Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86151) Csorbi válasza Motoros papa (#86150) üzenetére


Csorbi
addikt

szokásos CR2032

(#86152) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Adott egy ASUS PRIME Z690-P D4 alaplap, amit 2 sata vinyóval és 3 M2.SSD-vel használok. Olyat kezdett el csinálni (amit már régen csinált, de utána jó sok hónapig nem egy intel driver frissítést követően) hogy random időpontokban megfagy a windows ilyen 10-20mp-re, megmerevedik a kép. Majd elindul, de a SATA eszközöket ledobálja. Eseménynaplóban írja is, hogy az eszköz el lett távolítva.
A gép ilyenkor megy tovább, mivel nem azokon van a rendszer, de mondjuk a letöltés mappa meg pár dolog igen, sokszor fel sem tűnik a dolog mert épp nem vagyok gépnél csak akkor ha letöltenék valamit és látom hogy kevés fájl van a mappában vagy épp onnan kéne valami ami leválasztódott...

Sok mindent végigpróbáltam már, kábeleket cseréltem, bios frissítés, alaplap driver frissítések.

Elég random jön elő a probléma, van, hogy napokig nem. De egy online játék közepén azért elég szívás tud lenni egy ilyen 10-20-mp-es kiesés, utána aztán persze megy tovább...

Mit lehetne még megnézni? Megpróbálni?

Lehet hardveres? Mert ha igen akkor ez egy tipikusan olyan hiba ami a szervizben úgysem fog előjönni...

(#86153) LuiT válasza BaLee (#86152) üzenetére


LuiT
tag

Energiagazdálkodásnál esetleg nincs olyasmi bepipálva, hogy a win leállíthatja bizonyos idő után?

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#86154) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok, érdekes kérdésem lenne:
Asrock B760M PG Riptide mATX lapom van, amiben a PCI-E X16 port nem az első, hanem a második kártyahelyen van (ez általában csak az ATX lapoknál szokott így lenni), és 2,6 slot vastag VGA-m van, ezért a negyedik kártyahelyen lévő másodlagos PCI-E kártyahely nem használható.
Arra gondoltam, valamilyen Riser kábelt raknék be.
Vagy a vga alatt kéne laposan benyúlnia a másodlagos PCI-E slothoz, vagy a Frontpanel csatlakozóhoz közeli m.2 csatit kéne megcsapolni.
A másik oldalon pedig, mivel ATX házam van, meg lehetne úgy csinálni hogy az alsó 3 kártyahelyre az alaplap folytatásaként kerüljön be a riser általi slot.
Mit javasolnátok? Hogy keressek ilyet, és ha nem itt, melyik topikban?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#86155) makszutov.hu válasza rasotamas (#86154) üzenetére


makszutov.hu
tag

Szia! Riser kábeleim vannak 220, 300 és 600mm-es hosszúságban (PCI-E 4.0-át tudnak)

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#86156) BaLee válasza LuiT (#86153) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Megnéztem, nem találtam furcsaságot, de ha be is van állítva az nem ilyen. Ha be van állítva, hogy a win leállíthatja a vinyót akkor leáll a vinyó de ha újra el akarod érni akkor hallod ahogy ismét felpörög (továbbá ott is csak aludni megy, nem választódik le mint eszköz) ott nincs 10-20mp fagyás max 1-2 amíg elindul. De mivel torrentre van használva a vinyó így kb. sosem áll.

(#86157) HereGod


HereGod
csendes tag

Sziasztok!
Összeraktam az új gépemet, régi alkatrészeket eladnám és akkor lettem figyelmes arra, hogy az msi z390 gaming 5 alaplapomon a hütőbordoknál és az alaplap hátán is vizfolt szerű nyom van. Ez mi lehet? Így el lehet adni ezt az alaplapot? Ha igen mennyi lenne a reális ára? Tökéletesen működött, vízhűtés nem folyik.

No description available.No description available.

(#86158) Csorbi válasza HereGod (#86157) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem olajos-zsíros folt az? Ha igen, akkor megfolyt a VRM-eken lévő szilikon thermalpad. Nem lehet, hogy a vízhűtés miatt nem kapott elégséges légáramlatot?

(#86159) HereGod válasza Csorbi (#86158) üzenetére


HereGod
csendes tag

Igen! Olajos folt! Valószínűleg az lesz, amit mondasz! Angol forumokon is ezt olvastam. Hogy lenne ideális légáramlás szerinted? Most üveg oldala le van véve. Előről 3 venti tolja be a levegőt, oldalról szabadon jön be, 2 vízhűtés venti fent fújja ki, hátul pedig 1 db fújja ki a levegőt.

Ezzel mit lehet kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#86160) Csorbi válasza HereGod (#86159) üzenetére


Csorbi
addikt

Lemosni izopropil alkohol, vagy aceton.
A hűtést mindenképp zárt házban kellene megvalósítani, és nézni a VRM hűfokokat. Lehet hogy csak egy minőségibb pad kellene rá.

(#86161) HereGod válasza Csorbi (#86160) üzenetére


HereGod
csendes tag

Most aorus z790 jött 14900k mellé. Akkor zárt házban kellene hűteni, vettem! Kisérletezgetek!

(#86162) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Azt, hogy tudom kideríteni, hogy az alaplapom LAN adaptere elromlott-e?

Egy ASUS ROG STRIX Z790 F alaplapom van, amiben elvileg Intel i225 vagy i226 LAN van, de semmi ilyesmit nem látok az eszközkezelőben a Windows friss telepítése után. Az előző Windowson nem volt baja.

Lehet, hogy valami beállítást kell nézni BIOS-ba, vagy az UTP kábel nem jó?

Az OnBoard Bluetooth, Wi-Fi az működik a drivere telepítése után, de azokat mutatta is az eszközkezelőben. De a Wi-Fi elérés után se Windows Update, se az ASUS Armoury Crate nem szedett fel/ajánlott fel LAN drivert.

Itt hiába telepítem Windows 11 64 bitre az ASUS oldalán lévőt, vagy külön kikeresve az Intel oldalán, mert az előbbi azt írja "nem támogatott operációs rendszer" pedig az is ugyanarra van, amim van az utóbbi meg nem "nem talált ilyen Intel adaptert a gépben".

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#86163) csixy válasza B4ndiBuild3r (#86162) üzenetére


csixy
addikt

Két dolog.
-Nézd meg a BIOS-ban , hogy nincs-e tiltva, vagy engedélyezve van-e.
-Az eszközkezelőben keress sárgával megjelölt eszközt és arra keress drivert, korábbi windows verziós drivert is elfogad a win11, ha nincs aktuálisabb.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#86164) Pyttawrx válasza B4ndiBuild3r (#86162) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Friss telepítés előtt, vagy most is jó, szedd le a drivereket a gyártói oldalról. Chipset, Lan, audio stb. Utána jó lesz.

(#86165) B4ndiBuild3r válasza csixy (#86163) üzenetére


B4ndiBuild3r
tag

Köszönöm megoldódott ez is. A BIOSban többször "engedélyezve" , "nem engedélyezve" beállítást váltogattam és csodás módon egyszer csak megjelent az eszközkezelőben sárgával ezután meg manuális hozzáadtam az Intel oldaláról leszedett drivert. :R

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#86166) Csorbi válasza B4ndiBuild3r (#86165) üzenetére


Csorbi
addikt

Mik vannak...! :Y

;]

(#86167) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek alaplap hibára utalhat, ha bekapcsolom a gépet és nincs kép, de még csak csippanás sem történik. Amúgy a proci venti meg minden más működik. A VGA jó, mert kipróbáltam másik gépben, illetve ebe tettem másik VGA-t is.

(#86168) LuiT válasza SPeti1984 (#86167) üzenetére


LuiT
tag

Ennyi infóból semmit nem tudunk tanácsolni.
Eddig működött, milyen VGA, milyen alaplap stb.?

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#86169) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Kaptam rokontól egy régi, leselejtezett munka gépet, hogy csináljak vele amit akarok.
Egy Gigabyte GA-MA78LMT matx alaplap van benne, egy Athlon 2 procival.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek megérné raknom bele egy Phenom 2 x4 4 magos procit?
Bírná az alaplap?
Nem főne meg a vrm-je? :)
A gyártó web oldala szerint támogatja, a kérdés hogy mennyire lenne vele stabil? :)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#86170) 5leteseN válasza Pöttön (#86169) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Elnézést a rossz hírért, de ez (szerintem) egy reménytelenül elavult platform.

Az AMD 5 évvel ezelőtti Ryzen processzorai is már negyed fogyasztásból(120w=>25W TDP kb) hozták a négyszeres teljesítményét(ITT tudod ezeket megnézni, a két első asztali, a két utolsó laptop CPU)!

[ Szerkesztve ]

(#86171) Pöttön válasza 5leteseN (#86170) üzenetére


Pöttön
őstag

Tisztában vagyok vele, hogy nem mai darab, és hogy nem egy erőgép, és hogy sokat eszik és cserébe harmat gyenge. :D
Ettől független érdekelne a válasz, hogy a lentebb említett alaplap bírna e egy 4 esetleg 6 magos phenom 2-t throttle nélkül.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#86172) Rottweiler89 válasza Pöttön (#86169) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Milyen Athlon II-es CPU pontosan?

Üdv: Rottweiler89

(#86173) Pöttön válasza Rottweiler89 (#86172) üzenetére


Pöttön
őstag

Athlon II X2 260

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#86174) Rottweiler89 válasza Pöttön (#86173) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Azt hittem valami unlock-os darab.

Van fent egy 545-ös Phenom II X2-es, az ha szerencséd van, unlockolható, de ez lutri, mivel nem pretested darab.
Vagy egy gyári X4-es 9xx, pl. 965 BE. X6-ot én biztosan nem vennék már bele, nem is mindegyiket támogatja a lap, és túlságosan drága is hozzá, bár nekem már a 965-ös is drága lenne.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#86175) FoFR


FoFR
kezdő

Sziasztok!

OC-val kapcsolatban lenne pár kérdésem. Valószínű nagy része elég láma, de sosem foglalkoztam ilyen dolgokkal :) Egy FX-6300-at szeretnék megpróbálni húzni kíváncsiságból egy ASRock 970M Pro3 lapon.

1. Jól gondolom, hogy ezen a képen a pirossal jelöltek a VRM-ek? Ha igen, akkor mik a zölddel jelölt, hűtőbordás valamik?

2. Utólagos hűtőborda (köv. kép) felrakása segíthet a VRM hűtésen pl. egy plusz 80 mm-es ventivel együtt, ami direkt a VRM-et, illetve a rajta lévő hűtőbordát hűti? Célszerű az alaplap hátoldalát is hűteni egy ventivel vagy elég lehet az előbb említett módszer?

3. OC esetén mi az, ami megölheti az alaplapot (vmr-et)? Egyedül az emelt órajelhez szükséges magasabb feszültség miatt keletkező hő? Ha rendesen hűtve van a proci és a vrm is, akkor önmagában a magas feszültség nem okoz kárt?

4. Valahol azt olvastam, hogy önmagában az órajel emeléssel nem lehet jelentős teljesítménynövekedést elérni, húzni kell az HT-t és a north birdge-t is. Viszont az esetek többségében csak látom, hogy csak órajelet (és feszt) emelnek. Melyik a helyes módszer?

Köszönöm előre is! :R :)

(#86176) jokeph válasza FoFR (#86175) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
A VRM (a tápellátó rész az alaplapon) a piros (tekercsek) és a zöld (hűtőborda alatti alkatrészek) összesége.

A tekercsekre nem kell tenni semmit, a másik részén meg már van borda gyárilag ezen a lapon.

Direktbe megfuvatni egy ventivel sosem hátrány.

OC: igen, megölhető minden, a túlzott feszültségráadással (Vcore pl.) és a gyenge hűtéssel/hűtés hiányával.

Ha a CPU hűtőd az a mi a képen van, akkor sanszosan mozgatja a levegőt a VRM hűtőbordák felett (érdemes ellenőrizni alalpon, és OC-nál is, ha nincs hőmérő akkor kézzel), és hátra ki is tud távozni, ez alapból elégséges kell legyen egy moderált OC-hez (4,2-4,4 GHZ).

Én a HT-s semmiképpen nem piszkálnám, haamr instabilitást okoz, a north bridge-t sem bántanám.

Kezdésnek elég a Vcore és az órajel emelése (mivel az FX-ek unlocked procik, csak a szorzót kell emelni, máshoz nem célszerű nyúlni).

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#86177) FoFR válasza jokeph (#86176) üzenetére


FoFR
kezdő

Udv!

Eloszor is, koszonom a valaszod!

A huto egy Gammaxx 200T. Tegnap kapott a gyari helyett MX-4 pasztat, illetve a VRM fole kerult egy 80 mm-es Gembird venti. 1-1,5 ora jatek utan NZXT CAM szerint 36 fok volt a max homerseklet alap orajelen (3,5 GHz, 1,25-1,3V mellett).

Ami meg nem tiszta, hogy megfelelo hutes mellett is ki lehez nyirni pl. az alapot vagy procit a nagyobb feszultseggel? Tehat a magas feszultseg egy jo hutes mellett onmagaban is tud kart okozni? Vagy megfelelo hutes mellett az 1,35V nem okozhat gondot?

Hokameraval ra tudok merni, hogy mennyire melegszik. A kepen pirossal es zolddel jelolt resz lenne a lenyeg? Illetve ugyanaez a resz az alaplap hatoldalan?

Koszi elore is! :) :R

(#86178) jokeph válasza FoFR (#86177) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az kitűnő.
1,35 Volt nem okozott még gondot (nekem nem) tudomásom szerint.

Igen, a hátoldalra is lehet tenni, ha rámérés alapján érdemes.

A proci végig 3,5-ön ment ?
Nem ment feljebb ?
Csak mert 3,8 GHZ a turbo órajele (nem az összes magon persze).

A többit folytassuk az FX topikjába, összefoglaló ajánlott olvasmány. :)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#86179) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Ehhez az alaplaphoz milyen tápegység való? Valami ilyesmi jó lehet?

Let the Zone take me if I am.

(#86180) varmi2 válasza kutga (#86179) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha 5.5mm x 2.5mm a csatlakozója, akkor igen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#86181) Pyttawrx válasza kutga (#86179) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A linkedben ott van:
1 x DC Jack (Compatible with the 19V power adapter, 5.5 x 2.5mm DC-in jack), nézd meg hámy Amper kell neki. Ez is a linkedben van: [link]
Amit meg linkeltél töltőt az centerpines, nem jó bele.

[ Szerkesztve ]

(#86182) kutga válasza Pyttawrx (#86181) üzenetére


kutga
nagyúr

Szia!

Köszönöm szépen, ezek közül keresek akkor.

Let the Zone take me if I am.

(#86183) Cingi1979


Cingi1979
aktív tag

Üdv mindenkinek! Van egy MSI Z170A Gaming Pro Carbon alaplap. Pendrive szeretném indítani de nem sikerűl. Kipróbáltam több pendrive tegnap még vettem egy új pendrive is de egyikkel sem indúl. Asus alaplap indúl a pendrive teszteltem. Tehát nem pendrive probléma. MSI alaplappal most találkoztam először tehát nem igazán ismerem a bios beállításait. Viszont azt tudom hogy előre telepített rendszerről indúl az alaplap. Az alaplap induláskor F11 kiválasztom az USB indulást és semmi. Biosban beállítottam a pendrive elsődleges indulást és nem tölti be az alaplap. Tudna valaki segíteni? Előre is köszönöm!

(#86184) Kicsirics77 válasza Cingi1979 (#86183) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Uefi vagy legacy mód esetleg?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#86185) Cingi1979 válasza Kicsirics77 (#86184) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

UEFI lenne. Most kiírtam egy Windows telepítőt és azzal indúlna. Konkrétan egy Hackintosh Indító EFI mappát kellene látnia, amit nem lát. Ezt az EFI mappát viszont látja az ASUS és indúlna is vele. Átnézek a Hackintosh topikba hátha ott tud valaki segíteni.

(#86186) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Sziasztok. Alaplap és/vagy cpu probléma lépett fel nálam, a CPU hibajelző LED világít folyamatosan. Valószínűleg áramellátási gond lesz a deszka felől. Mindegy is, régiek, AM3+ konfig volt, kielégítően sokáig bírta, béke poraira.
De nem ez a lényeg itt...
Van a clear RTC tüskesor, és ha zárom a 2-es és 3-as pint, akkor indul a rendszer - de megáll a cpu-nál hibával -, egyébként semmi nem tudja működésbe hozni. Ez mi a gyászra utal akkor most :F

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#86187) p2pp


p2pp
őstag

Gondoltam egyet, h a B450 Aorus Elite helyett B550M Aorus legyen.
Kérdés, h mennyt vennék belőle észre?
Érdemes e egyáltalán?
Proci az 5600G.
Vidikarim nincsen és nincs is tervben.
PCIE 4.0 érdekel a mostani 3.0 helyett.
AM5 nagyon drága váltás lenne.
Igazából csak 1 kis ráncfelvarrás kellene. :)

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#86188) jokeph válasza p2pp (#86187) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kb. semmit se. :D
Az 5600G pci-e 3.0-át ad az elsődleges x16-os és M2-es slotokra, szóval mindegy milyen lapba teszed, 4.0 nem lesz vele.
A B550-es lapok PCH által adott pci-e sávjai szintén 3.0-ásak, tehát az x1-es és a 2. M2-es is 3.0-án megyen.
AM5-ből (IGP-vel számolva) a 8600G lenne ugrás az 5600G-hez mérten.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#86189) Kristof9094


Kristof9094
senior tag

Sziasztok!
Adott az alábbi gép:
ASROCK B450M-HDV R4.0
AMD Ryzen 5 5600
KINGSTON FURY 16GB Beast DDR4 3200MHz CL16
SEASONIC B12 BC 550W
MSI GT1030
A fenti komponensek a VGA kivételével mind újak.
Win 10 64 bit (eredeti)

HDD: WD Blue 1 TB EZEX (SATA 2-be dugva)
SSD: Kingston V300 60 GB (SATA 1-be dugva)

Hiba: Minden egyes nap elfelejti/átírja a lap a beállított boot sorrendet, és az SSD helyett a HDD-ről akar bootolni. Biosban visszaállítva indul rendesen, utána újraindításkor sincs gondja. Másnapra megint sz*r.

Bónusz: Amikor a HDD-ről akar bootolni akkor megkérdezi, hogy melyik Win XP Professional verziót akarja indítani? Majd utána "A lemezegység valamilyen hibája miatt a Windows nem indítható" :DDD Csak adattárolóként használt HDD, szerintem oprendszer sose volt rajta.

Elemet cseréltem a lapba, hátha, nyilván nem használt... :DDD

Valaki valami ötlet? Az Ipon 30 nap alatt cserél, örülnék, ha kiderülne, hogy nem a lap kuka :D :R

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#86190) Csorbi válasza Kristof9094 (#86189) üzenetére


Csorbi
addikt

A HDD-t tartósan lehúzva is fennáll a probléma?

(#86191) makszutov.hu válasza Kristof9094 (#86189) üzenetére


makszutov.hu
tag

A többi BIOS beállítást megtartja? Csak a boot sorrend megy el? Próbáltad a SATA1-et és a SATA2-t felcserélni?

[ Szerkesztve ]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#86192) Kristof9094 válasza makszutov.hu (#86191) üzenetére


Kristof9094
senior tag

A héten elhozom szüleimtől a gépet tesztelés céljából, akkor az általatok megírtakat mind végigpróbálom. :R

Csorbi
Jó kérdés, miket írhat át potenciálisan? :R

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#86193) Csorbi válasza Kristof9094 (#86192) üzenetére


Csorbi
addikt

Gyanítom valamikor OS volt rajta, azóta nem lett törölve az aktív rendszerindító partíció, csak formázva lett, vagy ami még rosszabb, csak mappa szinten törölve.
Ez be tud kavarni, főleg ha az alaplapon nincs beállítva az UEFI only (értsd: a legacy/CSM is engedve van) valamint a Secure Boot.

(#86194) Kristof9094 válasza Csorbi (#86193) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Nagyon köszönöm!
Ezt hol és hogyan tudom ellenőrizni?

A régi gép ugyan ezzel a HDD-vel ment, ott sose volt ilyen gond (B75-ös, 1155-es alaplap).

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#86195) Csorbi válasza Kristof9094 (#86194) üzenetére


Csorbi
addikt

Az alaplap beállításait értelemszerűen a BIOS-ban.
A partíciókat pedig valami egyszerűbb partíció managerrel, pl. MiniTool Partition Wizard

(#86196) _q


_q
addikt

Sziasztok!

9. generációs intel processzor kompatibilis a 8. generációs intel processzorhoz készült alaplapokkal? Amikor rákeresek az alaplapokra, a nagyrészüknél csak 8. generációs processzor kompatibilitás van feltüntetve, de közben meg a processzor socket a 8. és 9. generációnál ugyan az. Kicsit összezavartak. 9. generációs intel-hez milyen foglalatú alaplap jó?

(#86197) Csorbi válasza _q (#86196) üzenetére


Csorbi
addikt

Amikor rákeresek az alaplapokra, a nagyrészüknél csak 8. generációs processzor kompatibilitás van feltüntetve

Pontosan hol? A boltok oldalain? Persze, mert mikor megjelentek és felkerültek a boltok oldalaira, még csak 8th gen létezett.
A gyártó oldalán kell megnézni, az adott lap CPU támogatási listájában.
Egy példa: [link]

[ Szerkesztve ]

(#86198) abdulka1 válasza _q (#86196) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Az alaplap támogatási listáját érdemes átnézni. A processzor támogatás a lap aktuális BIOS/UEFI verziójától függ.

#86197 Csorbi
Picit lemaradtam, mert érdekesen frissült az oldal. ;)

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#86199) _q válasza Csorbi (#86197) üzenetére


_q
addikt

Mindegyiknél a gyártó honlapján néztem a tech spec alatt pl.: [link]

Viszont a linked rávilágított arra, hogy a cpu támogatottsági listát kell megnézzem. Ott már látom a 9. generációt is. Ezek szerint a "general tech spec" szinte egyik alaplapnál se lett frissítve, szinte az összes gyártó esetén, amelyik eredetileg a 8. generáció idejében lett kiadva, később csak a support alatt frissítették, ha BIOS frissítéssel támogatottá vált a 9. generáció.

Jól írom?

szerk:
#86198abdulka1
Köszi, ezek szerint akkor fentebb jól írtam, így már könnyebben kiigazodok. :R

[ Szerkesztve ]

(#86200) Csorbi válasza _q (#86199) üzenetére


Csorbi
addikt

A specifikáció mindig a megjelenéskori adatokat tartalmazza. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.