Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86351) csubuka válasza Top cat (#86349) üzenetére


csubuka
addikt

Valóban az is kapott, mondjuk azzal még együtt lehetne élni. De a többi sérülése az ütős. Munkát nem ér meg egy amúgy hibátlanul 15k-s lap... viszont csak úgy ráindítani, hogy ennyi hiánnyal megy-e, ahhoz kicsit drága a RAM meg a CPU :D

Ilyet én sem láttam még mondjuk korábban, vicces.

(#86352) Top cat válasza csubuka (#86351) üzenetére


Top cat
őstag

Már láttam ennél durvábbat is. :D

A proci, ha szerencséd van, még akár túl is élhette az atrocitást.

(#86353) csubuka válasza Top cat (#86352) üzenetére


csubuka
addikt

Óha :D

Ez emberek kinevelődhetnének a rage-elésből :D

Abban reménykedem én is, az nem néz ki annyira szétvertnek, pár "apróbb" karcolás nem kéne, hogy ártson neki.

(#86354) Top cat válasza csubuka (#86353) üzenetére


Top cat
őstag

Ezt ne dobd ki, szedd le róla. A ház milyen állapotban van?

(#86355) csubuka válasza Top cat (#86354) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, jogos. :R Amúgy elteszem lehet a lapot, mert a szétvert példánynál jutott eszembe, hogy a leszakadt kondit sem tudnám pótolni, pedig az még pont egy házilag lehozható művelet lenne (talán az egyetlen, amit ilyen lappal meg lehet oldani...). Szóval a kondik miatt lehet eltárolom.

A ház érdekes módon egyben van. Ahogy kiderült egy Xigmatek Nemesis M. Gondolom a formának volt akkora esze, hogy nem akarta az üveg oldalakkal szétvágni magát vagy hasonlók...

Csak az üveglap rögzítők hiányoznak, oda majd valamit okosítanom kell, mert a saját kis csavarkáim nem adják ki, 9mm a lyuk az üvegen...

Van egy hasonlóan szétvert RX6600 8GB is :D Talán ott még érdemes valamit megpróbálni.

Alapos szakemberről van szó...

Ez az oxidáció azért elég durván néz ki az RX6600 hátán, valami vízkár?

[ Szerkesztve ]

(#86356) Top cat válasza csubuka (#86355) üzenetére


Top cat
őstag

Valószínűleg a tetején valami folyadék belejutott. Eltart egy darabig, amíg így beoxidálódik.

(#86357) csubuka válasza Top cat (#86356) üzenetére


csubuka
addikt

De azt a tranzisztort vagy mifenét minimum cserélni kéne, meg pótolni a leszakadt SMD cuccokat nemde? Annyit megint csak lehet nem ér egy 50kHUF-os kártya, hacsak nem hobbiból.

[ Szerkesztve ]

(#86358) Top cat válasza csubuka (#86357) üzenetére


Top cat
őstag

Ha van mivel szedd szét és nézz bele. Szerintem ment oda még beljebb is folyadék.

Úgy látom, a GPU hátoldalán lévő SMD alkatrészek is meg vannak gyepálva. Nem valószínű, hogy érdemes vele foglalkozni. :(

Most hirtelen ő jut eszembe, aki foglalkozik ilyesmik javításával.
Ha helyben vagy, esetleg neki adhatod, hátha tud valamit kezdeni vele donorként. így legalább lenne valami haszna és nem a szemétben végezné. :)

(#86359) csubuka válasza Top cat (#86358) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, van ez így... nem baj. A gond az, hogy nem Magyarországon vagyok, elég problémás lenne szállítani sajnos...

(#86360) laragirl83


laragirl83
őstag

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni, gigabyte x670 aorus elite ax lapon legújabb (új UI) BIOS F21-ben sehogysem lelem LLC curve beállítást.
Korábbi BIOSban megvolt tweaker menüben de most nem találom.
Ellenben ha BIOS keresőben beírom loadline, bedobja ablakban, de a pontos helyét nem mutatja meg, hogy hol van.
Köszönöm :B

[ Szerkesztve ]

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#86361) laragirl83 válasza laragirl83 (#86360) üzenetére


laragirl83
őstag

Megvan, elnézést, nem voltam elég figyelmes. :K :U

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#86362) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Sziasztok!
Van nekem egy Asus Tuf Gaming B550M-Plus lapom és az előbb azt vettem észre, hogy a VGA visszajelző LED világított a lapon.link Újraindítottam és most nem világít. Igazából az a probléma, hogy amúgy meg nincs probléma. Toltam 1.5 óra iRacinget VR-ban full grafikán és még igazán fel sem melegedett a vga:F A VGA amúgy egy Inno 3d 4070Ti Super 3x OC.
Lehetséges, hogy ez valami alaplap hiba?

(#86363) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!
Egy Asus x751N az alany. A tulaj megkért, hogy cseréljem ki a rendszert tartalmazó HDD-t SSD-re, és a HDD-t tegyem be az optikai meghajtó helyére.
Az általa beszerzett 2,5" Apacer SSD-t külső USB házba téve, klónoztam rá az operációs rendszert.
Beszereltem az SSD-t, amiről gond nélkül fut a rendszer, de miután a kerettel beraktam a régi merevlemezt azzal szembesültem, hogy arról bootol a gép.
Az UEFI-ben ért a másik meglepetés, mert bár az eszközök között látszik az SSD, de a boot menüben nem jelenik meg, ezért nem tudom elsődlegesként beállítani sem.

Mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#86364) abdulka1 válasza abdulka1 (#86363) üzenetére


abdulka1
őstag

Most látom hogy nem a megfelelő topikba írtam a #86363 hsz-t.
Sajnálom, ha probléma akkor kérem töröljétek!

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#86365) catalano válasza Top cat (#86350) üzenetére


catalano
tag

Hogy nem vettem észre...

Köszönöm! :R :R :R

Jövök egy sörrel!!!

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#86366) tanosj válasza catalano (#86365) üzenetére


tanosj
tag

Szaisztok!

Adott egy Z790 Aorus Master lap. Lehetséges, hogy cicereg a VRM? Egér görgetéskor is cicereg...

Köszi

(#86367) szegeditamas


szegeditamas
újonc

Segítség kéréssel fordulok hozzátok!
Hozzám került egy Gigabyte A320M-D2S alaplap R3 1200-as processzorral . Olyan probléma merült fel, hogy biosba 12Gb ramot ír de feladat kezelőben pedig 8-at.(csak az egyik slottot írja a Windosba) 4Gb pedig a rendszer számára van fent tartva. A bios elem kivétele és a ramok cserélgetése sem oldotta meg a hibát. Mit tudnék csinálni?
Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#86368) Nestor16 válasza Fido01 (#67753) üzenetére


Nestor16
senior tag

Sziasztok!

Pontosan ugyanezeket a hibajelenségeket kapom én is. Gép indít, kép nuku, VGA Debug LED világít folyamatosan. Már csak CPU-t és alaplapot nem tudtam kicserélni benne. BIOS reset megvolt többször is, jumper is (már ha jól csináltam).

MSI B450M Gaming plus | Ryzen 5 2600 | 2x G.Skill Aegis 3000Mhz 8GB | GeForce RTX 2060 SUPER GAMING X | Corsair VX550W | WD Blue SN570 500GB

Most USB-ról próbálom upgrade-elni a BIOS-t, hátha, de még nem nagyon csináltam USB-ről, úgyhogy el leszek vele egy darabig.

Mit tudok még tenni vele?

Köszönöm! :R

Üdv, Dávid

(#86369) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van egy Asrock E3C236D4M-4L lapom (egy másik hasonló tönkrement és erre sikerült cserélni). Találhatok vajon valahol hasonló áron Mezzaine -> M.2 (NVMe SSD) adaptert, mint egy szimpla PCI-e -> M.2 adapter kártya? Jelenleg mindkét slot szabad és sávszélt osztanak egymással, de tudnak bifurkálni, így jobb lehetne a kihasználtság, ha sikerülne használnom a Mezz slot-ot. De sajnos nem ismerem igazán ezt a foglalatot és elsőre semilyen Mezz->M.2 adaptert találtam (csak valami drágát, ami eleve valami RAID SSD, NAND-al együtt, de az nem kell).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#86370) Curtain


Curtain
senior tag

Vettem egy Gigabyte H510M H V2. Alaplapot. Miért van az hogy a 3200Mhz-s ramjaim csak 2400Mhz-en mennek? Egy 11-edik generációs i5-ös processzor van mellette.

[ Szerkesztve ]

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#86371) Grave_444 válasza Curtain (#86370) üzenetére


Grave_444
nagyúr

XMP profil aktiválva van biosban?

(#86372) Curtain válasza Grave_444 (#86371) üzenetére


Curtain
senior tag

Nem volt. Bekapcsoltam és most már 3200Mhz-n mennek. :) Köszönöm szépen! :R

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#86373) Grave_444 válasza Curtain (#86372) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerencsére nem volt nagy baj. :)

(#86374) Curtain válasza Grave_444 (#86373) üzenetére


Curtain
senior tag

1155-ös rendszerről váltottam, úgyhogy most még minden nagyon új. :) Még annyi kérdésem lenne hogy az időt és a dátumot nem állította be magának automatikusan. Bios-ban is rosszul mutatja. Erre is van valami beállítás vagy állítsam be kézzel a windowsban?

[ Szerkesztve ]

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#86375) Grave_444 válasza Curtain (#86374) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Biosban be tudod állítani, de Windows is tud szinkronizálni, dátum és idő beállításoknál.

(#86376) Curtain válasza Grave_444 (#86375) üzenetére


Curtain
senior tag

Ránézek, köszönöm! :R

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#86377) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!
D-led 5V alaplapi csatira rámehet az 5V ARGB?
AIO cpu hűtő led vezérlését bíznám rá.
Van amúgy külön rgb csati is rajta, csak 12V.

Előre is köszönöm! :R

(#86378) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok!
Előre is bocsánat ha nagyon amatőr a kérdés de inkább kérdezek.
gigabyte b550 gaming x v2-ről lenne szó. CPU Fan vagy CPU OPT-be kell dugni a proci hűtőt? Illetve a processzorhoz közelebb eső m.2 SSD foglalat az elsődleges?
Milyen driverekert érdemes felrakni az alaplaphoz 5700x és win11 mellé ?

(#86379) Pyttawrx válasza Maxell014 (#86378) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Cpu fan.
Nézd meg a leírásban (gyártói oldal), melyik foglalat mit tud, és milyen SSD-d van.
Driver: szintén gyártói oldal, ott lesz amit tegyél fel. Chipset, audio… stb

(#86380) Maxell014 válasza Pyttawrx (#86379) üzenetére


Maxell014
senior tag

A chipset-nél elég a chipset driver vagy kell az apu driver is ?
Illetve a Sata raid / ahci onnan kell valami ?

(#86381) Csorbi válasza Maxell014 (#86380) üzenetére


Csorbi
addikt

Chipset drivert mindig a chipset gyártójának az oldaláról tegyél fel, ne az alaplap gyártójától. Jelen esetben az AMD-től: [link] Épp tegnap jelent meg új.
APU driver nem kell, SATA RAID/AHCI sem.

(#86382) Maxell014 válasza Csorbi (#86381) üzenetére


Maxell014
senior tag

Köszönöm szépen!
Akkor Alaplap oldalról audio és lan meg a BIOS frissítés, chipset amd-től és elvileg akkor így meg is vagyok. Ha már az alaplap oldaláról letölthető chipsetet telepítettem akkor csak rakjam fel az amd oldalról valót is és annyi vagy még gyors win újra telepítés?

(#86383) Csorbi válasza Maxell014 (#86382) üzenetére


Csorbi
addikt

Isten őrizz, nem kell wint újratelepíteni. Ezek bármikor frissíthetők (az új a régire).

(#86384) N3gro


N3gro
aktív tag

Sziasztok! Új gépet raktam össze, a lap egy ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI. A régi gépemhez egy Asus Xonar U7 MKII külső hangkártyát használtam. Szerintetek az új lap hangzása minőségben mennyire eltérő? Gondolkodom hogy az alaplapét használnám, csak akkor meg kell terveznem az újrakábelezés miatt. Logitech Z906 5.1-et (analóg összeköttetéssel) és fejhallgatót szoktam használni.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#86385) Csorbi válasza N3gro (#86384) üzenetére


Csorbi
addikt

Ezt mindkettő kipróbálása után csak Te tudod megmondani. A Te cuccodon, a Te környezetedben, a Te hallásod és igényeid szerint. Vagy rosszul gondolom? :))

(#86386) Pyttawrx válasza Csorbi (#86385) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pont jól írtad, ezt fogalmaztam én is. :)

(#86387) N3gro válasza Csorbi (#86385) üzenetére


N3gro
aktív tag

A kártya kiváltásán igazából a kora miatt gondolkodtam el (6 éves), és az alaplap beépített hangkártyáját is dícsérik a neten. Gondoltam hogy jobb lehet a réginél, már máshol javasolták hogy kár bajlódni az alaplapival ha bevált. +a madzagolás is eltérő, azzal is kínlódnom kellene. Talán majd teszetlem valamikor. Sorry az OFF-ért. :R

(#86388) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Azon agyalok,hogy gondolom nem árt lehet felraknám az alaplap legújabb biosát érdemes lehet?
MSI B550 A-Pro
Ez a verzió van fent amit utoljára frissítettem azóta kijött pár

Ez meg a legújabb

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#86389) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez a topik halott?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#86390) Doky586 válasza Pityu. (#86388) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mindig érdemes a frissítéseket felrakni. Ilyesmit felesleges kérdezni.

(#86391) Pityu. válasza Doky586 (#86390) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Értem én de volt mikor azt mondták ha a jelenlegivel semmi gond ne telepítsek semmit se.Csak ezért kérdeztem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#86392) Csorbi válasza Pityu. (#86391) üzenetére


Csorbi
addikt

Ez már rég nem feltétlenül igaz. Elég ha megnézed a changelogot, jobbára mindig van valami security update, azaz sérülékenység befoltozás, netán valami funkciójavítás. Azért ezt logikus gondolkodással karöltve, magadtól fel tudod mérni hogy szükséges-e vagy sem...

[ Szerkesztve ]

(#86393) Top cat válasza Pityu. (#86391) üzenetére


Top cat
őstag

A frissítés mindig rejt magában kockázatot. Ezért nem javasolták feltétlen, régebben. De ezen a deszkán van flashback.

A mai világban viszont már nem árt, ha naprakész a rendszer, a sok biztonsági kockázat miatt. Az újban is van egy security patch.

(#86394) Pityu. válasza Top cat (#86393) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor gondolom amit fentebb linkeltem 2023-10-12 kiadású nem béta igaz és mehet fel akkor az?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#86395) Csorbi válasza Pityu. (#86394) üzenetére


Csorbi
addikt

mehet

(#86396) Top cat válasza Pityu. (#86394) üzenetére


Top cat
őstag

Igen, mehet fel az.

Amelyik béta verzió, az jelölve is van a nevében, 7C56vAE1(Beta version).
Jobb egy kicsit várni és nem a megjelenés napján feltenni azonnal a legújabbat.
Előfordult már, hogy hibás volt egy frissítés és később derült ki.
Bár ennél a lapnál, már nem biztos, hogy lesz újabb.

(#86397) Csorbi válasza Top cat (#86396) üzenetére


Csorbi
addikt

Biztos hogy lesz még, várjuk az MSI-nél is az UEFI LogoFail sérülékenység tapaszát. AsRock, Gigabyte és az ASUS már kiadták.

(#86398) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Arra jutottam, hogy a 3700X alá nem kell B550 lap. Jöbője amúgy sincs az AM4-nek már, mire a PCIE4-et kimaxoló grafikus kártyák lesznek a büdzsé cuccok már totál irreleváns lesz az AM4.

Így viszont olcsóba, de mégsem hitványt venni valami elfogadhatóbb VRMes B450 lap kell.

Csak újonnan, belenézve a használt választékba semmi értelme rizikózni.

Asrock B450M Pro4 az első vállalható lap talán árban. Nincs extra igényem semmi.

Ha jól gondolom ma azért a 2019es BIOSoknál már újabbal jön ez és nem volna BIOS gond a Ryzen 3. szériával. Ez 28k-ból megvan, 40 körül menne a B550M-ekből az első vállalható. Csak semmi szükség az extrákra...

(#86399) Curtain


Curtain
senior tag

Sziasztok! Jelenleg egy ilyen alaplapot használok egy i5 11400f procival. Cinebench r23 teszt alapján a lap visszafogja a cpu teljesítményét Tdp limit miatt. Multi core tesztben 7500 pontot kaptam a 9-10ezer helyett. Melyik a legjobb még újonnan kapható lap aminek jobb a Vrm része? Kettőt néztem: link link. Tudom egyiken sincs vrm hűtőborda de ha már jobb a jelenlegi lapomnál az már elég nekem.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#86400) mrzed válasza Curtain (#86399) üzenetére


mrzed
senior tag

A biosban felemelted tdp limitet? Lehet nem is kell másik lap, csak ezt beállítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.