Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) RR-13


RR-13
őstag

Valaki tudja esetleg, hogy a BB UPC Hitelkártyára beállított egyéb szolgáltatói csoportos beszedésre is jár a 2% visszatérítés? :U Köszi.

(#9852) polonic válasza RR-13 (#9851) üzenetére


polonic
félisten

Igen, jár.

(#9853) RR-13 válasza polonic (#9852) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, de jó :)) mert ez sehova nincs leírva, azért kérdeztem. Csak az van leírva, hogy az UPC számlák csop. beszedése után a 6% jár... :U

(#9854) polonic válasza RR-13 (#9853) üzenetére


polonic
félisten

Elég jó konstrukció ez a kártya.
Remélem nem mondják fel nekem és sokáig a piacon marad. Bár ha engedélyezve lesz a vodafone-nak a felvásárlás, utána kiváncsi leszek, mi lesz.

(#9855) RR-13 válasza polonic (#9854) üzenetére


RR-13
őstag

Mit vásárol fel a Vodafone? :Y
Amúgy hétfőn jóváhagyták a főhitelkártyát a BB-nál, és aznap el is kezdték legyártani a kártyát, majd a rendszer szerint 12-én postára adták... :F :K

Tegnap bementünk társkártyát igényelni, majd mikor 1 órás huza-vona után sikerült berögzíttetni, akkor látta az ügyintéző, hogy már jóvá is hagyták. :U
Felküldi a központba a szerződést, és majd onnan kapjuk meg az aláírt szerződést pár nap múlva... remélem ;]

(#9856) RR-13 válasza polonic (#9854) üzenetére


RR-13
őstag

Neked (vagy esetleg másnak?) volt olyan, hogy a BB hitelkártyával fizetted ki csekken a másik banknak a hitelkártya tartozását? Mert most először és utoljára szeretnénk így visszafizetni csekken a KH bank felmondott tartozását a BB kártyával, remélem nem lesz bajuk vele, mert kb. csak 180 E Ft -ról van szó. :U

(#9857) polonic válasza RR-13 (#9855) üzenetére


polonic
félisten

Pedig elég nagy hír volt, hogy a Vodafone felvásárolja a Liberty Group-tól a UPC-t pár országban, köztük Magyarországon is.

Az elég gyors. Nekem elbaszarintották rendesen a fiókban. Elvileg tegnap lett jóváhagyva a társkártya. Majd kiderül, mi lesz.

Szerintem ne csináld ezt. Az indexes BB fórumban sokan írták, hogy azonnali hatállyal megszüntették a hitelkártyájukat. Jellemzően azok voltak, akik más HK tartozást egyenlítettek ki. Mondjuk ők rendszeresen csinálták. De lehet, hogy egy ilyennél is gond lehet, ha már jobban figyelnek ezekre.

(#9858) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#9839) üzenetére


Mercutio_
félisten

CIB part next:)

Megjött a (debit) kártya, és a külön levélben küldött PIN-kód.
Minkettő ott figyelt a levélszekrényben:Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9859) RR-13 válasza polonic (#9857) üzenetére


RR-13
őstag

Igen de akik csinálták, azok nem 180 ezerrel..., és úgy értelmeztem az Indexen, hogy ők a saját BB hitelkártya tartozásukat fizették ki csekken, a másik BB hitelkártyájukkal... és ezért tudták lekövetni a BB-nál, hogy saját tartozásukat fizették be oda-vissza alapon... ami valóban fura.
Mivel nem tiltja semmi, hogy egy 180 ezres csekket befizessünk hitelkártyával a postán, és azt nem is tudhatják meg elvileg, mert az a számla Kh-s... :U
Na azért lehet megkérdezem a BB álláspontját is előtte, biztos ami biztos :K

(#9860) RR-13 válasza Mercutio_ (#9858) üzenetére


RR-13
őstag

Az elég "szabályos" :Y már csak egy aktiválásról szóló zárt boríték hiányzott mellé, hogy biztos legyen a visszaélésre lehetőség :U

(#9861) kleinguru válasza RR-13 (#9860) üzenetére


kleinguru
addikt

A kártya mellett ott az aktiválás menete. Mondjuk én aktiváltatnám az eredeti tulajdonossal, a pin kódot kevesen változtatnák meg, azt elég volna megjegyezni, illetve a kártya adatokat :N

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9862) Mercutio_ válasza RR-13 (#9860) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaham....

Persze a pin-kódot aktíválás után rögtön cserélem, ez evidens.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9863) RR-13 válasza polonic (#9857) üzenetére


RR-13
őstag

Megkérdeztem a Budapest Bank hitelkártya osztályát, és három szintes egyeztetés után mindenki azt mondta, hogy nem figyelik a csekkes hitelkártya vásárlási tranzakciókat, főleg, ha belefért a hitelkeretbe az összeg, mivel a csekkes hk. befizetés megengedett, minden típusú, és jogcímmel ellátott csekkekre!

Azt mondták, hogy nyugodtan kifizethetem a másik banknál lévő hitelkártya tartozásomat, postán, csekken a UPC hitelkártyával, és majd náluk fizetjük vissza, ahogy tudjuk. :U

(#9861) kleinguru: Ja tényleg az eleve benne van, hogy miként kell aktiválni ;]

(#9864) UberMutant


UberMutant
őstag

Sziasztok,

Van-e tippetek arra, hogyan lehet paypalról kivenni az ott parkoló euro-t dollárt anélkül, hogy forintra váltaná a paypal?
Sajnos direktben magyar bankszámlára csak forintban hajlandó kiutalni.

(#9865) axioma válasza UberMutant (#9864) üzenetére


axioma
veterán

Paypal topik, osszefoglaloval: [link]
Nem vagyok ott aktiv de tuti kerdeztek mar vagy tudja valaki. Azt gyanitom, kulfoldi cimu masik account-ra kell atvinni es onnan, de hogy elfogadjak-e pl. a revolut szamlat visszafele iranyhoz, azt passzolom.

[ Szerkesztve ]

(#9866) margithid válasza Sanyi.mTs (#9628) üzenetére


margithid
veterán

Erste-s számlák nem GIRO képes számlaszámok, igy nekem nem lenne jó. Cib válaszát még várom.
Esetleg ha valaki tud még olyan bankot ahol lehet több alszámlát nyitni, aminek vezetése díjmentes, és GIRO képes számlaszámok akkor megköszönöm.
Ha nincs Forintban, akkor ha minden kötél szakad euróban is érdekelne.

(#9867) Oliverda válasza margithid (#9866) üzenetére


Oliverda
félisten

Mit jelent a GIRO képes?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9868) UberMutant válasza axioma (#9865) üzenetére


UberMutant
őstag

sajnos nincs megoldás erre.
remélem hamarosan lesz a paypalnak normális alternatívája a webes kereskedelemben.

(#9869) KTU válasza Oliverda (#9867) üzenetére


KTU
addikt

Szerintem alszámlára gondolt, ahonnan nem lehet utalást kezdeményezni vagy fogadni.
Ilyen az otp virtuális bankkártyához kapcsolt bankszámla is.
Külön számla, van normális számlaszám, de csak a fő számlára lehet róla vagy rá- utalni.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#9870) margithid válasza Oliverda (#9867) üzenetére


margithid
veterán

Erstenél azt mondták, hogy a megtakaritási számlák nem GIRO képes számlaszámok.
Nekem az a lényeg, hogy legyen IBAN száma, Erste Célbetét számlaszámok nem azok.

(#9871) dptrsk válasza margithid (#9866) üzenetére


dptrsk
addikt

Otp?
Ha van főszámlád, lehet ingyen akármennyi.
Smart esetén max. 5db.

(#9872) atomchicken


atomchicken
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne fél év erejére egy cseh bankszámlára.

Létezik olyan "online" bank (mint pl transferwise, revolut), ahol kapok személyre szóló cseh IBAN bankszámlaszámot? (A felsorolt kettőt ismerem és aktívan használom is, de egyiknél sincs sajnos személyre szóló IBAN)

Ha nincs ilyen, akkor esetleg valaki tud olyat bankot ajánlani Csehországban, ahol a bankszámlát fél, egy év után online is meg lehet szüntetni? A megnyitással nincs probléma, mert jelenleg több hónapig itt élek.

Kösz

(#9873) margithid válasza dptrsk (#9871) üzenetére


margithid
veterán

Hm, ezt nem is tudtam.
Rájuk kérdezek majd.
:R

(#9874) VikMorroHun válasza RR-13 (#9863) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

(Nem tudom, előkerült-e már a téma, csak ide kavarodtam egy cibes keresés miatt - de azért leírom.)

Aki hitelkártyával akar bűvészkedni, mindig fizesse ki az összes tartozását határidőre. Ha elmulasztja, nagyon könnyen adósságcsapdában találhatja magát.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#9875) RR-13 válasza VikMorroHun (#9874) üzenetére


RR-13
őstag

Mi mindig kifizettük az összes tartozást abban a 15 napban, egy összegben a KH-nál is, sosem fizettünk kamatot :N

(#9876) windlord


windlord
őstag

Privilegium L csomagnal mi lehet a trukk az sms ertesitore?
Bejovo akciorol nem kapok, a kimenok utan jon sms, darabdijjal.
Havi 400-500huf - ot tuti fizetek...

Mi itt a jo megoldas?

[ Szerkesztve ]

(#9877) dptrsk válasza windlord (#9876) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha kimenő forgalom esetén az utalásról is jön SMS, azt lemondhatod, hiszen utalás előtt jön SMS token, a tudtodon kívül nem utalnak.
Vagy ha fontos az SMS, keresel olyan hitelkártyát aminek a díjába be van építve az SMS csomag, a folyószámlás SMSeket pedig lemondod.
Nem kérsz SMSt semmiről, napi egyszer ránézel.

Erste felületét nem ismerem, de a Raiffeisen, BudapestBank, K&H( csak hitelkártya) azonnal mutatják a kártyás tranzakciókat tételesen.
OTP, K&H folyószámla csak összevontan mutatják.

(#9878) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Hello, remélem jó helyen járok. Mivel nem bízok a fiókosokban ezért roppant fontos kérdésem lenne. :D

Most a BudapestBanknál vagyok (HelloBB) dombornyomott mastercardom van átnyergelnék a CIB-hez ők a diák csomaghoz un. VISA Inspire kártyát adnak. Ez pontosan mit takar? Fogok vele tudni rendesen neten fizetni mint eddig? (Ali,Ebay,PayPal egyéb külföldi webshopok) Vagy esetleg úgy járok mint a régi maestrommal és csak hazai bolt fogja elfogadni.

Köszi! :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#9879) Peter.70 válasza Micsurin (#9878) üzenetére


Peter.70
őstag

Szerintem igen. Sőt elvileg még jobban is fogsz járni, mert a Visa USD elszámolású ( egyszeres konverzió lesz ), A MC EUR alapú ( kétszeres konverzió )

(#9880) Micsurin válasza Peter.70 (#9879) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi :R , az az elektronikus szó viszont nem értem mire akar ott utalni a kártyanevében akkor.

Amiatt fogtam gyanút, újra mert lemaradt: VISA Inspire elektronikus bankkártya.

Furcsán hülyeségen rugózok gondolom... de lassan többet vásárlok kintről mint idehaza. :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#9881) Nordik


Nordik
őstag

Kaptam az osztrakoktol gyorshajtás miatt levelet. 45eurot kellene elutalnom valami Sepa átutalással. IBAN, BIC illetve azonosító számot amit gondolom a kozlemenybe kell írnom. Hogyan tudom ezt a legegyszerűbben megtenni? Itthonról is tudok utalni vagy menjek be a bankba? CIBes vagyok.

(#9882) Peter.70 válasza Micsurin (#9880) üzenetére


Peter.70
őstag

Az gyakorlatilag azt jelenti, hogy nem dombornyomott.

(#9881) Nordik: Ez ugyan a Raiffeisené, de szerintem a lényeg mindenhol ugyanaz

Azt nem tudom, hogy internet bankon keresztül indithatsz-e nemzetközi utalást

[ Szerkesztve ]

(#9883) Nordik válasza Peter.70 (#9882) üzenetére


Nordik
őstag

Mobilalkalmazasbol ahogy néztem nem lehet. Lehet bankba lenne a legegyszerűbb bemenni, csak ott félek felszamolnak valamilyen kezelési költséget.

(#9884) kerxy válasza Nordik (#9883) üzenetére


kerxy
senior tag

Sima deviza utalásnak kéne lennie, nem a közleménybe kell az IBAN, hanem utaláskor kell megadni. Mobilappokon nem jellemző hogy van, de netbankban szokott lenni ilyen opció (erste, otp, bb tuti van).

(#9885) Peter.70 válasza kerxy (#9884) üzenetére


Peter.70
őstag

+1 :K

(#9886) bazsimano válasza Nordik (#9881) üzenetére


bazsimano
őstag

lehet erdemes lenne transferwiset vagy currency fairt hasznalnod. joval kedvezmenyesebbek a szolgaltatasai. utalsz forintot annyi amennyi szukseges es megadod hova utalod es ennyi...

(#9887) .tnm válasza Nordik (#9881) üzenetére


.tnm
addikt

Én ezeket transferwise-zal fizettem. Bankomnál 3000Huf lett volna csak az utalás darabonként (minimum összeg), TW-nál <300 Ft-ra jött ki. Van közlemény rovat TW-nál is.

Elég rég utaltam, nem reklamáltak eddig, hogy ne kapták volna meg. Sőt mivel én reklamáltam, hogy miért egyesével küldik ezeket, majdnem egy hónap eltéréssel --miközben 7 percen belül készült a két nyertes fotó--, rákérdeztem, hogy várható-e még több is a kettő között, esetleg minden másodperce küldenek egyet. És teljesen korrekten válaszoltak, hogy nem és ott se panaszkodtak, hogy az előzőt nem kapták volna meg.

Abba nem is megyek, hogy az elsőt 46km/h-ra kaptam, mert egy laza vacsora után elfelejtettem, hogy az egész városban (Bad Ischl) 30-as korlátozás van (mellesleg a trafi egy 10+-os emelkedő után volt), a másikat meg 61km/h-ra 50-es korlátozásnál. Persze én voltam a hülye (...hogy nyáron turista célpontra mentem osztrákokhoz. ...Waze nélkül.)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#9888) polonic


polonic
félisten

El sem hiszem. A netbankban és a mobil app-ban is látszódik a társkártya. Most már csak meg kell érkeznie.
Sokáig tartott azért. Jó nagy negatívum ez a Budapest banknak.

(#9889) Nordik válasza .tnm (#9887) üzenetére


Nordik
őstag

Felhívni egyébként nem érdemes őket nyelvtudás nélkül? Csak mert kaptam egy kitoltendo papírt is amibe leirhatom, hogy ki vezette az autót stb. Nem teljesen tiszta, de ha befizetem a kért összeget akkor ezzel nem kell foglalkoznom ugye?

(#9890) bazsimano válasza Nordik (#9889) üzenetére


bazsimano
őstag

gondolom ez ugyanaz nagyjabol mint itthon...
szerintem utaljad at az osszeget es feljtsd el...tartsd be a sebessegkorlatot aztan nem lesz ilyen ;)

(#9891) .tnm válasza Nordik (#9889) üzenetére


.tnm
addikt

Keress rá, elég sok helyen leírják a neten, de a lényeg. Ha Te vezetted az autót egyszerűbb befizetni és elfelejteni, mint a másikat utat bejárni. Igen, ha fizetsz, akkor nem kell nyilatkozni semmit arról, hogy ki vezetett stb.

Én nem beszélek németül, ezért angolul írtam egy e-mailt. Angolul kaptam a választ is.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#9892) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ma próbáltam felvenni pénzt a kártyámmal Magyarországon beül több automatából is de sajnos nem sikerült.
Beütöttem a kódot, majd mikor kérte hogy mennyi összeget szeretnék felvenni, beírtam és kiírta hogy sajnos ezt a tranzakciót nem tudja végrehajtani.

A hónap elején még tudtam pénzt felvenni.
A kártyámat internet bankon keresztül csekkoltam és azt írja hogy aktív.
A számlán van pénz. Jóval több mint amennyit szerettem volna levenni.
A kártya limit is jóval magasabban van mint amennyit szerettem volna felvenni.
Maga a kártya sincs lejárva.
Hányszor lehet rosszul beütni a kódot ? Ha átlépem ezt a számot akkor mi fog történni ?

Szerintetek mi lehet a probléma?

Ja igen, Cib Visa Inspire

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#9893) bazsimano válasza Directors (#9892) üzenetére


bazsimano
őstag

Hany automataba probaltad? Nem.lehet h veletlenul pont egyikbe sem volt annyi?
Nem a pinnel lesh a gond hiszen ha eljutottal addig h beirjad az osszeget akkor az azt jelenti h jo volt a kod.
Probalj egy 1000est kivenni :)
Ha az sem.megy akkor lehet h erdemes ugyfelszolgalatot felhivni hatha tudnak valami okosat mondani.
Nagyon sok egyeb otletem nincsen.
Ha tobbszor elrontod a pinf akkor ha jol tudom be is szippantya a kartyadat...

(#9894) Directors válasza bazsimano (#9893) üzenetére


Directors
senior tag

4 automatában próbáltam. 2 OTP, 1 Pátria, 1 Unicredit. Ha jól emlékszem.
Rendben, megpróbálom az ezressel holnap.
:R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#9895) bazsimano válasza Directors (#9894) üzenetére


bazsimano
őstag

de mondom ha nagyon nem megy es tenyleg minden limit rendben van...napi limit es egyebek, akkor azert erdemes megereszteni egy telefont a bank fele, ha nincsen a kozelben fiok!

(#9896) Nordik válasza Directors (#9892) üzenetére


Nordik
őstag

OTP csak 100ezret enged felvenni nem saját kártyával. Többi bank automatajanal is van idegen kartyaknal limit, de nem tudom mennyi.

(#9897) RR-13


RR-13
őstag

Valaki tudja esetleg, hogy a KH Bankban, ha holnap befizetjük a pénztárban más bank hitelkártyájával a fennálló tartozást, akkor az kártyás vásárlásnak számít -e?
És mivel holnap van a befizetési határidő, ezért úgy veszik -e figyelembe, hogy teljesítettük a befizetést határidőre? :F Köszönöm. :U

(#9898) Directors válasza bazsimano (#9895) üzenetére


Directors
senior tag

Rendbe! Így fogok tenni ha nem fogom tudni felvenni a pénzt.

Nordik 100 ezer alatt szerettem volna felvenni.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#9899) Davidkoma válasza Nordik (#9896) üzenetére


Davidkoma
tag

~3 éves cikk, de talán még aktuális:
Egy művelettel felvehető összeg /saját és idegen/ ATM-automatákból:
[link]

(#9900) dptrsk válasza RR-13 (#9897) üzenetére


dptrsk
addikt

Pénztári készpénzfelvétel lesz!!!

Szerintem azonnal megjelenne, vagy pár percen belül

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.