Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136651) cyberkind válasza csuvicsuva (#136650) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem azt nem értem miért vették meg (bár, csak a mobilos részért rohadt drága), hanem, hogy a versenyhivatal ezt is engedi, minden gond nélkül. Megegyezhet a Sony a From-mal, csak ők nem ezt akarják, hanem maguknak szeretnék, és illene is a teljes Sony repertoárba (ahogy a Kadokawa is az animék miatt, szóval...), utána pedig a Bluepoint és a Fromsoftware dolgozhatna valami igazán nagy dolgon, de ez jelenleg nem megy, mert a Kadokawa a góré.

Én hol tervezek, hol nem tervezek venni CSAK PS5-öt, de mivel úgy néz ki, hogy idővel szinte minden kijön PC-re, így nem tudom, mert várni tudok, az Xbox szóba se jöhet, ott már nincs semmi.

Paranormal Cocktivity

(#136652) csuvicsuva válasza cyberkind (#136651) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Még nem engedték meg. Nem csak, hanem elsősorban a mobil részleg miatt, azért az Activision és a Blizzard még mindig húzónév valahol, főleg, ha rendet vágnak.
És a Sony a Frommal teljes konzol exkluzivitást akar vagy arról még nem volt szó? Engem egyelőre ugyan nem érint, bár régóta tervezem kipróbálni a híres-neves Dark Souls-trilógiát, de lehet, hogy nem lesz már abból semmi. 40 felett már a gyors sikerekre hajt az ember.:K

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#136653) _drk válasza cyberkind (#136651) üzenetére


_drk
őstag

Azért ha a From-os,Souls-os zsánert behúzza a Sony, az nagyobb fegyvertény lesz az Elden Ring után mint a legtöbb exuk.
Lehet ezért nem is egyeznek meg, mert most röpke 2 hónap után durván felmehetett az áruk.

Az meg hogy az Xbox-nál nincs semmi. Hirtelen belegondoltam, hogy csak van már valami, de nem tudok Én se semmit :D
Tiszta gáz.
Kicsit Haloztam, de az is annyira egy kihagyható cucc, hogy exkluzívnak nagyon kevés!

(#136654) FunPro válasza cyberkind (#136651) üzenetére


FunPro
senior tag

Én személy szerint nem látom, miért lenne jó a From-nak a Sony égisze alá tartozni.
Jelenleg megy a szekér, nem kell elboltolni az üzletet.

Ilyen bloodborne féle exkluzív játékokat bármikor el tudok képzelni, de hogy az egész From bemenjen a sony alá?

:N

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#136655) csuvicsuva válasza _drk (#136653) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Erre az óvodás konzol fanboy stílusra itt óriási szükség van. Egy PC topikban. :U

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#136656) l.skywalker válasza _drk (#136653) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ahány cég annyi féle megoldás. A Sony nem véletlenül az exkluzívokat tolja, mert ők abban jók. Az MS aka. Xbox pedig a szolgáltatásokban jeleskedik. Én örülök, hogy nem mindenki ugyanabban a jó, mert így akár 3-4 terméket is használhatok anélkül, hogy ütköznének az "érdekeim".

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#136657) _drk válasza csuvicsuva (#136655) üzenetére


_drk
őstag

Ha a Sony megveszi a From-ot akkor megjelenéskor nem tudsz játszani majd az Elden Ringgel 2-vel a PC-den, csak sok évvel később. Lehet sose!
Ha az Xbox vesz meg bármit, akkor meg fillérekért játszhatsz vele megjelenéskor.

Sajna a konzolgyártók írják a szabályokat, így itt is téma.
Meg jóideje téma is, úgyhogy nem értelek.

Nincs külön PC-Konzol topik amúgy, az ilyen hozzászólásokból tudom miért.
A konzolos topikban a PC-t nem szeretik, a PC-s topikokban meg a konzolt.

(#136658) csuvicsuva válasza _drk (#136657) üzenetére


csuvicsuva
őstag

"Az meg hogy az Xbox-nál nincs semmi. Hirtelen belegondoltam, hogy csak van már valami, de nem tudok Én se semmit :D
Tiszta gáz.
Kicsit Haloztam, de az is annyira egy kihagyható cucc, hogy exkluzívnak nagyon kevés!"

Erre gondoltam, szerintem ez teljesen felesleges, mert majd megint jönnek a huszárok a másik oldalról is és kezdődik a sárdobálás. Skywalker mester le is írta alattam a két cég különböző üzletpolitikáját.

A játék mindenkié. :R

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#136659) Dilikutya válasza _drk (#136653) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem az emberek jó része nem az exkluzívok miatt vesz egyik vagy másik gépet.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#136660) cyberkind válasza Dilikutya (#136659) üzenetére


cyberkind
félisten

Nálam ez dönti el a kérdést, ezért se kerül képbe az Xbox már jó pár éve. Na meg az se mellékes, hogy azokkal a játékokkal én tudom, hogy mindenképp akarok játszani, ellenben a másik konzolnál, de ez le is lett írva, mennyiség vs minőség, vagy kezdő vs haladó gamer, mindkettő jó a maga szegmensében.

FunPro
Egyedi címeket csinálnak, maga a soulslike formula is ott indult 2009-ben, ami azóta is csak található meg, de a Kadokawa szál se elhanyagolható, mert a Sony is szarakodik valami animevel, ehhez meg kéne a Kadokawa. Na de mindegy, én azért remélem, hogy nem, mert jobb lenne PC-n tolni ezeket a címeket.

Annyi biztos, hogy pár hét a nagy bejelentésig a Sony-tól, mert valakit még be fog húzni, de nem kell nagyra gondolni, reálisan nézve ez a From és a tulaja lehet, de ha számok a legendák szerint megyünk, akkor a Konami, vagy a játékos égisze, vagy a Square a FF miatt, bár ők nem akarnak kiadástól vásárolni elvileg, de ki tudja.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#136661) l.skywalker válasza Dilikutya (#136659) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én amíg nem jöttek PC-re a Sony játékai addig emiatt akartam PS-t

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#136662) cyberkind válasza l.skywalker (#136661) üzenetére


cyberkind
félisten

De jelenleg nem várható minden PC-re, kb 50% az arány, persze, ki tudja merre fog ez változni, de szerintem a TLoU 1 Remake is jönni fog, ami meg egyet jelent a PS-el.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#136663) l.skywalker válasza cyberkind (#136662) üzenetére


l.skywalker
félisten

Pontosabban nincs hivatalos infó róla, de az a leak-elt GeForce Now lista egyre inkább megerősödni látszik, hogy idővel minden PS játék is jön PC-re. Ráadásul a Sony is tavaly külön kiadót hozott létre a PC-s termékeire, gondolom nem azért hogy még 2-3 címet rakjanak bele. [link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#136664) duvi válasza l.skywalker (#136663) üzenetére


duvi
nagyúr

(#136665) Dilikutya válasza l.skywalker (#136661) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én szerintem egy ilyen korábbi exkluzív Sony játékkal sem játszottam. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#136666) FunPro válasza cyberkind (#136660) üzenetére


FunPro
senior tag

Én elhiszem, hogy a Sonynak kéne a From.
Azt nem látom, miért kéne a Fromnak a nyakára a Sony.

Maga a cég egy olyan név jelenleg, ami bármikor legyárthat bármit, a sok fanboy egyből megveszi a játékot. Bárkivel köthet exkluzív szerződést vagy akár fejleszthet minden platformra.

Egy céget nem ilyenkor szokás eladni, mert sokkal nagyobb profitot lehet kitermelni, mint egy egyszeri "gigaüzlettel". Ugyanez a kodzsima is. Az sem megy be senki alá jelenleg, mert nem jó üzlet.

Én komolyan jobban meglepődnék egy From felvásárlási hírnek, mintha az lenne a hír, hogy valaki felvásárolja a cd project-et.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#136667) l.skywalker válasza FunPro (#136666) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ha csak a Microsoft-ot és a Sony-t vetjük össze (végül is ők végzik most a felvásárlások zömét) a Sony mellett érvként szól, hogy sokkal másabbnak tűnik így külső szemlélőként ami a felülről érkező elvárásokat illeti. A Microsoft projektjei szenvednek. A Halo Infinite vezetőségében még megjelenés előtt is volt váltás 2 fontos poszton is, csúszott is a kiadás és a campaign része erősen üresnek hat még most is. De a készülő Dark Project játék háza tájáról is rengeteg rossz hír érkezik azoknak, akik esetleg várják ezt. Ellenben a Sony a kiadott termékeivel jól el tud számolni mind a fogyasztók, mind a fejlesztők felé. Persze ott is vannak gikszerek, de kétszer ünnepelnek kiadást, mert előbb PS-re, majd hónapokkal vagy évekkel később PC-re is nagy kereslet van a játékaikra. Én hiába vagyok Xbox-os topikgazda, egyáltalán nem esek hanyatt az MS saját készítésű AAA játékaitól, de pl. a kisebb támogatott vagy teljesen belsős fejlesztésű címeik nagyon jók, mint az Ori, Minecraft Dungeons... és a Sea of Thieves a maga műfajában hihetetlenül sikeres és valóban már kész játék. Ha nem lenne a Destiny 2 akkor tuti a SoT-al tolnám mindig :)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#136668) l.skywalker válasza Dilikutya (#136665) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én az elmúlt 1 évben párat bezsákoltam. A Horizon Zero Dawn-t, Heavy Rain, Detroit Became Human stb. Sajnos időm még csak a HZD-re volt de már az is megérte nagyon. Az én hangulatomnak tökéletes játék. De a legjobban a Ghost of Tsusima-t várom PC-re.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#136669) FunPro válasza l.skywalker (#136667) üzenetére


FunPro
senior tag

Persze, a Sony égisze alatt jobb dolgozni, nyilván.
Ha a From arra adná a fejét, hogy kiárulja magát, akkor Sony jó választás lenne.

Én a spekuláció azon részét nem látom reálisnak, hogy a From ki akarja árulni magát. Ki az az elvetemült, aki fénykorában adja el az üzletet? Ki adna el mondjuk 30 pénzért valamit, amikor évente kitermel 20-at?

Most ha csak az elden ringet nézzük:

Márciusban tartott 12 millió eladásnál a játék. Az 720 millió bevétel.
Namost, a fejlesztési költség az bármennyi lehet, de vegyük mondjuk 200 misinek, amennyi talán nem volt. A marketing pr költség elhanyagolható. Biztos reklámozták magukat, de azért mégis csak egy From játék. Elég csak kiszivárogtatni, hogy jön, és mindenki arról fog beszélni. De még ha az is belekerült 200 misibe (ami lehetetlen), akkor is 320 millió profitban vannak a játékkal, függetlenként.

És a játék jól sikerült!
Ez azt jelenti, hogy a következő játék még jobban fog fogyni.
Ilyenkor eladni egy céget?

Főleg, hogy pletykálják a bloodborne 2-t, így a sonyval felvásárlás nélkül is együtt tudnak dolgozni.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#136670) l.skywalker válasza FunPro (#136669) üzenetére


l.skywalker
félisten

Szerintem most egyszerűen az akvizíciók időszakát éljük és ennek okán számtalan nem minden alapot nélkülöző spekuláció kering.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#136671) csuvicsuva válasza l.skywalker (#136670) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Utána meg jön majd az inkvizíció. :))

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#136672) cyberkind válasza FunPro (#136669) üzenetére


cyberkind
félisten

Ezt írtam te, ezért veszik meg a Kadakawa-t, övék a From, de ha őket húzza be a Sony, akkor nincs kérdés.

Paranormal Cocktivity

(#136673) FunPro válasza l.skywalker (#136670) üzenetére


FunPro
senior tag

Persze.

Alapja lehet, mert azt simán elhiszem, hogy a Sony megpróbálja/megpróbálta bekebelezni a Fromsoftware-t. Én csak attól nem aggódom, hogy egy ilyen üzletet végbe fog menni.

Majd ha ők is csinálnak egy Cyberpunk 2033-at, akkor simán elhiszem, hogy bekebelezi őket a Sony. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#136674) FunPro válasza cyberkind (#136672) üzenetére


FunPro
senior tag

Ez így mondjuk jogos. :K

Viszont erre meg rálicitálna a tencent, nem?

Mert ahogy nézem, azoknak nagyobb részesedésük van a cégben.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#136675) cyberkind válasza FunPro (#136674) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem tudom, de a Sony és Tencent megtudnák oldani ezt, az Epic-ben is együtt vannak bent. :D

Paranormal Cocktivity

(#136676) Dilikutya válasza csuvicsuva (#136671) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy inkvizíció-szimulátort tudnék értékelni. :B

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#136677) l.skywalker válasza Dilikutya (#136676) üzenetére


l.skywalker
félisten

És melyik oldalon lenne a főhős? :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#136678) cyberkind


cyberkind
félisten

Végre fent és megvan mind! :))

Paranormal Cocktivity

(#136679) Dilikutya válasza l.skywalker (#136677) üzenetére


Dilikutya
félisten

A hit és bűnbocsánat oldalán. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#136680) Anonymusxx válasza cyberkind (#136678) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Sikerült összekapcsolni a steamet a Bethesdával?

(#136681) cyberkind válasza Anonymusxx (#136680) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem, csak felkerültek a Bethesda játékok a Steam-re is, az első két TES pedig ingyenes.

Paranormal Cocktivity

(#136682) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Létezik, hogy magától aktiválódott a Humble Choice? Ma feltűnt, hogy vonni akart Paypal-ról, csak lejárt a kártyám, és még nem adtam hozzá az újat. És nézem, márciustól él a 2 éve szünetelő előfizetésem, de én tuti nem vettem, nincs is semmi olyan játék benne. És nem, részegen sem aktiváltam semmi ilyet. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#136683) csaba951 válasza Dilikutya (#136682) üzenetére


csaba951
veterán

Pause után automatikusan bekapcsol a következő hónapnál. Szóval havonta kell vele foglalkozni (pause).

https://www.humblebundle.com/user/settings?hmb_source=navbar
Itt mindig meg tudod nézni a következő levonás időpontját.

(#136684) gyimger válasza Dilikutya (#136682) üzenetére


gyimger
őstag

Minden hónapban le kell mondani. Lehet, hogy két éve veszed folyamatosan? :F

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#136685) Dilikutya válasza csaba951 (#136683) üzenetére


Dilikutya
félisten

De nekem 2019 őszén volt fizetve egy hónapom a Call of Duty WWII miatt, azóta egyszer se.
Mindegy, ment a szünet újra. :) Destroy All Humans miatt meginogtam, de azt anno elkezdtem "demóban", és elég hamar unalomba fulladt nekem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#136686) i2k


i2k
senior tag

Igazán hiánypótló:

Végre lesz mobilos változat a Warcraftból, megvan, mikor mutatják be

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#136687) cyberkind


cyberkind
félisten

Felkerült a GOG-ra a Re-Volt is. :))

Paranormal Cocktivity

(#136688) FunPro válasza cyberkind (#136687) üzenetére


FunPro
senior tag

Az nem abadonware játék?

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#136689) cyberkind válasza FunPro (#136688) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha az is, a köcsög CDPR tudott valamit, ha elhozná nekem/ünk a NOLF szériát, illetve az AvP 2-t, akkor meg kb a legjobbak lennének, mert ezek az igazán legendás abandonware címek.

Paranormal Cocktivity

(#136690) Aljasvip válasza cyberkind (#136689) üzenetére


Aljasvip
senior tag

A két NOLF-ból és a Contract Jack-ből készítettek jól működő modern "felújítást", NOLF revival néven.

AMD VGA-val az első rész nem akart futni, de a faterom laptopjában lévő GTX1050Ti hiba nélkül viszi az összes címet.
A NOLF 1 kicsit szenvedős volt, nem tolerálja a Windows-ban a nagyítást, de valahogy megoldottam.

(#136691) cyberkind válasza Aljasvip (#136690) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen, ezeket tudom, meg is vannak, de jó lenne megvenni is rendesen. :D

Paranormal Cocktivity

(#136692) Dilikutya válasza FunPro (#136688) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem. De ez az abandonware amúgy is egy misztikus lófasz, attól, hogy az eredeti kiadó/fejlesztő nincs már, nem jelenti azt, hogy a jogok szabad préda lettek. Pl. a Re-Volt (és egy rakás Acclaim cím) 2006 óta a Throwback Entertainment-é.
Amúgy lehetett már kapni a GOG-on 10 éve.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#136693) SenorGrande válasza Dilikutya (#136692) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Így-így, az abandonware nem jogi, hanem köznyelvi fogalom, és az ide tartozó játék mind szürkezóna.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#136694) Dilikutya válasza SenorGrande (#136693) üzenetére


Dilikutya
félisten

Biztos van szürkezónás is, de a többségnek csak max az átlagnép nem tudja, van-e jogtulajdonosa, de jó eséllyel van. Ha egy cég megszűnik, van neki jogutódja, vagy eladja aprópénzért amije van, hogy ki tudjon fizetni ezt-azt, vagy a csődeljárásban lesz gazdája. Egy időben a Kommander Keen és a Quake is fellelhető volt abandonware oldalakon, pedig az id Software sosem szűnt meg, max nem lehetett őket kapni egy ideig.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#136695) FunPro válasza cyberkind (#136689) üzenetére


FunPro
senior tag

Én most hirtelen azt hittem pénzért adják. :B

Nekem egy heart of darkness és egy black & white pack rendel. :D

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#136696) FunPro válasza Dilikutya (#136692) üzenetére


FunPro
senior tag

Nekem valamiért úgy rémlik, hogy az abadonware az ilyen vegyes vágott.

Szabadon terjeszthető, nem értékesíthető, nem módosítható, nem plagizálható.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#136697) Dilikutya válasza FunPro (#136696) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az lehet, viszont hogy mi tartozik ide, az már erősen kérdőjeles a lentebb leírtak miatt, nem tudhatod, kinél vannak a jogok. Persze nem túl esélyes, hogy egy Prince of Persia link miatt megbüntessenek, de pl. az eredetinek a jogait nem is találom, kinél lehetnek. Biztos van gazdája, mert készült remake a régi 1-2. részekből a 2000-es években konzolokra, később iOS-re és Androidra is portolták azt. Gyanítom, hogy mindenestől a Ubisoft-nál kötött ki.

De én leginkább kitartok amellett, hogy jogilag nem engedélyezett, max nem csinálnak ügyet olyan rég nem kapható, pláne 30 éves játékokból, amikkel épp senki nem akar kezdeni semmit. Nincs itt semmi vegyes vágott, meg szabadon terjesztés, ez egy urban legend szerintem. :) A Re-Voltra visszatérve, ott az eredeti CD kiadás ráadásul másolásvédett is volt, ami eleve kizárja a szabadon terjeszthetőséget, de ennek a játéknak pont jól lekövethető életútja van, mivel mindvégig volt jogtulajdonosa, és egyszer már a GOG-on és Androidra is megjelent.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#136698) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Következő felvásárlás: az Embracer Group megvette a Square Enix pár stúdióját és ~50 IP-t mint pl. Tomb Raider, Deus Ex stb. [link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#136699) _drk válasza l.skywalker (#136698) üzenetére


_drk
őstag

Feldaraboljál a Square-t? Egyik fele ide, másik fele Sony-é?

(#136700) tomsolo válasza Dilikutya (#136697) üzenetére


tomsolo
őstag

Ubisoftnál is érik

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.