV-m? akár 1 hét után is mondhatom, hogy akkor most akarok TRIO-t, mert az olcsóbban jönne ki?

(#14430) Intruder2k5 válasza parijani (#14429) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebben ne legyél biztos, szerintem inkább három hónap!

(#14431) pd válasza parijani (#14429) üzenetére


pd
tag

"Az ajánlatokkal nem élhetnek azon előfizetők, akiknek a kampányban megrendelni kívánt szolgáltatásra vonatkozó előfizetői szerződése adott kampány indulása előtt kevesebb mint 1 hónappal szűnt meg."

Vagyis ha esetleg tudod, mikor indul a következő akciójuk több mint egy hónappal előre, akkor meg tudod csinálni, hogy lemondod 31 nappal előtte. Na persze gondolom a "lemondás" tutira az, amikor ők kikötik, nem amikor te bejelented, hogy akkor lemondanád, szóval elég necces. Meg hát ki tudja hónapokkal előre, mikor indul a következő akciójuk...

[ Szerkesztve ]

(#14432) jerry311 válasza pd (#14431) üzenetére


jerry311
nagyúr

Átlag 3 hónapos kampányokkal lehet számolni.

(#14433) Mate


Mate
nagyúr

Szerintetek Horizon-t szolgáltatást bedobják VB előtt? Vagy más akcióval készülnek vajon?

(#14434) Gubek-Einste válasza Mate (#14433) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Még nem tudni, hogy mikor lesz nálunk Horizon de szereintem a VB előtt biztosan nem, ha lesz is valami arról még egyenlőre semmit sem lehet tudni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14435) kabelmania27 válasza parijani (#14429) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jó kérdés, lehet úgy van ahogy Intruder2k5 leírta.

(#14436) Syd69


Syd69
aktív tag

FOX-al mi újság?

Alma

(#14437) Mate válasza Gubek-Einste (#14434) üzenetére


Mate
nagyúr

Hát igen, elég nagy a titkolózás. Ha jól tudom túl drágák a boxok és most butított boxokkal akarják más technológiával megoldani a dolgot.

Módosítani akarom a szerződésemet, csak nem tudom eldönteni, hogy várjak vagy sem.

(#14438) pjen válasza Gubek-Einste (#14434) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Horizon ez tulajdonképpen milyen szolgáltatás lesz,ha lesz? :R

(#14439) jety91


jety91
őstag

Sziasztok!
Valaki találkozott olyan hibával, hogy random időnként megáll a http-n keresztül töltött fájl letöltése?
Pl.: 200MB-os fájl esetén 35-nél 50-nél 74-nél (maga a fájl kb 3p míg lejönne, így viszont van amikor 10p)

Sőt, olyan is szokott lenni, hogy egyszerűen nem folytatja a fájlt, hanem a chrome kiírja, hogy hálózati hiba miatt a letöltés meghiúsult.

Amióta Technicolor modemem van azóta vettem ezt észre sajnos :(
- Kábellel nincs baj, wifin is ezt produkálja
- Internetkapcsolat jele stabil, minden rendben (régebben írtam és akkor az értékek helyesek voltak és azóta sem változtak)
- Sávszélesség nem ingadozik
- stb...

Vagy valami beállítási gond lehet (IPSec,PPTP?) vagy szimplán a modem rossz :F

(#14440) TeeJay


TeeJay
félisten

"A Stratégia alapján a kormány legfőbb céljai közé tartozik a megfelelő digitális infrastruktúra megteremtése. Határozott szándék, hogy 2018-ra minden háztartás számára hozzáférhető legyen minimum 30 Mbps-os internet-szolgáltatás, legalább felük pedig 100 Mbps-os vagy gyorsabb eléréssel rendelkezzen. A tervek szerint 2016-ra teljes körűen kiépül a Nemzeti Távközlési Gerinchálózat. További cél, hogy a mobil szélessávú lefedettség 2016-ra érje el a 95%-ot, és ekkorra valamennyi oktatási intézményben minimum 20Mbps sávszélességű internetet használhassanak."

remélem meg is valósul :)
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14441) canniball válasza TeeJay (#14440) üzenetére


canniball
nagyúr

Tervek azok mindig vannak...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14442) poli27 válasza TeeJay (#14440) üzenetére


poli27
veterán

Ennél a kormánynál mi valósult meg eddig őszintén(lakosság nyomorba döntése kb)? Csak a nagy szavak, meg a hülyének nézés, ilyen mértékű adó mellett nem fognak fejleszteni a cégek.... 100ft/m kábeladó!

[ Szerkesztve ]

(#14443) Intruder2k5 válasza poli27 (#14442) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Majd jön a sz@r vezeték nélküli net mindenhova!

(#14444) Mate válasza TeeJay (#14440) üzenetére


Mate
nagyúr

Miért nem csodálkozom azon, hogy lesz Nemzei Net is....

poli27: Szarrá adóztatják a cégeket, ezzel elérve, hogy ne fejlesszenek. Majd kiépítik a saját hálózatukat és elmondják, hogy bezzeg mi fejlesztünk, míg a mocsok multik nem csinálnak semmit.

Alig várom a Nemzeti Szolgáltató megvalósítását (Invitel)....

[ Szerkesztve ]

(#14445) canniball válasza Mate (#14444) üzenetére


canniball
nagyúr

Ebből megint egymásnak esés lesz...politikának meg ugye itt helye nincs...

" Alig várom a Nemzeti Szolgáltató megvalósítását (Invitel)...."
Hogy jön ide az Invi, miről maradtam le? :F

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14446) Intruder2k5 válasza canniball (#14445) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

+1

Mindegyiknek van pozitív oldala is, de összességében meg egyik sem jó! :)

Én sem értem mitől lenne az Invitel nemzeti szolgáltató, épp olyan külföldi multi, mint a UPC!

(#14447) devil-k válasza Mate (#14444) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem kell itt nagy dolgokra gondolni... Mi csak egy kis hangyafing vagyunk az éterben.... :DDD

- mozi bolondéria -

(#14448) Mate válasza canniball (#14445) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem is viszem tovább a gondolatmenetet. Maradjunk annyiban, hogy invitelnél sok változás volt és lesz is. Nem annyira külföldi multi az, mint aminek sokan hiszik.

(#14449) Intruder2k5 válasza Mate (#14448) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#14450) devil-k válasza Intruder2k5 (#14449) üzenetére


devil-k
nagyúr

Inkább innen csemegézz. ;)

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.