Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120701) MiZo1990 válasza GoodSpeed (#120700) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Szerintem árajánlatot most is tudnak mondani, de tripla szolgáltatás esetén lesz a legjobb ár.

(#120702) GoodSpeed válasza MiZo1990 (#120701) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Az volt a baj anno, hogy ügyfélmegtartós árnál két szolgáltatásra nem tudott jó árat mondani, lényegében nem volt olcsóbb mint a három... A hármat meg akkor sokallottam, mert három Internet lenne a lakásban... igaz ebből az egyik Telekom Magenta 1 mobilinternet a másik lakásból. Azért megy ez a legózás a DIGI-vel és a Vodafone-nal mert nincs az utcában Telekom :( Most viszont nem igen fogok ügyfélmegtartós árat kapni a 3-ra együtt sem.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#120703) atyca válasza kabelmania27 (#120685) üzenetére


atyca
senior tag

:R

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#120704) norbertoth


norbertoth
senior tag

Azt mondja a vodafone hogy fizessem be 6-ig a számlám az informatika átállás miatt, de úgy nehéz lesz ha nincs is mit befizetni :C
Gondolom az eddigi rendszereket kukázzák és egy teljesen új alapokra helyezett, mindkét platformot (mobil és vezetékes) egybefoglaló rendszert hoztak létre amit most integrálnak. Kivi leszek az app-on belül is lehet-e majd fizetni, lesz-e olyan gyors a számla pdf-ben való megtekintése mint a Telekomnál és a befizetés jóváírása hamarabb megtörténik vagy napokig ott lóg. Ez a hozzáférési opció vagy mi, sok értelme nem lesz szerintem mert se hosszabbítani, se jelentősebb ügyeket nem lehet majd intézni. Mennyire lesz vajon zökkenőmentes az egész vagy lesz-e botrány megint. :C

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#120705) GoodSpeed válasza norbertoth (#120704) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

A Telekomnál is volt úgy 8 éve egy hasonló... az egy évig tartott... Bár a Vodafone-nál nem is ez lenne a nagyobb baj, hanem az, hogy az Internet sebessége nagyon sok helyen, nagyon nincs meg, néha még a garantált sem :(

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#120706) kabelmania27 válasza Cyb3r (#120695) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy jófajta osztó.
Ellenőrizd, hogy a lakásba bejövő kábel legyen az in-ben és a modem a -4,0dB-s kimeneten legyen, 3dB-s csillapítót kiveheted mert nincs rá szükség.
Átkötés után nézd meg milyenek lettek a letöltési és a feltöltési értékek.

[ Szerkesztve ]

(#120707) kezo0 válasza pjen (#120687) üzenetére


kezo0
addikt

Oké, de ebben a beszélgetés-szálban nem arról volt szó, hogy mikor jelenik meg a listában egy rögzített műsor (mert amúgy áramtalanítás után rögtön megjelenik), hanem arról, hogy egyes rögzített műsorok alatt nem jelenik meg olyan gomb a képernyőn, amivel el lehet indítani a lejátszást – és ez áramtalanítással sem orvosolható.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#120708) AtHoS válasza GoodSpeed (#120698) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Engem meg ma reggel hívott egy Voda ajánlatos csajszi otthoni szolgáltatásokkal kapcsolatban (aug.12-vel lejár a hűségidőszakom), tehát tudnak Ők, ha akarnak.

Én mondjuk mondtam neki, hogy múlt hónapban keresett már egy kollégája és mivel gondolom azóta sem fordulthatott tetejére amit ajánlani tudnak/akarnak így nem kívánok hűséget hosszabbítani.
Kicsit meglepődött, majd megkérdezte, hogy akkor most nem akarom meghallgatni az ajánlatát? Megerősítettem, hogy jól gondolja, nem vagyok kíváncsi az ajánlatára és szépen elköszöntünk egymástól.

Egyelőre megvárom hogy alakul ez a Digisport megszűnős sportcsatorna átalakulás és ha normalizálódott a helyzet majd mérlegelem az igényeket, az elérhető lehetőségeket, pro-kontrákat és utána majd lesz valami :DDD

read-only mode on the forum

(#120709) hhgygy


hhgygy
senior tag

A xxii. kerületben (Bartók lakótelep) egy hete kb. random szolgáltatásleállások, modem-újraindulások vannak, nincs valakinek infója, hogy mi történik?

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#120710) gduck válasza ates2 (#120697) üzenetére


gduck
addikt

Változott valamit a helyzet? Én csütörtök óta nem vagyok otthon és legközelebb csak szerdán tudok infóval szolgálni.

(#120711) Cyb3r válasza kabelmania27 (#120706) üzenetére


Cyb3r
csendes tag

Egyelőre stabilabbnak tűnik. Bár 1-2 óra alatt volt szintén 100.000 Post RS error

06706196938 (10:00-24:00 zaklatható vagyok)

(#120712) ates2 válasza gduck (#120710) üzenetére


ates2
senior tag

Holnap újra jön egy technikus jah,mert hiába volt itt előzőhéten és csinált meg mindent + jött egy másik csapat is az utcába szerelni,még mindig nem jó valami,naponta többször újraindul az Arris modem,annak ellenére,hogy a jelszintek jók... :((( :(( :W

(#120713) zzola


zzola
félisten

Ma kaptam 2 db. e-mailt, különböző ügyfélszámon van 1-1 vezetékes előfizetés. Szeretném befizetni a "renccer" leállítás előtt, de egyik fiókommal sem tudok belépni!
WTF van már itt?

(#120714) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Én be tudok lépni de nincs számlám, pedig ilyenkor már szokott lenni.
De amúgy meg nem is érdekel, Fix havi díjam van, és ma már nem abba 84 forintba fogok beledögleni, amibe a csoportos beszedés kerül.
Inkább csak azért szoktam ránézni hogy milyen okosságokat írnak a végére.

(#120715) GoodSpeed válasza AtHoS (#120708) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Mondjuk ha a DIGI csatornákat (már nem feltétlen a sportot, mert az speciel nem érdekel), hanem: DIGI WORLD ÉS DIGI LIFE valamint DIGI ANIMAL WORLD átkerülnének pl a Vodafone-hoz, akkor egyértelműen tőlük lenne a TV. Úgy tudom van olyan kisebb szolgáltató, amelyik sugározza. Talán a Vodafone is lát benne potenciált.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#120716) szabonagyur válasza GoodSpeed (#120715) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jaja anyáméknál is van helyi szolgáltatónál ezek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#120717) MiZo1990 válasza GoodSpeed (#120715) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Ha eddig nem voltak a Vodafone-nál (vagy Telekomnál), akkor a Magyarországi sugárzás megszűnése kapcsán miért kerülnének be?

A tulajdonos ugyanaz marad, csak a magyar sugárzás szűnik meg.

[ Szerkesztve ]

(#120718) cocka válasza kezo0 (#120686) üzenetére


cocka
veterán

És gondolom pont olyan műsorok, amik nem kerülnek be a visszanézőbe se ugye? Azaz csak a felvétel az egyetlen "opció" a visszanézésre.

(#120719) cocka válasza GoodSpeed (#120700) üzenetére


cocka
veterán

Várkastélyt kell lefedni wifivel, vagy minek oda alsó hangon 60k-s router? :F

(#120720) cocka válasza norbertoth (#120704) üzenetére


cocka
veterán

de úgy nehéz lesz ha nincs is mit befizetni

Az hagyján, hogy nincs mit befizetni, engem be se enged. Mindenáron jelszóváltoztatást akar. Egyértelmű, hogy én miért nem akarom, mert akkor hónapokba fog telni, hogy felfogják, hogy jelszót változtattam. (a kérésükre)

De már az a trükk se megy, hogy csak újratöltöm az oldalt és akkor belépve marad, mert akkor is mindenáron belépést akar, utána meg jelszócserét. Ez már a karbantartós mizéria előszele?

(#120721) crok válasza cocka (#120720) üzenetére


crok
nagyúr

Nem, ez hónapok óta ilyen.. én egy vissza gomb majd újra belépéssel szoktam megoldani (általában azért lépek be mert valamiért betelik a Vodafone TV alkalmazások kliensszáma, olyankor törölgetni kell a kliensek közül.. pedig se sütitörlés se a világon semmi takarítás nincs beállítva azon az egy szem célgépen a hűtő tetején amit erre használunk..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#120722) cocka válasza crok (#120721) üzenetére


cocka
veterán

Ja OK, köszi, akkor csak rosszul emlékeztem. Tehát vissza és újrabelép.

(#120723) kezo0 válasza cocka (#120718) üzenetére


kezo0
addikt

Nem, ezek nem nézhetők vissza.
De nem titok: a Prime-on futó aktuálisan legfrissebb, csütörtök esti NCIS- és Grace klinika-epizódokról van szó. (Tudom, boomer vagyok…)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#120724) cocka válasza kezo0 (#120723) üzenetére


cocka
veterán

Nem baj, én nem szólok meg senkit azért, amit néz. Ellentétben pl. egy haverommal, aki engem megszólt, szóval...

(#120725) gduck válasza GoodSpeed (#120715) üzenetére


gduck
addikt

Digi csatornák megszűnnek az új tulajnál! Ott se lesz, így nincs mit betenni...
[link]

Voda hogy fizetne érte, amikor a konkurenciának sincs.

Ismerős szitu, új tulaj ... :(

[ Szerkesztve ]

(#120726) Nordik


Nordik
őstag

Miért nem lehet belépni az online felületre? :W

Hibás adatok ir, márpedig jó a megadott jelszó. Pár napja még működött. A karbantartás miatt van?

(#120727) cocka válasza Nordik (#120726) üzenetére


cocka
veterán

Miért nem lehet pár hsz.-t visszább olvasni?

120721

(#120728) Ukulele_ válasza kezo0 (#120665) üzenetére


Ukulele_
újonc

PONTOSAN ez van nálam is!
Hogyan tudod külső merevlemezre rögzíteni? Amúgy kiakasztó, hogy a feltétel opcióért még fizetni is kell és nem működik rendesen. Vagy csak hibás lehet a boxunk és egy box cserével megoldható lenne? Kellene egy kérdőívezés, hogy hány embernél fordul ez elő. :)

#120669 kabelmania27
Az in és az out kimenet egy oldalon van, pont a szobával ellentétes irányban, így csak az alsó kimenet, ami a másik oldalán van, fut a szoba felé, így nem tudom az outból a szobába vezetni. A másik szoba van abban az irányban, de ott már nem használom a netet, így az a kábel évekkel ezelőtt le lett szedve.
Amúgy előbb akartam válaszolni, csak rájöttem, hogy nem enged több kommentet elküldeni egymás után, majd szerkesztettem az eredetit, de letelt a 15 perc közben és nem engedte elküldeni. Remélem most kimegy végre.

(#120729) ztibor


ztibor
senior tag

Lehet illetve érdemes bejelenteni ha a modem még ugyanúgy újraindul naponta többször is, de a vodától már voltak kint 3x és megállapították nálam minden rendben.

(#120730) cocka válasza Ukulele_ (#120728) üzenetére


cocka
veterán

Hogyan tudod külső merevlemezre rögzíteni?

Gondolom bemegy egy koax a TV-be, egy meg a boxba. A TV-re meg ráköt egy HDD-t és kész. Csak ugye ennek két hátránya van:

1. Egyszerre több párhuzamosan futó műsort különböző csatornákon nem tud rögzíteni, csak azt amit éppen mutat a TV.
2. A HDD tartalmát nem tudja más eszközön kiolvasni, lejátszani.

a feltétel opcióért még fizetni is kell és nem működik rendesen

Jelenleg három eszköz van TV-zésre:

1. médiakárd
2. Kaon médiabox
3. Vodkafon TV médiabox

1. Esetén azt rögzítesz amit akarsz, hátrány a fent kifejtett 1-es pont.
2. 24 órát lát előre, tehát elvileg tudsz időzíteni, feltéve, hogy kötsz rá egy külső HDD-t. Hogy párhuzamos időzítést vagy több különböző felvétel időzítését mennyire támogatja, azt nem tudom, mert ez is a "kiherélés" áldozata lett. Tehát simán el tudom képzelni, hogy felvételek időzítése vagy több adás párhuzamos rögzítése esetén ugyanúgy nem tud semmit, ahogy a médiakárd.
3. Itt meg megy az ujjal mutogatás a tartalomszolgáltatóra meg a szerzői jogokra.

Ha egy vételi helyed van, akkor bármelyiket is választod, ingyenes lesz csomagban. A 2. vagy 3. eszközért és így egyúttal vételi helyért kell fizetni elvileg. Az első kettő 500, a VTV box meg 1000.

Szóval ez nem a Telekom, hogy a felvétel opcióért fizetni kell.

(#120731) kezo0 válasza Ukulele_ (#120728) üzenetére


kezo0
addikt

A legtöbb modern lapostévé tud felvételt készíteni a kábeltévé-adásról egy USB-n rácsatlakoztatott külső merevlemezre. Persze ha kódolt műsorokat is akarsz nézni és felvenni (a UPC-nél/Vodafone-nál a legtöbb tévécsatorna ilyen), akkor kell egy mediacard is a tévé CI+ szabványnak megfelelő foglalatába.
Valóban úgy van nálam, ahogy cocka fórumtárs írja, tehát megy egy koax a boxba, és egy másik koax a tévé DVB-C aljzatába. Abban is igaza van, hogy a legtöbb tévé csak azt a műsort tudja rögzíteni, amelyik csatornára van épp állítva a tunerje – mert a legtöbb tévében csak egy tuner van. Tehát egyidejűleg egy műsor rögzítése lehetséges – és azt akár nézheted is felvételkészítés közben, de a tévé „kikapcsolt” állapotban is felveszi azt a műsort. Közben meg nézhetsz mást a boxszal.
Arról viszont megfelejtkezett cocka úr, hogy léteznek dupla tuneres, dupla CI+-foglalatos tévék is, amilyen pl. nekem is van. Így az én tévémmel lehet akár két különböző csatorna műsorát is felvenni egyidejűleg, vagy egyet felvenni, egy másikat meg nézni közben. Igaz, ehhez a tévé mindkét kártyafogadó nyílásába be kell helyezni egy-egy mediacardot, máskülönben csak a kódolatlan csatornákkal lehetséges a fent leírt varázslat. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#120732) kezo0 válasza kezo0 (#120731) üzenetére


kezo0
addikt

Ezt már inkább külön hsz-ba teszem: a nálam levő mindkét mediacard (na igen, elég régi darabok) még mindig UPC-nek azonosítja magát ill. a szolgáltatót. Az újonnan kiadott kártyák már Vodafone-t írnak ki?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#120733) MadMancs válasza kezo0 (#120732) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen már jóideje Vodafone nak írja magát MediaCard meg úgy cakompakk vodás kívülről is.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#120734) Ukulele_ válasza cocka (#120730) üzenetére


Ukulele_
újonc

Szóval ez nem a Telekom, hogy a felvétel opcióért fizetni kell.

Konkrétan szerepel a számlámon a médiaboxhoz tartozó Felvétel opció sor, aminek havi díja van. Lehet, hogy ez a box "ára", mindenesetre, nálam így szerepel.

#120731 kezo0
Évek óta HDD/SSD külső merevlemezekről nézek sorikat stb, ami a tv-re van kötve, de sosem láttam még opciót rögzítésre. Szerintem túl régi a tv-m, vagy a médiacard hiánya miatt.
Nekem tökéletes lenne a médiaboxos rögzítés, ha működne. Hetente egyszer van időm ránézni a felvett részekre, különböző csatornákról, jó ha folyamatosan rögzíti.
Az lenne az ideális, ha a médiabox úgy működne, mint a régi upc-s, hogy a felvételre beállított dolgokat meg is lehetne nézni utána. :D Nem nekem kellene kiskapukat keresni, hanem nekik működőképes termékkel előállni.

(#120735) cocka válasza kezo0 (#120731) üzenetére


cocka
veterán

ehhez a tévé mindkét kártyafogadó nyílásába be kell helyezni egy-egy mediacardot, máskülönben csak a kódolatlan csatornákkal lehetséges a fent leírt varázslat.

A gyártókat ismerve, simán el tudom képzelni, hogy olyan tévék is léteznek, amik bár két tuneresek, de csak egy CI+ modulfogadó van bennük. Vagy ez olyan alapvető lenne, hogy 2 tuneresben 2 kártyanyílás is van?

(#120736) cocka válasza Ukulele_ (#120734) üzenetére


cocka
veterán

Aztán milyen box(ok)ról van szó nálad?

Hány darab van belőle?

Régebben olyasmi létezett, hogy Kaonhoz lehetett kérni a UPC-től is HDD-t és ennek volt "bérlési díja".

[ Szerkesztve ]

(#120737) GoodSpeed válasza cocka (#120719) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Várkastélynak is lehet hívni, de én szerényen csak führerbunkernak nevezem :D

Mondjuk azért, hogy ki tudjon hajtani 1,5 gbps-ot is két szolgáltatótól (2-t tud :D ) :

"A RT-AX86S Dual WAN támogatást biztosít. Válassza a Feladatátvétel módor, hogy a másodlags WAN-t használja biztonsági hálózati hozzáféréshez. Válassza a Terheléselosztás módot a sávszélesség optimizálásához, a sebesség maximalizálásához, a válaszidő minimalizálásához, és a WAN csatlakozások adatokkal való túlterhelésének megelőzésére."

[WAN] A Dual WAN bemutatása és beállítása | Hivatalos támogatás | ASUS Magyarország

WPA3, WiFi 6, olyan extra védelmi rétegekkel rendelkezik (pl magában a Routerben van Trend Micro által fejlesztett komplett védelem) amit ennél olcsóbb routerek összerosálnák magukat, akkor sem tudnának nyújtani erőforrásilag sem. Ennyi RAM-ocskát eszik :D

"A kétirányú IPS (Behatolásvédelmi rendszer) megakadályozza, hogy kéretlen vagy elosztott szolgáltatásmegtagadásos (DDoS) támadások érjék a készülékét, ezenkívül blokkolja a rosszindulatú beérkezőcsomagokat, amivel védelmet nyújt a router számára a hálózati sérülékenységet kihasználó támadások (pl. Shellshocked, Heartbleed, Bitcoin-vírusok és zsarolóprogramok) ellen. A gyanús kimenőcsomagokat is érzékeli, és azonosítja a fertőzött készüléket, majd megakadályozza, hogy a készüléket botnetek vonják irányításuk alá."

"Korlátozza a hozzáférést a Trend Micro mindig napra kész adatbázisa alapján ismert rosszindulatú weboldalakhoz"

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#120738) GoodSpeed válasza gduck (#120725) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Benéztem picit, mert addig megvan, hogy a régi tulaj és az új tulaj nincsenek jóban... de a román DIGI - aminek már semmi köze nincs a magyarhoz - az egész magyar piacot kizárja. Oké. Rendben, tiszta.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#120739) cocka válasza kezo0 (#120723) üzenetére


cocka
veterán

a Prime-on futó

Gyanúsan sok ilyen anomália kötődik a TV2 csoport csatornáihoz és főleg az ilyen műsorokhoz, amiket papíron "felvehetsz", de vmi bug miatt nem játszhatsz le plusz még műsorvisszanéző sincs.

Amúgy egyszerre több különböző csatornáról is "felveszel" vagy egy csatornáról egynél több sorozatot is? Mert amilyen fogyatékos ennek az adatbáziskezelője, simán el tudom képzelni, hogy emiatt vmi hiba csúszik a gépezetbe. Az meg különösen fantasztikus, hogy ezt nem tárolja le offline, hogy legyen mit szinkronizálni. Ha letárolná minden lejátszóeszközön offline is, amit a csatlakozáskor szinkronizálna, akkor talán nem fordulhatna elő ilyen, hogy egyik eszközön lejátszhatod, a másikon meg nem.

(#120740) Sanya


Sanya
nagyúr

Lehet különbözik a tartalomfogyasztó szokásunk, de nekem még egy tévéadás szintje sem értel el nálam azt, hogy késztessen annak a felvételére.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#120741) Ukulele_ válasza cocka (#120736) üzenetére


Ukulele_
újonc

Egy sima nyomi kis Vodafone mediabox. A kis fekete kocka formájú. De csak pár hete van nálam, előtte más volt. Az régi volt, de rendesen rögzített.

#120740 Sanya
Ez aztán egy alaposan modorosra sikerült mondat lett, aminek közlésére kényszert éreztél.

[ Szerkesztve ]

(#120742) kezo0 válasza Ukulele_ (#120734) üzenetére


kezo0
addikt

Hát az bizony lehet, hogy régi a tévéd, azért nem tud rögzíteni. De azt tudnod kell, hogy arra a külső HDD/SSD-re nem is fog rögzíteni egyik tévé sem, amin máshonnan rámásolt tartalmak vannak, és lejátszás céljából csatlakoztatod a tévéhez. A felvételhez használt adathordozót ugyanis általában a tévé egy meghatározott USB-portjára kell csatlakoztatni, és a tévé azt az első használatba vétel előtt megformázza magának. Innen kezdve azon a drive-on csak a tévé által rögzített műsorok lehetnek, mégpedig olymódon, hogy ennek a meghajtónak a tartalmát nem is fogja semmi más látni – sem PC, sem másik tévé (még azonos típusú sem!). Ez szerzői jogi okokból van így, hogy a felvett műsorokat azon kívül, hogy megnézed őket az adott tévén, ne lehessen másra használni.
(Erre reagálva most valószínűleg lesz cocka úrnak egy kirohanása a szerző jogok apropóján, továbbá sokat mondóan sejtetni engedi majd, hogy azért léteznek módszerek a felvételek kimentésére, de maradjunk annyiban, hogy ez már az ún. „szürke zóna”. ;))

cocka: egyrészt ne kapd fel a vizet, csak froclizlak (😎), másrészt ami a duplatuneres tévéket illeti: hát nem tudom, olyannal, amiben csak egy slot van a kártyának, még nem találkoztam, de eleve nem túl sok dupla tuneres tévé van… Nekem ezek mindig Panasonic-ok voltak, amióta léteznek lapostévék. Azt se tudom, melyik másik gyártó kínálatában van egyáltalán dupla tuneres tévé.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#120743) pjen válasza kezo0 (#120742) üzenetére


pjen
félisten

Nagyon sok Tv nem formáz, csak ellenőrzi a sebességet vagy már azt sem és,simán lehet bármi a HDD n. Viszont amit azon a Tv n veszel fel azt valóban csak ott lehet lejátszani.

(#120744) kezo0 válasza cocka (#120739) üzenetére


kezo0
addikt

Elég sok mindent rögzítek, egyszerre több csatornáról is, és ugyanarról a csatornáról több mindent is (ahogy a konkrét Prime-os példa is ezt bizonyítja, hiszen ez rögtön két sorozat, ugyanarról a csatornáról). Szóval igazi heavy user vagyok ebből a szempontból.

Sanya: kb. mindent rögzítek, ami érdekel – egyrészt azért, mert pont nem vagyok otthon, vagy otthon vagyok, de épp alszom, amikor a tévé adja, másrészt azért, mert ha rá is érek valamit „élőben” megnézni, akkor is inkább rögzítem, és később/csúsztatva nézem meg, hogy a reklámokat átugorva időt spóroljak. Szóval igen, nagyon is különböznek a tartalomfogyasztó szokásaink, és hidd el, nem vagy különb ember, mert szerinted semmit sem érdemes rögzíteni. Én sem azért rögzítek, hogy aztán évekig megőrizzem a felvett műsorokat… Csak egy példa: minden nap megnézem a Tour de France aktuális napi szakaszának közvetítését. Az adás általában olyan déli 12-13h-kor kezdődik, én meg legkorábban 16h-tól tudom nézni, de akarom látni az elejét is. Elkezdem hát ekkor nézni az elejéről, a reklámblokkokat átugorva. Pl. erre jó a rögzítés. Szívesen. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#120745) kezo0 válasza pjen (#120743) üzenetére


kezo0
addikt

OK, nem akartam túlzottan részletezni ezt a tévé általi „használatba vételt”, ezért írtam formázást. Valójában létrehoz magának egy partíciót a tévé, amit csak ő lát, és igen, ettől még lehet azon a meghajtón más adat is, de azt nem fogja látni a tévé – legalábbis azon az USB-porton biztos nem, amelyikre a rögzítés miatt van csatlakoztatva a a drive. Szóval érdemes a rögzítés céljára egy olyan HDD-t/SSD-t használni, amit másra nem használunk.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#120746) pjen válasza kezo0 (#120745) üzenetére


pjen
félisten

Fogja az, mért ne látná.A HDD t választod bemenetnek és mindent lát ami rajta van.

[ Szerkesztve ]

(#120747) kezo0 válasza pjen (#120746) üzenetére


kezo0
addikt

Próbáltam, nem látja. De persze nem ismerem a világ összes tévéjét, ami tud rögzíteni külső meghajtóra… Mindenesetre nehezen képzelem el, hogy a tévé egyszerre mutassa a saját tunerjéről felvett tartalmakat (amelyek egy védett partíción vannak) azokkal a tartalmakkal, amelyeket én másoltam fel arra a meghajtóra, más forrásból (és amelyek egy másik, nem védett partíción vannak).
És szerintem ezt itt vágjuk is el, mert kissé off.

#120746: de akkor meg a rögzített tévéműsorokat nem látja!

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#120748) Ukulele_ válasza kezo0 (#120742) üzenetére


Ukulele_
újonc

Ahh értem. Maradok annál az állításomnál, hogy bárcsak a médiabox tenné a dolgát és nem kellene itt találgatnom, hogyan tudom megnézni, amit elvileg rögzített. :D
Shame on Vodafone.
Sanya fellengzős kommentjére magam sem tudtam volna jobban reagálni. Pontosan azért veszem fel én is a tartalmakat, mert nem vagyok otthon, amikor megy maga a műsor, konkrétan hétköznap nincsen időm tévézni, csak hétvégén. Nálam több külföldi művészfilmet, alacsony költségvetésű független filmeket és társadalomtudományos dokumentumfilmet senki sem néz, úgyhogy halkan kacagtam magamban a lenéző stílusán. És bizony a gondolkodás kikapcsolására szeretem a sitcomokat is. Sorry for being a tahó.

(#120749) kabelmania27 válasza Ukulele_ (#120728) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vegyél híradástechnikai vagy elektromos boltban F toldót és tedd be a flomatik osztó helyére, így megszűnik az üres kimenet és erősebb jelet fog kapni a modem és a box.

[ Szerkesztve ]

(#120750) kezo0 válasza Ukulele_ (#120748) üzenetére


kezo0
addikt

Azért azt is tudnod kell még, hogy ha a box rendeltetésszerűen működne, akkor is van olyan csatorna, amelynek műsorairól egyáltalán nem készíthető felvétel (nekem pl. e téren kifejezetten fájó pont az M4 Sport), és vannak csatornák, amelyek műsorai rögzíthetők ugyan, de amikor ezeket a felvételeket megnézed, nem engedélyezett az előretekerés, tehát nem tudod átugrani a reklámokat – sőt, ha valamiért visszatekersz a műsorban, akkor annyit sem tekerhetsz előre, amennyit visszatekertél, tehát mindenképpen újra meg kell nézned, amit egyszer már láttál (ilyen pl. az összes, RTL-csoporthoz tartozó csatorna).
Na, ezekre is megoldás, ha a tévére kötött merevlemezre rögzítünk, mert ott nincsenek ilyen korlátozások.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.