Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75501) Semplar válasza Cs1csó (#75499) üzenetére


Semplar
őstag

Nálam a béta is kifogástalan, de abban még nem működik a KillSwitch + a frissítés.
Az utolsó ingyenes stabilt ajánlom, amit utóbb linkeltem.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#75502) Semplar válasza Szellem. (#75500) üzenetére


Semplar
őstag

Szólok!👍 :) 👌

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#75503) Szellem. válasza Semplar (#75502) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Okés. De komolyan mondtam, mert lettek olyan fejlesztèsek a 2024-ben ami nagyon èrdejessé teszi a termèket.

(#75504) Semplar válasza Szellem. (#75503) üzenetére


Semplar
őstag

Mindenképp megér egy próbát. :R
Gyanús fájlok ellenőrzését is már "náluk" szoktam végezni.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#75506) Zoli.37 válasza ƵøŁĭ (#75505) üzenetére


Zoli.37
kezdő

Huu hát ez meg mitől ilyen olcsó? :Y :) mi az hogy dobozos pláne androidos verziónál? Ha ez tényleg működik egyből le kell erre csapni :R

(#75507) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Soha nem volt még fizetős védelmi szoftverem, de a napokban kaptam egy fenyegető e-mailt, miszerint feltörték a gépem és minden adatom megvan nekik, amit még nem tudok, mennyire komoly, de rendesen belém tette az ideget.

Az ajánlott, fizetős szoftverek közül, melyik számít a legjobbnak, vagy legalábbis ilyen feltörések elleni védelme melyiknek a legjobb?
Árban azért látok eltérést, pl. egy Kaspersky vs. Eset között, de sokkal többre számítottam, mint évi 20 ezer. Ennyit simán megér.

Egy 95%-ban játékra használt PC-ről van szó, Windows 10, hardverek az adatlapomon.
Fontos lenne, hogy a nettel sokat ne harcoljon, mert online játékokat tolunk.

Windows Defenderen kívül nincs másom jelenleg.

Köszönöm előre is!

Malaka!

(#75508) junior11 válasza spleenszuru (#75507) üzenetére


junior11
veterán

Szia, nagy valószínűséggel kamu e-mail, a cél a megfélelmlítés, hogy fizess nekik, persze attól még nem árt az óvatósság. Nekem is Defender van.
Valahonnan, valamilyen módon az e-mail cím kiszivárgott, így nem árt átnézni hol használod és esetleges jelszócseréket eszközölni, valamint ahol lehetséges, 2FA-t használni, megfelelően beállítva, hogy ki ne zárd magad sehonnan.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#75509) Mikulásbá válasza spleenszuru (#75507) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kaspersky Standardot javaslom. Most van egy kis akció is. [link]

(attól függetlenül, hogy amit kaptál kamu email)

[ Szerkesztve ]

(#75510) Zsombe válasza spleenszuru (#75507) üzenetére


Zsombe
senior tag

Szia!

Ahogy előttem már írták is, valószínűleg csak scam mailt kaptál.

Én a Bitdefender Internet Security-t vagy ESET Internet Security-t ajánlom.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#75511) spleenszuru válasza junior11 (#75508) üzenetére


spleenszuru
őstag

Nem tudom, még egy screenshot is van az e-mailben, a gépem asztaláról, megnyitva random mappákkal, elég komoly szaga van, felismerem, hogy az én cuccaim. :(
A régi jelszavam is ott van a levél alján.
Bitcoinhoz kér amúgy 1300 dollárt.

Kb. mindenhová ezt az e-mailt használom, természetesen annak, és a Microsoftnak már módosítottam is jelszót, ezután jön minden más.

#75509Mikulásbá
Köszönöm a tippet, én is Kassal szemeztem, de akkor tökéletesen elég a standard csomag is?

Malaka!

(#75512) merqree válasza spleenszuru (#75507) üzenetére


merqree
őstag

A fontos, még elérhető cuccaidról próbálj meg biztonsági másolatot csinálni, mielőtt titkosítják

(#75513) Wlac válasza spleenszuru (#75511) üzenetére


Wlac
Ármester

Amit mindenképp megtennék, hogy a gépről minden olyan fájlt és adatot, amit nem szeretnék elveszíteni, kimentenék egy külső, szeparált helyre (külső HDD vagy pen drive, amin csak ezek a fájlok lennének). Csak ha esetleg komolyabbra fordulna a dolog, és egy ransomware betitkosítana mindent. Azért lenne jó egy csak erre a célra használt adathordozó, hogyha esetleg valamilyen kártevőt is sikerül lementened, az ne fertőzzön le minden mást (még ha így is van, később egyszerűbb megtisztítani csak ezt az eszközt).

Ezen felül érdemes valamilyen jelszókezelőt használni, mert egyrészt így könnyebb mindenhova más jelszót megadni, mivel nem kell megjegyezni őket, másrészt a legtöbb szokott szólni, hogyha valahol data breach volt és a te adataid is kikerülhettek. Azt hiszem, hogy erre a böngészők beépítettje is képes, legalábbis mintha anno jelzett volna a Gmail és az Edge is, amikor még azokat használtam.

A jelszavaidat érdemes valamilyen másik eszközről megváltoztatni, nem pedig a fertőzött gépen keresztül, mert nem tudni, hogy pontosan mi a helyzet most. Lehet, hogy "csak" az adataid kerültek ki valamilyen támadásnál, amivel be tudtak ide is lépni (sok ember ugyanazt a user/jelszó párost használja mindenhova), de lehet, hogy tényleg telepítve van valami a gépedre, ami le tudja ezeket is követni.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#75514) merqree válasza Wlac (#75513) üzenetére


merqree
őstag

Célszerű offline tenni a megtámadott gépet, és a HDD/SSD-t kiszedve másik gépbe dugva az adatokat lementeni.

(#75515) Atish19 válasza spleenszuru (#75511) üzenetére


Atish19
őstag

Tiszta gépen készíts egy pendrive-ra egy Kaspersky rescue disk-et és arról bootolva nézesd át a gépet. Ez egész konkrétan ingyen van és elég hatékonyan megtalálja a kártevőket.

(#75516) spleenszuru válasza Wlac (#75513) üzenetére


spleenszuru
őstag

Akkor vennem kell még külső meghajtót is. :))

Jelenleg sem arról a gépről vagyok, pár jelszót már változtattam innen munkahelyről.

Sokkal jobban féltem amúgy a fiókjaim, pl. Ubi, Steam, stb., mint a "fizikai" adataim, azt a pár képet és videót ki tudom menteni.

Maga az e-mail amúgy, amit kaptam, sablonos, pár szó/mondat kivételével googlen is találni belőle.
Pl.:
[link]
[link]

Amúgy Október 6-án jött a mail, de a tartalma szerint már Július 1-én "feltört" azóta "figyel engem", és telepítette a szoftverét.

Eszerint megnyitástól van 48 órám utalni, különben.... rész. Ma nyitottam meg a mailt.

Szerk.: írja, hogy chat és messenger dolgaim is megvannak neki, a bökkenő, hogy otthoni gépemen ezekbe direkt nem vagyok bejelentkezve, csak a telómon.

[ Szerkesztve ]

Malaka!

(#75517) junior11 válasza spleenszuru (#75516) üzenetére


junior11
veterán

Tipikus sextortion scam mailnek tűnik, ha ilyet kaptál, valószínűleg kamu a tartalma, csatolmányt ne nyiss meg, de a biztonság kedvéért nézd át a géped és eszközöld a többiek által javasoltakat is.
A kiszivárgott e-mailre a későbbiekben is várható lesz/lehet különféle vagy hasonló scam mailek, nekem is így volt sokáig, néha még manapság is akad.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#75518) merqree válasza junior11 (#75517) üzenetére


merqree
őstag

".....még egy screenshot is van az e-mailben, a gépem asztaláról, ...."

Ő írta.
Szerintem komoly a dolog.

(#75519) Cs1csó válasza spleenszuru (#75507) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, látom hogy kaptál bőven tanácsot, egyet jó lenne megérteni:
Attól, hogy FIZETSZ egy védelemért nem leszel nagyobb biztonságban.

Egy másik fontos: jelenleg a zsarolóvírusok a legnépazrűbbek hiszen pénzt lehet vele szerezni.
Az adatokkal visszaélés macerás úgymond a zsarolótól AKTÍV közreműködést igényel: az adatok zsarolhatóságát vizsgálni kell ez macerás.
A másik módszer már praktikusabb/hatékonyabb/olcsóbb/gyorsabb mégpedig az ha titkosítják MINDEN adatodat aztán benyújtják a számlát.

Kaspesky Free, Bitdefender Free, Avast Free ezekkel érdemespróbálkozni, és persze a azokásos intelmek:
Naprakész rendszer, programok, kétfaktprps azonosítás, adatokról rendszeres mentés (külső offline térhely és online fehő)
Óvatosság, (zavarosan címzett emailt meg aem nyitom stb)

(#75520) spleenszuru válasza Atish19 (#75515) üzenetére


spleenszuru
őstag

Céges gépem sajnos nem engedi futtatni a random exe-ket. Konkrétan a rufust jelen esetben, hogy ráírjam a rescuet.
Ezt a pendrivet biztos nem készíthetem el az otthonin?
Nincs a közelemben más gép sajnos.

Malaka!

(#75521) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

19.3 verzió megjött Macen az FSecurehoz.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#75522) ledgeri válasza spleenszuru (#75511) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mikori a screenshot, mikori a jelszó, és az általad mikor lett változtatva?

Mivel voltál a screenshot alkalmával, és azóta belépve (értsd pl böngésző és sütijei, meg hasonlók)?

Ha nincs extra géped, de pl van kölcsön, vagy nem használt merevlemezed, akkor háttértár cserével is próbálkozhatsz (érintettek teljes levételével), ha nincs az otthoni hálódon más dolog amibe bújhattak még. Úgy is nagyon nagy eséllyel ha belebújtak valamibe, akkor az a meghajtókon van [nem a vga, nem a ram, nagyon nagyon nagyon kis esélyes, hogy pl a bios], szóval ha nincs extra gép, de van extra merevlemez akkor egy 0-ról arra felhúzott OS (úgy hogy biztos nincs a hálón más érintett) egy új gépet jelent.

Ha volt jelszó-pakk mentésed, minden 2fa-val, akkor én azzal kezdenék, hogy email legyen biztosítva, amin minden van, majd nagyon fontossági sorrendben az accountok:
-Ha minden kikerült akkor már minden kikerült.
-Ha kint vannak, akkor azzal, hogy fizetnél nem fizetnél, meg a fix adatállományú vinyódat vírusírtod, nem leszel online irányból nagyobb biztonságban.
-Ha a "vinyód nem csatlakozik netre", arról több adat nem kerül ki, míg pl a steam fiókod lopható az idő alatt is.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#75523) Atish19 válasza spleenszuru (#75520) üzenetére


Atish19
őstag

Én ilyen esetben mindenképpen ragaszkodnék hozzá, hogy 100%ig tiszta rendszeren készítsem el. Az a biztos. Szomszédnál/rokonnál/havernál biztos akad egy tiszta pc vagy laptop.

(#75524) janes1976 válasza ƵøŁĭ (#75521) üzenetére


janes1976
őstag

Wndows alatt melyik verziónál jár?

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#75525) spleenszuru válasza ledgeri (#75522) üzenetére


spleenszuru
őstag

Október 7-i a screenshot (tálcán a dátum), de 6-án jött az e-mail... wait, what?! Akkor az hogy lehet?
A régi jelszó jó régi volt, az újat tegnap kreáltam, tehát Október 9.
A screenshot egy adattárnak használt meghajtón lévő mappáról készült.
Microsoft sign-history alapján Október 7-én lépett be utoljára, "resolved unusual activity" kommenttel.
Október 8-ra is ír egy sikeres sign-int neki, de oda már sign-in blocked (account compromosied) kommentet ír a history.
Amúgy kínai a belépés infó.

Edge böngésző, nincs másik a gépemen. Ezen kívül minden más.. steam, ubi, ea play, összes weboldal, tehát minden, ami nem kér minden alkalommal sign int...

Az alábbi meghajtóim vannak:
500 GB SSD, csak windows és programok
2 db m.2 ssd, csak játékok - steam, ubi, ea play
1 db 1 TB HDD, 2 partícióval - ez csak adattár. képek, videók, stb. (mégis innen van a screenshot)

Jelszó pakk mentésem, ha böngészőben és alkalmazásokban tároltat jelent, igen, elég sok van.

Újrahúzni a rendszert nem elég? Olyankor mindig formázva van a meghajtó.
Az m.2 ssd-k szintén kapnak formázást, az adattár pedig miután kimentem, amit szükséges, szintén kapna formázást.

Malaka!

(#75526) Atish19 válasza spleenszuru (#75525) üzenetére


Atish19
őstag

Csak egy sajátos eszmefuttatás, de ha a Microsoft fiókodhoz hozzáfért akkor a Onedrive-hoz is nem? Érdemes lenne átnézni hátha hagyott ott meglepit ami később esetleg visszaszinkronizálja magát.

(#75527) spleenszuru válasza Atish19 (#75526) üzenetére


spleenszuru
őstag

Lehet furán hangzik majd, de nem használom a magán fiókomon a onedrivet, azért majd benézek, köszi.
Konkrétan az app sincs elindítva kb. soha.
Amúgy a rescue pendrive nem indul el.. bootol róla, de fekete lesz a képernyő, és semmi nem történik. Próbáltam GPT és MBR formázással is.

Jelenleg minden fő accom jelszavát megváltoztattam, 2fa-t beállítottam, töröltem a teljes böngésző tartalmakat.
Malwarebytes free nem talált semmit, de gondoltam, hogy nem fog...

Quora-n találtam amúgy egy nagy postot, ahol kb. mindenki hasonló esetről számol be, szintén lefotózva a saját asztalukkal.
Legtöbbjük azt gondolja, kamu, de én továbbra sem gondolom, hogy egy kamu cucc screenshotot tud készíteni egy mappámról.

Malaka!

(#75528) Mikulásbá válasza spleenszuru (#75527) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább ezt ajánlom figyelmedbe, ez is a fertőzött rendszerek megtisztítására van,(persze attól le lehet futtatni ha nincs baj akkor is) nem kell frissíteni, mindig a Kaspersky oldaláról kell leszedni, frissítgetik ők maguktól, hatékony program : Free Virus Removal Tool | Free Virus Scanner and Cleaner
Vagy a másik nagyon jó ilyen program, (futtatás előtt állítsd be hogy rootkitet is keressen, ezután kér egy újraindítást és mehet).Download and run Norton Power Eraser

(#75529) ledgeri válasza spleenszuru (#75525) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha ázsiai belépés, akkor megeshet, hogy náluk már 7., ami nálunk még 6.

A mentés ilyenkor még mindig necces, ha tényleg nincs semmi lényeges, és újralétrehozhatatlan adat, akkor én egy bootolt linux ISO-val letolnám az egészet, viszont ha van, akkor pl az egyik játékos SSD-t letolnám, rá azt ami tényleg menthetetlen, majd azt kivenném, innentől az teljes karantén amíg nem tudok egy független környezetben rajta tisztítást végezni, majd a maradék, 0fill, vagy valalami ami biztos minden adatot semlegesít.

Van bármi ötleted,hogy honnan indul ez az egész? nem volt letöltve bármi új,vagy régről necces, mod játékhoz,stb,stb?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#75531) spleenszuru válasza Mikulásbá (#75528) üzenetére


spleenszuru
őstag

Köszönöm, leszedtem a Kasperskyt, reggel elindítottam, de rájöttem, nem elég a munkába készülés ideje, szóval este újrakezdem.

#75529ledgeri
Én arra gondoltam, veszek egy külső ssd-t, nem egyszerűbb módszer oda kimenteni?
Ezek után teljesen leformáznám az összes adattárat, majd végül a rendszer meghajtót is.

Akkor minden oda van, köztük az esetleges malware is, vagy nem?

Miért szükséges Linux iso a folyamathoz?

Honnan jöhet? Szó szerint bárhonnan..Az adattáromon sok játék mod van, de ezek leginkább nexusmods-ról vagy moddb-ről, viszont vannak nagyon régi NFS trainerek is, stb.
Ezekből van már 10+ éves adat is.
Ezen kívül ugye van qbittorrentem is, viszont torrentet csak ncore-ról töltöttem.
Nem is fut jó pár hónapja a kliens, mert kivágtak ncoreról.
Letöltögetni sem szoktam random dolgokat, tudtommal.

Malaka!

(#75532) ledgeri válasza spleenszuru (#75531) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az újat meg kell venni, míg a megkévő már ott van, csak ennyi...
A linux ISO alapból már nem windows -ha nem super fejlett az ellen, hogy OS független mászkáljon-, nagyobb eséllyel vagy csak egyszerűbben működik a "pendrive-ról boot".
Ha HDD akkor mehet a teljes formázás, de ha SSD akkor a secure-earse (vagy ki hogy hívja kíméletes (talán biosban van menüje)). A gyorsformázás lehet necces.

Oké, csak valahogy be kellett nyelned... ezt inkább feltárás jelleggel, mint vádaskodóan értettem :B :R !

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#75533) spleenszuru válasza ledgeri (#75532) üzenetére


spleenszuru
őstag

Holnap már érkezik az új, egyébként tegnap sikerült mindent törölnöm róla, ami nem kép és videó, ezután pedig kikaptam a gépből, és a régi gépemen, hálózat nélkül fogom átmásolni a külső ssd-re, ezután formázom a HDD-t.
(2 IT szakember is azt javasolta, mondjak le minden egyéb fájlról, pdf, xls, doc, stb. mert ezek könnyen támadhatók).

Ez az SSD secure erase még nem tudom mi, utánanézek, köszönöm. Btw, teljes partíció törlés, és újra kreálás nem erősebb ezeknél a dolgoknál?

Ha minden jól megy, ma/holnap formázok le mindent teljesen.

Akkor hogy ne csak off legyen, a Kaspersky (#75528Mikulásbá) talált egyébként 6 fenyegetést, régi crackek, játék trainerek, ill. az adobe flash exét és a cheatengine.exét is veszélyforrásoknak ítélte meg. Töröltettem vele mindet.

Ezen kívül, a Windows Defender is talált 2 súlyos trójait (amit érdekes, Kaspersky előtt nem talált), ezekről itt van kép, bocsánat a telefonos fotóért, offline volt a gépem ezalatt:
[link]
[link]

Malaka!

(#75534) Szellem. válasza spleenszuru (#75533) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

(2 IT szakember is azt javasolta, mondjak le minden egyéb fájlról, pdf, xls, doc, stb. mert ezek könnyen támadhatók).
Persze, és nem menj a napra, mert napszúrást kapsz. Nem szeretem az ilyen IT szakembereket, mert butaságokat beszélnek. Minden támadható. Ezzel a gondolkozásmóddal, menjünk vissza az őskorba, és írjunk papiruszra, meg használjunk abakuszt. :W
Az a helyzet, hogy a vírusfertőzések minden esetben user error.
Ments ki minden olyan fájlt a fentiek közül ami fontos a számodra, de elötte értelem szerűen vizsgáltasd át a javasolt szkenerekkel.
Csinálj egy full tiszta Windows telepítést ha még nem volt meg, majd használj egy erős védelmet és tarts be alapvető szabályokat. Legyen a böngészőben reklámblokkoló, ne kattints össsze-vissza mindenre, ha letöltesz egy fájlt és nem vagy biztos benne, akkor ellenőriztesd le és kb. ennyi, meg mentsd a fontos dolgaidat rendszeresen. :R

[ Szerkesztve ]

(#75535) spleenszuru válasza Szellem. (#75534) üzenetére


spleenszuru
őstag

Nem véletlenül járok ide a legtöbbet. :R

Nézegetem a 3 ajánlást, amit kaptam a fórumtársaktól, de nehéz, mindegyik elég komolynak tűnik.
Kaspersky, Bitdefender, ESET.

Mi dönt ezen 3 közül? Vagy teljesen mindegy, amelyik olcsóbb/szimpatikusabb?

Malaka!

(#75536) Szellem. válasza spleenszuru (#75535) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nézd, én 2004 óta használom a Kaspersky-t. Nem véletlenül. Próbáltam mást, de nekem nem jött be. Nem tökéletes, mint ahogy egyik termék sem, de én mellette érzem magam "biztonságban". Sosem hagyott cserben.
A Bitdefender sem rossz termék. Az Eset-et én kihagyom a listából, mert tisztes iparos munka volt, ma már nem az. Ezt olvasni is a saját topikjában.
De, ahogy többen írtuk, neked kell eldönteni, hogy melyik tetszik és melyik jön be a leg jobban. Próbáld ki őket és amelyik tetszik, azt használd. Mindt írtam, "hülyeség ellen" egyik sem véd. Ha meg ésszel használod a géped, betartasz alapvető szabályokat, akkor bármelyik termék megfelel!

(#75537) junior11 válasza spleenszuru (#75533) üzenetére


junior11
veterán

Érdekes, hogy a Defender csak most jelzett, korábban nem, mikor kellett volna 🤔

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#75538) Dévacsen válasza junior11 (#75537) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Az a mappa a Kaspersky vizsgálatakor jön létre, úgy hogy ez hamis találat.(KVRT2020_Data)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#75539) Cs1csó válasza Szellem. (#75536) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez nagyon fontos: biztonságban érzed magad mellette. Nyilván itt nem arra gondolok hogy istennek, sérthetetlennek hiszed magad hanem egyazerűen kellő óvatosság mellett sem parézol mellette

(#75540) junior11 válasza Dévacsen (#75538) üzenetére


junior11
veterán

Igen? Akkor okés, mobilról néztem annyira nem is figyeltem, nem nagyítottam bele.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#75543) salaud


salaud
aktív tag

F-Secure Total-ban mikor lett reklámblokkoló? Egy oldalon ki kellett volna kapcsolnom minden reklámblokkolást és amikor a böngészőben már minden ki volt kapcsolva, még mindig pont azt a tartalmat blokkolta valami, amire szükségem lett volna, így néztem szét a gépen és találtam meg végül. Ráment bő 3/4 órám, nem kicsit szidtam magam, miért nem tudok róla... :U

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#75544) szabeska válasza salaud (#75543) üzenetére


szabeska
addikt

19 vagy 19.1-ben...

F1

(#75545) Cs1csó válasza szabeska (#75544) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elgondolásként nem rossz, de ha nem lehet finomhangolni akkor többet árthat mint amennyit használ.
Az igaz, hogy manapság a kártevők 99%-az internet felől érkezik és sok esetben a böngészőn keresztül, tehát érdemes külön védeni.

(#75546) kiváncsi f..


kiváncsi f..
tag

Sziasztok!
Van egy alapgépem Win-11-el amin F-Secure véd. Van a régi gépem, Win-7-el,tartaléknak, és tárolás céljára. Azon nincs állandó net, csak ha kábelen keresztül csatlakozom.
Régen Eset I. S. volt rajta, de rég lejárt a licence. Gondolkodtam, hogy F-Secure legyen, vagy valami más. Feltelepítettem az Avast Free-t, de nem vagyok tőle elragadtatva.
Állandóan macerál, hogy vegyem meg, ingyenes, stb, de azért kéri a kártya adatokat, stb...
Ráadásul eléggé vissza is fogja a gépet. Mondjuk nem nehéz, elég régi darab, de a célnak megfelel.
Mit javasoltok? Szedjem le az Avastot, és tegyem fel az F-Securet?
Esetleg még más ingyenes megoldás?

(#75547) ledgeri válasza spleenszuru (#75533) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A secure-earse az arra alapszik, hogy a mai SSD-k többsége már alapból kódolva rögzíti a dolgokat, amiknek a kulcsa megtalálható magán az eszközön. A secure earse ezt a kulcsot törli, generálja felül, így anélköl hogy az ssd-nek nem jó teleírással kéne teljesen törölni az egészet, az egész dekódolásához szükséges kulcs törlődik, így lesz az adat elérhetetlen.

Csak agyalás, de talán extra védelem, de biztos kvázi dupla munka -én vgyok olyan aki megcsinálná ;] :
Én még rááldoznék egy telepítést, hogy legyen egy új, de teszt jellegú OS telepítésem (csak úgy, hogy egy meghajtó van a gépen), amire felrakok minden használt fertőtlenítőt, és azzal, mint félúton lévő tiszta lappal átnézném a kimentett állományt mégegyszer, elkerülendő a "fertőzött rendszer azt mondja, hogy tiszta" szituációt amennyire lehetséges.
Csak azután mondanám, hogy rendben a mentés tiszta, akkor teszt OS letolható, és 0-ról szépen belakni az egészet.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#75548) ledgeri válasza kiváncsi f.. (#75546) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha van liszenszed az F-secure-hoz akkor miért ne? Ha még támogatja az OS-t!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#75549) kiváncsi f.. válasza ledgeri (#75548) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Van liszenszem, meg is próbáltam telepíteni. De a telepítő azt írta ki, hogy ez azop. rendszer nem támogatott. Erre nem is számítottam.
A be nem vált Avaston kívül tudtok valami kis rendszerigényű virusírtót ajánlani?
Lényeg hogy tudjon magyarul és ingyenes legyen.

(#75550) Cs1csó válasza kiváncsi f.. (#75549) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia mehet az Avast Free itt egy leírás, hogy állítsd be, hogy ne dobálja a reklámot: [link]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.