Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) Hintalow válasza tboy93 (#9050) üzenetére


Hintalow
senior tag

A meghatalmazottak a saját adataikat jellemzően módosíthatják, számlacsomagot váltani, meg mittomén komplett sms szolgáltatást lemondani/bekapcsolni meg gondolom nem naponta rohangáltok fiókba :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#9052) tboy93 válasza Hintalow (#9051) üzenetére


tboy93
nagyúr

Persze, nem naponta, de ha modositas kéne véletlenül akkor ne kelljen mar elrancigalnom a parom (+ a gyereket nyilvan). Na mindegy keresgelek, a granit digitalis csomagjat javasoltak egy masik topikban.

(#9053) Hintalow válasza tboy93 (#9052) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ha alapból te leszel a számlatulajdonos, akkor aztán sehová nem kell elrángatnod a párod, bármit el tudsz intézni.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#9054) axioma válasza tboy93 (#9050) üzenetére


axioma
veterán

Bocs, nem lapoztam, targytalan.

[ Szerkesztve ]

(#9055) KTU válasza Alg (#9048) üzenetére


KTU
addikt

Regisztrálsz Revolut fiókot és TransferWise Borderless account-ot.
Igényelsz mindkettőhöz kártyát ingyen.
(Revolut VISA, TransferWise MasterCard)
2 fajta kártya, 2X 200 EUR felvét havonta ingyen.

A Ft-ot TransferWise-ra utalással vagy HUF bankkártyáról töltöd, átváltasz akármennyit (amennyi kell),
költöd a TransferWise kártyádról, de ezt a kártyát add hozzá a Revolut-hoz, és EUR-t, tölts a Revolutra.
Akár lehet még egy, Monese, csináld ugyanúgy mint fentebb írtam a Revolutra.
Ez is ingyen küldi a kártyát.
Mindet menedzselheted telefonról.
Kártyás töltés azonnali, utalás pár óra, banki órákban.
És nem mellesleg nagyon jó árfolyamon vált Revolut, TransferWise.
5 - 10 nap alatt itt vannak a kártyák.

Minek ennyi kártya?
Nem egy darab kártyát kell megadni mindenhova, akár netes vásárlásnál, mert ha valahol gond van, letiltod, aztán sehol nem tudsz fizetni, míg meg nem oldódik a probléma.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#9056) betyarr válasza KTU (#9055) üzenetére


betyarr
veterán

de ezt a kártyát add hozzá a Revolut-hoz, és EUR-t, tölts a Revolutra.

ez miért fontos lépés?vagy ha a tw valamiért nem működik,akkor ott van helyette a revolut?

(#9057) KTU válasza betyarr (#9056) üzenetére


KTU
addikt

Igen.
ill. így tudsz olcsón pénzt küldeni másik kártyákra. (Simple akciót leszámítva, mert az most ingyen van, cserébe lassú, több nap).
plusz:
2 fajta kártya, 2X 200 EUR felvét havonta ingyen.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#9058) Alg válasza KTU (#9055) üzenetére


Alg
veterán

Köszi!

Ha jól értem ezek közül elég az egyik nem? Ha valamiért le kell tiltani akkor még mindig ott van a magyar bankkártyám, az amex vagy barátnőm kártyája.

Társkártyát lehet ezekhez igényelni?

Szerk: ezek ugyebár prepaid kártyák, van mögöttük bármilyen betétvédelem vagy hasonló?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9059) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Cetelem NetBank -ba próbáltam regisztrálni, de az ügyfél azonosítóra azt a választ kapom, hogy nem megfelelő. Ez szerepel a havi megtakarítási számlakivonaton, az alapján próbáltam. Másoknak sikerült esetleg?

(#9060) Alg válasza Alg (#9058) üzenetére


Alg
veterán

Még valami, kicsit utánaolvastam:

Jól értem, hogy ha igénylek egy visszatérítős hitelkártyát és arról töltöm fel a TW-t, akkor még a visszatérítést is megkapom rá mivel kártyás vásárlásnak könyveli el? :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9061) Predator2 válasza Predator2 (#9045) üzenetére


Predator2
addikt

erre valaki?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9062) polonic válasza Brave_86 (#9059) üzenetére


polonic
félisten

Az nem a takarékszámlahoz váló. Az majd csak október 13-tól lesz.

(#9063) Brave_86 válasza polonic (#9062) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Ja értem, benéztem, köszi az infót. mondjuk kiírhatnák oda is ;]

(#9064) axioma válasza Alg (#9060) üzenetére


axioma
veterán

A legtobb visszateritos hitelkartya szabalyozza, hogy milyen merchant ID eseten ad visszateritest. Talan a KH 2%-os kartyaja ami me'g nem, es talan az oney/auchan kartya, most fejbol nem jut eszembe mas ilyen, talan a tobbiek ki tudjak egesziteni. Ami biztos nem ad ilyenre: BB, Erste, Raiff, OTP, CIB. (Esetleg fhb-t erdemes me'g meg MKB-t ha van mar visszateritosuk megnezni, aztan kb. ki is fujt a piac.)

(#9065) Brave_86 válasza Brave_86 (#9063) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Elég hamar kaptam választ. Visszaigazolásban 15 napon belül írták, hogy válaszolnak. Azért is tettem fel itt is a kérdést.

A következő választ kaptam: :F

2018. szeptember 04-én küldött elektronikus levelére hivatkozva tájékoztatjuk, hogy Bankunknál jelenleg nincs lehetőség a NetBank felületén keresztül takarékszámla ügyintézésre, valamint a számlakivonat elektronikus úton való továbbítására.
Takarékszámla ügyintézéssel kapcsolatban addig is munkatársaink készséggel állnak rendelkezésére 9 és 17 óra között a 06-1-458-6070-es telefonszámon.
Bízunk jövőbeni sikeres együttműködésünkben:
Magyar Cetelem Bank Zrt
Ügyfélszolgálat

(#9066) polonic válasza Brave_86 (#9065) üzenetére


polonic
félisten

Itt írnak róla bal oldalt lentebb.

(#9067) vnorbi válasza axioma (#9064) üzenetére


vnorbi
aktív tag

És olyat is lehet hallani, hogy egyes bankok készpénzfelvételnek könyvelik, úgyhogy nemcsak nem jár visszatérítés, hanem azonnal ketyeg rá a kamat.

Most mintha egyszerűsödött volna a kártyás tranzakció a TW felé, de régebben eleve magasabb díja volt a hitelkártyás befizetésnek a debit kártyáshoz képest. Lehet, hogy most is így van, csak a főoldalon ezt eltakarják. Egyikkel sincs tapasztalatom, mert esetemben mind drágább, mint beutalni az összeget, de ilyenekre érdemes felkészülni, hogy ne legyen pofára esés.

(#9068) axioma válasza vnorbi (#9067) üzenetére


axioma
veterán

tw-ben nincs tapasztalatom, egyszer hasznaltam eletemben utalassal, szamlajukrol passz
Azert kp-felvetnek nem hiszem hogy tekinthetik. Szedd ki beloluk az MCC kodot es kerdezz ra a bankodnal...

(#9069) Brave_86 válasza polonic (#9066) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Igen, már tudom.
Csak ezt megemlíthette volna a válasz e-mailben is. :)

(#9070) jezsu1998


jezsu1998
csendes tag

Sziasztok!

Az N26 bankkal kapcsolatban kérdeznék, hátha olvassa valaki, akinek van velük tapasztalata.
Jelenleg Németországban dolgozok, és van egy bankszámlám az N26-nál.
Azonban, lehetséges hogy a közeljövőben haza fogok költözni, és szeretném megtartani a számlát.
Ugye otthon nem nyújtanak szolgáltatást hivatalosan jelenleg. Így nem vagyok benne biztos, hogy hazaköltözés esetén megtarthatom-e.
Az honlapjukon nem találtam infót, ezzel kapcsolatban. A neten pedig a következőket:

http://nemetorszagi-magyarok.de/hasznos/banksz%C3%A1mlanyit%C3%A1s-n%C3%A9metorsz%C3%A1gban

https://www.reddit.com/r/number26bank/comments/8k4rwk/beware_if_you_change_countries_you_could_lose/

Főleg a második miatt a belsős chaten nem szeretnék, erről érdeklődni.

Valakinek volt, ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Tudtok valamilyen információt?

Köszönöm a válaszokat! :)

(#9071) Brave_86 válasza Met (#9018) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Egyszer használatos jelszó generálása 1 login alatt, csak 1x lehetséges a frissítés óta. Ez így marad? Köszönöm a válasz!

A fejlesztő válasza:
Kedves Ügyfelünk! Köszönjük észrevételét. Hamarosan elérhető lesz az új kód generálása gomb. Üdvözlettel, CIB Bank

(#9072) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

K&H-nál van virtuális bankkártya vagy webkártya, vagy valami hasonló?
Nem igazán találok semmit, csak más bankoknál.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#9073) maestro87 válasza Czimby (#9072) üzenetére


maestro87
őstag

K&H-s vagyok de nem tudok róla. Online vásárlási limitet viszont be lehet állítani mobil app-ban is, és akkor nem tudják lenyúlni a pénzt, de le is lehet tiltani az internetes tranzakciókat.

(#9074) Met válasza Brave_86 (#9071) üzenetére


Met
nagyúr

:R

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9075) Czimby válasza maestro87 (#9073) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi!

A limitet szoktam állítgatni, de azt hittem az egyik legnagyobb bankan csak van ilyen szolgáltatása,
ha már több kis banknál is elérhető.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#9076) Davidkoma válasza Czimby (#9075) üzenetére


Davidkoma
tag

Csak volt ilyen szolgáltatása. Sok évvel ezelőtt.
Nekem nem volt még akkoriban, mire szerettem volna, akkor meg már megszüntették.

(#9077) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítségre szorulnék. A barátnőmmel nyitnánk közösen egy folyószámlát, amiről fizetnénk a rezsit, meg a többi közös dolgokat, kettő bankkártyára lenne szükség. Milyen bankot ajánlanátok ehhez?
Szerintem kb. olyan max 100e forint kerülne rá havonta.

Köszi előre is! :)

[ Szerkesztve ]

(#9078) dptrsk válasza freaghill (#9077) üzenetére


dptrsk
addikt

Gránit Digitális?

(#9079) freaghill válasza dptrsk (#9078) üzenetére


freaghill
őstag

Köszi, megnézem! :)

(#9080) freaghill válasza dptrsk (#9078) üzenetére


freaghill
őstag

Ahogy nézem ők Budapesten vannak csak. Mi történik, ha valami miatt intézkedni kéne, probléma adódik?
Nem célszerűbb olyat nézni ami a környéken van? Konkrétan Szombathelyről lenne szó.

(#9081) Sanyi.mTs válasza freaghill (#9077) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

most milyen bankoknál vannak a számláitok?
mert akkor azok kilőve.

(#9082) freaghill válasza Sanyi.mTs (#9081) üzenetére


freaghill
őstag

K&H-nál van ő, én pedig egy videó Takarékszövetkezetnél.

(#9083) dptrsk válasza freaghill (#9080) üzenetére


dptrsk
addikt

Van telefonos bank, videobank és szabad formátumú levél is.
Szerintem a Gránit stabilabb, biztonságosabb, mint egy helyi kis takarék.

Egy nagyobb bank ilyen kis forgalomra nem kínál versenyképes számlát, havi 100e forint, ráadásul nem munkabérként jönne.

(#9084) Brave_86


Brave_86
aktív tag

CIB-nél számlára, kp befizetésnek van díja? (nem érme, annak van úgy láttam)
Esetleg automatánál lehetséges? Ott van kezelési költség? :R

Szerk
Készpénzbefizetés bankfiókban 0 Ft
- 50 db érme befizetése felett az érmefeldolgozás díja 3,39%

[ Szerkesztve ]

(#9085) noorbertt válasza dptrsk (#9083) üzenetére


noorbertt
őstag

Ahogy néztem közép erős (4-600) állandó bejövőre sincs sokkal jobb ajanlatok. :( Kicsit fura ezek a magyar bankok.

(#9086) axioma válasza noorbertt (#9085) üzenetére


axioma
veterán

Granitot nem ismerem, de erre pl. ott van a Raiff premium gold 2.0, ha egyosszegben min. 400e erkezik, akkor a kovetkezo fizetendoid vannak:
- mobilbank, ha kersz
- hitelkartya, ha kersz
- masodik evtol "kpfelvevos" kartya dija, ha elozo evben _osszesen_ (minden kartya) nem volt felmilla koltes
Nincs tr.dij, full ingyen utalsz barmennyit, nincs havidij (csak ha kersz papirkivonatot akkor lehet hogy van), nincs csopbesz dij (bar en azt a visszateritos hitelkartyara raktam), es vagy bejelented a 150e-et vagy 4 kivet sajat automatabol ingyenes. Dev.szamla vezetese ingyenes, de hozzaferni az mar nem annyira.
Hatranyok:
- kartya napi(!) kp-felvet max. 300e
- kartya napi(!) vasarlasi darabszam max. 15 (7 szamjegyu kerettel rendelkezo hitelkartyan is, osszegfuggetlenul, egyszer paypal-on 1-2 dollaros vackokkal kiutottem)
- netbankban a szamlatortenet a jovoben teljesitendokkel kezdodik, nekem sok allando atutalas van, es nem kapcsolhato ki (fejlesztesi igenykent mar 1+ eve bekuldve)
Ket user sajat jelszavakkal hozzarendelheto, ellenben a hitelkartya csak annal latszik, akie.

[ Szerkesztve ]

(#9088) polonic válasza axioma (#9086) üzenetére


polonic
félisten

Én használom a mobilbank alkalmazást és semmi költsége nincs.

(#9089) axioma válasza polonic (#9088) üzenetére


axioma
veterán

Az mas, akkor en hasznaltam rossz kifejezest. A kartya/szamlamuveletekrol ha akarsz sms-t, legyen mondjuk mobilinfo (bar ott mar soxor aktiv muveleteket is beleertenek), annak van dija. En ezert nem kertem.
A mobilalkalmazas az letezik (bar szukitett funkcionalitas a web-es belepeshez kepest), annak tenyleg nincs, en is hasznalom.

[ Szerkesztve ]

(#9090) betyarr


betyarr
veterán

ugyebár a külföldi vásárlásoknál dupla konverzió van: egyszer a bank vált,egyszer meg a kártyatársaság.a banki váltás oké,hogy deviza eladási árfolyamon megy,de a kártyatársaság mi alapján vált?néztem a mastercard currency converterét,de valami "bank fee" adatot is kér kötelező jelleggel.ez speciel nem tudom mit takar pontosan.

(#9091) szabogabor10 válasza betyarr (#9090) üzenetére


szabogabor10
veterán

Írj be 0-t oda. Egyébként ez alapján vált a kártyatársaság, jó helyen keresgélsz.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#9092) betyarr válasza szabogabor10 (#9091) üzenetére


betyarr
veterán

Írj be 0-t oda.

kösz,ez eszembe sem jutott.
de egyáltalán miért kéri a "bank fee"-t?ráadásul kötelező mezőnek van jelölve...

(#9093) szabogabor10 válasza betyarr (#9092) üzenetére


szabogabor10
veterán

Vannak bankok, akik számolnak fel ilyen díjat külföldi vásárlásoknál.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#9094) hm15 válasza szabogabor10 (#9093) üzenetére


hm15
senior tag

*szerk: nem válasznak szántam.

Sziasztok!

ERSTE ATM-en keresztül fizetnék be pénzt vagy egyszerűen lekérdezném az egyenlegem, de a folyamat végén kidob hibás PIN-re hivatkozva. Teljes folyamat:

Kártyát bedugom, Pin kódot beírom, ami után az ATM kiírja a nevem és feldobja a kártyás lehetőségeket, mint befizetés, kifizetés, egyenleg stb stb. Ezután akármelyik folyamatot indítom, a végső jóváhagyáskor PIN hibára hivatkozva elutasít. A kártya új, de interneten aktiválva van, befizetési nyilatkozat rendben.

Hétfőn nyilván felhívom őket, de elég furcsa hiba, úgy gondolom ha eleve rossz PIN kódot adnék meg, tovább sem engedne. Mit gondoltok miért lehet?

[ Szerkesztve ]

(#9095) KTU válasza hm15 (#9094) üzenetére


KTU
addikt

Nem azonnal fut hibára más PIN beütés után, (nem olyan mint pl. SIM pin), hogy tovább se mehetsz.
OTP ATM ugyanígy jártam, 3. vagy 5. után el is vette az otp kártyát.
Elfelejtettem a pint, na jó igazából összekevertem a másik kártyáéval. :D
Nincs plusz költség, csak pár hét míg átvehettem vidéken fiókban.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#9096) hm15 válasza KTU (#9095) üzenetére


hm15
senior tag

Magyarul olyan hülye vagyok, hogy rosszul írtam fel magamnak a levélben kapott PIN-t. Úristen, van itt agyonlövöm magam szmájli? :B Azért köszönöm a választ.

(#9097) KTU válasza hm15 (#9096) üzenetére


KTU
addikt

Használtad már bárhol máshol ahol kértek pin kódot?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#9098) hm15 válasza KTU (#9097) üzenetére


hm15
senior tag

Még nem. Kártyadíj és SMS szolgáltatás díj levonás történt a számlán, amit szerettem volna ATM-en keresztül feltölteni. Kártya neten aktiválva, és elvben egy egyenleg lekérdezés mintha kellett volna, de az se megy.

[ Szerkesztve ]

(#9099) KTU válasza hm15 (#9098) üzenetére


KTU
addikt

Előfordulhat hogy rossz a kártya, vagy csak rossz pin-t mellékeltek.
Bankfiókba mennék a problémával.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#9100) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Amennyiben bankkártyával egyenlítek ki egy (mondjuk) hotel foglalást, aminek €-s ára van (Spanyolország), azt nem középárfolyamon kéne számolni? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.