Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) Winner_hun válasza Shim (#8427) üzenetére


Winner_hun
félisten

A kiterjesztéssel kezdtem, mert nekem is volt a megakadás, az nem oldotta meg a problémát, a számot átírtam, végre jónak tűnik:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8452) Bibby


Bibby
addikt

Teljesen szétestek a prohardver fórum oldalai. :U A sima ph főablak teljesen normális, de a fórumban minden összevissza betűmérettel van, gombok feliratok összekeveredve.
Cookie-t ürítettem, nem történt változás. Most mi jöjjön?

Ελευθερια η θανατος

(#8453) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

sziasztok!

hogyan lehet eltüntetni, hogy minden egyes indításkor ne jelenjen meg a [link]
valamint a hozzá tartozó jogok megismerése?
igyekeztem mindent beállítani, ám valamit nem vehettem észre ezzel kapcsolatban?

üdv
gúZ!

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#8454) Shim válasza moongoose (#8453) üzenetére


Shim
őstag

Ez egy elég összetett probléma lehet, de alapvetően két ok miatt szokott előfordulni.
1. Véletlenül be lett rakva kezdőlapnak. Eszközök / Beállítások / Főlap
2. Egyéb beállítások se mentődnek el, amiért valószínűleg a prefs.js hibája felel, vagy mert nincs írási jogod hozzá, vagy sérült a fájl.
3. Másik program bezavar. Ez lehet a Creative ZenCast, McAfee Privacy Service, Norton 360. Ha ezek körül fent van valamelyik, írj, mert ezekre külön megoldás van.

Firefoxból lépj ki.

a) Nyisd meg a profilmappád (%appdata%\Mozilla\Firefox), majd a user.js fájlt a Jegyzettömbbel. Töröld a tartalmát, majd mentsd el.
Ha nincs ilyen fájl, akkor következő lépés :)

b) Keresd meg a prefs.js fájlt (illetve a prefs.js.moztmp verziót is, ha létezik), majd jobb klikk, Tulajdonságok, és vedd ki a pipát a Csak Olvasható / Read Only checkbox elől.

Töröld a prefs-*.js és Invalidprefs.js fájlokat.

c) Végső esetben töröld a prefs.js, prefs.js.moztmp, prefs-*.js és Invalidprefs.js fájlokat. Vigyázz, ezzel törlődik minden személyes beállítás, és sok kiegészítő beállítása is. Törlés előtt készíts ezekről biztonsági mentést egy másik mappába, mondjuk az asztalra.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#8455) Shim válasza Bibby (#8452) üzenetére


Shim
őstag

1. Nézet / Nagyítás / Visszaállítás (vagy CTRL+0)
2. Nézet / Oldalstílus / Alap oldalstílus

cannibal:
#8450: no comment :DDD

SZTAKI válaszolt, ők is meglepődtek, de keresik a hibát.

Winner_hun:
;)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#8456) Shim válasza canniball (#8445) üzenetére


Shim
őstag

Írtak mailt -- javították a hibát. Nálam már remekül megy! :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#8457) Ice!? válasza canniball (#8437) üzenetére


Ice!?
őstag

Köszi mindkettőtöknek. Meglesem. :R

mod: A DownloadHelper volt az, amit kerestem.

[ Szerkesztve ]

(#8458) Shim válasza Ice!? (#8457) üzenetére


Shim
őstag

Ez lenne az ominózus f*sz alakú ikon? Hát, nem tudom... :DDD

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#8459) Bibby válasza Shim (#8455) üzenetére


Bibby
addikt

Nem ez okozta a problémát. Azóta újratelepítettem de ez sem segített. De csak a prohardvernél csinálja ezt, a lapcsalád többi oldala és fóruma is jó (it café, mobilaren stb).

Ελευθερια η θανατος

(#8460) ádyz válasza Shim (#8439) üzenetére


ádyz
addikt

egy fokkal jobb lett, de még mindig piszok lassú és laggos.

(#8461) Milan24


Milan24
aktív tag

Ezt a totaltoolbart, hogyan lehet használni???

(#8462) Milan24


Milan24
aktív tag

PDF Download is hogy működik? Lehet én vagyok ennyire kretén? Rámegyek, hogy oldal mentése PDF-be és nem menti el hanem behoz egy új tabon valami oldalt, meg kér valami mail címet.

Ok sikerült lementeni de semmire se jó. Olyan PDF mentő nincsen ami olyan minőségbe le is menti mindha .png képbe lenne? Régebben használtam olyat ami png-be is le tudta menteni csak nem tudom már mi volt.

(#8463) Bibby válasza Bibby (#8459) üzenetére


Bibby
addikt

Csináltam egy képet a problémáról, látható hogy felül, oldalt szét van csúszva, betűméret nagy... :U :F

Ελευθερια η θανατος

(#8464) Ice!? válasza Shim (#8458) üzenetére


Ice!?
őstag

Csak két kör alakú valamire, és köztük egy harmadik (nagyobbnak tűnt az emlékemben :D) formára emlékeztem. :D

(#8465) Boha


Boha
aktív tag

ilyen skin esetleg létezik már a mostani firefoxhoz. vagy meg lehet e csinálni ilyenre ??
kösssz

OBORZIL

(#8466) WonderCSabo válasza Boha (#8465) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Vassili kolléga linkelte nekem:

Itt a téma:[link] Itt egy tutorial: [link] Azzal a témával csináld meg amit én linkeltem, a 4-essel, a 3.7es nekem nem működött rendesen! De a múgy a turorialban írt többi cucc az mind jó és műkszik!

(#8467) Shim válasza Milan24 (#8462) üzenetére


Shim
őstag

Kép mentése png-be, egyszerűen: FireShot.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#8468) Winner_hun válasza Shim (#8467) üzenetére


Winner_hun
félisten

Esetleg Screengrab

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8469) canniball válasza Shim (#8456) üzenetére


canniball
nagyúr

Most már nálam is. :K

Más: be van állítva az egerem gergője, hogy jobbra/balra billentésnél a böngészőben lapozzon előre/hátra, de FF-ban (és csak itt) ezekre a mozdulatokra a művelet végrehajtása mellett kapok ajándékot is, balra ilyet: ♦, jobbra pedig ilyet: ♠ - ez vajon mitől lehet/hogy orvosolható?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8470) Shim válasza canniball (#8469) üzenetére


Shim
őstag

Csak nem Logitech egér? :)

A SetPoint Alt+Numpad4 és Alt+Numpad6 leütést küld, az Előre/Vissza gomb beállításnál. Megoldás, ha Keystroke Assignementre rakod a gombot, és Alt+Jobbra nyíl, illetve Alt+Balra nyilat adsz meg.

Ha nem menne vmiért, nekem az volt megoldás, hogy a Manage Programs-nál kitöröltem a teljes programlistát (nem akarok mindenhova külön beállítást megadni).

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#8471) canniball válasza Shim (#8470) üzenetére


canniball
nagyúr

De bizony! :) Beállítottam, remekk!

Hogy ne maradj kérdés nélkül :D : azt hogy lehet beállítani, hogy ha keresni akarok valamire akkor ne kelljen CTRL+F, hanem ha elkezdem írni a keresendő szöveget akkor automatikusan induljon el a keresés?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8472) Shim válasza canniball (#8471) üzenetére


Shim
őstag

Nálam :)

Eszközök / Beállítások / Haladó / Általános / Szöveg keresése a keresett szó beírásának elkezdésétől

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#8473) canniball válasza Shim (#8472) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem is jobban tetszett/tetszene a Revo, de sajna nem találtam belőle elemes kivitelt, csak akksisat.

A beállítás működik. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8474) canniball


canniball
nagyúr

Hogy lehet feltuszkolni a Flash Playert az új FF-ra? Már többféleképpen is próbáltam, de a legjobb eredmény hogy felrakott egy Adobe DLM nevű addont, amivel semmit nem lehet kezdeni... :W

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8475) anri-ur


anri-ur
tag

Sziasztok!

[Erre]tényeleg nincs megoldás?

(#8476) canniball válasza canniball (#8474) üzenetére


canniball
nagyúr

Most már abszolút nem értem: itt bejönnek a flash reklámok, de a youtube-on pl. nem tudok semmit megnézni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8477) canniball válasza canniball (#8476) üzenetére


canniball
nagyúr

Basszus, a NoScriptben nem elég a youtube-ot engedélyezni, a ytimg.com-nak is zöld utat kell adni...és ezzel sz*ptam órákon át... :o

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8478) Shim válasza canniball (#8474) üzenetére


Shim
őstag

Az új Firefox-ra? :F
Simán fel kéne másznia. Esetleg próbáld meg leszedni az egészet. Zárj be minden futó alkalmazást (fx, ie, msn stb.), majd uninstall. Ezután rakd fel megint (megint minden alkalmazás zárva).

(látom már megoldódott -- NoScriptet nem szeretem, csak baj volt vele, előnyét meg nem láttam)

anri-ur:
Könyvjelzők közti keresés nem egyszerűbb, mint ott navigálgatni?

Ha nagyon kell ez a funkció, nézz körül bookmark add-onok közt, hátha van ami így bővíti ki.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#8479) Gergő_


Gergő_
őstag

ez az új 3.5.3 elég megyőzően működik a p3-asomon 512-rammal, nem úgy mint az elődök...
le is kopogom

(#8480) Shim válasza Gergő_ (#8479) üzenetére


Shim
őstag

Pedig 3.5.2 óta csak 3 kritikus hibát javítottak. (Bár lehet, hogy te több verziót ugrottál :) )

Fixed in Firefox 3.5.3
MFSA 2009-51 Chrome privilege escalation with FeedWriter
MFSA 2009-50 Location bar spoofing via tall line-height Unicode characters
MFSA 2009-49 TreeColumns dangling pointer vulnerability
MFSA 2009-47 Crashes with evidence of memory corruption (rv:1.9.1.3/1.9.0.14)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#8481) Llew


Llew
senior tag

Szasztok!

Először:
Mitől lehet, hogy egy weboldalon az oldalsáv elcsúszik és a fő tartalom végén kezdődik? Vagyis kb. egyharmaddal megnyújtja az oldalt és egy csomó dolog miatt görgetnem kell. A legfurcsább, hogy úgy bő egy hete csinálja, pedig semmit nem frissítettem, cseréltem. IE-ben rendesen néz ki, és FF-on is csak az az egy oldal csinálja.

Másodszor:
Van a http://camelcamelcamel.com/ nevezetű oldal, ami azt csinálja, hogy az amazonon megvásárolható cuccok árváltozásait követi. A keresett termék lapját fellehet venni RSS-be így az ember mindig tudja, ha valami kinézett cuccnak lement az ára. Na most ez eddig rendben is működött, de az előbb egy frissítésnél feldobott egy csomó régi változást (van ahol tavaly augusztusig visszamenőleg), de mindegyiket úgy, hogy a legrégebbi van legfelül. Eddig rendben volt, és a többi oldalnál változatlanul az új dolgok vannak felül, csak ezek hülyültek meg. Mi lehet az oka? RSS olvasóként a Brief kiegészítőt használom.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#8482) atom87


atom87
aktív tag

Üdv!

Találkozott már valaki avval a problémával, hogy a beállítások ellenére nem maradok bejelentkezve a webhelyeken.

Sütik nem törlődnek bezáráskor, elvileg jónak kell lennie. (kb 1 héttel ezelőttig így is volt, nem állítottam át semmit, mégis helytelenül működik.)

Megoldás esetleg??

köszi

Kawasaki z1000

(#8483) canniball válasza Gergő_ (#8479) üzenetére


canniball
nagyúr

Hmm, nekem nem szólt hogy van frissítés...

Viszont igazán felpörgethetnék már kicsit a működését.

(#8482) atom87!
Avval=azzal...
PH-ra gondolsz vagy más oldal(ak)ra? Illetve a böngésző bezárásakor vagy amúgy is?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8484) localhost válasza canniball (#8483) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Rossszul tudod... Ez helyes így!

"45. Mind az igék, mind a névszók toldalékos formái között vannak olyan kettős alakok, amelyek a köz¬nyelvben egyaránt használhatók. Írásban is helyes tehát mindkét forma."[I][/I]
...
...
ezzel – evvel, azzal – avval;
...
...

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8485) creed30


creed30
aktív tag

Sziasztok!
3.5.2 FF-om van.Van egy olyan problémám hogy nagy sávszélesség mellett akadozik a videókép a böngészőben.Mi lehet az oka?Ha valakinek van valami sejtése légyszíves írja be. ;)

(#8486) atom87 válasza canniball (#8483) üzenetére


atom87
aktív tag

Nem csak PH, minden más oldalnál is előfordul, ahol lehetőség van bejelentkezve maradni.
Addig be is maradok jelentkezve az oldalakon, amíg be nem zárom a FF-ot.
Következő indításnál már újból be kell lépnem a megtekinteni kívánt oldal(ak)ra.
Valamilyen cookie problémára gyanakszom, de nem tudom mi lehet. Beállítások szerint nem törlődnek bezáráskor. Nagyjából 1 hete produkálja ezt a hibajelenséget, pedig nem lett megváltoztatva egy beállítás sem és kiegészítő sem került fel...

(#8484) localhost: ;)

[ Szerkesztve ]

Kawasaki z1000

(#8487) canniball válasza localhost (#8484) üzenetére


canniball
nagyúr

Korábbi tanulmányaim alapján úgy emlékeztem hogy a -val/-vel v-je mindig hasonul, köszönöm a kiigazítást!

(#8485) creed30!
Így?

(#8486) atom87!
Akkor nem tudom, nálam most is működik a dolog. Próbáld meg frissíteni a böngészőt, törölni a cookiekat és újra belépni, hátha ez megoldja.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8488) Shim válasza atom87 (#8482) üzenetére


Shim
őstag

Nézd meg az Eszközök / Beállítások / Adatvédelem rész alatt, hogy be legyen kapcsolva a sütik elfogadása, harmadik féltől való fogadása, és tartsa meg őket ameddig le nem járnak.

Ha ez nem javítja meg, akkor csökkentett módban indítsd el a Firefoxot, és tiltsd le az összes kiegészítőt (Start Menü / Mozilla Firefox / Csökkentett Mód), nézd meg, hogy fennáll-e még a probléma.

Ha használsz bármilyen biztonsági szoftvert (pl. Norton 360), az is bekavarhat a saját süti kezelési megoldásával.

Amúgy a valószínű megoldás:
Töröld a meglévő sütiket (Ctrl+shift+del), zárd be Firefoxot. Nyisd meg a profilmappád (%appdata%\Mozilla\Firefox\Profiles\xxxxxx.default) és innen töröld a cookies.sqlite fájlokat.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#8489) creed30 válasza canniball (#8487) üzenetére


creed30
aktív tag

Valamit javított a beállítás,de most sem tökéletes.Kiegészítő valószínű nem az én problémámra jó.
Köszönöm a segítőkészségedet. :R

(#8490) tibi666


tibi666
senior tag

üdv!

3.5.3-as rókát használok, nekem ez most nagyon lassú, zabálja a processzort, ilyen belassulásaim semmilyen programnál nem voltak, mióta 2 magos rendszereim vannak.

nálatok is csinálja ezt?

(#8491) Winner_hun válasza tibi666 (#8490) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nálam nincs. A logouton az aqua reklámra sokan panaszkodtak, ott tudom hogy volt (van?:F) lassulás, böngészőfagyás. Kiterjesztéseket használsz? Milyen oldalakon fordul ez elő?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8492) Face8814


Face8814
őstag

Létezhet olyan, hogy mikor felraktam a FaterFox Lite-ot, akkor 1-2 napig érzékelhető javulás volt a sebességben, azóta viszont mintha fenn sem lenne. A sebesség visszaállt a FasterFox előtti állapotra.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#8493) tibi666 válasza Winner_hun (#8491) üzenetére


tibi666
senior tag

igazából minden oldal alatt.
most 2 lap van nyitva és 800 mega memóriát eszik.
van, hogy rákattintok több linkre, hogy nyissa meg új lapon, nem fejezi be teljesen a töltést, forognak körbe a kis pontok, ha ilyenkor a mellette lévő fület bezárom, akkor fél percig is tölt, az egyik magot pedig 100%-ra terheli.

lehet, hogy újraindítom a windowst, már rég nem volt, hátha csak ennyi a gond...

(#8494) atom87 válasza Shim (#8488) üzenetére


atom87
aktív tag

Üdv!

Köszönöm a segítséget, valóban, a profilmappám törlése oldotta meg a problémámat!!

:) :K ;)

Kawasaki z1000

(#8495) Winner_hun válasza tibi666 (#8493) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem csak akkor megy az egekbe a memória használat ha napokig nem zárom be a böngészőt. Ilyen lassulás, hogy egyik mag 100%-on megy csak 1-2 extrém esetben fordul elő.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8496) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Hali gyors válasz kéne:S,szóval van egy ilyen oldal,ahol nem jön be teljesen a kép...baj
OXfordban ugyanilyen dolgoztak/unk és ott minden jóvolt,de hát ott nemvolt U500as toshiba 1280as felbontással...másik gépen se megy itthon,pedig van asztali...
Mi lhet ilyenkor??Alt+ Enter a nagyképernyő de itt (term.) nem müxik...
ÜDV:S
(Mozilla 3.5öm van.)
Nemtudom hogy off vagy ideilő de inkább offba raktam...
--kép megjelenítése és jólesz.

[ Szerkesztve ]

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#8497) Face8814 válasza Face8814 (#8492) üzenetére


Face8814
őstag

Bakker, most nézem hogy FaterFox-ot írtam, FasterFox helyett! :DDD

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#8498) tibi666


tibi666
senior tag

nem oldódott meg sajnos a restarttól, alig megy 3 órája és megint 400 megát zabál. míg nem lesz frissítés, átállok operára.

(#8499) attrax


attrax
aktív tag

Sztok,
az FF indulásakor elsötétül a kép egy pillanatra és megőrülök ettől.Most tettem fel 3.5.3-at és ugyanaz.Ez vmi vírus?Olyan mintha felbontást váltana amonitorom.PFfff

Unterschreiben

(#8500) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Miért van az, hogy minden letöltött file csak 0 kb? És ha megakarom nyitni, hibásnak írja ki. :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.