Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53551) Cs1csó válasza Ra's al Ghul (#53548) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez hasonló mint a web of trust WOT kiegészítő, ha keresel pl. a guglin akkor a találatok linkje mellett jelzi hogy szerinte biztonságos e vagy sem.

(#53552) idegen lény válasza Cs1csó (#53547) üzenetére


idegen lény
őstag

360 Total Security

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#53553) Semplar válasza Cs1csó (#53545) üzenetére


Semplar
őstag

Avast free van fenn két napja és tarol a minimális erőforrás igényével az összes többi előtt!
Külön jó a folyamatos frissítése, észrevehetetlen a gépen. A Gui kicsit lomha, de nem nézegetem.:) Reklám szépen letiltva. Fájl-, viselkedés-, webvédelem ami kell nekem, minden alapbeállításon.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#53554) idegen lény válasza Semplar (#53553) üzenetére


idegen lény
őstag

Top 10 best free antivirus downloads in 2018

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#53555) jim bcs válasza Semplar (#53553) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Avast Free-ről lassan 2 hónapja tértem át Kaspersky Free-re, még annyira se fogja a gépet mint az Avast.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53556) Semplar válasza jim bcs (#53555) üzenetére


Semplar
őstag

Próbáltam pár hete azt is, de valami volt vele nálam, talán kissé akadt első beolvasásnál az explorer.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#53557) Cs1csó válasza Semplar (#53556) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 és +1
Az Avast-nál a reklám letiltható - én is tiltom - avast GUI a tűzfalban - és kicsit lassú a GUI de már gyorsabb mint pár hónapja. Bőven elég az a 3 modul

A Kaspersky az explorer első megnyitásánál nálam is fagyasztotta a rendszert egy pillanatra az összes asztali ikon is beleremegett.

idegen lény

A konklúzió a lényeg: ingyenes vonalon van nála jobb, és túl sok benne a bloatware.

[ Szerkesztve ]

(#53558) idegen lény válasza Cs1csó (#53557) üzenetére


idegen lény
őstag

Az, hogy van nála jobb, az enyhe kifejezés. A 360TS a Top 10-ben már csak a nyolcadik helyen végzett. Talán már nem kéne, hogy az ajánlottak között legyen.

És mi a véleményetek az első helyezettről, a Bitdefender Antivirus Free-ről? Azt nem próbálta még senki? Az automatikus szkennelés nagyon jól hangzik.

Az Avast Free játékosoknak lehet ajánlott az automatikus játékmód miatt, és van jelszókezelője is. A malware scanner miatt nem kell mellé a Malwarebytes? :F

A Sophos a szülői felügyelet miatt gyerekek mellé ajánlott.

A Kaspersky Free igazából semmi pluszt nem nyújt, csak végzi a dolgát. A személyes adatok elküldése a Kaspersky szerverekre legalábbis aggályos.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#53559) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok, épp a TinyWall-t telepíteném, viszont az uBlock megfogja. Ettől függetlenül tovább mehetek a figyelmeztetésen? Az alap filterlista fogta meg.

PSN ID: marquuard

(#53560) idegen lény


idegen lény
őstag

Utánanéztem ennek a TinyWall-nak, tetszik. Lehet ennek bármi hátránya? Nem lassítja a gépet?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#53561) EnterR válasza idegen lény (#53560) üzenetére


EnterR
veterán

Én korábban használtam arra, hogy pikk-pakk megnézzem, hogy milyen portokon hallgatóznak anno amikor még UPnP-t használtam. Semennyit nem lassít, éppen ezért tiny. Sokkal kevesebb forgalmat engedek ki és be ezzel. Most megjött a kedvem újrakonfigurálni. :D

PSN ID: marquuard

(#53562) Cs1csó válasza idegen lény (#53558) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Bitdefender Free-nél az a gond hogy túl automatizált, semmi állítási lehetőséggel. Legjobb példa, amire más is panaszkodott, hogy úgy blokkol weboldalakat, hogy erről nem is értesített véletlenül jöttem rá, hogy ő a ludas.

Itt régen volt már tesztelve a a qihoo védelme, nekem sosem volt túlzottan szimpatikus de ezek nagyrészt szubjektív okok voltak.

(#53563) idegen lény válasza Cs1csó (#53562) üzenetére


idegen lény
őstag

Az még mindig jobb, mint a Malwarebytes, amelyik úgy blokkol, hogy nem blokkol. Ha veszélyes egy oldal, blokkolja csak, ha tényleg az, és nem téves.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#53564) Cs1csó válasza idegen lény (#53563) üzenetére


Cs1csó
félisten

AZ MBAM-ot amúgy sem értem miért használtad valós időben való futtatásra, ez egy igazi kiegészítő védelem amit 1-2 hetente vagy ha valami gyanúsat észlel az ember lefuttatja, ennyi.

(#53565) idegen lény válasza Cs1csó (#53564) üzenetére


idegen lény
őstag

Én nem akartam, de a verziófrissítés után magától trialra váltott. Az ingyenes változat meg, gondolom, nem fogja a gépet, 1-2 naponta ellenőrzöm vele a laptopot, de nem szokott találni semmit, illetve a múltkor talált valamit a 360TS-ben.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#53566) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

1.Az összefoglaló azért nézz ki így ,mert a tárhelyről törlődtek a képek.
2.Bitdefender ingyenes megoldása biztosan nem a legjobb.
3.Qihoo termékét levenném az ajánlott kategóriából.Elavult motor és teljesen katasztrofális fejlesztés.(utólag)
4.MBAM futtatása bőven elég havonta.
5.Kaspersky Free 2019 több gépen jelenleg jól fut.
6.Kaspersky adatfelhasználása kb annyira aggasztó mint az összes többié.Európában ilyen téren az avast dominál.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#53567) idegen lény válasza ƵøŁĭ (#53566) üzenetére


idegen lény
őstag

:R

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#53568) Dumi86 válasza ƵøŁĭ (#53566) üzenetére


Dumi86
senior tag

Szabad tudni mi a gond a Qihoo termékekkel? :) Mióta létezik a TSE kiadás én azóta azt használom :) Hiába próbáltam ki néha más virusírtót mégis visszatértem rá,ez pedig azért jelenthet valamit. Fejlesztés meg azért van bőven náluk,persze TSE nem annyira favorizált náluk,de szerintem mindenképp ajánlott védelem még most is. Ez az én véleményem.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#53569) GEPESZ66 válasza ƵøŁĭ (#53566) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szerinted Avast IS vagy Bitdefender IS?

(#53570) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#53551) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szia!
A BD TS-nél a Kereső segéd be van kapcsolva, mégsem hozza fel kereséskor ezeket a zöld pipákat.
Vagy mást kell bepipáni?

[ Szerkesztve ]

(#53571) Directors válasza Kékes525 (#53462) üzenetére


Directors
senior tag

:R Köszi!

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#53572) dqdb válasza GEPESZ66 (#53570) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha ezt a funkciót nem egy böngészőbővítmény látja el (mint a Kasperskynél), hanem maga a BD, akkor bekapcsolt SSL szűrés kell hozzá (legutoljára 3 éve láttam feltelepített BD-t és a screenshot alapján nem egyértelmű).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53573) Szellem. válasza dqdb (#53572) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Sajnos a BD látja el maga. Egy böngészőbővítménye van a Wallet. Ha kikapcsolja az SSL szűrést, akkor nem működik a találat ellenőrzés.

(#53574) GEPESZ66 válasza Szellem. (#53573) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Engedélyeztem a SSL szűrésst,ill. a Wallet bővítményt, de ezek a zöld pipák így sem jelennek meg kereséskor!?

(#53575) idegen lény válasza ƵøŁĭ (#53566) üzenetére


idegen lény
őstag

Egy hete írtad, hogy: "Heurisztikus elemzés következtében a gmail.hu oldalon a bejövő üzeneteimet nem tudom megnyitni Kaspersky mellett." Vagy ez az ingyenesre nem vonatkozik?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#53576) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#53574) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ezt a bővítményt kellett hozzáadni:
Bitdefender TrafficLight

(#53577) Szellem. válasza GEPESZ66 (#53576) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem kell hozzáadni semmit! Alap esetben ha be van pipálva az SSL szűrés meg a Weboldal találatok ellenőrzése, akkor annak működnie kell! Ha nem akkor valamit rosszul csináltál vagy bugos. Ha mind a kettőt visszakapcsoltad akkor adj egy restartot a gépnek. Chrome és FF alatt tuti működnie kell!

[ Szerkesztve ]

(#53578) sztikac válasza ƵøŁĭ (#53566) üzenetére


sztikac
őstag

6.Kaspersky adatfelhasználása kb annyira aggasztó mint az összes többié.Európában ilyen téren az avast dominál.

Mi a baj az Avast-al? Csak azért kérdezem mert éppen most készülök egy Avast Business Antivirus Pro Plus verzióra előfizetni.

(#53579) GEPESZ66 válasza Szellem. (#53577) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Weboldal találatok ellenőrzését hol kell engedyélyezni?
Vagy ez a kereső segéd?

(#53580) idegen lény válasza sztikac (#53578) üzenetére


idegen lény
őstag

Ezzel azt akarta írni, hogy semennyire. Illetve most látom, hogy ez üzleti verzió, akkor passz. Vannak üzleti titkaid?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#53581) sztikac válasza idegen lény (#53580) üzenetére


sztikac
őstag

Ja, akkor félreértettem :) Csak azt hittem, hogy volt valami komolyabb adatkezelési botrányuk...
Igen, vannak olyan üzleti titkok amiknek nem lenne egészséges kiszivárogniuk, de nem hiszem, hogy az Avast-ot érdekelnék (azt hiszem kicsit más bizniszben utazok mint Avasték :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#53582) Szellem. válasza GEPESZ66 (#53579) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A keresősegéd az, de ahogy már írtam az SSL szűréssel működik csak együtt.

(#53583) idegen lény válasza sztikac (#53581) üzenetére


idegen lény
őstag

Csak ezt találtam.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#53584) GEPESZ66 válasza Szellem. (#53582) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Mindkettő be van kapcsolva,de semmi.
A telepített bővítménnyel jó.

(#53585) idegen lény válasza Dumi86 (#53568) üzenetére


idegen lény
őstag

Hát, leírta, hogy mi a gond vele. Én is szerettem a 360TS-t, hogy egyben van benne minden egy kattintással, a kártevőkeresés és az induló programok optimalizációja, de a legjobban a szeméttörlő fog hiányozni. Azt tényleg jól megcsinálták, képes volt több GB szemetet megtalálni első telepítésnél, kétszer annyit, mint a CC Cleaner.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#53586) Cs1csó válasza idegen lény (#53585) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyen - telepítés utáni szeméteáltávolításra - én a Wise care 365 free-t használom, de a lemezkarbantartó is segíthet.

(#53587) Dumi86


Dumi86
senior tag

Még mindig nem értem ennek a tömeges elpártolásnak az okát :) Remélem nem ilyen divatból utáljuk a Qihoo programokat mert mások is azt csinálják... :( Érdemi okot,hibát egyéb dolgot egyikötök se tud. Én évek óta használom max 1-1 hét szünettel amikor mást is kipróbáltam de mindig visszahúztam TSE-hez és ahogy nézem fogok is :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#53588) riki válasza ƵøŁĭ (#53566) üzenetére


riki
senior tag

Mester. Ha már egy sárga termék ,kiesik az ajánlott listáról /bár én probléma mentesen használom jetico tűzfal támogatása mellett /, Tencent pótolhatná a helyét. Brutális eredményei vannak, ingyenes létére. Alig terheli a rendszer.Nem egy Kaspy free,de Avast ,Panda méltó ellenfele. :U

(#53589) ƵøŁĭ válasza Dumi86 (#53587) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Na itt vagyok csak sok a vizsga.Nyugodtan használhatod továbbra is csak az összefoglalóban 3 termék van felsorolva és onnan venném ki.Az a legnagyobb baj a Qihoo-val ,hogy a szignatúra felismerésen kívül nincs semmi extra kiemelkedően jó modulja.Hosszú távon az általuk képviselt koncepció nem meggyőző számomra.
Mivel fizetős változatuk is van elvárnám,hogy a fejlesztési naplójuk tartalmazzon is valamit.Te jogod eldönteni mit használsz :).

(#53575) idegen lény
Ingyenes verzió jelzett jogosan.Közösségi média leveleire.

(#53578) sztikac
Felhasználói információkból rengeteg bevételt generál.Androidon nemrég leplezték le mennyire szélhámosak.Nem kell félteni egyik céget se.Egy év alatt bőven kitermeled az előfizetés árát nekik ,plusz vedd is meg :D.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#53590) #42813184 válasza GEPESZ66 (#53584) üzenetére


#42813184
törölt tag

Üdv! chrome-nál a címsorba beírod chrome://flags és az experimental quick protocol-t állítsd disabled-re,restart a böngészőnek és utána már már jól működik a találatok ellenőrzése és nem kell külön bővítmény hozzá .

(#53591) GEPESZ66 válasza #42813184 (#53590) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm!
Jó lett.

(#53592) Kékes525


Kékes525
félisten

Új szolgáltatással bővült a VirusTota

"A célja, hogy a szoftverfejlesztők kezébe olyan lehetőséget adjon, amelyek révén az alkalmazásaik kapcsán esetlegesen bekövetkező false positive riasztások valószínűségét csökkenteni tudják. Amennyiben itt feltöltik a szoftvereikhez tartozó fájlokat, akkor azokat a VirusTotal minden nap automatikusan ellenőrzi a jelenleg elérhető több mint 70 antivírus motor felhasználásával. Amennyiben az ellenőrzés során kártékony kód detektálására kerül sor, akkor a fejlesztő azonnal értesítést kap. Ezzel párhuzamosan az az antivírus gyártó is megkapja a riasztást, amelynek víruskeresője detektálta a problémás fájlt."

Európa leépíti a kiberbiztonságát

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53593) Kékes525


Kékes525
félisten

LiLxWaYnEx

Nálad még mindig lassan vált át zöldre a defender ikon a system trayben? Nálam már azonnal zöld.
Annyit csináltam, hogy néhány programot uninstalálltam, amelyek a feladatkezelő Indítási füle szerint Hatása az indításra magas. Ezután már a rendszer bejelentkezése után azonnal átvált zöldre. Érdekes.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53594) ƵøŁĭ válasza Kékes525 (#53593) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Azóta rendszert váltottam. 7.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#53595) Kékes525 válasza ƵøŁĭ (#53594) üzenetére


Kékes525
félisten

Mire?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53596) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Bitdefender Mobile Security esetében azért ez elég érdekes.
Egyik képen azt mutatja, hogy nincs gond, a másikon pedig, hogy fertőzött volt egy alkalmazás.
A vizsgálat során is azt írta, hogy minden rendben van.
1 hete is eljátszotta ezt velem.
Lehet, hogy valami fordításbeli gond van?
Nem lehet angolra átváltani?
Vagy inkább töröljem, s menjen fel a Kaspersky, 1 éves kóddal?
Igaz, sajnos a Kaspersky nem támogatja a Samsung Browser-t.

(#53597) daimonion válasza Kékes525 (#53595) üzenetére


daimonion
senior tag

Azóta rendszert váltottam. 7.

Szerintem win 7 re

(#53598) idegen lény


idegen lény
őstag

Tényleg képes így belenyúlni az Avast a rendszerbe, hogy bezárja a böngészőt, meg üzengeti, hogy kevés a memória? [link]

Ilyet az ingyenes is csinálhat?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#53599) Cs1csó válasza idegen lény (#53598) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyennel még nem találkoztam.

(#53600) SirRasor


SirRasor
őstag

Egy kis update:
AVG Businessről most váltottunk Panda Adaptive Defense 360-ra és marhajó. Minden kézreáll, van web console, és a tesztek alapján is jól véd.

Make Love not war!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.