Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101751) MaCS_70 válasza Gzu73 (#101750) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hol akadsz el?

A paraméterek itt vannak leírva.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#101752) Gzu73 válasza MaCS_70 (#101751) üzenetére


Gzu73
tag

én csak hozzáadtam az adataimat a thunderbird-höz és adott automatikus beállítást.
Csak az volt a baj, hogy chello-val írtam az e-mail címem, így pedig a bejövő kapcsolatra azt írta nem biztonságos, mert nincs titkosítás. szóval ezt töröltem.
Upcmail-t írva az e-mail címhez, más konfigurációt ajánlott, ezzel már jó lett minden.
Mondjuk a bejövő levelező kiszolgáló portnak a 993-t adta, nem a 143, mint te.

(#101753) MaCS_70 válasza Gzu73 (#101752) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Thunderbird által felajánlott automatikus beállítások eddig nálam kizárólag a Gmail esetén működtek, úgyhogy én a kismillió fiókomat kézzel pötyögöm be.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#101754) Gzu73 válasza MaCS_70 (#101753) üzenetére


Gzu73
tag

köszi mindenesetre.

amúgy melyik a jó? 993 vagy 143? vagy mindegy?

(#101755) Ledi válasza Gzu73 (#101754) üzenetére


Ledi
aktív tag

Az imap mindig a 993 port. Legalábbis a Gmail és az Outlooknal biztos.

(#101756) Tamas92


Tamas92
csendes tag

Költözés után szembesültem vele, hogy csak Vodafone van a házban. Be is kötötték gyorsan, viszont egy csomó menüpont hiányzik a Vodafoneos routeremből (youtubeot néztem). Hívtam/hívnám az ügyfélszolgálatot, de még váró listára sem tesz be, hívjam őket később. Úgyhogy az lenne a kérdésem, hogy VPN-t tudok valahogy használni a saját ASUS routeremről? Mert most DHCP-n kapom a WAN-t, DMZ menüpontom pedig nincsen a Vodafoneos routeren. DOCSIS routerem van.

(#101757) pjen válasza Tamas92 (#101756) üzenetére


pjen
félisten

A módosítás nagyobb csomagra, válaszd ott felveszik.

(#101758) viktorhu válasza Tamas92 (#101756) üzenetére


viktorhu
veterán

Birdge mód a vodás eszköznek, és használhatod a saját routeredet.

(#101763) viktorhu válasza #72445440 (#101760) üzenetére


viktorhu
veterán

Kevés infót kaptunk, igen, lehet, hogy ipv6 kikapcsolással fog indulni. Remélem, hogy amikor átállnak a vodás hálózatra, akkor ez a probléma is megszűnik, hogy az ipv6-ot ki kell kapcsoltatni.

(#101764) pjen válasza #72445440 (#101759) üzenetére


pjen
félisten

Az lehet, de átkapcsolnak és azt már felveszik.Tapasztalat.

(#101765) Tamas92 válasza viktorhu (#101758) üzenetére


Tamas92
csendes tag

ipv6-om van, oké, akkor telefonálok egyet. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#101766) viktorhu válasza Tamas92 (#101765) üzenetére


viktorhu
veterán

Két dolog lehet. Ha gigabites csomag van, akkor alapból csak az ügyfélszolgálat tudja megtenni, viszonylag új a dolog, nem mindenki tudja, lehet, hogy győzködni kell / többször próbálkozni. A másik, ahogy ish4d0w írta, az ipv6 problémája, akkor meg azt kell kikapcsoltatni előbb az ügyfélszolgálattal, ha nem gigabites a csomagod, és be van kapcsolva az ipv6. Érdemes rákeresni a bridge szóra, és visszaolvasni, elég sok tapasztalat gyűlt össze itt a fórumon. Én ezeket megúsztam, azonnal ment az átváltás, de ha nem találtam volna, akkor a következő lépés az ipv6 lett volna.

(#101767) Tamas92 válasza viktorhu (#101766) üzenetére


Tamas92
csendes tag

Köszi a segítséget! Rögtön be is lőtték a bridge mode-ot. Megy újra minden, ahogy kell.

(#101768) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,
kis erdekesseg:
jelenleg 300-as net + tv comfort van. 02.18-an jar le a huseg.
ez kerul 4990ft-ba. (nincs a hazban mas szolgaltatas).
felhivtam a lemondast es 4500-at mondtak az ujabb 1 ev husegre TV nelkul ,(ugy kerdeztem mert azt ugysem nezzuk).
Ahogy nezem a weblapon is pont ezt az arat hozza erre a szolgaltatasra es cimre

meg nem tudta berogziteni a modositast, csak majd 18-an. kivancsi leszek a TV-s arra is. lehet iden nem lesz nagy csokkentes?

[ Szerkesztve ]

(#101769) balage06


balage06
tag

Elnézést, ha közben volt már róla szó, de arról esetleg nem hallott/olvasott valaki, hogy a Voda TV várható-e több platformon a jövőben? Az Android app végülis használható, amikor éppen működik, még távirányítóként is egész korrekt, de nekem azért veszettül hiányzik a Horizon Go webes és PC kliense, tekintve, hogy szökőévente TV-zek ténylegesen a TV-n. :D

(#101770) Viktojka


Viktojka
tag

Sziasztok!

kérdésem csak annyi lenne, hogy van-e arra lehetőség, hogy otthoni előfizetéshez részletre vásárolt készülék fennmaradó összegét egy összegben kifizessem?

(#101771) szab.tam válasza MiZo1990 (#101567) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Horizon boxnál ki kell választani egy műsor információs lapján (nyomd meg az OK gombot kétszer), hogy "Böngészés a kedvencek között" és utána csak a kedvencek műsora lesz az EPG-ben."

És működik... :C :R

Ezt találja ki a lúzer júzer. Magától...
Azért az összes f*-mat gyűrjem bele a progi feljesztő orrába, de legfőképpen aki kifizeti, és bólint rá...

Még 1* köszi! Remélem, nem Te írtad a progit! :(( :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#101772) szab.tam válasza szab.tam (#101771) üzenetére


szab.tam
nagyúr

Még áramtalanítás után is megjegyezte a nyomorultja.... :D :))

MiZo1990: még 1* :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#101773) MiZo1990 válasza szab.tam (#101771) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Nem én írtam a progit és nagyon szívesen! :)
A Horizon info csatornáról tudom én is. :D

[ Szerkesztve ]

(#101774) szab.tam válasza MiZo1990 (#101773) üzenetére


szab.tam
nagyúr

Csak nekem már megint az az informatikus rémképe lebeg előttem, aki nem bír a felhasználó agyával gondolkodni, és nincs aki szóljon neki.
Mint aki úgy tervezi a forgalom irányítását, hogy az utóbbi 10 évben nem volt az utcán, még a pizzás dobozok szelektív kukába való eljuttatásához is futárt rendel...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#101775) snyper990 válasza szab.tam (#101774) üzenetére


snyper990
őstag

Pizzás dobozt nem szabad a szelektívbe dobni, mert zsiradékkal szennyezett...

(#101777) LouiS22 válasza trec12 (#101776) üzenetére


LouiS22
veterán

2021-22 fokozatos bevezetés. Sejtheted, hogy hol állhat ebben a listában Magyarország :D

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#101778) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Annyira jó ez a vodafone, inkább elköltözök , csak ne is lássam ;]

Pizzás doboz óne szelektív? WTF n**a

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#101779) erahurka válasza trec12 (#101776) üzenetére


erahurka
félisten

Cinemax és Cinemax 2 HD-nak jobban örülnék.

Hány csatornára lehet még szétszórni amúgy a Discovery műsorait? :DDD Újabb helyen lehet majd nézni a raktáras árveréseket :DDD

(#101780) vmarci21 válasza erahurka (#101779) üzenetére


vmarci21
tag

Discovery+ nem TV csatorna, hanem a Discovery előfizetéses streaming szolgáltatása.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#101781) Livius válasza vmarci21 (#101780) üzenetére


Livius
őstag

Most még az egész lineáris TV-zést láthatóan azzal akarják életben tartani, hogy az extra csomagokban értékesítik a különböző csatorna csoportok streaming platformjait. Nah de mi lesz itt, ha egyszer csak megjelenik egy olyant netes szolgáltatói konkurencia, aki ezekre csomagokban kínálva fog specializálódni lineáris TV adás nélkül? Meg lehet spórolni a lineáris TV-ket nála és olcsóbb is lesz, nah akkor nagy baj lesz a mostani klasszik szolgáltatóknál. :C

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#101782) labeda válasza Livius (#101781) üzenetére


labeda
aktív tag

Pont az imént mérgelődtem egy sort: nekem újdonság, hogy létezik "vario" tv csomag is. Felhívva az ügyfélszolgálatot megerősítést nyert, (ahogy itt a fórumban is már leírták) csak Telekom hálózaton elérhető, tehát nálam nem lesznek további HD csatornák, pedig annyira új a beruházás, amivel a hálózatot kiépítették, hogy tavaly június körül lehetett nálunk a Vodafone-nal szerződni. :W Tehát hiába vadiúj minden, ez is kevés hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#101783) MiZo1990 válasza labeda (#101782) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A mérgelődéssel várnék egy picit; március végén a régi SD boxok nem fognak tovább működni, mert megszűnnek a duplikált adások (SD+HD). Akkor elképzelhető egy HD bővítés is.
(Állítólag lesz analóg lekapcsolás is.)

Plusz, ha az élő adásban visszatekersz olyan adón, ami a "vario" csomagban HD, akkor átvált a box internetes stream-re és az HD.

(#101785) pjen válasza #72445440 (#101784) üzenetére


pjen
félisten

Én pont tegnap hosszabbítottam.Ciscó boxaim vannak.Ha elromlik és lehet javítani javítják, de újat csak voda boxot adnak.Tehát szerintem csak az SD szűnik meg.

(#101786) labeda válasza MiZo1990 (#101783) üzenetére


labeda
aktív tag

Nekem médiakártyás a szolgáltatás. A HD pedig kb. 9-el több, mint most: én nagyon szeretem az Ozone-t, és a kikapcsolt ID Discovery helyett is van ezek közt, ami érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#101787) zoli62


zoli62
addikt

Tegnap nálunk is beszerelték a Vodafone boxot. Első blikkre nem is olyan rossz. Mondjuk a szerelő másfél-két órás késéssel érkezett, mert az egész városra két ember jut. (no comment)

(#101788) cof válasza labeda (#101786) üzenetére


cof
veterán

Megszűnt az ID Discovery? :Y

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#101789) labeda válasza cof (#101788) üzenetére


labeda
aktív tag

Szerintem.... Bár most a csatrorna nevében elbizonytalanodtam? Reklám és műsorajánló nélkül sugároztak benne technikai műsorokat. (lehet hogy Discovery Showcase volt a neve, amit lehet nem így kell írni.) A jobb felső sarokban a csatorna is jelezte december végén, hogy meg fog szűnni. A pontatlanságért elnézést kérek!

[ Szerkesztve ]

(#101790) szabogabor10 válasza cof (#101788) üzenetére


szabogabor10
veterán

Él és virul. Morci lennék, ha megszűnne.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#101791) MadMancs


MadMancs
veterán

Érdekes ez a voda.
Ahoz képest hogy márciusban megszűnik upcmail, kaptunk az új szolgaltatashoz egy xxxx@upcmail.hu email címet :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#101792) szabogabor10 válasza labeda (#101789) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, a Showcase HD szűnt meg.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#101793) fojtviki válasza cof (#101788) üzenetére


fojtviki
senior tag

Mi jelen pillanatban is azt nezzuk :DDD

(#101794) Livius válasza #72445440 (#101784) üzenetére


Livius
őstag

A jelenlegi HD adások H264-esek, úgy látom. Szóval ha van olyan régi box, ami most azt a pár HD adást is tudja venni, akkor azokat ez a változás nem nagyon érintheti. A nagyon buta csak scart kimentes csak SD-re képes régi boxoknak lesz kampec végre végleg.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#101796) LouiS22 válasza Livius (#101781) üzenetére


LouiS22
veterán

Az általad említett "csatorna csoportok" csomagban adják a streaming szolgáltatást a harmadik félnek. Azaz olyan nincs, hogy csak ezt, vagy csak azt viszed.

Ha elolvasod a Discovery közleményét, abban is benne van, hogy a megállapodás értelmében maradnak a lineáris csatornák is.

Hidd el: mindenkét fél jól jár ezzel. Az egyszerű példánál maradva a Discovery a befektetőinek fel tud mutatni x ezer biztos usert és verheti a mellét, hogy micsoda előremutató szolgáltatásuk van, streaming, blabla. A Vodafone meg lehúzhat majd erre hivatkozva az előfizetőktől több pénzt (hiszen egy "prémium" szolgáltatással bővítette a kínálatát).

Divat temetni a lineárist, de sokáig itt lesz még. Persze eddig sem, és ezután sem volt/lesz kötelező nézni.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#101797) hypno skate válasza MadMancs (#101791) üzenetére


hypno skate
senior tag

Muszáj volt adniuk, mert bár nem propagálják, része a vezetékes internet szolgáltatásnak.

1/g melléklet - Kiegészítő szolgáltatások
1. E-mail postafiók szolgáltatás
A Szolgáltató az egyes, vezetékes internet-hozzáférési szolgáltatási csomagok részeként legalább egy elsődleges állandó e-mail postafiókot biztosít az Előfizető részére azzal, hogy az Előfizető szolgáltatási csomagonként eltérő számú további járulékos e-mail postafiókokat igényelhet a Szolgáltatótól. A Szolgáltató az Előfizető által igénybe vett elsődleges e-mail postafiókokhoz és járulékos e-mail postafiókokhoz szolgáltatási csomagonként eltérő mértékű tárhelyet biztosít..."

[ Szerkesztve ]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#101798) MiZo1990 válasza hypno skate (#101797) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Szintén az ÁSZF-ből:
"Értékesítésből kivezetésre kerül az e-mail és a hozzá kapcsolódó Email webtárhely, valamint az FTP webtárhely szolgáltatás 2020. március 4-től az internet szolgáltatási csomagot érintően, melynek értelmében 2020. március 4-től új előfizetői szerződés megkötésekor, vagy szerződés módosításakor ezek a szolgáltatások nem képezik részét az internet szolgáltatási csomagnak. Az FTP webtárhely szolgáltatás 2020. március 24-től megszűnik, kivezetésre kerül az ÁSZF-ből."

(#101799) Livius válasza LouiS22 (#101796) üzenetére


Livius
őstag

Tudom hogy divat temetni és tudom hogy sokáig lesz még. De most már kezd olyan minőségi lenni a streaming platformok tartalma, hogy lassan egy komplett garázscégből alakult szolgáltató is tudna mindenféle fizikai hálózat kiépítés nélkül ezeknek a platformok segítségével szolgáltatást nyújtani. Pl arra gondolok hogy XY netes weboldalon aki leszerződött a nagy HBG Go, Netflix, Discovery, Disney, stb...-re vagy akár még Youtube premium cuccokra, ezeket kicsit olcsóbban egy csomagban vagy darabokban tudná közvetíteni bárkinek, aki ott befizet erre. És innentől kezdve a Voda és a T meg a többi értelmét veszítheti a 40 év alatti korosztálynál kb. Egyetlen gyenge pont még a magyar sport csatornák, van abból már valamiféle streaming konstrukció? (M4-nél van oké, de az ingyenes)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#101800) hypno skate válasza MiZo1990 (#101798) üzenetére


hypno skate
senior tag

A jövőre nézve, az újonnan kötött zerződéseket úgy alakítják ahogy akarják, viszont a már élő szerződéseknél inkább azért érdekes, mert a Voda valahol arra hajt, hogy ne legyen kötbérmentes felmondási ok, hogy szűkitik a szolgáltatást. Hivatalosan azt az álláspontot képviselik, hogy az email fiók csak úgy lazán kapcsolódik az előfizetéshez, így nem alapoz meg egy felmondást. Persze nincs igazuk, de azt a pár esetet ahol az előfizető beleáll a dologba, azt majd egyedileg kezelik és vagy kedvezményt adnak egy évre az előfizetési díjból, vagy elengedik a kötbért.

A legnagyobb kockázatot az jelentené, ha valaki felnyomná őket a versenyfelügyeletnél, mert megtévesztő és az előfizetőt megkárosító tájékoztatásért és gyakorlatért egészen komolyan meg szokták suhintani a cégeket.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.