Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135901) cyberkind válasza Dilikutya (#135899) üzenetére


cyberkind
félisten

Remastered Kolcsi. :K

Paranormal Cocktivity

(#135903) TheNewDawn válasza Golden9 (#135902) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Hát jó, bár ez nekem az ingyen se kell kategória, de legyen.
Ami sokkal jobban megmozgatja a fantázim az a Qantic Dreams érkező Star Wars játéka :)
[link]

(#135904) cyberkind válasza Golden9 (#135902) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez jó, mert még így sincs ingerem kipróbálni. :))

Paranormal Cocktivity

(#135905) csuvicsuva válasza TheNewDawn (#135903) üzenetére


csuvicsuva
őstag

:Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y Könyörgöm, legalább annyit odaírtak volna, hogy milyen platformokra jön. :O

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#135906) FunPro válasza TheNewDawn (#135903) üzenetére


FunPro
senior tag

Egy aggasztó dolgot már most látok:

Több helyen azt írják, hogy a játékmenet várhatólag eltér majd a csapat szokásos formulájától.

Ez soha nem jelent jót, ami a technikai oldalt illeti.
Ráadásul sztoriszinten is tuti erősen bekorlátozza őket a dizni.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#135907) gyimger válasza FunPro (#135906) üzenetére


gyimger
őstag

"várhatólag eltér majd a csapat szokásos formulájától.
Ez soha nem jelent jót, ami a technikai oldalt illeti."

Most miért írod ezt, ott van például a Cyberpu... :B :DDD

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#135908) Mr.Csizmás válasza Golden9 (#135902) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

TF2 modell lesz, ingyen csak a bézik játszótér lesz, ranked meg fizetős egyszer. (tippre akinek megvan, alapból lesz ranked)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#135909) cyberkind


cyberkind
félisten

Itt csak az ár a lényeg, azért ebből egy 50%-os off is csak 40Eu lesz, de végre itt is megjelent. :K

Paranormal Cocktivity

(#135910) Louro válasza cyberkind (#135909) üzenetére


Louro
őstag

Nem kevés csúszással, de nagyon várom. Remélem jó lesz a portolás is. A PS verziót nagyon dícsérték. Bár a félek nem lesz megcsinálva a teljes FF7. Ez is kb. az első negyede... már nem emlékszem meddig is tart a remake.

Mess with the best / Die like the rest

(#135911) echterion válasza Louro (#135910) üzenetére


echterion
nagyúr

Míg kijutnak a városból, ott csináltak neki egy olyan végjátékot, amit lehet befejezésként is értelmezni, ha esetleg a Shenmue sorsára jutan ez is, mint az anno Dreamcast-en.
Nekem speciel az eredeti jobban bejött, de hát ízlések...

**********

(#135912) _drk válasza FunPro (#135906) üzenetére


_drk
őstag

A Quick time event-es fénykardozástól szerintem bármi más jobb lesz! Én szurkolok nekik!
Ha még is az lesz, legalább a sztori jó lesz.

(#135913) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

brawlhalla prime gaming kód: 5K9SJD-CEDKCQ

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#135914) FunPro válasza _drk (#135912) üzenetére


FunPro
senior tag

Szurkolni én is szurkolok, csak elvárásaim nincsenek. :K

Én a star wars vonalat már amúgy is elengedtem, mióta megvette a disney.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#135915) TheNewDawn válasza FunPro (#135914) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Quantic Dreams játékban én még nem csalódtam.... . :) Meg egyébként a Jedi Fallen Order elé is 0 elvárással ültem le, ehhez képest végül is csalódtam, csak nagyon kellemesen.

(#135916) FunPro válasza TheNewDawn (#135915) üzenetére


FunPro
senior tag

Ahogy gyimger kollega is írta, a cyberpunk előtt a cdprojektben sem csalódott senki.

Ha az olvasatom téves, és egy tipikus quantic játék lesz, akkor no para. Ha nekiállnak egy openworld játéknak, már aggódnék. Kevés technikai részletet tudunk. :K

A Fallen Order nálam olyan meh játék volt. A kotorból több részletre emlékszem mint abból, pedig azért nem kis idő van a két végigjátszás között. Rossznak nem mondanám. Egy kellemes prince of darksoulstombraiderforkids volt.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#135917) TheNewDawn válasza FunPro (#135916) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Jó de ne a KOTOR t hasonlítsuk hozzá, az minden idők egyik legjobb RPG je. Én is sokkal többet vártam a CP 2077 től, de ott is ott volt előtte a Witcher 3 mint összehasonlítás szóval.... ez olyan, mint ha egyszer valaki olimpiai aranyat nyer világcsúccsal, és következő olimpián ezt felül kellene múlni, mégis hogyan ? :)

Tegyük fel összejön egy 4. hely, máris közellenség leszel kb, és a rajongók kígyót békát fognak kiabálni rád . Most jó, persze a CP 2077 az nem 4. hely, hanem kb döntőbe való be sem jutást jelent csak érted....

Szóval ja, a Kotor 9/10 volt, a Detroit Become Human is 9/10nálam, a JFO az maximum 7/10, de én már akkor is elégedett leszek, ha az új Quantic Dream játék is 7/10 lesz, nem várom el hogy 10/10 legyen. Főleg a Disney SW utolsó 2 része után, amik nálam olyan 2/10 meg 3/10 kategória nagyjából.

(#135918) l.skywalker válasza TheNewDawn (#135917) üzenetére


l.skywalker
félisten

Amúgy a CP2077 nem rossz játék, csak túl lett tolva megjelenés előtt a marketingje.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#135919) _drk válasza FunPro (#135916) üzenetére


_drk
őstag

Az első 2 Witcher is megosztó volt.
Lényegében csak jó alapot nyújtottak a 3.-hoz.
Ami ugyan úgy rossz állapotban jelent meg, csak ott még meg volt a törekvés, hogy megcsinálják.

Az Open World-ös Star Wars játékot az Ubi csinálja.
Én abban is bízok, mert harcrendszerben és map csinálásban jók!
Sztorit meg ha olyan átskippelem az egészet, de simán elvagyok pár 10 órát sci-fi környezetes felfedezésben és fénykardozással.

(#135920) FunPro


FunPro
senior tag

Na itt most megpróbálok mindenkire reflektálni, ugyanis pont tudok sorban:

_drk:

Valóban megosztó volt a witcher 1-2. Nekem a kettő például ki is maradt, mert technikailag mindig feladtam. Én az egyet speciel szeretem. Viszont ez egy nagyon jó meglátás, hogy ez a két játék kellett ahhoz, hogy a 3. rész olyan legyen, amilyen. Megvolt a tapasztalat, már csak ki kellett hozni belőle a maximumot.

l.skywalker:

És épp ezért lett rossz játék a CP2077. Lehet, hogy mostanra már ér valamit, de kifejezetten jó játék nem lesz. Megbecsülés szintjén biztos nem. Ha megcsinálták volna witcher alapra (tps+rpg), a játék 10/10 lett volna mindenhol. Mivel teljesen új területre léptek, ezért még ha a játék minden aspektusában jó is lenne, technikai szinten úgy el lett szarva, hogy egy rossz játék lett. Ha lenne folytatása, a CP2079 már biztos jó lenne technikailag is, mert ott már van tapasztalatuk.

TheNewDawn:

És a quanitc esetében is ugyanez miatt aggódom. Van egy stílus, amiben jók. Jó sztorikat írnak, jó interaktív filmeket készítenek. Ha sztori szinten lekorlátozod őket (márpedig a dinsey révén le vannak), a játékstílus meg eltér az interaktív mozitól, jó játék nem lesz belőle. Hiába tehetséges csapat, hiába tehetséges programozó gárda, az új terület mindig új kihívás.

Hiába lesz minden aspektusában "jó játék" (mint mondjuk a CP2077), ha egy rtx 5090 fog kelleni ahhoz, hogy ne crasheljen ki 10 percenként.

De persze, én is csak azért aggódom itt, mert több helyen azt írták, hogy ez a játék úgy tűnik el fog térni a csapat korábbi játékaitól. Egy pletyka, ami aggodalomra adhat okot.

Persze, felőlem aztán lehet akármilyen rossz vagy jó. Dayone akkor sem venném meg, ha mindenki szerint 11/10 lenne. Mire odajutok, hogy kipróbáljam, már mindent kipatchelnek benne. Csak szóltam, hogy fékezni kéne a most induló hype vonatot, mert elég nagy a valószínűsége, hogy nem olyan lesz, mint amire várnak az emberek. Már megint...

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#135921) TheNewDawn válasza FunPro (#135920) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Persze ez alap, hát szerintem egyikünk se tizenéves már, szóval az hogy én day one előrendeljek valamit ebben az életben még.... Never say never, de erre kevesebb esélyt látok, mint arra hogy megnyerjem a lottóötöst :) ( Ja és mellesleg nem lottózom :D )

(#135922) FunPro válasza TheNewDawn (#135921) üzenetére


FunPro
senior tag

Én igazából szívesen rendelgetek elő vagy vásárolok day one. Indie játékokat bárhol, bármikor. Tudom, hogy jó játékot kapok, nekik meg kell a támogatás.

A nagy multik kapják be. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#135923) l.skywalker válasza FunPro (#135920) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én ennél sokkal kevésbé foglalkozok azzal hogy, "mi lett volna ha" és az ilyen hasonlók. Egyszerűen belépek és ha tetszik játszom. A CP-t előrendeltem, beléptem és azt mondtam, hogy jó játék ez csak nem értem mire volt ez a nagy felhajtás.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#135924) _drk válasza TheNewDawn (#135921) üzenetére


_drk
őstag

Elden Ring!
From Sofware-ben bízok!
Bár megvárom február elejét, tényleg megjelenik-e.

(#135925) FunPro válasza _drk (#135924) üzenetére


FunPro
senior tag

Az Elden Ring-en nem lehet bukni. :D

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#135926) FunPro válasza l.skywalker (#135923) üzenetére


FunPro
senior tag

A legnagyobb hibát egyébként ott követték el, hogy adtak neki megjelenési dátumot. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#135927) l.skywalker válasza FunPro (#135926) üzenetére


l.skywalker
félisten

Pontosan. Én személy szerint azt mondtam volna, hogy ha még 1 évet várnak vele, akkor pont úgy jött volna ki, hogy mindenki boldog lett volna tőle. És amennyire rémlik, a fejlesztői oldal ezen az állásponton volt, viszont nagy volt a nyomás a részvényesek részéről. Ez lett az eredménye.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#135928) FunPro válasza l.skywalker (#135927) üzenetére


FunPro
senior tag

Igazából minden ellenük volt.

A konzolok generációváltása nem úgy alakult, ahogy az várható lett volna. Sok volt a pregen konzolgeneráció előrendelés, amin sok lett volna a bukó, ha autómatice azt mondják, hogy azokra nem jön.

A megjelenés így is csúszott, meg gondolom az sem tett jót, hogy minden fejlesztőnek ki akarták nyírni a családját. :D

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#135929) TheNewDawn válasza _drk (#135924) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Jah tudom, a CDPR ben is :) Minden egyes agyonhypolt game esetén 100% az orbitális bukta, nem lesz más ez esetben sem . Nyilván te személyesen lehet nem fogsz csalódni, de hogy rengetegen fognak az hotziher. még akkor is, ha amúgy jó vagy korrekt játék lesz, 11/10 es elvárásoknak képtelenség megfelelni és igen, ez a kiadó sara 100%ban, mert ők gerjesztik ezt

[ Szerkesztve ]

(#135930) i2k


i2k
senior tag

Én is úgy látom, hogy szinte mintha a marketingesek (PR) nem is ugyanannál a cégnél dolgoznának, hanem valamiféle "álomgyárnál", egy a tömeg nyomására, elvárásaira kialakított, a könnyebb úton és minimális erőfeszítésekkel elkészített végtermékkel nagy kasszával sikert aratni akaró vállalatnál, és közben elfelejtenek egyeztetni a konkrét IP-gyártókkal...

[ Szerkesztve ]

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#135931) FunPro válasza i2k (#135930) üzenetére


FunPro
senior tag

Én már sokszor, sok helyen kiakadtam magamból a dühöt itt a fórumon, holott tudom, hogy nem én fogom megváltani a világot.

Magának a gyártónak nem az a célja, hogy jó terméket gyártson. Hülyék is lennének ráfeküdniük erre, hiszen akkor dolgozniuk is kéne.

Jelenleg ott tartunk, hogy a legtöbb pénz a pr-ra és a nyilvánvalóan várható katasztrófa utáni tűzoltásra megy. Az, hogy milyen lesz a kész termék, már mellékes.

A cégek rájöttek arra, hogy az emberek nem többek egyszerű aranyhalaknál. Elég csak bedobni egy varázsszót, és rögtön mindenki elfelejt minden eddigit. Star Wars. Boom! Máris mindenki rohamozza a kasszákat. De vannak még varázsszavak: Kotor, Stalker, Diablo, Warcraft, Elders Scrolls, GTA, Mass Effect, Halo. Minden, amiről azt várnád, hogy jó lesz, csak éppen nem lesz az! A lényeg, hogy nőjön a hype lufi.

Aztán amikor eljön a katasztrófa ideje, jöhet a tűzoltás.

Ilyenkor láthatjuk működésben amelyik kutya ugat, az nem harap effektust. Jön a felháborodott tömeg, csinnadratta minden, csak éppen a pénzüket nem kérik vissza, így a szép kis profitot el lehet könyvelni. Aztán jöhet a következő varázsszó, rebootolnak az aranyhalak, és az egész kezdődik előröl.

Ezzel párhuzamosan egyébként elindul az adott termék tényleges fejlesztése is, de mivel már nincs mögötte a hype lufi, nem kell annyi ember és kényelmesen lehet haladni. Jöhetnek a juniorok meg a backlog.

Ez van.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#135932) _drk válasza TheNewDawn (#135929) üzenetére


_drk
őstag

Ezért másabb a From Software. Semmit nem is tudok játékról, mert nem hogy nem hazudnak, nem is mondanak semmit.
Ez se a legjobb megoldás sok esetben, főleg nem egy új IP-nál.
Ott van a játék amit lehetett látni zárt bétán streamerektől, nagyjából DS3 feeling csak új lore és nyílt világ. Ennyi.
Hogy jó lesz-e? Meglátjuk első nap, hogy elindul-e, utána azt, hogy fagy-e, majd 10-20 óra múlva hogy milyen is.
Zárt béta alapján simán játszható!

Nincs ilyen-olyan hype videó, hogy ez meg az lesz benne és megváltoztat mindent. Meg milyen szép lesz, jaj az AI nagyon megöl, mennyi fegyver meg milyen fun amikor ott van veled valaki.
Persze a fikázás egyből ment, hogy ez nem 2022-es grafika. De legalább ők leszarják, ha kicsit csúnyább csak legyen jó a game!

(#135933) TheNewDawn válasza _drk (#135932) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Legyen igazad, örülnék neki . De hogy mi a fészkes fenének kell BÁRMIT előrendelni azt nem értem... Legyen szó akármelyik cégről, akár from Softwarről is :) Ha megjelent, és annyira jó, és valaki utána megveszi 2 nap múlva akkor vége a világnak? Nem értem nah :)
És ez most nyilván nem neked szól, hanem költői a kérdés csak .

(#135934) _drk válasza TheNewDawn (#135933) üzenetére


_drk
őstag

Több irányból meg lehet közelíteni.
Elsőre anyagi kérdés, mert valaki megengedheti valaki nem.

Bizalmi kérdés is.
Ezt szerintem mindenki magának dönti el, hogy kell-e neki. Nyilván aki egy Far Cry rendel elő, nagyjából sejti mit fog kapni.

Kiadónak, stúdiónak számítanak ezek a számok. Ha neked számít az a Stúdió akkor hajrá.

Ott van a magyar Playstation közösség. Rengeteg játék fogy, a legtöbbhöz készül is magyar felirat. Tehát vissza is kapsz valamit.

Általában van ajándék. (ez esetben nem néztem)
Death Strandinghez PS-en mondjuk kaptam avatarokat, komplett OST, volt valami skin is a játékban. Ott megérte.
De előzőleg láttam milyen beteg lesz, és ez nekem már pár videóból lejött milyen lesz.

(#135935) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Új Dune RTS játék jön [link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#135936) Samus


Samus
addikt

Hardverapró, bontatlan 3080 Ti, 809k...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#135937) Louro válasza Samus (#135936) üzenetére


Louro
őstag

Beteg világot teremtett ez kripto. Cél nem lett volna rossz, de az IT és energiapiacot megölte :/ Pláne a sok tanulatlan bányász bármikor hoppon maradhat, mert csak annyit lát, hogy futtasson és kész.

Tudom, VGA-val bányászni már nem trendi, de akkor is. Rühellem ezt a megoldást.

Mess with the best / Die like the rest

(#135938) cyberkind


cyberkind
félisten

Mi a kolbászos rántott hús történt a F1 2020-ról a F1 2021-re való átálláskor?
~40GB-ból a ~90-ig. :U :F

Paranormal Cocktivity

(#135939) i2k válasza Louro (#135937) üzenetére


i2k
senior tag

Trendi az még - és ez a baj...

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#135940) _drk válasza cyberkind (#135938) üzenetére


_drk
őstag

Next gen konzolok valós 4K-ja?
Lusták tömöríteni?

(#135941) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Szeretnék segítséget kérni egy kérdésben. Mi a különbség a között ha a steamen veszek egy játékot vagy ha az például az eneba-n veszek kulcsot vagy máshol gift-et?

Egy ismerősöm szerint például ha gift-ként veszem akkor nem számolja a Steam pontokat az adott játékkal kapcsolatban. Na nem mintha olyan fontos lenne csak érdekel hogy mi a "hátránya" a steamen kívüli vásárlásnak.

Üdv:Viktor

(#135942) TheNewDawn válasza Viktoár (#135941) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Ha Steames kulcsot veszel megbízható viszonteladótól akkor semmi.
Na most az Eneba minden, csak nem megbízható és nem viszonteladó, hanem egy piactér, ahol valaki más árulja a kulcsot, és azt veszed meg. Ergo van benne kockázat, hogy nem megfelelő kulcsot kapsz, vagy az illető aki árulja mondjuk eljárás folyik ellene, és ekkor visszavonhatják a kulcsokat.

Isthereanydeal.com oldalon fentvan az összes hivatalos Steam kulcsot áruló oldal neve, ezekről a helyekről vegyél, és akkor nincs semmi különbség. Illetve ha szürkeoldalon sokkal olcsóbb valami, akkor már cdkeys.com ot ajánlom, ők ugyan nem hivatalosak, de viszonteladók, szóval a kockázat minimális.

(#135943) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

https://store.steampowered.com/app/897610/Scrapland_Remastered/

Erre kíváncsi vagyok, ez kimaradt nekem régen...

(#135944) gyimger válasza Anonymusxx (#135943) üzenetére


gyimger
őstag

Nekem se ismerős, van egy kis MDK beütése. :)

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#135945) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Valaki nem ismeri véletlenül "GrimWolf" fordítócsapatot? :B
Légyszi kérje meg őket, hogy frissítsék az AC Valhalla magyarítást, mert a tegnapi frissítés hazavágta a korábbit, akár csak az Odyssey-ét. :O

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#135946) i2k válasza s7evcsenko (#135945) üzenetére


i2k
senior tag

DeepL-el fordítanak. Ráadásul, úgy tudom, hogy 1 személy.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#135947) s7evcsenko válasza i2k (#135946) üzenetére


s7evcsenko
addikt

nekem mindegy mivel csinálja, csak működjön... ;]
Amúgy brutál jó a fordítás, kis túlzással tökéletesnek is mondhatnám. :K

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#135948) Ferke[HUN] válasza s7evcsenko (#135945) üzenetére


Ferke[HUN]
tag

Írtam neki még tegnap éjjel. Ha többen kérik, szívesebben csinálja. :) De, hátha. Pedig nagyon akartam tolni az Odyssey-t. :W

(#135949) s7evcsenko válasza Ferke[HUN] (#135948) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Hol írtál neki?
FB gépimagyarítások az ő? csak mert mostanában az oldal nem túl aktív...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#135950) Ferke[HUN] válasza s7evcsenko (#135949) üzenetére


Ferke[HUN]
tag

Nem tudom, nem fb-ozom. A "magon" írtam.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.