Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21039) brickm válasza Bakter9011 (#21037) üzenetére


brickm
őstag

szigorúan használt gretsch, prs, framus gitárért.
[link]
[link]
Framusból épp nem találtam ebben az árkategóriában elfogadhatót, így azt nem linkelek.
Talán még egy régi ütött kopott gibson LP studio is beleférne, bár attól azért óckodok erősen.
Ezekkel a hangszerekkel messze le lehet alázni az összes ilyen ibanez szerű fadarabokat.
Mondjuk ez az én véleményem, ami nem találgatásokból, meg mások véleményéből született, hanem a saját tapasztalataimból, de az mindegy. Lesz aki megfogadja, lesz aki nem aztán majd kialakul mindenkinek a tetszése, nemtetszése.

Félreértesz... Azért ne vegyél 180ezerért másik gitárt, hogy ha magas lesz a húrállás rajta, vegyél egy mégdrágábbat, holott elég lenne már a legelső gitáron is csak csiszolni, meg esetleg megreszelni a nyerget.
Én mondjuk azt szeretem ha az oktávnál 2.8 - 3,2mm a bund-húr alja távolság, de ebbe beletartozik, hogy extra jumbo bundokat hazsnálok legtöbbször, illetve elég vadul tépem a húrokat, tehát össze vissza zörögnék, ha 1- 1.5mm-en lenne. DE ettől függetlenül, ha most lelazítom ahúrokat, le belereszelek a nyeregcsontba, illetve megcsiszolom az összes bundomat megtartva a háromszöget, akkor letudom engedni 1mm alá...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.