Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) blattida válasza Atticus85 (#9547) üzenetére


blattida
nagyúr

Neked a KIS kell magában, a mellé nem kell tűzfal
Az f-secure-nak nincs önálló tűzfala, a sajátja pedig gyönge.
Az outpost vagy a comodo nem neked való, ha tűzfalat szeretnél, akkor privatefirewall vagy pctools, ezek mellé pedig avast avira vagy bitdefender, de, ismétlem, én azt tanácsolom, hogy használd a KIS-t!

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9552) ddani868 válasza TFSi (#9550) üzenetére


ddani868
tag

Szerintem meg válaszd az ESET Smart Security 5-őt. Én most telepítettem nemrég úgy hogy előtte még nem volt dolgom az ESET-el és nagyon jól kezelhető és nagyon gyors is! az Avast IS lassabb volt, de a KIS is nagyon jó választás (sokáig azt használtam) csak aki játszik ezerrel annak nem biztos hogy a KIS a legjobb, BDIS 2012 meg nem magyar ami engem zavar persze értem mit mond a program mert nem vagyok annyira hülye de néha azért érdekes lehet a dolog :)

(#9553) BigManus válasza ddani868 (#9552) üzenetére


BigManus
addikt

Szerintem meg Te ne nagyon ajánlgassál semmit. A hozzászólásaidból kiindulva nem nagyon kéne. Majd ha lesz mögötte valami szakmaiság, akkor ok.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#9554) g.gergo válasza BigManus (#9553) üzenetére


g.gergo
senior tag

:DDD

(#9555) ddani868 válasza BigManus (#9553) üzenetére


ddani868
tag

Nem vagyok annyira hülye mint aminek látszok az írásaim alapján, azért én sem ma kezdtem el gépezni... lehet tudnál tőlem tanulni még te is! csak hát a Magyar ember ilyen mindent jobban tud mindenhez nagyon ért csak nincs nagyon eredmény... :D

(#9556) Atticus85 válasza blattida (#9551) üzenetére


Atticus85
tag

Akkor KIS legyen?Ne a Comodo?Pedig jókat hallani róla

(#9557) TFSi válasza BigManus (#9553) üzenetére


TFSi
őstag

Köszi Laca! :D

Dani: nagyon jól ismerem az Ecet termékeit, van kulcsom is a NOD 5 -höz, sokáig használtam, főleg a 4.2-est, rövid ideig az ötöst, de engem nem győzött meg...

Most olyan védelem kell, ami jelenleg a legjobban konfigurálható, adatbázisa van, és még a teszteken is kiegyensúlyozott. Direkt a teszteket hagytam utoljára a fontossági sorrendben... :)

Tetszik A BDAV 2012 + CFW páros, és meg szeretném venni a BD-t... Valakinek valami viszonylag friss tapasztalat?

Atticus85: a te esetedben mélységesen egyetértek blattidával! :K

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#9558) BigManus válasza ddani868 (#9555) üzenetére


BigManus
addikt

Nem azt írtam, hogy hülye vagy. Csak a szakmaiságodat kérdőjeleztem meg. Szerintem jogosan...
Ha úgy gondolod tudnál mit tanítani, szívesen venném. Még így 40 évesen is szívesen tanulok, mint a jó pap.
Tudod mi van a pap fejfájára írva? Tanulmányait befejezte.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#9559) ddani868 válasza BigManus (#9558) üzenetére


ddani868
tag

Na már csak az lett volna jobb ha az írod hogy még meg sem születtem te már OS-t telepítettél :DD viccen kívül igazad van írok sok hülyeséget de az nem azt jelenti hogy egyáltalán nem is értek hozzá, persze nem vagyok 40 éves meg nincs több száz hozászolásom fórumon de ettől még had írjam le az én saját véleményemet még ha nem is értesz egyet vele.

[ Szerkesztve ]

(#9560) Stephan89 válasza blattida (#9551) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Norton Internet Security? Szerintem kiváló védelem az is, ugyanolyan átfogó, mint a KIS. Ugyanúgy van benne elismertség alapján működő felhő alapú védelem, viselkedés elemző, csendes tűzfal, stb. Tapasztalataim alapján még gyorsabb és stabilabb is, mint a KIS, bár utóbbiból a 2011-t használtam utoljára.
Vagy miért javasoltad kifejezetten a KIS-t?

(#9561) ƵøŁĭ válasza TFSi (#9550) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nos,nekem csak egy negatívum jut szembe BD-vel kapcsolatban,ez pedig a Scan.Nagyon lassú más termékhez képest,szerintem IS elég lesz neked.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#9562) ƵøŁĭ válasza Atticus85 (#9547) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ha Kaspersky AV-t választod tudok adni hozzá kódot (CHIP) illetve F-Secure IS-hez . ;)

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#9563) g.gergo válasza TFSi (#9557) üzenetére


g.gergo
senior tag

Én a múltkorában megvettem egy akció keretében a BDAV-t. Nem került még felhasználásra, ha kell keress meg priviben. Számla természetesen van hozzá. Kemény 1.029 ft-ot fizettem érte, természetesen annyiért is adom.

[ Szerkesztve ]

(#9564) Pano válasza ƵøŁĭ (#9562) üzenetére


Pano
addikt

Kaspersky AV-t választod tudok adni hozzá kódot (CHIP)

Ne már, a KAV-hoz is ad már a chip havi kódot, mint nod32höz? :D

[ Szerkesztve ]

(#9565) TFSi


TFSi
őstag

Megvettem a BDAV Plus 2012-t kemény 4 fontért (1162Ft)... A CFW-vel összeházasítva használom, azért kellett, mert a Panda Cloud sokszor nem volt neten, és közben pendrive-okkal rohamoztak... :D

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#9566) ƵøŁĭ válasza Pano (#9564) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#9567) ddani868


ddani868
tag

A Kaspersky-nek mért ilyen lassú az első frissítése amikor feltelepíted ? vagy csak nálam volt ez ? na mind 1, a Norton frissítése legalább gyors de vagy 5 restart kell neki ami megint csak érdekes ;) amúgy szerintem teljesen jó a Bitdefender nekem nem fogta a gépet és jól kezelhető volt csak nem magyar persze ez nem baj ha tudsz angolul de jobb lenne ha magyar lenne :)

(#9568) TFSi válasza ddani868 (#9567) üzenetére


TFSi
őstag

Engem az sosem zavart, ha valami nem magyar, sőt... A Kaspersky első frissítése általában kicsit lassú, valszeg patchet szed, mert ki tudja, hogy honnan szedted a telepítőjét (hány patch van már a telepítő csomagban)... :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#9569) ddani868 válasza TFSi (#9565) üzenetére


ddani868
tag

Azt picit soknak érzem Bitdefender + Comodo firewall nem elég csak a Bitdefender AV ? ennyire nem kell paranoidnak lenni!

(#9570) ƵøŁĭ válasza ddani868 (#9567) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Kaspersky sikeres telepítés után ,leszedi az adatbázis frissítéseket.Nem szedi lassan,csak sokat tölt le.Egyáltalán mit értünk lassúság alatt a te esetedben?Norton-nál pedig 1-2 nagy frissítést követően újra kell indítani a gépet (5 restart) kétlem.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#9571) Pano válasza ƵøŁĭ (#9566) üzenetére


Pano
addikt

Nem is tudtam :) Hol van ez?

(#9572) ddani868 válasza TFSi (#9568) üzenetére


ddani868
tag

Csak hivatalos oldalról szedek mindent és lehetőleg az angolról persze csak ha nincs magyar oldala :)

(#9573) ddani868 válasza ƵøŁĭ (#9570) üzenetére


ddani868
tag

10 perc körül van az első update, a Norton-nak meg kell 3-4 vagy 5 restart (nem tudom már pontosan) ki próbáltam ! persze manuálisa böktem rá.

(#9574) ƵøŁĭ válasza Pano (#9571) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Magazint mindig letöltöm ;] .
"A CHIP Magazin 2012.03. számának DVD-melléklete képfájl formátumban. "

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#9575) TFSi válasza ddani868 (#9569) üzenetére


TFSi
őstag

Igazából nem értem, honnan ismerjük mi egymást annyira, hogy ezt a paranoid jelzőt puffogtasd itt nekem... Ember, hol élsz...?! :DDD

Ha neked elég a win 7 fal csendes némasága, és nem szereted átlátni a netes forgalmadat egy jól konfigolható, informatív tűzfallal, ami ráadásul proaktív képességekben az egyik legjobb, akkor az már a te dolgod. Máskor gondold át, hogy kinek mit szólsz be, mert a végén kiderülhet, hogy az, akit megszólsz, lehet kicsit többet konyít a témához, mint te magad... :K

LiLxWaYnEx: nekem a BD scan sebességével semmi bajom, sőt igazán gyorsnak tűnik... ;)

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#9576) BigManus válasza TFSi (#9575) üzenetére


BigManus
addikt

Ne húzd fel magad rajta, én már azért nem írok neki, mert okos enged...
Írhatnám neki, ha a kacsa nem tud úszni akkor nem a víz a hülye, de fölösleges. ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#9577) ddani868 válasza TFSi (#9575) üzenetére


ddani868
tag

Nem kell ennyire felhúzni magad én csak egy kérdést tettem fel és egy véleményt írtam.

(#9578) ddani868 válasza BigManus (#9576) üzenetére


ddani868
tag

Vicces ember vagy de nem tudom mi a célod azt akarod rám erőltetni hogy nem értek semmit a számítógépekhez ? mert szerinted nincs semmilyen tapasztalatom és ne írjak ide semmit mert csak te értesz mindenhez kb :Y

(#9579) Pano válasza ddani868 (#9578) üzenetére


Pano
addikt

Nem ezt írta, hanem azt, hogy ezen szakmai vonalon nincs sok tapasztalatod. Most ez olyan dolog, hogy én informatikus vagyok, de sokat nem konyítok a programozáshoz. Érteni mondjuk a számítógép kezeléshez/szervizeléshez nem egyenlő azzal, hogy minden szakirányhoz hozzá tudsz csak úgy szólni szakmaisággal.
A gyakorlati és elméleti tapasztalat, amit hiányol nálad a laca, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#9580) ddani868


ddani868
tag

Azért érdekes ezt írtam és ez nem megfelelő mert nem támasztottam alá semmi szakmai dologgal hogy ezt valóban így látom most ere mit mondjak ? legyen igazatok nem akarok itt okoskodni és itt be is fejeztem ezt a témát.

(#9552) ddani868
(Szerintem meg válaszd az ESET Smart Security 5-őt. Én most telepítettem nemrég úgy hogy előtte még nem volt dolgom az ESET-el és nagyon jól kezelhető és nagyon gyors is! az Avast IS lassabb volt, de a KIS is nagyon jó választás (sokáig azt használtam) csak aki játszik ezerrel annak nem biztos hogy a KIS a legjobb, BDIS 2012 meg nem magyar ami engem zavar persze értem mit mond a program mert nem vagyok annyira hülye de néha azért érdekes lehet a dolog)

[ Szerkesztve ]

(#9581) BigManus válasza Pano (#9579) üzenetére


BigManus
addikt

Így van.
Nem vontam kétségbe azt, hogy ért hozzá, csak amikor valaki esetleg tanácsot ad másnak és nem ismerem ( ez esetben ez történt ) megnézem a hozzászólásait.
Nem hülyéztem le, pontosan ahogy írtad, hiányoltam a gyakorlati és elméleti részét a tanácsának.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#9582) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Kedves ddani868!

Próbáld meg a többiekkel a közös utat megtalálni.Fogadd azt el mindenkinél van "okosabb", tapasztaltabb ember.Nézz rám én 17 éves vok :K ,és elvagyok a nagyok közt,az ember mindig tanul valamit a másiktól.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#9583) blattida válasza Stephan89 (#9560) üzenetére


blattida
nagyúr

Mert szerintem olyan felhasználóról beszélünk, akinek jobb lenne a kis (warez és hozzá nemértés miatt).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9584) ddani868


ddani868
tag

Ha már ilyen tapasztalt emberek közé kerültem (nem sértő szándékkal mondom ezt de komolyan) akkor kíváncsi lennék hogy miért nem jó az Eset ? az én meglátásom szerint ami természetesen nem szakmai :) azt tudom elmondani hogy nagyon kevés memót fogyaszt és a boot is elég gyors, előtte az MSE volt fenn és gyorsabbnak érzem az Eset-et ami lehet így van de lehet hogy nem, sajnos nem néztem meg még az MSE-nél hogy mit fogyaszt így nem is tudom szakmailag alá támasztani az igazamat de ettől függetlenül még gyorsabbnak érzem az Eset-et.

(#9585) ddani868 válasza blattida (#9583) üzenetére


ddani868
tag

Az elég hülye dolog ha valaki warez védelmet használ mert annyi jó ingyenes védelem van hogy felesleges ilyenekkel bajlódni már ha ere értetted a warez-t.

(#9586) BigManus válasza ddani868 (#9584) üzenetére


BigManus
addikt

A magyarázat: konfiguráció.
Lehet a Te géped konfigurációjára vonatkozólag az ESET jobban fut.
Azt senki nem állította, hogy nem jó az ESET. Ha hozzáértő userről beszélünk akkor lehet bármilyen védelem a gépén, kevés eséllyel fog megfertőződni. Ismerek olyan felhasználót akinél Kaspersky volt fent és tönkre vágta a rendszerét, mert annyit warezolt, olyan oldalakat látogatott és nem foglalkozott a felbukkanó figyelmeztetésekkel.

Nézd meg az adatlapomon a gépem paramétereit.
Ezen az ESET volt próbaképpen és sajnos az is és az MSE is elhasalt. Egyszerűen ilyen a konfig.
Az F-Secure viszont jól működött.
De az egyetlen gépem amin most Windows van az egy 3000 Pentium, 4 GB RAM. Ezen az F-Secure alig akar menni az ESET-el egyetemben, az MSE viszont pörög.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#9587) Stephan89 válasza blattida (#9583) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Nem kötekedni akarok, a véleményedre vagyok kíváncsi: miért? Miért jobb a Kaspersky, mint a Norton? Vagy itt most nem kifejezetten a Nortonnal összehasonlítva írtad, hogy "szerintem olyan felhasználóról beszélünk, akinek jobb lenne a kis (warez és hozzá nemértés miatt)."?

Szerk. mostanában elég jól elvoltam a Nortonnal, egyáltalán nem foglalkoztam más megoldásokkal. Éppen ezért "lemaradtam" a többivel kapcsolatban, így a Kaspersky fejlesztéseit sem követtem figyelemmel. Szóval, hatékonyabb technológiákat alkalmaz, mint a NIS?

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#9588) TFSi


TFSi
őstag

Hogyan lehet a BDAV 2012 Plus-szal karanténozni fájlokat? Egyelőre nekem nagyon úgy tűnik, hogy ezt önhatalmúlag dönti el, pedig van egy kis vírusmintám, amit a MBAM felismer, de a BDAV rá se bagózik... Ezért akarom karanténozni... Amúgy már jó pár órája elküldtem a laborba a fájlt... :)

Még egy kérdés: mennyire ugrik rossz arcú fájlokra a BD? A KIS csak azokra ugrik, amelyekben tényleg malware van, és itt nem csak a crackekre gondolok, hanem pl. a malwaredomainlist-ről már küldtem be rossz arcú exe fájlt az oroszoknak és visszajött, hogy minden ok...:)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#9589) Thusor


Thusor
őstag

Én arra lennék kiváncsi, hogy ár/érték arányban melyik a legjobb vírusirtó amit érdemes lenne megvásárolni? Én a Vipre termékeit néztem ki, a vírusirtós változatot lejárat nélkül 17 ezerért meg tudnám venni.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#9590) zazenke válasza Stephan89 (#9587) üzenetére


zazenke
őstag

nehéz orosz bombázót akarsz egy profi legfelhasználóbarátabb , pehelysúlyú versenyző helyett . Mert a norton az ,és normál de még warezosabb környezetbe is megállja a helyét és ő is az élmezőnybe van (és még szép felületű is ,nem úgy mint a kaspersky). Ha meg extrém warezos vagy akkor válaszd a kaspersky-t . Nem véletlen használják annyian a nortont bár a legutóbbi felméréseket nem láttam ,annak ellenére hogy a kaspersky reklám terén szerintem mindenkit lenyom ( Mo-n a nod32-n kívül) .

(#9591) Atticus85 válasza zazenke (#9590) üzenetére


Atticus85
tag

Miért az extreme warezosoknak a Kaspersky?Miért ez?

[ Szerkesztve ]

(#9592) zazenke válasza Atticus85 (#9591) üzenetére


zazenke
őstag

Mert állítólag tényleg bivaly erős a védelme és egy picit e téren jobb mint a norton . Összességében mégis számomra kevesebb . Valamit valamiért .Nekem már ott elvágta magát hogy amíg a kaspersky megcsinálta az első frissítését addig a nortont feltelepíted és frissíted és un-installálod ha akarod . Én megbántam és 1 hónap után vissza a norton . A régi verziókba nagyon tetszett a malac visítás amikor vírust talált :) Az újnál már nem emlékszem hogy milyen hangot adott ki .

(#9593) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok Jó reggelt !
Kérdésem mi a vélemény [link] - érdemes kipróbálni ? Milyen védelmet ad ( tűzfal, vírusirtás terén , gépfogás ) . Ahogy olvasom a Magyar csoda dolgozik benne ( vírusbuster , azt halottam hogy a felismerése + vírusadatbázisa eléggé elmaradt a többitől ) ? Vagy van benne + motor ? Érdemes a Comodo IS helyet felrakni próbakepén ezt ??
Ezer köszönet :)

(#9594) blattida válasza Stephan89 (#9587) üzenetére


blattida
nagyúr

Mert erősebb védelmet ad és jobb olyan környezetben, ahol a felhasználó nem hozzáértő és sokat warezol.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9595) BigManus válasza 78zolika (#9593) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Ha a Comodo nem okoz problémát, akkor ne cseréld le.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#9596) Atticus85 válasza blattida (#9594) üzenetére


Atticus85
tag

Mert erősebb védelmet ad és jobb olyan környezetben, ahol a felhasználó nem hozzáértő és sokat warezol.

Ezt most a Norton-ra vagy a Kasperky Internet Security-re írtad?

(#9597) Fire/SOUL/CD válasza Atticus85 (#9596) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kaspersky-re ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9598) dbius


dbius
veterán

Emsisoft akció április 9-ig, 1 licence áráért 3-mat adnak [link]

Szerk: Illetve további ajándékként adnak a csomaghoz 1 éves CyberGhost Classic VPN licencet is.

[ Szerkesztve ]

(#9599) HZoli87


HZoli87
veterán

Új, ingyenes védelem: ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall

- Letöltéshez regisztráció szükséges az alábbi oldalon: Link
- Státusz: béta, visszajelzések itt küldhetőek
- Képek a programról: Link1 - Link2

[ Szerkesztve ]

(#9600) Vukmir válasza 78zolika (#9593) üzenetére


Vukmir
aktív tag

A fala jó a többi védelme nulla szintű a VirusBuster miatt.

Szidják is rendesen ezzel foglalkozó angol fórumokon

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.