Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75401) Semplar válasza Petya XT (#75400) üzenetére


Semplar
őstag

Igen, vagy pl. én sok githubos cuccot használok, mert nincsenek telerakva haszontalan dolgokkal. Bizalom kérdése. Az adatok legyenek biztonságban elmentve és nagy baj nem lehet. :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#75402) Vesa


Vesa
veterán

Üdv,

BitDefender mennyire ajánlott manapság? Avast-ot használtam eddig, de unom már a rengeteg reklámot és általában nincsenek róla jó véleménnyel a neten. Fizetős is jó. Két kritérium érdekel elsődlegesen, a sebesség -ne fogja a gépet-, és nyilván a vírusvédelmi képessége.

A tudomány a valóság költészete!

(#75405) koxx válasza Vesa (#75402) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Évek óta használom, eddig nem volt vele gondom. Nem tűnt fel, hogy fogná a gépet. Top3-ban benne szokott lenni a legtöbb tesztet nézve.

(#75406) Jack Oneill válasza thomasa (#75403) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Most mar en is latom, hogy tenyleg csak trollkodni jarsz ide. Pedig remenykedtem korabban, hogy erdemi hozzaszolasaid lesznek.
Egyebkent sehol senki nem irta, hogy a legjobb lenne, mivel nincs olyan, hogy legjobb. Voltak es vannak hibai, ahogy az összes tobbinek, a mostani verzio ugyanakkor egy tisztessegesen osszerakott program. A vedelme nagyon eros, ezert ajanlott es ezert is hasznaljak sokan, plane most, hogy kiteljesedett a free verzio.
De ez egy szakmai topik, igy tenyleg zavaro a trollkodasod. Ha neked nem tetszik, hasznaljal mast, ha be vagy szarva az orosz kemkedestol, akkor szinten hasznaljal mast, ezt a temat is ezerszer kivesesztuk. Itt azert olyan emberek is vannak, akik mellyebben a temaban olvasottabbak, tapasztaltak.

[ Szerkesztve ]

(#75407) junior11 válasza Jack Oneill (#75406) üzenetére


junior11
veterán

Mi történt má megint? Lemaradt valamiről? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#75408) Szellem. válasza junior11 (#75407) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Csak a szokásos. Jön egy valaki, aki vitát, hangulatot szít és trollkodik. :W

(#75409) Zsombe válasza Vesa (#75402) üzenetére


Zsombe
senior tag

Részemről abszolút ajánlott. Bár én macOS-en használom, de sem a gépet, sem a hálózati forgalmat nem fogja.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#75410) Vesa válasza koxx (#75405) üzenetére


Vesa
veterán

+Zsombe

Köszönöm, akkor behúzom ismét! :R

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#75411) Atish19


Atish19
őstag

(#75412) Genesist


Genesist
tag

Sziasztok!

A Windows Mail (Posta) automatikusan szinkronizálja az outlook fiókból a leveleket. Viszont a mellékleteket is letölti. A helyzet a következő:

Az egyik beérkező e-mail mellékletében volt egy PDF, amit a Posta leszinkronizált. Az F-Secure az ütemezett rendszervizsgálat során kiszúrta, majd karanténba helyezte. Innen pedig töröltettem vele. A PDF állomány nem lett megnyitva.

Kérdéseim:

- Ha a PDF nem lett megnyitva, és törölve lett a gépről, akkor biztonságosnak tekinthető a gép?
- Az F-Secure miért nem szúrta ki már akkor, amikor a Posta szinkronizált?

Amit még elvégeztem:
Az F-Secure után lefuttattam a Kaspersky-t és a Malwarebytes-ot is. Két utóbbi szerint is tiszta a rendszer. Van egyéb teendő?

A kártákony elem neve: Phishing.PHISH/PDF.Agent.imsja
A fájl eléréi útvonala ez volt: ".../microsoft.windowscommunicationsapps_8wekyb3d8bbwe\LocalState\Files\S0\4\Attachments\ReadmeDocument-17627[3948].pdf"

Kicsit parázok. :(

Azóta már tilltottam a Posta szinkronizálását.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#75413) Mikulásbá válasza Genesist (#75412) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem nem kell aggódni.

(#75414) junior11 válasza Mikulásbá (#75413) üzenetére


junior11
veterán

Én a minap nyitottam meg egy csaló vagy adathalász oldalt, Edge-ben, méghozzá egy google keresési találatra kattintva - az itt feltüntett oldal linkje teljesen más volt, mint ami megjelent a rákattintás után, de ahogy ez feltűnt, pár másodperc után bezártam. Az Edge és a Defender sem jelzett, a virustotal szerint malware lehetséges az oldalon - egy találat szerint. Vajon így bekaphattam vmit? Az oldalon nem klikkeltem semmire, csupán pár másodpercig volt megnyitva.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#75415) Mikulásbá válasza junior11 (#75414) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem nem, de ha biztos akarsz lenni hogy a géped tiszta, futtasd le a Kaspersky Rescue Disc-et pendrive-ról. Én havonta megteszem.

(#75416) ledgeri válasza Mikulásbá (#75415) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Rá tudnál nézni legközelebb, egy "előtte-utána"-val arra, hogy mennyit ír egy ilyen futtatás a különböző lemezeidre?
Sajna veracryptesként én nem....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#75417) Mikulásbá válasza ledgeri (#75416) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ír? Akkor is ha pendrive-ról megy?

(#75418) ledgeri válasza Mikulásbá (#75417) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha ránézel, egyik sem kérdés többé! ;) (mondjuk oké így átgondolva.. :((( .)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#75419) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

unokahúgomnak sikerült a Roblox-on keresztül egy miner trójait összeszednie, ami sajnos a C:\Windows\explorer.exe-t fertőzte meg.
Malwarebytes sajnos nem ismeri fel, bár legalább a csatlakozást blokkolja az 2miners.com oldalra.

Hogyan lehet eltávolítani ezt? :F

(#75420) Petya XT válasza ledgeri (#75418) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Csak egy mappát hoz létre KRD néven, amiben a logok vannak. Az is megoldható, hogy nyoma se maradjon, hogy valamikor is futott. Ezenkívül semmit nem ír. Mire gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#75421) ledgeri válasza Petya XT (#75420) üzenetére


ledgeri
nagyúr

...én sem tudom... :B

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#75422) Petya XT válasza ledgeri (#75421) üzenetére


Petya XT
aktív tag

..egyébként én is ezen okból nem használok VeraCrypt-et, hanem LUKS-ot. Nem lehet ellenőrizni, csak felcsatolva, rendszer alatt, mert a KRD nem tudja. A LUKS-al nincs ilyen probléma a KRD-vel, feloldod és kész. Pedig jó lenne, ha lenne valamilyen lehetőség a VC konténerekre, meghajtókra is.

(#75423) ledgeri válasza Petya XT (#75422) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Tudnál linkelni valami direktebbet, mint amit találtam, wikipédia? Utánanéznék annak, bár átálni esetleg csak gépcserekor fogok...Ez megy, és most benyelem az ilyen szintű limitációit!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#75424) Petya XT válasza ledgeri (#75423) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Nézz át valamelyik linux topikba, rengeteg információt találsz a cryptsetup/LUKS témában. Linux rendszerek alatt kézenfekvő a használata, telepítéskor titkosítani tudod az egész rendszerlemezt( vagy bármelyiket). szinte az összes lemezkezelő tudja, így a VC használata értelmét veszti, bár nyilván lehet kombinálni (külön /home titkosítása, vagy nem rendszerlemez VC titkosítása). Hordozható eszközöknél adja magát. Windows-on marad a BitLocker, Veracrypt, kinek mi.

[Leírás] ... nyilván ez Linux alatt releváns.

A Kaspersky-t is próbálták presszionálni a VC kötetek kapcsán, de nem támogatott továbbra sem.

[ Szerkesztve ]

(#75426) Vesa


Vesa
veterán

Egyébként itt senki nem használ Host fájl "blokkolást"? Én folyamatosan frissítem, és azóta drasztikusan csökkent mindenféle security probléma. Nyilván ez csak kiegészítő védelem, és persze előfordulhatnak benne olyan bejegyzések, melyek miatt egy legál oldal sem lesz hozzáférhető, de ezeket a ritka kivételeket manuálisan egyszerűen lehet orvosolni. Én ezt használom +BitD+ComodoFW +mindeféle adblocker és tracker blocker, +private browser only. Ezen felül partíció szinten van titkosítva az összes tárolóm VC-vel.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#75427) Vesa válasza Vesa (#75426) üzenetére


Vesa
veterán

Na hát máris korrigálnom kell magam. Avastot használtam eddig, most akartam áttérni Bitdefenderre, de nem jött össze, most kértem vissza a pénzt. A probléma az volt, hogy a termék (Antivirus plus), kényszeríteni akart a Comodo Firewall eltávolítására. Értetlenül álltam a dolog alőtt, mert tudjuk, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz és direkt azért kerestem tisztán AV megoldást, mert bevált tűzfalam már van. Supportot kérdeztem az okot illetően, hogy egy termék, amiben nincs is tűzfal, mi a fenéért akarja velem leszedetni a meglévőt, de nem tudtak választ adni. Csak annyit, hogy ez ilyen és kész, nem lehet kikerülni, szedjem le a Comodot mert csak úgy tud települni a Bitdefender. Öööö...What the...?? :F Ezzel a lendülettel le is szedtem, pénzt visszakértem, a terméket/fejlesztőt végérvényesen elfelejtettem. Kár érte, kiváló ügynök volt.

Ennek megfelelően most nem tudom mit vegyek? Kaspersky-t nem akarok (tudom tudom, nincs bizonyítva semmi, de nekem nem kell orosz cucc, mert a bizodalmam feléjük tripla nulla), F-Secure-t próbáltam pár éve, de a GUI rémisztő volt, pl. a font méretet nem lehetett állítani vagy az UI-t skálázni, ennek nyomán 4k monitoron gyakorlatilag egérpiszok méretű fontokkal operált, a szemem kifolyt, így nem opció (hacsak azóta nem reszeltek ezen valamit). Akkor marad a Norton/McAfee, tehát szétnézek ezeknél.

A tudomány a valóság költészete!

(#75428) Cs1csó válasza Vesa (#75427) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mi volt a gond az Avast-al? Avast Free? okosan beállítva nincs reklám sem. Itt és az Avast topikban is van leírás, hogy mit és hol kell beállítani, hogy működjön megfelelően.

ITT a leírásom erről.

A McAffe-t lehet nem erőltetném a Norton pedig megvette az Avast-ot nemrég tehát Norton = Avast :DDD

[ Szerkesztve ]

(#75429) Semplar válasza Vesa (#75427) üzenetére


Semplar
őstag

Csak a tűzfalat használom ezzel a variációval.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#75430) ƵøŁĭ válasza Vesa (#75427) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Akkor már nem mindegy lenne ha a Comodo teljes változatát használnád? Ezek a kombinálgatások nem feltétlen, hogy minden helyzetben előnyt generálnak. Ha jogtiszta minden a gépen és beletörődsz a motor gyengeségeibe akkor nincs ok a parára.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#75431) Vesa válasza Cs1csó (#75428) üzenetére


Vesa
veterán

Semmi gond nem volt vele, be volt állítva rendesen, de a teszteken rendre hátul kullog, gondoltam benevezek egy jobb, fizetős megoldásra. Régen meg voltam elégedve a BD-vel, de ez most nagyon nem tetszett tőlük.

Norton = Avast
Ezt nem tudtam, köszönöm az infót! Ez a termék minőségében is jelent változást vajon?

ƵøŁĭ
A vírusirtóját sajnos nem éri túl sok dícséret, ezért nem használom belőle az IS-t. Az FW-t viszont évek óta használom és jól működik, ismerem már minden részletre kiterjedően a beállításait, ezért nem váltanék másikra. Ráadásul egy halom rules van beállítva, amit kezdhetnék elölről egy másik terméknél.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#75432) Cs1csó válasza Vesa (#75431) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem ez az "akvizíció" még csak papíron történt meg, az Avast-ot fejlesző brigád maradt. Persze kintudja mit hoz a jövő.

(#75434) Genesist válasza Mikulásbá (#75415) üzenetére


Genesist
tag

Szia!

Nálam valamiért nem működik a KRD. Amikor a választómenüben kiválasztom, hogy grafikus módban, limitált grafikus módban induljon, vagy simán csak a hardware info-t, akkor fekete képernyő és ott megáll a történet.

Találkoztál már ezzel a problémával?

[ Szerkesztve ]

(#75435) PROHARDVER! válasza Alveus (#75433) üzenetére


PROHARDVER!

Köszönjük a magvas gondolatokat, hasonló jókat kívánok neked is.

(#75436) Mikulásbá válasza Genesist (#75434) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem, nálam frissítés után simán lefut. Pendrive-ról futtatom.

[ Szerkesztve ]

(#75437) Dévacsen válasza Genesist (#75434) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Nálam sem fut le, 2 gépen sem, asztali gépek, nem tudom mi az oka, de nem is kerestem, ajánlom figyelmedbe ezt a Kaspersky terméket, ez is a fertőzött rendszerek megtisztítására van,(persze attól le lehet futtatni ha nincs baj akkor is) nem kell frissíteni, mindig a Kaspy oldaláról kell leszedni, frissítgetik ők maguktól, de van úgy hogy 1-2 napos csúszás van, ahogy észrevettem, de hatékony program.Free Virus Removal Tool | Free Virus Scanner and Cleaner

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#75438) Genesist válasza Dévacsen (#75437) üzenetére


Genesist
tag

Köszönöm! Így működött. Ha a Virus Removal szerint tiszta a gép, akkor valószínűleg úgy is van, ugye?

(#75439) Dévacsen válasza Genesist (#75438) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Igen, a Kasperskynek kiemelkedően jó a felismerése és az eltávolítási képessége is, időnként letöltöd futtatod ha úgy gondolod.Ez is jó, ha érdekel esetleg, futtatás előtt állítsd be hogy rootkitet is keressen, ezután kér egy újraindítást és mehet.Download and run Norton Power Eraser

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#75440) Petya XT válasza Dévacsen (#75437) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Általában ez akkor szokott előfordulni, ha nem a megfelelő séma szerint lett készítve a pendrive (EFI--->GPT, régi BIOS--->MBR).

(#75441) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Ismertek valami olcsó/ingyenes VPN amit tudnék használni néhány esetben?

Köszi :)

(#75442) junior11 válasza smallmer (#75441) üzenetére


junior11
veterán

Szia, pl. ProtonVPN. [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#75443) Semplar válasza smallmer (#75441) üzenetére


Semplar
őstag

Chrome áruház TunnelBear VPN

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#75444) Dévacsen válasza Petya XT (#75440) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Köszönöm az észrevételt. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#75445) konci79


konci79
őstag

Most kaptam, igaz csomagot se várok, de biztos valós :DDD

(#75446) ledgeri válasza konci79 (#75445) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Várom a következő iterációt: magyarpsota.hu :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#75447) ledgeri válasza smallmer (#75441) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Windscribe is jó.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#75448) Mikulásbá válasza konci79 (#75445) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Tuti valós, a nigériai korona herceg küldi a meglepi ajándék csomagot! :DD

[ Szerkesztve ]

(#75449) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Mitől lehet, hogy a Desktop PC-m folyamatosan “+” jeleket ír? Lehet vírus? Windows 11.

(#75450) timelord1987 válasza timelord1987 (#75449) üzenetére


timelord1987
őstag

Vezeték-nélküli billentyűzetet használok, nincs beragadva egyik gomb sem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.