Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74301) Zsombe válasza kevesbence (#74300) üzenetére


Zsombe
senior tag

Szia!

Rendszerbeállításokban minden jogosultságot megadtatok a McAfee-nak?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#74302) kevesbence válasza Zsombe (#74301) üzenetére


kevesbence
csendes tag

Persze, ezeket a telepítés végén megadtuk, amiket jelzett, hogy fel kell venni. Full Access jogot kapott.

(#74303) gabó válasza kevesbence (#74302) üzenetére


gabó
tag

I had the same problem, and I solved it by doing the following:
1. Go to System preferences on your Mac
2. Go to Security & Privacy
3. Enable modifications by unlocking the lock icon on the bottom left
4. Go to Full disk access
5. Make sure that the McAfee Network Extension is enabled.

Evvel sikerült beállítani. Működik.

Nekem8

(#74304) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Megjelent a mai napon a Kaspersky 21.13.5.506:


[Letöltés]

(#74305) Imi1981 válasza Szellem. (#74304) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz! Már telepítem is.

(#74306) Semplar válasza Szellem. (#74304) üzenetére


Semplar
őstag

:R

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#74307) Genesist


Genesist
tag

Sziasztok!

A napokban észrevettem, hogy a tálcán megjelent a Windows Defender ikon annak ellenére, hogy az F-Secure telepítve van (és remekül működik).

A képen a felső sorban a bal oldali ikon. Ha rákattintok, akkor bejelentkezést kér a folytatáshoz. Ez valami hiba? Mert eddig, ha volt más AV telepítve, a Defender teljesen inaktív volt.

[ Szerkesztve ]

(#74308) volvoguy


volvoguy
addikt

Sziasztok! Olvasgattam a topikot és egy rövid kérdésem lenne.
Win10Pro-n, általános böngészés, videó, film, zene, néha banki utalások, netes kártyás vásárlások. A kövi setup elég?
- Chrome-ba az Ublock Origin
- Avast Internet Security megvásárolva jóáron
- Defender OFF

vagy amit még nagyon sokan irtok és szintén olcsón meg tudnám venni az F-secure Internet Security.

(Mindenhol az Avast, AVG, Avira hármast látom a teszteken előbbre, mint például az F-Secure... :)) )

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#74309) M3oH válasza volvoguy (#74308) üzenetére


M3oH
addikt

Teljesen rendben van. Ha ez a setup jól bevált, ne válts. Tökéletes AV úgy sincs, teszteket amúgy sem érdemes szentírásnak venni. Meg vannak a jól bevált nevek, ezekből kell választani egyéni preferencia szerint. És amúgy, maga a user legtöbbször a legerősebb vagy a épp leggyengébb láncszem a védelemben.

(#74310) Cs1csó válasza volvoguy (#74308) üzenetére


Cs1csó
félisten

A tesztek sajnos nem túlzottan mérvadóak. Amúgy ha megnézed (bár ahogy korábban írta Plag a minta mennyisége számít) pár százalékon belüliek az eltérések.
Olyan használj ami:
- ismert, akár már évtizedek óta a piacon van, jól működik a gépeden (nem bug-os nem terheli) és persze ha fizetsz ért ne legyen túl drága (pl. 1gép/év 3-5k HUF okés afelett szerintem drága)

Itt a fórumon ezek az ismertebb fizetős védelmek: ESET, Kaspersky, Bitdefender, F-Secure, Avast, Norton.
Az F-Secure ajánlott alacsony gépterhelés, és sallangmentessége miatt. Az ESET sokszor drága.
Az Avast jó - ha már megvan - de nyugodtan válthatsz a felsoroltak bármelyikére.

Plusz nem győzöm hangsúlyozni: réteges védelem:
- legyen a rendszered, programjaid naprakészek
- legyen legalább a pótolhatatlan adataidról vagy akár minden adatodról sőt akár a komplett rendszeredről időszakos mentés (ár/érték arányban a legjobb egy külső HDD ami a fiókban pihen és csak a mentés idejére dugod rá.
- az email és jelszó párosok ne ismétlődjenek ami a legfontosabb, hogy ha van egy "fő" emailed annak a jelszava bonyolult legyen és máshol ne legyen használva és persze az ehhez kapcsolódó másodlagos email cím és jelszó páros is egyedi legyen.
- pénzügyeket kétfaktoros azonosítással végezd
- NE nyiss meg teljesen ismeretlen, zavaros nevű feladótól jött emial-t és csatolmányt
- böngészőben - ahogy írtad is - Ublock Origin használata

(#74311) volvoguy válasza Cs1csó (#74310) üzenetére


volvoguy
addikt

Köszi srácok!

Még nem vettem meg egyiket sem egyenlőre az Avast próba verziót használom. Egyébként van bármi értelme a fizetősnek egy mezei user esetében? Nem az a párezer forint évente...de egy Alap Avast Free + Defender + Ublock és amiket írtál a réteges védelemről?

Warez játékok nálam nem játszanak, a torrentet is felváltotta a netflix...dark weben nem járok,

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#74312) Mikulásbá válasza Genesist (#74307) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Feladatkezelő-indítási alkalmazások-SecurityHealtSystray letiltása.

volvoguy : Az Avast Free nem kell a Defender mellé.

[ Szerkesztve ]

(#74313) Cs1csó válasza volvoguy (#74311) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szokott fertőzésed, gyakori valós riasztásod, adatvesztésed (pl. fájltitkosító-zsaroló vírus)? Mert ha nem akkor elegendő pl. a
- beépített Defender vagy az Avast Free, vagy a Kaspersky Free (ez most nagyon erős lesz mert szinte teljes funkcionalitást kínál ingyen) és a Bitdefender Free
Ezeken kívül ingyenes vonalon nem nagyon nézelődnék VAN más igyenes védelem is, bár azokat ha összevetjük a fenti 3(+1-el) akkor mind elvérzik valamin tehát ezért fölösleges rájuk vesztegetni a szót csak a felsorolás szinten (Qihoo 360, Avira Free, Comodo, Panda Free, Zone Alarm Free AV)

Van itt korábbról egy leírásom pl. az Avast Free beállítására úgy teljesen reklámmentes (max a GUI-t megnyitva alul egy csík, hogy "ajándék" )
A BD free is sokat javult - kávzi a fizetős változat lebutítottja minimálisan -
A Kaspersky pedig iszonyat sok beállítást tartalmaz szinte teljes funkcionalitás

A Defender meg ugye "adott" nem kell semmit telepíteni a gond vele, hogy fogja a fájlműveleteket bár a böngészést nem lassítja én ezt éreztem.

(#74314) volvoguy válasza Cs1csó (#74313) üzenetére


volvoguy
addikt

Na a Kaspersky Free-t letöltöttem a global oldalról. De kódot kér a telepítés során. Érdekes...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#74315) Cs1csó válasza volvoguy (#74314) üzenetére


Cs1csó
félisten

Írnom kellett volna, hogy a telepítése trükkös. Linkelte talán Plag korábban, mit és milyen sorrendben kell telepíteni. Ezeket olvasd el: [link] [link]

(#74316) volvoguy válasza Cs1csó (#74315) üzenetére


volvoguy
addikt

Közben már megvan :) ugyanakkor többször írtad te is hogy májusban jön ki az új verzió?azzal már könnyebb lesz?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#74317) Cs1csó válasza volvoguy (#74316) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha jól értem az már ez lesz amire most csak ráfrissítéssel jutsz hozzá. HA igaz az lesz a lényeg, hogy NATÍV magyar oldalról letöltöd a telepítőt telepíted és kész, nem kell a régiókkal stb. machinálni.
Nekem ez a bajom csak velük, hogy túlbonyolítják. Az Avast rájött már hogy fölösleges az emailfiókos regisztráció és az is, hogy egy "INGYENES" (!) védelem "lejár" (!) és ilyenkor egy plusz "kattintás" kell és újra kezdődött az egy év.
Na ők már ezeken a fölösleges körökön túl vannak. A Kaspy még nem meg talán a BD-nél is van valami hasonló.

(#74318) classic B válasza Cs1csó (#74317) üzenetére


classic B
aktív tag

Én sem értem mi a francnak kell mindenhez fiókot regisztrálni. Gondolom így többet tudnak meg a felhasználóról és több promóciós cuccot is küldhetnek, de tényleg szükség van erre?

(#74319) ledgeri válasza volvoguy (#74308) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A ublock origin nem csak anyniból áll, hogy ha fentvan már jó. Túl sokrétű ahhoz, hogy a feltelepítés ténye biztosan elégséges legyen mindenkinek! Milyen mód, mennyi milyen szűrő, stb, stb. Nézz utána, vagy a reklámblokkolók topikban kérdezz utána!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#74320) volvoguy válasza ledgeri (#74319) üzenetére


volvoguy
addikt

Nyilván. Én abban hiszek hogy azért egy tűzfal, egy vírus irtó aktív védelemmel kell.

EVEKEN AT a Comodot használtam. Csak aztán sajnos elkezdett elég bugos lenni számomra ráadásul mára a Free verzió is eltűnt.
Az Avast internet Security van most fent. Van benne elég sok minden sőt talán túl sok minden is. Még hát majdnem másfél GB, amíg az F-secure még 100gb sincs..

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#74321) volvoguy válasza Cs1csó (#74317) üzenetére


volvoguy
addikt

Nézem hogy az F-secure Internet Security-nek nincs tuzfala. Kell mellé egy bekapcsolt Defender vagy elég csak az F-secure?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#74322) Cs1csó válasza volvoguy (#74321) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Windows saját tűzfalát használja, ahogy a többi is csak adnak hozzá egy plusz GUI-t.

(#74323) volvoguy válasza Cs1csó (#74322) üzenetére


volvoguy
addikt

Na ezt nem tudtam. Egyébként most az Avast Free van fent. Ahhoz képest hogy Free sok minden van benne. A fizetős Internet Security szinte tök felesleges mellette.
Marad ez amíg nem jön az újabb Kaspersky Free aztán azt is tesztelem :)

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#74324) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Egy régi HP 650 (G0) laptopot újítok fel. Kapott új procit: Intel Pentium 2020M (Ivy Bridge, 2.4 Ghz, 2 core), 8 GB DDR3, SSD. Windows 10-et kipucolt állapotban tervezek rátenni.

Milyen antivírust érdemes rakni, ami ilyen régi gépet lehetőleg kevésbé lassítja?
Elsősorban böngészésre, office-ra lesz használva.

(#74325) ƵøŁĭ válasza batagy (#74324) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

K7.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#74326) Genesist


Genesist
tag

Sziasztok!

Mivel nagyon bejött az F-Secure és kipróbáltam a VPN szolgáltatást is a próbaidőszakkal, a következő érdekelne. Ha esetleg frissítek Total-ra, akkor teljesen új licence indul vagy a meglévőhöz hozzáadódik a Total ideje?

(#74327) Szellem. válasza Genesist (#74326) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ha Totalt veszel, akkor a licenced fiókos lesz és Totalt kapsz teljes mértékben.

(#74328) Genesist válasza Szellem. (#74327) üzenetére


Genesist
tag

Értem köszönöm. Ha fiókos lenne a licence, akkor viszont hozzáadódna, nem?
Akkor egyelőre marad a mostani előfizetés, és ha lejár, akkor megveszem a Total-t.

(#74329) w.miki


w.miki
veterán

Offline, ingyenes virusirtót ajánlanátok néhányat, gyenge gépre?
Floxif.H Trojant kaptam az MBAM szerint. Elvileg le is szedte nekem, de azért még lefuttatnék néhány virus irtót.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#74330) Mikulásbá válasza w.miki (#74329) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A Kaspersky Rescue Disc-et szedd le, pendrive-ról tudod futtatni.

(#74331) Pyttawrx válasza w.miki (#74329) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pontosan, KRD lesz a te megoldásod

[ Szerkesztve ]

(#74332) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Vírusirtót szeretnék a gépre, olyat, ami a nagymamámat sem zavarja a háttérben, meg engem sem... Az ingyenes verziók állandóan reklám pop upot dobálnak fel, hogy vegyem meg a teljes verziót stb, meg email aljára ír automatikusan (tudom, ki lehet kapcsolni...), ezek elég idegesítőek.

A Kaspersky fizetős verzióját használtam eddig, de elképesztően sokszor ugrik fel ablak, hogy engedélyezzem ezt meg azt. Pl pubg játék elindításakor van, hogy 30x le kell okéznom különféle ablakokat, úgyhogy néha már ki kellett kapcsolnom az egészet, hiába adtam hozzá a kivételekhez stb. Rohadt idegesítő volt.

A fentieket figyelembe véve mit tudnátok ajánlani antivirusnak, ami szépen csendben tudja tenni a dolgát, és nem zavaró, bonyolult a működése? Bitdefender? eset? vagy más? köszi!

[ Szerkesztve ]

(#74333) Mikulásbá válasza kalapacsolok (#74332) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pl. F-Secure Safe

(#74334) Cs1csó válasza kalapacsolok (#74332) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az ingyenes verziók állandóan reklám pop upot dobálnak fel, hogy vegyem meg a teljes verziót stb, meg email aljára ír automatikusan (tudom, ki lehet kapcsolni...), ezek elég idegesítőek.
:U

Most akkor nem értelek? HA ki lehet kapcsolni a felugró dolgokat akkor mi zavar? Az, hogy kell a telepítés után pár kattintás?
4 ingyenes védelem is van amiben megoldható, hogy ne legyen reklám:
1. DEFENDER -nincs benne reklám és alapértelmezetten is telepítve van

2. AVAST FREE - van benne reklám - a program főablakban alul de nem kell azt nyitogatni - és ha bekacsolod a "ne zavarjanak mód"-ot akkor nem lesz felugró reklám, sőt a blokkolások is a háttérben fognak történni - erről a tálcaikonon lesz értesíté

3. KASPERSKY FREE - elegáns módon ki lehet kapcsolni a reklámokat, vagy egyéb adatgyűjtést is

4. BITDEFENDER FREE- itt is ki lehet kapcsolni a beállításokban bár van, hogy a tálcaikonon megjelenik egy jelzés ami egy ilyen ajánlásra utal

Tehát 4 opció is van a reklámmentességre felugró ablakok nélküliségre ingyen.

(#74335) Semplar válasza kalapacsolok (#74332) üzenetére


Semplar
őstag

Kaspersky -nél sok felugró ablak pont nem jellemző. Átvizsgálnám azt a gépet, tele lehet kártevőkkel.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#74336) Cs1csó válasza kalapacsolok (#74332) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 semplar

Ezeket futtasd le azokon a gépeken: AdwCleaner, Emsisoft EK, DrWebCureIT, MBAM Free

Esetleg egy tiszta gépen egy Kaspersky Rescue disk-et létrehozni egy pendrive-ra és azzal bootolva átvizsgálni.

(#74337) kalapacsolok válasza Semplar (#74335) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Nem hiszem, hogy ez a probléma. Csak pubg-től és steamtől őrül meg, amikor indítom. Más vírusirtóval nem volt probléma.

(#74338) Szellem. válasza kalapacsolok (#74332) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem tudom, hogy milyen Kasperskyt használtál, de baromira nem ugrálnak fel ablakok, hogy x,y dolgot engedélyezni kell!
Jó lenne, ha betennél ilyen felugró ablakokat és megmutatnád miket is dobál fel.
Abszolút az a termék, ami nem csinál ilyeneket. Amikre feldobál ablakokat az a riasztás. Az meg nem ok nélkül jön elő.
Mellesleg nálam fent a PUBG és a Steam, de nekem nem dobál fel egy játéknál sem semmit.

[ Szerkesztve ]

(#74339) Balcsix


Balcsix
senior tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy az Avast karanténba tett egy fájlt, amit azt követően töröltem is, azonban nem engedi törölni az adott meghajtóról az $AV_ASW nevezetű könyvtárat az alábbi indokra hivatkozva:

A karantén üres, és próbáltam már kikapcsolni a vírusírtót, illetve újraindítani a gépet, de nem segített.
Természetesen rendszergazda fiókkal vagyok bejelentkezve.

Esetleg lenne tippetek, hogyan tudnék megszabadulni tőle?

(#74340) hiperFizikus válasza Balcsix (#74339) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Nekem pontosan ilyesmi bajom volt vele régebben, de én vagyok a hülye belőle, mert csak egy bizonyos helyen kell csak átállítani 1 db opciót ♥
:))

" Nem is tudtam átállítani, no de nem untatlak vele, hanem írtam az Avasat csapatának egy e_mail-t, amit nem bántam meg . Pár e_mail-t követve megegyeztem velük, hogy a szgépemre táv-ráengedem a szak-munkatársaikat, és majd ők megkeresik és átállítják nekem azt az opciót . Ez így is történt, remek emberkék voltak, csak annyi, hogy a közös képernyőre nagyon kicsi betűvel írtak, kérnem kellett őket, hogy vegyék nagyobbra, ezt meg is tették . Ajánlom, hogy gyorsan gépelj nekik, és véletlenül se sértegesd őket . "
:DD

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#74341) Cs1csó válasza Balcsix (#74339) üzenetére


Cs1csó
félisten

Próbáld meg a gépet csökkentett módban futtatni és úgy törölni.
Vagy az Avast beállításaiban van egy olyan opció, hogy "Avast önvédelem engedélyezése" ezután a feladatkezelőből ki lehet lőni a folyamatait, és ezután törölhető lesz, akár ezt kombinálni, tehát a kikapcsolt önvédelem után indítod csökkentett módban. (Nem tudom hogy ilyenkor indítja e a rendszer az Avast-ot de ha nem akkor simán lehet majd törölni, de mivel nincs önvédelem simán kilőhető a feladatkezelőből.

(#74342) hiperFizikus válasza Cs1csó (#74341) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Nem kell ezt ennyire túlkomplikálni:
írsz az Avast-nak 1 emailt, és ők megmondják, hogy mi kell tenned, ami sokkal egyszerűbb lesz annál .
:DDD

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#74343) Szellem. válasza hiperFizikus (#74342) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

De mivel neked van megoldásod, mert ugye írtál az Avastnak, és láttad mit csináltak, célszerűbb lenne ezt ide betenned.

(#74344) Cs1csó válasza Szellem. (#74343) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C

(#74345) Cs1csó válasza hiperFizikus (#74342) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy nekem is volt már ilyen karanténom rígebben és magamtól is megoldottam bár nem tudom pontosan milyen módszerrel, lehet amúgy egy másik módon mint amit linkeltem.

(#74346) hiperFizikus válasza Szellem. (#74343) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

1. rossz a memóriám
2. a nagyon régi és rengeteg fájlom közt kéne keresgélnem utána, és a számomra fontos dolgokat is sokszor nem tudom megtalálni benne, mert képtelenség eligazodni benne
:((

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#74347) Szellem. válasza hiperFizikus (#74346) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

1.: Szedjél Cavintont, vagy Ginko Biloba kivonatot. Csodát tesz a memóriával.
2.: Tegyél rendet a gépeden.
:D :D :D

(#74348) BigBear válasza Szellem. (#74338) üzenetére


BigBear
senior tag

Háppersze, nem ok nélkül...
AZ egyetlen víruskergető a Kaspersky, ami gyakorlatilag képes volt lehalasztani nálam a CNC plazmával való kommunikációt. Kivételek, engedélyek, mindegy volt, szétcseszte a szervók vezérlését is az a fosch. Semmi mással nem volt probléma, csak azzal, a rendszer a Kaspersky teljes kigyomlálása után tökéletesen működik. Semmi más vírusirtó nem csinált ilyet.

(#74349) Szellem. válasza BigBear (#74348) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A két probléma nem ugyan az! Mivel játszom, pontosan tudom, hogy miről beszélek. Játék esetében sosem okoz olyan gondot, amit fentebb írta a kolléga. Az inkább user error mint a program hibája. Főleg úgy, hogy konkrétan nem írta le mi volt az a jelenség ténylegesen.

AZ egyetlen víruskergető a Kaspersky, ami gyakorlatilag képes volt lehalasztani nálam a CNC plazmával való kommunikációt.
Felkerested a problémáddal az ügyfélszolgálatot? Könnyű vagdalkozni, meg fikázni, de megoldást is kéne találni. Ha nincs, akkor elfogadom, hogy neked nem vált be. De a leírásod alapján biztos vagyok benne, hogy ezt nem tetted meg.
Lehetnek vele hálozati gondok, de eddig mindegyikre vagy van egy Kaspersky tudásbázis megoldás a saját oldalukon, vagy segít a technikai támogatás.

Kivételek, engedélyek, mindegy volt, szétcseszte a szervók vezérlését is az a fosch.
Szíved joga lefoshozni ezt az orosz terméket, de elötte érdemes megoldást keresni és nem ész nélkül indulatból vagdalkozni!

Semmi mással nem volt probléma, csak azzal, a rendszer a Kaspersky teljes kigyomlálása után tökéletesen működik. Semmi más vírusirtó nem csinált ilyet.
Tényleg? Kipróbáltad a piacon kapható összes terméket és ezzel az orosz szarral volt csak gond? Ki kellett gyomlálni teljesen a rendszert? Mivel és hogyan? Eddig bármikor gond volt a Kasperskyvel, simán eltávolította a user és megszűntek a problémái.

Én elfogadom, hogy volt vele gondod, de ha már ész nélkül vagdalkozol, akkor legalább olyat írj le ami valós. :R

[ Szerkesztve ]

(#74350) BigBear válasza Szellem. (#74349) üzenetére


BigBear
senior tag

Nos, én nem kerestem fel ügyfélszolgálatot, mert nem az én dolgom - tudod, ha egyszer megteszed, rajtad marad.
(Megtette a rendszergarázda, de nem tudott senki segíteni, így mivel akadályozta a gép működését, mennie kellett. Hozzáteszem, teljes hozzáférés nincs a CNC géphez, azt szimplán nem adta ki a gyártó - szerintem érthető okokból.)
A cégnél az összes gépen Kaspersky van, nem vettünk észre problémát, csak a CNC-vel összeköttetésben álló, illetve magán a CNC gépen. (Windowsos szoftver hurrá... az igazat megvallva rendszeresen összeborult windows frissítésektől is, lekopogom, ez már nincs egy ideje.)
Próbák általam -> Defender, Malwarebytes, Fsec, Avira, Avast, ESET, -> egyikkel se volt gondom. Ez alapján hadd jelentsem ki, hogy valami nem volt oké a Kasperskyvel. Lehet, hogy valamilyen kommunikáció nem tetszett neki, nem igazán jöttünk rá, mert lemerevedett tőle a CNC is. Leszedve, majd minden bejegyzést kiszedve regből (mert állíthatsz bármit, nem szedte le magát maradéktalanul) és visszamásolva a vezérlőszoftver mentését a kommunikáció visszatért. Kétszer eljátszottuk, harmadszor köszi nem.
Nem mai történet, úgy 4 vagy 5 éve körül játszottuk, de elég is volt. Lehet, hogy most már semmi probléma nem lenne, de nem kívánok újra szívni miatta, a bizalom elveszett iránta.
Simán lehet, hogy egyedi eset, amúgy tök jó, de nekem mindenesetre okozott egy kevés gondot így. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.