Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) RR-13 válasza Peetey91 (#19350) üzenetére


RR-13
őstag

Nem tudok jelenleg jobb "visszatérítéses" hitelkártya konstrukciót, ami havonta 8.000 Ft-os visszatérítésnél többet adna, mint az Erste MAX. :N
Mi is ezt használjuk, és nem olyan bonyolult.
Pl., ha elköltöd az adott hónapban a max 200 ezres összeget a választott kategóriában, akkor már abban a hónapban zárás előtt 1 nappal is betudod váltani a jóváírt Erste pontokat. :K
Lényegében egy 2 perces műveletet kell elvégezni, hogy a pontból kp. legyen, és záráskor már jóvá ís írták a számlán.
Éves szinten mi kb. 85 ezret kapunk így vissza, csak 1db Hk. számlán.
A maximum elérhető visszatérítés 96.000 Ft évente, ilyen sehol nincs. :B

(#19352) ferenck


ferenck
senior tag

Gránit bankkártyám digitalizáltam amikor megkaptam, így telefonnal is tudok vele fizetni, de sajnos nem lehet otthon hagyni a bankkártyát, vagy ha igen, akkor igen kellemetlen helyzetbe kerülhetünk. Eddig fizettem már a telefonnal emag és foxpost automatánál, a postán, de ma az újhegyi auchanban az önkiszolgáló részben nem fogadta el a rendszer. 3x utasította el, ha jól emlékszem 050-es hibakóddal. Viszont a kártyát, szintén érintős fizetéssel elsőre elfogadta. :F

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#19353) Peetey91 válasza RR-13 (#19351) üzenetére


Peetey91
senior tag

Köszi a választ! :R
Akkor csak első olvasatra tűnik nyakatekertnek.
Még egy kérdés, a +4%-os kategória havonta változtatható?

(#19354) RR-13 válasza Peetey91 (#19353) üzenetére


RR-13
őstag

A kategóriák azok 180 naponta változtathatóak, és a zárást követően lépnek csak életbe! És zárás előtt érdemes változtatni. :K (nálunk 3 éve állandó kategória: barkács, elektronika, benzinkút, benzinkútnál havonta csak max. 30 ezerig adnak visszatérítést)

Egyébként nagyon egyszerű a beváltás (legalábbis jelenleg még a régi Netbank felületben), ugyanis a már jóváírt pontokat beváltod abban a kategóriában pl., ahol a legtöbbet vásároltál.

Pl., ha csak elektronikai kategóriában vásároltál 200 ezerért, akkor a jóváírt max. 8000 pontot abban a kategóriában váltod be, de bármelyikben be lehet, ha több kategóriában is vásároltál, amelyiknek a vásárlása elérte a 8 ezres összeget. :K

Tényleg egyszerű a folyamat, és megéri az 1-2 perces beváltási "munka" szerintem. :B

[ Szerkesztve ]

(#19355) ACE- válasza RR-13 (#19354) üzenetére


ACE-
addikt

Mire költötök 3 éve minden hónapban 200ezret barkács, elektronikára? Tankolás az simán meg lehet a 40ezer, de a maradék?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#19356) .tnm válasza ferenck (#19352) üzenetére


.tnm
addikt

olvass vissza. tudnak a hibáról, elvileg a mastercard-dal együtt dolgoznak a hibán. bár mivel legalább 4 hete ez van, nem kapkodják el...
az én tapasztalatom, hogy a régi féle ingenico POS terminál-ok esetén van probléma (de ez lehet csak véletlen egybeesés nálam)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#19357) RR-13 válasza ACE- (#19355) üzenetére


RR-13
őstag

Nem nehéz havonta elkölteni 200 ezret sem a 3 kategóriában, a 30 ezres benzinkerettel együtt. :U

Egyébként nem minden hónapban van meg az összesen 200 ezres, 4%-os kategóriás költés, de majdnem. :U
Fentebb is azt írtam, hogy kb. 85 ezres az éves visszatérítésünk (85000/12=7083)

Egy egyszerű tipp, hogy pl. az Emag az elektronikai kategóriás (4%-os visszatérítéses) áruház, és így az összes online fizetett Emagos termék után, 4% jár vissza, és nem csak elektronikai dolgokat árulnak, hanem minden mást is. :K

10-én volt a banki zárás, de már 13-án az egész 200 ezret elköltöttük, pl. vettünk 110 ezerért generátort az Emag-on.

(#19358) Peetey91 válasza RR-13 (#19354) üzenetére


Peetey91
senior tag

Jaa, értem, tehát a zárás előtt el tudom dönteni, hogy felhasználom-e a pontokat és, hogy mire, attól függően, hogy épp mik voltak a havi fő kiadásaim. Ez így elég jól hangzik. :R

[ Szerkesztve ]

(#19359) ACE- válasza RR-13 (#19357) üzenetére


ACE-
addikt

Hát én mosógépet vennék, de fingom nincs hogy azt elektronikának számolná-e... főleg mert Simple fizetőoldalon menne az online fizetés.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#19360) RR-13 válasza Peetey91 (#19358) üzenetére


RR-13
őstag

Pontosan, és az a lényeg, hogy amennyi pontod összegyűlt zárás előtt akár 2 nappal, azokat ott váltod be ahol elérted abban a hónapban minimum az akkora összegű vásárlást, amennyi pontod összegyűlt.

Tehát nem lefogod vásárolni ,majd következő hónapban az összegyűlt pontokat, hanem beváltod az adott hónapban is akár, valamelyik kategóriában, ahol minimum annyit költöttél, amennyi a beváltandó pontod.

Ezért nem ösztönöz új vásárlásra az összegyűlt pont, hanem simán csak beváltható a pl. 1db 200 ezres költés után is az adott ciklusban.

Leírni nehezebb egyébként, mint a gyakorlatban végig csinálni. :))

(#19361) RR-13 válasza ACE- (#19359) üzenetére


RR-13
őstag

Attól függ hol vásárolsz, és nem attól, hogy mi veszel. :N
Amennyiben Emagon veszel mosógépet, amit az Emag forgalmaz, akkor online fizetve biztos 4% visszatérítéses lesz. :K

Írd meg hol vennéd a mosógépet, és lehet, hogy tudom a választ akkor a 4%-ra. :K

[ Szerkesztve ]

(#19362) axioma válasza Peetey91 (#19350) üzenetére


axioma
veterán

Argh, most elkovettem hogy nem lapoztam mielott valaszoltam. Mind1, most mar itt hagyom.

Raif tenyleg nem eros hitelkartyaban, de egyebkent nem annyira nagy elony ha bankon belul igenyled, max. hogy nem kell kikerni szamlakivonatot. Nekem most csak strategiai tartalek plusz a beszedesi megbizasokra jaro 1% miatt van, de ez felejtheto, most hogy nincs mar villanyszamla se (nalunk, napelem, nem a raiff zarta ki), nem hozza vissza a havidijat. Talan me'g ha van jelentosebb evszakos koltes, akkor erdemes azt elovenni es akkor talan eves atlagban visszajon. (De hat ez is hogy egeszseg, ha patikaban azzal fizetek nem az eg.kartyaval kozvetlen, akkor az nehezebben elszamolhato, talan a 3% muszaki bolt szamba veheto tetel me'g, az egesz eves.)
Erste forintnal az a kerdes, van-e amire utana elhasznalnad, nalam most ezzel van kuzdes kicsit. Aki tankolasra hasznalja, ott ez mar eleve adott. Meg hat erste sajna nem a bankok kremje ugyintezesileg, de most nekem sincs jobb kartyam. Kulonosen a kajaldaban visszaterites egy eros mondas, a havi 200e miatt viszont (ha van tobb koltesed) akkor minden mast masik (akar beteti) kartyaval kell kolteni, szoval odafigyelos.
Szamolgatni kell, hogy nalad hogyan eri meg es/vagy mennyi dijat vallalsz be a vesztartalek lehetosegert (ha ismered a mak-ot akkor azt tudod hogy meg lehet oldani hogy x ft atszaladjon rajta, akkor mintha nem lenne valamelyik dij a raiff-oson).

[ Szerkesztve ]

(#19363) RR-13 válasza Peetey91 (#19358) üzenetére


RR-13
őstag

Még annyival egészítem ki, hogy az adott hónapban történő vásárlás után jóváírt pontok, pontbeváltás "előnye", hogy nem kell megvárni a következő hónapot, és akkor levásárolni az összegyűjtött pontokat, mert az adott hónapban történő, vásárlás után kapott pontok beváltási összege (minimum 5000 pont/Ft), záráskor már jóváírásként megjelenik.

Vagyis ennyivel kevesebb lesz a visszafizetendő tartozásod, és így lényegében ugyanott vagy, mint amikor korábban a pontrendszer nélkül működött ez az egész vásárlási visszatérítési folyamat. :K

[ Szerkesztve ]

(#19364) ACE- válasza axioma (#19362) üzenetére


ACE-
addikt

Az utóbbi dolgot, amit írtál, a 200ezres limitet egy Curve kártyával elvileg jól lehet szabályozni...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#19365) axioma válasza ACE- (#19364) üzenetére


axioma
veterán

Azom nincs. MCC alapjan szetdobja, hogy melyiket terhelje, vagy mit ertesz a szabalyzas alatt?

(#19366) ACE- válasza axioma (#19365) üzenetére


ACE-
addikt

Vásárolok, mögötte egy másik kártyával, és hó végefelé amikor lejár, akkor először a 4%-os visszatérítéseket dobom át, majd a maradék összeget. Ha tudsz váltani közben, mert letelik a 180 nap, akkor még azt is lehet hogy megvárod, és ha 90 napon belül van, akkor a másik kategóriára is átnyomod a vásárlást, így az is 4%-os lesz. Ezt én így elgondoltam de nem tuti hogy működni fog...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#19367) dptrsk


dptrsk
addikt

Erste Max és Raiffeisen esetén a visszafizetés hogy működik?
Ha pl. hónap közben elfogy a keret és feltöltöm, akkor egyből használható? (vagy olyan, mint az OTP, hogy a keret periódusonként 1x fogyasztható, ha fel is töltöm, az csak záráskor lesz lekönyvelve, nem költhető el előbb)

(#19368) RR-13 válasza dptrsk (#19367) üzenetére


RR-13
őstag

Erste MAX esetén bármikor feltölthető a keret, így zárás előtt is könyvelik.
Viszont, ha az adott ciklusban már elköltötted a max. 200 ezret, ami után jár a visszatérítés, akkor az ezt követően feltöltött összeg elköltése után már nem kapsz visszatérítést, csak akkor, ha a költés lekönyvelése a következő számlázási ciklusra esik.

[ Szerkesztve ]

(#19369) axioma válasza dptrsk (#19367) üzenetére


axioma
veterán

Azt eddig csak koltesi kartyaknal lattam meg otp-nel, hogy ne hasznalhatnad ujra. Bar teny, ertelme korlatozott, ha lehetne masik kartya mogott is es mar nem jar ra visszaterites.

(#19370) INGJOKE válasza RR-13 (#19368) üzenetére


INGJOKE
veterán

Azt lehet tudni, hogy egy külföldi oldal milyen kategória? Tradingshanzen-ről rendelnék. :)

(#19371) RR-13 válasza INGJOKE (#19370) üzenetére


RR-13
őstag

Azt az oldalt nem ismerem, de feltehetően csak 1% -os kategóriás lesz. :K Az AliExpress is az volt nekem. Viszont a PayPal -on volt olyan vásárlás, ami után meg 4 % -ot kaptunk vissza.
Ez egyébként külföldi oldalakon ritka.

(#19372) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Ez a Granit Most kártya mikor érkezik meg. A videóazonosításba azt mondta a pali, múlt hét eleje, de még sehol semmi :)

(#19373) dptrsk válasza HoppMaster (#19372) üzenetére


dptrsk
addikt

A Granit Most kártya 5-7 munkanap alatt érkezett meg nálam.
Szomszédnál a Posta visszaküldte a kártyát, hogy a cím elköltözött... (Habár a Gránit felajánlotta, hogy újra küldi, de gyorsabb volt bemenni érte)

[ Szerkesztve ]

(#19374) ferenck válasza HoppMaster (#19372) üzenetére


ferenck
senior tag

Nálam azt mondták, hogy április 12-én feladták, emiatt 23-án pénteken amikor hívtam őket letiltották és küldtek újat. Ezután 26-án pénteken megérkezett úgy, hogy 22-ei postai bélyegző volt rajta. Szóval érdemes várni, mert nem biztos, hogy akkor adták fel amikor mondták. :)

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#19375) norbi2010


norbi2010
őstag

Sziasztok!

Az előbb vásároltam kártyával H&M-en, de fizetés után mikor jóváhagytam a tranzakciót összeszarta magát a rendszer és kijelentkeztett. Miután beléptem újra, mintha mise történt volna, az összeget viszont levonta a számlámról. Felhívtam az H&M ügyfélszolgálatot, ahol a hölgy azt mondta, hogy ő egy sikertelen megrendelést lát csak, zárolták az összeget, majd a bank intézi. OTP Internetbank-on egy sima netes vásárlásnak néz ki, Könyvelés dátuma: Könyvelés alatt, én nem látok semmi zárolásra utaló jelet, de lehet régi Smartbank-ben más lenne, abba viszont nem tudok belépni. :DDD

A kérdésem az lenne, hogy OTP esetében (vagy csak átlagosan) mennyi idő múlva érkezik vissza a pénz a számlámra? Hívjam az OTP-t is hátha jobban haladna a dolog?

Köszi. :R

edit: én is hamarabb írok, mint olvasok, "A Topik fő témái az összes hazai - kivéve "OTP" - Bank:" ha valaki mégis tudna segíteni megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

(#19376) dptrsk válasza norbi2010 (#19375) üzenetére


dptrsk
addikt

A bankkártyás tranzakciók általában 10+4 munkanapig lehetnek zárolva, ez alatt a kereskedő benyújthatja az igényt és könyvelve lesz.

Vagy küld egy storno jelzést és az összeg feloldódik.
Vagy nem csinál semmit és a várakozási idő után a zárolás feloldódik.

OTP-t kérdezd meg mit látnak, illetve mire lenne szükség, hogy feloldásra kerüljön az összeg(igazolás a H&Mtől pl.)

(#19377) norbi2010 válasza dptrsk (#19376) üzenetére


norbi2010
őstag

Köszi, hívom akkor őket, igazolás sajnos semmi nincs, egy e-mail-t nem kaptam a vásárlásról.

(#19378) dptrsk válasza norbi2010 (#19377) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha telefonon adtak tájékoztatást, akkor ugyanazt e-mailben is el tudják neked küldeni, ha kéred.

De az első, hogy a bank álláspontját ismerd, hogy mire van szükségük.
Lehet ők is látják, hogy sikertelen csak van valamennyi biztonsági időrés.

(#19379) norbi2010 válasza dptrsk (#19378) üzenetére


norbi2010
őstag

Chat-es support-tal beszéltem most, ő sikeres vásárlásnak látja, mondta, hogy reklamáljam meg telefonon vagy bankfiókban.

(#19380) RR-13 válasza norbi2010 (#19379) üzenetére


RR-13
őstag

OFF-ba tudtátok volna tenni a "nem idevaló" hsz-eket. :U

[ Szerkesztve ]

(#19381) .tnm válasza RR-13 (#19380) üzenetére


.tnm
addikt

a kérdés és főleg a válaszok elsősorban nem OTP specifikusak

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#19382) RR-13 válasza .tnm (#19381) üzenetére


RR-13
őstag

Szerintem eléggé az:
"A kérdésem az lenne, hogy OTP esetében (vagy csak átlagosan) mennyi idő múlva érkezik vissza a pénz a számlámra? Hívjam az OTP-t is hátha jobban haladna a dolog?"

(#19383) pictigjis válasza norbi2010 (#19377) üzenetére


pictigjis
senior tag

az összeg nincs levonva a számládról, zárolva van, ahogy más is írta. mivel a vásárlás nem volt sikeres, valós terhelés soha nem fog érkezni arra az összegre a kereskedő részéről

pro tipp: ezért érdemes hitelkártyát használni, mert az ilyen, egyáltalán nem ritka esetekben nem a saját pénzed, hanem a banké van befoglalva

(#19384) 4ron


4ron
senior tag

Üdvözletem!

A csoportban olvasott jó tapasztalatoknak hála, nyitottam egy Bankmonitoros CIB Eco számlát. Hamarosan megérkezik a betéti kártyám, addig viszont elkezdeném átmozgatni az OTP számláról a pénzem.

A kérdésem az lenne, hogy #withSAVE számlára érdemes-e nagyobb összeget félretenni? Azt látom az aktiválási oldalon, hogy a kamatadó értéke 15%. A gyakorlatban ez mit jelent?

Számomra csak az lenne a fontos, hogy egy külön számlán legyen tartva ez az összeg, azaz hogy ide utalgassam át a havi szinten megtakarított pénzem, illetve hogy bármikor hozzá tudjak férni, ha szükséges. Bukni nem akarok rajta semennyit.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#19385) MasterMark válasza 4ron (#19384) üzenetére


MasterMark
titán

A kamatból 15%-ot levonnak adónak.

Az ilyen megtakarítási számlákkal gyakorlatilag csak buksz. A kamat kevesebb mint az infláció, akkor csak egyre kevesebbet fog érni a pénz ami rajta van.
Talán egy minimálisan jobb mint a folyószámlán tartani...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19386) agroman válasza MasterMark (#19385) üzenetére


agroman
senior tag

reszeltezned, hogy gondolod, hogy az ilyen 0ft-os koltsegu szamlaval buksz?

------

(#19387) 4ron válasza MasterMark (#19385) üzenetére


4ron
senior tag

Erre gondoltam én is, de akkor gyakorlatilag továbbra is nullás marad a számla, hiszen a rajta tartott pénzből nem kerül levonásra semmi, csupán a kamatból.

Nem befektetési céllal tartanék rajta pénzt, egyszerűen csak kellene valami alszámla, amin bármikor elérhető a pénz, ha szükség lenne rá.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#19388) MasterMark válasza agroman (#19386) üzenetére


MasterMark
titán

Amire válaszoltál, ott részleteztem.

Switch Tax

(#19389) MasterMark válasza 4ron (#19387) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, a kamatadó az a kamatból kerül levonásra.

Switch Tax

(#19390) RR-13 válasza 4ron (#19384) üzenetére


RR-13
őstag

Használom a #withSAVE-t, de sajnos épp mostanában csökkent a kamat nagyon kevésre (még kevesebbre), de azért nem rossz dolog az, mert könnyen átvezethető az összeg a főszámlára. :K

[ Szerkesztve ]

(#19391) agroman válasza MasterMark (#19388) üzenetére


agroman
senior tag

csakhogy nem ezt kerdezte a kerdezo..neki arra kell, hogy biztonsagban kulon szamlara rakja koltseg nelkul...igy nem bukik semmit.
egyebkent en is hosszu evek utan vagyok ujra cib-es es regen meg kulon kartyaszamla volt,
amivel az akkor meg kezdetleges sec-protokolok idejen a legjobban lehetett vedeni a penzed.
csodakoztam is hogy most a fo szamla a kartyaszamla..

[ Szerkesztve ]

------

(#19392) sifarr válasza agroman (#19391) üzenetére


sifarr
senior tag

csodakoztam is hogy most a fo szamla a kartyaszamla..
Kérhetsz kártyás alszámlát most is. Alapból nincs, de kérhetsz.

(#19393) .tnm válasza agroman (#19391) üzenetére


.tnm
addikt

ő pedig csak felakarta nyitni a kérdező szemét a közgazdaságilag helyes szemléletre, hogy azért mert névértékben nem csökken a megtakarítása, valójában bukik rajta.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#19394) agroman válasza .tnm (#19393) üzenetére


agroman
senior tag

beugrott az uttoro aki akarata ellenere atkiserte a jarokeretes nenit a tuloldalra.. :U

------

(#19395) ACE- válasza agroman (#19394) üzenetére


ACE-
addikt

Ha a néni nem is sejti, hogy azon az útszakaszon milyen erős a forgalom, akkor igenis kívánalom, hogy legyen vele valami "erőszakos", mert lehet az életét menti meg vele...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#19396) MasterMark válasza agroman (#19391) üzenetére


MasterMark
titán

Hát szerintem ha kevesebbet ér a pénze egy idő után, akkor az kielégíti a bukik rajta kifejezést.

De egyébként ettől függetlenül is választ kapott a kérdésére.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19397) huan válasza 4ron (#19387) üzenetére


huan
őstag

Szia
Pont ilyet szeretnék én is. A CIB Eco erre pont alkalmas?

(#19398) ferenck


ferenck
senior tag

Kevesebb mint 1 hónapja van Gránitom. Pozitív tapasztalataim eddig a CIB-el összehasonlítva ami már régóta van: ha kártyával fizetek valamit, akkor tételesen látom a zárolt összegeket, míg a cibnél csak egy összesített zárolt összeg rész van, fogalmam sincs mi van benne és milyen értékben amíg nem terhelődik véglegesen. Ez nagyon hasznos számomra ali, ebay satöbbi vásárlások esetén. Az már csak hab a tortán, hogy a gránit most kártya mastercard alapú, így, mivel alin vásárláskor paypallal fizetve csak usd alapon lehet, (mivel a mc usd alapú) nincs dupla konverzió mint a cib visa esetén. Még olcsóbb is ha a gránit váltja át az usd összeget forintra mintha az ali vagy a paypal tenné (egyébként ali sokkal közelebb van hozzá mint a paypal, az vált a legdrágábban). :)
A telefonos nfc-s fizetés is flottul ment eddig, kivéve egy alkalommal, cibnél továbbra sincs ilyen funkció.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#19399) HoppMaster válasza ferenck (#19374) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Akkor stand by mód van, köszi :)

(#19400) sifarr válasza ferenck (#19398) üzenetére


sifarr
senior tag

ha kártyával fizetek valamit, akkor tételesen látom a zárolt összegeket, míg a cibnél csak egy összesített zárolt összeg rész van, fogalmam sincs mi van benne és milyen értékben amíg nem terhelődik véglegesen.
Azért a CIB-nél is láthatod. Igaz, csak több lépcsőben. A gyors menüvel rövidíthető az elérése. A kártya menüben a kiválasztott kártyánál azonnal megjelennek a zárolt tételek, a zárolás napja szerint sorban. Ez a dátum később a lekönyvelés dátumára változik.
A fintech korában 2 magyar bankszámla már nem biztos, hogy az átlagos felhasználónak megéri. Elég egy megfelelő magyar bankszámla + Wise, Revolut, stb. valamelyike. A devizás vásárlás is így a legolcsóbb.
Ha a Gránit jobban megfelel, hagyd ott a CIB-et.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.