Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101251) Marcsello31


Marcsello31
őstag

JAh igen a vírus. Hát mondjuk eléggé leterhelő lehet országosan használva az online távoktatás, nem lesz fölösleges kapacitás ha nem fejlesztenek, de ma már van lehetőség a fejlesztére, ha a terheltség miatt hall be az egész, arra külön hálózat kéne sztem a jövőben, Mert megoldható lenne mára a dolog. A tehnika adott. Az internet gerincből jön csak több szolgáltató felé, ha lehall akkor lehall, mindegy milyen név alatt. :)

(#101252) Floyd80


Floyd80
addikt

Kár érte, látom már lentebb is írtátok:

Miért szűnik meg a szolgáltatás?A mobil technológia intenzív fejlődése, az elérhető mobiladat tarifacsomagok és a mobilinternet által kínált sávszélességek, valamint az egyre inkább elérhető külföldi mobilinternet használat következtében az alacsonyabb sávszélességet és kisebb lefedettséget kínáló UPC Wi-Free szolgáltatás létjogosultsága csökkent az elmúlt években, tapasztalataink szerint a mobilhálózat biztosítja az elsődleges adatkapcsolatot ügyfeleink számára. :DDD

Kedves Ügyfelünk!

Ezúton tájékoztatunk, hogy 2021. január 31-én a Vodafone vezetékes internethálózatunkra épülő UPC Wi-Free szolgáltatásunkat kivezetjük kínálatunkból, így az a fenti dátumot követően nem lesz elérhető a számodra.

A szolgáltatás megszűnése a Felhasználókat (akik a UPC Wi-Free hálózatra felcsatlakoznak) és az Engedélyezőket (akik a kábelmodemen engedélyezik a UPC Wi-Free hálózat használatát) egyaránt érinti. Utóbbiak esetén a UPC Wi-Free szolgáltatás kikapcsolásakor a kábelmodemek automatikusan újraindulnak, így az internet- és telefon szolgáltatásunkban 1-2 perces kiesés várható. Amennyiben a szolgáltatásban hibát tapasztalsz, kérjük, hívd ügyfélszolgálatunkat.

További információért kérünk, látogasd meg oldalunkat, ahol praktikus tanácsokat találsz a szolgáltatás megszűnésével kapcsolatban:

Termékkivezetés | Vodafone

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101253) Intruder2k5 válasza Floyd80 (#101252) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy fizess elő a korlátlan Vodafone mobilnetre. Fentebb amit valaki más idézett be tájékoztatót, abban benne volt ez is. Igaz a WiFree ingyenes volt, a mobilnet meg tízezer havonta, de ez most lényegtelen.

(#101254) Marcsello31 válasza Intruder2k5 (#101253) üzenetére


Marcsello31
őstag

Jah, láttam, nem értem miért nem mernek 5ezerkörüli korlátlan mobilnetet adni. :DDD

(#101255) Floyd80 válasza Intruder2k5 (#101253) üzenetére


Floyd80
addikt

A wifi csatornák foglaltságára ez volt valamilyen kihatással? Mármint most jobb lesz pl. társasházok esetében?

Az lenne a vicces, ha a sebesség mégis megugrana. :DDD Az otthoni privát és az új, publikus hálózat között nincs semmilyen kapcsolat, így az otthoni internetezést semmi sem zavarhatja meg: a nyílt wifi sem az előfizető sávszélességére, sem adatforgalmára nincs hatással.

Amúgy utazásoknál nagyon jó kis dolog volt ez, főleg ha nem mobilnetes laptopod, tableted van.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101256) Intruder2k5 válasza Floyd80 (#101255) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A foglaltság olyan szempontból csökkenhet, hogy biztosan voltak olyanok, akiknél a Vodás eszköz WiFi-je csak a WiFree miatt ment, egyébként saját célra saját routert használtak. Az ilyen helyeken ugye megszűnnek WiFree AP-k, ezáltal felszabadul a spektrum.

Aki eddig is a Voda WiFi-t használta, ott a csatorna terheltségre ez nem lesz hatással, ugyanis a saját és a WiFree AP-t is közös rádió szolgálta ki, és az igaz, hogy a sávszélesség "betáp" az el volt különítve a WiFree-nek, szóval nem a Te netedet, terhelte, de a rádió időn osztozni kellett a klienseknek, szóval mégiscsak lassíthatta az otthoni WiFi-t.

[ Szerkesztve ]

(#101257) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Jah, régen így volt, a Wifree külön netet kapott, mindegy, nekem, most a modemem modem üzemmódban van, a routerek miatt, a routerem wifije bőven elég.:NNem értem meg sosem, hogy miért akar mind1 szolgáltató 10ezerért korlátlan mobil netet adni, holott több előfizető jönne, ha olcsóbb lenne! Nyílván, a leterheltség már megoldható, annó volt a Digimobil, azzal is mi lett..... :)) A nagy szolgáltatók odavágtak az olcsó korlátlan netjük miatt "másik oldalbelifórumtéma".

[ Szerkesztve ]

(#101258) onkelz


onkelz
aktív tag

Sziasztok

Elnézést, ha már ki lett tárgyalva (gondolom nem csak én küzdök ezzel a problémával), de most nem volt időm visszaolvasgatni.
Van egy legfőképp letöltésre használt laptopom, és adott egy szép fehér Connect Box.
A gondom annyi lenne, hogy torrent letöltése közben megszakad a kapcsolat, a kis wifi ikonra kattintva nem is találom az itthoni hálózatot csak a router újrainditása segit.
Először arra gyanakodtam, hogy a nagy mohóságban túl sok torrent fut, de ma konkrétan 4 db -tól is kiakadt.
Win10 és Linux alatt is ugyanaz a szitu, többféle klienst kipróbáltam, ezek cseréje sem oldotta meg a problémát.Van valami ötletetek?
Előre is köszönöm a segitséget.

(#101259) Toth_Jani válasza onkelz (#101258) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálam 200+ van fent és simán megy, igaz vezetékes kapcsolaton, a WIFI ledobás nem ezen múlik.
Nem lehet hogy túl sok eszközöd van WIFI-re csatlakoztatva és kidurják egymást, vagy esetleg a szomszéd a fal túloldalán egy mikrót üzemeltet a CB mellett??
De persze simán lehet hibás a CB is, lehet hogy melegszik és kiakad a programja.

[ Szerkesztve ]

(#101260) Floyd80 válasza onkelz (#101258) üzenetére


Floyd80
addikt

Inkább a laptop wifi antennájára gyanakodnék, közelről is csinálja? Telefon wifijét is eldobja?

A gondom annyi lenne, hogy torrent letöltése közben megszakad a kapcsolat. A Connect Box ilyenkor zölden villog?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101261) Intruder2k5 válasza onkelz (#101258) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, több is van. Első körben, ne WiFi-n torrentezz! Ha ez nem megoldható, akkor kell venni egy erősebb routert, ami WiFi-n is ki tudja szolgálni a torrent által igényelt sávszélességet és kapcsolatmennyiséget. Harmadik opció, hogy drasztikusan korlátozd le a kliensben a nyitható kapcsolatok / slotok számát, mondjuk 20-ra, és egyszerre csak egy torrentet futtass.

(#101262) woodworm válasza Intruder2k5 (#101256) üzenetére


woodworm
veterán

Érdekes jószág egyébként a CB, mert modem módban, kikapcsolt wifivel is DFS szkennel és csatornát állítgat magának.

(#101263) Donki Hóte válasza Marcsello31 (#101257) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Dugják fel maguknak a mobilinternetjüket :W

Sokszor használtam a WiFree szolgáltatást, lassan itt az ideje, hogy búcsút vegyek a Vodafone szemétségeitől.

Nálunk 3 szolgáltató is elérhető, azt hiszem, hogy adok egy esély Flipnek, hűségidő nélkül lehet velük szerződni, veszíteni nem tudok sokat.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#101264) Intruder2k5 válasza woodworm (#101262) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem lehet, hogy az is csak a WiFree miatt volt?

(#101265) onkelz


onkelz
aktív tag

köszönöm a gyors tippeket.

a lakásban nyolc vagy kilenc dolog használja a wifit, egyszerre öt hat szinte mindig.
ha a laptopon megszakad a kapcsolat, a routeren semmi zöld nem világít/villog.
az összes többi eszköz látja hálózatot, mindig csak ez dobja el.
a laptop és a router között cca 2.5m lehet.

(#101266) woodworm válasza Intruder2k5 (#101264) üzenetére


woodworm
veterán

Nem tudom, de nálam ki volt kapcsolva a profilomon és a CB modem módba lett kapcsolva. A szkennelést egyébként a legutolsó fw-vel csinálja csak, kb. egy éve kapta. Abban, ha minden igaz volt wifivel kapcsolatos javítás.

(#101269) woodworm válasza #72445440 (#101268) üzenetére


woodworm
veterán

Tévedés, hogy modem módban mindenkinek működött volna a wifi. Elhiszem, hogy lehetett ilyen hiba, de pl. nálam az imént említett szkennelést kivéve nem működött soha. Abban a pillanatban, amikor modem módba kapcsoltam eltűnt a wifi.

(#101270) MaCS_70 válasza #72445440 (#101267) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a korlátlanság szerintem is komoly csapda.

Meglepően sok ismerősöm, illetve az ő gyerekeik érzik úgy, hogy a korlátlanságot nem kihasználni vétek, ezért pedig 0-24-ben töltenek le. Mindegy, hogy mit, csak menjen a letöltés. És mivel ennyi tartalmat nem tudnak tárolni, rövid úton szinte mindent törölnek is.

Iskolákban mennek a torrentversenyek, csak a petabyte-ok számítanak...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#101272) woodworm válasza #72445440 (#101271) üzenetére


woodworm
veterán

A saját házamban csak nyomon tudom követni a működő wifiket! Nem volt ilyen!
A szkent is csak a modem logjában látom.

(#101273) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

A XVI. kerületben másnak nincs gondja a nettel? TV és telefon van, de a net egyszer csak eltűnt.

(#101274) JohnnyX válasza #72445440 (#101271) üzenetére


JohnnyX
senior tag

2 éve üzemeltem be CB-t, persze mögötte saját.
Üzembe helyezés után rögtön telefonáltam, hogy ipv6 ki, modem mód.
WiFree a weboldalukon keresztül állítható. (Tudomásom szerint, nálam nincs bekapcsolva.)

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#101275) cocka válasza Floyd80 (#101252) üzenetére


cocka
veterán

a UPC Wi-Free szolgáltatás kikapcsolásakor a kábelmodemek automatikusan újraindulnak

Nálam nyugodtan újraindulhat, semmi hatása nem lesz, mivel a modem nem wifi képes. A vicc, hogy a szolgáltatást ennek ellenére tudtam engedélyezni, azaz máshoz tudok csatlakozni, hozzám viszont nem tudnak. :P És nálam továbbra se 10/1-gyel megy, hanem 50/5-tel.

ish4d0w
Csak üfsz tudja kapcsolgatni és feleslegesen foglal egy WiFi sávot.

Biztos csak szerencsém volt, de nekem a vodatrotty honlapján is sikerült ki-bekapcsolnom a wi-free-t.

[ Szerkesztve ]

(#101277) cof válasza #72445440 (#101276) üzenetére


cof
veterán

A CB-n igen szórta továbbra is, de az egy bug miatt volt. Régebbi modemeken minden rendben volt, ha kikapcsoltad ügyfélkapun, akkor bizony le is tiltottad, WiFi scanner program sem találta meg.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#101278) inf3rno válasza cof (#101277) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem a Voda oldalán ki van kapcsolva, de a CB és az Ubee ugyanúgy szórja továbbra is.

Buliban hasznos! =]

(#101279) hypno skate válasza MiZo1990 (#101250) üzenetére


hypno skate
senior tag

Csak a duplikált csatornák eltűnésével a megmaradó HD csatornák ne akadjanak mint most.
Sokszor kínomban váltok át HD-ról SD-re, hogy legalább a tartalom élvezhető legyen ha a minőség nem is az.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#101280) blakey válasza hypno skate (#101279) üzenetére


blakey
titán

Ha akadnak akkor zerelőt kell hívni, hogy átnézze a hálózatot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101282) kabelmania27 válasza hypno skate (#101279) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben így van elosztva a koax vedd ki a hármas csillapítót hátha jobb lesz a vétel.

[ Szerkesztve ]

(#101283) cof válasza inf3rno (#101278) üzenetére


cof
veterán

Én csak TC7200-al teszteltem, cocka-nak meg mégrégebbi modeme van. De mindegy, már amúgy sem megy sokáig.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#101284) cof válasza kabelmania27 (#101282) üzenetére


cof
veterán

Mennyire szakszerű ez a maszek földelés? Szerintem nem megengedett, még saját földelésre kötni sem, oda külön ki kellene alakítani egy rendszert ha jól sejtem.

Egy galvanikus leválasztó egyébként a megoldás.

Csak nehogy valaki lemásolja aztán a konnektorba dugja... veszélyes ez az internet.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#101285) hypno skate válasza kabelmania27 (#101282) üzenetére


hypno skate
senior tag

Annyit változott a dolog, hogy a föld vezetéket mésként vezettem el a konnektorig. és másként is kötöttem be.

Mondjuk egy próbát megér...

[ Szerkesztve ]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#101286) Toth_Jani válasza cof (#101284) üzenetére


Toth_Jani
őstag

De ez a kérdező majd 2 éves megoldása a problémára, ami ezek szerint továbbra is fennáll, vagy már elköltözött máshová. :)

(#101287) hypno skate válasza Toth_Jani (#101286) üzenetére


hypno skate
senior tag

Fogalmazzunk úgy hogy ismét fennáll.
És ez a probléma már nem az a probléma. A BOX nem melegszik nem fagy, nem ráz, csak a HD csatornák véletlenszerűen akadnak. Nem mindíg ugyanazok és nem is állandóan.

A földelés a földhurok ellen volt. Sárga/zöld egyeres rézvezeték volt kéznél, galvanikus leválasztó meg nem. Aztán mivel működött a dolog, nem is foglalkoztam a beszerzésével.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#101289) hypno skate válasza #72445440 (#101288) üzenetére


hypno skate
senior tag

Inkább csak nem elegáns.
A splitteren kifejezetten földelés céljából van egy bekötő csavar, az elektromos hálózat földelése meg pont pont arra szolgál, hogy rá lehessen kötni a földelendő dolgokat. Most az, hogy én tudom, hogy egy konnektornál ezt hogyan és hova kell kötni, és nem kellett egy földelt villásdugót felhasználnom, az az egyéni szerencsém.

[ Szerkesztve ]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#101290) MaCS_70 válasza cof (#101284) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem is olyan régen, STP kábelek bekötésénél még azt tanultam, hogy fontos a földelés (EPH), de az semmiképpen sem a nagyfeszültségű hálózat védőföldjét jelenti, hanem attól legalább x méterre lefúrt szondára.

Ehhez képest meg már több olyan hivatalos leírást is olvastam, amelyben a gyártók kifejezetten a nagyfesz védőföldjét ajánlják, sőt, erre vannak előkészítve eszközök.

Persze van abban igazság, hogy a föld felé általában kisebb az ellenállás, de a bekötési pontokat én azért szívesen tenném külön, távoli szondákra.

Érdekes egyébként, hogy kertes házas környezetben még a közelmúltban is szabályos és szokásos volt a vízvezetékre kötni a védőföldet. Csak aztán a KPE csövek miatt lett némi probléma...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#101292) pjen válasza MaCS_70 (#101290) üzenetére


pjen
félisten

Régen a Fi hhelyett is tulfesz védő relék voltak külön szondával.De a nagyobb terhelések miatt váltanikellett.
Nálam van legalább 15 méter horganyzott víz cső a földben, persze szonda is.

(#101293) tomp válasza cof (#101284) üzenetére


tomp
félisten

Egy galvanikus leválasztó egyébként a megoldás.

Vagy nem! Nálam ugye hiába volt berakva nem javított semmit. Én már várom a jobb időt. Kíváncsi vagyok mikor kezdi újra a DVB-C a csatorna szétesést...

(#101294) Toth_Jani válasza tomp (#101293) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálam a DVB-C csatornák nem esnek szét a "jobb időben" sem, de honnét tudja hogy télen délben a +5 fokban kell rosszabb minőségűnek lenni a képnek, nyáron meg este a +23 fokban lesz az SD csatorna is élvezhető minőségű ? :F
A HD az időjárás független, a reklámok mindig gyönyörűek. :)

[ Szerkesztve ]

(#101295) cof válasza tomp (#101293) üzenetére


cof
veterán

Ott azért más volt a probléma. Normális körülmények között egy galvanikus leválasztó a megoldás.

Nekem mindegy, hogy milyen az idő, optikán vagyok végre. :D

TV jelminőség/jelerősség mindig 100%, Bithibaarány a nullával egyenlő.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#101296) wjbhbdux válasza Floyd80 (#101252) üzenetére


wjbhbdux
veterán

ez volt az utolsó dolog ami miatt megérte kitartani a vodafone utáni net mellett, lehet itt az ideje 18 év után kiköttetni és az olcsóbb T-re váltani, meg kell érdeklődnöm a környéken hogy milyen a minőség.

/s

(#101297) Winne


Winne
nagyúr

Urak!

Ma átnézettem a csomagom, mert már egy ideje nem lett hozzányúlva, csak nőtt az ára és egy 240-ről 300-ra váltásban állapodtunk meg 1 év hűséggel, árában. Azt mondta a hölgy, hogy új modemet fogok kapni, mert a mostani már elég régi. Kell ettől tartanom? Milyenek ezek a vodás modemek? Ezzel a mostanival nem volt gond, a sebességet szépen hozta amikor működött, portot is könnyen lehetett nyitni rajta. Nem akarok a sávszél miatt visszalépni, mert pont nem érdekel a 60 megabit, csak bízok benne, hogy az új modemmel kevesebbszer fog elmenni a net.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#101299) cocka válasza Winne (#101297) üzenetére


cocka
veterán

elég szar érv az, hogy "mert már régi". Ha régi, de működik, akkor minek cserélni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.