Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41701) beloadjoker válasza Lathronos (#41699) üzenetére


beloadjoker
őstag

hát lehet hogy ezt inkább mégis kihagyom, nem tudom a videó nem fut kockásan egyszer kétszer a videó második felében a csíkok aljánál van egy kis csúszás, arra gondolsz?

Egyébként file letöltve /root/compton.conf

és ha indítanám:
compton
Another composite manager is already running

De nem hiszem hogy ezzel sokat fogok szórakozni, kali nem filmezni, videózni kell

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#41702) Lathronos válasza beloadjoker (#41701) üzenetére


Lathronos
őstag

Ja igen, előbb kapcsold ki az XFCE kompozitorát, és utána indítsd a compton-t.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41703) Rimuru válasza olivera88 (#41670) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha nem volt ott ujrainditaskor akkor az nem jo. :(
Probaljuk ki azt hogy a "WantedBy=timer-daily.target"-et kicserljuk 'WantedBy=default.target"-re, elvileg igy mar menni fog.

Vigyázat, csalok!

(#41704) gvandor válasza spammer (#41676) üzenetére


gvandor
csendes tag

kkdesign-nak szerettem volna címezni (41675), elnézést:

Lehet, hogy az Sda-ra telepítetted a GRUB-ot. Alapból azt szokta felajánlani.

Ezzel meg lehet oldani (12. pont): http://ubuntu.hu/node/13573

[ Szerkesztve ]

Ubuntu 14.04 LTS (Unity)

(#41705) Penty válasza ubyegon2 (#41668) üzenetére


Penty
tag

"Szegény Jessie szerintem azért nyűgös, mert még az elején beleintegráltam pár dolgot..."

Akkor feltételezem, hogy nem ismered ezeket a jótanácsokat.

(#41706) olivera88 válasza Rimuru (#41647) üzenetére


olivera88
veterán

Megcsináltam ugyanezt egy python sciptel. De nem futtatta le, azt irta le van. De mégse, mivel nem frissült minek kellet volna. Vagy nem tudj értelmezni ez a pythont?

(#41703) Mindjárt megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#41707) ubyegon2 válasza Penty (#41705) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Így konkrétan ezt nem olvastam, de a lényegét tudtam, de ki akartam próbálni, amit kipróbáltam. Azért megjelenése óta működött is gond nélkül, függetlenül a sid meg experimental csomagok telepítésétől.
Ez a Qbittorrent szinkron okozott pár napja szokatlan dolgokat, aztán nem léptem be pár napig és amikor újra Jessie-n szinkronizáltam a más disztróval letöltött dolgokat, akkor sokallt be. Majd kiderítem a probléma forrását, ha lesz több hangulatom ilyesmihez. (persze erre kezdőként kevés esélyem van) ;)

(#41708) Lathronos válasza Penty (#41705) üzenetére


Lathronos
őstag

FrankenDebian :DDD Vagyis ezen jótanácsok szerint ne pakoljuk debianra semmi olyat, ami nem található meg a hivatalos tárolókban, mert nagy eséllyel kinyírjuk. Szép.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41709) Penty válasza Lathronos (#41708) üzenetére


Penty
tag

Mi ezen a meglepő?

(#41710) spammer válasza Lathronos (#41708) üzenetére


spammer
veterán

Ez szerintem minden disztró esetében ajánlás, még ha konkrétan nem is írják le. Hiszen a 3rd party cuccokért nem tudnak felelősséget vállalni.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41711) huszar90


huszar90
aktív tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Solus OS-ről? Az az igazság hogy végig néztem egy rakás distrot amit tudtam live-ban elindítottam de eddig ez fogott meg legjobban (bár szívem szerint egy arch linuxot szerettem volna egy sima gnome környezetben de a telepítés meghaladta a tudásom). Milyen hátrányai vannak a népszerűbb distrokhoz képest? (pl.: ubuntu, mint, OpenSUSE stb.) A solus-ra is lehet ugyan azokat Gnome programokat telepíteni mint pl az ubuntunál? Első linuxom lenne és ezek a program telepítések nem tiszták számomra ezért nem mertem még lecserélni a windows-t. Ez a Solus OS annyira megtetszett hogy kíváncsi lennék ti mit mondtok róla. :R

Előre is köszi a válaszokat!

(#41712) ubyegon2 válasza huszar90 (#41711) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!
Tényleg jó kis disztró lett volna, de van egy bibi. Megszűnt, még a honlapja sincs már meg. :(

Viszont van egy sima Solus, de én ezzel nem kezdenék, ezt a Budgie alap desktopot egyszer kipróbáltam, szóval keress egy ismertebb, stabilabb kezdőknek való disztrót.

[ Szerkesztve ]

(#41713) huszar90 válasza ubyegon2 (#41712) üzenetére


huszar90
aktív tag

Solus
Az az igazság hogy én erre gondoltam, nem tudom hogy ez annak a folytatása lenne amit te linkeltél? És erről mi a véleményed? :B

szerk: közben látom kiegészítetted :)

[ Szerkesztve ]

(#41714) ubyegon2 válasza huszar90 (#41713) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

MIvel Budgie DE van alapból, így Gnome-os dolgokat nem tudsz használni rajta, kezdőként meg nem fogsz tudni rá Gnome-ot rakni.
Ha az Arch fogott meg, próbáld ki az Antergost, tiszta Arch alap az is, csak felhasználóbarát a telepítése, ugyanolyan egyszerű, mint mondjuk egy Ubuntué. Ki tudod ezt is live-ban próbálni!

[ Szerkesztve ]

(#41715) huszar90 válasza ubyegon2 (#41714) üzenetére


huszar90
aktív tag

Úúú, köszi szépen a tippet ki is próbálom! :Y

Még egy hülye kérdés... erre lehet gnome-os os appokat rakni?

[ Szerkesztve ]

(#41716) ubyegon2 válasza huszar90 (#41715) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Persze van Gnome DE is, régebben raktam fel, de azt hiszem valahol a telepítés elején kell kiválasztani, melyik asztali kezelő felülettel települjön. Itt az 5. képen mutatja, jól emlékeztem.

(#41717) King Unique válasza ubyegon2 (#41716) üzenetére


King Unique
titán

Jó ez az Antergos, de azt hozzá kell tenni, hogy a Cnchi telepítő nem kicsit bugos... :U
Korábban volt, hogy nálam telepítés közben szállt el, amikor töltögette le netről a csomagokat (nem a net szakadt meg). Pár napja fel akartam rakni külső SSD-re, leszedtem a legfrissebb 64 bites telepítőt, majd kézi partícionálás. Beállítom a root partíciót és csatolási pontot, megadom a Grub telepítési helyét, majd továbblépés után nem csinál semmit, áll egy helyben az egész... 2x próbáltam ki, mind a két alkalommal ezt produkálta. Ugyanarra az SSD-re, dettó ugyanilyen körülmények között az Ubuntu és Linux Mint hiba nélkül felment. Tehát még azt sem lehet mondani, hogy maga a telepítés ezen formája lett volna túl extrém.
Kár érte, pedig korábban voltak vele pozitív élményeim még VMware-ben futtatva Cinnamon felülettel.

[ Szerkesztve ]

(#41718) huszar90 válasza ubyegon2 (#41716) üzenetére


huszar90
aktív tag

Kipróbáltam és fantasztikus! El se hiszem hogy kb minden megvan benne amit akarok. Az arch alap ugye azt is jelenti hogy nem kell frissítenem és magától telepít mindent? Egyedül a kinézete nem tetszik. Ezt a témát hogy tudnám telepíteni rá, ezekkel az ikonokkal? Több kérdésem nem lesz ígérem :K

(#41719) spammer válasza huszar90 (#41718) üzenetére


spammer
veterán

"Az arch alap ugye azt is jelenti hogy nem kell frissítenem és magától telepít mindent?"

Nem. Az Arch alap azt jelenti, hogy rendszeresen frissítened kell (ajánlott), mivel gördülő kiadású, azaz folyamatosan érkeznek a frissítések. Ha van is automatikus frissítési beállítás, akkor is érdemes inkább manuálisan frissíteni bizonyos időközönként. Mondjuk hetente vagy 2 hetente.

A témát AUR-ból tudod felrakni a legegyszerűbben: [link] Az ikontémát szintén: [link]

Ha az Antergos csomagkezelője nem tud AUR-ban keresni, akkor terminálból a yaourt segítségével tudsz egyszerűen telepíteni AUR-ból.

szerk: A yaourtot külső forrásból tudod telepíteni pl. így: [link]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41720) olivera88 válasza Rimuru (#41703) üzenetére


olivera88
veterán

Na így jó is lett. Köszi. Amit a timer daily target mappába létrehozott az törölhető ugye? Ne hogy bezavarjon esetleg.
Erre valami ötlet? (#41706)

Spammer Át lett nevezve :DDD

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#41721) huszar90 válasza spammer (#41719) üzenetére


huszar90
aktív tag

Hálásan köszönöm a segítséged! :R

(#41722) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Régi gépre szeretném a Lubuntu 14,04 feltenni 8-10 éves asztali gépek.Nagymama biztosan :DDD de amikor egy virtuális gépen felettem,hogy ismerkedjek vele.A root mellet létre hoztam egy asztali felhasználót de így is sikerült eltávolítanom egy óvatlan pillanatba a start menüt :Y a korlátozott fiókból,nem is tudtam rendesen vissza tenni a menüt.Ezt a balesetet,szeretném elkerülni,mit kéne csinálnom,hogy a korlátozott felhasználó tényleg korlátozott legyen.Ne tudjon telepíteni törölni panelen módosítani,mint én a korlátozott fiókból.

(#41723) func93


func93
senior tag

Üdv!

Freya OS-t most telepítettem fel SSD-re. Most csaptam hozzá egy 500GB winchestert is. Na már most leszedtem egy particionáló progit az os-re. Milyen fájlrendszerbe formázzam, hogy lássa is a winyót?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#41724) lev258 válasza func93 (#41723) üzenetére


lev258
veterán

A vinyót akkor is látnia kell, ha nincs rajta fájlrendszer. Ha Linux alatt fogod használni azt a lemezt, akkor lehet nyugodtan ext4. Ha időnként átrakod Windows-os gépbe, akkor talán az NTFS a jó választás.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41725) #33253120 válasza kkdesign (#41675) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az sem ritka dolog. Az ott az optikai olvasó helye. Hiába ugyanolyan a csati, az ott nincs arra felkészítve, hogy HDD-ről bootoljon.
Akkor bizony a másik meghajtóra kell a két rendszert telepíteni.

(#41726) gvandor válasza qwertly (#41722) üzenetére


gvandor
csendes tag

Telepíted a systemback-ot, csinálsz visszaállítási pontot, és ha valamit elrontasz, vissza tudod állítani: http://wiki.ubuntu.hu/index.php/A_Systemback_telep%C3%ADt%C3%A9se_%C3%A9s_haszn%C3%A1lata

Ubuntu 14.04 LTS (Unity)

(#41727) qwertly válasza gvandor (#41726) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ,ez is egy megoldás de a vmware programmal csináltam egy pillanat felvételt és így is megy a virtuális gépen.De a már élesben is sikerült eltávolítanom és nehezen tudtam vissza rakni a start menüt és így is csak az óra mellé.De evvel a vissza állítással nem vesznek el a dokumentumok?És nem elegáns megoldás a gondra,én valami olyasmit szeretnék,hogy ne legyen panelre és menüre végrehajtási joga.Így nem tudná eltávolítani vagy módosítani.De mint írtam hiába volt "csak" sima asztali felhasználó minden gond nélkül tudtam telepíteni és panelt elcseszni.

(#41728) gvandor válasza qwertly (#41727) üzenetére


gvandor
csendes tag

A dokumentumok nem vesznek el. Mellesleg a dokumentumaim külön partíción vannak, a /home mappában csak egy link van, ami a másik partíción levő Dokumentumok mappára mutat. De így vannak a fényképek, videók és minden fontos is.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu 14.04 LTS (Unity)

(#41729) #68216320


#68216320
törölt tag

Segítséget szeretnék kérni programválasztásban az alábbi feladatokhoz Ubuntu 14.04-et használva:

1. Zenelejátszó (zenefájlok, internet stream, video nem kell)
2. Texteditor kódoláshoz (nem kell komplett IDE, csak kizárólag editor PHP syntax-al)
3. E-mal kliens (IMAP, indicator mutassa a beérkező üzeneteket)
4. Video editor (videoedit, effect, hangsáv illesztés, feliratozás)
5. Képszerkesztő (átméretezés, kontraszt, fényerő, kivágás, konvertálás több fájlon egyszerre, nem GIMP)

Más: Már nem emlékszem mi volt a megoldás arra, hogy laptop esetén a kijelző fényereje már a loginnál minimálison legyen. Valami értéket kellett valahol átírnom, de nem emlékszem hol. Ebben szeretnék infót kérni. Ha jól emlékszem az volt a menete, hogy meg kellett néznem a laptopom milyen értéket ad levett fényerőnél és azt beírni valahova. Talán /etc/init alatt valahova? Nem tudom.

Köszönöm előre is a választ.

(#41730) Sonja válasza #68216320 (#41729) üzenetére


Sonja
veterán

1. Válaszd ki a neked megfelelőt.
2. Sublime Text, Atom
3. Geany, Claws Mail
4. ShotCut, OpenShut
5. Krita, Pinta, MyPaint

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#41731) #68216320 válasza Sonja (#41730) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm, megnézem őket.

Ha esetleg másnak még van valami ajánlott, örömmel fogadom.

Update: Képszerkesztőnél egyszerűbbre gondoltam. Nem szükséges bele rajz funkció, csak bonyolítaná sajnos a helyzetet. Olyanra gondoltam, mint win esetében az acdsee vagy az irfanview. Csoportos átméretezés, konvertálás, editor részen kivágás, fényerő, stb. Sajnos a túl komplex bezavarna a usereknél :)

[ Szerkesztve ]

(#41732) hódmaci válasza #68216320 (#41729) üzenetére


hódmaci
senior tag

Ha jól emlékszem én így csináltam.
Terminálban:

sudo gedit /etc/default/grub

# a grub
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" sorát (ha nincs akkor be kell írni) ki kell egészíteni

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash nomodeset acpi_backlight=vendor" így.

Ezután mentés.

Terminálban:
sudo update-grub2
# hogy az adatok bekerüljenek a grub.cfg -be

Ezek után újra kell indítani a gépet. Nekem működik az "Fn+fényerőszabályzás

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#41733) #68216320 válasza hódmaci (#41732) üzenetére


#68216320
törölt tag

Lehet félreértettél. Nekem is működik az Fn+fényerő. A probléma az, hogy indításkor a laptop teljes fényerőt állít be, amit a login utáni részig nem tudok levenni. Sötét szobában eléggé zavaró. Tehát az ubuntu kezdeti fényerejét szeretném levenni, hogy a login már sötéten jelenjen meg.

(#41734) kispx válasza #68216320 (#41731) üzenetére


kispx
addikt

IDE miért nem kell?
PHP-hez anno a NetBeans-t használtam és megvoltam elégedve vele.

(#41735) #68216320 válasza kispx (#41734) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem tudják kihasználni majd és nem akarok ezzel is foglalkozni még. Win alatt pspad-szintű editort használtak. Gyakorlatilag a gedit is megfelelne csak hát azért mégse :)

(#41736) Sonja válasza #68216320 (#41731) üzenetére


Sonja
veterán

Akkor az XnViewMP programot ajánlanám.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#41737) #68216320 válasza Sonja (#41736) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen, köszi, ilyesmire gondoltam. Bár nem említettem, de ingyenes jó volna.

Update: Ja, most látom cég esetén van licenszdíj csak.

[ Szerkesztve ]

(#41738) Sonja válasza #68216320 (#41737) üzenetére


Sonja
veterán

Természetesen ez ingyenes. :) Mindegyik program ingyenes, amiket írtam, csak a Sublime Text fizetős, de van belőle Trial változat kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#41739) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Rávettem magam, hogy néhány programot lepucoltam az SSDről. Így Olyan kédésem lenne, hogy mekkora az a minimum hely ami kell egy Ubuntu Gnome-nak?

a felosztást sokan ismeritek már, 120GBos SSD és 500Gbos hdd.

Úgy szeretném hogy minél kevesebb hely kelljen a linuxnak az SSD-n és telepíteni inkább egy HDD-n kijelölt részre telepítenék, a legeslegtöbb appot amit lehet. Lehet egyáltalán ilyet? bár ez szerintem hülye kérdés tőlem :)

meg olyan kérdés vetődött fel még, hogy ha felteszem Windows mellé, akkor hogy alakulna a Grubos dolog? SWAP kellene a rendszernek?

(#41740) spammer válasza kkdesign (#41739) üzenetére


spammer
veterán

7 GB minimum, de adj neki legalább 10-15-öt szerintem. HDD-re nem tudsz külön telepíteni programokat, azok a gyökérbe ( / partíció) települnek. Ha Win mellé teszed, akkor a GRUB felülírja a Win bootloaderét. A GRUB-ban kiválasztható a Windows (normális esetben). SWAP attól függ, akarsz-e hibernálni, illetve hogy mennyi a RAM és mikre használod a gépet.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41741) kkdesign válasza spammer (#41740) üzenetére


kkdesign
senior tag

20 a max amit tudnék neki szorítani. SWAPPAL együtt. Hogy mire használnám arra azt tudnám mondani, hogy ismerkedni az Ubuntuval és a linux-szal. Médiafogyasztásra leginkább. Általános dolgokra, netezés, e-mailezés, filmek, zenék. Grafikai dolgokkal meg webprogramozással inkább Windowson az adobe programokkal csinálnám
8GB ram van a gépben, hibernálni még szerintem egyszer sem hibernáltam a gépet. Altatni sem szoktam

olyat sem lehet mint pl androidnál, hogy a progi a system meghajtón de máshelyen meg lehetnek az adatai?

ínye, fanatikus tag lettem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41742) spammer válasza kkdesign (#41741) üzenetére


spammer
veterán

Akkor nem szükséges swap. Ha csak ismerkedni akarsz vele, elég lesz. Az alapvető programok, rendszerfájlok, dokumentációk stb. a gyökér partíció egyes alkönyvtáraiban lesznek (pl. /bin, /etc stb.), ezekbe pedig a csomagkezelő fogja bepakolni a cuccokat a megfelelő helyekre.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41743) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Vegre sikerult megcsinalni Debian alatt a VGA passthrough-t egy monitorra (Dualra is van mar megoldas, soon) Qemu-KVM-libvirt-virtmanager-vfio ko-produkcioban, uh dual boot hivatalosan megszunt :) Nem volt egyszeru, de amint megertettem mi is tortenik meg is csinaltam 2 este alatt :) 4790K es Fury X a versenyzo :)

Meg van par dolog amit finomhangolni kell, de jo lesz :) :R

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#41744) #33253120 válasza kkdesign (#41739) üzenetére


#33253120
törölt tag

Gyakorlatilag ez a gép nem bootol a HDD-ről, és ezért szeretnél az SSD-re egy minimál rendszert, ami a HDD-re dolgozik?
Ebben az esetben szerintem meg lehet azt is csinálni, hogy az SSD-re csak a /boot kerül, a HDD-re pedig a / De ebben nem tudok tapasztalati tanácsot adni, még soha nem próbáltam ezt a felosztást, viszont szerintem le tudom írni, hogy kell, ha esetleg nem menne.

[ Szerkesztve ]

(#41745) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Van egy régi Asusx51RL laptopom 1GB-ram-mal.Win 7 van rajt.Ajánlották rá a Linuxot.Azt szeretném megkérdezni hogy valaki segítenne abba hogy mi kell hozzá és hogy mit kell pontosan csinálni ahoz hogy kipróbáljam a Linuxot?Win7-et meghagynám,kipróbálni szeretném pendrive-ról.De nagyon hozzá nem értő vagyok.Megköszönném nagyon ha valakinek lenne hozzá türelme hogy leírná hogy pontosan lépésről mit kell csinálni,mit kell hozzá letölteni.Privátba is segithettek!Remélem valakinek lesz rám ideje.Előre is köszönöm! :R Vagy maradjak Win7-en és használjam az IE 11 böngészőt.Mert az elég gyors nálam,a többi böngészőhöz képest.

[ Szerkesztve ]

(#41746) hcl válasza adsl (#41745) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kipróbálhatod simán, csak tölts le egy megfelelő Linux disztribúciót, és telepítés nélkül el tudod indítani. Szerintem arra a gépre érdemes egy 32 bites Lubuntut rápróbálni, az nem túl erőforrás-igényes, elég felhasználóbarát, és hasonlít a kezelése egy Win XP-hez.
Windows alól ki tudod tenni pendrive-ra is, el tudod róla indítani (vagy pl. újraírható CD, DVD, ha van optikai meghajtó a gépben).
Mennyire vagy hozzá nem értő, meg tudod mondani a gépnek, miről induljon? :)

IE 11, meg sebesség? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#41747) spammer válasza Yllgrim (#41743) üzenetére


spammer
veterán

Akkor készíthetnél róla egy leírást az utókornak. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41748) adsl válasza hcl (#41746) üzenetére


adsl
aktív tag

Van optikai meghajtó,de sajnos nem jó...Ezért gondoltam a pendrive-os megoldást.És honnan tudok letölteni Lubuntut 32bit-eset?És milyen program kell hozzá hogy azt rátegyem pendrive-ra?Én úgy szeretném hogy marad a Win 7 egyenlőre míg megnem ismerem a Lubuntut.Ahogy olvastam Live módba,ha jól olvastam.Tudnál segitenni?Na látod ha nálam az IE gyorsnak mondható akkor képzelheted milyen nálam a FF :)Azt megtudom oldani hogy pendrive-ról induljon.(Remélem :) )

[ Szerkesztve ]

(#41749) spammer válasza adsl (#41748) üzenetére


spammer
veterán

Azért a guglit illik ám használni: Lubuntu 14.04 32bit (hosszan támogatott verzió), vagy 15.10 (legújabb, de nem hosszan támogatott)

Kírás pendrive-ra: Rufus vagy UUI

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41750) adsl válasza spammer (#41749) üzenetére


adsl
aktív tag

Természetesen használom.És köszönöm a segítséged! :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.