Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41951) gvandor


gvandor
csendes tag

Sziasztok
Egy mappában van több lemezkép. Debian live lemezképek (iso). Letöltöttem az md5-ös ellenőrző összegeket, a szükséges sorokat elmentettem egy summa_debian szöveges fájlba. Terminálban futtatom: md5sum -c summa_debian
Minden rendben. Átmásolom usb HDD-re a lemezképeket. Ott újra futtatom az ellenőrzést. Három kép hibás. Megismétlem az ellenőrzést, már csak egyet ír hibásnak. Lefuttatom harmadszor, mindet hibátlannak írja.
Máskor is tapasztaltam ezt, vagyis háromszor futtatom, mindig más eredményt ad.
Ez hogyan lehetséges, így hogyan bízzak az md5 ellenőrzésben?

Ubuntu 14.04 LTS (Unity)

(#41952) agy73p válasza spammer (#41950) üzenetére


agy73p
senior tag

Ez működik! Köszi! :DD

(#41953) CPT.Pirk válasza gvandor (#41951) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy memtest86+ -t futtatnék a gépen, hogy nincs-e ram hiba. A Linux eléggé jól viseli a hibás memóriát, nem feltétlen produkál látható jelenséget kisebb hibák esetén.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41954) _Dumber_ válasza gvandor (#41951) üzenetére


_Dumber_
őstag

Milyen gyorsan futtatod a másoás után? Nem lehet, hogy még cache-ben van a fele a másolandónak? Linux hajlamos késznek látszattni, mikor még javában írdogál.

[ Szerkesztve ]

(#41955) zone


zone
őstag

Banana Pi M1, Bananian 15.08 (Debian 8), ntfs-3g telepítve
A bekötött hdd-n cfdisk paranccsal létrehoztam az extended partíciót.
"fdisk -l /dev/sda" eredménye:

Disk /dev/sda: 931.5 GiB, 1000204886016 bytes, 1953525168 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disklabel type: dos
Disk identifier: 0xf9fd951d

Device Boot Start End Sectors Size Id Type
/dev/sda1 2048 1953525167 1953523120 931.5G 5 Extended

ntfs fájlrendszerre szeretném formázni, de hibát ír:
1 root@bananapi / # mkfs.ntfs /dev/sda1 :(
Device is too small (0kiB). Minimum NTFS volume size is 1MiB.

Mit rontottam el?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#41956) ux1 válasza zone (#41955) üzenetére


ux1
addikt

Elsődleges partíció kellene nem extended...

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#41957) gvandor válasza _Dumber_ (#41954) üzenetére


gvandor
csendes tag

Az első ellenőrzést rögtön másolás után futtattam, ekkor 3 hibásnak látszott. A másodikat vagy 20 perc múlva, ebben 1 hibás volt, az utolsót meg vagy egy óra múlva, ekkor nem volt hibás.
Még annyi, hogy az első futtatás után az egyik hibásnak vélt iso-ról csináltam a gépemen egy ellenőrző összeget, és összehasonlítottam a gyárival szövegszerkesztőben, és teljesen azonos volt, tehát jó volt a lemezkép.
Eddig csak akkor tapasztaltam a jelenséget, amikor olyan szummát futtattam, amiben több nagyméretű fájl volt. Ha külön egy lemezképre készült ellenőrző összeget néztem, akkor nem találkoztam a hibával.

Hogy Ti milyen korán keltek, vagy még le sem feküdtetek. :)

[ Szerkesztve ]

Ubuntu 14.04 LTS (Unity)

(#41958) _Dumber_ válasza gvandor (#41957) üzenetére


_Dumber_
őstag

Tégy egy próbát, hogy az írás után és az ellenőrzés előtt add ki a sync parancsot.

Korán kelünk.. és későn fekszünk.. 3 gyerek mellett ez normális :)

[ Szerkesztve ]

(#41959) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék irodai pc-nek egy raspberry-t
Kérdésem mennyire "maradna" le egy teljes értékű Ubuntutól?
Úgy értem ha 'rádugok' egy nyomtatót pl azt alapból fölismeri vagy el kell-e kezdeni bűvölgetni?
Már csak azért is fontos lenne mert net kapcsolattal nem rendelkezne.
Vagyis pl libreoffice szövegszerkesztés majd nyomtatás illetve ha kell scannelés.
Ez kerülne rá.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#41960) zone válasza ux1 (#41956) üzenetére


zone
őstag

Kösz, azt hittem primary csak akkor kell, ha azon van a rendszer. Már el is kezdte, csak nagyon lassan.

root@bananapi ~ # mkfs.ntfs /dev/sda1
Cluster size has been automatically set to 4096 bytes.
Initializing device with zeroes: 12%

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#41961) Rimuru válasza zone (#41960) üzenetére


Rimuru
veterán

Extendednek akkor van ertelme ha nem eleg a 4 elsodleges hely. Ha csinalsz egy extended particiot akkor azon belul kell meg csinalni egy logikait is, arra mar lehetne fajlrendszert is rakni. A te esetedben ez kb igy nezett volna ki:
Device Boot Start End Sectors Size Id Type
/dev/sda1 2048 1953525167 1953523120 931.5G 5 Extended
/dev/sda5 4096 1953525167 1953521072 931.5G 7 HPFS/NTFS/exFAT

Itt az sda5 lenne az amit tudsz hasznalni.
Ahogy most formazod ott vegigirja nullakkal azert lassu, pl: ntfs eseten -f kapcsolo jelenti a gyorsformazast.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#41962) vgergo


vgergo
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni virtuális gépen lévő web server kívülről történő eléréséhez.
Viruális gépem engedélyeztem a a 32180-as portot. Ott működik is.
Virtualbox következőt állítottam be:
Konfigurálás->Hálózat
Csatlakoztatva: NAT
Port továbbítás:
Protokoll: TCP
Gazda port: 32180
Vendég port 32180

sudo ufw status
Állapot: aktív
Címzett Művelet Feladó
------- ------- ------
32180 ALLOW Anywhere
32180 (v6) ALLOW Anywhere (v6)

sudo nmap -p 32180 127.0.0.1
PORT STATE SERVICE
32180/tcp closed unknown

sudo ufw app list
Elérhető alkalmazások:
Apache
...
VirtualBox

sudo ufw app info VirtualBox
Profil: VirtualBox
Cím: VirtualBox
Leírás: VirtualBox
Port:
32180/tcp

Mit kell még beállítanom, hogy működjön a port forward?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#41963) Geripapa válasza vgergo (#41962) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Tudja valaki hogy ha beírom ezt a terminálba:
sudo service mdm stop

így bekerülök egy egészablakos terminálba és kéri a felhasználói nevemet meg a jelszót.

De hiába írom be, azt nem fogadja el, inkorrekt login jön vissza... mi lehet a baj?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#41964) Lathronos válasza Geripapa (#41963) üzenetére


Lathronos
őstag

És miért kell kilőni az MDM-et? Amúgy sejtésem szerint azért nem fogadja el az Ubuntu a felhasználó és jelszó párost, mert gondolom ilyenkor csak a root fiókba tudnál belépni, ami viszont nincs aktiválva. Talán ez segít.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#41965) huszar90


huszar90
aktív tag

Sziasztok! Egy barátom gépére telepítettem az ubuntu 15.10-et. Minden indításnál ezzel kezd:

Ez normális? Vagy mit akar jelenteni? A másik Legbosszantóbb dolog hogy mikor kiakarom kapcsolni a gépet akkor leállítás után 5 másodperc után magától újra indul. Emiatt nem lehet kikapcsolni. Kérlek segítsetek, haveromnak amúgy nagyon bejönne a linux de ég a pofám hogy ilyen bugok vannak :W

[ Szerkesztve ]

(#41966) hcl válasza huszar90 (#41965) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A fsck a windózos lemezellenőrző megfelelője. Az így egy üzenetnek tűnik, hogy rendben a lemez.
Esetleg nézd meg a winyót, jó-e. Az utolsó sor meg egy üzenet, hogy valamelyik USB eszközzel van baja, gúglit neki, hogy mit jelent :)

Az újraindulás néha nálam is van. BIOS-ban lőjétek ki azt, hogy USB eszköz felébreszthesse a gépet, jó esetben megoldja. Nekem az egér ébreszti fel rendszeresen, amikor rosszul érzékel, és azt hiszi, hogy mozgatják.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#41967) spammer válasza hcl (#41966) üzenetére


spammer
veterán

Ez is megoldás lehet egeres ébresztés tiltására: [link]

szerk: mondjuk nálam sleephez kellett csak. (#41965) huszar90-nek nem ez lesz a problémája valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41968) spammer válasza huszar90 (#41965) üzenetére


spammer
veterán

Terminálból kiadva ezt a parancsot is újraindul?

systemctl poweroff

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41969) huszar90


huszar90
aktív tag

Köszi válaszokat. Azt elfelejtettem írni hogy egy laptopról van szó Egy Acer V5-571G ről. Semmilyen USB eszköz nincs bedugva.

spammer: A parancsra amit írtál kikapcsol de utána szintén elinditja magát. BIOS-ban is ki van kapcsolva a wake up LAN és wake up WLAN.

Tanácstalan vagyok. Pedig bennem megvan az akarat hogy áttérítsem az embereket Linuxra csak éppen a Linux nem partner mindig benne.

(#41970) spammer válasza huszar90 (#41969) üzenetére


spammer
veterán

Szerintem próbáld meg az acpi opciókat: [link] Bootlás előtt a GRUB képernyőjén elvileg az "e" gombbal tudod szerkeszteni ideiglenesen a boot opciókat, ott a quiet splash után írd be, hogy pl.: acpi=force

szerk: sőt, akár törölheted is a quiet splash opciókat, így mindent ki fog írni a képernyőre bootoláskor meg leállításkor is.

Ha ezzel sem működik, akkor következő bootolásnál megint szerkesztés, és próbáld az acpi=off opciót, vagy esetleg még az apm=off opciót.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41971) #21078528 válasza huszar90 (#41965) üzenetére


#21078528
törölt tag

'lsusb -t' paranccsal tudod azonosítani az eszközt, amúgy valószínűleg semmi komoly, de előbb tudni kéne pontosabban mi az.

(#41972) huszar90 válasza spammer (#41970) üzenetére


huszar90
aktív tag

megcsináltam, bár az alábbi módszerrel, de gondolom a végeredménynek ugyan ennek kéne lenni :(

1. sudo nano /etc/default/grub
2. GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" ezt módosítottam erre: GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" acpi=force apm=power_off
3. sudo update-grub

de így se megy...

berus.berus: az a hiba közben megszűnt mert újra raktam, most már csak kikapcsolni nem tudom...

[ Szerkesztve ]

(#41973) spammer válasza huszar90 (#41972) üzenetére


spammer
veterán

Az opciókat az idézőjelek közé rakd. A linkelt oldalon apm=off szerepel, nem apm=power_off. (Lehet, hogy a power_off csak simán off-ra változott valamikor, csak a régebbi leírásokban még power_off szerepel).

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi=force apm=off"

Ha nem jó, próbáld az acpi=off opciót a force helyett.

Egyébként azért javasoltam a GRUB-os boot módszert a próbálgatásra, mert gyorsabb, mint mindig a configot szerkeszteni és update-elni. Ez utóbbi a permanens megoldás lenne, ha működne. De persze ettől függetlenül működnie kellene így is, ha ez megoldást jelentene a problémára.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41974) lev258 válasza huszar90 (#41965) üzenetére


lev258
veterán

Acer-eknél érdemes a legfrissebb BIOS-t felrakni, továbbá 15.10 helyett inkább 14.04 LTS-sel próbálkozz. Azon kívül, amit már javasoltak

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41975) huszar90 válasza spammer (#41973) üzenetére


huszar90
aktív tag

Kipróbáltam minden variációban, de semmi. Feladtam. Még a Linux Mint-el is ezt csinálja kipróbáltam.

lev258: a BIOS frissítéstől én félek, még a 14.04 et kipróbálom

(#41976) spammer válasza huszar90 (#41975) üzenetére


spammer
veterán

Nézd meg, van-e ilyen BIOS-ban: xHCI support. Ha igen, próbáld meg, hogy letiltod.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41977) huszar90 válasza spammer (#41976) üzenetére


huszar90
aktív tag

Nincs sajnos, egy borzasztóan lebutított Bios van benne alig lehet állítani 4-5 darab dolgot.

(#41978) lev258 válasza huszar90 (#41975) üzenetére


lev258
veterán

Úgy látom, ez egy elég specifikus hiba (ehhez a laptophoz kötődik) a kernelben.
Ez adhat manuális megoldást, de mivel valakit szeretnél átterelni Linux-ra, így lehet jobb, ha vársz a megfelelő pillanatra, amikor már javítva lesz. Ha benne eleve nincs elegendő szándék a megismerkedésre, akkor ezzel csak elveszed azt a keveset is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41979) spammer válasza huszar90 (#41977) üzenetére


spammer
veterán

Közben találtam egy ilyet: Acer Aspire v5 571 reboot on power off / Laptop Issues / Arch Linux Forums

"Thank you, engraves. I had the same problem on a similar laptop (Acer v5 471G). On Ubuntu I was able to install laptop-mode-tools and the problem is gone, but installing the package on Arch didn't help. Your solution works fine" - [link]

Tehát telepítsd a laptop-mode-tools-t.

Ha a laptop-mode-tools nem segít, akkor meg lehet próbálni azt a fixet, amit ott írt engraves, azaz ezt: [link] --> Ez a systemd-s disztrókhoz van, tehát az Ubuntu 15.04+ (tehát 15.10 is) esetében is működnie kellene elvileg. A 14.04 LTS nem systemd-s, és a Linux Mint jelenlegi verziói sem, tehát azokra ez nem vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41980) huszar90 válasza lev258 (#41978) üzenetére


huszar90
aktív tag

Pont ez idegesít hogy a haveromnál van érdeklődés, ő kérte hogy nem raknék rá linuxot a windows 10 helyett mert zavarja a windows 10 kémkedése. Nagyon tetszett neki az ubuntu még a terminál se riasztotta vissza, mondta hogy szívesen megtanulna mindent. Erre fel felsültem :( A családban már mindenkinek linuxot raktam fel és jobban is szeretik mint a Windows-t. Még az 55 éves apukám is meg a barátnőm is pedig nem egy számítógépes guruk.

(#41981) huszar90 válasza spammer (#41979) üzenetére


huszar90
aktív tag

úú köszi a találatot, itt csak egy baj van ezt meg már én nem értem hogy hogy kell megcsinálnom, kevés a tudásom hozzá, itt meg nincs szájba rágósan megmagyarázva. Még 2 hete telepítettem fel először linuxot és ez elég bonyolultan néz ki :F

(#41982) spammer válasza huszar90 (#41981) üzenetére


spammer
veterán

Nem használom, ha bővebb magyarázat kell, talán a többiek tudnak segíteni. De laptop-mode-tools benne van a hivatalos tárolókban:

sudo apt-get install laptop-mode-tools

Vagy ha a pastebin-es megoldásra gondolsz, akkor:

1. Létre kell hozni egy fájlt, terminálos szerkesztővel (nano) vagy gui-s szerkesztővel (Ubuntuban ez a gedit), amelyikkel akarod:

sudo nano /usr/local/bin/haltusbpower.sh

vagy

gksu gedit /usr/local/bin/haltusbpower.sh

Másold be az alábbi kódot és mentsd el:

#!/bin/bash
for i in /sys/bus/usb/devices/*/power/control;
do echo on > $i
done

2. Futtathatóvá teszed a scriptet:

sudo chmod +x /usr/local/bin/haltusbpower.sh

3. Csinálsz egy service fájlt, ami lefuttatja a scriptet kikapcsoláskor:

sudo nano /usr/lib/systemd/system/haltusbpower.service

vagy

gksu gedit /usr/lib/systemd/system/haltusbpower.service

Másold be az alábbi kódot és mentsd el:

[Unit]
Description=haltusbpower
Before=shutdown.target
DefaultDependencies=no

[Service]
ExecStart=/usr/local/bin/haltusbpower.sh
Type=oneshot
RemainAfterExit=yes

[Install]
WantedBy=shutdown.target

4. Kész a service fájl, most már csak be kell élesíteni:

sudo systemctl enable haltusbpower.service

Majd kikapcsolás. Indítás. Lehet, hogy egyből nem fog működni, talán kell neki majd egy újabb kikapcsolás és indítás.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41983) huszar90 válasza spammer (#41982) üzenetére


huszar90
aktív tag

Hálásan köszönöm a segítséged (a többieknek is)! Visszarakom 15.10-et és kipróbálom amit leírtál. :R Jelentkezek ha sikerült, ha meg nem, akkor sem zavarkodok tovább itt visszarakom a win-t :)

(#41984) spammer válasza huszar90 (#41983) üzenetére


spammer
veterán

Ne add fel! :) Ha másnak működött ilyen gépen, akkor mennie kell. A topik meg azért van, hogy segítsünk, nyugodtan kérdezz. Legalább megmarad az infó az utókornak, tanulunk belőle. Nehogy már a W10-et kelljen visszarakni. ;]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41985) huszar90 válasza spammer (#41984) üzenetére


huszar90
aktív tag

Köszi a bátorítást :DDD Amúgy a 3-as pontnál járok amit te leírtál de ezt dobja ki a GNU nano: Error writing lock file : Directory 'usr/lib/systemd/system' doesn't exist

Pedig már közel járok az utolsó 4-es ponthoz :D

[ Szerkesztve ]

(#41986) huszar90


huszar90
aktív tag

a Gksu meg ezt mutatja:

(#41987) spammer válasza huszar90 (#41985) üzenetére


spammer
veterán

Próbáld előtte létrehozni a mappát, amit hiányol (valamiért az Ubuntuban nincs alapból ilyen mappa :F):

sudo mkdir /usr/lib/systemd/system

aztán utána nano:

sudo nano /usr/lib/systemd/system/haltusbpower.service

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41988) Geripapa válasza Lathronos (#41964) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Szeretném feltenni a gyári videokártya meghajtó programot, és azt írták hogy jobb ha ki van kapcsolva.

Azért szeretném feltenni, mert van és így gondoltam hogy jobb lesz minden, ill azért nem elég jó a mostani mert fil nézés közben akadozik a film, ha pl vlc vel nézem meg bekockásodik elmegy akad szóval azzal nézhetetlen.

Szóval bízom benne hogy a gyári meghajtóval minden fasza lesz.
Amúgy egy Ati Radeon HD 4850 es kártyáról van szó.

Ehhez akartam feltenni a ezt: AMD Catalyst™ 13.1

Az újabbak nem támogatják a kártyámat.
Viszont ezt meg nem tudom feltenni mert ez fogad:

Check if system has the tools required for installation.
fglrx installation requires that the system have kernel headers. /lib/modules/3.16.0-38-generic/build/include/linux/version.h cannot be found on this system.
One or more tools required for installation cannot be found on the system. Install the required tools before installing the fglrx driver.
Optionally, run the installer with --force option to install without the tools.
Forcing install will disable AMD hardware acceleration and may make your system unstable. Not recommended.

A megadott könyvtár létezik telivan minden jóval de a version.h hiányzik.

Hogy lehet ezt pótolni?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#41989) huszar90 válasza spammer (#41987) üzenetére


huszar90
aktív tag

Hihetetlen de sikerült :Y :C Nagyon köszönöm neked a barátom nevében is, aki itt mellettem követte az eseményeket. Nagyon örül neki hogy most már Linux-ot használhat ő is :R

(#41990) lev258 válasza Geripapa (#41988) üzenetére


lev258
veterán

Sehogy. A te videókártyádat az AMD zárt drivere már nem támogatja. A régebbi verziójú driverek csak régebbi rendszerekkel működnek. A nyílt driver viszont már jól kezeli, de ehhez érdemes friss komponenseket használni. A Mint le van maradva, de pl. az Ubuntu jól áll ezzel.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41991) spammer válasza huszar90 (#41989) üzenetére


spammer
veterán

Szívesen, örülök, hogy sikerült megoldani. :) Az ilyen szívásokat meg könyveljétek el tanulásként. :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41992) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Megint itt vagyok kezdőként és új gondom akadt, kérdezném újraírható DVD-lemezre szeretnék disztrót kiírni win xp 32-bit alatt.

A pendrájvról bootolásról lemondtam mondván, hogy majd DVD-ről botolok-be.
A linuxmint-17.2-cinnamon-32bit.iso-t újraírható DVD-lemezre írtam ki és nem bootol.
Amit idáig próbáltam: Ínfrarecorder 053-as verzióval és Néróval is ugyanaz a helyzet hogy nem bootol.
A biosban boot sorrend CD-röl beállitva bios posztig eljut és nem megy tovább.
A kérdésem miért nem bootol a linux?
A gépem configját leírom most újból.

Alaplap neve: Gigabyte GA-MA69VM-S2
CPU típusa DualCore AMD Athlon 64 X2, 3000 MHz (15 x 200) 6000+
A ram 2x1GB GeIL CL4-4-4DDR2-800
Integrált grafikus vezérlő: ATI Radeon X1200
Grafikus vezérlő állapota Letiltva
Adapter leírás: GeForce 8800 GT, memória méret: 512 MB
Hálózati kártya-Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit Ethernet NIC
Realtek ALC888 @ ATI SB600 - High Definition Audio Controller
Az írom PIONEER DVD-RW DVR-116D Csatoló ATAPI, állapota 100%-os.
A HDD WD 320 GB Csatoló ATAPI állapota 100%-os.
A gépem biztosan hibátlan hardveresen is mindent le is teszteltem.
A lényeg lehetséges hogy linuxmint-17.2-cinnamon-32bit.iso nem kompatibilis gépemmel?
Az öreg xp-m mellé szeretném telepíteni hogy, fiam is láthassa linux-ot működésközben és persze játszani is tudjon mert így tudnám rávenni játékos formában hogy érdekelje a linux disztro.

A lényeg most már tényleg kipróbáltam mindent de nem tudom eldönteni mit tehetek még?

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#41993) Geripapa válasza lev258 (#41990) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Hát ez nem jó hír!
Ubuntus drivereket én rátudom valahogy tenni a mintre vagy érdemesebb lecserélnem a rendszert?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#41994) lev258 válasza Geripapa (#41993) üzenetére


lev258
veterán

Nem tudom, mennyire sürgős. Ha megvárod a tavaszi, kora nyári Mint-et, akkor az már egy jó alap lesz. Egyébként a mostanira is fel tudod tenni a frissebb csomagokat. Mit szeretnél?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41995) huszar90 válasza spammer (#41991) üzenetére


huszar90
aktív tag

Az a vicces hogy egyáltalán nem vette el a kedvét ez a kis bug, sőt mondta hogy valahogy próbáljam megcsinálni mert ő már teljesen beleélte magát az ubuntuba. :))

(#41996) lev258 válasza lev258 (#41994) üzenetére


lev258
veterán

Továbbá a nyílthoz is van hardveres gyorsítás, ha esetleg igényli a videó.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41997) Geripapa válasza lev258 (#41994) üzenetére


Geripapa
aktív tag

A cél megbizonyosodni arról hogy a videókártyám úgy működik ahogy kell. És kihasználjuk az adottságokat.

Konkrétan egy hd film megnézése akadás szétesés nélkül :)

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#41998) lev258 válasza Geripapa (#41997) üzenetére


lev258
veterán

Szerintem, mielőtt bármit is változtatunk, nézd meg egy Live-val, friss 14.04.3-mal vagy 15.10-zel (lehet nyugodtan Xubuntu is).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41999) Geripapa válasza lev258 (#41998) üzenetére


Geripapa
aktív tag

"mielőtt bármit is változtatunk"

Azon már tulvagyok :)

Jelenleg a totem el sem indul:

(totem:2833): Clutter-CRITICAL **: Unable to initialize Clutter: Failed to dynamically open the GL library "libGL.so.1"

(totem:2833): Totem-WARNING **: gtk-clutter failed to initialise, expect problems from here on.

(totem:2833): Clutter-CRITICAL **: Unable to initialize Clutter: Failed to dynamically open the GL library "libGL.so.1"
Szegmentálási hiba

Amúgy kiírtam usb re egy ubuntut de jelenleg valamiért nem tudott bebootolni. Most még próbálkozom vele...

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#42000) Geripapa válasza Geripapa (#41999) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Ezt a virtual box is hiányolja:

VirtualBox: supR3HardenedMainGetTrustedMain: dlopen("/usr/lib/virtualbox/VirtualBox.so",) failed: libGL.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory

Hogy tudom ezt visszatenni?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.