Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) Ace owner


Ace owner
addikt

Ilyenkor le is korlatozhatnak, vagy csak vinnyognak?

Galaxy Fold 4

(#14102) Intruder2k5 válasza Ace owner (#14101) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Engem nem korlátoztak eddig, de volt aki azt írta, hogy őt szinte folyamatosan!

[ Szerkesztve ]

(#14103) Gubek-Einste válasza Ace owner (#14101) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Engem még soha nem korlátoztak pedig havi 2-2,5 TB forgalmat csinálok évek óta, a 3 hónapos promo 240/20 alatt meg volt az 5 TB is. A figyelmeztetéseket régen rendesem küldték minden hónapban de ez már nem így van sajnos, most csak néha-néha jön és akkor sem aktuális. Pl. január elsején délelőtt megkaptam egyben a 80 és 100%-at.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14104) poli27 válasza Intruder2k5 (#14100) üzenetére


poli27
veterán

lehet elhagyták az emailcímed :DDD

(#14105) Colka79 válasza facan (#14092) üzenetére


Colka79
tag

Én itt olvastam és igaza van a válaszadónak,csak a UPC-nél nem tudom kikerülni a STB.ot,ezért kell a Mediacard!!!!

Gamertag:LaondaHUN

(#14106) Malachi


Malachi
addikt

sziasztok!

TRIO L csomagban vagyunk, rögzítős. ehhez jár Dolby Digital hang? hogyan lehet előcsalogatni? digital coaxon van összekötve a mediabox az erősítővel, de csak sztereót ad minden csatornán. vagy béna vagyok? vagy a dolby hang csak HD csomaghoz jár?

köszi!

(#14107) Sz_Imre válasza Tido (#14099) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Nekem is küldtek figyelmeztetés. (de én úgy vagyok vele, hogy legalább ilyen is jött :) )

(#14108) Gubek-Einste válasza Malachi (#14106) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem minden csatornán van dolby hang, főleg a HD-ok van ilyen de az HBO SD-n is van ha jól tudom, a többi passz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14109) Pug válasza Gubek-Einste (#14103) üzenetére


Pug
veterán

Nem akarok hülyeséget kérdezni, de ha egyszer korlátlan adatforgalmú csomagra fizettél elő, akkor mi a rák alapján korlátoznak? :U

(#14110) HofiZoli


HofiZoli
senior tag

No, még egy valaki aki nem olvas ÁSZF-et :B

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#14111) Gubek-Einste válasza Pug (#14109) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem adatforgalmilag korlátlan az előfizetés, hanem időben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14112) vlaho válasza Malachi (#14106) üzenetére


vlaho
aktív tag

Nálam Cisco box van, ott információ gomb, hangsávnál lehet állítani. De csak HD csatiknál van.

[ Szerkesztve ]

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#14113) Pug válasza Gubek-Einste (#14111) üzenetére


Pug
veterán

Regéld már el, hogy az az időben korlátlan milyen fogalmat takar, ezt a bullshitet már ne haragudj... :U

(#14114) Gubek-Einste válasza Pug (#14113) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

24/7-ben lehet használni a netet és nem csak egy megadott időszakban. Régen volt ez fontos, manapság már alap.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14115) donmackó válasza Pug (#14113) üzenetére


donmackó
őstag

Csak cirka 300 Gb az ADATFORGALOM limit. :D :R
Nézd meg: -> [link]

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#14116) Pug válasza Gubek-Einste (#14114) üzenetére


Pug
veterán

Gondolom ÁFSZ-en kívül, a számlacsomagok részletezésénél az ajánlatoknál sehol sem szerepel ez:

5.2.1.1 Extrém használat
A Szolgáltató Internet szolgáltatása osztott erőforrásokra épül. Ezeknek az erőforrásoknak a túlzott (indokolatlan mértékű) igénybe vétele vagy ezekkel való visszaélés, akár egy egyéni Előfizető részéről is, minden más felhasználó számára negatív hatást válthat ki. A hálózati erőforrásokkal való visszaélések leronthatják a hálózat teljesítményét.
A fentiek figyelembe vételével a Szolgáltató túlzott mértékű használatnak tekinti azt az esetet, amikor az egyéni Előfizető adatforgalma egymást követő három hónap átlagában a 300 Gigabyte forgalmi mennyiséget meghaladja (extrém használat).
Amennyiben az egyéni Előfizető az extrém használatnak minősülő adatmennyiség 80%-át eléri, a Szolgáltató erről értesíti az egyéni Előfizetőt, a jogkövetkezményekre történő figyelmeztetéssel, és egyúttal felhívja a szerződésszegő magatartástól való tartózkodásra.
Ha az egyéni Előfizető forgalma meghaladja az extrém használatnak minősülő átvitt adatmennyiséget, akkor a Szolgáltató az egyéni Előfizető szolgáltatásnak sebességét jogosult korlátozni. Amennyiben az egyéni Előfizető a szerződésszegést a Szolgáltató jogkövetkezményekre történő felhívása esetén sem szünteti meg, azaz adatforgalma az értesítést követő hónapban ismételten meghaladja a 300 Gigabyte adatmennyiséget, a Szolgáltató a szerződést az ÁSZF 12.3.3 pontjában foglalt rendelkezéseinek megfelelően felmondhatja.
A Szolgáltatás korlátozása a jelen pont alkalmazása szempontjából az egyéni Előfizető által igénybe vett Internet-hozzáférési csomaghoz rendelt adatátviteli sebesség maximum 90%-os lassítását, azaz a rendelkezésre álló sávszélesség csökkentését jelenti. Ez az alacsonyabb sebesség továbbra is – időbeli korlát nélkül – lehetővé teszi az egyéni Előfizető számára, hogy a Szolgáltatást teljes értékűen használhassa. A szolgáltatás korlátozásának időtartama alatt az egyéni Előfizető az egyedi egyéni Előfizetői szerződésében meghatározott havidíjat köteles fizetni, mely díj a korlátozásra okot adó időszakban megvalósult, a fentiekben meghatározott extrém használat ellentételezéséül szolgál.

Pofám leszakad.

Havi 300 GB extrém használ UPC-nek van azért pofája, na. ;]

(#14117) Intruder2k5 válasza Pug (#14116) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, és nyilván a TV reklámban sem fogsz ezzel találkozni!

Ettől függetlenül valóban itt lenne az ideje, hogy felülvizsgálják a túlzott használat mértékét meghatározó limitet!

[ Szerkesztve ]

(#14118) Malachi válasza Gubek-Einste (#14108) üzenetére


Malachi
addikt

értem, köszönöm!

(#14119) pjen válasza Malachi (#14106) üzenetére


pjen
félisten

1. Távirányító és TV készülék összehangolása (felhasználói kézikönyv szerint)
2. "UPC gomb" lenyomása, majd utána lenyomni a "OK" gombot + "piros" gombot, és nyomva tartani mindkettőt, míg kétszer felvillan a "UPC gomb".
3. "993" bebillentyűzése - ezután kétszer felvillan a "UPC gomb".
4. "TV gomb" megnyomása - ezután kétszer felvillan a "TV gomb".
Ezután a upc távirányító a Dolby Digit Szia h nem ez a problémád akkor passz. :)

(#14120) Pug válasza Intruder2k5 (#14117) üzenetére


Pug
veterán

Semmi baj, ha kiszámolod, hogy pl a 120-as FP csomagnak a maximális és reklámozott sávszélével mennyi idő alatt tudod elérni az "extrém" használat kategóriájába eső adatforgalmat, akkor kiderül, hogy ez így vicc.

Nem baj, majd NMHH-nak lesz miért büntit baszkurálni.

[ Szerkesztve ]

(#14121) club1 válasza Pug (#14120) üzenetére


club1
veterán

Mivel az ÁSZF-ben benne van a korlátozás lehetősége, ezért az NMHH nem fog büntetni. Hiszen csak az ÁSZF-től való eltérést szankcionálhatja. Az ÁSZF pedig jelen formájában megfelel a hatályos jogszabályoknak.

(#14122) Intruder2k5 válasza Pug (#14120) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudom, én ezt már kiszámoltam régen, és ki is tárgyaltuk nem egyszer, itt is, és más UPC-s topikban is, tehát ezzel nem mondasz újat! Mi több, egyet is értek veled, csak tenni nem nagyon tudsz ellene semmit! Illetőleg ha van konkurencia, akkor mehetsz oda, de ez esetben korlátozni se nagyon fognak, mert arra azért ők is ügyelnek, hogy olyan területeken ne csesztessék az ügyfeleket, ahol könnyebben le tudnak lépni!

(#14123) canniball válasza Pug (#14120) üzenetére


canniball
nagyúr

Már miért lenne?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14124) Pug válasza canniball (#14123) üzenetére


Pug
veterán

Mármint mi miért lenne?

Miért lenne vicc ez a korlát a UPC részéről? Tessék már minimálisan gondolkodni... :U

(#14122) Intruder2k5:

Jogos, ilyenkor marad a konkurencia.

[ Szerkesztve ]

(#14125) spider80 válasza Pug (#14124) üzenetére


spider80
őstag

[link]

Nem csak UPC-nél van ez. Mellesleg kb senkinek nem korlátoznak itt évek óta.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#14126) canniball válasza Pug (#14124) üzenetére


canniball
nagyúr

Miért lenne oka az "NMHH-nak büntit baszkurálni"? Ahogy a többiek is írták a limit ott az ÁSZF-ben (kb. 10 éve biztosan), azt meg a szerződés aláírásával elfogadtad. "Tessék már minimálisan gondolkodni..."

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14127) Pug válasza canniball (#14126) üzenetére


Pug
veterán

Mondjuk a számlacsomag alapvető elemeit, vonásait elvileg a honlapon elérhető (nem az ÁFSZ-ben szereplő, hanem a honlapon explicit módon elérhető) formában illene esetleg feltűntetni. Így azért a vásárló megtévesztése erősen feltételezhető.., talán.

Szolgáltatás adatforgalmi korlátozását forgalmazás alapján nem az ÁSZF-nek, hanem a csomag kondícióit tartalmazó dokumentációnak kellene tartalmaznia. Nem tudom, hogy az NMHH-nál erre pontosan mi a direktíva, csak azt, hogy anno ilyen jellegű "hibáért" a PSZÁF nálunk és más pénzintézeteknél is büntizett rendesen. Lehet, hogy az NMHH ebből a szempontból megengedőbb, de majd rákérdezek ismerősnél.

[ Szerkesztve ]

(#14128) devil-k válasza Tido (#14099) üzenetére


devil-k
nagyúr

3,7 TB letöltésnél tartok.... és kb. 400 GB feltöltésnél. :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#14129) canniball válasza Pug (#14127) üzenetére


canniball
nagyúr

megtévesztés (főnév)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14130) jerry311 válasza Gubek-Einste (#14111) üzenetére


jerry311
nagyúr

Adatforgalmilag is korlátlan az előfizetés, hiszen nem kapcsolják 300 GB után, csak lassítják. :P

(#14131) #91574272


#91574272
törölt tag

Sziasztok,

ezek az értékek mennyire jók mert folyamatosan szakadozik a net... (elmegy egy pár másodpercre, majd visszajön). Szerelő már járt kint, neki akkor minden működött, kicsit állítgatott valamit a központi elosztóban a lépcsőházban, de ez nem segített. A netet csak WiFi-n használom a szolgáltató által biztosított EPC3925 eszköz segítségével, ami mögé februárban tervezek tenni egy komolyabb routert.

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 4.6 dBmV 39.4 dB
Channel 2: 4.9 dBmV 39.2 dB
Channel 3: 5.0 dBmV 39.1 dB
Channel 4: 4.5 dBmV 38.8 dB
Channel 5: 3.8 dBmV 39.3 dB
Channel 6: 3.1 dBmV 38.9 dB
Channel 7: 2.7 dBmV 38.5 dB
Channel 8: 3.0 dBmV 38.3 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 51.0 dBmV
Channel 2: 50.9 dBmV
Channel 3: 50.9 dBmV
Channel 4: 50.9 dBmV

(#14132) kabelmania27 válasza #91574272 (#14131) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Adási elérte a tűréshatárt, nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e nálad csillapító.

(#14133) Pug válasza canniball (#14129) üzenetére


Pug
veterán

Tisztában vagyok az adott kifejezés jelentésével. Valami érdemi hozzászólás esetleg?

(#14134) #91574272 válasza kabelmania27 (#14132) üzenetére


#91574272
törölt tag

Csak egy sima 2-es splitter van a kábelen, ami megosztja azt így a média box és a HGW között.

(#14135) kabelmania27 válasza #91574272 (#14134) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jelentsd be a szakadást, lehet zajbetörés van a környéken, de az is lehet hogy elég ha állít kicsit a visszirányon.

[ Szerkesztve ]

(#14136) #91574272 válasza kabelmania27 (#14135) üzenetére


#91574272
törölt tag

Rendben, köszönöm.

(#14137) kabelmania27 válasza #91574272 (#14136) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha van kedved nézd meg a médiabox jelszintet menü 1789 le gomb sokszor, utána mégegyszer le majd back.

(#14138) #91574272 válasza kabelmania27 (#14137) üzenetére


#91574272
törölt tag

EuroDOCSIS letöltésnél jel / zaj arány 37 mdbs, feltöltésnél 52 dbmV a jelerősség.
A frekvenciavizsgálat eredménye:
Minőség 48% és 100% között mozog, a legtöbb 60%-70%-on van.
Erősség 63%-83%, átlagban 70-75%.

(#14139) kabelmania27 válasza #91574272 (#14138) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés,ezek rendben vannak 64dB körül kap a box és a modem is annyival nem lesz gond, boxnál nem gond hogy 52 az adási mert ed2-es modem egyfrekit használ, ami elmehet 55ig is, de a modem ed3as így négy frekivel nemtud 52 felett adni.

[ Szerkesztve ]

(#14140) jerry311 válasza Pug (#14133) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kérdésed továbbra is értelmezhetetlen. A szolgáltatás igénybevétele nem kötött sem időhöz, sem adatforgalomhoz.

És mára be is fejezem az etetést. :B

(#14141) pd válasza Pug (#14133) üzenetére


pd
tag

Én 2009. március óta vagyok UPC-előfizető, már akkor is biztosan benne volt az ÁSZF-ben a 300 gigás korlát. Az akkori netem 2/1-es volt, amit pont rá egy hónapra emeltek 4/1-re (akkor volt az általános sebességemelés, érdekes módon akkor még automatikusan mindenkinek). Íme a hír. Már akkor is azon mulattam magamban, hogy ha max. sebességgel megy a le- és feltöltés, 10 nap alatt elérem a korlátot a 2. legkisebb csomaggal (!). (És akkor még havi 300 GB volt, nem 3 hónapi átlag 300). És nyilván előtte is élt ez a korlát, aki régebb óta UPC-s biztos emlékszik rá.

Ma ezt a korlátot a 60/6-os nettel (tök átlagos, középső csomag) 11 óra elteltével lépem át. Egy 240/20-as nettel 3 óra alatt teljesíthető ez a hatalmas adatmennyiség. :DDD

Na, ez eddig a feketeleves. Ezzel szemben 2010. január óta egyszer volt a havi adatforgalmam 300 GB alatt (171). Amióta 50/5-ös lett, 1,5 tera alatt egyszer volt, akkor is 1,3. A 80 és 100%-os gonosz extrém felhasználó vagyok levelet minden hónap elsején kiküldik, de eddig egyszer sem korlátoztak le, szerintem ők is jól tudják, hogy ez a mennyiség ma már vicc. Lehet, hogy szerencsés környéken lakom, nem tudom, de én elégedett vagyok. Még az ügyfélszolgálattal sem akasztottam össze a bajszom, mindig segítőkészek és udvariasak voltak.

Egyébként ha tényleg komolyan szeretnék venni a korlátot, meg kellene emelni a csomagokkal együtt. Ha amikor 25/3 volt a legnagyobb csomag (és esélyes, hogy korábban is), 300 GB volt, akkor most a 240/20-hoz a minimum a 3 TB (és még az is csak másfél nap forgalma). De leginkább csomaghoz kötöttet tudnék megérteni. Mondjuk a max. garantált sebességgel egy teljes havi adatforgalom, hiszen azt ugye garantálják.

[ Szerkesztve ]

(#14142) Pug válasza jerry311 (#14140) üzenetére


Pug
veterán

Csak a szolgáltatás mellé társul egy minimális garantált sávszél, ami a 80-90%-os korlátozás mellett merre is van? És én vagyok a troll, aham. ;)

(#14143) facan válasza Pug (#14133) üzenetére


facan
tag

Emlékeim szerint a tré és a UPC ebbe a "korlátlan" kifejezésbe már belebukott egyszer annó (olyan bő 2,5 éve vagyok UPC előfizető, mióta szerencsére megvették a Fibernetet :) ). A UPC azóta nem is használja a szolgáltatásai rövid leírásánál (a tré igen, de ott az ADSL valóban ilyen, annyit nyomulsz rajta - már ha megy - amennyire képes vagy), illetve a UPC céges interneténél igen, de ott valóban nincs 300GB "limit" sem.... A tré-nél volt ezután is próbálkozás, mikor pár embernek visszamondták az előfizuját, mivel 500GB-nál többet forgalmaztak, de ennek is vége lett hamar mint a botnak.

Itt is ott is olvasok riogatásokat a korlátozással, sőt a tavalyi nagy leállás idején (már írtam róla, egy markoló elkaszálta az összes itteni szolgáltató központi üvegjkábeleit) az üfsz arra hivatkozott, hogy lekorlátozták a hozzáférésem (1 bit/s volt le és fel is, percenként szakadozott). Rákérdeztem, hogy
1. miért nem kaptam erről értesítést
2. miért 1 bit/s, holott max. 90%-os lehet a korlátozás (azaz annó esetemben 12mbit le, 1 mbit fel)
3. miért szakadozik a kapcsolat
4. miért nem lehet telefonálni sem
Erre már nem tudott semmit sem mondani de kapcsolt egy technikust. A srác hangosan felnevetett mikor meséltem milyen infót kaptam és jelezte hogy látja hogy percenként többször szakad a kapcsolat, gond van...

Itt találod a már sokszor idézett szösszenetet UPC on-line billentyűzetéről a témában.

Értem hogy miért kifogásolod az ügy kezelését, mert szerintem sem egyértelmű, de nem tartom olyan jelentőségűnek hogy emiatt bárki megpiszkálhatná ezt az "extrém használat" témát.
Valószinűnek tartom hogy az a helyzet amit UPC on-line írt, ez csak biztosítéknak kell, ha valami gebasz van a hálózaton annyira vissza tudják fogni mindenféle külön jelzés nélkül, hogy legalább a garantáltat megkapja mindenki.....

Kiváncsiságból szoktam nézegetni a kisebb-nagyobb szolgáltatók feltételeit, és a legtöbb esetben ugyanezzel a már itt is többször idézett ÁSZF részlettel találkozom, volt olyan hogy szó szerint, azaz a hivatkozások a UPC-s ÁSZF-re vonatkoztak nem az aktuális szolgáltató dokumentumára. :)

Azon pedig csak mosolygok mikor olvasom hogy bárki a 240-es net megjelenésével okolja a nála tapasztalható lassulásokat.

(#14144) canniball válasza Pug (#14133) üzenetére


canniball
nagyúr

"Tisztában vagyok az adott kifejezés jelentésével."
Ezek szerint neked azt mondta valaki a szolgáltatótól, hogy nincs korlát?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14145) balage25 válasza Pug (#14142) üzenetére


balage25
senior tag

Olvastál olyat, hogy valakit korlátoztak is, vagy csak megint feleslegesen beszélünk sokadszor erről.

(#14146) ferob


ferob
őstag

Jól értelmezem, hogy amennyiben második eszköznek a 890 Ft-os havidíjú mediacardot választom, akkor az előfizetett többi HD csatorna csak az első kártyával lesz elérhető?

Amennyiben igen, akkor valaki elmagyarázná, hogy a mediacardnál, ami fizikailag semmivel sem több, mint a drágább havidíjú, miért kell plusz felárat fizetni?
A mediaboxnál még csak-csak megértem, mert ott tudják arra fogni, hogy magasabb tudású, mert van rajta HDMI csatlakozó, de mivel itt az eszköz bérlésének díjáról van szó, ezért mire fel kerül többe a második mediacard, ha azon is nézni szeretném a kifizetett HD csatornákat?

[ Szerkesztve ]

(#14147) club1 válasza ferob (#14146) üzenetére


club1
veterán

Jól értelmezted. A hd csatornák nézése sokszoros sávszélesség-használattal jár, továbbá a műsorszolgáltatók is jóval többet kérnek értük, mint az sd csatornákért.

(#14148) poli27 válasza club1 (#14147) üzenetére


poli27
veterán

De dvb c esetén tök mind1 a sávszélesség, ez nem iptv!

(#14149) ferob válasza club1 (#14147) üzenetére


ferob
őstag

De ez nem a kérdésemre a válasz, mivel nem az volt a kérdés, hogy miért kell fizetni a HD csatornákért (elvégre azért már leveszik az ezer forintot), hanem az, hogy ha én bérlek egy második eszközt, ami fizikailag megegyezik a 890 forintos mediacarddal, az miért lesz drágább, ha akarom vele nézni a már kifizetett HD csatornákat?

[ Szerkesztve ]

(#14150) club1 válasza ferob (#14149) üzenetére


club1
veterán

Mert a műsorszolgáltatók felé megállapodás alapján kétféleképpen lehet fizetni: Előfizetési helyek száma és digitális előfizetések száma alapján. Utóbbi az olcsóbb, ezért a UPC a digitális előfizetéseket kártyánként fizeti. És mivel a hd adásokért többet kell fizetni (kivéve egy-két közszolgálati csatornát, de pl. az RTL 4x-es, a TV2 kb. 3x-os árú), logikus, hogy a HD-t néző digitális előfizetéseken ezt beszedik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.