Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42601) ubyegon2 válasza oncsi (#42600) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem maradt el a lecsatolós rész?

grub-install /dev/sda

vége az installnak, most visszamegyünk azaz lecsatolunk

sudo umount /mnt/dev
sudo umount /mnt

ezután újraindítunk

sudo reboot

(#42602) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Szemezek egy Nvidia GTX 750 video kártyával. Van valakinek tapasztalata vele, hogy mennyire driver hibás Linux alatt?

Buliban hasznos! =]

(#42603) Sonja válasza inf3rno (#42602) üzenetére


Sonja
veterán

Semennyire, tökéletes. :) Én egy GTX 750 Ti kártyát használok (jelenleg 352.63-as driverrel), és még játszok is rajta a most megjelenő játékokkal (is)! Csak ajánlani tudom. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#42604) inf3rno válasza Sonja (#42603) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Akkor inkább ezt veszem, mint a Radeont. Melyik gyártótól van a körítés hozzá?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#42605) rii válasza spammer (#42511) üzenetére


rii
nagyúr

azt hogy lehet megnézni, hogy mi van a "repó"-ban? .-)
hogy milyen csomagok? .-)

az apt list-tel próbálkoztam
az apt-get-re nem láttam list lehetőséget

mi az a repó? .-)

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42606) sss válasza rii (#42605) üzenetére


sss
senior tag

apt-cache search

(#42607) oncsi válasza ubyegon2 (#42601) üzenetére


oncsi
őstag

Köszi de totál elrontottam a boot-ot.
sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair && sudo apt-get update
sudo apt-get install -y boot-repair && boot-repair

Ezzel végül is rendben indult el minden, de belevette a Pendrive-ot is. És csinált két win7-et a grub-ba. Pen nélkül el sem indul. De a Pen sem megy most live módban. (volt rajta több disztró is Yumival)
Fel tudnám rakni ujra az egészet újra, mert friss telepítés volt a 17.3 Mint. De most inkább megbarkácsolom, mert élő rendszernél nem lehet kitanulni. :)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#42608) spammer válasza rii (#42605) üzenetére


spammer
veterán

repó, repo, repository, tároló

Ahol a csomagok vannak összegyűjtve. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42609) rii


rii
nagyúr

feltettem volna az xmms2-t ,,, de ahoz gui is kell, akkore felment a promoe, de az meg kiírja, hogiy nem tud csatlakozni az xmms2-höz, .... terminalban ez áll:

# promoe
Qt: Session management error: Authentication Rejected, reason : None of the authentication protocols specified are supported and host-based authentication failed
Qt at-spi: error getting the accessibility dbus address: "Not connected to D-Bus server"
Connected to accessibility bus at: "unix:abstract=/tmp/dbus-LtsmZAALsC,guid=e00ab56d2b03222d93a1b33d565f9093"
Registered DEC: true
xmms2-launcher: startup of xmms2d failed!
Registered event listener change listener: true
QObject::startTimer: QTimer can only be used with threads started with QThread

(#42606) sss:
köszönöm!
sajna kicsit hosszú a lista .-)
nem lehet valahogy strukturáltabban keresni?
mp3-playert keresnék,

(#42608) spammer:

jahogy az, ahol az összes csomag fent van ,,,, a debian serverén egy helyen .... én még leragadtam abban az időben, amikor volt egy vagy 2 cd disztribúciünként, és annyi volt .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42610) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Tegnap dobtam fel a Mint-et a laptopomra, nagyjából rendben is vagyunk azonban van egy kis gondom. CodeLite fejlesztőkörnyezetben nem tudok jobbról zárt kapcsos zárójelet írni, ami eléggé kellemetlen dolog. Máshol megy a rendszeren belül, csak az IDE-ben nem. Erre lenne valakinek megoldási javaslata?

C programmers never die, they are just cast into void.

(#42611) Vladi válasza ToMmY_hun (#42610) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez a codelital kell megbeszélned, vagy : link.

;]

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#42612) ToMmY_hun válasza Vladi (#42611) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Köszi! :D Erre nem is gondoltam. Komolyra fordítva: egy ideje keresem a megoldást, de még nincs meg. :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#42613) Vladi válasza ToMmY_hun (#42612) üzenetére


Vladi
nagyúr

Totál nem értek ehhez a progihoz. Azt a nagyonkeveset amit én életemben programoztam, azt gedittel csináltam.
Nem lehet olyan, hogy oda nem is szabad olyan jelet tenni, ezért nagyonokosan nem engedi? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#42614) ToMmY_hun válasza Vladi (#42613) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Ohh, bárcsak így lenne, de nem ez a megoldás. C++ kódot írok, ott minden blokkot curly bracket választ el egymástól.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#42615) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Felraktam a Debiant. Jelzem ahogy pénteken is írtam nem értek a linuxhoz. Ami nem megy jelenleg és akarnám HDMI-n keresztül hang a monitoromra. A laptoppal összekötve megy, fülessel is megy az új gépről a hang. Próbáltam böngészőből, vlc-vel is lejátszani, de nem.

Mit kellene csinálnom?

(#42616) Vladi válasza ToMmY_hun (#42614) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tessék: } kontrolvével be tudod rakni. ;]

Milyen nyelvű a disztró, a billentyűd és a program. Nem ott van keveredés és egyszerűen másik gombon van? :F

(#42615) zserrbo:

Azt írja, hogy unplugged, vagyis nincs bedugva. Ha legörgeted, nincs ott másik hdmi? Lenni kéne egy csomónak.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#42617) zserrbo válasza Vladi (#42616) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Nincsen semmi más. A felső alkalmazás beállításai fülén pedig belső hangforráshoz ez van most:
Digital Stereo (HDMI) Output + analóg sztereó input. De van sok egyforma is. pl az Digital Stereo (HDMI) Output (unplugged) 3x is szerepel....
Pedig be van dugva a kábel, mert videójel az van.

[ Szerkesztve ]

(#42618) ToMmY_hun válasza Vladi (#42616) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Angol disztró, magyar bill de nem ez a gond. A programon belül megy mindenhol, kivéve ott ahol a leginkább kellene, a kódszerkesztő felületen.

Volt már gond ugyanez másnál is, több issue bejegyzés is van a program github oldalán. Leszedem a legújabbat, lefordítom magamnak aztán meglátjuk. Ha az is rossz, akkor írok a fejlesztőnek (és átállok másik IDE-re)

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#42619) rii válasza ToMmY_hun (#42614) üzenetére


rii
nagyúr

nekem volt egyszer egy olyan szituációm, hogy Indeignban, (os: osx) nem tudtam valami bill kombinációt egyszercsak kiadni ... nem vette be ... és akkor hagyta abba, ha a böngészőből kiléptem, és utána asszrm sikerült leszűkíteni a kört a vipmail.hu-ra ... talán a java-val kavart be valami ... nem tudom, de ha bezártam, akkor működött indesign-ban a bill. komb.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42620) Vladi válasza zserrbo (#42617) üzenetére


Vladi
nagyúr

Milyen vga? Azon át megy, nem?

Nálam kicsit másként néz ki, keresgélni kell, ha a driver támogatja, akkor mennie kell.

mod: ha végképp nem megy, akkor nézd meg a lejátszó programban, ott eltérhetsz a rendszertől. pulseaudion megy amúgy?

pl én deadbeefben beállítom, hogy alsa és akkor tetszőlegesen válsztom a kimeneteket.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#42621) zserrbo válasza Vladi (#42620) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Egy N3150-es Asrock lap, tehát inteles (i965-ös drivert rakott fel magától).
Az az érdekes, ha a beállításoknál a profile-ok közül nem az unplugged-et választom ki akkor a kimeneti eszközök fülün nem mozog az a sáv, amelyik mutatja hogy van hang.
Keresgéltem én, amennyire tudtam. De nem kezdtem még debuggolni...

Amit utólag írsz az azért nem megoldás, mert a böngészőben lejátszott hangot se viszi ki, ami meg elfogadhatatlan számomra.

[ Szerkesztve ]

(#42622) oncsi


oncsi
őstag

jó estét mindenkinek.

Használ valaki itt Cubuntu-t? Ajánlott, vagy felejtős? Próbából megnéztem, és asszony notiján elég szépen megy.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#42623) zserrbo válasza zserrbo (#42621) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Most már akármelyik profilt is választom ki meg se mozdul a hang erősségét jelző sáv...Eddig nem győzött meg ez a linuxozás.

(#42624) rii válasza Vladi (#42620) üzenetére


rii
nagyúr

írtad az alsa-t
nem lehet hogy nei az alsamixer-ben van le-mute-zva?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42625) zserrbo válasza rii (#42624) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Ha felrakom a pulseAudiot onnantól fogva az ALSA Mixer a card-nak és a chip-nek a PulseAudiot írja nem amit korábban és van egy master és egy capture hangerőszabályzó ami nincs lenémítva.

(#42626) rii


rii
nagyúr

Xfce - Dusk megjelenítést használok
ahol kb. fekete mindemn - a betűk fehérek
de itt a ph-n - most is - minden postolásnál fehér alapon írok fehér betűkkel - ezzel lehet valamit kezdeni? maradnék valéami dark style-nál

(#42625) zserrbo :

nekem csak sima audio - laptop - de volt h nem volt hang - alsamixer - q, m, vagy u bill.-re lett hang
nem látam, hogy mute-ra rakta volna

asszem 2x fordult elő

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42627) rii válasza rii (#42626) üzenetére


rii
nagyúr

jo ... felcsűrtem chromioumot - itt már látom, h mit írok

az "apt-get install ........" előtt ajánlott kiadni egy "apt-get update"-t?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42628) oncsi


oncsi
őstag

Jó reggelt mindenkinek.
Alapfelállás:
Volt egy win7 a gépen. Ez ugye a 100MB, és egy elsődleges particóra került, ami 50 GB.
E mellé tettem egy mint 17.2-t egy 40GB-os particióra. Jött hozzá még 2GB Swap és működött rendesen.
jött a 17.3, és kapott 50GB-ot. Maradt még 290GB, amit NTFS-nek szántam. Ez is működött, amíg a win-t el nem indítottam. Onnantól kezdve semmi nem ment. Win7 telepítő szerint semmi hiba (ja, csak épp semmi nem indul). Live pen-el. látszik, hogy minden adat sértetlen. Picit bütyköltem, és a Mint elindult rendesen.
Gondoltam, jöhet a win telepítés. Az első 100MB+50GB ra fel is ment normálisan. Indul, arról írok most is.
De a Linux ugrott. Legalábbis innen a win-ről nézve.

De a Linux-ról (többet is kipróbáltam) egész máskép néz ki.

Most akkor melyiknek higgyek?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#42629) Apollyon válasza rii (#42626) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ugyanez volt nekem is gondom anno xfce-en, majd kde-n is, létre kell hozni egy userContent.css filet (kis-nagybetű számít) beleírni az alábbi linken lévő szöveget és be kell tenni a .mozilla alatt valahol chrome nevű mappába. Így: [link]

Ja bocs, ezt firefox (vagy iceweasel) alatt...

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42630) agy73p válasza rii (#42626) üzenetére


agy73p
senior tag

Numix témát próbáltad már?

(#42631) spammer válasza Apollyon (#42629) üzenetére


spammer
veterán

Stylish addonnal bármelyik böngészővel megoldható (már amelyikhez van Stylish persze :) ). De a linken lévő mindenhol átszínezi az input és textarea elemeket. Ha ez a cél, akkor oké, ha csak a PH-n lévő szövegdobozt akarjuk átszínezni, akkor finomítani kell rajta kicsit.

(#42626) rii: a rendszer témáknak nincs köze a weboldalak html elemeihez. De az előttem javasolt módon átszínezhető vagy az általam javasolt Stylish-sal is. Egyébként a teljes weboldalakat át lehet szabni, lásd pl. ezt: [link] (már rég csináltam, nem tartom karban, de még ki lehet próbálni Stylish addonnal, ha érdekel).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42632) Fecogame


Fecogame
veterán

Red Hat Linux-ot használok.

Ha az egyik ablakban éppen írok valamit ( mint pl. ez a firefox böngésző ), és közben aktiválódik egy másik ablak ( pl. rám írnak ), akkor az lesz előtérben. Így az első ablakban nem tudok tovább írni, amíg vissza nem kattintok rá.

Hogyan lehetne ezt kikapcsolni?

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#42633) Apollyon válasza spammer (#42631) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Stylish addonnal teljesen ugyanaz a helyzet. Mindkét esetben ugyanúgy nem látszik pl. egy kiegészítőnél a panel mert fehér alapon fehérrel van írva.
A különbség annyi, hogy amit én írtam ahhoz nem kell feltenni egy plusz kiegészítőt. Egy plusz stylish kieg. mondjuk nem tudom mennyire érinti a böngésző teljesítményét .)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42634) spammer válasza Apollyon (#42633) üzenetére


spammer
veterán

Hm, lehet, hogy valami bug vagy más kód (is) kell neki, akkor passzolom, kipróbálni nem tudom. Na mindegy. userContent.css egyszerűbb persze, ha csak ennyi miatt kell, akkor valóban felesleges a plusz addon. De mint írtad is, ez Firefox-only.

A teljesítményt szerencsére nem fogja vissza (vagy legalábbis nem érzékelhetően), illetve annyi az előnye, hogy real-time érvénybe lépnek a módosítások, szemben a userContent fájllal, amihez újra kell indítani a böngészőt egy-egy módosítás után. Nálam meg át van szabva egy csomó cucc, a komplett Firefox is, ehhez pedig szükség volt, hogy real-time lássam a dolgokat.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42635) Sonja


Sonja
veterán

Van arra valakinek ötlete, hogy XFCE alatt az asztalon lávő ikonok sorrendjét újraindítás után is megjegyezze? :F Reggel minden bekapcsolás után az az első, hogy vissza kell rendezni az ikonokat úgy, ahogy az kikapcsoláskor volt, és már kezdem unni. :((( :B Régen ilyen nekem utoljára talán Win XP alatt volt.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#42636) rii válasza spammer (#42631) üzenetére


rii
nagyúr

jahogy van stylish FF alatt is .... ÁÁÁÁ .... fekete ph! .. istenkirályság!!! köszönöm!!!!! már évezredek óta erre várok ,-D dehogy több éve az biztos .... mikor elkezdték a design-t mókolni ... köszönöm mégeccer .-)
és chrome meg ff alá is van .. zsírostészta!
végrte minden megvalósul ... memória alapú tárolás, 97-ben a mai flash memóriákról dumáztunk, több tera hdd, nagy sok monitor .... meg most a fekete ph .-)

(#42630) agy73p:
köszönöm, de sajnos nagyon a vin10 ugrik be a letisuztulsága láttán.

(#42629) Iscariah:
tegnap estig használtam icewase-t ... de mivel kell a facebook a chat miatt (utálom) és ott is kell a socialfixer, meg egy dark theme, de a socialfixer nem ment fel icewase-ra... de megpróbálom feltenni icewase-ra is az istyle-t ... aztán akkor már lehet válogatni az icewqase meg a chromium között ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42637) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

Kali linux-ot szeretnék futtatni a gépen, ha lehet telepítés nélkül. [link]

Van erre lehetőség? Pl. a 28M-os minit ha kiírom pendrive-ra ultraiso-val (létrehozok egy bootolható lemezképet), működni fog?

Köszi!

free your mind

(#42638) lev258 válasza Jazz (#42637) üzenetére


lev258
veterán

A miniről ezt írják. Szerintem Live módra alkalmatlan.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#42639) Jazz válasza lev258 (#42638) üzenetére


Jazz
veterán

wlan monitorozást linux live-on is lehet csinálni?

free your mind

(#42640) #59070464


#59070464
törölt tag

Úgy gondolom, hogy itt relevánsabb választ kapok, tehát inkább inkább itt teszem fel a kérdésem és nem az ennek megfelelő hardware-es szekcióban. Lassan leváltom a Haswell platformot és elkezdem a Skylake-t darabonként összevásárolni, de a RAM mennyiséget illetően bizonytalan vagyok. Ami biztos, hogy legalább három évig nem fogok az alaplaphoz, CPU-hoz, RAM-hoz hozzá nyúlni (tudja kezelni az NVMe-t, DDR4-t, mindamellett, szerencsére gyakoriak lettek az Intel vezérlős eth chipek is). Tekintettel az elmúlt évekre, ennyi időn belül nem látom, hogy valami olyan szenzációs dolog történjen chipset fronton, hogy elkezdje piszkálni a fantáziám, a CPU erő pedig négy-öt éve szinte csak stagnál.

Debian és valamilyen ablak kezelő (például Openbox) mellé 8 vagy 16 GB RAM vennél? Swap-t nem szándékozok használni. Még mikor használtam Windows-t, időnként elharapóztak a Firefox tabok és nem ritkán kicsúsztam crash-el a 8 GB-ból (főlege ezért). A Linux viszont mesébe illően használja a RAM-t. Nem is nagyon láttam a 3 GB-nál magasabb RAM használatot. Ez alapján egyértelmű lenne, hogy a 8 GB elég lesz, de ki tudja mit fogok csinálni fél és egy év múlva. Te, mint aki nálam sokkal jobban ismeri a Linux-t (memóra kezelését), a fentiek tükrében kifogyhatok a 8 GB-ból és inkább kuporgassak még egy kicsit, vagy vegyem bátran azt a 2x4 GB-os csomagot? Ugyebár, ha a +8 GB-ba sosem nyúlna bele az OS, attól a PC gyorsabb nem lesz, csak egy kihasználatlan sínről tudnánk beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#42641) spammer válasza #59070464 (#42640) üzenetére


spammer
veterán

Nem az ablakkezelő fogja megenni a memóriát, hanem az, ha olyasmit csinálsz, amihez kell a sok RAM. Hiába van Openbox vagy i3, ha közben 40 Mpx-es képekkel dolgozol vagy videót vágsz. Szóval te tudod, hogy mire és hogyan fogod használni a gépet. Ha eddig 3 GB fölé nem mentél és várhatóan ezután sem fogsz, akkor nyilván elég a 8 GB. Inkább egy SSD-től lesz pörgős a rendszer (bár nekem nincs ssd-m, de ezt mondják. :) ).

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42642) ubyegon2 válasza #59070464 (#42640) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

"Ez alapján egyértelmű lenne, hogy a 8 GB elég lesz, de ki tudja mit fogok csinálni fél és egy év múlva."

Az aláhúzott résszel az egész kérdés értelme elveszett sajnos! :D Ha csak ezt vesszük alapul, már akkor is. ;)

Nekem se érte még el a 3 gigát a normál használattal. (le/feltöltés, FF, média)

(#42641) spammer Jól mondják, sokat számít az SSD, de óriási különbséget én Win7 esetén éreztem, Linuxnál sokkal kevésbé vettem észre a különbséget, persze pörgősebb, de sokat számít az is milyen HDD-vel hasonlítjuk össze. Felraktam nemrég egy Gnobuntut a WD1003FZEX-re és alig vettem észre, hogy nem az SSD-n fut, bár az is lehet, hogy a Mint Cinmanó kissé lomha volt már az SSD-n. :F

(#42643) #21078528 válasza #59070464 (#42640) üzenetére


#21078528
törölt tag

Memóriából nincs olyan, hogy elég...! ;) :K

(#42644) #59070464


#59070464
törölt tag

(#42641) spammer
Tudom, az ablak kezelővel nyerek pár száz MB-t. Egy cikkben nagyon szépen leírták, hogy nem attól lesz sokkal pörgősebb egy ablak kezelős rendszer, amit egy WM és DE közti RAM megtakarítás hoz. De nem is ezért kezdtem el WM-et használni, hogy több RAM maradjon. Egyszerűen k.rva gyors vele a PC (most is 8 GB RAM-om van, plusz egy 850 Pro SSD). Azért kérdeztem itt, mert ti sokkal jobban tudjátok, hogy Linux-on mire elég 8 GB RAM. Míg a hardware-es memória topicot aktívan olvasók száma biztos, hogy 10/9 Windows-t használ, az ott kapok válaszok nem lennénenek relevánsak. Közelítsük meg úgy, hogy leírjátok 8 GB RAM-al milyen műveletig elegendő, amiből már könnyebben tudok kalkulálni.

(#42642) ubyegon2
Nagyon igazad van a Linuxos HDD vs SSD ügyében. Átlag használat mellett és egy jó pálinka után nem biztos, hogy el tudnám dönteni, hogy HDD vagy SSD van a gépben. Windows esetében night & day.

(#42643)berus.berus
Szokták mondani és osztom is. De ahogy írtam, ha a Linux sosem nyúl bele a kilencedik GB-ba, akkor évekig lóg a levegőben 20 ezer Ft. Abból már inkább vennék spammer-nek egy belépő SSD-t. :D

[ Szerkesztve ]

(#42645) herdsman12 válasza rii (#42609) üzenetére


herdsman12
őstag

Itt is lehet nézegetni a Debian csomagokat.
Ha csak a terminálos megoldás érdekelt, akkor...

(#42646) ubyegon2 válasza #21078528 (#42643) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha átküldöd, megnézem én ezt a cég vegyes kazánjában. ;)

(#42644) NewmanHD 20 rugóért 4 belépő SSD-t vehetsz, jóféle kínai, kérdezd a Kapitányt!
Az Intel 520 120 GB-om volt 20 rugó és eléggé besértődött ezen a belépő jelzőn! :Y

(#42645) herdsman12 Itt is.

[ Szerkesztve ]

(#42647) #59070464 válasza ubyegon2 (#42646) üzenetére


#59070464
törölt tag

Honnan tudod, hogy én nem egy 240-256GB-os drive-ra gondoltam? ;]

(#42648) ubyegon2 válasza #59070464 (#42647) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aha, ezt nem gondoltam, de figyelj! Én egy 120 gigásért is lebeszéllek a +8 GB memóról! :)

(#42649) #59070464 válasza ubyegon2 (#42648) üzenetére


#59070464
törölt tag

Már lebeszéltetek. :) RamDisk esetén viszont kevés lesz. :))

[ Szerkesztve ]

(#42650) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Megszűnik a linux-os céges gépünk és szeretnék mindent törölni róla (minden nyomot magam után eltávolítani). Nagyon járatlanok vagyunk a linuxban (örülünk, hogy megszabadulunk tőle) nem tudom hol kezdjük a takarítást. Kérlek segítsetek.

F.K.T.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.