Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) ottalai válasza didros (#18500) üzenetére


ottalai
lelkes újonc

Hát, nagyjából értem. Vagyis egy UK-ben egy Barclays-nál vezetett USD számláról menne az utalás egy KH-nál vezetett HUF számlára (?).

Általánosságban: Az IBAN egy uniós szabvány, vagyis az unióban, csak euró utalásoknál, euró számlák közötti SEPA SCT típusú utalásoknál használatos. Az egyes uniós országok a belföldi pénzforgalmukban is használhatják a SEPA SCT alapokat a helyi sajátosságokkal. A magyar is ezen alapul SEPA HCT néven.

Az USD utalás egy SWIFT utalás lesz, nincs kötelező IBAN használat, a küldő bank nem is tudja feltétlenül ellenőrizni, hogy az helyes számlaszám-e, illetve milyen devizanemben vezetik. PL. az USA-ból, USD SWIFT-en utalható egy magyar HUF számlára, hiszen az utalónak akár fogalma sem lehet róla, hogy az a számlaszám, amire utal, az milyen devizanemű. A Számlavezető bank (a levelező bankokon keresztül) megkapja az USD-t, majd átváltja forintra és jóváírja a HUF számlán.

De ha valami gikszer mégis lenne, akkor sincs feltétlenül baj, valamelyik félnél visszautasításra kerül a megbízás és visszakerül az eredeti helyére. De ha tudtál a szándékod szerinti megbízást, utalást rögzíteni, indítani, akkor feltételezem, hogy azt a megbízott bank befogadta és tudja is teljesíteni.

(#18502) didros válasza ottalai (#18501) üzenetére


didros
senior tag

Érdemes szerinted a TW-nél a transferhez kapcsolódóan megírni nekik, hogy mi a helyes IBAN formátum, hogy tudják azt update-elni? Egyelőre még nem érkezett meg az USD a Barclays-hoz, tehát eddig nem okozhatott gondom szerintem.

Tehát a folyamat még egyszer: :)
RAFI USD (HU.) --> BArclays USD (UK)--> K&H Forint (HU)
A TW nevezte meg a BArclayst mint közvetítő bankot, nekik kellett elutalnom az USD-t a megfelelő közleménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#18503) ottalai válasza didros (#18502) üzenetére


ottalai
lelkes újonc

Én úgy gondolom, hogy amíg a KH-hoz eljut, addig ez egy USD SWIFT utalás lesz, ott nincs kötelező IBAN használat.

De a TW-nek van magyar nyelvű telefonos ügyfélszolgálata, abból nem lehet bajod, ha megkérdezed, hogy kell-e IBAN.

A folyamat, ahogy leírtad tisztán USD utalás, nem kell IBAN. Érdekes, hogy USD számlához/utaláshoz USA-n kívülre a Barclays-t nevezte meg a TW, nekem most USD-re egy másik bank SWIFT címét mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#18504) didros válasza ottalai (#18503) üzenetére


didros
senior tag

Én úgy értelmeztem, hogy a Barclays válja át az USD-t HUF-ra és azt küldi tovább a K&H-nak. Az elég gáz lenne ha a K&H váltaná át végül. :)

(#18505) ottalai válasza didros (#18504) üzenetére


ottalai
lelkes újonc

Értem, elhiszem, hogy a tranzakciót így indítottad. Érdekes, hogy a Barclays UK HUF-ot akar és tud utalni egy magyar bankhoz. Nem lehetetlen, ha van HUF levelező banki kapcsolata, akár közvetlenül a K&H-val is.

Az elképzelhetőbb, hogy a TW-n belül a UK USD számlá(d)ról átkerül a TW HUF számlá(d)ra és onnan megy a K&H HUF-ra. Így logikusabb, itt sem kell IBAN, az már belföldi utalás a KH felé.

[ Szerkesztve ]

(#18506) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Takarékbanknak van megoldása telefon nfc fizetésre?

Gondolkodom hogy otptol átmegyek hozzájuk, de azért OTP-nek elég profi a mobilos appjuk, plusz simple stb...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18507) didros válasza ottalai (#18505) üzenetére


didros
senior tag

Írtam azért a TW-nek de szerintem nem értették meg pontosan a kérdésemet. Az alábbi választ kaptam. A lényeg ebből annyi szerintem,hogy egyelőre nincs mit tenni, meg kell várni, hogy mi történik.

After taking a look into this transfer [...], I see that TransferWise has yet to receive the funds for this transfer yet. If this is a mistake and you have sent us the funds already please upload a Proof of Payment. A proof of payment can be a receipt (either a scan, a photo or a PDF) or a screenshot from your online bank, clearly showing the following:
your details — we need to see your name and account number, and your bank’s name
our details, or our partner bank’s details — TransferWise Ltd and/or our account number
date — when the transfer was initiated
amount — the amount that you sent to us
currency — the currency in which your money was sent to us
reference — the reference you added to your transfer
If you aren’t able to fit all of this information into one image, you can take 2 screenshots. You can upload that document(s) to this link here.

If however this is not a mistake and you have yet to send the payment to us you can cancel this altogether and set a new transfer up with the correct details.

Unfortunately if you have sent the funds, we will have to wait until the Hungarian bank rejects the payment to correct these details. You will receive an automated email asking you to fix this transfer by either resending to correct details, correcting details and sending payment out, or to cancel and receive a full refund. These rejections are usually done within one business day of being sent out.

A felhasználó kérésére módosítva.

[ Módosította: Viktor0610 ]

(#18508) didros válasza ottalai (#18503) üzenetére


didros
senior tag

Érdekes, hogy USD számlához/utaláshoz USA-n kívülre a Barclays-t nevezte meg a TW, nekem most USD-re egy másik bank SWIFT címét mutatja.
Lehet éppen azért, mert nálam "érzékelte" , hogy helyi magyar account a címzett IBAN adatok nélkül?

(#18509) kerxy válasza enginev3.0 (#18506) üzenetére


kerxy
senior tag

Androidra nincs, Apple Pay már van. Ha jó app-ot szeretnél, akkor őket szerintem engedd el, kb éventre frissítik, akkor is apróságokkal, lásd store vélemények. Ha fontos az app, akkor szintem BB, OTP, CIB.

(#18510) dptrsk válasza kerxy (#18509) üzenetére


dptrsk
addikt

K&H kimaradt a felsorolásból, pedig szerintem Nekik van az egyik legjobb appjuk.

CIB esetén egy itt-ott befejeleztlen btn-label feliratokkal tűzdelt appal találkozhat az ember.
OTP Smart Bank, sokat tölt, érzésre csiga lassú. (Új appot még nem próbáltam)
BB jó app volt, amikor használtam.
Raiffeisen nekem se a régi, se a myRaiffeisen nem nyerte el a tetszésemet.
Gránit is jó UIval rendelkező appot csinált.

(#18511) ReSeTer válasza enginev3.0 (#18506) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Érdekelne azért, hogy melyik díjcsomagot találtad náluk számodra megfelelőnek a többi bankhoz képest. Én mindegyiket drágának találom és jönnék el onnan, netbankjuk is funkcióhiányos (nincs csv mentés pl, pedig ennek alapnak kellene lennie).

(#18512) enginev3.0 válasza ReSeTer (#18511) üzenetére


enginev3.0
félisten

Lehet (csak?) Náluk sikerül hitelt felvenni, és gondoltam hogy akkor átmegyek teljesen, de ha ennyire rossz a helyzet akkor nem tudom megeri-e, bár havi 4ezerrel olcsóbb úgy a hitel

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18513) ReSeTer válasza enginev3.0 (#18512) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Ez az én véleményem csak. A netbankjuk tudja az alapfunkciókat, de extrákat ne várj. Nincs számlatörténet mentés csv-ben, excel-ben, nincs rendszeres megtakarítási számla (ami nem lekötéssel jár), nincs megtakarítás tervező. Ha ezek számítanak, akkor ez probléma.
Díjcsomagjaik között én nem találtam 0ft-os havidíjasat, mindenhol felszámítanak tranzakciós költségeket, (lakossági bankszámla plussznál még a kártyás vásárlásoknál is).

[ Szerkesztve ]

(#18514) enginev3.0 válasza ReSeTer (#18513) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hétfőn bemegyek hozzájuk, és neki látok a hitelnek, kíváncsi vagyok mit mondanak, aztán az alapján döntök

Remélem végre itt sikerrel járok

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18515) ottalai válasza didros (#18508) üzenetére


ottalai
lelkes újonc

Írok neked privát üzenetet, úgy egyszerűbb a részletekbe belemenni. Így jó?

(#18516) didros válasza ottalai (#18515) üzenetére


didros
senior tag

Persze! Köszönöm!

(#18517) bigdady


bigdady
nagyúr

CIB bm ECO számláznak mennyi a díja ha nem jön be a minimálbér rá havonta? Kp befizetés is lehet vagy csak utalás jóváírás? :R

[ Szerkesztve ]

(#18518) dptrsk válasza bigdady (#18517) üzenetére


dptrsk
addikt

"Amennyiben a számlavezetési díj terhelését megelőző hónapban legalább a mindenkori nettó minimálbérnek megfelelő összegű jóváírás érkezik átutalással (saját számlák közötti átvezetés, készpénzes befizetés nem számít bele)"

Kedvezmények nélküli havidíj: 2 361 Ft

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18519) RR-13 válasza bigdady (#18517) üzenetére


RR-13
őstag

Abban az esetben, ha nem teljesül a feltétel, 2.361 Ft a díj.
Már több esetben le lett itt írva, hogy csak utalást fogadnak el (átvezetést nem) kp. befizetést nem.

(#18520) bigdady


bigdady
nagyúr

Köszi. Rafinál meg nincs ilyen megkötés ezek szerint ha jól olvasom.

(#18521) kuksa90 válasza RR-13 (#18519) üzenetére


kuksa90
őstag

Ez havonta ennyi?!? :Y

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#18522) dptrsk válasza bigdady (#18520) üzenetére


dptrsk
addikt

"tárgyhónapban az Ügyfél bankszámlájára (i) bankon kívülről vagy (ii) bankon belülről jogi személytől, jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságtól, vagy egyéni vállalkozótól legfeljebb három részletben összesen minimum 400 ezer Ft vagy annak megfelelő összegű deviza jóváírás érkezik a Bank által jegyzett devizában."

"A Premium Gold 2.0 számlacsomag havi számlavezetési díja az igénybevételi feltételek legalább egyikének teljesülése esetén nem kerül felszámításra, egyéb esetben a díj összege 11.138 Ft / hó"

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18523) bigdady válasza dptrsk (#18522) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi akkor marad a 2300 Ft CIB ki lehet bírni.
De ettől még a kondíciók utalás kp felvet maradnak nullán ugye CIB ETO-ban vagy az sem?

[ Szerkesztve ]

(#18524) Brandynew válasza bigdady (#18523) üzenetére


Brandynew
őstag

2300 Ft havonta?

Az ERSTE Kolléga Plusz díjcsomagot nem igényelheted? Ott minden 0 Ft (átutalás, csoportos beszedés stb.), összesen egy éves 5 ezer Ft-os díj van. Szerintem ennél jobb nincs jelenleg a piacon.

(#18525) dptrsk válasza Brandynew (#18524) üzenetére


dptrsk
addikt

Én nem ingyenesnek látom a Kollega Pluszt...
0,3%/utalás

[ Szerkesztve ]

(#18526) Brandynew válasza dptrsk (#18525) üzenetére


Brandynew
őstag

Csak 20 ezer Ft felett számítják fel a tranzakciós díjat, de akkor viszont valóban, bár van itt kiskapu ugyebár.

[ Szerkesztve ]

(#18527) merqree válasza enginev3.0 (#18506) üzenetére


merqree
őstag

Én a Raiffeisen bank applikációval elégedett vagyok, szerintem informatívabb, mint a Gránit bank-é.
Illetve itt a partenerek automatikusan szinkonizálódnak a szerver és az applikáció között.

(#18528) István89 válasza enginev3.0 (#18514) üzenetére


István89
tag

Nyáron bevezetik a Google Pay-t így kb az Apple Pay után ez a másik, ami biztosan használható lesz náluk. A mobilbanki alkalmazásról pedig ajánlom a play áruházban lévő kommenteket megtekintésre. :)

Ha megtörténik az összeolvadás, akkor talán lesz változás.

[ Szerkesztve ]

(#18529) bigdady válasza Brandynew (#18524) üzenetére


bigdady
nagyúr

Annyit megér higy minden ingyenes az nem vészes. Köszi

(#18530) pictigjis válasza bigdady (#18529) üzenetére


pictigjis
senior tag

az eves szinten tobb mint 25 ezer forint! nem tudom, mire akarnad hasznalni a szamlat, de kizart dolog, hogy ennel nem talalsz jobb ajanlatot. azt se nagyon ertem, hogyan lehet olyan, hogy egy ennyire minimalis utalast ne tudnal osszehozni

(#18531) bigdady válasza pictigjis (#18530) üzenetére


bigdady
nagyúr

Havi 400-at kiveszek nagy összegből havonta ott már az illeték megtérül ha semmit nem csinálok mást, innen bármit csinálok az grátis

[ Szerkesztve ]

(#18532) pictigjis válasza bigdady (#18531) üzenetére


pictigjis
senior tag

amire keszulsz, az szerintem pazarlas, de a te penzed :)

(#18533) bigdady válasza pictigjis (#18532) üzenetére


bigdady
nagyúr

Havi 400-at kivenni (pár utalás mellett) tudsz valahol ahol ez olcsóbb mint 2300 Ft/hó? Én nem találtam (150 ingyenes nem ez a bankszámla az már foglalt)

[ Szerkesztve ]

(#18534) pictigjis válasza bigdady (#18533) üzenetére


pictigjis
senior tag

hogy nem tudsz egy minimalberes utalast intezni? nem munkabernek kell lennie, minek fizetsz, ha nem muszaj? nem tudom ezt felfogni. egy utalas, es ez nulla forint

(#18535) bigdady válasza pictigjis (#18534) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem ez a kérdés. Munkabér máshova megy. Ide egy nagyobb összeg jön egyszerre és havonta semmi nem
fog utána. Kivenni kell a bankszámla havi 400-at és költeni utalni vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#18536) axioma válasza bigdady (#18535) üzenetére


axioma
veterán

Van a kozeledben penztarral rendelkezo MAK-pont? Ott 3 ezrelek, ha kp-ban erted a kivetelt. Ha csak atutalni sajat szamladra, akkor meg eleve MAK, ingyen kiutalod a hasznalt szamladra. Fenntartas full ingyenes. Raadasul me'g allampapirba is teheted amit nem hasznalsz, a szokasos 0.01% kamatnal tobb hozamra.

(#18537) .tnm válasza bigdady (#18531) üzenetére


.tnm
addikt

Gránit bajnok plusz? Ott havi 990 Ft-ra jönne ki.

(Igen tudom, hogy nem érkezik havonta 280ezer, de ha egyszer érkezik egy nagyobb összeg és abból havonta ki tudsz venni 400ezret, akkor a másik feltétel, azaz 150ezer legyen látra szólóan minden nap, könnyen teljesíthető.*)

Havi első 4 kp felvétel ingyenes belföldön. (Nyilatkozat nélkül.)

Ha azt a 150ezret 5%-os kamatra tudnád lekötni, akkor is kb havi max 700 Ft-ot buksz az elmaradt kamaton, ami még mindig kevesebb, mint 2300 Ft (de feltételezem, hogy amúgy is likviden tartanál ennyit.)

Ha esetleg egy hónapban mégsem teljesítenéd a feltételt, akkor a havi díj 2990. (Azaz, ha még három havonta egyszer rendszeresen elrontod, akkor is "csak" 4990 az a 3 hónap, szemben a 6900-zal.)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#18538) pictigjis válasza bigdady (#18535) üzenetére


pictigjis
senior tag

de ha van masik szamlad, miert nem utalsz at rola havonta egy minimalbernyit? biztos olcsobb egy utalas, mint ketezerakarhany forint...

(#18539) bigdady válasza axioma (#18536) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen ez alternatíva. Kosz. Mákból kiutalni is tudok?

(#18540) axioma válasza bigdady (#18539) üzenetére


axioma
veterán

Persze, es ha jelolod sajat szamlanak amire utalsz, akkor ingyenes. Csak webkincstarral kerd amikor nyitod.

(#18541) bigdady válasza axioma (#18540) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hogy jelölöm hogy saját?:R

[ Szerkesztve ]

(#18542) sifarr válasza bigdady (#18541) üzenetére


sifarr
senior tag

Hogy jelölöm hogy saját?
Az ügyféladatok menünél lehet bankszámlaszámot megadni (többet is). Ott kell bejelölni, hogy természetes személyé, azaz lényegében a tiéd.

(#18543) dptrsk válasza .tnm (#18537) üzenetére


dptrsk
addikt

Esetleg Digitális/sztár csomag Platinum kártyával.
S így elbukott kamat nincs.

(#18544) Hintalow válasza didros (#18516) üzenetére


Hintalow
senior tag

Amúgy szerintem kicsit előreszaladtatok, ha jól értem 18-án este lett megadva az utalás, ergó 19-e péntek volt a T nap (teljesítés napja) jellemzően a devizautalások normál megadási móddal (ebbe még az is belekavarhat, hogy konverziós -e vagy sem) T+1/2 naposak, szóval az a szomorú helyzet, hogy az a pénz még el sem indult a Rafiból, majd csak hétfő környékén fog.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#18545) didros válasza Hintalow (#18544) üzenetére


didros
senior tag

Jól látod, pontosan ez a helyzet! Én is úgy gondolom, hogy még nem indult el. (Bár az egyenlegemből már levonta az összeget.) Konverzió nélküli utalásról van szó egyébként.

(#18546) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv ! Kérdezném jelenleg van-e jobb 3 hónapos megtakarításra a Gránit bank Pay betétnél ? Az mindegy melyik számlacsomagban vagyok (sztár) ?
Úgy tudom sajnos csökken ez is 2,8%-ra Márciustól ,a kamatadó még ebből fizetendő, vagy azt le is vonják ott ? Ha lejár újra hosszabítható 3 hónapra, vagy nem ? Ha jól értelmeztem ennél 20 ezer Ft-ot havonta mobil fizetéssel teljesíteni, más nem kell ugye? Köszönöm

(#18547) Fecogame


Fecogame
veterán

Ti kaptatok választ a George app-ban (ERSTE) írt üzenetre a banktól? 11 napja ítam nekik, de azóta semmi válasz. Lehet nem is működik ez a funkció :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#18548) sifarr válasza andrás47 (#18546) üzenetére


sifarr
senior tag

Az mindegy melyik számlacsomagban vagyok (sztár) ?
Betétlekötésnél mindegy, hogy milyen számlacsomagban vagy.

Úgy tudom sajnos csökken ez is 2,8%-ra Márciustól
A Pay az nem akciós betét. Változhat, de ez majd csak március 1-én derül ki.

a kamatadó még ebből fizetendő, vagy azt le is vonják ott ?
Minden meghirdetett kamat bruttó, tehát lejön belőle az SZJA. Igen, kamatfizetéskor ők levonják. A levonás minden banknál kötelező, így itt is.

Ha lejár újra hosszabítható 3 hónapra, vagy nem ?
Nem hosszabbítható, de újra lekötheted az akkori feltételekkel.

Ha jól értelmeztem ennél 20 ezer Ft-ot havonta mobil fizetéssel teljesíteni, más nem kell ugye?
Jól érted, a havi legalább 20 ezret teljesíteni kell, más feltétel nincs.

Kérdezném jelenleg van-e jobb 3 hónapos megtakarításra a Gránit bank Pay betétnél ?
Ha úgyis megújítanád, hosszabb időre akarod lekötni, akkor van "jobb".
A Felemelő betét 6 vagy 12 hónapra. Mindkettőnél szintén 3 % a bruttó kamat. Mindkettőnél a feltétel csak annyi, hogy aktivált bankkártyád legyen, de használni már nem kell.
A 6 vagy 12 hónapos futamidő közül aszerint válassz, hogy mennyi időre tervezed lekötni a pénzed. Valamint, hogy a betétek kamatának csökkenésére vagy növekedésére tippelsz a Gránitnál.
Egy olyan előnye is van mindkettőnek, ha lejárat előtt valamiért mégis muszáj feltörnöd, akkor is kapsz értékelhető kamatot. A részletek a hirdetményben.

(#18549) RR-13 válasza kuksa90 (#18521) üzenetére


RR-13
őstag

Annak, aki nem teljesíti a feltételt. :K

(#18550) .tnm válasza sifarr (#18548) üzenetére


.tnm
addikt

Már bejelentették, március 2-től csökken 2,8%-ra. Netbankba is jött róla üzenet. (Ahova most alig tudtam belépni. gondolom karbantartás van...)
És de, akciós betét ez is (honlap szerint). És "de" :) , lehet ismétlődőre lekötni, nyilván az (automatikus) újra lekötéskor az éppen aktuális feltételek szerint kerül majd lekötésre az összeg, ahogy írod is (lekötést beállításai szerint vagy kamattal együtt, vagy csak a tőke).

Én még tudnám ajánlani a tripla3-at, mert az egyelőre marad 3%-on és továbbra is 3 havi lekötés. Az egyetlen plusz feltétel a Pay-hez képest, hogy a 3 hónap alatt legalább egy csoportos beszedésnek, vagy rendszeres átutalásnak teljesülnie kell. (Viszont a Pay-jel szemben a havi 20ezres költést nem muszáj telefonnal, lehet kártyával is ["vegyesen"]).

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.