Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116301) i2k válasza Agyzuzo (#116298) üzenetére


i2k
senior tag

All the messy details so far on DC’s ‘The Flash’ movie

"Ezra Miller as The Flash..."

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#116302) NyMRooD válasza reelc (#116300) üzenetére


NyMRooD
őstag

Remélem ebből a Flash-ből nem lesz Venom ügynök, mert irritál, mind a színész mind a karakter, de egy Mike Morales féle Pókembernek örülnék (azt hiszem az a kocsitolvaj vagy ki akit egy kocsihoz hálózott a képregényben Mike nagybátyja, még talán utalt is rá a csávó), csak nem Peter helyett hanem mellé, meg jöhet a női Thor is, bár a mostanit kezdem megkedvelni, de tippre kapi-stark-thor trióból lesz akinek a következő bosszúállók az utolsó (a két részt egynek tekintve).

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#116303) reelc válasza NyMRooD (#116302) üzenetére


reelc
veterán

Van már női Vasember, bőrszínt is váltott.
Sólyom is Amerika kapitány lett egy időre.
A női Thorról már beszéltünk. Meg Mike Moralesről.
Szóval a filmeseknek nem kell megerőltetni magukat, képregényben már tesztelve lett, mit szólnak az emberek a sok évtizede létező karakterek kiírásához?

(#116304) i2k válasza reelc (#116303) üzenetére


i2k
senior tag

Keresnem kell a broáf vödrömet... szánalmas, ami ebben az iparágban (is) történik.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#116305) reelc válasza i2k (#116304) üzenetére


reelc
veterán

Egyetértek.

(#116306) FunPro válasza reelc (#116296) üzenetére


FunPro
senior tag

Te, hát az a film olyan szuperpc volt, hogy majdnem odahánytam.

Haverral néztük, az első mondatom az volt, hogy mj túl sok időt töltött a szoliban.

Undorító! És nem azért, mert peter legjobb haverja kínai, a flash indiai, az mj monogrammot megkapta egy cigánylány, a hőnáhított nő pedig néger.

A probléma, hogy a szőke, kékszemű flasht egy indiai csóka játsza, aki ráadásul még egy gyökér is. Ki nem nézem belőle, hogy ő a faszacsávó a suliban. Kínaira egyáltalán nem emlékszem a póki baráti köreiből, ahogy ideálnak is inkább egy szőke csaj, vagy egy szép vörös rémlik.

Ez a pc dolog teljesen logikátlanná, hűtlenné tesz mindent. Ráadásul teljesen egyoldalú. Ott csokizná össze magát mindenki, ha leforgatnám 2pac életét egy kelta legénnyel. Pedig az sem nagyobb hülyeség, mint berakni egy kapaorrú zsidógyereket han yolo és leia gyerekeként...

U.I.: Elég PC voltam? :B

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#116307) NyMRooD válasza FunPro (#116306) üzenetére


NyMRooD
őstag

MJ-vel kapcsolatban megnyugtatlak, ha minden igaz ez az MJ nem az az MJ (nem csak színben hanem a név feloldásában sem), bár nem ez volt a lényege a kommentednek :)

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#116308) tomsolo válasza W.Wilson (#116295) üzenetére


tomsolo
őstag

Bár abs nem húztam ilyen egyenes összefűzést köztük majd a kollégák mondanak itt még olyanabb példákat is. :)

A Setét torony film pl. mi volt?

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#116309) FunPro válasza NyMRooD (#116307) üzenetére


FunPro
senior tag

Hallottam róla, csak akkor hova tűntek az "igazi" szereplők? :D

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#116310) FunPro válasza tomsolo (#116308) üzenetére


FunPro
senior tag

Néger miss moneypenny, mesterlövész denzel, hacker 50 cent...

De mostanába a kedvencem az volt, amikor leszólták a Dunkirk-öt, hogy kevés a nő és a néger! :D

Én már a hét szamurájt várom transgender néger leszbikus nőkkel...

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#116311) Dilikutya válasza FunPro (#116306) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én már a fekete Electro-n felmordultam. Még úgy is, hogy az eredeti Electro ma közröhej tárgya lenne. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#116312) Dilikutya válasza FunPro (#116310) üzenetére


Dilikutya
félisten

A hét mesterlövész is nagyon PC volt. Más kérdés, hogy a vadnyugaton akkoriban nem igen állt volna 6 másik egy néger mögé, hogy vezesse őket. A 80-as években bezzeg Danny Glover még egy whisky-t sem ihatott meg a Silverado-ban a szalonban, hiába volt vége a rabszolgaságnak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#116313) FunPro válasza Dilikutya (#116312) üzenetére


FunPro
senior tag

Mondjuk az ázsiai is elég érdekesen nézett ki köztük...

Igen, egyik legjobb példa, miért hülyeség az egész PC.

Mellesleg a film egész nézhető volt. Denzel amúgy is az egyik kedvenc színészem, csak nem illett a vadnyugatra.

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#116314) W.Wilson válasza tomsolo (#116308) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

A setét torony is bukás volt. Bár nem tudom, hogy mi a baj azzal, hogy fekete színész játssza a főszerepet. Volt a könyvben valami szerepe Roland bőrszínének? Nem tudok róla. Akkor meg nem tök mindegy?

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#116315) reelc válasza FunPro (#116306) üzenetére


reelc
veterán

Itt vannak az alapok. A 47-es számból, az 1960-as évekből. MJ és Gwen Stacy, jobb oldalt Peter Parker, Flash Thompson, Harry Osborn.
Én rengeteg képregényt olvastam gyerekkoromtól kezdve, és én nem vagyok a mindent változtassunk meg híve. Filmen még elmegy, mert más univerzum, de amikor a 616-os Földet barmolják (az univerzum, amiben az 1960-as évektől játszódnak a Marvel képregények), az nem igazán tetszik. Reklámból, hogy megfeleljenek rétegeknek kiiktatnak karaktereket, és lesz női, meg már bőrszínű, más nemi identitású. Az én szememben ez az egész pusztán ötlettelenség, és eltapossák azokat a karaktereket, amiknek végülis köszönhetik azt, ahol vannak, és amiket elértek. Ötlettelenség, mert nem tudnak új, maradandó szuperhősöket kreálni, így a régieket viszik el más irányba.
De mindegy, legyen, nekem nem kötelező néznem, olvasnom, úgyis sokat kell még pótolnom. Régen sem volt tökéletes, de szórakoztatott.

[ Szerkesztve ]

(#116316) arty válasza i2k (#116287) üzenetére


arty
veterán

tettél ellene? megvetted (milliókkal egyetemben) a dirt4-et, f1 2017et day1? (persze csak ha érdekel a 2 codie játék!)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#116317) FunPro válasza W.Wilson (#116314) üzenetére


FunPro
senior tag

Lessie-t nem cserélhetjük le egy macskára?

Ha hazatalál, nem tökmindegy? :U

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#116318) i2k válasza tomsolo (#116308) üzenetére


i2k
senior tag

"A Setét torony film pl. mi volt?"

Az afroamerikai főhőssel (fehér helyett)?...
Vagy az, hogy mennyire összenyomorították a sztorit?
Vagy hogy az évek folyamán degradálódott az élmény azáltal, hogy rongyosra rágták a szupergyerek-a-kiválasztott témát?

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#116319) Mr.Csizmás válasza FunPro (#116317) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#116320) i2k válasza arty (#116316) üzenetére


i2k
senior tag

"megvetted (milliókkal egyetemben) a dirt4-et, f1 2017et day1? (persze csak ha érdekel a 2 codie játék!)"

Nem, nem vettem, és nem is tervezem őket még jó ideig, míg el nem érik az ingerküszöbömet az árcédulájukon lévő számok.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#116321) reelc válasza reelc (#116315) üzenetére


reelc
veterán

Mielőtt valaki félreértené: nem az a bajom, hogy reflektál az életbeli dolgokra a képregény. Előfordult már nem egyszer. Hanem ahogy csinálják.

Sajnos volt szerencsém látni anno a WTC eset kapcsán kiadott Marvel képregényt, a 2001 decemberi Pókember. Doctor Doom sír. Csak azt a szupergonoszos oldalt kellett volna kihagyniuk.

(#116322) W.Wilson válasza FunPro (#116317) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Nem sikerült megragadni a mondat lényegét. Lassie-nek egy fontos tulajdonsága, hogy kutya, a sztori szerves része. Az már eggyel kevéssé fontos, hogy skót juhász. Az meg még kevésbé, hogy kan vagy szuka. Most az, hogy Roland fehér vagy fekete, rohadtul semmit nem ad hozzá vagy vesz el a sztoriból.

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#116323) maross válasza W.Wilson (#116322) üzenetére


maross
veterán

Vilagos, de azert még lehet fura :).

szerk: hozzateszem nekem a borszint valto vadnyugatiakkal semmi bajom, de egy noi sherlock holmes, indiana jones, szellemirtok, iron MAN...hat nem tudom...mondjatok azt hogy egy zsenialis otlet van mogotte, es nem a penztarcak ujboli mozgositasa.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#116324) tomsolo válasza W.Wilson (#116322) üzenetére


tomsolo
őstag

Kinte-Kunta remake Robert Downey Jr. -ral?

A trópusi viharban már bizonyított, nem?

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#116325) i2k válasza W.Wilson (#116322) üzenetére


i2k
senior tag

Na-ne-szórakozzunk-má'!
Most már a hozzászólások is politikailag korrektek kell hogy legyenek?
Vissza akarok utazni a normális jelenbeeeee!!!!!

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#116326) tomsolo válasza i2k (#116325) üzenetére


tomsolo
őstag

Nem akarom bántani a kollégát, de sztem egy könyvet se olvasott el, azért ír ilyeneket.

Mehetne az indexhez sorozatkritikusnak :)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#116327) i2k válasza tomsolo (#116326) üzenetére


i2k
senior tag

:DDD

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#116328) W.Wilson válasza tomsolo (#116324) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Neked sem sikerült megfogni a lényeget. Kunta Kintének, aki egy néger rabszolga a 1800-as években, elég fontos tulajdonsága a bőrszíne, tekintve, hogy négerek voltak a rabszolgák. Roland feketesége miben változtat a sztorin, miért nem illik a környezetbe?
Azt is elmondhatnád, hogy miből sikerült leszűrni, hogy nem olvasok könyvet.

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#116329) FunPro válasza W.Wilson (#116322) üzenetére


FunPro
senior tag

A sztoriból nem vesz el semmit, a karakterhűségből annál inkább.

Roland szerves része, hogy fehér. Ha olvastad a könyvet (én amúgy nem, de gondolom így van), és Roland-ra gondolsz, nem Ibris Zebra fog eszedbe jutni. Majd amikor megfilmesítik mondjuk a metro 2033-at, ott is elvárom, hogy Artyom orosz legyen. Ha az alkotó valamit fehérnek álmodik meg, az legyen fehér, ha kéknek, akkor kék., ha fekete, akkor pedig fekete.

A problémát egyébként nagyon könnyen lehetne orvosolni. Csináljanak pl. egy 006-os Denzel Bond című filmet. Itt aztán egyáltalán nem zavar senkit hogy az illető fekete. Viszont ha a 007-es James Bond-ról csinálsz filmet, az legyen fehér, legyen angol, legyen sármos (ez de buzisan hangzik :DDD ), és legyen szuper ügynök.

Csakhát, ugye ezt így nem lehet, mert akkor már kezdenek lázadozni, hogy miért nem bond filmet csináltak, miért nem lehet néger a tag?

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#116330) tomsolo válasza W.Wilson (#116328) üzenetére


tomsolo
őstag

Most akkor mégis fontos a bőrszín?

Hahaha.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#116331) FunPro válasza W.Wilson (#116328) üzenetére


FunPro
senior tag

"tekintve, hogy négerek voltak a rabszolgák"

De épp ez az. Akkor te is elvárod, hogy a rabszolga néger legyen, ne pedig Owen Willson játsza a főszerepet, elvégre semmi értelme nem lenne. Ha Kunta Kinte egy néger rabszolga, akkor maradjon is néger rabszolga. Vagy nincs igazam?

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#116332) reelc válasza FunPro (#116329) üzenetére


reelc
veterán

Ja, elképzeltem, hogy szokás szerint olvadoznának tőle a nők, hogy "Oh, James" erre közölné, hogy "nevem Jane, Jane Bond. Volt egy kisebb műtétem, így érzem jól magam. Ja, és azóta szörpös vizet iszok, keverve, szívószállal. Most pedig nézzük meg az új Ghostbusterst."

(#116333) Csapoati válasza arty (#116316) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mondjuk pont a Codies játékokra nem jellemző, hogy héjak lennének, pl az F1-hez nincs is dlc, a Dirt 4-hez se volt, a Dirt Rally-hoz ingyen kapták az early accessesek. A Micro Machines-t nem ismerem (az újat).

Hú, amúgy azt hittem, hogy ez már a képregény/film/sorozat kibeszélő topik. ;]

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#116334) Dilikutya válasza reelc (#116321) üzenetére


Dilikutya
félisten

Magneto-t még értem is, na de Doom, Kingpin és Bulldozer?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#116335) W.Wilson válasza FunPro (#116331) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Te és tomsolo nem igazán akarjátok megérteni, hogy mit magyarázok. Természetesen fontos, hogy Kunta Kinte néger legyen, hiszen ott konkrétan megváltozna tőle a sztori meg a karakter egésze. Itt lényeges elem a bőrszíne. De vannak olyan helyzetek, ahol nem az, mert nem változtatja meg a sztorit vagy a karaktert. Hermione esetén pl. állítólag le sem volt írva a könyvben, hogy fehér. Ennyire volt fontos. Így aztán nem halál mindegy, hogy milyen bőrszínű ember játssza a vásznon (vagy esetünkben a színpadon)?

[ Szerkesztve ]

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#116336) tomsolo válasza W.Wilson (#116328) üzenetére


tomsolo
őstag

>Azt is elmondhatnád, hogy miből sikerült leszűrni, hogy nem olvasok könyvet.

Könyveket alatt a Setét torony sorozatot értem mivel több kötetről beszéltünk, tudod aminek a filmváltozatára azt montad, hogy nem számít, hogy Roland fekete bőrű.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#116337) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Day of the Devs bundle

PWYW
TumbleSeed | 92%
Grim Fandango Remastered | 89%
Loot Rascals | 97%
BTA
ABZU | 92%
Flinthook | 78%
Day of the Tentacle Remastered | 98%
$9 / £6.83
Full Throttle Remastered | 95%
Everything | 84%
Day of the Devs VIP Ticket
$2 Humble Wallet credit for Monthly subscribers. Expires in 90 days.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#116338) reelc válasza Dilikutya (#116334) üzenetére


reelc
veterán

Magnetonak voltak jobb időszakai.
Sőt egyszer Bulldinak is, Xavier sulijában is lakott. Ha jól rémlik utána átkerült egy másik dimenzióba, utána nem tudom mi lett vele.
A síró Doomra és a Kingpinre nincs mentség. :)

[ Szerkesztve ]

(#116339) arty válasza reelc (#116315) üzenetére


arty
veterán

tehát a marvel univerzum azért lett sikeres, mert fehér férfiak alkották?
najó, ezt csak provokációnak szántam, tökéletesen értelek!

nyilván te is tisztában vagy vele, hogy amikor ezek (a képregények) készültek/kezdtek készülni, akkor nem pécéség nem volt, hanem a társadalom annyira rasszista volt, hogy fekete főhőssel nemigazán lehetett eladni a fehér többségnek "semmit" (ma sem egyszerű, de az elfogadottsághoz PONT a fekete pókember kell. tudod, az a nézhetetlen pg-13-as szemét, amit nagyrészt fiatalok néznek (odaát, ahol/ahova elsősorban készül)).

mára a világ változott, már nem akkora gáz, ha egy mexikói karakter mexikói, vagy egy fekete fekete.
node ezekbe nem írtak anno mexikóit! ;)

oké, én is forgattam a szemem a női szellemirtóktól, ahogyan egy rajongónak/képregényismerőnek a fekete marvel hősök is minimum furák (de méginkább hiteltelenek) lehetnek, megértem sokak csalódottságát. ebben sose lesz jó döntés, a "történelmi" háttér miatt. (nem, a csupa fehér hős sem az, miközben amerika lassan már csak fele fehér - a buta, massza tömegnek kell a "nevelés" (is), mert ha pedro örökre a füvet nyírhatja csak, az polgárháborús feszültségekig is elmehet)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#116340) arty válasza i2k (#116320) üzenetére


arty
veterán

Értelek, én is így vagyok vele.

De gondolom láttad, hogy a D4 80 ezernyi példányban ment el steamen... tehát masszív bukta. Érthető lenne, ha a Dirt5 már nem a megszokott modellel kopogtatna, nem?

(új forzában se véletlen van ott a bármikor bevethető (és akkor majd már fizetős) lootbox.. ha nem fogy elég jól, "kinyitják" ;) )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#116341) cyberkind válasza arty (#116340) üzenetére


cyberkind
félisten

Vagy mondjuk ha olyan minőségben és mennyiségben jönne a Dirt 5 mint anno az 1 talán sikeres volna? Kevés a liszenszelt kategória a Dirt 1 óta és még uncsi is, azzal anno rengeteget toltam, a 2-vel is mert nem volt rossz csak más, a 3 meg...

Paranormal Cocktivity

(#116342) arty válasza tomsolo (#116330) üzenetére


arty
veterán

Továbbra sem sikerült elmagyaráznod, mi a jelentősége egy marvel hős bőrszínének.

Hogy miért fontos, hogy "egy mexikóit mexikóinak kell játszania", azt nem kell tovább magyaráznod, értjük, Wilsonnak is ment, elsőre is!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#116343) FunPro válasza W.Wilson (#116335) üzenetére


FunPro
senior tag

Na, ez már egy nehezebb kérdés.

Ha a karakterünk színtelen, nemtelen, jellemtelen, akkor végül is bárki és bármi eljátszhatja. Hermione esetében (azt sem olvastam mondjuk :D) ha tényleg nincsenek konkrétumok, bárki eljátszhatja. (Mondjuk, itt most konkrétumokról van szó. Ha valaki felháborodott azon, hogy Robin néger, akkor gondolom a regényben egyértelműen oda van írva, hogy fehér. A vadnyugaton nem szambáztak a négerek pisztollyal, pókember közelében pedig nem volt ennyi etnikum.)

Viszont! Ha hermione csak azért lesz néger, mert eddig nem az volt, az már probléma. Vagy ha azért lesz néger, mert eddig kevés volt a néger.

A női szellemirtóval sem az volt a probléma, hogy nők a szellemirtók. Nincs sehol kőbe vésve, hogy a szellemirtók férfiak. A probléma azzal volt, hogy a szellemirtók azért lettek nők, hogy ne férfiak legyenek. Ez egy undorító PC-s, feminista ökörség. Más körítéssel negyedakkora felháborodást nem váltott volna ki a film, sőt, megkockáztatom még sikeres is lett volna. Az animált verzióba pl.: volt nő is, meg tolószékes is. Igaz, ők is már a gyerekek PC agymosása miatt voltak berakva, de akkor sem úgy voltak körítve, hogy mindenki utálja őket. A tolószékes pali pl. mindig tök jó helyzetkomikumokat teremtett, a csaj meg egész vagány volt. Így nem az ugrott be egyből, hogy csak a PC miatt vannak ott, hanem az, amit te is írsz. Nem tök mindegy ki a szellemirtó?

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#116344) arty válasza Csapoati (#116333) üzenetére


arty
veterán

tudom, de/és mégse fogynak (elég) jól :( a fogyasztó igazságtalan.... ;)

(#116341) cyberkind

"Vagy mondjuk ha olyan minőségben és mennyiségben jönne a Dirt 5 mint anno az 1 talán sikeres volna? Kevés a liszenszelt kategória a Dirt 1 óta és még uncsi is, azzal anno rengeteget toltam, a 2-vel is mert nem volt rossz csak más, a 3 meg..."

Az egy jó minőség volt? Én a starforce-ra és a gépigényre is emlékszem ám ;)
Meg, hogy szét kellett moddolni, hogy élvezhető grafikát és fizikát kapjunk.

A 2 nekem nagy kedvenc, de már abban se volt D1-nyi tartalom. A 3 pedig elindult a "déelcélejtőn", igen, plusz nyilván a gyíkhamát is nehezményezed ;) ;)

Te feltennéd az egzisztenciád egy tartalmas, licenszektől, sorozatoktól roskadozó dirt5-re, ami ezekután/ettől nyilván sikerre lenne ítélve? Ma, amikor a brand mindennél fontosabb? (lásd a korábbi magát megtagadó, tartalmatlan, mmo-granturismo a toplisták élén, 60 juróért)
Mert egy codie méretű studionak egy ekkora bukás a végét jelentheti... azon vagyok meglepve, hogy még egyáltalán léteznek, ennyi nem-túl-sikeres cím után/mellett :/

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#116345) FunPro válasza arty (#116342) üzenetére


FunPro
senior tag

Végülis nemtökmindegy, hogy a történelemkönyvekben melyik portrét használjuk? :U :W


I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#116346) arty válasza FunPro (#116345) üzenetére


arty
veterán

Éééééés továbbra is egyenlőségjelet teszel egy történelemkönyv (vagy akár egy korhű western) és egy marvel képregény közé. És persze ne felejtsük a "Lassie története kevésbé lenne megható egy szuka, golden retrieverrel" vonalat se, azt is jól elmagyaráztad.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#116347) tomsolo válasza W.Wilson (#116335) üzenetére


tomsolo
őstag

Hermione esetén teljesen nyilvánvaló, hogy nem feketebőrű mégha konkrétan valóban nem volt így megnevezve, de egy csomó olyan másodlagos jellemzője van ami nem jellemző erre a raszra(pl. kérdezte falfehéren) illetve vannak nyolcadrangú feketebőrű szereplők akiknek meg konkrétan fel van tüntetve (pl. Kingsley).

A setét toronyban meg azért kellene Rolandnak fehérnek lennie, mivel a Detta-Susannah-Eddie trió egyik kulcsmomentuma a fekete/fehér téma körül mozog (így egyetlen szereplő lehet csak néger).

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#116348) W.Wilson válasza tomsolo (#116347) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Hermione esetében ez mind jelentéktelen dolog. Nem változtat a karakteren, ha fekete lesz.
A Setét Toronyt valóban nem olvastam, ha van valami bőrszínnel (rasszizmussal?) kapcsolatos szál, akkor az más. Kérdés mennyire fontos momentum ez. Bizonyára úgy gondolták az írók/producerek, hogy ez a jövőben kihagyható (már ha lesz folytatás, a bukás után mozifilm szinte biztos nem lesz, de szerintem sorozat se).

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#116349) reelc válasza arty (#116339) üzenetére


reelc
veterán

Ez kb. így van.
De akkor is ötlettelenségnek tartom.
Olvasni még nem olvastam olyan képregényt, amiben Mike Morales a Pókember, de olvastam, hogy milyen jó karaktert csinált belőle az alkotója. Aki kitalálta, új színt vitt a Pókember sehova sem mozduló karakterébe - mindezt az Ultimate univerzumban. Ez így rendben is van. De az ő megjelenésének az ára az ottani Peter Parker halála volt amúgy.
Volt közös története a 616-os Pókemberrel, és régebben is szívesen olvastam olyan történetet, amiben Pókember pl. Skarlát Pókkal állt össze aki amúgy a klónja volt. Sok érdekes szituáció, történet.

Jó karik és vele együtt jó sztorik jöhetnek bármikor (mindegy a nem és a bőrszín), csak olyan nagy bűn lenne, ha megmaradna mellette a régi megszokott-megszeretett karakter is?

Bevallom nem nagyon tudom, mi folyik az elmúlt években a képregényekben, csak annyit, hogy volt valami Univerzum összeolvadás, egy Földre kerültek a más univerzumbeliek.

De amúgy voltak fekete karakterek eddig is. Robbie Robertson - Hírharsona, Luke Cage, Falcon, Black Panther, Storm (X-Men), Blade, Warmachine (Iron Man), Cloak (Köpeny) - ezek az ismertebbek. Ennyi ment fejből. 1960-70-es évektől létezik jórészük. Micsoda véletlen, mind szerepelt filmben vagy sorozatban Cloak and Dagger készül.

1-2 példa a filmekből ami eszembejutott: a Daredevil filmből Wilson Fisk, Catwoman - Halle Berry - a képregényekben fehérek voltak.

Ázisiai Marvel karakterek: nekem vagy 3-4 volt ismerős.

Összegezve:eddig se csak fehér és férfi fő karakterek voltak. Annyi változott, hogy jobban nyomják a köztudatba a változásokat, ill. olyan dolgokat változtatnak, amiket eddig nem mertek.

[ Szerkesztve ]

(#116350) tomsolo válasza arty (#116342) üzenetére


tomsolo
őstag

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.