Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86201) _q válasza Csorbi (#86200) üzenetére


_q
addikt

Köszi, így már érthető hogy benéztem :R

(#86202) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Van egy MSI B350M Mortar alaplapom, amiben jelenleg egy R5 2600X proci van, amihez annak idején frissítettem a biost. Szeretném most beletenni az R5 3600 -as procit, de ehhez már másik biost ír a gyártó honlapján. Az érdekesség az, hogy amit ír a compatibilitási lapon, azt a bios verziót nem is lehet megtalálni valamiért a letöltések között az MSI honlapon a többi mellett.
Pontosítva, ezt a biost írja, mint szükséges verzió: 7A37v1M.zip
Ami letölthető az vagy a 7A37v1E-F-G-H-I-K.zip, majd a sorban pont az M marad ki és jön kettő Beta verziós lehetőség az O6 és O7.
Ez miért lehet?
( Megtaláltam amúgy közben a gépemen, hogy évekkel ezelőtt letöltöttem még innen az M verziót, de most elbizonytalanodtam, hogy lehet azóta azért szedték le, mert gond volt vele.)

(#86203) Csorbi válasza NdrewSunix (#86202) üzenetére


Csorbi
addikt

Mi az akadálya annak, hogy feltedd a legutolsó verziót?

(#86204) NdrewSunix válasza Csorbi (#86203) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Alap esetben semmi nem lenne, de Beta verzió. Amiről nem tudom miért az.
Vagy ezzel ne foglalkozzak?

[ Szerkesztve ]

(#86205) Csorbi válasza NdrewSunix (#86204) üzenetére


Csorbi
addikt

Teljesen felesleges foglalkozni vele, tedd fel nyugodtan. Pinnacle Ridge-d van most, nem Bristol.
A 3600 pedig Matisse lesz.
A TPM-et fogja érinteni a firmware frissítés, BitLocker ha van, akkor legyen kéznél a feloldókulcs mert kelleni fog gépinduláskor. Ha nincs BitLocker, akkor nem érdekes.

(#86206) NdrewSunix válasza Csorbi (#86205) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

OK, akkor így lesz, köszi a segítséget!

(#86207) Quenmorr


Quenmorr
tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van nekem egy MSI B450 Tomahawk Max 2 alaplapom, amiben eddig egy 3060 Ti kártyát használtam. Sajna a karit gariba kellett küldeni, és addig szereztem cserébe egy 960 GTX-et (4GB). Mióta ezt a kártyát használom, azóta minden indulásnál hallok 1 hosszú, 2 rövid "beep"-et, de ettől függetlenül a gép elindul és használható. Nem tudjátok mitől lehet ez?
Ami fura, hogy ha nyomogatom a del gombot induláskor, hogy belépjek a biosba, akkor nem ad képet a gép. Mindig a bejelentkezési képernyőt látom először.

Köszi szépen a segítséget :R

(#86208) Quenmorr


Quenmorr
tag

Update: A display port miatt van, amikort kihúzom és HDMI-vel használom, akkor nem jelentkezik a hiba :)

(#86209) _q


_q
addikt

Sziasztok!

Rég vettem már alaplapot. Gyárilag szoktak hozzá adni csavarokat vagy az a gépházhoz szokott járni?

(#86210) varmi2 válasza _q (#86209) üzenetére


varmi2
nagyúr

M.2 ssdhez a lapban van csavar. A lap rögzítéséhez a házhoz jár csavar.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#86211) _q válasza varmi2 (#86210) üzenetére


_q
addikt

Az a baj a régi alaplaphoz én hozzá adtam a csavart mert azt hittem az ahhoz jár :D Azaz most nincs a házhoz csavarom. Honnan tudnék szerezni?

(#86212) MatyKa22


MatyKa22
újonc

Sziasztok!

Adott egy Asus TUF B450 PLUS GAMING alaplap.
A helyzet a következő:
Kb 1hete nem volt bekapcsolva a gép, most pedig az Armoury Crate valamiért nem akarja felismerni az alaplapot, így nem tudom annak és a proci hűtőnek a világítását állítani, azt írja ki a program, hogy "No devices available", ez előtt pedig semmi baja nem volt, gond nélkül tudtam mindent is állítgatni.
BIOS-ban is be van állit a az "Aura: ON" illetve már újra is telepítettem a progit de semmi.
Esetleg valaki tud erre valamilyen megoldást?

(#86213) hobizoli válasza _q (#86211) üzenetére


hobizoli
nagyúr

aliexpress

az M2-nel meg kell nezni az alaplap gyartot is, mert ott eltero mereteket hasznalnak

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#86214) scofield657


scofield657
csendes tag

Sziasztok
Adott egy ASUS ROG MAXIMUS XI EXTREME alaplap. Vettem nemrég Samsung 990 PRO 2tb ssd-t. Az alaplaphoz kapott DIMM kártyára tettem először ezt az SSD-t, úgy ahogy a könyve írta, hogy biosba mit hova állítsak (dimm2.1+x). Valamint a sata5-6ról átdugtam a winyókat máshova. Sebesség teszttel szembesültem hogy az ssd teljesítményét nem hozza amennyit tudnia kellene. Külföldi fórumon valahol olvastam, hogy így nem is fog menni, mert a pci4 tudja csak azt a teljesítményt amit az ssd tud. Ezért vettem egy ASUS Hyper M.2 x16 Gen5 kártyát amit bebűvöltem a gépbe . Sajnos adtam a szarnak egy pofont mert ezzel sem hajtja ki az ssd-t. Hol rontottam el? Vagy mit állítottam be rosszul. Még 1 lehetőséget nem próbáltam ki hogy a második pci e portra nem kötöttem ezt a kártyát. A képen a sárga slotban van jelenleg a videokártya (2080), a kék slotban pedig ez a pcie kártya. A proci intel i9900k.

Valakinek van valami ötlete? Köszönöm

(#86215) Pyttawrx válasza scofield657 (#86214) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mivel a lap nem tudja... tehetsz bele bármilyen bővítőt. Erre van a gyártói oldal, minden le van írva, mielőtt vásárolsz bármit is: [link]
De kérdés, hogy mire van használva a gép?
Mert az egy dolog, hogy a teszten nem jön ki, az ugye egyértelmű. Viszont ha nem is lesz kihasználva, akkor nincs is értelme

(#86216) _q válasza hobizoli (#86213) üzenetére


_q
addikt

Köszi, de ez mindent csavart tartalmaz ahogy látom, nekem csak alaplap és mint rájöttem táp csavar kellene, mert gondolom az is a géppel jön, vagy ha nem is a használt tápokhoz nem szoktak adni.

(#86217) hobizoli válasza _q (#86216) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerintem vedd meg, aztan le van tudva orokre minden csavarkerdes...

több drón kell ;P

(#86218) scofield657 válasza Pyttawrx (#86215) üzenetére


scofield657
csendes tag

Nem értem, a PCIe 3.0 8x-en tud 7880MB/sec-et.

Köszönöm mielőtt vásároltam olvastam a specifikációt ahol írja hogy tudja a 16-ot is a pcie slot.

(#86219) Brekkk válasza scofield657 (#86218) üzenetére


Brekkk
senior tag

A lap tud 16x PCI-e sávot kezelni egyszerre az erre alkalmas PCI-e slotban, de a 990 pro NVME SSD csak 4 sávot használ maximum.
Így 3800-3900 Mb/s értéknél soha nem lesz több.
Csak platformváltással lesz meg a teljes sebesség.

(#86220) _q válasza hobizoli (#86217) üzenetére


_q
addikt

:R

(#86221) Pyttawrx válasza scofield657 (#86218) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sorry ez elkerülte a figyelmem. :)

(#86222) Gabesz87


Gabesz87
addikt

MSI B560M Pro-VDH lapommal kapcsolatban lenne egy olyan krédésem, hogy elvileg van 2 Sys-fan csati meg egy Pump fan. Ez utóbbira is rá lehet kötni sima ház ventit? És mind a 3 tud PWM ill DC módot, ha jól értelm a manual alapján. MOndjuk ház ventinél van értelme a PWM-nek? Amiatt vetődött fel, mert jelenleg a 3 venti egy Akasa venti szabályozóra van kötve, de ha az alaplapi csatikkal is működik (itt a kérdés főleg a pump fan), akkor igazából kiszedném ezt a venti szabályzót, és egy tápba is egyel kevesebb kábelt kéne dugnom. Szóval a cél a nagyobb rendezettség, kevesebb kábel lenne.

(#86223) zozogtti


zozogtti
tag

Sziasztok
Szeretnék kérdezni egy ASUS TUF GAMING B760M-PLUS D4 alaplapról. Van rajta kettő m2 ssd foglalat az egyik a proci mellett m2/1 a másik a vga alatt m2/2 mind a kettő pcie 4.0 x 4
A könyvébe az van írva a m2/1 hez hogy intel 13. 12. gen processzor a m2/2 hez pedig B760 chipszet.
Az lenne a kérdés melyik a gyorsabb foglalat ?
Egy XPG GAMMIX S70 BLADE 1TB menne bele.
A Proci egy intel I5-12600KF
Válaszotokat előre is köszönöm

(#86224) Csorbi válasza zozogtti (#86223) üzenetére


Csorbi
addikt

Egyforma, mindkettőben PCIe 4.0 x4 tempóval fog menni, az SSD is annyit tud.

(#86225) zozogtti válasza Csorbi (#86224) üzenetére


zozogtti
tag

köszönöm bocsi ha rákérdezek még egyszer akkor mindegy, hogy a proci vagy a csipszet felirathoz rakom ? nem lessz gyorsabb és a procit sem terheli ?

(#86226) Brekkk válasza zozogtti (#86225) üzenetére


Brekkk
senior tag

A chipset oldali nvme picit lassabb max 5-8 %-al.
A CPU-hoz huzalozott csatit használd az első ssd-nek.

(#86227) zozogtti válasza Brekkk (#86226) üzenetére


zozogtti
tag

köszönöm szépen

(#86228) sanagy76


sanagy76
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Problémám a következő:
Win 11 Pro, szűz rendszer, csak a win és az alaplapi frissítések vannak fönn, valamint egy Mozilla és a Chrome böngésző.
Rendszertelenül kék halálozik a gépem.
Főleg a böngésző fagy, majd indul újra, de időnként kék halálozik is a gép.
(Asrock Z790 PRO RS, egyenlőre i3 13100, Kingston Fury R. 6000MHz 16Gb, MWE Gold 650 V2 táp, XPG Gammix S70 Blade M2 ssd - egyenlőre vga kártya nélkül.)
Eredetileg 6.03-as bios volt rajta, azzal sűrűbb volt a böngésző fagyás és a kék halál is, friss, 10.05-ös biossal jelentősen stabilabb, jóval kevesebb a fagyás, de még mindig előfordul.
Ötlet? Javaslat valakinek?
Üdv, Sanyi.

[ Szerkesztve ]

Üdv, sanagy76 +36305799257

(#86229) Csorbi válasza sanagy76 (#86228) üzenetére


Csorbi
addikt

A RAM XMP órajelre van állítva, vagy pedig anélkül, alap órajelen?
Kék halál logokat nagyjából így tudsz kigyűjteni: [link]
És ha gondolod, futtathatsz ramtesztet is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#86230) Ramos_


Ramos_
tag

Üdv, sziasztok!

Egy elég régi alaplaphoz szereztem egy usb 3.2 pcie kártyát, de sajnos nem tudom betenni mert a videokártya a pcie 16x-ba van helyezve és teljesen eltakarja a másik pcie 1x foglalatot?

Van erre valami olcsó megoldás tipp? nyilván sokat nem ér, ennyit még talán, EZ működhet?

Alaplapom
USB 3.2 kártya

Köszi szépen :R

(#86231) Csorbi válasza Ramos_ (#86230) üzenetére


Csorbi
addikt

Igen, csak arra figyelj hogy olyan risert vegyél ami PCIe 2.0-t tud, mert annyit tud a lapod és a kártya is.

(#86232) 5leteseN válasza Ramos_ (#86230) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Bányász-VGA-khoz vannak PCIe x1-es toldók(Reiser). Az bőven elég, mert a 3.2/Gen1-es USB kártyád is egy PCIe-csatornás.
Rengeteg típus van, fillérek. Lesz biztos olyan amelyik a rendelkezésre álló kis helyen is elfér. Inkább a hely lesz a döntő. Zsúfolt az a környék a lapon.

Reiserben van 2-es? Az csak vezeték.
Ha van, akkor meg visszafelé "illik" kompatibilisnek lenni, alapból!

[ Szerkesztve ]

(#86233) jokeph válasza Ramos_ (#86230) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
A linkelt x16-os kábellel a VGA-t akarod áthelyezni (felettébb olcsó a linkelt kábel), pontosan mi az elképzelés (mi a VGA és hogy lesz a házban) ?
x1-x1 kábel lenne a legjobb az USB 3.0-es karihoz, de nem nagyon láttam amit találtam bűn drága.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#86234) Ramos_ válasza jokeph (#86233) üzenetére


Ramos_
tag

Igazából nem tudom mit csináljak, vagy valami olcsó megoldás, vagy elengedem a dolgot.
a VGA az régi radeon hd7700 sapphire

(#86235) 5leteseN válasza Ramos_ (#86234) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Én azt a megoldást sem zárnám, ki, hogy egy egy-slot-os nVidia-t vennék(1030, de inkább 1050 is van egy slot-os), felszabadítva a pillanatnyilag szükséges aljzatot.
Ehhez az új VGA-hoz lehet, hogy "palacknyakas"/Bottleneck-es szűk keresztmetszet lenne CPU-ügyileg a jelenlegi vas, de engem ez nem érdekelne, mert a mélyben már érlelődő új alaplap-CPU-egyebek(úgy egy "tizes"-ért ?) vásárlása után egy ilyen új VGA kb jó is lesz! ;]

[ Szerkesztve ]

(#86236) tanosj


tanosj
tag

Sziasztok!

Segítsetek hátha alaplap gpnd.

Lap:Z790 Aorus Master
CPU:13700K

Nagyon ugrál a CPU hőmérséklet játék közben. 60-65-68-62-60-70 folyamatosan, lehet ez alaplapi vezérlés probléma?

Eléggé idegesítő, mert van hogy csinálja netezés közben is. Felpörög a hűtés, aztán le. 360-as Asus aio hűti...

Köszi.

(#86237) Kristof9094 válasza Csorbi (#86195) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Megnéztem az általad említett programmal a meghajtókat. A következő az eredmény:


Látnom kellene itt valami rendelleneset? :R

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#86238) varmi2 válasza tanosj (#86236) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nincs semmi gond, ez ilyen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#86239) tanosj válasza varmi2 (#86238) üzenetére


tanosj
tag

Már csak azért is kérdeztem itt, mert alzás újszerű termék és még bőven visszaküldési időn belül vagyok... nem tapasztaltam rendellenes dolgot, de azért nem volt olcsó így sem... Esetleg van valami teszt sorozat amivel mindent le lehet ellenőrizni a lapot, hogy jól működik minden?

[ Szerkesztve ]

(#86240) Csorbi válasza Kristof9094 (#86237) üzenetére


Csorbi
addikt

Igen, a terás WD-n egy aktív partíció. Semmi keresnivalója. Tedd inaktívra. De csak azt a lemezt!
Mindemellett, sajnos a rendszer sem UEFI+Secure Boot-ban van, hanem legacyban, mivel MBR a rendszerpartíció.

[ Szerkesztve ]

(#86241) imotrepus


imotrepus
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 2Terras M.2 NVMe SSD ami eddig egy PCI-e átalakítóban tökéletesen ment, de most szükség lenne az egy szem slotra a VGA-nak ezért vettem egy Sata átalakítót, vagyis most már 3 különbözőt, de azonkívül, hogy forrósodik mint az állat semmit nem csinál! Ugyanabban a gépben és másikban sem látszik, lemezkezelőben, eszközkezelőben és a BIOSban sem! Mit csinálok rosszul, van valami BIOS beállítás vagy bármi? Csak háttértárnak kellene! előre is köszönöm!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#86242) varmi2 válasza imotrepus (#86241) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nvme ssd-t, nem lehet sata átalakítóval működésre bírni, nem kompatibiliek egymással.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#86243) Angie™ válasza imotrepus (#86241) üzenetére


Angie™
addikt

Vegyél egy külső USB-s nvme kompatibilis tokot és azzal tudod használni háttértárnak.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#86244) Doky586 válasza imotrepus (#86241) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tedd át az ismeretlen lap másik slotjába...

(#86245) Pyttawrx válasza imotrepus (#86241) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Linkeld be mit vettél, hova tennéd, és mit tennél bele.
De egy SATA átlakítóval nem fog menni az NVMe.
:)

(#86246) imotrepus válasza Pyttawrx (#86245) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Ez most amit harmadiknak vettem [link]

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#86247) imotrepus válasza imotrepus (#86246) üzenetére


imotrepus
aktív tag

A gép egyébként egy Lenovo, 2.gen i5 16Gb RAMmal, a rendszer egy Sata SSD-n van,
a másik gép szinte ugyan ilyen csak HP

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#86248) dik


dik
őstag

Nem tudom jóhelyre írom-e, de az mitől van (eddig ilyen nem volt) ha rányomok leállítás win 10 akkor nem áll le a gép hanem egyből újra is indul majd a boot során ha megnyomom a főkapcsolót akkor leáll. 24/7 megy a gép, de néha leállítom vagyis állítanám ha le állna. Mi lehet a gondja esetleg valaki tudja. Alaplap vagy?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#86249) Pyttawrx válasza imotrepus (#86246) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem jót vettél, ez nem jó, ezzel nem fog múűködni. Miért is működne, oda van írva M.2 NGFF SSD (SATA típusú), ez nem jó egyik NVMe SSD-hez sem.

(#86250) imotrepus válasza Pyttawrx (#86249) üzenetére


imotrepus
aktív tag

ÓÓ!! Bakker! Ez volt a második vásárlás!
Tehát hiába rakható bele fizikailag és a pinek száma is megegyezik, nem jó hozzá?!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.