Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) betyarr válasza z123456789 (#9100) üzenetére


betyarr
veterán

nem.deviza eladási árfolyam játszik,amit megtalálsz a bankod honlapján.

(#9102) z123456789 válasza betyarr (#9101) üzenetére


z123456789
addikt

És ez mióta van így, vagy...miért? Ez így nem lehúzás, kicsit?

(#9103) betyarr válasza z123456789 (#9102) üzenetére


betyarr
veterán

dehogynem,lehúzás.dehát ugyebár a "szerencsétlen" bankoknak is meg kell valamiből élni :U
ez sztem mindig így volt.legalábbis amióta külföldi fizetésre is használom a kártyát,azóta így van.sőt,ha nem eur-ban vásárolok,akkor nem csak ennyi a bukó,hanem a kettős konverzió is.ott a kártyatársaság is fog rajta.

[ Szerkesztve ]

(#9104) ElektrikusDE válasza betyarr (#9103) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Pontosítva:

Középárfolyamon zárol, majd a könyvelési napon az aktuális deviza árfolyamon korrigálja, és tudomásom szerint mindig is így volt.

UI:

Ezért mínuszos minden hónapban a debit kártyámhoz tartozó bankszámla...

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#9105) z123456789


z123456789
addikt

Hm... Hát ezen most megdöbbentem. Én úgy emlékeztem rá, hogy az embereket próbálták a kártya használatra rávenni azzal, hogy ha külföldön vásárolnak, akkor középárfolyamon számol. És ez nálam meg eddig működött így. :D
Azért lesek csak nagyokat, hogy +10 Ft-os árfolyam? :Y

Jó, mindegy, tanulópénz megvolt. Köszönöm midnenkienk. :R

(#9106) Brave_86 válasza z123456789 (#9105) üzenetére


Brave_86
aktív tag

(#9107) z123456789 válasza Brave_86 (#9106) üzenetére


z123456789
addikt

Köszi. Hm... meglepődtem.
:R

(#9108) m0ski


m0ski
aktív tag

Szerintem bankfüggő a dolog.

Nekem az Ersténél a végső összeg esetén is az árfolyam a számlakonverziós közép árfolyam környékén szokott lenni. Soha nem volt nagy eltérés a zároláskori és a könyvelési árfolyam között.

szerk: idén augusztusban a horvátoknál szinte az összes tranzakció 43,6-43,8 árfolyamsávban mozgott.

[ Szerkesztve ]

(#9109) axioma válasza z123456789 (#9105) üzenetére


axioma
veterán

Sztem azzal kevered, hogy a valutan nagyobb a marzs, mint a devizan (szamlapenzen). Sose volt kozeparfolyamon valtas devizan se.
Az normalis, hogy a valtasnak ara van. Bankfuggo a merteke persze, lehet valogatni ha ez fontos szempont...

(#9110) z123456789 válasza axioma (#9109) üzenetére


z123456789
addikt

Simán elképzelhető hogy keverem a dolgokat, ezt nem is tagadom. De ha teszem azt kimenetm ausztriába vásárolni, és egy magyar kártyával fizettem, akkor a levont összegeket visszanézve ca. középárfolyamok jöttek ki, de sosem 10 Ft-tal magasabb árfolyamok.

(#9111) nimfas válasza z123456789 (#9110) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem is így volt augusztusban. Horvátországban voltunk, szerintem jobb árfolyamon váltotta a bank a Visa dombornyomott kártyával való tranzakciókat mint egy pénzváltó.

(#9112) sarkanyolo2 válasza nimfas (#9111) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Horvátország ugyanígy. 48 Ft-ért váltottunk itthon, határon 46 volt, utólag a kártyás fizetések 44-45 Ft között voltak. :D Otp Jump.

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#9113) z123456789 válasza nimfas (#9111) üzenetére


z123456789
addikt

AKkor internetes vásárlás, és fizikális vásárlás esetén van csak ez a különbség ezek szerint.

(#9114) KTU válasza z123456789 (#9113) üzenetére


KTU
addikt

Nem.
(#9109) axioma leírta.

valuta:
maga a kézzel fogható bankjegy vagy az érme, (készpénz).

deviza:
számlapénz,
banki betét, folyószámla, utazási csekk, utalvány, átutalás, stb.

Az mindegy hogy "neten" vásárolsz vagy egy üzlethelyiséggel rendelkező boltban vásárolsz kártyával,
mindkét esetben számlapénz mozog.

Ahol készpénz is mozog valamilyen formában a váltásnál, az általában drágább.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#9115) z123456789 válasza KTU (#9114) üzenetére


z123456789
addikt

Jó mindegy, nem fogom fel.
Interneten vásárolok eBay-ről Mastercarddal, van hogy $ vételi áron számol (284 vs 274 közül a 274-gyel), lefogalalok egy szállást az EU-ban, és eldási ár felett 10 Ft-tal számolja az €-t. Ugyanazzal a kártyával fizetek.
De OK, elfogadom, hogy ez ilyen és mindennek díja van, csak egyszerűen nem fogom fel, hogy melyiknél miért van díj ugyanazon körülmények között, ellentétben azzal, ahol még kedvezőbben is járnak el.
Most már legalább ezt is tudom, és értem, hogy Aliexpressen is miért jönnek ki eladási ár feletti árfolyamok. :)

Köszi, tényleg köszi. :R

(#9116) m0ski válasza z123456789 (#9115) üzenetére


m0ski
aktív tag

Nem mindegy, hogy VISA vagy MC. Az egyik EUR, a másik USD alapú.
Ha EUR alapú kártyával fizetsz mondjuk az Alin USD-t, akkor egyszer USD=>EUR, majd EUR=>HUF váltás.

Ugyanez pepitában az USD alapú kártyával mondjuk egy szlovén vásárlás esetén.
VISA árfolyam
MC árfolyam

Ezen kívül érdemes hozzánézni a bankod árfolyamtáblázatát.

(#9117) z123456789 válasza m0ski (#9116) üzenetére


z123456789
addikt

Aha!

Na ezt nem tudtam.

Köszi. :R

(#9118) axioma válasza m0ski (#9116) üzenetére


axioma
veterán

(Azert ez nem orokervenyu - marmint hogy kartyatipus alapjan fix -, bar gyakori ez az osszeallitas, de konkretan van olyan is es sztem nem is ritka, hogy eur terheles eur-ban, usd terheles usd-ben, minden mas megy eur-on keresztul.)

(#9119) m0ski válasza axioma (#9118) üzenetére


m0ski
aktív tag

Azt mondom amit látok, olvasok. Ettől függetlenül persze lehetnek eltérések.

Ersténél van VISA kártyám, a számlakivonaton pl. az alábbiak szerepelnek.

Deviza összeg 50,000 HRK
Elszámolt összeg 6,74 EUR
Árfolyam 320,47 HUF/EUR

Deviza összeg 16,780 USD
Elszámolt összeg 14,38 EUR
Árfolyam 322,79 HUF/EUR

Deviza összeg 368,070 EUR
Elszámolt összeg 368,07 EUR
Árfolyam 316,23 HUF/EUR

Itt egyértelmű, hogy a kártya EUR alapon megy.

szerk: egyébként a Hirdetmény is leírja, hogy külföldi vásárlás esetén EUR az elszámolási pénznem.

[ Szerkesztve ]

(#9120) rushty


rushty
senior tag

11-13h-kor
- bankszámlára utalás idegen bankszámláról
- készpénzbefizetés saját fiókban
- készpénzbefizetés ATM-ből
mennyi idő míg megérkezik?

Revolut meghívó pü-ben

(#9121) KTU válasza rushty (#9120) üzenetére


KTU
addikt

- bankszámlára utalás idegen bankszámláról max. 2 óra, általában 35 - 40 perc,
- készpénzbefizetés saját fiókban azonnali, OTP-nél, lehet a többinél is :U
- készpénzbefizetés ATM-ből azonnali, OTP-nél, lehet a többinél is :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#9122) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

melyik banknál van olyan, mint otp-nél a

webkártya?

vagy online kártya, nem tudom ki hogyan hívja.

csak erre lenne használva, egy számla kéne csak, bankkártya nem is fontos

ezekre van valami árösszehasonlító?

köszi

(#9123) m0ski válasza seadrone (#9122) üzenetére


m0ski
aktív tag

Szia!

Van a CIB-nél Internetkátya néven, illetve van az Ersténél is virtuális bankkártya fedőnév alatt.

Valószínűleg akad máshol is, ezt a kettőt tudom.

(#9124) seadrone válasza m0ski (#9123) üzenetére


seadrone
őstag

köszi

ahogy látom, ezek visák, a master jobb lenne talán.

ha találok valamit, írok

(#9125) Handball94 válasza seadrone (#9124) üzenetére


Handball94
aktív tag

Az lehet csak OTP-nél, az nem opció?

(#9126) laszlohu


laszlohu
addikt

ma reggel arról beszélt a
kossuth rádió, hogy a tranzakciós díjakat a kártyás fizetéseknél szeretnék eltörölni, akár már
köv. év januártól, ez üdvözítő, főleg nekünk, mint szolgáltató

(#9127) polonic válasza laszlohu (#9126) üzenetére


polonic
félisten

Inkább az egész tranzakciós díjat el kéne törölni.
Hogy létezhet ilyen...

(#9128) .tnm válasza laszlohu (#9126) üzenetére


.tnm
addikt

Nekem új volt, hogy a bankkártyás vásárlásra is van tr. illeték. Nyilván azért, mert ezt nem terhelték át a bankok az ügyfelekre. Hogyhogy nem?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#9129) dptrsk válasza .tnm (#9128) üzenetére


dptrsk
addikt

Volt bank, amelyik megpróbálta átterhelni, de gondolom nem nőtt az ügyfelek száma...

(#9130) SzGee válasza .tnm (#9128) üzenetére


SzGee
aktív tag

a bankkártya éves díjában van terhelve - itt nem tranzakciónkénti adó van, hanem éves fix összeg

origos cikk

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#9131) laszlohu válasza .tnm (#9128) üzenetére


laszlohu
addikt

Nemcsak a bankkártyások után, hanem az egészségkártyások (javarészt gyógyszertárakban ) után is.
Nyilván aki lehúzza a kártyát( Személy ), annak kevesebbet kell fizetni, de akinél lehúzza,
pl. szolgáltatók (pl. élelmiszerboltok, gyógyszertárak, stb. ) , annál a többszörösét kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#9132) .tnm válasza SzGee (#9130) üzenetére


.tnm
addikt

köszi! :R

(többieknek is)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#9133) axioma válasza dptrsk (#9129) üzenetére


axioma
veterán

FHB probalkozott, meg Citi az utolso eveben. Mivel egyedul maradtak vele, konkretan ongol volt. Citi sztori ismert, FHB most nem tudom hol tart vele, nekem mar nincs naluk kartyam.
Az eves dijba terheles az nem olyan jo azoknak, akik havi 1x vesznek fel kp-t es masra nem hasznaljak, nekem viszont biztos jobb, mint a tranzakcionkenti. Mondjuk nekem a szamlacsomagom utalasra se terheli...

(#9135) betyarr válasza Esqs (#9134) üzenetére


betyarr
veterán

majd ha bidépesten kívül is lesz fiók az ügyintézéshez...

(#9136) noorbertt


noorbertt
őstag

Én még mindig agyalok a Gránit bankon.. (nekem speciel nem szimpi ez a ügyfél ajánlás dolog).
Szipiszupi mobil támogatást nagyon dicsérik, ami nekem pont bejönne.. ->MKB mobilapp kb pont akkor nem elérhető amikor nekem kéne:).. Bajnok plusz számla az ami tetszene. Azt lehet tudni hogy a számlának lehet e két teljes jogú tulajdonosa?
Platina kártya mennyire hasznos ha nem megyek most külföldre?

(#9137) Esqs válasza noorbertt (#9136) üzenetére


Esqs
tag

„Van-e lehetőség közös tulajdonú lakossági bankszámla nyitására?
Igen, a GRÁNIT Banknál lehetősége van közös tulajdonú számla nyitására legfeljebb két számlatulajdonossal.”
(https://granitbank.hu/gyik)
Hogy megéri-e neked a platina kártya, azt neked kell eldönteni.

(#9138) .tnm válasza noorbertt (#9136) üzenetére


.tnm
addikt

azt tudod ugye, hogy pl. utalni gránit mobil app-ból egyelőre nem lehet? (de a honlap használhaó a mobil böngészőjéből is.)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#9139) noorbertt válasza .tnm (#9138) üzenetére


noorbertt
őstag

Igen, olvastam. Bár eléggé ígérgetik már, közben 1 éve nem volt frissítve az app...

(#9140) k-adi


k-adi
nagyúr

Hello,
Van itt olyan aki használ ersténél CélBetét megtakarítási számlát? Ez egy virtuális számla lényegében? Pár mondatba leírná nekem miért jó, miért nem, hogy működik (kezelése, vagyonhoz való hozzájutás ideje ha kell), megéri-e kis összegre (havi 20-30ezer ft félrerakásáról lenne szó utazásokhoz, nyaraláshoz, stb..) stb?
a bank oldalán lévő tájékoztatót már elolvastam, azt már nem kell linkelni:)

(#9141) kaszaking válasza k-adi (#9140) üzenetére


kaszaking
tag

Helló. Nekem van ilyen számlám. Mobil alkalmazásban a fő számláról azonnal át tudod vezetni a pénzt rá. Igen lényegében egy virtuális számla. Hátránya hogy szinte 0 ft a kamat amit adnak rá. Vicc amikor látom hogy jár 10 ft kamat és levonnak ebből 4et kamatadóra :D
Elvileg a visszautalás a fő számládra is azonnal lezajlik és hozzáférsz a pénzedhez.

(#9142) k-adi válasza kaszaking (#9141) üzenetére


k-adi
nagyúr

Tehát ha a kamat 0, lényegében ez csak arra jó, hogy "ne költsd el véletlen" a főszámládról a pénzt, ezért "félrerakod" arra, azaz ez kb. egy virtuális kismalac persely? :D

_

netbank......
Illetve ha már erste, még 1 kérdés: Pénzügyi monitor.. hasznos funkciónak tűnik, de bekapcsolásnál a szöveg hogy küldik harmadikfélnek is akár az adatokat nem éppen tetszik (bár lehet ezt amúgyis is megteszik :D ). Ti használjátok ezt a funkciót?

[ Szerkesztve ]

(#9143) half333


half333
őstag

Üdv! Tudja valaki hogy unicredit banknál mennyi a kamat mastercard részletfizetésnél? Illetve hol tudok venni részletre telefont ahol nem feltétel az állando lakcim?

[ Szerkesztve ]

(#9144) Sanyi.mTs válasza k-adi (#9142) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

"Tehát ha a kamat 0"
Mint az összes többi banknál

"lényegében ez csak arra jó, hogy "ne költsd el véletlen" a főszámládról a pénzt"
A mostani nagyon alacsony bankbetéti környezetben igen.

(#9145) Sanyi.mTs válasza half333 (#9143) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Esetleg a mobilszolgáltatódnál?

(#9146) half333 válasza Sanyi.mTs (#9145) üzenetére


half333
őstag

Feltöltő kártyás.

(#9147) nimfas válasza k-adi (#9140) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem ezért van Cetelem megtakarítási számlám... Ott lekötés nélkül 1,5%

(#9148) .tnm válasza noorbertt (#9139) üzenetére


.tnm
addikt

alapvetően nem látom aggályosnak, ha egy banki alkalmazás csak ritkán frissül. de igen, az alap banki funkciókat elég régóta ígérgetik (túl rég).

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#9149) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok. Lenne egy kérdésem, amire sehol nem találtam egyértelmű választ. Az egyik rokonom az egyik banknál prémium ügyfél, mert eddig teljesítette azt az egyösszegű jóváírást a számlán ami ezt lehetővé tette. Ezentúl viszont nem fogja, de szeretne prémium maradni. Azt találta ki, hogy az anyját kéri meg, hogy minden hónapban utalja át neki azt az összeget, amit majd ő vissza is utal. Ilyen formában szeretne ide-oda utalgatni havonta, mert ezzel teljesül a feltétel. Nekem ez nem tetszik, mert nem hiszem hogy ez nem ütközik valamilyen szabályba vagy akár törvénybe. A bank szabályzata nem írja konkrétan hogy munkáltatói jövedelemnek kell érkeznie, csak hogy más bankból. Van ennek valami buktatója, következménye, amire oda kell figyelni? Vagy ez így teljesen szabályos?

Raiffeisen bankrol van szó amúgy. Nekem ez azért nem tetszik mert ha ez ilyen egyszerű lenne, mindenki prémium ügyfél lehetne, ha találna egy havert akivel lehet pingpongozni a pénzzel.

[ Szerkesztve ]

(#9150) kaszaking válasza k-adi (#9142) üzenetére


kaszaking
tag

Igen arra jó ez a számla hogy ne költsed el a pénzt. Másra nem.
Én bekapcsoltam a pénzügyi monitort. Kb 2 hónapig működött is rendesen aztán azóta semmi. Minden hónapban hozzáad 2 tranzakciót véletlenszerűen és abból csinál kör diagramot. Bekapcsolásnál sokkal jobbnak tűnt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.