Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) INGJOKE válasza nimfas (#9500) üzenetére


INGJOKE
veterán

Köszi ez jó hír akkor ráérek még gondolkozni, bár ha jól néztem 19/5 a bank kártya lejárta. A hitel kártya az 20/5. 😀

(#9502) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Sziasztok!

Mit tudtok, mennyire tesztelik az azonnali utalást a bankok?
Elvileg Január 1-től tesztüzem van. Ez mit takar?

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#9503) dptrsk válasza kakuk.tamas (#9502) üzenetére


dptrsk
addikt

Azt hogy teszt utalásokat csinálnak teszt számlákon.

Nem éles rendszeren tesztelnek... Szép is lenne, ha élesben derül ki valami kritikus hiba...

(#9504) ngaba válasza Oliverda (#9497) üzenetére


ngaba
aktív tag

A hitelkártya rendszer tényleg vicc, de a tranzakciós költséget valóban 0,2%-ra csökkentették január elsejétől (smart csomagnál). Ez kis összegeknél nem jó nekünk, nagyobbaknál még bukhat is rajta a bank...

A cib econál és a rafinál viszont a törvénynek megfelelően változott a tranzakciós illeték (20e felett 0.3%).

[ Szerkesztve ]

(#9505) Oliverda válasza ngaba (#9504) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem én emiatt is tesztek egy panaszt, hisz a hiba miatt napok óta nem lehet rendeltetésszerűen használni a szolgáltatásukat.

A Net számalcsomag kondíciójában még 0,3% szerepel, de akkor csak lusták voltak még kitenni a frissebbet. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9506) Fandango válasza Oliverda (#9505) üzenetére


Fandango
veterán

Kint van a legfrissebb ahol már 0,2% szerepel, OTP topikban linkelték nekem is.

(#9507) INGJOKE válasza nimfas (#9500) üzenetére


INGJOKE
veterán

Kérdeztem az NN-es haverom, Ő még nem hallott róla, hogy még lesz hosszabbítva a Privilégium. 😀

(#9508) Flinter válasza INGJOKE (#9488) üzenetére


Flinter
tag

Tévedés, hogy a VISA mindig dollár alapú elszámolású. Ez minden banknál más lehet (Nyilván nálunk EUR v. USD) Az ERSTE esetében pl. EUR. Az azonban igaz, hogy az ERSTE + VISA kártya kombináció elég kedvező árfolyamon (a VISA-én) váltja a külföldi pénznemű kártyatranzakciókat. Szemben pl. az ERSTE + Mastercard kombinációval, vagy a legtöbb magyar bank legtöbb bankkártyájával.

(#9509) INGJOKE válasza Flinter (#9508) üzenetére


INGJOKE
veterán

Aham akkor ez csak régen volt így. Az árfolyam viszont tényleg tűrhető, a többi bankot ilyen szempontból kevésbé ismerem. Bár a nő az Otp-be azt mondta konkrétan nem tudják megmondani milyen árfolyamon váltanak, mert az csak másnap derül ki. Kabaré...😀

(#9510) polonic


polonic
félisten

A MÁK-nak az új hirdetményében az van, ha saját tulajdonú számla esetén utalunk kiutalást, akkor 0 % a tranzakciós illeték.

[link]

Ez elég jó hír. Ezt nem is nagyon híresztelték.

(#9511) Zoona


Zoona
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg két banknál is van csomagom K&H minimum plusz (ezt használom én és a fizum is ide jön) illetve egy OTP Prémium+ (amin volt megtakarítás). A megtakarítást kivesszük az OTP-ből és jelezte a hölgy, hogy ha átviszem oda a fizetésemet akkor megtartható a Prémium+ kategória. Jelen esetben az havi 1.000 HUF + a MC kártya éves díja lenne ami összesen vagy 20 ezer/év lenne.

Nézem a K&H-s csomagom, ahol egy Vise electron kártyám van (minden igényemet kiszolgálja boltokban+netes vásárlásra használom illetve külföldön sem volt még baj) - elvileg a csomag feltételeinek megfelelek így a számlavezetésem 0 HUF/hó - de mégis látok az e-bankban K&H mobilinfo üzenet díjat aminek 0 HUF-nak kellene lenni de mégis levesz, gondolom mivel hóról hóra változó, így SMS-enként vesz le valamit. De sosem volt több kb. havi 400 HUF-nál a vezetésem.

Igazából a kérdésem az lett volna, hogy megérné-e átrakni OTP re a fizumat így megtartva a prémiumot, de most látva, hogy az OTP évi 20ezer jócskán több lenne mint a 12x400HUF kb. De ezt a mobilinfo akkor is érdekes, nem értem miért vonnak le ha a minimum plusz-nál ingyenes.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#9512) dptrsk válasza Zoona (#9511) üzenetére


dptrsk
addikt

A mobilinfo mint szolgáltatás ingyenes, de a mobilinfo üzenet díj az SMSek után felszámított díj.

(#9513) RR-13 válasza INGJOKE (#9507) üzenetére


RR-13
őstag

Szia. Pedig meg van már hosszabbítva hirdetményileg is, amit 2018.12.17. napján kiírtam ide, itt :
[#9386:Hsz.]

(#9514) INGJOKE válasza RR-13 (#9513) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szuper én el hiszem és meg is néztem...:D

(#9515) axioma válasza bazsimano (#9490) üzenetére


axioma
veterán

Na akkor most mar a 120 forint sincs sajat szamlanal...

(#9516) Met


Met
nagyúr

A CIB alkalmazás másnál is be van lassulva?
Lassan tölt be pin beírás után, néha hibát dob az alkalmazáson belül navigálás közben.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9517) Sanyi.mTs válasza Met (#9516) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nekem most jó.
hétvégén voltak hasonló gondjaim (belépés, utalás beállítás, bankkártya keret állítás)

(#9518) Met válasza Sanyi.mTs (#9517) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem most is csinálja, 3-4x bekapcsolna már a képernyőzár és rendszerhiba, próbáljam később.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9519) Gedeon31 válasza Met (#9518) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nálam is volt délután ilyen,de egész hétvégén lassú volt.

(#9520) beholder00


beholder00
tag

Ez a hitelkártya igénylés egyre jobban érdekel, főleg a DKJ miatt.
Ha jól értem, vehetek havonta x összegben DKJ-t, amin nem nyerek, de nem is bukok, ellenben (gondolom?!) költségként látszik a hitelkártyán, ami meg némileg hoz vissza. Hol lehet ezt pontosan intézni, vagy neten keresztül is lehet venni DKJ-t? Vmennyire átfutottam de nem minden világos, részletesen át kell olvasni
Azt írja, hogy adóköteles: A kamatjövedelem után az adó mértéke az Szja tv. jelen Ismertető kiadásának napján hatályos rendelkezése szerint 15%, de gondolom DKJ-ra ez nem vonatkozik, mivel nem nyerek rajta akkor ez már pipa.
Likviditási Diszkont Kincstárjegy klasszikus aukcióra alkalmanként, az ÁKK Zrt. külön döntése alapján hétfőn
Alanyi jogon van, elvileg mindenki veheti adhatja, elsőre díjjak nincsenek, a fent linkelt 120ft-s tranzakciós díj sincs már, ha jól értem 10.000ft-os címletekben lehetne vételezni.
Tényleg első gyors átolvasására ennyi, de ha vki jártasabb a témában akár itt akár várnám a privát üzenetét:)

Az érvényes ismertető

(#9521) vnorbi válasza beholder00 (#9520) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Biztos vagy benne, hogy jól jársz azzal, ha semmi hozamért utaztatod a bank pénzét oda vissza? Még ha most ez az egész ingyen is van, a bankok többsége nem ad visszatérítést államkincstári vásárlásokra.

(#9522) beholder00 válasza vnorbi (#9521) üzenetére


beholder00
tag

Igen, erre kíváncsi vagyok én is, hogy miként van elszámolva ez, egyáltalán, hogy lehet-e hitelkártyával vásárolni. Budapest bank-os jóljáró csomagot kötnék és ott csak egyéb vásárlásként van feltüntetve amiből lehetne pénzt visszakapni.

(#9523) vnorbi válasza beholder00 (#9522) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ha egyértelműnek látod, hogy jár rá, meg esetleg valaki meg is erősít benne, akinek már van ilyen, akkor hajrá. Meg esetleg abban a dokumentumban, amit nézel, keress rá az "államkincstár" szóra, mert simán van olyan, hogy az egyik bekezdésben mindenre megadják a visszatérítést, két oldallal később meg felsorolják, hogy kivéve...

Állampapírt biztos, hogy lehet venni hitelkártyával is interneten, vásárlásnak számít, de tényleg egyre nehezebb megtalálni azokat az utakat, ahol ez önfinanszírozó tud lenni, és még keresni is lehet rajta.

(#9524) dptrsk válasza beholder00 (#9520) üzenetére


dptrsk
addikt

Jelenleg nem nagyon van ilyen újonan igényelhető hitelkártya.

OTP Bonus 2018.01.13 után igényelt kártyáknál MÁKra 0%-ot ad
K&H 2018.10.05 után igényelt kártyákra nem biztosítja, a korábban igényelt kártyákat pedig felmondja vagy át lehet térni az új konstrukcióra
Takarék Bank(FHB) a honlapon kiemeli, hogy MÁKra 0%
Budapest Bank hirdetményben zárja ki.
Erste nem ad pénzügyi instrumentumokra
Raiffeisen nem ad pénzügyi szolgáltatókra visszatérítést
MKB pénzügyi instrumentumokra nem ad
UniCredit pénzügyi szolgáltatásokra nem ad

CIB: "A promócióban Vásárlásnak minősül, ha a promócióban résztvevő kártyabirtokos a bankkártyát áruk megvásárlására és/vagy szolgáltatások igénybevételére használja, azaz az áruk és szolgáltatások ellenértékét kifizette és az áruk és a szolgáltatások ára forintban kerül meghatározásra. Nem minősülnek bankkártyával történő vásárlásnak a készpénzfelvételek, illetve az egyéb, bankkártyához kapcsolódó szolgáltatások díjai."
Oney: 10 pont minden elköltött 1000 forint után, nem találtam kizárást, de ezek a pontok csak Auchannál felhasználhatóak
Cetelem: nem találtam kizárást

A CIB,Cetetlem és Oney hármasról tudni kellene, hogy valóban adnak pénzügyi instrumentumokra elköltött pénzre vagy sem.

(#9525) axioma válasza dptrsk (#9524) üzenetére


axioma
veterán

A cib az ujra lehet, hogy ad, a regin amit regebben hasznaltam ra tuti hogy kizarta, de ezt ma vagy holnap meg fogom tudni, megyek hozzajuk ugyis mert valtani szeretnek.
Oney 100% hogy mukodik, es nekunk me'g az otp Bonuszon is, amit az amexbol csinaltak.
Cetelem per pill passz, pedig ferjemnek van, majd rakerdezek. Tesco hitelkartyajahoz is szokott penz-bon jonni, de az lehet hogy mar nem MAK-os vasarlasbol, vagy itt is az szamit hogy baromi regi igenyles (2008 elotti szerintem).

(#9526) dptrsk válasza axioma (#9525) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha a Tesco BudapestBank, akkor ők 2018.10.29től kizárták az összes hitelkártyára, előtte kártyánkénti kizárás volt.

(#9527) axioma válasza dptrsk (#9526) üzenetére


axioma
veterán

Ja az viszonylag friss valtozas, amit nem vettem eszre, akkor az sincs.

(#9528) beholder00 válasza dptrsk (#9524) üzenetére


beholder00
tag

Köszönöm és (#9525) axioma-nak is , elég pontos választ kaptam :)

[ Szerkesztve ]

(#9529) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!

Nyitottam egy számlát a CIB-nél és telepítettem, regisztráltam a mobil alkalmazást még az ügyintézővel. Működik is, semmi probléma.
Viszont nem értem, hogyan működik a gyakorlatban és mennyire biztonságos. Ugye egy általam megadott PIN kóddal tudok belépni az alkalmazásba, mi van akkor, ha valaki kitotózza a PIN kódomat a saját mobil eszközén? Gondolom, hogy ez nem lehetséges, csak nem értem a mikéntjét. :)

A kérdés természetesen azokhoz szól, akik használják ezt az alkalmazást.

(#9530) Huroq válasza Eagl3 (#9529) üzenetére


Huroq
senior tag

Ahhoz, hogy belépjen nem csak a PIN kód kell hanem az azonosítód is (amit az app megjegyzett), de ez mellett ha ezt is megtudná és másik mobilról akarna regelni, akkor egy megerősítő SMS is kellene neki ami a te mobil számodra érkezik.

(#9531) Eagl3 válasza Huroq (#9530) üzenetére


Eagl3
veterán

Köszönöm, így már világos.

Mondjuk annak is örülnék, ha majd bekerülne az arc alapú azonosítás, mert nincs a telefonomon ujjlenyomat olvasó.

[ Szerkesztve ]

(#9532) Huroq válasza Eagl3 (#9531) üzenetére


Huroq
senior tag

Ha iPhone -ról van szó, akkor a belépéshez tudja használni a FaceID -t.
Kapcsold be a biometrikus azonosítást az app beállításai között.

(#9533) Eagl3 válasza Huroq (#9532) üzenetére


Eagl3
veterán

Működik, köszönöm még egyszer. :)

(#9534) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Nem tudja valaki, hogy K&H-nál a minimum plusz számlacsomaghoz választható K&H Visa Electron és K&H Maestro betéti érintőkártyák között annyi különbség van, hogy a Maestro használható mobiltárcaként is?

Vagyis a Maestro-val is tudok pl e-bay-ről vásárolni ugyanúgy, mintha a másik kártyát választanám?

(#9535) dptrsk válasza Atomantiii (#9534) üzenetére


dptrsk
addikt

Maestro is hozzáadható PayPalhez, de van akinek nem mindig fogadja el.
Visa többnyire elfogadott.

Nekünk nem volt gond Maestroval ebay(PayPal) vásárlásnál

[ Szerkesztve ]

(#9536) headhunter válasza dptrsk (#9535) üzenetére


headhunter
addikt

Maestro kártyához a Webkártya (Virtuális) lehet MasterCard?

(#9537) dptrsk válasza headhunter (#9536) üzenetére


dptrsk
addikt

A virtuális kártyának nincs köze a betéti kártyádhoz.
Lehet Visa betéti kártyád és MasterCard virtuális, de Maestro betéti és MasterCard virtuális párosítás is lehetséges

(#9538) Atomantiii válasza dptrsk (#9535) üzenetére


Atomantiii
őstag

Értem, köszi.

(#9539) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Pár napa olvasgatok én is, hogy hol lenne érdemes bankszámlát nyitni, eddig a K&H minimum plusz számlacsomagja Visa Electron kártyával tűnik befutónak, bár gondolkozom a Gránit digitális számlacsomagon is.

Havonta érkezne a számlára minimum a minimálbér összege, nagyon ritkán átutalnék kisebb összegeket (pár ezer Ft-ot), esetleg vásárolnék kártyával belföldön, ritkán mondjuk ebay-en is vagy mondjuk csekkeket fizetném okos telefonon keresztül a csekk alkalmazással.

Melyik bankot / bankszámlát tudjátok ehhez ajánlani?

Gránit digitális csomaggal kapcsolatban lenne pár kérdésem, ezeket írják a feltételeknél:
- valamennyi készpénzfelvétel díja főkártyával bármely belföldi ATM-ből 0,60%, tehát a 150 eFt-os elvileg ingyenes felvételi összeg esetén is felszámolják a 0,6 %-ot?

- iSMS díja 0 Ft - ez a netbankba belépéshez szükséges kód küldése lenne, illetve ha valamilyen tranzakció történne vagy az ebankba belépő sms-ek lennének pl?

- nem dombornyomott főkártya elég-e itthoni netes vásárlásokhoz, esetleg ebay-hez? Milyen kártyát adnak hozzá?

(Bár még ha a dombornyomott kártyát választanám akkor is olcsóbban jönne ki, mint a K&H ha jól számoltam.)

(#9540) INGJOKE válasza Atomantiii (#9539) üzenetére


INGJOKE
veterán

nem dombornyomott főkártya elég-e itthoni netes vásárlásokhoz, esetleg ebay-hez? Milyen kártyát adnak hozzá?

Erre tudok válaszolni... neked teljesen felesleges ehhez a felhasználáshoz dombornyomott kártya. Elég egy olyan amivel lehet neten vásárolni, van cvc kódja...

(#9541) odrif


odrif
MODERÁTOR

CIB bank mai levele:

Tájékoztatjuk, hogy a pénzmosás megelőzéséről szóló törvény értelmében* másolatot kell készítenünk az Ön személyazonosságának igazolására alkalmas és lakcímet igazoló hatósági igazolványáról annak érdekében, hogy 2019. június 26. után is használni tudja bankszámláját! Ezért kérjük, mielőbb mutassa be alábbi, érvényes okmányait:

Magyar állampolgárok esetében:

Személyi igazolvány vagy útlevél vagy vezetői engedély
Lakcímkártya**

Külföldi állampolgárok esetében:

EGT állampolgárok: személyi igazolvány vagy útlevél vagy tartózkodási jogot igazoló okmány, vagy tartózkodásra jogosító okmány

Nem EGT állampolgárok: útlevél vagy tartózkodási jogot igazoló okmány, vagy tartózkodásra jogosító okmány

Okmányait
bemutathatja bármelyik bankfiókunkban,
vagy azok másolatát lehetősége van postai úton a 1536 Budapest Pf: 308. címre vagy
elektronikusan az okmanymasolat@cib.hu e-mail címre megküldeni.
Kérjük, hogy lakcímkártyájának kizárólag a lakcímet tartalmazó oldalának másolatát küldje meg bankunk részére.
Fontos, hogy amennyiben a megküldött okmánymásolatokon szereplő adatok nem egyeznek a rendszerünkben érvényesként nyilvántartott adatokkal, úgy az újraazonosítását személyesen, bankfiókban meg kell ismételni. Ebben az esetben külön értesítést küldünk.

20 éve a Prohardveren

(#9542) Met válasza odrif (#9541) üzenetére


Met
nagyúr

Még tavaly kaptam ilyen levelet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9543) Gedeon31 válasza odrif (#9541) üzenetére


Gedeon31
addikt

Elektronikusan küldöm el vajon kapok e rá valami reagálást elfogadták e így?

(#9544) Atomantiii válasza INGJOKE (#9540) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi.

(#9545) Atomantiii válasza Atomantiii (#9539) üzenetére


Atomantiii
őstag

Akkor most a gránit bank áll nyerésre, ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy van ilyen kártyája valakinek itt: GRÁNIT MasterCard Standard PayPass (nem dombornyomott) ?

Vagyis akkor egy ilyen bőven elég lenne nekem gondolom.

(#9546) dptrsk válasza Atomantiii (#9545) üzenetére


dptrsk
addikt

nekem régebben volt: paypal,ebay,aliexpress,xbox,külföldi utazás,belföld.

sehol sem volt vele gond

[ Szerkesztve ]

(#9547) Atomantiii válasza dptrsk (#9546) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi a választ.

(#9548) Fecogame


Fecogame
veterán

Ma kértem egy ERSTE Virtuális bankkártyát. Azonban az elfelejtettem megkérdezni az ügyintézőtől, hogy mi van akkor, ha erre a kártyára utalnak.

Tudja valaki a választ?

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#9549) UberMutant válasza Fecogame (#9548) üzenetére


UberMutant
őstag

a főszámládhoz van kötve, onnan veszi apénzt oda adja vissza

(#9550) polonic


polonic
félisten

Akik BB-nél hitelkeret emelést intéztek, azoknak milyen papírokat adtak a bankban? Szerződésmódosítás vagy új szerződés, bármi más?

Én 3 havi hitelesített kivonattal mentem. Az elég szerintetek?

Csak azért mert még mindig nem kaptam visszajelzést. Felhívva őket pedig nem érni el a hiteles osztályt, foglalt az összes vonal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.