Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42351) lev258 válasza Geripapa (#42350) üzenetére


lev258
veterán

Mi van abban az fstab-ban?
ooszi: Tudtommal a HD 7000-es sorozatnak már elég jó a nyílt driver támogatása is.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#42352) Geripapa válasza lev258 (#42351) üzenetére


Geripapa
aktív tag

# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a
# device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
# that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
# / was on /dev/sda2 during installation
UUID=18222e43-06d2-4f1e-a51b-3878a0920eb7 / ext4 errors=remount-ro 0 1
# /home was on /dev/sda3 during installation
UUID=2e2f6828-7490-4c86-bf6f-248ac73d5106 /home ext4 defaults 0 2
# swap was on /dev/sda1 during installation
UUID=2515f698-c1cc-417f-8c26-47e2e8f425f3 none swap sw 0 0
# wd passport felcsatolasa
//10.0.0.6/wd-my-passport-0748-10251 /media/my_passport cifs guest,uid=1000,iocharset=utf8,sec=ntlm 0 0
# nsa320 mappak felcsatolasa
//10.0.0.6/public /media/Public cifs credentials=/home/geripapa/.smbcredentials,iocharset=utf8,sec=ntlm,file_mode=0777,dir_mode=0777,noperm 0 0
//10.0.0.6/video /media/Video cifs credentials=/home/geripapa/.smbcredentials,iocharset=utf8,sec=ntlm,file_mode=0777,dir_mode=0777,noperm 0 0
//10.0.0.6/photo /media/Photo cifs credentials=/home/geripapa/.smbcredentials,iocharset=utf8,sec=ntlm,file_mode=0777,dir_mode=0777,noperm 0 0
//10.0.0.6/music /media/Music cifs credentials=/home/geripapa/.smbcredentials,iocharset=utf8,sec=ntlm,file_mode=0777,dir_mode=0777,noperm 0 0
//10.0.0.6/public/konyvek /media/Calibre cifs nobrl,credentials=/home/geripapa/.smbcredentials,iocharset=utf8,sec=ntlm,file_mode=0777,dir_mode=0777,noperm 0 0

De tudtommal a mount -a parancsra is ezt nézi át és úgy mountol.

Arra megcsinálja...

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#42353) Rimuru válasza Geripapa (#42352) üzenetére


Rimuru
veterán

A tavoli mappakat nem csatolja fel? akkor meg valoszinu nincs net ezert nem sikerult neki.
Nem ertek hozza, probald ki hogy hozzaadod az opciokoz ezt: _netdev

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#42354) #59070464


#59070464
törölt tag

Thunderbird-ben kezelt névjegyzékeket (azt hiszem .ldif, .tab, .csv, .txt opciók vannak) exportálva szeretném Android-ra importálni (vcard). Mivel tudnám konvertálni? Lehetőség szerint valami olyasmi kellene, ami a Debian tárolójában megtalálható.

[ Szerkesztve ]

(#42355) Sonja válasza #59070464 (#42354) üzenetére


Sonja
veterán

Esetleg ez a thunderbird extension?!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#42356) IstvánLászló válasza spammer (#42314) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A Linux abszolút kezdőknek (kiemelt téma) el is ovastam mindent csak gratulálni szeretnék a szerző önzetlen munkájáért mert príma segítség........ :R :C

Köszönöm tanácsodat amit meg is szívlelek csak nehéz röviden is írni egy abszolút kezdőnek mint én.
Az off topik-ba írtam direkt mert hosszúra sikerült Linux-os-es kérdésem abszolút kezdőként.
A lényeg nem szándékozom az idődet és mindenkinek másnak sem rabolni drága idejét.

Az Amiga 1200-as gépemmel szeretném össze hozni a Linux-ot igen igen, nem akarok Linux-al vetélkedni de használni is szeretném.

A válaszom igen de nem részletezem de javítanom kel soraimat, mert kimaradt hogy PC-n Linux futna és így működne minden terveim szerint 100%-os biztonsággal.

Itt a hsz-ben: (#42315) Tim82 köszönöm szépen a kiegészítésedet mert igazad is van mindenben.
A hardveres támogatás tényleg nem gond,"nekem?", Amigákon megoldott téma régóta, de nem részletezem tovább mert.........
Linux-os-e fő szempontom neken is..
A lényeg PC- lenne a,"szolga", persze idézőjelesen értem és..........

A Linux iránti érdeklődésem komoly mert rengeteg distró létezik és támogatótsága egyszerűen príma.
A Linux os 10 meg is tetszet ám de jött a gebasz bőven kihangsúlyozatlan és most-már kó vagyok.
A lényeg 3-napi kitartó munkám közben tapsztaltam meg hogy............
Az ÓS ugyebár valami frissítést csinált és nem mentettem semmit el bízván abban hogy minden oké......??
Szeretném kérdezni mi lehet a probléma mert nem tudók tóvá-b jutni segítség nélkül??

A kernel pánik hibáról mi a vélemény, lehet az oka et gőzőm sincsen?
A lényeg utána is olvastam de hozzáértés hiányában nem is tudok továbbjutni mit tegyek, milyen bug lehet??
Az hogy kb 20 distrót is hiába próbáltam már indítani hát...., mert hol buootol-nak- - és hol egyáltalán nem és lefagynak valószínűleg de hozzáértők jobban is tudjál mint én.
A zorin os 10 most delelőti munkám közben kért újra indítást azóta nem indul-t el gépemen.
Automatikus frissítést csinált előtte és azóta nincs kép csak fekete képernyő fogad.
A bios poszt után monitorom 5-perc után készenléti módba vált és nem csinál semmit és szöveget sem látok hogy ki írna valamit is ez idő alatt??
Mit tegyek mindent próbáltam amit tudtam??
Kezdő vagyok segítsetek mit csinálhatok még.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#42357) IstvánLászló válasza spammer (#42314) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Manjaro Linuxot nem próbáltam aszt-hiszem de nem tudom már mert túl is vagyok 30 disztrón.
Az Q4OS-sel mondjuk oké kipróbálóm mindjárt kb 1-óra ámulva...........

.(#42322) Tim82 válaszod megerősítem és köszi hogy be is segítesz és üdvözletemet küldőm. :) :R

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#42358) agy73p válasza IstvánLászló (#42357) üzenetére


agy73p
senior tag

Fedorával és az openSuSe-val mi volt a gond?

(#42359) IstvánLászló válasza agy73p (#42358) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Bocs most tudok válaszolni, ki is írtam penre is.
De nem bootolnak vagy talán le fagynak de monitoron semmisem látszi.
A kép fekete 6-perc után moncsi kikappcsol.........miért nem tudom megmondani........

Hardver biztosan ló 1000% ig biztosan......

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#42360) agy73p válasza IstvánLászló (#42359) üzenetére


agy73p
senior tag

Sztem rosszul vannak megírva azok a pendrive-ok. Próbáld kiírni az openSuSe-t dvd-re, onnan telepítsd. Vagy azt már próbáltad?

(#42361) IstvánLászló válasza agy73p (#42360) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Nem bootol dvd-ről és le fagynak ??, de nem tudom az okot kideríteni mert monitoron semmi sem látszik egy betű sem.
A DVD-ost és +ost is próbáltam de nincs váltózás.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#42362) herdsman12 válasza IstvánLászló (#42361) üzenetére


herdsman12
őstag

Nagyjából visszanézve azt látom, hogy tök bizonytalan a lemez, pendrive írás, vagy más, de az a lényeg, hogy soha nem megy a telepítés?
Ha csak ennyi lenne a probléma, akkor kapsz kölcsön egy pendrive-ot, amin Lubuntu LTS 32-bit telepítő van. Tuti, hogy működik, a napokban telepítettem.
Ha bevágod ide a géped konfigját és a szakértők nem látnak semmi kizáró okot, akkor a többit megbeszéljük priviben.

(#42363) IstvánLászló válasza Lathronos (#42316) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Bocsánatot kérek itt mindenkitől egy Kiss Amiga analógiát kell mondanom minden ellenérzés ellenségeskedés nélkül és Linux-al kapcsolatban teszem most is meg, mert Linux os -a téma itt....... :) :C
Hát csodálkozom is rendesen most de szívesen mondom most el és válaszolóm meg a mi értet is jó?
A mostani generációnak is hogy tudják mi is az a számítógép, jó hátha el is olvassák egyszer talán?

A lényeget le is kell szögeznem én nem tartozom, gyűlölködök táborába és egyéb fajta számítógépet is használó kollégákkal nem vagyok ellenséges szándékú mert, nem is teszem meg sohasem.................
Régebben itthon nem is voltak igazán számítógépek kaphatok mint ma.................................
A teljesség igénye nélkül mondom és rövidítve sorolnám fel gépek nevét most, de nem mindet mert mindegyiket nem ismerhetem én sem................
Tehát gépnevek: Zx81; Zx speki; Comodore család összes tagjai; Xt- At; Meki; és még sokan más gép......

Ez ugye most csak vicc és kérdezed is gondolom de válaszolók is röviden jó megpróbálóm rövidítve?
Egy 20 éves Amiga 1200-at hálózatba kötni egy PC-vel? :) :R :C :C :C
Ez nem vi....ces..hanem hát valóságos virtuális komoly világban már tény.
LIVE- -írok most is Amm-ről-itt komentet is ha kell, eszt a tésztát régen és sajnos most is elkelet mondani most is.
A pc-s tábora és más táborok sokat bántották minden más számítógép táborát is.....................
A lényeg itt van nehezen tudták és tudják el is viseli és lenyelni a békát mit is tudnak tudtak azok a gépeink még ma is ha kérdezed tőlem most??

Mi akkoriban mosolyogtunk klubbókba járva és tömörülve hogy nem baj, mert tanultunk egymástól és nem nevet tűk ki a másikat ha kérdezett valamit és most sem tenném meg, mert én is tanulók itt sok sok újat tőled és mindenkitől................
A másik lényeg mi sosem voltunk ellenszenvesek mert ők is többnyire itt is vannak biztosan, még ezeken gépek valamelyikén nőttek fel és lettek programozók és más szaki--kollégák is. :) :C

De mai világban még mindig haragszanak ezekre--gépcsaládokra pedig nem versenytársak már régóta.
El nem tudom képzelni sem miért haragszanak még ma is rá................... :W :) :DD
Kedves kollégám és kollégáimból remélem is hogy -- ,nem váltottam ki ellenszenvet, csak egy példát mondtam itt neked is és mindenkinek el jó érzéssel és semmi más, alantas gondolat-nélkül tettem meg .
Az öreglány mint drágaszágóm munka eszközöm és róla írom a soraimat most mondtam már el mint előbb.

Ma írtam és tegnap is mert gondjaim vannak bőven, rövid-példát had mondok, több disztrót írtam ki.
A célom kipróbálni egy kézre álló os-t amit fixen használni szeretnék és szándékom biztosan érdekes os-el kapcsolatban és nem részletezem mert nem mesét mondok.................................
Itt a PH-n Linux disztró kezdők topijában.
A téma Linux és még sosem csalódtam ha kérdeztem sok sok mindent, amit ezúton is köszönök mindenkinek hogy segített nekem.....
Az Amiga 1200-as gépemmel szeretném össze hozni a Linux-ot, mondanám mert Junix alapú ha jól tévedek.
Két napja olvasóm és nem vagyok a végén még a 25. fejezetnél tartok, de itt egy link is mindenkinek ajánlóm.
A link>>>>>> http://www.tferi.hu/konyv5/fej25.html
A,jól fogalmazót LINUX alapjai leírás biztosan hozzáértő írta vagy írja is tovább, de eszt még nem tudom hogy így van e?
A témát majd magamban jól megrágva fojtatom tovább és majd szeretnék még kérdezni mert a Linux csapatmunkáról szól.
A lényeg jól és helyesen így hozták létre lehetőségét hogy használhassuk közösen együtt a Linuxot.
Köszönöm hogy írhattam itt a fórumon és reményeim szerint érthetően fogalmaztam félreérthetőség nélkül igyekeztem meg is tenni.
Üdv, István László

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#42364) IstvánLászló válasza herdsman12 (#42362) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Kedves kollégám remélem nem sértelek meg ezzel a köszönésemmel? :) :R Herdsman12

Felém irányuló szándékodat köszönöm hogy segíteni szeretnél és üdvözöllek most itt. :) :R
Most találtam egy perce egy jó disztrót>> lxle-12.04.5.iso , ezen a néven és most kezdtem DVD+ra újraiható lemezre ki írni, hogy melyik Linux butu, nem tudom már a működésének is örülnék.
A célomnak megfelelőnek látszik a képek alapján és reménykedem abban hogy végre be is fog bootolni már drukkolok, összetett kézzel, hogy végre nekialhatok gépelni, autodidakta módon mert, így csináltam mindig és bevált a módszer nálam is .
A tanulásban nagyon gyakorlatiasan szeretek hozzá állni a dolgokhoz, mint most is eszt teszem mint midig.

A lényeg most döbbentet meg valami nem kompatibilitást fedeztem fel, idáig is sejtettem de a hiba misztikus jellegű, igen meg is döbbentet mostan rendesen mondom is.
A lényeget nagyjából visszaidézve mondom, totál bizonytalan lemez írás, pedig írom új meg is kímélt állapotú, pendrive-ot, írására vettem már vadi újat, ami 1- hetes nincsen még, vagy van más is értem, de az a lényeg hogy soha nem megy a bootolás és ezért a telepítés kizárva és kó kó vagyok már most is még?

Akkor mondanám DVD+ra tenném az imiget, el is inditotam írási folyamatot és írom kidobta, a lemezt azzal az üzenettel hogy DVD-ra tudja csak írni és ezért, döbbentet meg valami nem kompatibilitás lehet biztosan 100% kiderült most biztosan igazam lehet de ez kérdőjeles???
Iso fájlokkal kapcsolatban itt meg is kérdeztem a topikbam hogy elképzelhető? e hogy hibás minden állomány.
Kaptam rá válaszokat ki is próbáltam összes leehetőséget és csak kudarc ért mindig, de most derült-fény rá hogy jó irányban gyanakodtam.

A lemez írása most készült el végre beteszem gépembe és nem hiszed, vagy hiszitek el én sem látom van autó boot ja?? és most, bejön a választó menü.
Kiválasztóm hogy Live cd módban bootoljon, induljon el és láss csodát végre folyamatosan dolgozik DVD olvasom, és most míg írom válaszomat bejött valami kép, egy pillanat türelmet kérek oda ugrok rögtön Amigám mellől Pc-hez.
Láss csodát én is meg mindenki más is, asztal csodásan szép, jól kidolgozott grafikus képernyő, igényes tervezéssel és képernyő bal szélére húztam egeremet, és függőleges rendezett sorban előugró menüsorral, rendelkezik, mint mekinél OS 10.-en, látható megoldással működik.
A témát egyenlőre azzal zárom le hogy más Iso-knál mia az eltérés.

A megoldást erre, most sem tudok mondani, de biztosan mondom már 100%-ra, Iso-t más módon kell írni.
A felajánlásodat köszönöm hogy kölcsön adnál, egy pendrive-ot is nekem ismeretlenül is.
A min Lubuntu LTS 32-bit telepítő van.
Tuti, hogy működik mondod, a napokban telepítetted, mivel írtál penre os-t is, beleszámitva hogy képbe is legyek.
A gépem konfigját ide teszem alulra kicsit hosszú lesz bő infóval és búcsúzóm jó ét, többit megbeszélhetjük priviben, ha nem rabolom idődet dumcsival is.

Az alaplapom GA-MA69VM-S2-es;AMD Athlon 64 X2, 3000 MHz;GeIL CL4-4-4DDR2-800-as-ram;MSINX8800GT-E-videokártya;Képernyő 1280 x 1024 55 Hz-es;Chieftec GPS-550AB-A 550W-os táp.

Érzékelő tulajdonságai
Érzékelő típusa ITE IT8716F (ISA 228h)
GPU érzékelő típusa Analog Devices ADT7473 (NV-I2C 2Eh)
Alaplap neve Gigabyte MA69G / MA69V Series
Burkolatba behatolás történt Nem

Hőmérsékletek
Alaplap 45 °C (113 °F)
CPU 27 °C (81 °F)
1. CPU / 1. mag 42 °C (108 °F)
1. CPU / 2. mag 42 °C (108 °F)
Aux 48 °C (118 °F)
GPU 57 °C (135 °F)
GPU memória 49 °C (120 °F)
GPU környezete 38 °C (100 °F)
WDC WD3200AAJB-00J3A0 44 °C (111 °F)

Hűtőventilátorok
CPU 1513 RPM
GPU 1550 RPM (56%)

Feszültség értékek
CPU mag 1.344 V
+3.3 V 3.360 V
+5 V 4.946 V
+12 V 11.904 V
+5 V készenléti 5.027 V
VBAT telep 2.928 V
DIMM 1.888 V
GPU mag 1.050 V
GPU Vcc 3.347 V
A config állapota 1000%.os fagyásmentes működéssel, "Win...p", alatt is, tuningolva nincsen, alapbeállításokon primán működik minden, monitorom Fujitsu Siemens 1280x1024 max felbontást tud, állapota szép mert vigyázókra mert nekem jó.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#42365) IstvánLászló válasza Tim82 (#42315) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm hogy kommentet írtál, és útba igazítást adtál, Amigások családja nevében köszönöm korrekt írásodat is.
Mondod szerettem volna én is Amigát, de sajnos nem volt és nem, ismered szoftveresen, remélem nem haragszol hogy válaszolók erre. :R :)

Ha érdekel a disztrója mint a Linux-é és agyonszidott, AMIGA CSALÁDOT- szívesen beszélgetek is róla, sokat tudnék mondani órákat mesélni, beszélni róla szoftveresen és hardveresen is.
A javításukkal már nem foglalkozom csakis saját örömömre teszem még??
A karbantarthatóságára strapabíró alkatrészek miatti képessége, gyárilag fantasztikusan jó tervezéssel készült, csak agyonütni lehet vagy direkt összetörni, de remélem senki nem teszi meg. .
Pc-s szemmel nézve is Xt; At-snek odatesz egy 386-os fullós gépnek simán, akkoriban útálták az AMIGÁSOKAT, alapból multimédiás sztereó hifi hangzás, futtatható rajta ms-dos is ha akarja, felhasználója és hajlandó tanulni egy kicsit gépétől
Egy rövid szó vagy mondatba tömörítve, szöveges formában tud segíteni beszélni gazdájához.
A hiba ha nem talál valami pogit, még a Linux is hasonló os hozzá.

Az Öreglányról tömören annyi egy életérzés egy kihaló generáció számára is.
A lényeg nem akarok ömlengeni de belelehet szeretni, nem kell 10-perc hogy megszeresse a kezelését, az ember, egér, billencs, botkormány és lehetőségek tárháza.
Igen nagy szavakat használók, mert minden szó igaz anyagi érdekeltség nélküli saját véleményemet mondom.
A lényeg aktívan nyomom billentyűit, mint most is semmi varászlat?
AMIGA kérdeznék mások is hogy öreg masina, válasz de még is sok mindent tud ha csak rajtam múlik.

A válaszom mit akarok, ez nem sértő van rá korrekt válasz is ha-kellene, de mondom, Amiga él és élni fog egy legenda, mindörökké fent marad hírneve.
Pc..., nem kedvenc de nincs Jób árban elérhető.
A boltokban hegyekben árulják dömpingbelik és nem ócsó.
A háttér kapacitását csak HDD-t veszem figyelembe pont jó sebességet biztosít adat tárnak.
Az Amiga is régen sem volt ócsó és most-sem az, de lezárom a témát, ha gondolod és kérdésed lenne segítőkészen válaszolók neked és mindenki másnak is ha komolyan kérdez.
Üdv, István lászló :) :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#42366) Lathronos válasza IstvánLászló (#42363) üzenetére


Lathronos
őstag

A hozzászólásomat nem sértésnek szántam, bár hangvételéből talán így tűnhet. Ezért ezúton bocsánatot kérek. Én sem vagyok mai gyerek :O és én is egy 8 bites ZX Spectrum+ csodamasinával kezdtem 1987-ben(az se tegnap volt). Így nem ismeretlen számomra ez a korszak. Csupán nem értem, hogy mi olyat tud nyújtani az Amiga 1200 amit egy linux nem? Ez nem propaganda az Amiga ellen, hisz még ma is használnak jópáran, igaz modernebb 21. századi változatait. :)

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#42367) Lathronos válasza IstvánLászló (#42365) üzenetére


Lathronos
őstag

Ha nosztalgiázni szeretnél, itt találsz egy PC-re telepíthető emulátorba integrált alternatívát(van pendrivera írható LIVE rendszer is). Legalul a Free Downloads résznél találod a letöltő linkeket. :)

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#42368) BoB válasza Lathronos (#42367) üzenetére


BoB
veterán

Nosztalgiázni? A legutolsó AmigaOS-t 2014. Decemberében adták ki :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#42369) Lathronos válasza BoB (#42368) üzenetére


Lathronos
őstag

Igen, de azt "Amiga" PC-re optimalizálták. Mint pl. ez az AmigaOne X1000. Ami ráadásul gondolom jóval többe kerül, mint egy átlag PC.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#42370) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok az elmúlt három napban elég sok fajta Linuxot raktam fel a masinámra.

A Linux MINT 17.2 64Bit LTS lett a nyerő, nagyon megtetszett, néha szeretek játszani:
-ETS2
-Left4Dead 2
-Counter Strike

Mindegyik rendszerrel az volt a gondom, hogy a játékok nem mennek kifagy, laggol, szaggat, STB....
WIND....... - n tökéletesen futnak közepes beállítással, tudnátok ez ügyben segíteni?
Kezdem meg szeretni a Linuxot.
A gépem az adatlapon.

BY ooszi

(#42371) lev258 válasza ooszi (#42370) üzenetére


lev258
veterán

Hmm.
Azt hiszem korábban említettem, hogy a nyílt driver is jó ahhoz a kártyához. Viszont a Mint kissé le van maradva ebben. Azt te tudod, zártból melyik verzió megy fel. Mindenesetre a jövőre érkező Mint már sokkal jobb lesz ilyen téren is. Emellett azt hiszem, AMD esetén a vsync-kel is szokott lenni probléma. Próbáld kikapcsolni, ha valamelyikben engedi.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#42372) herdsman12 válasza IstvánLászló (#42364) üzenetére


herdsman12
őstag

A lemez író programoknál lemezkép írást (iso) kell választani, a pendrive író programoknál meg nincs is mit elcseszni. A letöltött lemezképek tuti jók, pláne, hogy a legtöbbnél van ellenőrzési lehetőség.
Röviden, az a misztikus hiba kb kétféle lehet, vagy rossz módszerrel írod vagy rossz a géped.
Az viszont jó jel, hogy most működik a telepítő lemez.
Jó összeállítás az LXLE, kicsit zűrös a nyelvi beállítás. Ha nagyon nem boldogulsz vele, akkor próbáld ki a Lubuntu-t, itt nem kell piszkálni semmit, egyből helyén van a magyar nyelv.

(#42373) zozinho


zozinho
csendes tag

Sziasztok, fájltörléskor hogy lehetne kiiktatni azt a fülsiketítő sistergő hangeffektet, mert teljesen kész vagyok tőle. Végigmentem a beállításokon és mindent lehalkítottam, de ennek ellenére maradt.
Krusadert használok fájlkezelőnek, de Dolphinban is ugyanezt csinálja.

(#42374) BoB válasza zozinho (#42373) üzenetére


BoB
veterán

Én erre egy megoldást találtam: töröltem azt a hangfájlt :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#42375) ooszi válasza lev258 (#42371) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia igen olvastam, megnéztem es kipróbáltam az összes drivert, szerintem nem a driver hiba lesz, hanem gyenge az AM1 proci teljesítménye.

Vélemény

BY ooszi

(#42376) lev258 válasza ooszi (#42375) üzenetére


lev258
veterán

Használnak itt emberek a tiédnél mérföldekkel gyengébb procikat is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#42377) ooszi válasza lev258 (#42376) üzenetére


ooszi
senior tag

Ez rendbe van, a kérdés, hogy ők játszanak e vele? Lehet hogy a Steam kavar be?

BY ooszi

(#42378) Boyrob


Boyrob
csendes tag

Sziasztok.

Linux Mint 17.2 alá keresek Lexmark x2310 (2300 series) meghajtó programot.
Elég sok keresgélés után sem jártam szerencsével ezért írok ide is hátha valaki tudna segíteni az ügyben.
Vagy lehetséges hogy nincs is és nem tudom használni Linux alatt a nyomtatót-szkennert?

(#42379) CPT.Pirk válasza ooszi (#42377) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gyenge procitól nem fagy a gép és a Radeon / Catalyst driverek se annyira problémásak, valamint a Steam se gázos.

Kérdés az, hogy amikor kifagy, akkor az a játékot érinti, vagy az egész rendszert? Pl. át tudsz-e lépni ctrl + alt + F6-tal terminálra?

Kellene valami közös pontot találni. Mondjuk ott van egy ingyenes moba a steamen, a Strife. Az meg radeon kártyán a nyílt és a zárt driverrel is. Maga a játék nem érdekes, de azt legalább bárki ki tudja próbálni. Azért javaslom ezt, mert majdnem ugyanolyan kártyával nekem hiba nélkül fut.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42380) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Van egy ISO fájl, ami Total Commander-ben szét lett darabolva. Hogy tudom Debian (KDE) alatt egyesíteni?

(#42381) ooszi válasza CPT.Pirk (#42379) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia te milyen rendszert használsz, emiatt nem akkarok lemondani a Linuxrol, de néha szeretek játszani, emiatt nem akarok gepet cserélni vagy új gépet összerakni. A Win-Foson minde játék megy, ezért nem hinem, hogy a géppel lenne gond. A lefagyas konkrétan azt jelenti, hogy reset gomb, nem reagál semmire, ha nem fagy ki akkor laggol mint állat. Este hazamegyek ki próbálom a játékot amit írtál.

BY ooszi

(#42382) ooszi válasza CPT.Pirk (#42379) üzenetére


ooszi
senior tag

Valami meg az eszembe jutott, a 30Gb ssd re nem nagyon telepítek játékot mert szűkös a hely, ezért az 1Tb seagate re telepitem a játékokat amin van a Swap meg a Var. Nem ez kavar be neki?

BY ooszi

(#42383) Penty válasza CanibelZ (#42380) üzenetére


Penty
tag

Terminálba elnavigálsz a szétdarabolt fájl könyvtárába, majd:

$ cat első_darab második_darab harmadik_darab stb_darab > összefűzött.iso

(#42384) ooszi válasza ooszi (#42382) üzenetére


ooszi
senior tag

Linux

BY ooszi

(#42385) CPT.Pirk válasza ooszi (#42381) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Elég sok ramod van, valszeg még játék alatt se nagyon nyúl a gép a swaphoz.

A /var kihelyezése szerintem nem probléma, de ideiglenesen kipróbálhatod kikapcsolni, csak kell tenni egy # karaktert az őt tartalmazó sor elé a /etc/fstab fájlban, meg egy újraindítás.
Azért se hiszek a /var problémájában, mert nekem pl. ntfs-es partíción vannak a játékok Linux alatt is, aminek nem is olyan gyors az elérése, mint egy rendes ext4 partíciónak, mégsem okoz semmi gondot ez.

Én Chakra Linuxot használok, de a videó driverek itt is azok, mint a többiben. A gép meg az adatlapomnál.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42386) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Volna egy rspberry-m
Szeretném az sd kártya tartalmát kimenteni későbbi helyreállítás céljából.
Valaki tudna segíteni mi a dd parancssor a mentésre illetve a helyreállításra?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#42387) _Dumber_ válasza hódmaci (#42386) üzenetére


_Dumber_
őstag

dd if=/dev/sd? of=ahová akarod.iso

(#42388) CPT.Pirk válasza hódmaci (#42386) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A dd az üres helyet is kimenti, így nagy lesz a backup. Nézd meg ezt a régi cikkemet, pár helyen lehet aktualizálni kell, de benne az rsync-es módszer működik, csak a tényleges adat mennyiségből csinál mentést, amit vissza is tud állítani. http://logout.hu/bejegyzes/cpt_pirk/raspberry_pi_sd_usb_image_backup_helytakarekos_mod.html

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42389) hódmaci válasza CPT.Pirk (#42388) üzenetére


hódmaci
senior tag

_Dumber_ ; CPT.Pirk
Köszi megnézem.

Na és ha .arm fájlt akarok kiírni sd-re azt hogyan kell?

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#42390) hódmaci válasza hódmaci (#42389) üzenetére


hódmaci
senior tag

Bocsánat. a dupláért.
Rájöttem.
:D

CPT.Pirk

Ha jól értem Helyreállításnál a kisebb képfájl kerül kiírásra majd "aztán majd ki lehet terjeszteni a fájlrendszert az aktuális SD kártyánk méretére"

Openelec esetén hogyan tudom kiterjeszteni?Már ha egyáltalán kell

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#42391) CPT.Pirk válasza hódmaci (#42390) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt most nem tudom megmondani, biztos van rá egyszerű megoldás, de anno a raspberry boot menüjében volt erre lehetőség. Kérdezz rá a raspberry topicban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42392) Geripapa válasza CPT.Pirk (#42379) üzenetére


Geripapa
aktív tag

ebből a terminálból ctrl + alt + F6

hogy lehet visszajönni az életbe?
Mert belépni sem enged

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#42393) Sonja válasza Geripapa (#42392) üzenetére


Sonja
veterán

Ctrl + ALT + F7

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#42394) growler válasza Geripapa (#42392) üzenetére


growler
őstag

tty = Ctrl+Alt+F1 (vagy F2)
Kilépés = Ctrl+Alt+F7 (vagy F8)
Terminal = Ctrl+Alt+F

[ Szerkesztve ]

(#42395) CPT.Pirk válasza Geripapa (#42392) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért nem enged belépni?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42396) ooszi válasza CPT.Pirk (#42385) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia ki próbáltam mind a három drivert hát káosz amit művel. A középső, ami tűrhető!!!
A Strife nevű játék elég kellemes kis games, nem rossz tetszik, ha leveszem a felbontást és a texturát, akkor játszható, amúgy meg tiszta lag.

Amúgy sokkal erősebb ez a proci=Phenom2 X4 955BE

[ Szerkesztve ]

BY ooszi

(#42397) Geripapa válasza CPT.Pirk (#42395) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Azt irja: "login incorrect"

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#42398) ooszi válasza CPT.Pirk (#42385) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia ha innen letöltöm a Chakra Linuxot, ez jó kiadás:

[link]

BY ooszi

(#42399) IstvánLászló válasza Lathronos (#42366) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A hozzászólásodat nem vettem sértésnek és köszönöm a (#42367) Hsz-t is.
Tiszteletem!
Lathronos kollégám remélem hangnemem nem személyeskedő, szándékomban nem áll.

A kérdésem lényegét mondom, >> Pc-n Limux os disztró futna, >> nálam és adataimat, >>LINUX alapú gépre tehetném, >>átörökítés céljából archiválnám, >>mostani generáció számára is, >> mert stabil megbízhatónak láttam halottam is, >>ha eszt félreérthetően írtam akkor elnézésedet kel kérnem és küldöm a bocsit is....................
A lényeg konkrétan, >> Linux támogatottsága, >> több mint príma, >>jó életérzés lehet de vannak reményeim hogy megismerhetem én is.

A lényeg neten elérhető minden tudom, >>Amiga distrók is hegyekbe, >>Be-tömörítve, >> Pc-n adott a lehetősége, >>számodra is elérhető, >>letölthesd és megismerhesd.
Az életérzést és világát is, >> tiszta szívvel ajánlom és csalódás nem ér, >> tutira mondom, nem a LIinux elemébe mondom, >>tudásodra értem én oksa.
Az oprendszerét még most is merem ajánlani, >> tisztelt figyelmedbe, >>Linux ost -- használsz, >>remasterezel spéci distrót építesz nem egyet készítettél már, >> simán menni fog egy Amiga op rendszerének használhatóságát, >> meg is tapasztalhatod biztosan..................................
Egy igazi vason tényleg élmény a billencs és egér érintése, mint nekem is, >>még Pc mellet is más...........................
Ígen életérzésről beszélek direkben, >> Linux-os- - en is, elérhető jobban támogatót, >>Linux-os kifejezést használva, >>csomagokban, letőltheted, >>Amiga Család közös munkájának, >>köszönhetően élhet tovább remélem őrükké, >>mint a Linux is továbbfog, >> túlélni-minket is nembaj, >>legalább nyomot hagytunk magunk útán, >> jövő nemzedéke számára és nem dolgoztunk hiába, >> és éltünk ezért mi, >>nem a dicsőség érdekében tesszük mindannyian és elismerést nem is várunk ezért .................
A Linux os disztróknak is köszönhetően, >>által is, >>élni fog Amiga neve tovább napjait életét meg is mentve ezzel adatait, >>Amiga-- jó hírnevét és életét mert megölték már rég, >>csak aszt a tévhitet terjesztik róla, >>hogy game over..................

A szlogenünk ezért, >> Amiga él és élni is fog, többi platformokon is, >>ezen dolgoznak mások éjjel és nappal is..................
Az időm engedi segítek én is de ők a fontosabbak nem én, >> userek is sokan vannak még, >>hogy gépeik előtt ülve míg működnek még biztosan, >>bármely táborra vonatkozik, >>összetartunk, >>segítjük--egymást, >>mi is eszt tesszük, >>de ártani?, >>nem és nem akarunk, >> Linuxnak sem ez a szándéka, életezésről ősszétártásról szól.
A Linux hoz is ambíció kitartás kell, ne feled el hisz te jobban ismered nálam.
A linkeket, köszönöm megnézem, de most a Linux érdekel.
Zárom mondanivalómat.

Üdv! (#42368) bob.zxr
Köszönöm a komentet és segítségedet.
Köszönöm munkádat, hogy időt szaki totál rám, szabad idődből.
AmigaOS témában.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#42400) IstvánLászló válasza herdsman12 (#42372) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A pendrive író program, Win Xp-n, rufus-1.4.11 et használtam, sikerült saját origi Xp-m telepítőjét isoból írni penre.
Láma a kérdés de xp-t simán írtam penre, Linux isonál mást kel csinálnom és hogyan,
A gépem jó de hogyan tudom tesztelni, USB-t hogy ígazam van e?, soem csináltam még USB tesztet.
Melyik prógi ajánlót erre acélra hogy ki derűjőn az igazság.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.