Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) dynamicrossh válasza NeoPampalini (#20550) üzenetére


dynamicrossh
tag

Miért nem vettél egy fretteltet és frettelenítetted fretlessé? Nem olyan nagy durranás, kell egy fogó némi faanyag,ragasztó meg csiszoló.

(#20552) NeoPampalini válasza dynamicrossh (#20551) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Eeeeööö... Igen... Az is járható út lett volna, de óccsón csak ilyen Fender-utánzatok vannak újonnan is meg használtan is, most meg nincs hozzá hangulatom, valami más lesz. :)

(#20553) Enton válasza NeoPampalini (#20550) üzenetére


Enton
addikt

Majd pár fotót azért megoszthatnál róla naturba/készbe/megérkezve/első próbánál stb... :R

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#20554) csadi0011


csadi0011
őstag

Nagyon nehezen tanulok 2 lefogást. (Vagy csak türelmetlen vagyok velük. :DDD )
Az egyik a "H7", a másiknak nem tudom a nevét. Tabulátor szerűen leírom a 2 akkordot.

H7

e|---2--
B|---0--
G|---2--
D|---1--
A|---2--
E|---x--

Másik:

e|---1---
B|---2--
G|---1--
D|---3--
A|---4--
E|---1--

Az a problémám, hogy nagyon lassan áll rá a kezem. Próbálgatom, de nem tudok rájönni, hogy mi lehet a leggyorsabb sorrend az ujjak lepakolásában. Nagyon bénázom velük.

---

Bónusz lefogás, amit a Songsterr mobilalkalmazásában láttam:

e|---1--
B|---3--
G|---2--
D|---3--
A|---2--
E|---1--

Ezt hogy???

(#20555) Eastman válasza csadi0011 (#20554) üzenetére


Eastman
őstag

A másodiknál én nem fognám a mély F-et. De a harmadiknál sem. A H7 sima. Akkordváltással tanultam meg, bluest játszogatva. E7 A7 H7.

Nekem most mobilról sajnos nem tölt be, de ez mit dob? [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20556) csadi0011 válasza Eastman (#20555) üzenetére


csadi0011
őstag

Megpróbálom úgy. Köszönöm !

A link egy nagyon hasznos szöveget, videót dobott. Ezt is nagyon köszönöm !! :R

Link Wray - Rumble c. számmal próbálkoztam Dsus2 E, A, H7 akkordokkal, de valamiért, ha lassú számot gyakorlok, akkor nehezebben tanulom az akkordváltásokat. A H7-nél mindig megakadok, pedig az főleg lassú pengetésű a zenében.

(#20557) brickm válasza NeoPampalini (#20550) üzenetére


brickm
őstag

Építeni drágább,mint boltban venni(ha jó cuccokat használsz)
...

[ Szerkesztve ]

(#20558) Eastman válasza csadi0011 (#20556) üzenetére


Eastman
őstag

Próbáld a középső-gyűrűs-kisujjal fogni az A dúrt és onnan válts H7-re. Szerintem könnyebb ha onnan szétdobod a három ujjbegyed és az addig szabad mutató hegyével meg rácsapsz Disz-re. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20559) csadi0011 válasza Eastman (#20558) üzenetére


csadi0011
őstag

Ja, amit írtam az nem az akkordok sorrendje. Csak az akkordok, amik a zenében vannak. (innen)
Dsus2-ről kell váltani H7-re

(#20560) Eastman válasza csadi0011 (#20556) üzenetére


Eastman
őstag

e|------|-------|-------|-------|-
B|------|----ks-|-------|-------|-
G|------|----gy-|-------|-------|-
D|------|----kz-|-------|-------|-
A|------|-------|-------|-------|-
E|------|-------|-------|-------|-

e|------|----ks-|-------|-------|-
B|------|-------|-------|-------|-
G|------|---gy.-|-------|-------|-
D|---mt|-------|-------|-------|-
A|------|----kz-|-------|-------|-
E|------|-------|-------|-------|-

Ilyet még úgyse láttál. :) :P

Szerk:

OK, azért ezt meghagyom itt, mert volt vele munka, majdnem egyenként pötyögtem be a telómon. :D

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20561) csadi0011 válasza Eastman (#20560) üzenetére


csadi0011
őstag

Telefonról szép munka ! :C

Amúgy angolul láttam ilyet. :P

Ezzel az ujjrenddel gyakorlom amúgy. Csak az ujjak lerakásának sorrendjén szoktam töprengni.

(#20562) Eastman válasza csadi0011 (#20561) üzenetére


Eastman
őstag

Nem hallottam még a dalt, csak kibicelek, de itt egy elméleti verzió a linked alapján:

e|------|-------|-------|-------|-
B|------|-------|----ks-|-------|-
G|---mt|----gy-|-------|-------|-
D|------|-------|-------|-------|-
A|------|-------|-------|-------|-x
E|------|-------|-------|-------|-x

e|------|-------|-------|-------|-
B|------|-------|-------|-------|-
G|---mt|-------|-------|-------|-
D|------|----gy-|-------|-------|-
A|------|----kz-|-------|-------|-
E|------|-------|-------|-------|-

e|------|-------|-------|-------|-
B|------|-------|----ks-|-------|-
G|---mt|----gy-|-------|-------|-
D|------|-------|-------|-------|-
A|------|-------|-------|-------|-x
E|------|-------|-------|-------|-x

e|------|-------|-------|-------|-
B|------|----ks-|-------|-------|-
G|---mt|----gy-|-------|-------|-
D|------|----kz-|-------|-------|-
A|------|-------|-------|-------|-
E|------|-------|-------|-------|-x

e|------|-------|-------|-------|-
B|------|-------|----ks-|-------|-
G|---mt|----gy-|-------|-------|-
D|------|-------|-------|-------|-
A|------|-------|-------|-------|-x
E|------|-------|-------|-------|-x

e|------|-------|-------|-------|-
B|------|-------|-------|-------|-
G|---mt|-------|-------|-------|-
D|------|----gy-|-------|-------|-
A|------|----kz-|-------|-------|-
E|------|-------|-------|-------|-

e|------|-------|-------|-------|-
B|------|-------|----ks-|-------|-
G|---mt|----gy-|-------|-------|-
D|------|-------|-------|-------|-
A|------|----kz-|-------|-------|-x
E|------|-------|-------|-------|-x

e|------|----ks-|-------|-------|-
B|------|-------|-------|-------|-
G|------|---gy.-|-------|-------|-
D|---mt|-------|-------|-------|-
A|------|----kz-|-------|-------|-
E|------|-------|-------|-------|-x

(C+P ;) )

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20563) NeoPampalini válasza brickm (#20557) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Kínai... Meglátjuk... Csodát nem várok, egy ócsó fretless a lényeg, nem butikra polírozott gitár... :D

Komolyra fordítva a szót, persze, néztem a sokat dícsért Warmoth oldalát is, de ott csak egy nyak annyiba kerül, mint idehaza egy komplett gitár. Máshol meg Fenderbe gyártanak cuccokat, az meg nem az én világom. :)

(#20564) csadi0011 válasza Eastman (#20562) üzenetére


csadi0011
őstag

:R :R
Az A dúr így nem valami könnyű.
E7-re nem megy csak a váltás, úgyhogy az A-t inkább hagynám normál lefogásban.
De így, hogy mutatóujj-t viszek eggyel magam felé, így már jobban váltok. :R

(#20565) Eastman válasza csadi0011 (#20564) üzenetére


Eastman
őstag

Sőt! A középső ujjad akár a dal elejétől parkoltathatod a H hangon, mint az utolsó előtti rajznál:

e|------|-------|-------|-------|-
B|------|-------|----ks-|-------|-
G|---mt|----gy-|-------|-------|-
D|------|-------|-------|-------|-
A|------|----kz-|-------|-------|-x
E|------|-------|-------|-------|-x

...mivel nem pengeted az A húrt (sem) a Dsus2 akkordban.

Csak egyszer, az A dúrnál kell megmozdítanod a középső ujjad. Ennyi.

e|------|-------|-------|-------|-
B|------|----ks-|-------|-------|-
G|---mt|----gy-|-------|-------|-
D|------|----kz-|-------|-------|-
A|------|-------|-------|-------|-
E|------|-------|-------|-------|-x

Szerk: Az E7-es felvetést nem értem.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20566) bigrob válasza NeoPampalini (#20563) üzenetére


bigrob
őstag

Most én is tervezgetek egy laiho style gitárt, de tigrisztíkosz toppal ^^
Aliexpressen Cathy eladó 115k-ért csinálná meg kompletten.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#20567) csadi0011 válasza Eastman (#20565) üzenetére


csadi0011
őstag

Jobban haladok így ezzel a váltással. :R :R :R

Ha azt nem értetted, hogy csak H7-re nem tudok váltani, akkor: azt úgy értettem, hogy a többi akkordot egymás között problémamentesen váltom, csak a H7-re váltás problémás. Dsus2-ről H7-re, mikor váltok, csak ott vannak gondok. Minden máshol klappol. De most ezzel a fogással, amit írtál sokkal kényelmesebben. váltok. Talán így fogom jól megtanulni. Egyedül a kisujjam rakoncátlankodik, de majd megnevelem. :R

(#20568) brickm válasza NeoPampalini (#20563) üzenetére


brickm
őstag

értem.háthátha jó lesz. majd oszd meg a tapasztalatokat. összeszerelés, anyagminőség stb terén.

(#20569) Eastman válasza csadi0011 (#20567) üzenetére


Eastman
őstag

Örülök. :)

Visszaolvastam, ezt az E7 dolgot én vetettem fel, Te nem is említetted. Azért csodálkoztam, mert a dalban nincs ilyen akkord.

Szóval a lényeg, hogy az E7 A7 H7 akkordokkal (+ szűkítéssel, bővítéssel) el lehet játszogatni így slow blues szinten. Szerintem a legkönnyebb módja annak, hogy a H7-et magabiztosan fogd. Nekem egyébként az egyik kedvenc akkordom, pont az E blues miatt. (Öreg négerek nagyon gyakran E vagy A hangnemben játszanak minimal bluest.) Csek disz: [link]

Ne akard hangról-hangra lekövetni az elején, hanem egyszerűen lassan pengesd a videó alá egyben az akkordokat (csak hüvelykujjal vagy egy lágy pengetővel) és válts amikor kell. [link] A turnaround-tól ne ijedj meg, ki is hagyhatod még az elején aztán majd egy hét múlva visszatérsz rá. ;)

Ja, és nekem edzőbá' mindig azt mondta, hogy nem baj, ha elcsszel egy akkordot, lényeg, hogy ne ess ki a ritmusból és a következő körben sikerülni fog. Tehát nem állunk meg, ha mellémegy egy ujj. Első órákon pengettem én is mindenféle neoklasszicista numetál punkrockot nála tiszta csatornán amíg nem mentek jól az akkordváltások, de csak röhögött.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20570) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hangszer Outlettel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

<< Heimdal >>

(#20571) kemotox válasza Retekegér (#20570) üzenetére


kemotox
addikt

Ezmiez? Valami webshop sablon üresen hagyva. 0 céginfó, 0 házhoszszállítással kapcsolatos infó. Hát ez rém gagyi. Szerintem felejtős.
Facebook: " Hangszer Outletben az új hangszerek minimum 30 %-os kedvezménnyel kaphatóak! Mert ez az ideológiánk!" Hát persze :D

[ Szerkesztve ]

(#20572) Retekegér válasza kemotox (#20571) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A céginfó itt van, de összességében tényleg elég "szellős". Véletlenül bukkantam rá, gondoltam rákérdezek.

<< Heimdal >>

(#20573) CzDani


CzDani
csendes tag

Üdv!

Régebben gitározni tanultam, volt egy western gitárom amin kezdtem azután váltottam egy olcsóbb elektromos gitárra, de pár éve eladtam anyagi okok miatt. Nem nagyon tudtam gitározni akkor se, csak megtanultam egy 20-25 számot amit szerettem és megtanultam egyesével. Megint rámjött a gitározhatnék mint szabadidős tevékenység, bármi csak ne a gépet kelljen bámulni :D.

Szeretnék venni egy olcsó használt klasszikus gitárt valahol.Leszögezem hogy egy botfülű kezdő vagyok, hobby célra kell, nem kell hogy igazán jó legyen vagy akármi, csak használható. Nem sürgős a dolog és szeretnék olcsón használható gitárhoz jutni.

Tudnátok néhány tippet adni hogy milyen márkákat/modelleket keressek hátha látok valahol? Esetleg milyen helyeket érdemes megnézni?(Pesten tanulok ha ez számít) Még ha meg tudnátok mondani hogy kb milyen árra számítható, elnagyoltan? Azt tudom hogy mire kell odafigyelni, ha egy már a kezemben van és úgy érzem le is tudom ellenőrizni, csak nem tudom mi lehet a jó ebben a kategóriában.

Szerk:
Igazándiból fém húros is jöhetne, azt is szeretem, de a klasszikus olcsóbb és tényleg szempont lenne hogy minél olcsóbb legyen.

[ Szerkesztve ]

(#20574) CzDani válasza CzDani (#20573) üzenetére


CzDani
csendes tag

Persze tudom hogy nem a minél olcsóbb hozzáállás nem a legjobb hozzáálás ha hangszerről beszél az ember, mea culpa de ez van.

[ Szerkesztve ]

(#20575) dynamicrossh válasza Retekegér (#20572) üzenetére


dynamicrossh
tag

Lehet azért ilyen amatőr a weboldal mert csak egy egyéni vállalkozó, meg elvileg kifutott meg sérült hangszerek, csak az egyiknél sincs feltüntetve hogy mi a baja. Pedig egy Washburn Taurus bass érdekelne, főleg ennyiért.

(#20576) Retekegér válasza dynamicrossh (#20575) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Akkor ér valamit, ha meg tudod nézni személyesen / ki tudod próbálni. Ha csak webshopon keresztül tudsz rendelni, akkor a fene megette.

<< Heimdal >>

(#20577) dynamicrossh válasza Retekegér (#20576) üzenetére


dynamicrossh
tag

Valóban, bár van 14 napig köteles visszavásárolni az eladó, szóval olyan nagyot sem lehet vele bukni.

(#20578) Retekegér válasza dynamicrossh (#20577) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Csak a hangszer árát. :DDD
Komolyra fordítva, ha nem leinformálható, illetve nincs személyes átvétel, ott nagy a rizikó.

<< Heimdal >>

(#20579) kemotox


kemotox
addikt

Sziasztok!
Megjött a fizu, így megint előjött a basszusgitár-téma nálam :P Squier Standard JB? Egy ötvenes a gsfanaticon. Affinityre azt mondtátok annyira nem jó, inkább VM, Standarddal mi a helyzet?
Köszi!

(#20580) dynamicrossh válasza kemotox (#20579) üzenetére


dynamicrossh
tag

Nem olyan jó mint a vm, de már az elfogadható kategória. Alkudni azért próbálj mert 50k kicsit sok érte.

(#20581) Bobrooney válasza kemotox (#20579) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Én most ezt venném ha nem lenne: [link]

(#20582) kemotox válasza Bobrooney (#20581) üzenetére


kemotox
addikt

Néztem én is, de egyrészt nagyon csúnyácska, másrészt messze is van. Ha nem fosnék a csomagküldéstől, akkor már lecsaptam volna a 70kilós VM JB-re :(

(#20583) guitarguy válasza Retekegér (#20578) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Az a honlap enyhén szólva nincs még kész. (épp hogy feltelepítették...) Szóval nyilván rendelés onnan felejtős...
(nem kicsit amatőr dolog félkész lapot publikussá tenni, főleg webshopot)

(#20584) csadi0011


csadi0011
őstag

Aki mostanában akar rendelni olcsón Capo-t, annak ajánlom ezt az terméket ebay-en:

[link]

Normál időben érkezett meg és egyelőre jól szorítja a húrokat. Látszatra minőségi rugó van benne, szóval nem várok tőle gyengülést.

Szerk: Most látom Eastman, hogy elfelejtettem válaszolni, pedig olvastam, amit írtál. Elkezdtem gyakorolni ezeket a meneteket, nagyon tetszenek!

Amúgy igen, nekem is mondták már, hogy hibák eltűnnek idővel, csak játsszak és kész, de néha attól félek, hogy rosszul rögzül be a fogás és mindig elrontom. Nem tudom mennyire hülyeség ez, de félek tőle, hogy újra kell majd tanulnom 1-2 akkordot. Pl, ha gyorsan kell váltanom sima G dúrra, akkor sosem figyelek arra, hogy a mély hangoknál legyen előbb az ujjam. Ezt utálom. Mostanában mindig próbálok úgy gyakorolni, hogy az ujjaimba rögzüljön a G dúr mély hangjainak a helye is. Úgy csinálom, hogy lerakom a H-E húrokra a gyűrűs-, és kisujjam aztán viszonyítási alapon dobom a mélyekre a mutató, középsőt. Ez szerintem azért rossz, mert szerintem, ha mindig viszonyítani fogok, akkor sosem fog begyorsulni kb annyira, hogy egyszerre érjenek le az ujjak.

[ Szerkesztve ]

(#20585) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

Mivel kezdő vagyok most tartok az akkordváltásoknál, a justinguitar.com-ot követem, és hát úgy érzem, most a fejlődésbe egy kicsit megrekedtem. Kb. 3-4 hete gyakorlom már az akkordváltásokat (A,E,D,Amin, Emin), de még mindig nem vagyok elég gyors ahhoz, hogy közel folyamatosak legyenek a váltások. Igazából csak azt szeretném megkérdezni, hogy ez ennyi idő alatt teljesen normális vagy én csinálok valamit rosszul?

(#20586) Eastman válasza funk648 (#20585) üzenetére


Eastman
őstag

Gyors? Türelem, tornaterem. :) Kell egy pár hét (/év).

Mi a cél? Mit hallgatsz, mi az irány?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20587) funk648 válasza Eastman (#20586) üzenetére


funk648
aktív tag

Tudom, hogy gyakorlás nélkül nincs eredmény, inkább csak afféle visszaigazolásra vártam. :)
Egyébként GnR, Led Zeppelin, AC/DC.

(#20588) Eastman válasza funk648 (#20587) üzenetére


Eastman
őstag

Beszélgettünk itt a slow blues-ról, ha már Led Zepp.

#20569

Keress egy metronómot és egész lassan, ritmusra próbáld az ismbert akkordok váltásait. Az majd inspirál. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20589) chuky666


chuky666
csendes tag

Kicsikém..Régen vadásztam nagyon nehéz volt jó állapotban lévőt találni de megvan.
Sokan nem szerették anno modoros orros hangja miatt de nekem a kedvencem.
Igazi 89 es Death Metal sound ;]

[ Szerkesztve ]

(#20590) Plazmacucci válasza chuky666 (#20589) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20591) NeoPampalini válasza chuky666 (#20589) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Látom, te is szereted a fura dolgokat... ART-ról rosszat még nem hallottam. DST-4? :)

(#20592) chuky666 válasza NeoPampalini (#20591) üzenetére


chuky666
csendes tag

Igen gyűjtöm a "kacatokat"
DST 4 korrekt.
Most valami old school csöves overdriveot vadászok ami éppen hogy csak kis gaint tól aztán mehet is "obityuri" xd

(#20593) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Sziasztok!
Regen irtam mar ide. :D Lefoglalt a tanulas es igy kicsit eltavolodtam a gitarozastol. Most viszont osszefutottam egy dobossal az egyetemen, akivel tervben van egy zenekar alapitas osszel. Szoval keresgeltem erositoket es talaltam egy regent 15 csoves erositot. Annyi hibaja viszont van neki, hogy a hatterben halk pattogas hallatszik. Van valakinek tippje, hogy mi lehet az oka? 20 ezerert talalhato az erosito kombo cakumpakk, szoval erdekelne, hogy mivel es mennyiert lehetne orvosolni a dolgot, ha esetleg ert hozza valaki innen.
Koszi a valaszokat elore is!

(#20594) brickm válasza Bencsizy (#20593) üzenetére


brickm
őstag

Ez sokminden lehet.
Szűrőkondi kiszáradás, kontakthiba...
Ha nincs ismerősöd, aki rá tudna neked nézni akkor szerintem felejtős.

(#20595) Eastman


Eastman
őstag

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20596) Plazmacucci válasza Eastman (#20595) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Bocs de ez GITÁROS topik :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20597) dynamicrossh


dynamicrossh
tag

(#20598) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Na, pont a legjobbkor, tegnap kaptam SMS-t a postától, hogy bejött a gitár legó, intézhetem a vámolást. :D Remélem, ez nem fog három hétig tartani nekik, mint az egyik pedálom érkeztekor... :DDD

(#20599) izomhod válasza kemotox (#20579) üzenetére


izomhod
senior tag

hali

találtál valamit?

(#20600) kemotox válasza izomhod (#20599) üzenetére


kemotox
addikt

Hát találtam 50 körül fasza gityókat de az utóbbi egy-két héten kicsit elbizonytalanodtam, hogy kell-e nekem basszusgitár. Inkább megcsináltatom a mostani gitáromat faszán (bundcsiszolás kell neki meg beállítás, meg a felezhető pukiknak nem ártana egy-egy push-pull poti sem).

Meg akad itthon darabokban egy csínai Strato copy, azzal is nagy terveim vannak már évek óta.

Szerk.: Miért, van valamid?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.