Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) ngaba válasza albiosz (#9294) üzenetére


ngaba
aktív tag

Köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

(#9302) nimfas válasza albiosz (#9289) üzenetére


nimfas
addikt

Hitelkártya.... vicces az egészben, hogy Kata-s vállalkozóként az Erste bank nem adott hitelkártyát, mivel a Katás bevételt nem számítják bevételnek valami belső szabályzás szerint. :DDD

Sebaj, van Cetelem megtakarítási számla. Ha nekik jobb, hogy rajtuk csak átfut a pénz....

Régebben tényleg megérte tartani 3-4 hitelkártyát és egymás adósságát fizetni vele a visszatérítések miatt. Ma már annyira meg van szigorítva hogy mire is fizetnek... 1% pedig nálam nem oszt nem szoroz. :)

Cetelemnél is van már lekötött variáció, erősen filózom is, hogy kisebb részekben le kéne kötni, bár így sem hoz "rosszul" hogy nincs lekötve. ;]

(#9303) _ATi_1 válasza albiosz (#9300) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Nekem nem tűnik annyira nyomulásnak, amit a BB csinál HK fronton. A UPC kártya létezéséről több fiókban nem is tudnak, vagy ráfogják hogy már nem nyitható.

(#9304) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

A következő gondom lenne:
A BB internet bankos felületén, a hitelkártya/számlatörténetben október vége óta a csoportos beszedésnél csak egy "DD" jelenik meg a kiegészítő információnál, valamint a dátum és az összeg, egyéb infó nincs még ha ráklikkelek sem.
Az előugró kis ablakban sincs több infó, mikor ráklikkelek a tranzakcióra.

Régen írta hogy honnan kérte be, és az azonosítót is.

Nálatok is ilyen hiányos?
Mit lehetne ezzel kezdeni, azt sem tudom honnan vonogat le....

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#9305) _ATi_1 válasza Bacusuz (#9304) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!
Technikai hiba, valamit benéztek az október végi nagy fejlesztés alatt.. Tudnak róla és javítás alatt van.

(#9306) Bacusuz válasza _ATi_1 (#9305) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi az infót :R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#9307) tecsu válasza dptrsk (#9281) üzenetére


tecsu
addikt

Angliában pl. teljesen ingyenes az alap, ami bőven jó egy átlagos felhasználásra:
Dombornyomott bankkártya, nagyobb összegeknél telefonos visszaigazolás, netes ügyintézés, akárhányszori kp felvét, akárhányszori kártyás és netes fizetés, akárhányszori bankon belüli utalás.
Ha sok hónapig nem megy a számládra pénz, akkor is marad így minden.

Így kellene működniük Magyarországon is.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#9308) tecsu


tecsu
addikt

Sziasztok!

A bankszámlákról és a kártyákról már sok szó esett sőt, vannak weboldalak, ahol szépen össze vannak ezek hasonlítva, de mi van általában a bankokkal?
Nekem éves szinten néhány ezer forintot megér, hogy egy kényelmesebb, megbízhatóbb, udvarias ügyintézésű bankban kezeljem a pénzem.
OTP, CIB, BB, Gránit stb. Mi a vélemény róluk általánosságban?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#9309) Fandango válasza tecsu (#9308) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem az OTP szigetszentmiklósi fiókjával van jó tapasztalatom.
Nem vagyok kiemelt ügyfél vagy bármi ilyesmi, de mindig netbankon keresztül foglalok időpontot, amit tartanak is, és a segítség is nagyon korrekt, kedvesek és segítőkészek az ügyintéző hölgyek.

(#9310) dptrsk


dptrsk
addikt

Bankváltáson gondolkodom, jelenleg K&Hnál vagyok, a hitelkártya beszántás után nem lesz indok ami idekössön. Az OTP és K&H webes és mobil appos felületét ismerem a többi bankét nem.

Az igényeim, amikből minél több teljesül, annál jobb:
-díjmentes vagy max. tranzakciós díj utalásnál
-kártyatranzakciók azonnal látszódjanak online felületen, tételesen, ne összesítve
-azonnal érvényesülő ingyenes kártyalimit állítás
-ingyenes kártya műveleti üzenetek(app vagy SMS)
-NFC telefonos fizetés
-ingyenes/olcsó devizaszámla, nagyon minimális forgalom van rajta

A bankok demo felületei elég szegényesek, így abban szeretném kérni főként a segítségeteket, hogy az egyes bankok online csatornái milyen fejlettségűek?
Raiffeisen és BudapestBank nagyon érdekelne, és a többi bankról szóló tapasztalatokat is örömmel fogadom. Pozitív és negatív vélemények is érdekelnek

(#9311) Peter.70 válasza dptrsk (#9310) üzenetére


Peter.70
őstag

Rafinál nincs nfc-s fizetés. Az utalás is csak 100K-ig díjmentes ( dijnullázó 2.0 ) felette drága,

(#9312) ngaba válasza Peter.70 (#9311) üzenetére


ngaba
aktív tag

Rafinál szerintem az Aktivitás 2.0 korrektebb, mint a Díjnullázó az utalásoknál: Ott tényleg csak tranzakciós adót számolják fel. A Díjnullázónál annyira drága az utalás 100k felett, hogy már egyetlen ilyen utalással beszedik a 100k-ig elengedett tranzakciós adót (300 ft-ról beszélünk). Az Aktivitásnál ráadásul nincs jóváíráshoz kötve a számlavezetés ingyenessége, hanem ehelyett 50.000 ft költéshez (és legalább 4 tranzakcióhoz). Én is gondolkodtam ezen a bankszámlán, de az nem annyira tetszik, hogy nem engedik az első éves bankkártyadíjat, sőt, még a gyártási díjat is felszámolják...

A bankkártyalimit módosítás a Raiffeisennél legendásan lehúzós (még a Kiszámolón is volt róla cikk): 300 ft.

A Raiffeisennél a Premium Gold 2.0 az, amire valóban lehet mondani, hogy ingyenes, HA érkezik havi 400k a számlára. De ez kockázatos számla, mert ha nem érkezik, akkor 10.000 ft a havidíj.

De ha már mostanában nézegettem a bankszámlákat, akkor leírom, hogy mire jutottam:

Szerintem amúgy 3 közel ingyenes bankszámlacsomag van (ha alapvetően online intézed a dolgaidat, és nem kell sok készpénz), ha nem érkezik kimagaslóan sok jóváírás a számládra:
OTP Smart
Rafi Aktivitás 2.0
CIB ECO bankmonitoron keresztül nyitva (ekkor az 1. évben akciósan teljesen ingyenes): De vigyázat, január 1-jétől érezhetően drágul. A CIB-nek szerintem még az az erőssége, hogy ingyen vannak az mobilappos értesítések a kártyahasználatról.

Ha közalkalmazott vagy, akkor pedig az Erste közalkalmazotti csomag a nyerő szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#9313) dptrsk válasza ngaba (#9312) üzenetére


dptrsk
addikt

OTP nálam az 1000 éves netbank miatt esett ki.
Régebben(2013-2014 környékén) több levelet is írtam nekik, hogy a kártyás vásárlásokat több bank azonnal mutatja tételesen. Csak ígérgettek, hogy hamarosan, szüleim OTPsek ismerem a netbankot, a mai napig nem került bele ez a funkció, K&H más miatt lett kiválasztva, de örültem, hogy ott meg van csinálva az azonnali tranzakció megjelenítés.

(#9314) ngaba válasza dptrsk (#9313) üzenetére


ngaba
aktív tag

Én OTP-s vagyok régóta (Smartos; valójában a barátnőmnek keresgéltem bankot), és olyan nagy összehasonlításom nincs netbankok terén, de az OTP-ét pont dicsérni szokták a neten; illetve okostelefonon náluk volt először NFC-s fizetés.

Tény, hogy késve jelennek meg a kártyás tranzakciók (ez a "hányszor vonta le?" kártyaterminálos problémák esetén valóban kényelmetlen tud lenni). Nem is gondoltam, hogy más banknál ez nem feltétlenül így van, annyira megszoktam. :D

[ Szerkesztve ]

(#9315) dptrsk válasza ngaba (#9314) üzenetére


dptrsk
addikt

NFC fizetést a Gránit bank hozta elsőként Magyarországra.
OTP a Simple-vel max. 2. volt, de lehet hogy az MKB is beelőzte.

Az OTP netbank sebességével/megjelenésével nincs gondom, a kínált funkciókkal annál inkább.

[ Szerkesztve ]

(#9316) KTU válasza ngaba (#9314) üzenetére


KTU
addikt

Más banknál is így működhet / működik pl. Sberbank én is sokszor jeleztem nekik,
vagy OFSZ na itt is aztán hogy épp mennyi van a számlánkon, majd egy nap múlva derül ki. :W
És nem a terminál jóváírásra gondolok, hanem sima utalás ki/be vagy saját kártyahasználat.
Szerintem nem egyedi az OTP ebbe.
Transferwise, Revolut, Monese tudja azonnal produkálni.

kb. mint a telefon szolgáltatók, miért nem lehet megnézni a híváslistát online fiókból?
VoIP szolgáltatóknál fiókba belépek, a hívás után kb. 1 perc és látom az utolsó hívás adatait, másodpercre pontosan mikor kezdődött / végződött, ideje másodpercre pontosan, és hogy ez mennyibe került pontosan.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#9317) jezsu1998 válasza dptrsk (#9310) üzenetére


jezsu1998
csendes tag

Hello

Ezek alapján én a Gránit Bankot ajánlanám, ha nem gond, hogy csak Pesten van fiókjuk.
Számlacsomag van olyan, ami úgy ingyenes, hogy nem kell teljesülnie semmilyen feltételnek. (Sztár, Digitális)
Illetve, ha érkezik rendszeresen pénz a számlára, akkor a feltételeseket is érdemes megnézned.

Utalásoknak minimális díja van 0,30% (min. 75 Ft) (Ez igazából azt jelenti, hogy minimum 25000 Ft-os utalásnak vesz minden utalást) (Sztár), 0,40% (min. 0 Ft) (Digitális)
Az Ász számlacsomagnál viszont már nincs a min.75 Ft-os tétel, csak a 0,3%. (Itt havi 150000-es érkezést várnak el, vagy folyamatos 100000 Ft-os egyenleget)
Illetve még lehet faragni a díjakon, ha több érkezik a számládra havonta.
Appban látszódik minden azonnal, a push üzenetek ingyenesek. (Az app most frissült IOS-re, Androidra decemberben várható tudtommal)
Kártyalimit állítás, kártyatiltás az appban bármikor ingyenesen azonnal állítható.
NFC fizetés itt volt először, működik jól.
Devizaszámlák havidíjai pedig a következők: 0,5 EUR 0,8 USD 0,7 CHF 0,5 GBP
A netbank nem "csili-vili", de teljesen jól működik, ezt is fejlesztik.
Ügyfélszolgálat mindig segítőkész volt.

(Ajánlanám a számlákhoz a Platinum kártyát, mert nagyon jó biztosítás van mellé, ami már évi kb 2-3 hét külföldön tartózkodásnál megéri. Ingyenes készpénzfelvételek, reptéri Lounge, VIP ügyfélszolgálat (várakozás nélküli kapcsolás) stb... Nézd meg a honlapon, a számlahirdetmények után ;) )

Ha van kérdésed írj nyugodtan
Üdv!

(#9318) Peter.70 válasza ngaba (#9312) üzenetére


Peter.70
őstag

De az aktivitás csomag azt hiszem jövőre megszűnik

(#9317) jezsu1998 : Illetve ha megvan a 280K utalás, vagy " nélkülözhető " 150K, amit a számlán parkoltatsz, akkor a bajnok csomag

[ Szerkesztve ]

(#9319) ngaba válasza Peter.70 (#9318) üzenetére


ngaba
aktív tag

Ez mennyire biztos infó? Mert azért nem fog a barátnőm bankot váltani, hogy 1 év múlva átrakják másik csomagba...

(#9320) Peter.70 válasza ngaba (#9319) üzenetére


Peter.70
őstag

BANKUNK SZÁMLACSOMAG SZOLGÁLTATÁSAINAK ÁTALAKÍTÁSA MEGKEZDŐDÖTT!

Bankunk folyamatosan törekszik ügyfelei igényeinek magas szintű kiszolgálására, ennek érdekében alkalmanként felülvizsgálja és megújítja termékkínálatát. Tájékoztatjuk, hogy a felülvizsgálat kapcsán Bankunk átalakítja számlacsomag szolgáltatásait: régi számlacsomagjaink értékesítését már korábban leállítottuk, a jövő év folyamán pedig ezen számlacsomagok alapján a számlavezetést megszüntetjük.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jelenlegi számlacsomagja a megszüntetésben érintett termékeink közé tartozik*, így érdemes tájékozódnia a számlacsomagváltásról és az aktuálisan igényelhető szolgáltatásokról!

Amennyiben a csomagváltást most kezdeményezi, úgy promóciónk keretében egy különösen kedvező lehetőséget tudunk biztosítani az Ön számára:

Most díjmentesen válthat bankolási szokásaihoz illeszkedő új számlacsomagra, és amennyiben megfelel a "Számlacsomag váltási akció" feltételeinek, úgy 5000 Ft-ot írunk jóvá Önnek.

Így lehet Öné az 5000 Ft-os jóváírás:

1. Tájékozódjon az aktuálisan elérhető számlacsomagokról!

A mozgásban lévőknek: Az egyszerűsítőknek: Az élen járóknak:
Az Aktivitás 2.0 Számla azoknak szól, akik aktívan használják bankszámlájukat, bankkártyájukat és a hozzájuk kapcsolódó szolgáltatásokat. A DíjNullázó Plusz Számla azoknak szól, akik szeretik pénzügyeiket egyszerűen intézni és rendszeres jövedelemmel rendelkeznek. A Premium Számlacsomagokat azoknak az ügyfeleinknek ajánljuk, akiknek fontos az elsőbbségi kiszolgálás és pénzügyeik díjmentes intézése, valamint megtakarításaikat szakemberek segítségével szeretnék gyarapítani.
2. Kezdeményezze régi számlacsomagja váltását legkésőbb 2018.11.29-én, 16:00-ig!
A számlacsomag váltás csak egy hívásába kerül! Hívja kollégánkat bizalommal a +36-80-488-588-as telefonszámon, vagy fáradjon be az Önhöz legközelebbi bankfiókunkba.

3. Amennyiben megfelel a "Számlacsomag váltási akció" további feltételeinek, úgy az egyösszegű 5000 Ft jóváírása 2018. december 10-19. között megtörténik az Ön számláján.

Bízunk benne, hogy felkeltettük érdeklődését! A számlacsomag-váltási lehetőséggel kapcsolatban

keresse fel bármelyik Raiffeisen bankfiókunkat;
kérjen visszahívást az alábbi mezők kitöltésével!
Bármely elérhetőséget is választja, munkatársaink készséggel segítenek Önnek, és választ adnak minden felmerülő kérdésére.

FONTOS INFORMÁCIÓ:

Amennyiben most vált, akkor bankszámla- és valamennyi kapcsolódó szolgáltatás szerződése változatlanul érvényben marad, Önnek további teendője nincsen. Tájékoztatjuk, hogy amennyiben most nem kíván élni ezzel a lehetőséggel, akkor a szolgáltatás megszüntetésével kapcsolatban a jövő év folyamán részletes tájékoztatást fogunk küldeni Önnek.
*DíjNullázó, Aktivitás, Mindennapok, Lendület, Bázis.
A tájékoztatás nem teljes körű. Az akció a 2018.10.19-től 2018.11.30-ig tartó promóciós időszakban számlacsomag váltást kezdeményező lakossági bankszámlát vezető ügyfeleinek szól.
A "Számlacsomag váltási akció", valamint a számlacsomagok részletes feltételeit, és a számlák kondícióit a Bank aktuális Lakossági Kondíciós Listája tartalmazza, amely megtalálható a www.raiffeisen.hu internetes oldalon vagy bankfiókjainkban.

E szerint az aktivitás csomag megszűnik, lesz aktivitás 2.0

De most látom, Te aktivitás 2.0-t írtál, kissé meg keveredtem, bocsi :)

[ Szerkesztve ]

(#9321) ngaba válasza Peter.70 (#9320) üzenetére


ngaba
aktív tag

Értem, köszönöm. ;)

(#9322) windlord


windlord
őstag

Szamla kellene, de az se lenne baj ha nem jarna hozza kartya.

Nem erkezne ra havonta, csak neha es utalva lenne rola egy masik szamlara.

Tudtok ilyesfelet ami olcsoert van havonta?

(#9323) dptrsk válasza windlord (#9322) üzenetére


dptrsk
addikt

Gránit Bajnok?

Annyi feltételt kell tejesíteni a 0 forintos havidíjhoz, hogy mindig van rajta 150.000 forint, cserébe 0,1% az utalás díja.

(#9324) windlord válasza dptrsk (#9323) üzenetére


windlord
őstag

Van itt huseg ido, vagy par honap elteltevel megszuntetheto?

(#9325) Peter.70 válasza windlord (#9324) üzenetére


Peter.70
őstag

Nincs hűség

(#9327) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Nagyjából két éve a Magnet-nél bankolok. Meg vagyok vele elégedve, nagyon szeretem a netbankjukat, a mobilos alkalmazásukat, jó, hogy nem kell feltétlen sms-t fizetni, van push üzenet kétlépcsős bejelentkezéshez, tudja az ujjlenyomatos hitelesítést. Egy dolog hiányzik csak, mégpedig hogy nincsen virtuális internetes kártyájuk.

Mit javasoltok erre a célra, hogy ne mindenhol annak a kártyának az adatait kelljen megadnom, amin minden pénzem elérhető (természetesen a lekötéseket nem számítva, persze). Amennyire visszaolvastam, a transferwise volt, ami újra és újra előkerült. Változatlanul ennyire pozitív a megítélésük, amire nekem kell, arra ajánlott lépés? :)

Köszönöm szépen, Peti

(#9328) axioma válasza wopi (#9327) üzenetére


axioma
veterán

Kartyalimit miert is nem eleg? Bar nekem a legtobbon az sincs...

(#9329) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Szükségem lenne egy bankszámlára/kártyára.
Érkezne rá a közeljövőben egy relatív nagyobb összeg - 2-3M -, viszont záros időn belül várhatóan más nem. Ellenben vásárlás, számla fizetés stb. erről történne.
Fontos lenne, a hozzá tartozó bankkártya teljes körű belföldi használata, mint online-/bolti fizetés, normális netbank, lehetőség szerint alacsony vagy nullás számlavezetési-/utalási stb. díjak.
Esetlegesen egy x összeget le is kötnék, ha megéri.

Mit tudnátok ajánlani?

( Nézegettem ezt a Gránit bankot.. Oké, hogy online tudok szerződést kötni, de nem tudom, mennyire problémás az, hogy nincs irodájuk, csak a Nagyfaluban? Vas megyéből kicsit necces lenne felugrani, ügyet intézni.)

...elmúlik...

(#9330) albiosz válasza axioma (#9328) üzenetére


albiosz
őstag

+1, sosem értem a webkártya mizériát. Kell egy hitelkártya, az úgyse a saját pénzed és amúgyis kártalanít a bank.

(#9331) atee válasza Argos (#9329) üzenetére


atee
őstag

A pénz befizetésen túl. Mi az amiért még kell a fizikai bankfiók? Ott a videobank és kész.
Én szintén Vas megyéből váltottam hozzájuk nem régen. Eddig negatív tapasztalat nélkül.
Azt nem tudom, hogy a sok bank/szolgáltatás/árak stb. viszonylatban a legjobb e. Az viszont biztos, hogy a legjobbak között vannak!

D-day 2002-01-04 01:54

(#9332) Argos válasza atee (#9331) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Amennyiben teljesüljnek a fent támasztott elvárásaim - bárhol, bármikor fizethetek vele online és boltokban és néhány alkalommal kp-t is tudok felvenni ( az mondjuk érdekelne, hogy hol lehet és mennyiért...) -, voltaképp semmi szükségem arra, hogy bemásszak a fiókba.

...elmúlik...

(#9333) noorbertt válasza albiosz (#9330) üzenetére


noorbertt
őstag

Kártalanítottak már téged?
Fogadnék hogy több az idő raforditas és a mizéria mint egy kartyalimiten vagy webkartya. Pl ha sokat rendelsz Kínából hogy adod be a banknak hogy az a utolsó pl 200ezer nem általad küldött?

[ Szerkesztve ]

(#9334) noorbertt válasza wopi (#9327) üzenetére


noorbertt
őstag

Nem tudom mennyire játszik, de ha ez miatt nyitnál egy másik banknál akkor gránit. Ott appon keresztül le lehet zárni a kártyát akár úgy is, hogy feloldod és használat után automatikusan zár x idő után. - nekem nagyon hasznos

(dupla, nem tudtam már szerkeszteni)

[ Szerkesztve ]

(#9335) w.miki válasza jezsu1998 (#9317) üzenetére


w.miki
veterán

Szimpatikus ez a Gránit Bank is, de a MagNet is hasonló, az is jónak tűnik. Abban tetszik a közösségépítő hozzáállás, nem tudom, az mennyire igaz? Vannak itt még MagNet bankosok?
Nehéz döntés :DDD
Bankváltáson gondolkozom, elég kicsi a forgalmam, de azért jót szeretnék.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#9336) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

OTP-nél Prémium számlacsomagban vagyok aminek 999 Ft-os havidíja van, viszont az utóbbi időben megjelent egy 299Ft-os havi csomag díj is. Külön tételként jelennek meg, hónap első egyszerre vonták le. Nem tudjátok, hogy ez mi lehet?

(#9337) atee válasza Argos (#9332) üzenetére


atee
őstag

Beszélj velük a videobankon. Csak egy app amit le kell töltened hozzá. Mindenre szívesen válaszolnak. Akkor nem kell az oladalukon keresgélni :)

D-day 2002-01-04 01:54

(#9338) noorbertt válasza w.miki (#9335) üzenetére


noorbertt
őstag

Az h a közösségi dologból mi igaz azt senki sem fogja neked elmondani, viszont az biztos hogy rád nézve semmi pluszt nem ad. Hasonlítsd össze a fícsőröket és válaszd azt amelyikre szükséged van.
Gránit mobil fizetés és kártya zarolas (ingyen) az szerintem hasznosabb, mint mondjuk egy ujjlenyomatos app:) hiszen ha a telefonod alapból védve van akkor azon belül még egy programot már fölösleges azzal védeni..

(#9339) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok! kh hitelkartya jo kivalto opciojat valaki megtalalta mar? cibnel nezelodte az eco hitelkartyat...van annal jobb?

(#9341) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Jelenleg Sberbanknál vagyok, igazából eddig semmit nem fizettem sem kártyára sem számlacsomagra az évek alatt, havi 1 kézpénzfelvétel ingyenes és csak annyit kérnek, hogy havi 50e ft pénzmozgás legyen a számlán.

Van jó munkám, jövőre szeretnék lakáshitelt felvenni, szerintetek érdemes lenne most bankot váltani esetleg valamilyen kedvezmény miatt?

Egyetlen dolog amit hiányolok, az a mobilfizetés, mivel már ősidők óta NFC-s telefonom van, mégis hurcolni kell a kártyát és a többit, praktikusabbnak tartanám ha nem kellene.

Illetve a kamat szinte 0, milliókra is, van esetleg olyan csomag ahol jelentősebb mérnékű?

[ Szerkesztve ]

(#9342) Argos válasza atee (#9337) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Így fogok tenni.
Köszönöm! :R

( Jövök neked egy virtuális Boci csokival ;) )

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#9343) axioma válasza noorbertt (#9333) üzenetére


axioma
veterán

A banknak nem kell beadni, hogy az utolso 200e nem te voltal. Te jelented, hogy nem a te tranzakciod, nem kaptal erte arut/szolgaltatast, ok kell az ellenkezojet igazoljak.
Ket het USA alatt teljesen atformalodik a velemenyed a penzugyi biztonsagrol (na jo, nekem volt benne egy kinti, penztart is kezelo ember velemenye is, akit faggattam a reszletekrol).

(#9344) wopi válasza noorbertt (#9334) üzenetére


wopi
aktív tag

Nagyon köszönöm a konstruktív válaszodat.

A hitelkártyán, ahogy írtátok is, nem az én pénzem van. Innentől kezdve számomra nem opció. A kártalanítást sem értem, és a kártyalimitet sem. A limittel jobban szívatom magamat, hogy minden tranzakciónál emelem, visszaveszem, mint azt, aki valamilyen formában szert tett a kártyám adataira. Persze, ez abban az esetben lehetséges, ha ... buta voltam, és olyan oldalon adtam meg, ahol nem kellett volna. Figyelek erre, de nem érzem úgy, hogy 100%-ig ki tudom a saját hülyeségemet védeni. Bocs, erős az önkritika. :D

noorbertt: Amit írtál, szimpi. Engedélyezem a kártyát, és ha kifizettem, amit akarok, zárol.

A Gránitnál a videós azonosítással nagyjából mindent tudok intézni? Nem szeretek bankba járni, sorban állni. Az appja mennyire használható? A Play-ben olvastam pár kritikát hozzá, bár valószínűleg azok korábbi verziókhoz szóltak. Pl utalás az appból nem megy, ujjlenyomatos azonosítás hiánya, NFC-s fizetés lassúsága.

(#9343) axioma: Ez konkrétan hogyan működik? Jelzem a banknak, hogy az adott tranzakcióért nem kaptam semmit? Ez nem inkább rendőrségi ügy volna? Elnézést, ilyenről még nem hallottam, így lehetséges, hogy a hozzászólásom első része nem teljesen állja meg a helyét.

Köszönöm, Peti

[ Szerkesztve ]

(#9345) Mercutio_ válasza axioma (#9343) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hátttőőőőő...a kinti ügyfélkezelést és hozzáállást nem biztos, hogy itthon és a hazai szabályozás szintjén is meg fogod kapni....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9346) albiosz válasza noorbertt (#9333) üzenetére


albiosz
őstag

Igen, kártalanítottak régebben is, de kis olvasnivaló a témában az idei változásokról:

[link]

pl.: ,,Ha visszaélés történik, akkor a kártya mögötti számláról ellopott összeget az ügyfél bejelentését követően haladéktalanul, de legkésőbb az eset másnapján vissza kell töltenie a banknak. A pénzintézetnek ezután 1-3 hónapja van arra, hogy bizonyítsa az ügyfél esetleges gondatlanságát, bűnösségét."

Webkártyázzatok nyugodtan, de én nem tartom szükségesnek. Egy jó hitelkártya megfelelő kerettel és csók.

[ Szerkesztve ]

(#9347) noorbertt válasza albiosz (#9346) üzenetére


noorbertt
őstag

Kicsit nehez elhinni hogy csak igy egy szora sztornozzak itt kishazankban, ahol a vevo van az elado alatt.. :) Mikor regen volt ez es mi a tapasztalat most?

Nem kell feltetlenul hitelkartya ehhez, ez nem uj dolog, nekem pl angliaban sima bankkartyas vasarlas utan visszaadtak a penzt, mert nem en kezdemenyeztem es abban maradtunk hogy linuxot toroljem le es tegyek fel windowst es valami virusirtot :)..
Es az sem feltetlenul igaz hogy jo hitelkeret kell mindenhez:)..

wopi: en idaig semmit nem inteztem veluk, bementem ott elinteztem egyszer a dolgom es mukodik.
Elvileg video-n es levelben is mindent ellehet intezni vagy akar telefonon keresztul.
Az app fapados, egyenleget tudod figyelni es a kartyat zarolni, ill hogy mennyi ido utan zaroljon. szvsz nem is kell feltetlenul mas, mivel weboldalon minden mast tudsz managelni es talan ott kevesebb a fogas mint egy appon amit valoszinuleg 3.-4.fel gyart.
NFC vasarlas annyiban lassu nalam, hogy fel kell oldani a kartyan levo zart es pinkodnal van nehan pillanatnyi keses, de siman megszokhato mert nem kell varni mig latod a csillagot hanem siman beirod es pislogsz 3 alkalommal :D -sorban mar feloldod a kartyat -amig a kv automatabol valasztasz beirod a kodot .... amugy ha nem zarolod es vagy fel van mar oldva akkor villamgyors az NFC vasarlas.

(#9348) _ATi_1 válasza wopi (#9344) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia.
Miben más a kártya zárolása és a limit állítás 1Ft és a vásárolni kívánt összeg között applikációból?
Mindkettő ugyanaddig tart. Az egyiket szívásnak tartod, a másik szimpatikus...

[ Szerkesztve ]

(#9350) golfvariant válasza golfvariant (#9349) üzenetére


golfvariant
aktív tag

+1: Nem kell sms értesítésért fizetni. Ha felteszed a Netbankos alkalmazást a telefonodra akkor könnyedén beállítható a push üzenet. Így megspórolod annak a díját is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.