Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) RR-13 válasza K Norbi (#20797) üzenetére


RR-13
őstag

Pedig hát nem akkora hülyeség az jelenleg. :DD
PÜ. ment.

(#20802) INGJOKE válasza RR-13 (#20794) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mi másról lenne szó :DDD

(#20803) RR-13 válasza INGJOKE (#20802) üzenetére


RR-13
őstag

Itt már semmit nem lehet tudni, jobb rákérdezni mindenre. :D

(#20804) sifarr


sifarr
senior tag

Jaj, jaj, kezdek aggódni ... :O
2022. januártól a CIB kivezeti a már régen lezárt Continental és XL számlacsomagokat. Akinek ilyen csomagja van, át kell térnie egy másik, elérhető csomagra. Ez nem zavar, de ...
Nagyon nem szeretném, ha ez egy folyamat kezdete lenne. :( És a CIB úgy egyszerűsítené a termékportfólióját, hogy később (hamarost?) kivezeti a kedvenc számlacsomagomat is.

(#20805) K Norbi válasza RR-13 (#20801) üzenetére


K Norbi
addikt

Nézem :R

Még kicsit várnék.
Hátha robbantana valami jobb csomagot a Cib is.

Felhívtam az ügyfélszolgálatot.
Hitelkeret töröltetve lesz.
Így csak éves kártya díj lesz. 4300Ft körül.
Más díj nem lesz.

Kéne nekem is az unicredit.
De utaljam ki a pénzt, ez még ok.
Kössem újra, herca hurca új bankkal.
Menjek be a Cibhez, szüntessem meg.
Akkor a fizut kérjem az unicreditre.

Fejembe is belefájdult.
:DDD
Elég volt annó 1x végig járni. :C

Épp gondolkodtam ma.
Cib classicnál jól lehúztak havi 750Ft os számla vezetési díjjal
10 éven keresztül! Sms díjak. Éves kártya díj, hitelkeret díj. Áhh....
Nem foglalkoztam akkor még ezekkel.
Ugye a cibesek bejöttek a melóhelyre és mindenkinek alá kellett írni.
Mától kapjátok a fizetést ide. Nem kézhez.
Aláírtuk, viszontlátás.
Azt se tudtam mi micsoda.

Én így lettem egyébként cibes.
Nekem eszem ágában nem volt soha hogy Bankoljak :D

[ Szerkesztve ]

(#20806) Tom1939 válasza RR-13 (#20796) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja most remélem megijedtek a tisztelt olvasók ott a bankban és viselkedni fognak (vagy megyek át a Rafihoz).

Viccen kívül egy jó adag strapa lenne vele, hátam közepére sem akarom.

Életemben egyszer váltottam bankot, amikor hasonlóan felhúztak csak nem volt jó vége. Otp visszafizetés után hónapokig vonta a törlesztőt egy lakás hitel után. Bemegyek a fiókba, hatalmas sor után közlik hogy ja azt kizárólag az Anker közben lehet intézni (ott még nagyobb tömegek voltak akkoriban). Na erre volt a jó édes ... ... és váltottam.

(#20807) RR-13 válasza K Norbi (#20805) üzenetére


RR-13
őstag

Hát a fenti hsz-ből kiindulva nem hiszem, hogy mostanában ilyen lesz ott, ezért nagyon nem várnék, de Te azért várj. :DDD

Közben kiegészítetted még ezért én is:
Szóval amennyiben teljesíted a nem BM ECO utalási feltételt, akkor a számlavezetés díjmentes marad továbbra is, de az utalások csak 20 ezerig, és a kártya díj, amit már említettem Neked, az igen van, és nemsokára el is jön. ;] Illetve a rendszeres utalások törlése díjköteles, és a módosítása.

Szerintem csak leírva tűnik soknak, ugyanis oké, hogy rámegy fél nap a bankváltásra esetedben, vagy akár 1 nap is, de aztán minimum 3 évig biztos nem kell máshova menni, semmit intézni. :N
Ez is valami nem? :DD

[ Szerkesztve ]

(#20808) RR-13 válasza K Norbi (#20805) üzenetére


RR-13
őstag

Mivel ismét kiegészítetted, ezért arra is (:D):
Emlékszem, hogy tavaly is eleged volt már..., és beszéltünk róla, hogy mennyit vonnak feleslegesen Tőled. :K
Igen ez a bank téma egy szükséges rossz sok esetben. :U
Viszont, ha már lenni "kell" valahol, akkor legalább keressük meg a legjobb megoldást saját részünkre. :B

(#20809) K Norbi válasza RR-13 (#20807) üzenetére


K Norbi
addikt

Unicredit most az egyik legjobb.
Ez biztos.
Követem a topicot, olvasom mindig.
Szimpatikus nekem is. :K

(#20808) RR-13 :R
Igen jól mondod.
Így is lesz. Fogok én is lépni.

[ Szerkesztve ]

(#20810) RR-13 válasza Tom1939 (#20806) üzenetére


RR-13
őstag

Sajnos nekem is van hasonló tapasztalatom OTP-vel :(((
Aztán mentem a K&H-hoz, MKB-hez csak hitelkártyára, aztán az Erstéhez, Budapest Bankhoz, CIB-hez, és most megyek UniCredithez :D
És aztán már nem akarok menni sehova sem.... :N

(#20811) RR-13 válasza K Norbi (#20809) üzenetére


RR-13
őstag

Na ezt jó olvasni, hogy mindig olvasod. :B
Sok sikert, ha erőt merítesz hozzá, és belevágsz a váltásba. :))

Olvasgattam a Play áruházban az UniC. alkalmazás hozzászólásokat, és oké, hogy vannak hibák, de nagyon gyorsan lereagálják, és javítják is a hibákat, ami eléggé szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#20812) Veron válasza Tom1939 (#20806) üzenetére


Veron
őstag

Otp nekem az Ltpvel szemétkedett. Plusz a fiókban is orkok dolgoztak, zárás előtt 20 perccel már nem akartak engedni sorszámot húzni.
Egy másik alkalommal, meg hiába nem végeztünk az ügyintézéssel, záráskor ki akarták dobni, mondván az ügyintézőknek is van családja... b+ én piknikezni járok oda??? Csak egy szép panaszlevél rángatta le őket a magas lóról.
Jelzem nem miattam húzódott az ügyintézés, de közölték, hogy menjek vissza másnap. Akkor jártam ott kb. 3. Alkalommal ugyanazon ügyben. És én még utána dolgoztam is nekik... Soha többet Sanyi bá meg a sleppje.

Fun fact: erste még fogalmatlanabb volt Ltp ügyben. Vicc m

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#20813) Jim74 válasza sifarr (#20804) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha kivezetik az online számlacsomagot, akkor morcos leszek... :(((

(#20814) bigdady válasza K Norbi (#20750) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem 3 magyar bank is van mind pöpec. CIB ecot mondjuk felmondtam a francba én is 6 hónapon belül

[ Szerkesztve ]

(#20815) cocka válasza bigdady (#20814) üzenetére


cocka
veterán

Úgy érted te vagy a tulajdonosuk?

Vagy úgy érted, hogy 3 bank is van a közeledben?

Vagy 3 banknál is van számlád? Ha ez utóbbi, akkor miért fontos, hogy 3 banknál, ha eszed ágában sincs őket leírni? :F

(#20816) RR-13


RR-13
őstag

A CIB Bankból ma lett elegem! :/ Befizettem egy csomó pénzt ATM en és egyből terheltek 768 Ft-ot. :/ Ezzel el is dőlt az azonnali bankváltás.

[ Szerkesztve ]

(#20817) cocka válasza RR-13 (#20816) üzenetére


cocka
veterán

A költségvonzatát nem értem. Eleve úgy is van benne pénz. Lehet hogy a befizetéseddel még jót is teszel az ATM-nek, ha éppen ürülni készült. Nem mindegy, hogy mennyi bankjegyet tárolnak egyszerre? 0 Ft-nak kéne lennie minden befizetésnek. Ezt karbantartással se lehet magyarázni, mert amíg csak kivét volt addig is karban kellett tartani a gépeket. Személyesen meg ingyen van. Ezek szerint nem bíznak az automatáikban.

(#20818) RR-13 válasza cocka (#20817) üzenetére


RR-13
őstag

Hát ezek a gyökerek megszuntették a 2021 július előtt kötött szerződéses ügyfeleknek a díjmentes befizetest! :( És teljesen jól írod mert logikátlan az egész, és nem értem, hogy gondolják ezt...

[ Szerkesztve ]

(#20819) K Norbi válasza RR-13 (#20818) üzenetére


K Norbi
addikt

Akkor Cib Eco nál is fizetős lett? :Y

(#20820) K Norbi válasza RR-13 (#20818) üzenetére


K Norbi
addikt

Igen az lett.
Előbb vetnek, most meg aratnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20821) RR-13 válasza K Norbi (#20820) üzenetére


RR-13
őstag

Sajnos az lett, ami nekem így már nem igazán jó, mert mindig mentem másik városba befizetni hétvégén ATM-be, de most már nem fogok..., így a CIB Banknál sem maradok. (nem is nagyon akartam már) :N

(#20822) dptrsk válasza RR-13 (#20821) üzenetére


dptrsk
addikt

Szomorú ezt olvasni...
Engem (is) a közeli ATM befizetés tartott a CIBnél, amíg van a bankmonitoros kedvezmény...

Ezek alapján én is lassan fel kell keressem a CIB-et, hogy búcsút intsünk egymásnak...

(#20823) sifarr


sifarr
senior tag

Csak szólok a teljes körű tájékozódás érdekében.
Az Unicreditnél az ATM-es befizetés ingyenes - jelenleg. De a normál díja 0,2 %, csak 2022. 04. 30-ig akciósan elengedik. Hogy az akciót meghosszabbítják-e, azt jelenleg nem tudni. Erre az akcióra nem a Partner Aktív Zéró külön kedvezménye az érvényes, hanem az általános bankkártyákra vonatkozó akció.
Ha az akciót nem hosszabbítanák meg, akkor marad a pénztári befizetés. Ez jelenleg ingyenes (ez sem szerepel a Partner Aktív Zéró külön kedvezményei között), de ez is változhat a kondíciós listák szokott eljárása szerint bármikor. De ha ingyenes is, ez a mód már nem biztos, hogy mindenkinek optimális.

(#20824) ACE- válasza cocka (#20817) üzenetére


ACE-
addikt

Az a baj, hogy szerintem a befizetett pénzeket nem szortírozza, és adja ki újból... Azokat külön raktározza, szóval jót nem teszel, csak a kezelő biztonsági cégnek van plusz melója azzal, hogy azt a pénzt le kell adnia, a hamisságát vizsgálnia, stb.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#20825) pictigjis válasza ACE- (#20824) üzenetére


pictigjis
senior tag

a hamisságot már az atm vizsgálja, és rögtön zárolja is a hamisgyanús bankjegyet. máshogy nem is lenne értelme :)

a 36 forintos sms-ek, vásárlásokra felszámolt tranzakciós illeték mellett a harmadik legnagyobb szemétség az atm-befizetések fizetőssé tétele. egy normális világban úgy lenne (inkább) logikus, hogy atm ingyenes, fióki fizetős, mert addig nem tud más munkát végezni az emberi erőforrás

teljesen téves az a megközelítés, hogy az atm-befizetés "kényelmi" szolgátatás, ezért fizessen érte az ügyfél

(#20826) RR-13 válasza dptrsk (#20822) üzenetére


RR-13
őstag

Hát igen sajnos változnak az idők a CIB-nél is ezek szerint nem jó irányba.. :(((

Az a vicc, hogy 3x annyi ideig tartott most ezt kis összeget jóváíratnom, mint amikor még nem is voltam kiemelt ügyfél... (akkor még 6x ennyit, harmad ennyi telefonálás után sikerült)...
Mondom most akkor megkérdezem már a 3. ügyintézőt, hogy kiemelt ügyfél lettem valóban?
Azt mondja igen, és 2 kapcsolattartó is be van hozzám írva..., mondom de jó, egyik sem hívott még, de már ne is nagyon hívjanak. :U

Alig van befizetős ATM a CIB-nél, és abból még kevesebb az azonnali jóváírású. :(((
ShopPark-ban nem tudtam befizetni mert nem befizetős az ATM, be kellett volna menni Blaháig, vagy Westendbe, vagy Mammuthoz. :Y Ezek helyett máshova mentem, de kár volt...

Ahhoz képest, hogy 1,5 éves kérés után sem voltak képesek a városunkba tenni egy azonnali jóváírós ATM-et, annak ellenére, hogy bezárták a fiókot, mondom ez kezd kicsit sok lenni, hogy most még fizetni is kell a befizetésért, úgy, hogy több tíz km-ert utazom ez miatt. :W ...

(#20827) Lackooo84 válasza K Norbi (#20820) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De ilet hogy tehetnek, hogy utólag egyoldalúan módosítják a szerződést?

The Truth is out there...

(#20828) sifarr válasza pictigjis (#20825) üzenetére


sifarr
senior tag

teljesen téves az a megközelítés, hogy az atm-befizetés "kényelmi" szolgátatás, ezért fizessen érte az ügyfél
Hát ...?
Mivel a foilyószámla- és a bankkártya-szolgáltatás maga kényelmi szolgáltatás, ezért minden részeleme is az. Tehát lehet akár díjköteles is.
A viszonyítani ugyanis a kp-használathoz kell. Ahhoz képest kényelmesebb használni (bár ezt sokan vitatják). A kp-használat viszont garantáltan és nem akciósan díjmentes (annak költségét máshogy fizeti mindenki).

(#20829) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah ma hívtak a BM-től elküldték a linket, mire végig tölti az ember és mindenre válaszol és kitölt eltelik néhány perc. Szerdára kértem időpontot a bankba, kíváncsi leszek hogy zajlik majd. :D

(#20830) Veron válasza INGJOKE (#20829) üzenetére


Veron
őstag

ez a Pertner Zéró Aktív? nem lehet online megkötni????

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#20831) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, bocs ha volt már, de amikor bankkártyás vásárlást a pos elutasítja, de a bankod levonja az összeget, akkor eddig két esettel találkoztam. A gyakori, hogy csak zárolva van az összeg és pár nap vagy ~1 hét után feloldja, tehát mintha nem történt volna meg. Most viszont olyanba futottam Lidl-ben, hogy nem csak zárolva lett, hanem a bank full le is könyvelte vásárlásként (ami valójában egy másik kártyával fizettem ki).

Na ilyenkor mi javasolt: várjak türelemmel, amíg a bolt rekonsziliálja a tranzakcióit és egyszer csak lesz egy jóváírásom ugyanebben az összegben, vagy pedig nekem kell proaktívan visszaigényelnem az összeget?

(#20832) INGJOKE válasza Veron (#20830) üzenetére


INGJOKE
veterán

De meg lehetett volna, volt olyan választás is, de ma bent vagyok az irodába itt vannak körülöttem egy raklapnyian, nem fogok a céges lapin videó chatelni a hoka mokával. :D Szerdán tuti kint leszek, majd akkor simán elmegyek.

(#20833) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok!

Unicredit android app-ból tudok letölteni utalási bizonylatot?

(#20834) axioma válasza INGJOKE (#20829) üzenetére


axioma
veterán

Egy orat szanj ra. Papirokat nem kell kitoltogetni (egyedul az alairokarton papir alapu), digitalisan alairhato egyben minden, de nekem me'g ugy is 1 ora volt, hogy valamikor reges-regen voltam mar ugyfel (cim, telszam, ado stb. nem valtozott, csak az igazolvanyszamok).
Valamint ha vallalsz 300e befizetest per ho (akar utaztatas), akkor premiumos leszel, ha nem, akkor sima (persze ha vallalod de nem teljesul akkor is visszasorolnak, kondiciok azonosak csak a statusz mas).

(#20835) INGJOKE válasza axioma (#20834) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az a baj, hogy hivatalosan 250 nettó jön fizetésből és még megbízási, díjból több részletbe van amikor ennél is több. A 300k tudnám vállalni, de nem hiszem hogy sokkal jobb lenne, hogy prémium vagyok vagy sem, mert a bankba most először megyek be és következőre csak a megszüntetésnél. (cibnél is így lesz.)

(#20836) K Norbi válasza Lackooo84 (#20827) üzenetére


K Norbi
addikt

Menni kell az Unicredithez nincs mese.

(#20837) cocka válasza RR-13 (#20826) üzenetére


cocka
veterán

Csak több tíz? Nekem a Blaha "csak" 183. lol

(#20838) RR-13 válasza cocka (#20837) üzenetére


RR-13
őstag

Kb. 40km-er minimum, de már úgyis kezdtem ezt unni.
Akkor viszont neked jó messze vannak az azonnali befizetősek. :U

[ Szerkesztve ]

(#20839) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah már hívtak is az Unicreditből. Megerősítettük a szerdai időpontot. Kíváncsi leszek.... :)

(#20840) cocka válasza RR-13 (#20838) üzenetére


cocka
veterán

Azóta már itt is van, de persze itt sincs túl közel, úgyhogy túl gyakran nem csinálom. :D

(#20841) cocka válasza RR-13 (#20816) üzenetére


cocka
veterán

369 ezret fizettél be? :DDD

(#20842) axioma válasza INGJOKE (#20835) üzenetére


axioma
veterán

Ja en se tudom me'g hogy mi jelentosege van, de premiumos pacak nyitotta nekem, kulon szobaban... egyelore me'g csak megjarattam egy kis penzt rajta, nem merultem bele a kulonbsegekbe (Raiff premium vagyok alapbol, de ami itt jobb azt athozom, ami tuti nem a devizaszamla az itt havi tobbszaz forint, tobbit nem kerdeztem vegig, de visszateritos hitelkartyajuk van ami mindnere ad, nem csak hiperre mint a Raiff).

Tobbieknek: en csutortok keso delutan csinaltam a reg-et, pentek reggelre valasztottam idopontot, irta ugyan a felulet hogy majd keresnek de nyilvan nem volt ra ido, de eleg volt bemutatnom a BM levele't ahhoz, hogy BM-es legyen a nyitas hivatalosan is, persze a foglalast nem lattak.

[ Szerkesztve ]

(#20843) INGJOKE válasza axioma (#20842) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem beszéltünk róla telefonon, de én is csak a BM számlát nyitom meg, ha valami mást akar, akkor lesz pár kellemetlen pillanata mindenkinek. :D :D

(#20844) RR-13 válasza cocka (#20841) üzenetére


RR-13
őstag

Összesen 339 ezret. :U
3 részletbe fizettem be, hogy ne nyeljen be egy bankjegyet sem, mint korábban..., de 13:40-kor jóváírták a költségeket (3x256 Ft). :K

[ Szerkesztve ]

(#20845) RR-13 válasza INGJOKE (#20843) üzenetére


RR-13
őstag

Mindenkinek? Nekem is? ;]
Azért engedd, hogy ők nyissák meg a számlát.., ne vedd el a munkájukat, hogy Te nyitod meg. :DDD

(#20846) K Norbi


K Norbi
addikt

Cib econál ha lejár a kedvezmény
Akkor éves kártya díj 4609Ft

Pár napja mintha 4300Ft körül lett volna.
No mindegy.

És ez mi?
Havidíj a második évtől
385Ft
Ez még plusz rámegy?
Vagy ennyire csökken?

Vagy 12x385Ft
És az az éves össz?
Csak ki írták havi bontásban?

[ Szerkesztve ]

(#20847) INGJOKE válasza RR-13 (#20845) üzenetére


INGJOKE
veterán

A fiókban gondoltam, de nyilván a csávó(! Ez is fura) aki hívott felkészült és mivel kiválasztottam már előre hogy a 0 Ft-os kártyát kérem és a most 150 Ft helyett 0 Ft-os netbankos cuccot az sms-es szar helyett már mindenki tud mindent is. :DDD

(#20848) RR-13 válasza K Norbi (#20846) üzenetére


RR-13
őstag

Csak ki írták havi bontásban is, hogy elosztva ennyi költsége van egy hónapra vetítve :K

(#20849) K Norbi válasza RR-13 (#20848) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszönöm :R

(#20850) RR-13 válasza Drughi (#20833) üzenetére


RR-13
őstag

Azt mondták, hogy nem lehet letölteni még utalási bizonylatot az alkalmazásban, és a kivonat is csak megnyitható ott. :(
Viszont az eBanking (internetbank) felületen belépve le lehet tölteni pdf dokumentumban az utalási bizonylatot is. :K

Majd, ha valakinek lesz már ilyen, akkor az adatok takarásával kérem, hogy tegye már be ide, mert nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen a kinézete. :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.