Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) RR-13 válasza INGJOKE (#21046) üzenetére


RR-13
őstag

Uhh az nem igazán tetszik, hogy a számlamegszüntetési eljárásban elkérték (amit nem Te végeztél el) az állandó utalási megbízás törlésének a "nem kevés" díját..., ami kb. minden banknál díjmentes amúgy, ahhoz képest nem kevés.
Főleg azért is, mert a keretszerződés megszüntetésével megszűnne az utalási megbízás is magától..., ha logikusan működne a rendszerük.
Aztán lehet, hogy nem engedte a rendszer neki megszüntetni a számlát, amíg az utalást nem törölte. :U

(#21052) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)


MA megvolt az első CIB Google Pay-es fizetésem is.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#21053) RR-13 válasza GoodSpeed (#21052) üzenetére


RR-13
őstag

Na ilyet sem láttam még. :B
Maga azt hol járt eddig? :D

(#21054) GoodSpeed válasza RR-13 (#21053) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

El voltam havazva :)

Imádom ezt a G Pay-es dolgot, már október 11-én megcsináltam róla a videót is, de csak ma próbáltam ki élesben, mert a Tescóban elfelejtettem, illetve kiszállításnál nem próbáltam vele, így meg a Pennyben, mivel a fizikai kártyám helyett már digitális van, így elő kellett vennem a mobilomat, és akkor már egyből rákészültem hogy így fogok fizetni :)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#21055) RR-13 válasza GoodSpeed (#21054) üzenetére


RR-13
őstag

Jó, hogy mutatja, hogy hol vásároltál. :K

(#21056) RR-13 válasza Veron (#21042) üzenetére


RR-13
őstag

:R Most akkor Te melyik bankot választottad végül is?

(#21057) pictigjis válasza RR-13 (#21055) üzenetére


pictigjis
senior tag

en mar nagyon regota nem tudom, milyen az, amikor NEM telefonnal kell fizetni :) az apple-nel ez igy nez ki...

[ Szerkesztve ]

(#21058) RR-13 válasza pictigjis (#21057) üzenetére


RR-13
őstag

Ez is jól néz ki, ilyet sem láttam még.

(#21059) Jim74 válasza GoodSpeed (#21052) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én is kipróbáltam, nagyon gyorsan és problémamentesen működött egy Redmi Note 9 Pro-val.
Már csak azt várom, hogy az MC kártyák is működjenek így, mert főleg a hitelkártyámat használom vásárláskor, az pedig MC.

(#21060) INGJOKE válasza RR-13 (#21051) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igen én is reménykedtem, hogy nem kell kifizetni azt, de kellet. :)

(#21061) cocka válasza sifarr (#20804) üzenetére


cocka
veterán

Honnan van ez az információ? Esetleg linkelnéd?

(#21062) sifarr válasza cocka (#21061) üzenetére


sifarr
senior tag

A szeptemberi kivonat végén, a tájékoztató részben olvasható. A hivatalos hirdetmény október 29-én jelenik meg. A pontos részletek abban lesznek.

(#21063) dptrsk válasza cocka (#21047) üzenetére


dptrsk
addikt

Mobilparkolás ismerősnek, lottó.

[ Szerkesztve ]

(#21064) cocka válasza dptrsk (#21063) üzenetére


cocka
veterán

Úgy értettem, hogy bámire költeni.. bankszámlára áttenni. Erre akkor gondolom esély nincs. A mobilvásárlás keretében meg csupa olyasmire lehet költeni, ami abszolút nem érdekel.

(#21065) dptrsk válasza cocka (#21064) üzenetére


dptrsk
addikt

Megvárod míg lejár a kártya, s van 1 éved visszaigényelni bankszámlára

(#21066) GoodSpeed válasza RR-13 (#21055) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Igen. Most már nem kell a pénztárcámhoz nyúlnom, mert a bankkártyát sem kell elővennem. Nagyon megörültem, hogy a CIB Banknál is elérhetővé vált a Google Pay. Szerencsére a telefonom is NFC-s, és most fog érkezni hozzám pontosan ez a típusú UVC sterilizáló: 59S S2 UVC LED Sterilizáló Doboz, ezzel egyébként a bankkártyát is fertőtleníthetném, de mivel az nem igen lesz elővéve, így csak kulcs, okosóra, okostelefon :) A harmadik oltást meg nem sokára megkapom.

A Google Pay egyik nagy előnye, hogy teljesen kiváltja a PIN kódot is, mert a telefon biometrikus azonosítását használja!

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#21067) RR-13 válasza cocka (#21047) üzenetére


RR-13
őstag

Van megoldás, hogy a pénzed is megkapd, és a szám is megmaradjon, és ne kelljen várni 1 évet sem. :K
Áthordozod a számod másik szolgáltatóhoz, a szám megmarad, és a régi szolgáltatótól visszaigényled az ott maradt egyenleget bankszámlára (Voda, és Telekom biztos működik) :K

(#21068) RR-13 válasza GoodSpeed (#21066) üzenetére


RR-13
őstag

Az Erste Mobile Pay is kiváltja a PIN kódot, legalábbis nekem még nem kért soha nagyobb összegnél PIN kódot a POS terminál. :N
Jó az a fertőtlenítős cucc. :C

[ Szerkesztve ]

(#21069) windlord


windlord
őstag

A Cib -es bankkartyam masodjara reped el a magnescsiknal.
Az elsonel kertem uj kartyat, de a masodiknal mar nincs kedvem megfinanszirozni.

Nem extrem korulmenyek kozt tartom, tobb kartyam is van, de egy even belul 2x reped el mindket kartya...

Van erre valami trukk?
Kerjek egy masik kartyat a lejarat elott?

Persze, van curve meg gpay, de azert a kartya sem artana..

(#21070) RR-13 válasza cocka (#21061) üzenetére


RR-13
őstag

Azért kiteszem, aki nem látta még azoknak, mert több csomagot is érint:

(#21071) GoodSpeed válasza RR-13 (#21068) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Köszi :R

Igen, csak nem mertem általánbosítani, hátha van eltérés. Na meg nekem ujjlenyomatolvasós mindt a két telefon (Samsung Galaxy A50 - ez a rollerezős telefon :D, illetve Xiaomi Mi 11 Lite 5G ), viszont akiknek nincs biometrikus azonosítás a készülékükben, ott csak kell PIN kódot megadni, csak itt jön képbe, hogy PIN kód és PIN kód között is van különbség duplán is.

Egyrészt mert nem a POS terminálon kell bepötyögni, hanem a mobiltelefonon, másrészt nem a kártya PIN kódját, hanem a telefon feloldóját :)

#21069
windlord: Google Pay nem játszik nálad?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#21072) RR-13 válasza windlord (#21069) üzenetére


RR-13
őstag

Tiltasd le, és kérj újat. :K
A korábbi cserénél mennyi díjat számoltak fel?
Nem tudok pótkártya díjról, vagy cserekártya díjról náluk, azért kérdezem. :K

(#21073) RR-13 válasza GoodSpeed (#21071) üzenetére


RR-13
őstag

Igen több esetben, és alkalmazásban valóban a telefon kódját kell megadni, ha esetleg mégis kérné az okostelefonos NFC-és fizetés a kódot. Illetve a kódot most már kiváltja az ujjlenyomatolvasás, akinek az van.:K
Viszont ha jól emlékszem, kb. 2 éve az Erste MobilePay-nél még volt olyan, hogy a Postai csekkbefizetésnél az NFC-s fizetés ellenére a POS terminál kérte a PIN kódot.

Illetve jelenleg is kéri a PIN kódot a Budapest Bank NFC-és fizetésnél, ha több mint 15 ezer az összeg. :K
Tehát nem minden alkalmazásnál váltja ki a telefon kódja (és a biometrikus azonosítás) sajnos a kártya PIN kódját. :N
Lényeg, hogy a GPay igen... csak én meg nem merem telepíteni többet, mondjuk attól még tudnám használni a CIB VISA kártyával, mert a Google app része is már a digitalizálás, nem kell telepíteni a GPay appot hozzá.
Viszont 1 hónap múlva megszüntetem a CIB számlámat, így várom az UniCredit NFC fizetés bevezetését. :D

(#21074) pictigjis válasza windlord (#21069) üzenetére


pictigjis
senior tag

miert kellett ezert fizetni? egyebkent mindig azt kell mondani, nem tudod hasznalni erintessel a kartyat = tonkrement a paypass modulja

(#21075) GoodSpeed válasza RR-13 (#21073) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

"Viszont ha jól emlékszem, kb. 2 éve az Erste MobilePay-nél még volt olyan, hogy a Postai csekkbefizetésnél az NFC-s fizetés ellenére a POS terminál kérte a PIN kódot."

Erről most az jutott eszembe, hogy - lehet ez nem feltétlen bankfüggő is, bár inkább azé, mint a Tescoé -, hogy a Tescoban, még kártyával fizettem nálam random kérte a PIN kódot, tehát volt olyan, hogy 28xx Ft-nál PIN kódot kért, még máskor 15 000 alatt sem.

Na most ugye pandémia idején azt látom, hogy a Tescóban szépen lefertőtlenítik időről időre, a bevásárló kosarakat. Ez szép és jó, de a POS terminálnál bukó van logikailag, mert egyik vásárló éri a másikat, és a kis ujjacskáival szépen pötyögi be azon a PIN kódot, amelyen én is kénytelen voltam. Utána persze kézfertőtlenítőt használtam, de nem mindenkinél van. Amúgy már alig várom, hogy minél több helyen kipróbáljam a Google Pay-t ,mert nyilván csak ott van jelentősége ahol nem online vásárolok. Kihagytam pár napja az okosóra vásárlásnál az Euronicsban, egyszerűen még nem volt belém rögzülve, pedig az jóval meghaladt a 15 000 Ft-os limitet. Már odatartottam a kártyát, amikor eszembe jutott, bántam is, így egyelőre nem tudom megmondani, hogy 15 K felett mi a helyzet, mert bár az UVC fertőtlenítő is afelett van, de az meg online lett vásárolva :)

A CIB-et miért váltod le?

Nem tudom írtam e, de múltkor az OTP-vel megszívtam, 4000 Ft-omat szedett be az ATM (oké én voltam elsőnek a hibás, mert véletlen elfelejtkeztem róla beszaladtam a Tescóba mire visszamentem a lóvét visszavette az ATM, és nem tudta visszautalni a CIB-hez) egy hónap múlva kaptam vissza a pénzem, mert a CIB addig cseszegette őket, ameddig vissza voltak kénytelenek fizetni. Plusz így kicsúsztam a havi 2 db kp felvételből, amiért 862 Ft többletem keletkezett, a CIB azt is jóváírta ;)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#21076) K Norbi válasza GoodSpeed (#21071) üzenetére


K Norbi
addikt

És 15 ezerig fel se kell oldani a telefont.
Elég ébreszteni. [link]

Pár fizetés után, persze kér azonosítást

(#21077) RR-13 válasza GoodSpeed (#21075) üzenetére


RR-13
őstag

Sajnos a CIB nálam már nem nyerő, mert igaz csak január végén járna le a 2 év BM ECO kedvezmény, de október 01-től az ATM kp. befizetés díjköteles lett, és mivel én főleg így fizettem be a pénzeket, ezért e-miatt már nem előnyös nekem, hogy díjat számolnak fel, és nem is keveset. :(

Viszont azt sajnálom, hogy elvesztem a CIB rendkívül ügyfélbarát jóváírás hozzáállását.

Példátlan, hogy mennyi mindent jóváírnak a CIB-nél, amíg az Erste kb. semmit, a Budapest Bank meg soha semmilyen panaszban nem ír jóvá semmit. :(((
Szerintem az ügyintézők csak azért vannak a BB-nál, hogy a panaszokat elutasítsák...

Szóval sajnálom, hogy megválok a CIB-től, de sajnos ez üzleti döntés kellett, hogy legyen. :U

Viszont az UniCredit Push értesítése sem az igazi, mert tegnap a PayPal-tól érkezett jóváírásról nem kaptam Pusht, ami remélem csak egyedi eset. :U

(#21078) GoodSpeed válasza RR-13 (#21077) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Még nem olvastam utána, hogy a CIB-nél milyen frissítések vonatkoznak az ECO-ra, de az ATM kp befizetés (mondjuk én eddig kétszer éltem vele), akkor is durva :(

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#21079) sifarr válasza GoodSpeed (#21078) üzenetére


sifarr
senior tag

de az ATM kp befizetés (mondjuk én eddig kétszer éltem vele), akkor is durva
Ha 2019. 06. 17-e előtt kötötted a számlaszerződésed, akkor neked ingyenes.

(#21080) sifarr válasza windlord (#21069) üzenetére


sifarr
senior tag

A Cib -es bankkartyam masodjara reped el a magnescsiknal.
Ez nekem erősen user error gyanús. Nem próbáltad, hogy a CIB-es kártya tárolási helyét megváltoztatod? Pl. megcseréled valamelyik másik bankkártya/személyi/jogsi tárolási helyével.

Az elsonel kertem uj kartyat, de a masodiknal mar nincs kedvem megfinanszirozni.
A chip/mágnescsík hiba esetén díjmentes, de egyéb esetekben (repedés) van díja (1624/1791), de ez érthető a bank oldaláról.

Van erre valami trukk?
Nem nagyon. A Curve/Revolut fizikai kártyái helyettesíthetik a CIB-es fizikai kártyát. Mögé teszed/feltöltöd a fizikailag rossz, de élő CIB-es kártyáról. Esetleg Wise, ha ingyen utalsz.
De abban igazad van, hogy a kártyalimitek miatt (5 millió napi maximum) nem árt a fizikai CIB-es.
Ha újat kérsz újra, akkor annak megint díja lesz, és átmenetileg kártya nélkül maradsz.
Egy trükk van a folyamatos használatra.
Kérsz egy másikat, de az más típusú legyen, mint az előző. Tehát pl. vésett van, helyette dombornyomottat. Amikor megérkezik az új, akkor lemondod az előző, megrepedt kártyát. A régi díját időarányosan visszakapod, de az új lelentősen drágább. Viszont félév múlva a "visszacserélésnél" nyereséges a csere.
De azért ez macerás, pénzbe/fáradságba kerül. Inkább a tároláson kellene változtatni.

(#21081) GoodSpeed válasza sifarr (#21080) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Nekem még CIB-es kártyatartóm is van kettő :) Pénztárcában tartom, és nincs gond. Mondjuk most meg már elő sem veszem :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#21082) cocka válasza GoodSpeed (#21066) üzenetére


cocka
veterán

Ez most valami kampányszöveg akar lenni? Fertőtlenítőnek otthonra sok értelme nincs. Egészségügyben van. A 3. oltás miatt meg csak sajnálni tudlak. Végül is ez is egyfajta sterilizálás. Sok sikert a gyermekvállaláshoz. :C

(#21083) pictigjis válasza cocka (#21082) üzenetére


pictigjis
senior tag

na ezt itt ne. hogy valaki egy terminálon való pin-beírástól retteg, arról speciel nekem is megvan a véleményem, de ezt az oltásellenes ócska dumát lécci vidd máshova! köszkösz

[ Szerkesztve ]

(#21084) merqree válasza pictigjis (#21083) üzenetére


merqree
őstag

+1 :R

(#21085) GoodSpeed válasza pictigjis (#21083) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Szerinted a terminált egy nap alatt mennyien tapogatják végig? Ennyi erővel szájon is csókolhatnád mindegyiket.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#21086) Veron válasza cocka (#21082) üzenetére


Veron
őstag

azt a büdösk*rva mekkora demagóg, tudománytalan shitet hánytál ide, ez nem semmi. hány doktorid van virológiából? Meg amúgy is hogy veszed a bátorságot, hogy pálcát törj mások felett fotelorvosként? Beszarás komolyan mondom, hogy 0 hozzáértéssel lehet osztani az észt manapság.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#21087) RR-13 válasza RR-13 (#21072) üzenetére


RR-13
őstag

Letiltás esetén a pótkártyának valóban 1624 Ft-os díja van, tehát a letiltás így nem jó megoldás.
Fentebb írták, hogy Chip hiba miatt kell kérni másikat, akkor valóban díjmentes.
Korábban nem láttam az Egyéb részt, a pótkártyára... :U

(#21088) windlord


windlord
őstag

Köszönöm a CIB -es kártya tanácsokat.

Próbáltam másik helyen tárolni, de a terminálból való be -ki rángatáskor pattan meg.
Mert igen, sem ennek sem a másiknak sem volt jó a PayPass modulja.

Szólók nekik, PayPass tényleg nem megy.
Nyílván a repedés user error gyanús, főleg, úgy, hogy nem a farzsebemben tartom a kártyát.

Van GPay, van Curve is, de kellene a fizikai kártya is.

(#21089) GoodSpeed válasza Veron (#21086) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

:R

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#21090) RR-13 válasza Veron (#21086) üzenetére


RR-13
őstag

Kérdeztem fentebb, hogy melyik bankot választod. :K
Nem dőlt még el?

(#21091) Veron válasza RR-13 (#21090) üzenetére


Veron
őstag

még nem, háttérbe szorul a váltás egyéb teendők miatt.
UC kiesett, mert nem tudjuk ketten használni, Gránit bajnok (plusz) még megér egy kis utánaolvasást.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#21092) RR-13 válasza Veron (#21091) üzenetére


RR-13
őstag

Nem értem, hogy miért nem tudjátok használni ketten. :U
Mi a családban egy azonosítóval használjuk a másik bankot 2 éve kb., ami senkit nem érdekelt.
És családon belül megbízunk egymásban, hiszen családon belül van a pénz. :K
Családon belül kb. mindegy, hogy ugyanazzal az azonosítóval léptek be a netbank vagy az alkalmazás felületre, ráadásul a netbank és a mobilapp párhuzamosan használható, nem léptet ki, ha belépsz a másik felületen. :N

[ Szerkesztve ]

(#21093) axioma válasza RR-13 (#21092) üzenetére


axioma
veterán

Ez egy megoldas de nem tul etikus hirdetni. Egy user egy belepes, ennek nem veletlen van oka (pl. kockazatkezelesnel 1 v 2 emberre szamolva mar nem ugyanaz).
Raadasul meg tudjak oldani mashol, lehet hogy itt is meg fogjak, de egyelore ez valoban hianyossag. Ahogy a limitallitas a Raiff-ben, bar en pont nem foglalkozom vele.

(#21094) sifarr válasza windlord (#21088) üzenetére


sifarr
senior tag

... a terminálból való be -ki rángatáskor pattan meg.
Mert igen, sem ennek sem a másiknak sem volt jó a PayPass modulja.
Akkor kérj cserét chip-hibára hivatkozva. Megúszhatod akár ingyen is.
Utána pedig használd az új CIB-es kártyát GPay-en keresztül, és nem lesz többet kirángatás. Kp-felvételnél az ATM-eknél pedig ez nem gond, "kirezegtetik" a kártyát, nem kell rángatni.

(#21095) RR-13 válasza axioma (#21093) üzenetére


RR-13
őstag

Ez kicsit fura volt, hogy nem etikusnak minősíted kb. ugyanazt, mint amit pont az a Tag írt másnak, amit ma én írtam neki... szóval én nem hirdettem semmit itt, csak tapasztalatot írtam le, és megerősítettem a korábban általa leírtakat. :U

"...de két különböző eszközön is használhatja a netbankját. Így technikai akadálya nincs, hogy ugyanazt az accountot ketten használják."

Nincs ezen sem semmi etikátlan, főleg egy fórumon.
Amennyiben az összefoglalóba teszem be, akkor azt lehet "hirdetésnek" nevezni.

(#21096) Veron válasza RR-13 (#21095) üzenetére


Veron
őstag

Nem etikátlan szerintem, de jogilag minimum szürke zóna.
Amiért nekem nem tetszik az az, hogy nem tudunk a mobilappban mindketten vásárlást hitelesíteni a saját kártyánkra. Csak a főkártyát lehet appból, a társkártyát SMSsel. Nem kényelmes így.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#21097) RR-13 válasza Veron (#21096) üzenetére


RR-13
őstag

A jogi része ott kezdődne, ha probléma is lenne belőle, de mivel családban szerintem nem okozhat gondot, és jogilag semmi nem tiltja, max a bank szerződési feltétele, így a gyakorlatban működhet, ahogy nekünk is.

Az okodat megértem, így akkor Nektek nem jó tényleg. :N

(#21098) axioma válasza RR-13 (#21097) üzenetére


axioma
veterán

Hat, ha atolvasod a szerzodest, tuti alairod, h masnak nem adod ki. Sztem engedd el, ez a konstrukcio nem jo ket aktiv netbankolonak egy szamlan. Nem mintha nem lehetne ket kulon szamlajuk, ma mar h 5 mp az utalas es itt epp ingyen.

(#21099) ACE- válasza axioma (#21098) üzenetére


ACE-
addikt

De a szerződésnek nincs sok köze a joghoz. Maximum a szerződés megszegése, de az meg max. polgári jogi következményekkel járhat. Az ilyen használatból eredő károkat nyilván magad fogod viselni. Max. ennyi történhet, kész.. pont mint a családban más nevére szóló kártya használatánál... Szóval max. szerződés bontás meg kár áthárítás, kész... ne misztifikáljuk már túl egy szerződéses kötelezettség megszegését.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21100) sifarr válasza Veron (#21096) üzenetére


sifarr
senior tag

Nem etikátlan szerintem, de jogilag minimum szürke zóna.
És ACE:
ne misztifikáljuk már túl egy szerződéses kötelezettség megszegését.
ad 1. A jog hátterének, alapjának egy részér az etika adja.
ad 2. Mindig igaz: az etika > jog.
Axioma véleménye annyi volt, hogy "nem etikus".
A szerződés jogon alapuló megállapodás. A hétköznapi életben bárkivel (nem jogi alapon) megállapodsz valamiről (pl. ki mosogat el), és a másik eleve nem akarja betartani a megállapodás egy részét, az bizony etikátlan. Lehet, hogy jogilag nem számonkérhető, de ettől még nem etikus.
És a konkrét esethez egy példát hozva. Az akciós bankszámlák (Unicredit, CIB) 2-3 évre szerződésileg tartalmaznak kedvezményeket. De ezek határozatlan idejű szerződések! Azaz a bankok - akár indoklás nélkül is - bármikor rendes felmondással megszüntethetik. Semmi jogszerűtlen nem lenne benne!
De minden érintett ügyfél etikai alapon lenne felháborodva, ha ezt a bank mondjuk 1 év után megtenné vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.