Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86701) Werkly


Werkly
őstag

[link] Csak ilyen megoldás létezik SATA III bővítésre? Kösz! Ezek amúgy teljes értékű portot adnak az alaplapihoz képest? kösz!

(#86702) Atilla001 válasza Werkly (#86701) üzenetére


Atilla001
senior tag

Tapasztalatom szerint alaplap és/vagy BIOS függő hogy milyen szinten ismeri fel a rendszer. Már a BIOS látja és tudsz e róla bootolni vagy csak az oprendszer indulása után jelennek meg szoftveresen. Egy jó bővítő kártya alkalmas több meghajtó beiktatására, de olvas utánna mivel kompatibilis és milyen funkciókat támogat.

Védd a természetet!

(#86703) Tibizzz válasza Werkly (#86701) üzenetére


Tibizzz
kezdő

Ilyenem van. Jól működik. 10 éves gép is felismeri.

(#86704) Atilla001 válasza Tibizzz (#86703) üzenetére


Atilla001
senior tag

Én nem tudtam elolvasni milyen vezérlő van a képen látható kártyán. :)

Védd a természetet!

(#86705) Werkly


Werkly
őstag

Ha az alaplap manualban ezek vannak:

PCI_E1: PCIe 5.0 x16 (From CPU)
PCI_E2: PCIe 3.0 x1 (From Z690 chipset
PCI_E3: PCIe 3.0 x4 (From Z690 chipset)
PCI_E4: PCIe 3.0 x1 (From Z690 chipset)
Behelyezhetek Z690-be bővítőkártyát sebességvesztés nélkül? A VGA-t totál a CPU lane szolgálja ki? Az E4 lenne használva. Ezért kérdem, hogy vesz e el a VGA lane-től? Remélem érthető? Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#86706) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Ha az alaplapon csak 3 ház ventillátor csatlakozó van, de nekem 4 PWM-es ventillátorom is van, akkor kettőt egy Y kábellel az egyik csatlakozóra kötök, s ugyanarra a fordulatszámra fogja szabályozni az alaplap őket, s kész?

Köszönöm!

(#86707) tomo1998


tomo1998
csendes tag

Sziasztok!
Gigabyte B560 HD3 alaplapom megadta magát, szó szerint se kép se hang.
Kiszedve a házból, másik jól működő tápról sem indul. Nem indítja be a tápot sem, nem kap semmilyen feszültséget (persze, a lilán és a zöldön igen). Nincs beep, nincs proci indítás, minden csendben.
Teljesen halott, vagy lehet valamit tenni?
Érdemes kipróbálni bekötve, hogy manuálisan a zöldet összeérintem a földdel (megkapja az összes feszültséget) , akkor mit csinál?

(#86708) abdulka1 válasza Rederik (#86706) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Ha azonosak a ventilátorok, akkor igen.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#86709) Tibizzz válasza Werkly (#86705) üzenetére


Tibizzz
kezdő

"Ezért kérdem, hogy vesz e el a VGA lane-től? "

Nem fogod észrevenni. 6 sata (dvd, 5 kicsi hdd) volt a régi gépembe és nem lettek lassabbak a játékok.

(#86710) NdrewSunix válasza Fox Mulder (#86594) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Mennyire jellemző az AMD alaplapokon a 3 tűs rgb csatlakozó? Vennem kellene lassan úgy is egy másik lapot és akkor olyat néznék? Első sorban B550 környékére gondoltam.

(#86711) Fox Mulder válasza NdrewSunix (#86710) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Ezt nézni kell, a gyártó a lap weboldalán minden adatot megad, B550 álltalában rendelkeznek ilyen csatlakozóval.

(#86712) trog


trog
csendes tag

Sziasztok, most szerzek be új alaplapot, integrált GPUs setuphoz, a jelenlegi alaplapomon van három kimenet a három monitor számára, az újon ( Asrock A520M ITX/AC) viszont csak displayport és HDMI lesz (meg usb-c, nem tudom az esetleg adapterrel alkalmas lehet-e kép megjelenítésére az alaplapról) A displayporton lesz a 4k monitor, a két full HDt pedig elosztóval szeretném megoldani, a két full HD monitoron DVI és VGA port van. Biztosra mennék, nem tudom hogy képes-e két külön képet generálni egy kimeneti forrásból az alaplap, ha igen mi a hivatalos neve annak az elosztónak ami képes egy HDMI kimenetből kettőt csinálni úgy hogy két külön képet jelenít meg, tehát kiterjesztett formátumra alkalmazható, nem csak másolja és nem sima switch?
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#86713) Fox Mulder válasza trog (#86712) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Olyan elosztó nincs. Az usb c nem fog képet adni. Ami neked kell a setup-ba egy videokártya.

(#86714) bambano válasza trog (#86712) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A hdmi-re rákötöd a 4k-s monitort, a displayportra pedig a két kisebbet. elvileg minden újabb displayport csatoló tud multistreamet, azzal menni fog.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86715) trog válasza bambano (#86714) üzenetére


trog
csendes tag

Köszi! A kérdésem részben arra vonatkozott, hogy ennek az egységnek amibe beledugom a két másik monitorkábelt mi a neve? Ha tudnál egyet linkelni szuper lenne, (ezek szerint két DVI-D/két VGA input meg egy Displayport out) mert tartok tőle, hogy valami olyan elosztót/miegyebet választok ami közbeiktatva már nem lesz képes multistreamre.

@FoxMulder: Annak a vásárlását jó lenne elkerülni, eléggé tele van a ház pakolva és azt nem szívesen cserélném le. Úgy látom van 70k környékén is lap amin van két HDMI+1 displayport, de az zsebbenyúlós lenne jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#86716) trog


trog
csendes tag

Ez például tudná?(DVI-HDMI adaptert közbeiktatnék az egyik fullHD monitorhoz)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#86717) bambano válasza trog (#86715) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

[link] ilyenem még nem volt.
[link] ilyenem van, működik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86718) Dagatt


Dagatt
csendes tag

Sziasztok!
Asus Vanguard B85 laphoz keresek gyári support DVD-t (M3076 jelű) fizikai vagy iso formátumban, de épkézláb találatom nincsen (USA, kb. 37 dollár szállítással - hát...).
Valaki tudna segíteni? Honorálnám is akár.
(a lap topikja nem aktív már, azért írtam ide)

(#86719) hobizoli válasza Dagatt (#86718) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a driverek kellenenek, vagy mi?

több drón kell ;P

(#86720) jokeph válasza Dagatt (#86718) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pendrive-on nem jó ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#86721) Dagatt válasza hobizoli (#86719) üzenetére


Dagatt
csendes tag

Nem, azok megvannak az Asus oldalán. Bios problémát próbálnék orvosolni vele (bár pendriveról nem tudok, és lehet így sem megy majd).

(#86722) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Ezt a lapot szeretném megvásárolni: ASROCK B760M Pro RS/D4 WiFi
Az alaplapra rá tudok dugni 2db PWM-es ventit + a ház saját ventijét? ->

(#86723) zolikaDB válasza zolikaDB (#86722) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#86724) makszutov.hu válasza zolikaDB (#86723) üzenetére


makszutov.hu
tag

- 1 x CPU Fan Connector (4-pin)***
- 1 x CPU/Water Pump Fan Connector (4-pin) (Smart Fan Speed Control)****
- 4 x Chassis/Water Pump Fan Connectors (4-pin) (Smart Fan Speed Control)*****

***CPU_FAN1 supports the fan power up to 1A (12W).
****CPU_FAN2/WP supports the fan power up to 2A (24W).
*****CHA_FAN1~4/WP support the fan power up to 2A (24W).
CPU_FAN2/WP and CHA_FAN1~4/WP can auto detect if 3-pin or 4-pin fan is in use.

Tehát igen, rá.

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#86725) zolikaDB válasza makszutov.hu (#86724) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm!

(#86726) Rixilend


Rixilend
tag

Üdv.
Vásároltam egy ilyen Alaplapot de még nem jött meg:
MSI MAG B760 TOMAHAWK WIFI [link] és egy i5-13400 CPU-t.
A jelenlegi tápom egy Corsair VS Series VS650 [link] .
A tápon nincsen 8 Pin EPS 12V csatlakozó és csak egy 4+4 Pin ATX/EPS csati van.
Az alaplapon pedig úgy láttam, hogy két 4+4 Pin ATX/EPS csatlakozónak van hely.
Kell vásárolnom új tápot is vagy elég lesz, ha csak a meglévő egy 4+4 Pin ATX/EPS csatlakozót csatlakoztatom?

(#86727) varmi2 válasza Rixilend (#86726) üzenetére


varmi2
nagyúr

Elég a 4+4

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#86728) L_ajos


L_ajos
őstag

Sziasztok.
ma frissített a Gigabyte APP center és azóta az Easytune használhatatlan. A legszebb az egészbe hogy a használt processzor magszámot is abban lehet állítani.

A probléma
Természetesen letöröltem, könyvtárát sem találom, újraindítások 20x megtörténtek és nem tudom újra felrakni.
Az tuti hogy egy windowst nem fogok újratelepíteni.
Esetleg valami 5let?

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#86729) stfreddy

Sziasztok,
Adott egy Gigabyte x570 Aurus Elite alaplap, amiben eddig az M2B slotban volt egy Samsung 980pro 2TB NVME SSD windows 10 oprendszerrel. Az M2A slot üres volt. (2 hónapja vettem, egyszerűbb volt hirtelen oda szerelni). Csak ezen az NVME SSD-n van oprendszer, a többi SATA SSD és HDD csak adattárolásra van használva.
Nem volt gond, sokáig működött. Most hétvégén VGA csere volt, így egy füst alatt áttettem a 980Pro-t az M2B-ből az M2A slot-ba.
A BIOS felismeri továbbra is az SSD-t, az is látszik hogy az M2A-ban van, be is van állítva a boot sorrend, mégsem bootol be a windows, csak ha a BIOS-ban a Boot Override-nál rányomok a 980pro-ra. Akkor indul a win10 betöltése. Ha ezt nem csinálom, akkor fekete képernyő, nincs kép, de nincs megfagyva a rendszer, mert pl a num lock nyomogatására a bill. led-je be-ki kapcsol, illetve ctrl-alt-del-lel rebootol a gép és ekkor be lehet jutni a BIOS-ba.
Load Defaults volt már, az sem segített.
Mi lehet ennek a furcsaságnak az oka? Van valakinek ötlete?

(#86730) Werkly


Werkly
őstag

[link] Erről a lapról PCIE slotból SATA adapterrel megoldható a bootolás vagy felejtős? Kösz!

(#86731) varmi2 válasza Werkly (#86730) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen sata adapterre gondolsz?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#86732) Doky586 válasza Werkly (#86730) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már most is van rajta egy csomó sata port.

(#86733) 5leteseN válasza varmi2 (#86731) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Igen, nekem is furcsa, mert az alaplapi SATA-król lehet boot-olni, utána már szinte korlátlan SATA-s háttér-tár köthető rá az alaplapra egyéb kiegészítő céllal a PCIe-e SATA-kon keresztül.

Az alapból gyors alaplapi (500MBps körüli)SATA mellett az alaplapi NVMe még gyorsabb(2000-7200 MBps) körüli szokott lenni.

Kicsivel több infó megadása esetén(mi a cél?) nem félig vakon tapogatózva próbálnánk segíteni! ;)

[ Szerkesztve ]

(#86734) Werkly válasza 5leteseN (#86733) üzenetére


Werkly
őstag

SATA adpterrel PCIE-ből bootolható DVD ROM.

[ Szerkesztve ]

(#86735) Werkly válasza varmi2 (#86731) üzenetére


Werkly
őstag

(#86736) Werkly válasza Doky586 (#86732) üzenetére


Werkly
őstag

Azon kívül kell az opció ezért kérdem.

(#86737) Benhill válasza Werkly (#86734) üzenetére


Benhill
senior tag

Lehet bootolni ilyennel, nekem pont ugy van egyik gépen.
Teljes értékű sata port.

Ilyennel viszont nem bootol a gép: [link]

(#86738) 5leteseN válasza Werkly (#86734) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Hat SATA III portod van és két NVMe a linkelt gyári net-oldal alapján.

Tudunk segíteni abban is szét-bonyolítsd az életed, de először szerintem az a logikus segítség, hogy a hat alaplapi SATA-ból tedd kettőbe az általad fontos CD/DVD-t és mindenekelőtt(ha csak lehetséges) az Op-rendszert tartalmazó háttér-tárat(SSD-t ? bármit).

Ezek után marad 4 SATA III-ad legrosszabb esetben és ha szükséges, akkor az immár nem boot-követelményes PCIe bővítős SATA-k.

Ha valami kábel-hossz(bármi más) miatt cserélődnek a háttértárak és attól tartasz, hogy emiatt zavaróan változna azok betűjele, akkor Windows-ból át tudod nevezni a továbbra is C: ként elinduló rendszerből a többi HDD-SSD-t.

Ha nem alaplapi SATA-ra teszed a boot-olós tárolókat, Windows frissítéskor lehetnek(szoktak lenni ! ) "keveredések", ahol nem fog vigasztalni, hogy a Redmont-iak(M$oft) majd 1-2 hét múlva javítják a hibáikat, mert addigra nyomhatsz pár elkerülhető újra-telepítést, és rugdoshatod a falat az adat-vesztéseid miatt.

Hacsak lehet, erősen elkerülendő az a hiba amit erősen szeretnél elkövetni, de szerintem ebben is tudunk segíteni, ha akarod a te felelősségedre.

Ha valamit nagyon rosszul írtam volna, köszönöm a javítást.

[ Szerkesztve ]

(#86739) feltamadas


feltamadas
tag

Szép napot!
Segítséget szeretnék kérni Asrock B650M Pro RS
bios poglémám van azt hiszem
proci Ryzen 77700X ezzel a biosal vettem 1.21-AMD AGESA ComboAM5pi 1.0.0.6
2023. 04.26
a használatban nincs hiba csak a memória modulokat nem tudom csak 2400 MHz használni nem engedi magasabra álitani beállítom autoba következő inditásnál sötét képernyő fogad , csak az alaplapi elem kivétele segít és visszaáll minden

[ Szerkesztve ]

(#86740) LuiT válasza feltamadas (#86739) üzenetére


LuiT
tag

Milyen RAM-ok, AMD platformhoz valók?
A Corsair például most a DDR5 korszakban kétféle típust készít, az EXPO-s az AMD-hez, XMP-s pedig az Intelhez.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#86742) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Új gépet tervezek venni, helyesebben felújítani.
Az alaplapnál van kérdésem. Melyiket? Melyik a megbízhatóbb?
MSI MAG B760 Tomahawk Wifi
ASUS TUF Gaming B760-Plus Wifi
Mindkettő DDR5 változatú.
Egy jó ismerősöm szerint az MSI lapokkal mostanában sok gond van a szervizes kollégája szerint. Ez igaz?
+1 Az Aqua mennyire megbízható cég?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#86743) LuiT válasza feltamadas (#86741) üzenetére


LuiT
tag

El kell keserítselek ez Intel platformhoz való. Lásd: [link]
Neked AMD EXPO-s kellene a gépedbe. Pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#86744) Bosco1978 válasza rlazol (#50) üzenetére


Bosco1978
csendes tag

Sziasztok.Nem vagyok nagyon tisztában az M2 SSD vel.Ebbe az alaplap milyen M2 SSD kell?Úgy hallottam van több méretben is.Venni szeretnék és nem akarok félrevásárolni.
MSI B150M Mortar

(#86745) Dolphine válasza Bosco1978 (#86744) üzenetére


Dolphine
addikt

Az előbb néztem meg a hivatalos weboldalon, de nincs szó M2.SSD lehetőségről. Hol láttál ilyet? :F

Csorbi
Megadta a választ! :R

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#86746) Csorbi válasza Bosco1978 (#86744) üzenetére


Csorbi
addikt

Ennek a lapnak az M.2 foglalata CSAK M.2-es WiFi modult kezel. SSD-t nem tehetsz bele.

(#86747) Bosco1978


Bosco1978
csendes tag

Köszönöm a válaszokat :R

(#86748) Dolphine válasza Dolphine (#86742) üzenetére


Dolphine
addikt

Erre valaki? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#86749) feltamadas válasza LuiT (#86743) üzenetére


feltamadas
tag

köszönöm

(#86750) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok, proci csere közben ráment egy kis mx4 az am4 es foglalatra... Pár pin helyénél bele is ment a kis lyukba. Mivel tudnám kivarázsolni onnan?

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.