Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132051) TheNewDawn válasza i2k (#132050) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Én is abból írtam. Sőt, én azt is leírtam mikkel játszom. Nyilván Tetris/Minecraft/CSGo stb alatt nem fog neki gondot jelenteni a full max grafika se, olyan címek esetében meg amit írtam, nagyon is.

Ezzel együtt vitathatatlanul erősebb egy 4. genes i7, mint az én 7. genes i5 öm, viszont amint kipróbálnád azon új játékok alatt, amiket írtam, azt borítékolom hogy finoman szólva megizzasztaná a tied is :)

Nem is beszélve majd arról, hogy jön a Watch Dogs Legion, AC Valhalla, Cyperpunk 2077, stb, jövőre meg gondolom még nagyságrendekkel gépigényesebb címek. Szóval zéró jövőve van a 4 magnak szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#132052) echterion válasza TheNewDawn (#132048) üzenetére


echterion
nagyúr

Az i5 valóban kevés már sok éve, én anno a GTA V-nél tanulatm ezt meg, onnan váltva a 8 szálas i7-re eltűntek a játékból a mikorlagok. Az i7 még pár évig elég lesz, ha elég magas az órajele, az, hogy 100%-on pörög egy Odyssey alatt, meg nem zavart, simán mikroakadásmentes volt egy nem húzott 7820HK-n 1080-as gpu mellett.

**********

(#132054) TheNewDawn válasza echterion (#132052) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Mondom, igazad van, alapvetően úgy vitatkozunk, hogy egyetértünk :)
Odyssey is azért idestova 2 éves, és ahogy írod, oda is még pont elég.
De egy tavalyi Control vagy Exodus már.... Nem mondom hogy játszhatatlan, de ott már kezd kijönni az, hogy mondjuk egy igen jó kártya mellett sokkal nagyobb FPS t lehetne kifacsarni egy jobb procival.

Szóval summa summarum: a címek 99% nál jelenleg még egy i7 4790 elég, de én a helyedben azért tényleg cserélném lassan, mert nagyon jó árat lehet érte kapni, és nem lenne túl költséges a platformváltás, és a közeli jövőben meg szerintem kellene fog a minimum 6, de inkább 8 mag.

(#132055) echterion válasza TheNewDawn (#132054) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha találnék nem 30k+ normális itx am4 lapot, akkor most vennék apróról egy 1500x-et, amikor meg az kifullad, akkor lehetne bele venni erősebb procit. Most felesleges nekem a 8 szál feletti teljesítmény, úgyis csak autóverseny, fifa meg WoW az, ami maximum futni fog ezen a gépen, alapvetően nem erre terveztem a gépet, csak akkor már miért ne alapon lesz így. :))

Érdekességképpen bedobok ide két korábbi mérésem, egy i7 9700 volt korábban a laposomban, azzal néztem meg, hogy 3 GHz-en (cpu turbo off), illetve rendes órajelen milyen fps különbségeket látni Division 2-ben:

3 GHz:
alt="" title=""

4,4 GHz:
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

**********

(#132056) Plebi válasza elder troll (#132049) üzenetére


Plebi
senior tag

Hát még én milyen sokkot kaptam csak pozitív irányban, amikor a 4790K-t, alaplapot és memóriát annyiért tudtam idén eladni, mint amikor 2016 végén vettem használtan. 100e-ért vettem és 98e-ért ment el. Ebből csak a proci volt 60e Ft, szóval az R5 3600 és hozzá az alaplap ingyen volt, csak a memóriát kellett hozzá vennem és megint 3 évig garis minden.... A ryzen biztos nem fogja így tartani magát.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#132057) Mr.Csizmás válasza Plebi (#132056) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

köszönhető a szemellenzős kék fanoknak, akik magasan tartják a kereslettel az árát jóval a valós értéke felett, és az ótvar konzolportoló stúdióknak, hogy évekig intelen futott csomó minden jobban, mert singlecore optimalizált vackok voltak a fő csapásirány. (helló cod, wot, stb.)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#132058) wjbhbdux válasza Mr.Csizmás (#132057) üzenetére


wjbhbdux
veterán

+ ez az utolsó erős DDR3 platform, 2nél is a Qnemtommennyi sokáig az egekben volt amíg használható volt.

/s

(#132059) echterion válasza Plebi (#132056) üzenetére


echterion
nagyúr

Jesszus, ki az az állat, aki ennyit ad ezekért még? Jah, ahogy a kandúr írja előttem, szemellenzősök... :U

**********

(#132060) Mr.Csizmás válasza wjbhbdux (#132058) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Q9650 volt az, meg a QX és szerver kiadások, a yorkfield magosak.
hjjaj, régi szép idők, elkezdtem olvasgatni a cpuworldot, első saját pénzes gépem volt egy Q6600+4830, régi szép idők :O

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#132061) Plebi válasza echterion (#132059) üzenetére


Plebi
senior tag

Itt vették meg hardverapron, kifejezetten olyat vadászott, amihez van doboz, kis füzet, matrica, ventilátor...

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#132062) cskamacska válasza echterion (#132023) üzenetére


cskamacska
addikt

Először is akkor cseréld le, ha már tényleg létezik az a proci limit, nem a marketing (mindig a legújabb kell) meg a peer pressure (fúú, olyan régi procid van?) miatt váltasz. :)

A megcélzott proci pedig erősen célzott játék függő, pl Arma 3 és Day-Z veteránok az összes hajukra rákenhetik a 8+ meggymagot mikor a Real Virtuality kemény 2 + sallang magot használ ki rendesen, emiatt pedig számukra a Ryzen 3300X, i3 8350K, 9350K, 10320 tökig húzott példányai a kívánatosak. :K

Jelenleg 6 mag, és 4000-4200 MHz+ Skylake/Zen2 IPC körül van a értelmes kompromisszum a dinnyemag, a meggymagos sebesség, és az ár között.

Pl aprón épp i5 9400F + Asus H310-es mATX lap 55k. Ez a te gondod ugyan nem oldja meg, de egy közepes géphez tökéletes budget alternatíva. :K

Amit mindenképp érdemes észben tartani, hogy mint említették, jelenleg a Haswell környéki i7 procik ára, de még a 3770 / 6700 / 7700 féléké is, mesterségesen fel van aprón tupírozva. Ha leesik a bömis fanboyoknak, hogy akár házon belül az a dzsunka 9400F is körbehugyozza a drágaszáguk szája széleit kétszer, akkor simán felére-negyedére fog esni az áruk másnapra.

Mr.Csizmás: Én nem érzem át ezt a behozhatatlan veres fölényt, a 10400 bőven a 3600 kategóriája, hol ez, hol az kalapálja a másikat. Amiben a 3300X behozná, verné a prosztó 9350 is, nem beszélve több generációnyi K-s i5-i7-ről. :U Ugye onnan érkeztünk, hogy a Zintel jó 10 évig IPC-ben és gyártástechnológiában sokkal jobb volt, már egy Sandy i5 2500K is 4-4,3GHz fölé nézhetett, AMD ezt utólag, tavalyra hozta be a Zen 2-vel, aztán az ellen bömisek máris a kékek nyughelyét parcellázzák. :)) Miközben a komplett legelső Zen 1 vonal simán nem jó vétel az alacsony órajel, ~Haswell IPC, és random memória háklik miatt. :U

A platform jelenlegi időtállósága nyilván jó pont, de a B450 PCIe 4.0-talanítása már előre vetíti hogy mennyire lesz ez gyakorlat, ha hivatalos lesz a trónfosztás. :( A 350 és 450-es lapok 4000-es kompatibilitását pedig meg is kell élnünk, B550 lapok stabilan 50-60+ ezer forintos áron vannak, ha csak kibújik hogy mégis olyan kell Zen 2+ alá, mert Abuúgyismegmgyarázza, akkor hirtelen ránk is szakadhatnak a P4 váltó A64 idők, mikor akadt másfeles szorzó is a 3GHz-es Prescott, és 3000+-os bolti Venice között. :o

de hogy ne csak a számat lebegtessem :D

3DCenter.de - Launch analysis AMD Ryzen 3000XT

Talán túlegyszerűsítése a helyzetnek, talán el is számolták itt-ott magukat, de saccra kb ez lehet a helyzet:

Ami itt direkt nincs leírva, hogy ha nem masszívan MMO, multimackó, szimulátor, vagy csak valami proci zabáló random motor etetése lesz a célfeladat, akkor még mindig SOKKAL többet számít a videokártya. Aminek az ára viszont az egekben van, általam preferált RTX 2060 Super abszolút minimál ára 134000. :Y

Mármint oda jutottunk, hogy egy közepes videokártya meg spéci Cyberpunkos One X közül a konzol az olcsóbb. :O

Nem is tudom hogy lesz a VGA ajánló így, végy egy havi átlag fizut előszóval. :(((
Majd Ayo segít. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#132063) csuvicsuva


csuvicsuva
őstag

Srácok, megnéznétek nekem valamit? Valószíműleg több ember kell hozzá, mert elég bonyolult.

Anno még a régiózár előtt Dishonoredból az orosz verziót vettem meg (jóval olcsóbb volt és nem érdekelt a magyar nyelv), viszont a store nem érzékeli, hogy meglenne a játék, így a teljes Dishonored Pack nekem €20.99-be kerül. Akinek esetleg csak az első rész van meg és érzékeli is neki a store, milyen árat lát? Gondolom steamdb-n, vagy máshol nincs bundle ár kalkulátor.
Remélem lesz köztetek valaki, végül is elég sokan vagyunk. :R

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#132064) Executioner válasza csuvicsuva (#132063) üzenetére


Executioner
tag

Érzékeli az. Viszont a packban nem az orosz verzió szerepel hanem az európai... amit ugye még nem vettél meg.

Exec

(#132065) cskamacska válasza cskamacska (#132062) üzenetére


cskamacska
addikt

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#132066) Kelleret válasza csuvicsuva (#132063) üzenetére


Kelleret
lelkes újonc

Anno sokan a tescoból vettük talán 299 vagy 399ft-ért.. Dishonored RHCP-nek irja a steam
Hiába vettem meg külön a definitve-et is mellé ugyanazt irja hozzá nem változott semmi.
Minden van benne dlck magyar nyelv. Megvenni még egyszer nem engedi mert mondja nkem már megvan és a régiómban ajándékozni sem lehet.
A kollekcióban is vicces 20.99 pedig egy 8.99euros tételen kivül minden megvan de ugyanugy 20.99-et kéne érte :P

i5 4690K,12GB DDR4 3600,GTX 2060

(#132067) Mr.Csizmás válasza cskamacska (#132062) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

moneymoneymoney :D

én is csak a jövőállóság miatt vettem ayymd-t, inteles kezdés, megbánt amd kitérő után intel, aztán amikor az i5-6400-al a gépben láttam, hogy a 8gen-ben sincs semmi újítás, mondom ebből Abufaktor lesz megint :D nem bántam meg, majd idővel egy 36-700-at veszek, ha már lenyomta a 4gen az árakat. pcie4 témához: hát egyelőre nem érzem limitálva, mivel kőkori fhd-ban játszok néha :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#132068) csuvicsuva válasza Kelleret (#132066) üzenetére


csuvicsuva
őstag

És Executioner:

Köszi, tehát tök mindegy, így sem úgy sem olcsóbb. Kár, pedig a packra nekem azt írja, hogy ajándékozható. Még az elsővel sem játszottam (remélem angol nyelv még azért benne van), csak reméltem, hátha valahogy olcsóbban hozzá lehetett volna jutni a többihez is.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#132069) tomsolo válasza cskamacska (#132062) üzenetére


tomsolo
őstag

vállalható 2060 super nincs 150-160 alatt, szóval aki árérzékeny az menjen rá sima 2060-ra

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#132070) cskamacska válasza tomsolo (#132069) üzenetére


cskamacska
addikt

Azért én erősnek érzem hogy valaki azért dobjon ki 15% teljesítményt, és 2GB memóriát(és ezzel az ultra textúrákat), mert nem tudja eltartott kisujjal, raccsolva betenni a házba a mhegfelelő úli khölökből való vhideó kháltyáját. :P

Ugyan nem tudom most hogy állanak Inno3D-ék, pláne 2060 vonal tekintetében, de 2017 magasságában nem nézték embernek aki olyat vesz.

Aztán mégis olyat vettem egy japán teszt alapján, és talán eddigi legjobb vételemnek bizonyult! :R

Nagyon pici, hűtés jól teszi a dolgát, de terhelve is nagyon halk, félpasszivitás működik (mert az 1060-ak felénél nem, akármilyen okból kifolyólag), nagyon könnyen cserélhető a venti, kiválóan lehet tisztítani (sallang lepattintása után csak át kell fújni, kártyák jó részénél ehhez szét kell kapni az egészet :( ), pluszban 1060 előnyeivel: keveset eszik és nem is fűt (110W max), nagyon jó visszafele kompatibilitás(DX 7-8-9, régi és újabb PhisX szépen ment), driverrel soha nem volt gond(van Win8 támogatás is ;] ), leadta azt a teljesítményt amit akkor a konkurencia adni tudott volna, DX12 meg a Vega újításaival együtt váltja meg a világot jó 7 éve. Érdekesség, hogy van bejelentkező BIOS képernyője ami abszolút nem divat mára.

Szóval e gyöngyszem helyett az akkori sláger MSI Gaming-et ajánlottak volna, mert ugye ez nem videokártya. A Gaming X akkor kb 25-30% felárba került, mint a funkció azonos Inno3D Compact. :U

Mondok jobbat, vannak akik a referencia bloweres(!!) Asus / Zotac / Manli változatokat használják, és még nem haltak bele. Na azok tudnak ám veszélyesen élni! :D

más

Két zugbolt 52000 forintos árat mond a Ryzen 2700X-re (Kazy computers, Marketplace.hu) Most vagy a szokásos 10000-el több lett maradhat? féle átverés, vagy tényleg tudják szállítani és akkor jó vétel. :K

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#132071) echterion válasza cskamacska (#132062) üzenetére


echterion
nagyúr

i5 4440, ez van most benne. Namármost évekkel ezelőtt is sovány volt egy i5 7300HQ, márpedig ez sem tud többet, sőt, ha elindítom a GTA V-öt, akkor szép mikrolagoktól lesz könnyes a szemem, amiket nem szívesen nézek, így mindenképp váltás lesz ebből, a kérdés csak a mikor és mire. Ez utóbbira egyelőre úgy tűnik, megvan a válasz, az előbbi még kérdéses, először az X51 R2-es házikóm szellőzésén, illetve annak hiányán kell segítenem, mert ez a minimál fogyasztású 1650 Super is úgy felfűtőtte egy kis Superposition alatt, hogy a malmozó proci is beleizzadt odabent.

**********

(#132072) morfondőr válasza cskamacska (#132070) üzenetére


morfondőr
őstag

Persze érdemes mérlegelni, mekkora felárat ér új korában egy "márkásabb" vga, de majd ha el akarod adni a használt piacon, akkor lehet vissza is hozza azt.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#132073) csuvicsuva válasza echterion (#132071) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Szerintem vegyél inkább majd konzolt. Nekem életem "legjobb" döntése volt, amikor két éve megvettem az Xbox One S-t.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#132074) _drk válasza csuvicsuva (#132073) üzenetére


_drk
őstag

Ezt csak annak mondjuk aki árban nagyon kompromisszumos és ezerrel játszana mindennel is.
Akinek tényleg csak maximum 150k-ja van gaminges masinára az jobban jár a konzollal.
Főleg ha ennyire sincs, a One S 80 alatt is volt gamepass-al és más játékokkal.
Gamingre best buy, hiába erősítem én is a PS tábort.

Mondjuk nekem jelenleg ez a multiplatform bénázás ami megy tart egyre jobban rabul a PS-nél.
Elengedhetetlen az az évi 2-3 játék ha tényleg a minőségre törekszünk.

Év elején volt hogy kolega meséli bekerult gamepassba az outer world meg a plague tale, szinte ingyen van.
Kicsit el is bizonytalanodtam, majd feltéve a Death Strandinget kérdésnek helye nem volt!
Majd most az xboxos event után nem csak a beigért új PS-es játékok de el indítva a Tsusima-t megint csak röhögtem magamban hogy ezt miként gondolják, mert ez a játék jelenleg tönkre veri az ottani next gent.

Nagyon eltávolodtak egymástól a platformok. Remélem a jövőben kicsit egymásra zárnak.
Olcsóbb pc, jobb xboxos címek, normális rendszer a pshez.

(#132075) sto1911 válasza _drk (#132074) üzenetére


sto1911
veterán

Csak ha az ember nem évi 2-3 játékkal (vagy nem csak azokkal) játszana, akkor ugyanúgy kell mellé a PC. Mas kerdes, hogy szemely szerint engem nem hatott meg sem a GTA V, a Death Stranding meg az RDR2 setaszimulator sem, az a mostani divatos zombis, aminek mar a cime se jut eszembe, annyira erdekel :D No meg az instabil 30 FPS se nyugoz le.

[ Szerkesztve ]

(#132076) csuvicsuva válasza _drk (#132074) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Nem konkrétan Xboxra gondoltam (mondjuk a Game Pass miatt mindenképpen), de ne tudd meg, mennyit spóroltam azzal, hogy rengeteg olyan játék kerül be, ami engem érdekel. A felénél vertem volna a fejem a falba, ha külön megvettem volna. Ráadásul ha valaki filmgyűjtő is, ott van a kicsiben is a 4K lejátszó.
Tudod te is, hogy a két cég más stratégiát követ.

sto1911: "Csak ha az ember nem évi 2-3 játékkal (vagy nem csak azokkal) játszana, akkor ugyanúgy kell mellé a PC".

Ezt most így nem értem. Ott van a Game Pass, az EA Access, a PSNow több száz játékkal, néha kevesebb, néha hosszabb csúszással. Hidd el, hogy hosszabb távon megéri. Szerintem édes kevés manapság az olyan játék, amit többször is elővesz az ember. Persze ez nézőpont kérdése.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#132077) echterion válasza csuvicsuva (#132073) üzenetére


echterion
nagyúr

Van egy One X-em 2022 nyár végéig gamepass-szal, de WoW (még) nincs rá. :B

**********

(#132078) s7evcsenko válasza echterion (#132077) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Én áldom a napot, mikor 10 év után végre el tudtam engedni a wow-ot. Nem volt könnyű. :B

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#132079) _drk válasza sto1911 (#132075) üzenetére


_drk
őstag

Gta V és RDR2 az már 2 kiemelkedő multi cím ami nekem se jön be. Ezért is mondtam hogy jelenleg nekem azok a játékok amik mindenre megjelennek gyengék vagy egyszerűen a többségük nem jön be.
Mondjuk a multiplayert teljesen magam mögött hagytam, az indie játékok meg nem vonzanak. A 2D-s platformereket abszolút nem értem 2020ban.
A többi meg mintha csak fél játék lenne, vagy a grafika hiányzik, vagy egy játék meneti alap dolog mondjuk normális harc.(egy kedvenvem van, az Amnesia és Soma játékok, ott az atmoszfér elvitte a hátán a játékot de azok is csak séta szimulátorok)

Ami a PC-hez vonzana jelenleg nincs is. Realtime RTS pl: Blizzardos Warcarft vagy Starcraft. De egy jóféle Red Alert is jöhetne.
FPS-ek amik amennyira mentek mára nekem már meh kategória. BFV-öt első pályánál töröltem annyira nem érdekelt.
Egyedül a Cyberpunk van most ami az fps nézet miatt jó lenne egérrel csapatni. Egy játéktért meg fél millás gépet nem fogok építeni.

Azt a pár címet mondjuk egy ujjabb resident evilt vagy pont most toltam végig a 7et, meg végig nyomom ps-en is.

A konzolos 30fps meg teljesen más mint a PC-s 30fps. Ellehet képzelni de inkább ki kell próbálni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#132080) ZsZso válasza s7evcsenko (#132078) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Uhh, nekem asszem 2 évem ment bele az elején és elég magas rangról sikerült lelépnem... 10 év után abbahagyni nagyon brutális lehetett. Mondjuk nekem jó volt arra, hogy fel tudom magamon ismerni amikor kezd valami magához lancolni és jókedv helyett már inkább csak megszokásból (vagy muszájból) tolom. Többször is nagy hasznát vettem ennek azóta. :B

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#132081) echterion válasza s7evcsenko (#132078) üzenetére


echterion
nagyúr

Áh, én se folyamatosan játszom már vele. Mikor kedvem van, játszok kicsit, de pl. a Panda meg a Draenor szinte teljesen kimaradt nekem, most is egy hónap játék után egy-két hónap pihi szokott jönni. Nem köt már le közel sem annyira, mint 10-15 éve, legtöbbször csak lányom miatt játszok, vele szoktunk partiban fejlődgetni, neki tetszik a játék.

**********

(#132082) s7evcsenko válasza ZsZso (#132080) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Törtön 1-2 év, aztán eredetin 5-6 év, ez volt kb élvezetből.
Utána már inkább csak azért toltam, mert sajnáltam mindenem otthagyni...
Aztán szerencsére bevezették a goldból töltést amivel ingyen játszhattam, majd a tokenezést, amivel euróra válthattam a sok milla goldom.
Így az utolsó 1-2 év már inkább ah-ról szólt és a pénzről. :B
Most az új kieg érkezése kicsit piszkálja a csőröm, de muszáj lesz erősnek lennem. :))

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#132083) csuvicsuva válasza echterion (#132077) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Akkor hobbi? Gondolom nem WOW miatt akarsz fejleszteni.
Steamen most 10 euró a Shadow of War Def Edition. GP-ben végigjátszottam az alapjátékot, de mivel a Mordor Dlc-i tetszettek, gondoltam kártyapénzből megveszem, de nem visz rá a lélek. Utóbbi két évben akkor vásároltam valamit, amikor letiltottak a marketről. Nem látom már értelmét. Ott az 1000+ játék, de minek? GP-ből is le van töltve vagy 20 játék, mondjuk most éppen előfizetésem sincs, valószínűleg ma intézzük.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#132084) echterion válasza csuvicsuva (#132083) üzenetére


echterion
nagyúr

Elsősorban film, ehhez kell egy 4k képes kártya. Aztán mivel azok használtan 20 körül mennek, akkor már úgy voltam vele, hogy legyen jó pici játékra is, ne kelljen a laposom a TV-re dugni, ha ott szeretnék WoW vagy valami hasonszőrűvel játszani. Így jött ki az, hogy akkor a 4 magos proci lehet, kevés lesz, csak úgye az X51 R2-es ház, ami mindenképp kell, behatárolja a lehetőségeket.
Én már évek óta le vagyok tiltva a steam market-ről, van egy kazal kártyám, nem tudom eladni se így őket, de teszek rá, úgyse veszek onnan semmit.
GP: ott RDR2, el se indítottam még, WD2 is megvan vagy másfél éve, az is csak vár...nem vagyok már időmilliomos gyerek :D

**********

(#132085) csuvicsuva válasza echterion (#132084) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Én egy első generációs, 2015 év végén vett Skylake-et használok (i7 6700? K nélkül) és egy Rx 380x-et. Fullhd high-ultra között még szerencsére simán fut minden. 4K Tv-m nem Hdr-es, ha használok valami "hdresítő" kiegészítőt, akkor azért elkezd kicsit izzadni a masina. Mivel a vga Hdmi kimenete csak 1.4-es, vennem kellett egy Display Port->Hdmi átalakítót a 60 Hz miatt. 30 Hz után olyan érzésem volt, mintha vettem volna egy új tévét.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#132086) Dilikutya válasza _drk (#132079) üzenetére


Dilikutya
félisten

2D-s platformereket szeretik a gyerekek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#132087) tomsolo válasza cskamacska (#132070) üzenetére


tomsolo
őstag

még úgy is majd 30k a különbség

msi sztem elég trágya - nekem is az van, hogy nem lett a falhoz baszva az 2 dolog miatt van: alulfeszelve is húzható.

palitot, evgat szeretem viszont

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#132088) i2k válasza tomsolo (#132087) üzenetére


i2k
senior tag

Régi, tény, de nekem pölö a HD7790-esem MSI. Semmi baja, teszi a dolgát a másik gépben.
A nagyban ASUS van (R9 390).

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#132089) cyberkind


cyberkind
félisten

Doom Eternal-t tolja valaki? (lehetőleg Steam-eset) :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#132090) Shadowguard válasza cyberkind (#132089) üzenetére


Shadowguard
senior tag

A kampányt nemrég fejeztem be, de még fent van a gépen. Bár már csak a heti challenge-ek miatt. Mire vagy kíváncsi? :)

(#132091) cyberkind válasza Shadowguard (#132090) üzenetére


cyberkind
félisten

Igazából arra, hogy te tudsz-e screenshotot lőni a játékban, nekem is kifagy a játék, mint sokaknak. :D

Paranormal Cocktivity

(#132092) i2k válasza cyberkind (#132089) üzenetére


i2k
senior tag

//Bocs, nem STEAM-es (offline) - épp tegnap-ma, hajnalban értem a végére, Nightmare fokozaton.
Über-állat élmény volt, majdnem egy héten át.

//kérdésre: Action!-nel én csak videót tudtam rögzíteni, képet nem (nem jelent meg az ikonján a kis fényképezőgép).

[ Szerkesztve ]

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#132093) cyberkind válasza i2k (#132092) üzenetére


cyberkind
félisten

Én képeket akarnék tolni Steam-re, de ugye így nem lehet, pedig van sok badass rész a játékban. :D A játék tetszik, de vegyesek az érzéseim, sőt, nekem igazából a Doom 3 a kedvencem, ami nem is Doom, de még a régiekkel is sokkal jobban tudtam játszani, itt ez kicsit más. Remélem lesz még horror ebből a szériából.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#132094) i2k válasza cyberkind (#132093) üzenetére


i2k
senior tag

A DOOM 3 féle (jó értelemben vett) sokkot semmi sem tudja már felülmúlni: amikor az első képek, majd videók megmutatták az addig elképzelhetetlennek hitt grafika-fény hatásokat, és a horror fílinget... ahogy az Imp tépi szét az áldozatát... hú!

Manapság már elvárás a hight tech grafó, és fel sem szökik az embernek a szemöldöke, ha megkapja... de akkortájt!
S a fear factor...!

Ettől függetlenül, a DOOM 2016-hoz képesti magasabb fokozattal pörgő DOOM: Eternal szerint hiánypótló, must have-must play (milliónyi easter eggel rajongóknak).
Keresve hasonlóan pörgős, változatos FPS-mészárldát, néztem ezt a Hellbound-ot... Vicc, mennyire, meh!

//szerk: - nem tudom, hogy mennyire releváns, és él-e a cucc:

"Does Doom Eternal have photo mode?

Photo mode in Doom Eternal is turned off by default. To enable it, go to the Settings section of the menu. You'll find the Photo Mode toggle under the Gameplay section of the Game tab. Once you turn it on, photo mode can be activated by pressing down on the d-pad on consoles or right alt on PC."

[ Szerkesztve ]

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#132095) cyberkind válasza i2k (#132094) üzenetére


cyberkind
félisten

Én pár hónapja játszottam ismét végig a Doom 3-at, és be kell valljam, nem egyszer hozta rám a frászt, pedig régi játék, de nagyon ott van a hangulat és a grafika még mindig, de főleg a fény-árnyék hatás, hiányzik egy ilyenhez Carmack vagy a tudása személytől függetlenül. Ugyan jó az új, de ez már nem az én stílusom, hiába is játszom meg tetszik is (nagyobb részt), de nekem a játék felén túl már sok harc a fejezetekben (ja és qrva nehéz is), és kb erről szól a játék, licitál magára arénáról arénára. Nagyon remélem ezt látja az ID, és valamit kitalál a záróepizódra, mert ez oda már kevés.

Nem néztem még, de láttam, hogy benne van. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#132096) morfondőr válasza tomsolo (#132087) üzenetére


morfondőr
őstag

Mi a baj az MSI-vel? Nekem 2060 super gaming x van és semmi bajom vele (előtte 1070 gaming x volt szintén kiváló ügynök volt). Vicces viszont, hogy lassan egy éve vettem és most több, mint 10k-val drágább! :Y

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#132097) cskamacska válasza csuvicsuva (#132076) üzenetére


cskamacska
addikt

"rengeteg olyan játék kerül be, ami engem érdekel"

Nagyjából ezzel le is lehet minden KonzolvsPC flémet zárni már mielőtt 500 hsz-en át tart a szájlebegtetés hogy melyik a "jobb". :)

Pl Sony stabilan szállítja azt az évi 2-3 magas költségvetésű AAAA TPS exkluzívat amiért érdemes PS-t venni és tartani.

Nem tetszik ezekből egyik sem? Az pech, mert egyébként a Xbone-nak jobb a "rendszere", jobb a kontrollere, van Gamepass, X pedig még erősebb is.

PöCö meg közben csendben ül a sarokban, és mindkét nagy arcosharcos exkluzívjait kapja meg sorban, ha lassacskán is, amit egymás elől morcosan dugdosgatnak. :D És van neki még hatalmas rakás másik saját exkluzívja, mert vagy nem AAA TPS-ek (avagy a játék, mert PCvsKonzol flémekben a játék fogalma a 200 millás gyártási költség feletti akció-TPS alkotásokat takarja, minden ezen kívül értelmezhetetlen és errort dob :B ), amelyek a legjobban konzolon futottak mindig is, vagy csak szimplán a 30 év vissza kompatibilitása miatt. (amit konzolon szánt szándékkal mindig korlátoztak, lévén csökkenti az új játékok eladásait, márpedig a konzol gyártók ezekből élnek)

és ha már nem-játék játékok :))

Fanatical - Battlefleet Gothic Armada 2 8.69 euró

Kiváló űr-RTT ócóé :R

UK.Gamersgate.com - Blitzkrieg 3 Deluxe Edition 3 font
UK GG - Blitzkrieg Complete Collection 4 font
benne BK1 + BK2 + BK3 + összes hivatalos és pár nem hivatalos kieg
BK1+2-höz volt szó szerint több tucat félhivatalos kiegészítő és pálya csomag, kiadó legyen a talpán ami azoknak az összes szerzői és szomszédos jogait összefogdossa. :U

Blitzkrieget nem tudom igazán ajánlani laikusoknak, 1-2 öreg (15-17 éves), 3 pedig nem lett kiemelkedő alkotás a korai MMO fókuszával, amiből végül csináltak egy SP játékot.
Ugyanakkor korai BK-knak történelmi jelentősége van, Sudden Strike-al együtt a sikerük masszívan benne volt hogy az RTT-k utat törtek maguknak a fősodorban,
3. rész pedig mégis egy érdekes modernebb alkotás, ha mondjuk egy Sudden Strike 4 jobb is nála.

GG - Sudden Strike 4 alapjáték 4.25 font

Van neki több DLC-je, és Complete Collection ami komoly leárazást nem gyakran kap, de szvsz érdemesebb kipróbálni az alapjátékot, és ha tetszik akkor DLC zakcióban, vagy a komplett még nagyobb zakcióban.

Manapság talán az egyik leg noob barátabb RTT, a magyar fejlesztők visszalestek 2005-be és ott is ragadtak.

Amazon - Command and Conquer Remastered Collection - Origin 15 dollár
Fanatical - Command & Conquer Remastered Collection - Origin 14 euró

Fanatical - Company of Heroes 2: Master Collection 7,96 euró

Green Man Gaming - Age of Empires Definitive Edition Bundle 12,96 euró
Legújabb 2,5D AoE 1+2 feldolgozások minden kieggel.

GameBillet - Shadow Tactics: Blades of the Shogun 4,79 euró

Fanatical - SimCity 4 Deluxe Edition 1 euró

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#132098) Shadowguard válasza cyberkind (#132093) üzenetére


Shadowguard
senior tag

F12vel működik gond nélkül :D
Megnéztem ezt a Photo mode bétát is, hát ez inkább alpha állapot. Nagy nehezen sikerült rávennem, hogy előjöjjön, kb. 5 secig kellett nyomva tartani az altot. A gombok felére nem reagált amit kiírt, a végén rájöttem, hogy egérrel is lehet kattintani (kilépni is csak így tudtam belőle). És szerintem képeket sem csinál, én legalábbis nem találom sehol.

(#132099) csuvicsuva válasza cskamacska (#132097) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Ööööö, milyen flame-ről beszélünk?

_drk és én felsoroltuk a két konzol előnyeit ár érték arányban, pc-t senki sem szidta. Nekem is van amióta az eszemet tudom. Mostani konfig lassan öt éves és még mindig jól bírja a kiképzést.Sikeresen kiragadtál egy mondatot, amit utána meg is válaszoltam. Az engem érdeklő játékok fele egy óra után ment a kukába, így megspóroltam az árát.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#132100) sto1911 válasza _drk (#132079) üzenetére


sto1911
veterán

(#132079) _drk: vagy mi vagyunk forditva bekotve, vagy a vilag tobbi resze, hogy ezek az oriasi huzocimek nem tetszenek. Egyebkent a Witcher 3-at se ertem, miert olyan nagy szam. A platformereket viszont tolom rendesen, gyerekkel.

BFV unalmas sz@r volt, inkabb adtam volna el...

Lattam konzolos 30 FPS-t, tele van rakva motion blurrel, hogy ne latszodjon. Rendszeresen nezem a Digital Foundry elemzeseit is. Pl. a Spyro the Dragon remake se utotte meg az elvart sebesseget, raadasul meg be is laggolt, pedig az nem egy grafikai merfoldko. :D

(#132076) csuvicsuva : annyit akartam mondani, ha barmi mas is erdekli, ami nem az evi 2-3 konzolos huzocim, akkor ugyis venni kell egy (eros) PC-t hozza. En nem fogok konzolt venni, mert egesz egyszeruen nincs ami erdekeljen rajta. Game passban elkezdtem a pl. Halot, rohadtul unalmas, pont annyira, mint sok eve a PC-n megjelent resz. A tobbi meg van PC-re is.

Mas:
A draga/olcso AMD/Intel reszekhez annyit, hogy ha sikerul eladnod az elozo konfigokat, attol meg nem lesz olcsobb amit a boltban lehet kapni :D En nagyjabol az osszes ATI/AMD CPU es GPU-val szoptam, igy baromi nagyot kell guritaniuk, hogy vissza menjek hozzajuk.

(#132101) maross : lehet, en kb. 2 eve vettem egy 8700K, EVGA 2070 10 ev garival, 16GB RAM-ot, ezzel meg elleszek egy darabig, nem tervezem a cseret.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.