Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) .tnm


.tnm
addikt

Reggel jött értesítés, mától gránit netbank-hoz isms-ban küldik a megerősítő számsort.
Sajnos pont ugyanaz jön, mint eddig az sms-ben, tehát nem lehet csak egy gombnyomással jóváhagyni a dolgokat. És szokás szerint az értesítésben nem látszik maga a tartalom, csak az app-ba belépés után. (És ekkor sem lehet csak a kódot kimásolni.) Szóval telefonról a netbank használata egy kisebb kihívássá vált, hacsaknem tudsz megjegyezni 10 számjegyet. (Én nem. :) )
Nyilván, ha a telefon támogatja a több ablakos nézetet, akkor lehet könnyíteni ezen, de jó sok extra lépés, vagy ki lehet másolni a teljes szövegét az értesítésnek, valahol kivágni belőle csak a kódot és azt talán be lehet másolni a netbank felületre (nem teszteltem). Próbáltam 3-4 karakterenként beírni, de sajnos android-os chrome alatt, az újabb adag szám beírása felülírja az előző adagot...

De egyébként működik (legalábbis belépéshez).

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#19552) ACE- válasza .tnm (#19551) üzenetére


ACE-
addikt

Így van, egyre szarabb lett, ez most így nem is fejlesztés, hanem visszafejlődés a korábbihoz képest, mert az SMS felugró ablakban látszott a szám, akár egy gombnyomással ki is másolható volt, most még külön az app-ba is be kell lépni (egy örökkévalóság), hogy lásd, és ki sem lehet másolni, gratula a fejlesztőknek. Ez így csak nekik spórolás, nem fejlesztés... Bár én már leépítettem a Gránitos számlámat, lassan meg is szüntetem...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#19553) kerxy válasza .tnm (#19551) üzenetére


kerxy
senior tag

Nekem is jött egy ilyen SMS, csak annyi hiba van benne, hogy lassan három éve szüntettem meg a Gránitos számlámat :))

(#19554) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Hát gyerekek az agyam eldobom hogy mi folyik a Raiffeisen Banknál ha hitelt akarsz felvenni.
Senkinek se ajánlom ez a tortúrát ami ott van. (otthon felújítási kamat támogatott hitel) A feleségem kb 3 éve vett fel lakásvásárlásra az Unicreditnél. Az ott ehhez képes sétagalopp volt. A szerződést még 06.02-án aláírtuk és elvileg a hitel folyósítási dátuma is arra szól, de a pénz még sehol és ki-be rohangálunk a bankból mert mindig valami hiányzik nekik. Ma reggel még azt mondták hogy órák kérdése és jön a zsé. Délután meg hogy szerda-csütörtök. Így nem lehet semmit se tervezni a szakikkal. Nevetséges.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#19555) nubreed


nubreed
veterán

Nem tudom jó helyen járok-e a kérdésemmel, remélem igen. A CIB banknak mondjuk a mobil alkalmazásában tényleg nincs lehetőség mobil tárca beállítására NFC képes telefonon? Vagy csak én vagyok vak és nem találom? Nem az apple pay -re gondolok, hanem a CIB közvetlen megoldására, olyasmi mint a Simple mobiltárca csak a CIB -nél.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#19556) MasterMark válasza nubreed (#19555) üzenetére


MasterMark
titán

Google Pay-jük lesz androidon ha minden igaz.

Switch Tax

(#19557) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

Sziasztok! Kiérek az OTP Junior korhatártból, és szeretnék kb. 2 évre minél olcsóbb átmeneti megoldást. Bejövő pénzforgalom az minimális. Havi készpénzfelvét 1x, utalás annál is ritkábban szükséges. Fizetésekről van szükségem értesítésekre, illetve NFC fizetés sem lenne rossz. Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#19558) dptrsk válasza Aksomatic (#19557) üzenetére


dptrsk
addikt

Gránit Digitális/Sztár - feltétel nélkül, csak az éves kártyadíj a fix költséged.

(#19559) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Gránitnál van egy új Hős számlacsomag, egészségügyi dolgozók (havi 100k jóváírás feltétel) és hallgatók (havi 50k jóváírás feltétel) részére, ami ahogy nézem valós 0Ft-os, vagyis:
- nincs számlavezetési díj
- dombornyomott kártya kibocsátási díja és éves díja is 0
- nincs csop.beszedés díj, sem utalásdíj bankon belülre és kívülre sem

KP felvétel 0,7%, de le kell csak nyilatkozni a havi 2db max 150k ingyenes felvételt.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#19560) Lauda válasza Lauda (#18852) üzenetére


Lauda
félisten

Olvasom, hogy augusztus 1-től csak ez a rakat szar george web lesz használható az ersténél. Én úgy látom ez egy nulla. Sárga csekket még mindig nem tudok vele fizetni. Azt hiszem ha ez így marad, akkor eljött az ideje a bankváltásnak. :U

(#19561) ACE- válasza Lauda (#19560) üzenetére


ACE-
addikt

Szerintem addig belerakják majd, de a sárga csekket sima utalással is be tudod fizetni, beírod a csekken a számla számát, és megadod közleményben az azon lévő befizetőazonosítót, és a csekken rajta van az ellenoldali név is, ennyi. A csekkbefizetés a sima Erste Netbankban is ilyen elven működik, csak rajzolva van egy csekk...
Vagy még egyszerűbb ha használod az iCsek app-ot, és bankkártyával is fizethetsz, az utalásnak sem lesz díja. Mit fizetsz egyébként csekken?

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#19562) Aksomatic válasza dptrsk (#19558) üzenetére


Aksomatic
senior tag

A Gránitnál nem jelent hátrányt, hogy digitális bank?

(#19563) Brandynew válasza Lauda (#19560) üzenetére


Brandynew
őstag

Sárga csekket egyébként miért szeretnél fizetni? Milyen spéci szolgáltatónál van még mindig sárgacsekk?

(#19564) Brandynew


Brandynew
őstag

George Weben más sem talál a felvett hitelekkel kapcsolatos infókat? Azt keresem, ami a régi felületen a Hitelek --> Hitelinformációk menüpontban van.

Illetve amit még nem találok, az a virtuális alszámlák kezelésének lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#19565) sopruk válasza Aksomatic (#19562) üzenetére


sopruk
aktív tag

Készpénzt csak egy helyen tudsz befizetni (Budapesten). Egyébként más hátrányáról nem tudok.
Személyes ügyintézés két helyen lehetséges. Egyébként telefonon, videóbankon keresztül...

A Digitális csomaghoz "Most" kártyát tudsz igényelni ami első évben 0 Ft második évben 1390,-

[ Szerkesztve ]

(#19566) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

OTP junior utánra keresnék új számlát, természetesen minél olcsóbban.
Főbb infók:
havi 1 nagyobb összeg érkezik utalva, munkabér jellegű
Utalás nagyon minimálisan, kis összegek általában. Havi max 1-2, esetleg megtakarítási célból kincstári számlára.
Kp felvétel szintén
Mobilbank fontos, tudjon minél többet, örülnék push notiknak.
SMS semmiről se kell
99%-ban csak boltban vásárlásra használom a kártyát, 1-2 esetben netes vásárlás

Ilyen szempontok alapján mit ajánlanátok?

Előre is köszönöm!

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#19567) sifarr válasza racskobalazs (#19566) üzenetére


sifarr
senior tag

OTP junior utánra keresnék új számlát, természetesen minél olcsóbban.
Ennyi adatból nem könnyű.

havi 1 nagyobb összeg érkezik utalva, munkabér jellegű
A "nagyobb" az szubjektív, legalább a nagyságrendje jó lenne. Vagy legalább annyi, hogy eléri-e a minimálbért.

Havi max 1-2, esetleg megtakarítási célból kincstári számlára.
Utalásnál is a nagyságrend nem mindegy. Kincstári számlára pedig nem utalni kell, ott a bankkártyás vásárlás.

Mobilbank fontos, tudjon minél többet,
Ha ez lényeges feltétel, akkor csak te választhatsz. Nézd meg a bankok appjait a Google Play-en. Ott az értékelések is informatívak lehetnek, hogy mennyire megbízható 1-1 app. Ebben a te döntésed a meghatározó.

örülnék push notiknak.
Csak örülnél, vagy ez kötelező elem? Utóbbi választás leszűkíti a kínálatot.

Egyébként az infóid alapján Gránit Sztár vagy Digitális. Pontosabb infók esetében bővülhet a kínálat. (És látatlanban megfelelő lehet a Wise is - ha nem vagy túl aggodalmaskodó.)

(#19568) racskobalazs válasza sifarr (#19567) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Szia, igen bocsánat ezek valahogy teljesen kimenetek a fejemből.

Szóval a nagyobb összeg az nagyjából 2,5x minimálbér.
Utalások esetében havi 1-2 az nagyon max 50 ezer környékét jelenti. A kincstárban valóban van kártyás vásárlás, azt is használom, nem is értem miért utalást írtam....

Mobilbankokat megnézem, nem ez alapján fogok dönteni azért valószínűleg

Push notificationnak csak örülnék, jelenleg sincs és megvagyok nélküle.

Megnézem az említett gránit csomagokat :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#19569) w.miki


w.miki
veterán

Gránit Pay nagyon tetszik, végre lehet telefonon is fizetni... de...
Van Vivid kártyám is, és azt mondják a Lidl-ben ha azzal fizetnék 10% visszajár.
Ezt hogyan tudnám kihasználni? Rendelnem kell Curve kártyát, és abban is van NFC fizetés?
A Curve mögé be kell regisztrálni az összes kártyámat, Gránit, Vivid, Revolut, és fizetés előtt az app-ban kiválasztani, melyikről vonja le?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#19570) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

Egyébként a Gránit mennyire megbízható a többi magyarországi "fizikai" bankhoz képest? Vagy, hogyan lehet ezt egyáltalán összehasonlítani?

(#19571) RR-13 válasza w.miki (#19569) üzenetére


RR-13
őstag

A VIVID csak úgy ad 10%-ot a Lidl vásárlás után, ha meghívókat regisztrálsz vásárlás előtt, és így a következő 4-8 hétben lehet ezt a 10% -os visszatérítést megszerezni, ami egyből befektetésbe, részvénybe megy. :K
Tehát nem olyan egyszerű ez... :U


Forrás.

(#19572) RR-13 válasza Aksomatic (#19570) üzenetére


RR-13
őstag

Megbízhatónak megbízható, mert amúgy is OBA védelem alatt van az ott tárolt pénzünk. :K

Inkább talán az ügyfél tájékoztatással voltak gondok tavaly pl., amikor leállt a rendszerük kb. 2 napon át, és erről nem értesítették az ügyfeleket, hogy fel tudjanak készülni, majd amikor beállt a probléma, akkor is mellébeszéltek, "tereltek". :U
Ettől függetlenül nincs velük megbízhatósági probléma, ha valakinek elég az általuk nyújtott szolgáltatás, és az 1db bankfiók.

(#19573) w.miki válasza RR-13 (#19571) üzenetére


w.miki
veterán

hát akkor ez a Vivid felejtős :(
De ezen kívűl érdemes Curve-t használnom?
SimplePay-re is regisztráltam, de igazából nem teljesen világos, az mire jó?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#19574) RR-13 válasza Lauda (#19560) üzenetére


RR-13
őstag

Sajnos nem is 2021. augusztus 01-től szűnik meg az Erste Netbank, hanem már 2021. június 30-ával :U

(#19575) RR-13 válasza w.miki (#19573) üzenetére


RR-13
őstag

Curve-ra gondolom érdemes, nekem nincs. Bővebben majd a többiek biztos javasolnak valamit. :K

A SimplePay azért jó pl. arra, hogy az internetes oldalakon történő kifizetésnél (ahol a SimplePay-el is lehet fizetni) az előre regisztráld kártyáddal tudsz fizetni.
Mi pl. másra nagyon nem tudjuk használni, pedig vannak még benne funkciók. :K
Pl. lehet igényelni az appban virtuális kártyát, amire tölteni lehet pénzt, és majd azzal a kártyával is lehet fizetni, de ha jól emlékszem a töltésnek díja van...

(#19576) sifarr válasza racskobalazs (#19568) üzenetére


sifarr
senior tag

Szóval a nagyobb összeg az nagyjából 2,5x minimálbér. ...
Ilyen jóváírás mellett választhatsz két akciós csomagból is.
Két évre ott a bankmonitoros CIB ECO. A CIB mobilapplikációja mindent tud, amire szükséged van, mobilos fizetés csak Apple Pay van jelenleg, Google Pay még nincs, de várható. Push viszont van számlamozgásra és kártyás vásárlásra is.
Három évre pedig ott az Unicredit Partner Aktív Zéró csomagja. Itt push nem tudom, hogy van-e. A mobilappja többet tud mint a CIB-é, de a többlet nem biztos, hogy neked ilyen felhasználás mellett kell-e.

Nem akciós csomagnak ott vannak a korábban említett Gránit csomagok. Ott még a betétkamatok is jók, a rövid távra lekötött betétekre.

A te használatod mellett bármely bank minden olyan számlacsomagja jó, amelyben
- nincs havi számlavezetési díj,
- az utalásra csak a tr. illetéket számítják fel vagy alig többet, de minimum díj nélkül,
- viszonylag olcsó az évi kártyadíj.
Éves szinten és összegszerűen nem lesznek nagyok a különbségek.
Tehát a mobilapp szolgáltatásai, megbízhatósága figyelembe vehető szemponttá is válhat számodra.

(#19577) Brandynew válasza RR-13 (#19574) üzenetére


Brandynew
őstag

Lauda is ezt írta.

(#19578) Lauda válasza RR-13 (#19574) üzenetére


Lauda
félisten

Én ezt a levelet kaptam:

Van még egy bekezdése, de az lényegtelen itt most.

(#19579) Lauda válasza ACE- (#19561) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm, addig majd elválik mi lesz. :R ;) Bár én ettől sok mindent nem várok, ilyen hulladékot még nem láttam. :U Igaziból semmi sem köt hozzájuk, ilyen csomagot kapok szerintem az otp-nél is.

[ Szerkesztve ]

(#19580) racskobalazs válasza sifarr (#19576) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a részletes választ utána nézek minden említett csomagnak! :R

Említetted, hogy két illetve három évre szólnak a csomagok. Ezek szeirnt ilyen rendszerességgel érdemes utána járni az aktuális ajánlatoknak?

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#19581) sifarr válasza racskobalazs (#19580) üzenetére


sifarr
senior tag

Ezek szeirnt ilyen rendszerességgel érdemes utána járni az aktuális ajánlatoknak?
Időnként nem árt átnézni a kínálatot, de főleg csak akkor ha változtak a banki szokásaid, igényeid.
Olykor vannak könnyen teljesíthető feltételek mellett jóárasított számlacsomagok. Ilyenek a bankmonitorosok, a CIB-es már évek óta van (nem hosszabbítható), az unicredites viszonylag új ajánlat.
Hogy érdemes-e erre "vadászni", az nézőpont kérdése.
A te szokásaid mellett az évi bankköltséged kb. 5e utalási díj és + bankkártyadíj. Ez nagyjából egy tizes. Ennyit nyersz egy nullás csomaggal.
Ha lejárna egy akciós csomagod és épp lenne egy másik, akkor én legfeljebb akkor váltanék, ha a régi felmondása is és az új megnyitása is online megoldható. Ha bankba kellene menni bármelyik miatt is, akkor többet ér az időm és a kényelmem évi egy tizesnél.
Viszont ha jelentősebben nőne a havi jövedelmed, akkor mindenképpen érdemes körülnézni a piacon.

(#19582) RR-13 válasza Brandynew (#19577) üzenetére


RR-13
őstag

Nem, mert Ő augusztus 1-et írt. :U
Június 30 és augusztus 01 között még van 1 teljes hónap.

[ Szerkesztve ]

(#19583) RR-13 válasza Lauda (#19578) üzenetére


RR-13
őstag

Na ez nagyon furcsa, mert mi meg ezt kaptuk:

Akkor ezek szerint nem egységesen szűnik majd meg mindenkinek, és nem egyszerre :F :Y
Az elég érdekes....

(#19584) kerxy válasza RR-13 (#19571) üzenetére


kerxy
senior tag

Azért ez elég sarkított.

Ha meghívóval regisztrálsz, akkor kapsz ingyen metal kártyát, 30 napig pedig van super deals, visszatérítésekkel (pl. LIDL 10%, Dechatlon 25%, stb).

Ezek ugyan valóban részvénybe mennek, de egyrészt nem buksz vele, mert ha csökken a részvény értéke, akkor nem vonják le tőled, másrészt ki tudod venni, és onnantól kezdve bármit csinálhatsz vele (utalás, vagy elköltöd kártyával).

Nyilván örök életű super deals nem érné meg nekik, ezért van meghíváshoz kötve, amivel tovább növelhető a super deals időszak sok-sok hónapra.

(#19585) pictigjis


pictigjis
senior tag

ha mar igy felmerult, valakit nem erdekel a vivid? :) privatban tudok meghivot kuldeni, most 5 helyett 10 euro ingyenpenzert

(#19586) RR-13 válasza kerxy (#19584) üzenetére


RR-13
őstag

Ez itt OFF téma.
Másrészt én a kérdezőnek írtam, hogy nem olyan egyszerű, mert neki már megvan a VIVID kártyája, és így neki nem opció az új regisztráltak után járó 30 napos super deals!

Nem általánosságban válaszoltam, hanem az ő jelenlegi helyzetéhez képest, és a Lidl vásárlási visszatérítési kérdése miatt.
Ráadásul nem írtam azt, hogy bukik a részvénybe jóváírás miatt.
Azért linkeltem a részleteket, hogy ott megtalál elvileg minden részletet.
Így nem sarkítottam le semmit.:U

(#19587) Lauda válasza RR-13 (#19583) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ez no komment tényleg! :D Ilyen hogy létezhet egy banknál? :DDD

(#19588) RR-13 válasza Lauda (#19587) üzenetére


RR-13
őstag

Igazából ez tényleg érdekes szelektálás az ügyfelek között, ha nem egyszerre szűnik meg mindenkinek a netbank. :U
Te mikor kaptad meg a levelet, amiben az augusztus van?

Egyébként azért is érdekes az egész ügy, mert most is, hogy belépünk a netbankba, akkor felugrik egy ablak, amiben június 30-a van megszűnésnek, és ezt tettem be fentebb is a hsz-be. :K
Nektek ott is augusztus van? ;]

(#19589) Lauda válasza RR-13 (#19588) üzenetére


Lauda
félisten

05,.26 - án érkezett a levél. A felugró ablakban is augusztus volt. Igaziból így is értesültem róla, mert egyébként a levelekkel nem szoktam foglalkozni. :D

(#19590) axioma válasza sifarr (#19576) üzenetére


axioma
veterán

Nekem az ev masodik feleben jar le a cib 2 ev (a fene gondolta volna hogy igy szalad az ido), raneztem az unicredit-re, hat ez kedvezmeny nelkul iszonyat veszett draga... kartyas vasarlasert nem is emlekszem citi kivonulas elott meg fhb autos hitelkartya ota probalt-e barmelyik bank penzt lehuzni, betetire nem is lattam me'g.
Mondjuk mivel a cib csak hitel miatt lett ami mar vissza van fizetve, a foszamlam meg onmagaban ingyenes, igazabol nem is kell nekem masodik szamla (ha nagyon muszaj csaladon belul van masik banki), inkabb csak arra fel jegyzem meg hogy ez azert sokkal ovatosabban kezelendo ajanlat, mint a cib.

(#19591) sifarr válasza axioma (#19590) üzenetére


sifarr
senior tag

raneztem az unicredit-re, hat ez kedvezmeny nelkul iszonyat veszett draga...
Teljesen egyetértek. A bankkártyás vásárlás díja pedig különösen gusztustalan. Ilyen egyébként a Rafinál is van.
Az Unicredit drága, ráadásul a kondiciós listája televan akciós tételekkel. Ezek hosszabbítása pedig nem garantált. Kiszámíthatatlan bank. Én nem nyitnék ott számlát.
Csak azért említettem a BM-es CIB ECO mellett, hogy teljes legyen a tájékoztatás.
De a kérdező helyében én inkább CIB-et nyitnék. Ha kifut az akcióból, a CIB-es akkor is egy elfogadható költségű lenne neki (<1000/hó).
A Wise pedig mára egy reális alternatíva a belföldi banki számlák helyett havi 400e jövedelem alatt. Nem minden esetben, de nagyon sokszor igen. Szerintem a kérdezőnek ez lenne az ideális. Bár OBA nincs, de a kockázata lényegében nulla. Ugyanakkor egy jóárasított devizaszámlát is kap vele az ember.

(#19592) Nojbee


Nojbee
tag

Sziasztok!

Hitelkártyához tartozó hitelfedezeti biztosítás utólag felmondható ingyenesen?
Bepipálta az ügyintéző, én pedig nem vettem észre. Teljesen feleslegesen fizetem.
OneCard Gold hitelkártyáról van szó, ha ez számít valamit.

Köszi

(#19593) Narxis


Narxis
nagyúr

Üdv. Google play-en keresztül szeretnék előfizetni egy programra aminek éves díja 22 ezer forint de nem megy a fizetés, nem ír ki konkrét hibakódot, csak, hogy elutasítva. Pénz bőven van a kártyán, illetve ennek az appnak van honlapja is ahol szintén megpróbáltam előfizetni de ott se ment. Bankmonitoros CIB-em van a sima, nem dombornyomott VISA kártyával. OTP-vel korábban simán tudtam fizetni. Mi baja van ennek? :F

Thanos was right.

(#19594) Brandynew válasza Narxis (#19593) üzenetére


Brandynew
őstag

Két probléma van: VISA és nem dombornyomott.

Sok helyen elfogadják ilyen kombinációval is, de amennyit én küszködtem a világon mindenhol VISA-val meg nem dombornyomott kártyával, biztos, hogy nem kéne újra. Ha azt akarod, hogy ne fuss bele ilyen problémába, akkor dombornyomott MasterCardod legyen.

(#19595) Narxis válasza Brandynew (#19594) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hogy tehetem ezt meg bankváltás nélkül a legolcsóbban?

Amúgy ennek az appnak a honlapján lehet paypal-al is fizetni de még sose használtam paypal-t. Azzal működne ha a CIB-es számláról utalnék paypal-ra pénzt? De utálom ezt a szarakodást... ha tudtam volna előre akkor maradok OTP-s.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#19596) Brandynew válasza Narxis (#19595) üzenetére


Brandynew
őstag

Ha tényleg szükséged van rá, akkor valószínűleg számlacsomagon belül is igényelhetsz másmilyen kártyát, de a dombornyomott éves kártyadíja magasabb. Nem tudom, melyik számlacsomagod van, valószínű megtalálod a hirdetményben is a díját.

De amúgy sokan megvannak nem dombornyomott kártyával és VISA-val is. Én sokat utazom, elsősorban azért van szükségem dombornyomott MasterCard-ra. Plusz ott van mellette a Monese/Wise/Revolut/Curve kártyám is, sose lehet tudni, hogy hol nem fogadnak el valamit, pl. Ryanairen csak Revoluttal tudtam fizetni, dombornyomott ERSTE MasterCarddal nem ment.

Igen, PayPalra tuti tudsz rakni pénzt ezzel is.

[ Szerkesztve ]

(#19597) .tnm válasza Brandynew (#19594) üzenetére


.tnm
addikt

nagyon meglepne, ha ez még jellemző probléma lenne, olyan 10-15 éve még számított a dombornyomott, nem dombornyomott, de ma már tökre nem.
és nem is tudok olyan országról, ahol mastercard-ot elfogadnak, visa-t nem. (a maestro az más tészta)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#19598) Brandynew válasza .tnm (#19597) üzenetére


Brandynew
őstag

Pedig jellemző, ha sokat utazol, megtapasztalod. Főleg automaták, kölcsönzők, repterek területén és pár külföldi webáruháznál.

(#19599) .tnm válasza Narxis (#19593) üzenetére


.tnm
addikt

nem a több faktoros azonosítás miatt hal el? vettél már valaha valamit google play-en?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#19600) Narxis válasza Brandynew (#19598) üzenetére


Narxis
nagyúr

#19599 igen, appokat simán tudtam venni de az nem előfizetés volt hanem egyszeri tranzakció.

Én nem utazok sokat, igazából 2 nyelvtanuló app-ra szeretnék előfizetni, meg majd netflix-re és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.