Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101901) tomp válasza vlevi (#101894) üzenetére


tomp
félisten

Google Play Movies-ról megvettem 2 filmet amelyek Dolby Vision-ben vannak. Az egyik a Tenet! Tökéletes a minősége! Sőt a DV-nek köszönhetően jó pár jelenet jobb mint ami a lemezen van ami csak HDR10!
Nem minden a bitráta ahogyan te is írod. Nagyon fontos a codec és beállításai!

Livius
Ja hát ebben az esetben ezeken a területeken el lehet felejteni ez tény. Kíváncsi vagyok lesz e net független Telekom TV előfizetés. Azaz akár én is előfizethetek majd rá és a Vodás netet engedem rá UTP-n vagy wifin. Ha igen én szó nélkül dobnám vissza ezt a dvb-cés vodka tv-t...

(#101902) picsirti válasza norbertoth (#101900) üzenetére


picsirti
tag

Persze, nem kell hozzá kártya.

(#101903) Livius válasza vmarci21 (#101897) üzenetére


Livius
őstag

Docsis 3.1 az kamu, leálltak vele, jó ha pár ezer user kapta meg az upgradet.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#101904) BandD válasza MiZo1990 (#101898) üzenetére


BandD
tag

Köszönöm az infót! :R

(#101905) vmarci21 válasza Livius (#101903) üzenetére


vmarci21
tag

Az hogy leálltak vele, az csak a felfelé irányba igaz, tapasztalatom alapján letöltési irányban gyakorlatilag majdnem mindenütt 3.1 van, így adott a gigabites letöltés.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#101906) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Urak, van Telekom topik, a Telekom témával legyetek szívesek oda átmenni!

[ Szerkesztve ]

(#101908) blakey válasza cof (#101891) üzenetére


blakey
titán

A bitráta csak egy dolog, NF-en vp9 és AV1-ben is elérhető ami a h264-hez képest sokkal jobb. Az sem mindegy.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101909) peter303


peter303
tag

Ahh, Neo QLED Mini LED meg QNED Mini LED (ami nem Micro LED)

Napelemes, de USB-n keresztül is tölthető távirányítóval érkeznek az új Samsung Neo QLED tévék

"A képernyő fényforrásai már az úgynevezett Quantum Mini LED-ek, amik a hagyományos LED-ek 1/40-ed részét teszik ki. A Neo QLED 4096 lépésben növeli a fényerőskálát 12 bitesre."

A bennem elo zoldnek ez tetszik a legjobban

"A gyártó szerint ezzel a fejlesztéssel a következő hét évben várhatóan 99 millió AAA elemet spórolhatnak meg a felhasználók."

2021-ben lehet ismerkedni az új LG QNED tévékkel

"Megtöbbszörözi az LCD-panelek mögött lévő LED-háttérvilágításban résztvevő diódák számát, illetve ezzel párhuzamosan az egyedileg szabályozható fényintenzitású zónák számát is. Az LG-nek sikerült a panel mögé 30 ezer LED-et zsúfolni, melyek fényét 2500 zónában tudja szabályozni az elektronika."

[ Szerkesztve ]

(#101910) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Hajdúszoboszló, fürdőnegyed : teljes szolgáltatáskiesés van...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#101911) norbertoth válasza picsirti (#101902) üzenetére


norbertoth
senior tag

Köszi! :R

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#101912) mr.nagy válasza GoodSpeed (#101910) üzenetére


mr.nagy
tag

Üdv a klubban! Nekem már 4. napja, Debrecen belváros.

HMNote10Pro

(#101913) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#101910) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Központi meghibásodás, délutánra állítják helyre a szolgáltatást.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#101914) picsirti


picsirti
tag

Üdv.
VTV boxon van, eddig egy FHD Samu UE40H7000 Tv-vel használtam, de tönkre ment, így lecseréltem egy Samu UE43TU8512-re, ami 4K-s. Az új tv bekapcsolása után döbbenten néztem, hogy a kép homályos, életlen, a színek pedig botrányosak. Főleg a piros, ami leginkább narancssárga. Na nem baj, majd behangolom, gondoltam. Hát... hangolás után jobb lett, de a régi ezerszer jobb volt. Utolsó esélyként megnéztem a VTV box menüt. Ott a kép kimenet 4K-ra állítódott magától. Próbaképpen átállítottam FHD-ra (úgy sincs 4K :N). Erre megjavult a kép, jó lett a szín, az élesség is. :DD
Ennyire szarul skálázza fel a VTV box a FHD jelet 4K-ra? Vagy csak nálam nem jó a box? :F

(#101915) zeon.hu válasza GoodSpeed (#101913) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Jól hangzik...
Kösz az infót, akkor én már nem hívom őket.

#?*@&!

(#101916) GoodSpeed válasza zeon.hu (#101915) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ja Magenta 1 mobilinternet ilyenkor (is) jól jön. Lassan vennem kellene egy vodás SIM-et is, mert akkor arra lehet korlátlan vodás mobilinternetet rendelni :)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#101917) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#101916) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Jelenleg a sávszélességem, a feltöltés szempontjából pont annyi, mint Vodafone-nál:

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#101918) zeon.hu válasza GoodSpeed (#101916) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nekem flottás korlátlan mobilnet van (3882 Ft, telenor nettel).
A céges Tkom, de az nem korlátlan :D
Viszont itt a város szélén nem túl acélos egyik sem, de azért még használható.

#?*@&!

(#101919) GoodSpeed válasza zeon.hu (#101918) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ja Telenor mobilinternetem is van, szóval nincs gond, ha kiesik a vezetékes pár órára. Közben egyébként megjavították a Vodafone szerelői a fejállomást :)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#101920) laabom


laabom
tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Még a régi upc-s médiaboxunk vagy plusz egy médiakártya egy LCD tévében. A jelenlegi médiabox édesanyámnál egy hagyományos képcsöves tv-re van rákötve. Most ezt a típusú médiaboxot márc 31 után megszűnik és hdmi-s lesz helyette. (múltkor már említették a vodafone-ba).
Ezt a hdmi-s médiaboxot valami átalakítóval majd rá tudom kötni egy scart csatlakozós tv-hez? Sajnos kis méretű tv van a hálószobában így még normális minőségű led tv-t sem tudnék neki venni ahogy elnéztem.

Köszönöm, ha tudtok ebben segíteni.

Üdv: Zsolt

(#101921) pjen válasza laabom (#101920) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni kis Tv t,nekem is van egy 22 colosom.

(#101922) Feri 59


Feri 59
csendes tag

Sziasztok
Ma hívtak a upc vodafontól, hogy március 31. után csak VTV box-al tudják biztosítani az eddigi csatorna választékot a most meglévő settop boxot le kell cserélni, mi ebből az igazság, vagy csak próbálkoznak?
köszönöm ha valaki segit eligazodni

(#101923) cof válasza Feri 59 (#101922) üzenetére


cof
veterán

Ha még régi csak SCART-os BOX-od van akkor igaz a hír. De csak félig mert nem csak Vodafone BOX van hanem KAON BOX is, az oldalukon megtalálod azt is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#101924) Livius válasza Feri 59 (#101922) üzenetére


Livius
őstag

Ha eddig csak SD adásra képes boxotok volt akkor igaz. De akkor is csak félig, mert ha jelenleg nincs semmi visszanézős és felvevős funkciótok megrendelve és modern HD TV-tek van (nem régebbi mint 15 év), akkor lényegében a CI+ mediakártya a legbiztosabb, legmegbízhatóbb és legolcsóbb mód. Ha a jelenlegi boxotok tudja a HD adásokat, akkor viszont kamuznak, és a lényeg az hogy hülyére véve egy újabb hűséget tudjanak tőled kikényszeríteni kamura, kicsit drágább szolgáltatással, egy nagyon félre sikerült fos VTV box-val amitől gondolom szabadulni akarnak, hogy minél több legyen kint a usereknél, különben nem hozza majd vissza az árát idővel.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#101925) Feri 59


Feri 59
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket, jelenlegi boxunk tipusát nem tudom egy upc logo van rajta, ezüst szinű tud rögzíteni, a TV meg egy régi Sony lcd HD felbontással,én nagyon szeretem ezt a TV-t nem akarom lecserélni amig jól működik. Ráadásul kb két hónapja volt nálunk két technikus akkor mondták, hogy sok baj van az új VTV boxokkal,meg internet vezetéket is a boxhoz kell vinni és a falat ki kell fúrni mert egy másik helységben van a wifi box.Nekem az lenne optimális ha minden maradna úgy ahogy most van de a meglévő csatornák is megmaradnának.
üdv

(#101926) Feri 59 válasza Feri 59 (#101925) üzenetére


Feri 59
csendes tag

Azt hogy tudom megnézni,hogy a jelenlegi boxunk tudja e a HD adást?
Bocs de van az az életkor amikor valaki már nem vágja ezeket a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#101927) kabelmania27 válasza Feri 59 (#101926) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben van rajta hdmi csatlakozó elvileg tudja.

(#101928) peter303 válasza peter303 (#98253) üzenetére


peter303
tag

Es a harmadik nagy gyarto is eloallt (itt a CES)

Sony’s 2021 TV lineup runs Google TV and fully embraces HDMI 2.1

All of its premium “Bravia XR” OLED 4K (and yes, 8K) TVs support 4K at 120Hz.

Master Series OLED also has brighter output than Sony’s past OLEDs thanks to a new aluminum heat shield attached to the panel.

(#101929) Feri 59 válasza kabelmania27 (#101927) üzenetére


Feri 59
csendes tag

Nincs rajta HDMI csak Scart megnéztem Thomson.

(#101930) MiZo1990 válasza Feri 59 (#101929) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

3 lehetőség van SD box kiváltására:
-Mediacard (ezt CI+ foglalatos TV tudja fogadni)
-KAON beltéri egység (ezen van SCART és HDMI is)(ez a Horizon beltéri egység interaktív funkciók nbélkül)
-Vodafone TV (csak HDMI csatlakozó van rajta)

(#101931) Feri 59 válasza MiZo1990 (#101930) üzenetére


Feri 59
csendes tag

Köszönöm a segítséget, az volna jó ha a mostani Thomsont ami már kezd elfáradni, még kicserélnék Horizonra és akkor megoldodna a kérdés.
Mert a felvétel funkcó jó lenne ha megmaradna.

(#101932) MiZo1990 válasza Feri 59 (#101931) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

November 5 után kiadott Horizon KAON boxok már butítottak; a visszanéző biztos nem megy már rajtuk. Az még nem derült ki, hogy lehet-e velük felvenni saját külső HDD-re.

(#101933) Adam115


Adam115
csendes tag

Powerline adapter + VodaTV mennyire jó kombó? Koaxos területen vagyok tehát "csak" a net miatt kellene kihúzni egy + kábelt.

Telekom IPTV-hez nem volt mindegy milyen powerline-t használtam, (nem mindegyik kezeli az IGMP-t) de már nincs meg a powerline adapter így a VodaTV-vel nem tudom kipróbálni. Tehát tudni valami megkötésről, hogy milyen powerline adapter jó, van itt tapasztalat erről? Nekem elég pozitívak a tapasztalataim ezekkel az adapterekkel, ha jó a villamos hálózat, akkor stabilan működnek, de a különböző szolgaboxok tudnak érzékenyek lenni hasonló dolgokra, sokszor érthetetlen okokból.

A másik kérdés, hogy a vodabox nem tudja kezelni a modem módma rakott CB-t, tehát nem tud publikus ip-címet kezelni, vagy csak nekem nem sikerült ez eddig?
(Nem akarom, a VodaTV forgalmi statisztikáit a sajátommal keverni)

(#101934) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok!
Régebben Upc-s voltam és akkor még úgy működött a kábel tv , hogy egy tv-hez adtak boxot vagy kártyát és tudtam nézni a tvt. Amelyik tvhez nem volt box vagy kártya azon jött az analóg meg néhány digitális ?
Ez még most is így van ?
Köszi.

(#101935) blakey válasza Tocika (#101934) üzenetére


blakey
titán

Jelenleg még igen, de az analóg hamarosan kivezetésre kerül.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101936) Tocika válasza blakey (#101935) üzenetére


Tocika
aktív tag

Köszönöm szépen!
Pont ezért kérdezem. És jelenleg hány digitáls csatorna jön most box nélkül? És melyek azok?
Néztem a vodafone oldalát de semmi ilyesmit nem találok. Az összefoglalóban lévő infó meg még UPC linkre mutat. Az meg már halott. :F

[ Szerkesztve ]

(#101937) cocka válasza laabom (#101920) üzenetére


cocka
veterán

Sajnos kis méretű tv van a hálószobában

Ezen nincs mit sajnálkozni. Panelben lakók szerintem tudnának mesélni, hogy miért inkább kisebb tévét vesznek.

Lehet kapni kis Tv t,nekem is van egy 22 colosom.

Az nem monitor méret? Nekem a monitor ilyen. Bár én eleve úgy választottam, hogy a lehető legkisebbet, amin már van HDMI. De ez kb. 55 centi, a TV-k meg ha jól tudom 80 centitől indulnak.

(#101938) pjen válasza cocka (#101937) üzenetére


pjen
félisten

Ez egy sima konyha Tv.Most egy 28 colos LG van helyette.Mikor vettem JVC is volt 22 es.A panelben lakók mért vesznek kisebbet?Rokonnak havannán 55" os LG van.

[ Szerkesztve ]

(#101939) kezo0 válasza blakey (#101935) üzenetére


kezo0
addikt

Az analóg kivezetésének szándékáról volt valami hivatalos ígéret, vagy csak évek óta reménykedünk benne? Netán egy üzletkötő, szerelő vagy egy szerelő unokahúga mondta valakinek, akit ismer valaki innen, és abból gondoljuk? :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#101940) gregory91 válasza Feri 59 (#101925) üzenetére


gregory91
senior tag

"TV meg egy régi Sony lcd HD felbontással,én nagyon szeretem ezt a TV-t nem akarom lecserélni amig jól működik."
Akkor ideje egy kicsit átdugni a koax kábelt a jelenlegi dobozból a tv-be és egy keresést végrehajtani.
Beállításoknál vagy külön menüpontban hogy "hangolás" ott kiválasztani a kábel-t vagy DVB-C-t.Teljes vagy hálózatkeresés:
Szükség esetén beírandó paraméterek:
Frekvencia:346 MHz(346000)
Szimbólum-sebesség 6.900
Hálózati-azonosító: Ezen dokumentum 5. oldalától.
Szerencsés esetben nem is kell majd doboz, hanem elég egy CI+ modul.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#101941) cocka válasza MiZo1990 (#101930) üzenetére


cocka
veterán

(csak HDMI csatlakozó van rajta)

Meg tudtommal optikai hangkimenet, viszont senki nem mondta, hogy nem lehet HDMI-SCART átalakítót venni. :P

Aztán ennek a híres VTV boxnak nem lehet WDS-en saját routerrel UPC-s netet adni? Csak mondjuk még ha működik is, akkor is az a baj, hogy megint eggyel több eszköz. Bár ha ezzel egy furkálós, madzagolós történetet meg lehet úszni, az már fél siker.

A telefon átpozícionálását is nehezen szoktam meg. Ha lenne mondjuk a DECT tartó meg a modem közt vezeték nélküli megoldás, az érdekelne. :D

(#101942) blakey válasza kezo0 (#101939) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, hogy az üzletkötő, szerelő vagy egy szerelő unokahúga mondta valakinek, akit ismer valakit mit mond. :) Majd meglátjuk március végén, április elején. :D

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101943) cof válasza blakey (#101942) üzenetére


cof
veterán

Mondjuk azt én sem értem, hogy honnan jött ez az infó. Szerintem elég sokan használják még az analógot másodlagos régebbi TV-n csak, hogy legyen rajta valami.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#101944) kezo0 válasza blakey (#101942) üzenetére


kezo0
addikt

OK, akkor tehát ez jelenleg csak wishful thinking. :)
Épp olyan, mint amikor azt olvasom valakitől, hogy „a Vodafone box fejlesztés alatt áll, és hamarosan belekerülnek a most még hiányzó funkciók”... ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#101945) gduck válasza cof (#101943) üzenetére


gduck
addikt

Jah, 2100-ban is lesz analóg, mert még használja valaki :W

[ Szerkesztve ]

(#101946) MiZo1990 válasza cocka (#101941) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A telepítési leírás alapján nincs rajta optikai hangkimenet.

Volt olyan, aki vett HDMI->SCART adaptert és a szerelő nem telepítette a VTV-t. (nyilván, ha saját beüzemeléssel kéri, akkor megoldható).

Lehet használni a router és a VTV közt saját routert meg jeltovábbítót is.

(#101947) cocka válasza MiZo1990 (#101946) üzenetére


cocka
veterán

Akkor kezdem nem érteni. Nem emlékszem hol találtam ezt, de az tuti, hogy valahol a vodafone honlapján:

[link]

Akkor ez mi? Tisztán látszik hogy van még egy optikai hangkimenet meg egy analóg AV kimenet. Meg a csatlakozók sorrendje is más. Viszont ez júliusi, a tied meg szeptemberi.

(#101948) gduck válasza cocka (#101947) üzenetére


gduck
addikt

"A kézirat lezárva: 2020. március"

Én még nem láttam ilyen boxot! Lehet volt ilyen terv, de nem ilyet kaptunk!

(#101949) MiZo1990 válasza cocka (#101947) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Az általad linkelt dokumentum végén 2020 március szerepel.

Kis Google keresés után kiderült, hogy a te dokumentumodban az új-zéalndi verzió szerepel.
Gondolom össze kellett dobni valami induló beüzemelési segítséget és nem volt kép a hazai verzióról...

(#101950) Feri 59 válasza gregory91 (#101940) üzenetére


Feri 59
csendes tag

Ezek szerint lehet kapni CL+ modult? Teljesen el vagyok maradva, ezt be kell épiteni a TV be vagy csak be kell dugni valahová.Jó ötlet lenne mert egy Sony felvevőm évek óta használaton kívül.
A TV Sony BraviaKDL-32U2000. 2007 gyártás
Minden segítséget köszönök szépen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.