Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42501) spammer válasza rii (#42500) üzenetére


spammer
veterán

Választhatsz: deluge, transmission, qbittorrent, rtorrent (terminálos)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42502) rii válasza spammer (#42501) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!
qbittorrent fen is van!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42503) rii


rii
nagyúr

conky-m nincs

van esetleg - szintén debianra - netes forgalom mérő?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42504) Lathronos válasza rii (#42503) üzenetére


Lathronos
őstag

bocs, ezt elrontottam., 2x küldtem el a hozzászólást. Tanulság: ne írogassunk hulla fáradtan. :W

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#42505) Lathronos válasza rii (#42503) üzenetére


Lathronos
őstag

Hát én nem tudok ilyesmiről, én Conky-val mérem a sebességet. Csak net kéne, vagy teljes Hardware monitorozás, CPU, HDD, RAM is? Mert van egy ilyenem debian verzióban. :) Holnap délelőtt át is küldhetem akár a linkjét(nagy káosz van a tárhelyemen, beletelik kis időbe míg megtalálom. Ilyen, csak nem narancs, hanem piros és debian logo-s(van fehér betűvel is is a sötét hátterekhez).

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#42506) rii válasza Lathronos (#42505) üzenetére


rii
nagyúr

hát én csak a netet szeretném nézni, h nem lépem-e túl a keretet .-)
előre is köszönöm, ha holnap megkaphatom a liket .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42507) ubyegon2 válasza rii (#42506) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én az nload-ot használom, de az szerintem nem csinál statisztikát, a vnstat viszont heti/havi bontásban is mutatja a forgalmat.
vnstati meg grafikusan diagramban is kiírja, gondolom, valami kieg a vnstat-hoz.

deb csomagok

[ Szerkesztve ]

(#42508) #59070464


#59070464
törölt tag

Gnome DE mellé keresek natív Twitter klienst. Eddig ezeket találtam: Corebird, Gwibber, Hotot, Tupial, Twitux. Mire érdemes még figyelni? Csak olvasni fogok és szeretném, ha több accountot is kezelne.

(#42509) rii válasza ubyegon2 (#42507) üzenetére


rii
nagyúr

a deb csomagokat nézegettem már .... pár package van is ami jó lenne .. ha találok itt valami package-t,a kkor azt hogy tudom megszerványolni? mer az nem ment még .-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42510) Sonja válasza #59070464 (#42508) üzenetére


Sonja
veterán

Én a Birdie klienst használom, és meg vagyok vele elégedve. Sokat kipróbáltam, mire ennél maradtam.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#42511) spammer válasza rii (#42509) üzenetére


spammer
veterán

Ha repóban van, akkor nem kell semmit variálni: sudo apt-get install

Ha 3rd party deb csomagot szedsz máshonnan, akkor dpkg parancs, vagy gdebi (gui-s).

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42512) #59070464


#59070464
törölt tag

Mi a franc ez az Android Camera? Most lettem rá figyelmes és nem tetszik.

(#42513) lev258 válasza #59070464 (#42512) üzenetére


lev258
veterán

Te tudod, mik vannak a géphez csatlakoztatva. Nincs esetleg egy Androidos telefonod?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#42514) rii válasza spammer (#42511) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!
amint hazaértem, mennézem!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42515) #59070464 válasza lev258 (#42513) üzenetére


#59070464
törölt tag

De van, csak épp nincs rácsatlakoztatva. Egyáltalán mit keres ez itt?

(#42516) lev258 válasza #59070464 (#42515) üzenetére


lev258
veterán

Nekem nincs okostelefonom, így fogalmam sincs. Viszont úgy láttam, az ilyen telefonok kameráját meg lehet osztani a géppel akár wifin is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#42517) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Lenne ismét egy elég kezdő disztrós kérdésem. Adott egy netbook amin behalt a win7, pár adatot szeretnék lementeni, és ehhez szeretnék egy pici gyors linuxot, amit be tudok bootolni, és megy live módban USB-ről, ezáltal át tudnám pakolgatni a fontos adatokat egyik partícióról a másikra újratelepítés előtt. Ha megoldható, hogy elférjen egy 2GB-s pendriveon az még jobb lenne :) Tudtok ajánlani valamit? Köszönöm előre is.

(#42518) Tim82 válasza Babetta-X (#42517) üzenetére


Tim82
nagyúr

Neked is ajánlom. Bőven elfér 2 GB-os pendrive-on, nekem is azon van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42519) ubyegon2 válasza #59070464 (#42515) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mikor csatlakoztattad, felrakta a színprofilt, mi ezzel a gond? Nem szedi le, ha lecsatlakoztatod az eszközt. ;)

(#42520) Babetta-X válasza Tim82 (#42518) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Köszönöm, valószínűleg kipróbálom. É akkor ha jól gondolom elindul simán live módban is, tehát t tudom tenni egyik partícióról a másikra a dolgokat :)

(#42521) Tim82 válasza Babetta-X (#42520) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42522) Yllgrim válasza growler (#42463) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ezt nagyon szepen koszonom :C :R

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#42523) #59070464 válasza ubyegon2 (#42519) üzenetére


#59070464
törölt tag

Így már semmi. :R

(#42524) agy73p


agy73p
senior tag

Mivel lehet linux alatt usb live-ot írni az unetbootin-on kívül? sem a suse, sem a fedora nem kell. De az Unetbootinnal nem vok kibékülve.

(#42525) spammer válasza agy73p (#42524) üzenetére


spammer
veterán

dd

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42526) agy73p válasza spammer (#42525) üzenetére


agy73p
senior tag

Már ötödször írja ki ezt a szöveget, miután azt mutatja, hogy végzett a megírással.

(unetbootin.elf:19093): Gtk-WARNING **: Attempting to store changes into `/root/.local/share/recently-used.xbel', but failed: Nem sikerült létrehozni a(z) „/root/.local/share/recently-used.xbel.CBCK9X” fájlt: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

(unetbootin.elf:19093): Gtk-WARNING **: Attempting to set the permissions of `/root/.local/share/recently-used.xbel', but failed: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

Szerk:
A dd nekem magas....

[ Szerkesztve ]

(#42527) growler válasza agy73p (#42524) üzenetére


growler
őstag

A fedorát kell hogy kezelje az Unetbootin...már nem 1-szer írtam ki vele.
Egyébként ott van a "mintstick", és a "dd Utility" ezek grafikus felületűek, de a háttérben
a dd-t használják.

(#42528) agy73p válasza growler (#42527) üzenetére


agy73p
senior tag

Köszi, megnézem.

(#42529) Apollyon válasza agy73p (#42526) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért mert nem vártad meg hogy befejezze az írást a dd. A művelet végére amúgy kell egy sync parancs is, vagy beírod ha már úgy látod hogy végzett, és akkor láthatod kész-e vagy sem.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42530) spammer válasza Apollyon (#42529) üzenetére


spammer
veterán

Nem is használta a dd-t, ezeket a figyelmeztetéseket a unetbootin lökte.

(#42526) agy73p: 1 sor az egész, már nagyon sokszor volt téma itt, lásd: [link]
szerk: amúgy ezek csak figyelmeztetések, nem hiszem, hogy foglalkozni kellene vele, nem ettől nem működik az írt cucc.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42532) herdsman12 válasza Apollyon (#42529) üzenetére


herdsman12
őstag

Ajjaj, mire való az a sync. Írtam már dd-vel 8-10 Live vagy telepítő pendrive-ot, de a sync kimaradt, mert eddig sehol nem láttam (inkább senki nem ajánlotta).

Szerk: Olvasom spammer linkjét, látom Te így irtad le, én meg nem figyeltem.

[ Szerkesztve ]

(#42533) Apollyon válasza spammer (#42530) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Upsz valóban :DDD Már nagyon fáradt voltam este.

(#42532) herdsman12:

Nem létszükséglet, de ezért.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42534) agy73p válasza Apollyon (#42529) üzenetére


agy73p
senior tag

Nem erről van szó. Valami szívat.
Sem Unetbootinnal linux alól, sem LiLivel Windows alól nem tudok pendrájvot rendesen kiírni, többször jelzett hibát különböző pendrájvokon a Gparted is, úgyhogy majd most egy másik gépen próbálom a live disztrókat megírni.

(#42535) Lathronos válasza agy73p (#42534) üzenetére


Lathronos
őstag

Windows-ban Rufus-szal írunk pendrive-ra ISO-t. :)

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#42536) agy73p válasza Lathronos (#42535) üzenetére


agy73p
senior tag

Ok, a Rufus ki is ment a fejemből, eddig még csak egyszer használtam. KÖszi!

Szerk: egyébként az volt a gond, hogy bootolás helyett a a bal felső sarokban villogott a kurzor, és semmi nem történt. Xubuntu 15.04 volt az alany....

[ Szerkesztve ]

(#42537) daddy9


daddy9
tag

Sziasztok!
Nagy sokára sikerült egy Linux Mint 13-at telepítenem a régi laptopomra (SiS Mirage VGA van benne, ez az utolsó rendszer ami még támogatja, utána kínszenvedés) és felraktam a Conky-t, viszont jól látom, hogy csak későbbi verziókhoz van grafikus felület hozzá (Conky Manager)?
Friss Linux használóként nagyon örülnék ha grafikus felületen is(!) tudnám konfigurálni a Conky-t!
A segítséget előre is köszi!

(#42538) Apollyon válasza daddy9 (#42537) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Amikor utoljára próbáltam a grafikus conky kezelőfelületet nem tűnt könnyebbnek mint a .conkyrc -t szövegszerkesztővel konfigurálni.
Amúgy halál egyszerűek ott a kapcsolók, mondjuk "top right" azt jelenti hogy jobb felső sarokba rakja a conkyt, meg ilyenek. Egyébként is próbálgatni kell melyik a nekünk legjobb összeállítás. Linket most nem tudok, de én a crunchbang fórumán lévő conky configokat nézegettem, onnan lemásoltam egyet (elég sok van pedig) és azt írtam át magamnak. Úgy, hogy előtte sosem csináltam ilyet. Pár perces művelet volt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42539) Boyrob válasza daddy9 (#42537) üzenetére


Boyrob
csendes tag

Csatolok egy linket hogyan telepítsd fel a conky managert terminálból: [Conky Manager]

Egyébként abban is ugyanúgy szövegszerkesztőben tudod szerkeszteni a konfig fájlt, de talán egyszerűbb és átláthatóbb úgy kezelned...

(#42540) daddy9 válasza Apollyon (#42538) üzenetére


daddy9
tag

Akkor majd próbálkozok... :)
Csak Win-es beidegződés, hogy grafikusan egyszerűbb... :P

(#42539) Boyrob
Köszi, de így nekem nem sikerült, mert valamilyen függőség miatt nem települt (a leírás is 14.04-hez van, nekem meg 12.04 a VGA miatt). De még keresgélek! :)

[ Szerkesztve ]

(#42541) Apollyon válasza daddy9 (#42540) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Winen szinte mindent csak grafikusan lehet állítani, ezért az a téves meggyőződés hogy máshogy nem is lehet, meg ezért lehet ijesztő a terminál is. Amúgy tényleg nem bonyolultabb sokkal, mint ide leírjuk és elolvasod .)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42542) Lathronos válasza daddy9 (#42540) üzenetére


Lathronos
őstag

Szia!

Parancsolj, itt a régi 1.2-es conky manager 32 és 64 bites deb csomagjai a témagyüjteményemmel együtt, telepítési útmutatóval. A Mintes conky nincs benne, csak az Ubuntus. Ha kell, szólj és feltolom azt is MediaFire-re. :)

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#42543) daddy9 válasza Lathronos (#42542) üzenetére


daddy9
tag

Köszönöm szépen! Este játszok vele egy kicsit, aztán próbálok egy jól kinézőt összerakni magamnak! :)

(#42544) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok!
Kodibuntu-t telepítettem fel, de ez teljesen lecsupaszított ubuntu/lubuntu. Hogyan tudnám elővarázsolni a software-centert? Synaptic-ba nem találom, terminálba beírom sudo apt-get install software-center, de nem találja. Mit tehetek? Letöltöttem egy csomagot, de ezt meg nem tudom hogyan aktiváljam? Tudtok segíteni?

(#42545) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali!

Valakinek erre esetleg van valami ötlete?

:R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#42546) Lathronos válasza beloadjoker (#42545) üzenetére


Lathronos
őstag

A 2. problémára a megoldás a virtualbox-source csomag telepítése, a másik kettőre nem tudom a választ sajnos.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#42547) Penty válasza beloadjoker (#42545) üzenetére


Penty
tag

A 3. kérdésedre a válasz az, hogy a KDE tud ilyet. El tudja helyezni bárhova, bármekkora méretben azt az ablakot, amelyiket akarod.

(#42548) ubyegon2 válasza beloadjoker (#42545) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A panel cpu-infóra:

Ha erről van szó, akkor az egy Known Problems, írják is a linkben és a bug 3428-ban is.
Olvasd át, hátha már van valami megoldás is benne.

[ Szerkesztve ]

(#42549) beloadjoker válasza Lathronos (#42546) üzenetére


beloadjoker
őstag

Szia!

Én pont hogy töröltem, valahol ezt írták megoldásnak:
sudo apt-get --purge autoremove virtualbox-guest-*

Penty

Köszi bár ezzel nem igazán lennék előrébb sose szerettem a KDE-t viszont termináloknak van egy --geometry kapcsolójuk amivel szépen lehet helyezgetni az ablakot, más ablaknál nem kell hogy középen legyen csak ennél és itt is csak indulásnál /nem volt fontos dolog, egyszerűen így nekem jobban tetszik hogy középen van/
szóval nekem most így tökéletes:
terminator --geometry +320+150
/nyilván csak szemre, de jó 1280x800as kijelzőn/

ubyegon2

Köszi szépen, igen erről van szó, átolvasom hátha tényleg van megoldás! :)

Mindenkinek köszi a válaszokat!

:R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#42550) Penty válasza beloadjoker (#42549) üzenetére


Penty
tag

"...sose szerettem a KDE-t..."

Utáltam én is régebben, de aztán kiderült, hogy még ez a legjobban testre szabható a DE-k között. Némi gyomlálással viszonylag karcsúra (250-300MB) le lehet hozni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.