Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85151) , válasza Livius (#85145) üzenetére


,
addikt

Ez a ki-be kapcsolgatás szokott olyankor is lenni, ha pl. olyan processzor van a foglalatban, amit az alaplap nem ismer fel. Például mert olyan BIOS van a lapon, ami még nem támogatja azt a processzort, ami jelen esetben kizárt, hisz ez a processzor azzal az alaplappal már működött, ellenben én a fentiek miatt mindenképpen a processzor tájékán nézelődnék, csak kivenném abból a foglalatból.

(#85152) Csorbi válasza Fiddlestick (#85144) üzenetére


Csorbi
addikt

Csinálj új telepítőt, nem tudom mivel készítetted, de Windows Media Creation Tool-lal csináld. Ez UEFI only alatt is bootolható lesz, de a BIOS-ban engedélyezd az USB-ről történő boot lehetőségét is, valamint a Secure Boot-ot is engedélyezd, és utána kezdd meg a telepítést.

(#85153) Fiddlestick válasza Csorbi (#85152) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Igen, vegul rufus+uefi-vel megoldodott a problema :R :R

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#85154) Doky586 válasza SunMount3r (#85141) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam Asrock-on frissítéskor ugyan alapra áll, de a mentett beállítások megmaradnak, így csak pár kattintás mindent visszatölteni.
(egyedül a secure boot ot kell manuálisan visszakapcsolni)

(#85155) A.Market.hu


A.Market.hu
tag

Sziasztok , az lenne a kérdésem hogy Asrock B450 Pro4 atx [link] alaplapban alapból megy a ryzen 5 3600 biosfrissités nélkül ?
Most szeretnék vásárolni de az eladó képtelen rá válaszolni .
Nem volt még Amd gépem így inkább biztosra mennék .
Köszönöm előre is . :R

Minden napra van egy.....

(#85156) Brekkk válasza A.Market.hu (#85155) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nem biztos, hogy menni fog. Ha régi B450-es akkor BIOS frissítés kellett hozzá az R5 3600-hoz.
Ha az eladó nem tudja megmondani, akkor lutri.
BIOS reviziótól függ.

(#85157) A.Market.hu válasza Brekkk (#85156) üzenetére


A.Market.hu
tag

Tudnál esetleg mondani egy hasonló lapot amiben biztos hogy menne és nem sokkal drágább ? :R

Minden napra van egy.....

(#85158) A.Market.hu válasza Brekkk (#85156) üzenetére


A.Market.hu
tag

[link] Ez esetleg ?

Minden napra van egy.....

(#85159) Brekkk válasza A.Market.hu (#85158) üzenetére


Brekkk
senior tag

Ha újonnan veszed, és 2021-es v későbbi gyártás akkor 99%, hogy megy, illetve a dobozon rajta van, hogy milyen BIOS verzió van rajta.
Ha használt akkor az eladónak kell tudni megmondani milyen BIOS verzió van rajta.

(#85160) A.Market.hu válasza Brekkk (#85159) üzenetére


A.Market.hu
tag

Újonnan veszem , a másik is új de az aquas eladó nem tudta megmondani , ők is rendelik ...

Minden napra van egy.....

(#85161) Brekkk válasza A.Market.hu (#85160) üzenetére


Brekkk
senior tag

Elvileg a dobozon rajta van a BIOS revizió amivel küldik.
Ha nem megfelelő számodra, mert olyan BIOS van rajta ami neked kell, akkor nem veszed át.

(#85162) A.Market.hu


A.Market.hu
tag

Gondolom de de rendelésre címszó alatt árulják , azaz nincs nekik hanem rendelik és gondolom ezért nem tudja megmondani , nem volt valami segítőkész sajna .

Minden napra van egy.....

(#85163) szucsinka válasza A.Market.hu (#85162) üzenetére


szucsinka
őstag

akkor vegyél az Alzabol 100szor jobb bolt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#85164) Doky586 válasza szucsinka (#85163) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért, ott meg tudják mondani? mit fognak kapni

[ Szerkesztve ]

(#85165) A.Market.hu válasza szucsinka (#85163) üzenetére


A.Market.hu
tag

Jobb ,nem jobb most nem mennék bele , de pl írtam a pcxnek és ők sem tudják ..
amúgy az alzánál 3e ft vel többe kerül :)
Kedves Csaba!
A gyári BIOS verzióra nincs rálátásunk, nem tudjuk megállapítani sajnos milyennel érkezik.
Üdvözlettel:

PCX Ügyfélszolgálat

[ Szerkesztve ]

Minden napra van egy.....

(#85166) szucsinka válasza Doky586 (#85164) üzenetére


szucsinka
őstag

Ez vinni fogja.
olyat kell venni ami van raktáron.
tudni kell a biost ami viszi a procid atveszed rajta van a dobozon. ha nem jó visszaadod.

[ Szerkesztve ]

(#85167) A.Market.hu válasza szucsinka (#85166) üzenetére


A.Market.hu
tag

B0 bios kell hozzá de egyik sem tudja megmondani ,pedig próbálkoztam több boltnál.
Rendelni akarom így csak átvétel után látom .
Nekem normál ATX kell .

[ Szerkesztve ]

Minden napra van egy.....

(#85168) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

USB audio kártya bohózat vége:
felraktam a legfrissebb biost, kikapcsoltam a fastbootot (eddig nem is tudtam hogy alapból be van kapcsolva. Azóta jóval gyorsabban bootol a gép :W ), leszedtem az előző kártya minden nyomát - driverek, registry bejegyzések. Kaptam egy cserekártyát a gyártótól. Na, ezt már nem is látja a gép. Aszongya biosban, üres a foglalat. Eddig legalább látta, betöltötte a drivert, csak nem indult.
Azt hiszem itt a sztori vége, köszi MSI :((

Meg a segítő szándékot és ötleteket is köszi, srácok :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#85169) szucsinka válasza A.Market.hu (#85167) üzenetére


szucsinka
őstag

van belőle atx és proci nélkül tudod BIOSt frissíteni egy ezressel drágább.
de én már 550est vennék pont ennyibe kerül az is.az biztos hogy viszi és tudsz később upgradelni

[ Szerkesztve ]

(#85170) A.Market.hu válasza szucsinka (#85169) üzenetére


A.Market.hu
tag

a b550 akkor alapból okés ? mert akkor keresek olyat ami megfelel .

Minden napra van egy.....

(#85171) A.Market.hu válasza szucsinka (#85169) üzenetére


A.Market.hu
tag

[link] Azt mondod ez tud proci nélkül biost frissíteni ?

Minden napra van egy.....

(#85172) Brekkk válasza A.Market.hu (#85171) üzenetére


Brekkk
senior tag

Igen ez tud proci nélkül BIOS frissíteni.,
Ez egy nagyon jó kis lap a B450-ek között.
A 3000-es szériát már a legelső BIOS-tól támogatja.

(#85173) Pyttawrx válasza A.Market.hu (#85171) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Így igaz, ez tud.

(#85174) szucsinka válasza A.Market.hu (#85171) üzenetére


szucsinka
őstag

csatlakozom az előttem szólókhoz igen. van rajta egy kis gombocska usb-ről tudod flashelni.

(#85175) A.Market.hu válasza szucsinka (#85174) üzenetére


A.Market.hu
tag

Szuper,köszönöm a sok segítséget! :R :R :R

Minden napra van egy.....

(#85176) Krisztianby


Krisztianby
tag

Sziasztok egy retro konfigot szerettem volna építeni (Még hátra vannak alkat részek a működéshez). Ma megérkezett az alaplap, picit koszos volt így neki álltam tisztogatni. Nem messze a memória környékén volt egy fehér kosz szerűség amit lekapartam..ragasztó lehetett... ez volt alatta. Szerintetek ez rip? Még 1-2 hét mire ki tudom próbálni.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#85177) Krisztianby válasza Krisztianby (#85176) üzenetére


Krisztianby
tag

Off,
Nem mertem tovább tisztítani mert azt hittem alaplapnak a "héját szedem fel". óvatosan tovább kapargattam..csak piszok volt bocsi az offért.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#85178) Doky586 válasza Krisztianby (#85176) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem semmi.
Valaki keveselte a lukak számát az alaplapon és fúrt rá egyet... :W

(#85179) Met


Met
nagyúr

Jól gondolom hogy az alaplapomra ASUS Prime H610M-A D4 rá tudom dugni a be quiet Light Wings Triple pack-ben található ARGB elosztót?
Mert az Asus oldalán így nincs leírva, az Alzás termék adatokban láttam csak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#85180) SunMount3r válasza Doky586 (#85154) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És ha a "hagyományos" módon frissítem a BIOS-ból és USB pendrive-ról, vajon akkor is megmaradnak az elmentett beállítások, amiket majd vissza lehet tölteni? Egyáltalán BIOS frissítés után hova Boot-ol vissza a BIOS-ba, vagy egyből a Windows-ba?

[ Szerkesztve ]

(#85181) Doky586 válasza SunMount3r (#85180) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam csak úgy lehet frissíteni. Eszembe se jutna másképp. Hogy nálad hogy megmarad-e a mentés majd kiderül az első frissítés után.

(#85182) RetepNyaraB válasza SunMount3r (#85180) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Én elmenteném a stickre a beállításokat (ha van a biosban ilyen opció). Az a biztos.
Másfelől távolról sem tuti, hogy egy frissítés után ugyanúgy fog menni az előző oc.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#85183) SunMount3r válasza RetepNyaraB (#85182) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nincs OC, minden alapon van van, ill. úgy ahogy az Aqua-sok beállították, mert "gépösszeszereléssel" és "teszteléssel" vettem anno a PC-t. Lemenetek akkor mindent, de kérdés, hogy abból az új BIOS-ba mit/hogyan fog tudni visszatölteni...???

(#85184) DravenMoral


DravenMoral
senior tag

Sziasztok. Az mennyire gáz, hogy az alábbi: [link] ram kitet csak manuális 1.4v-on tudom 3600mhz cl16-on hibamentesen üzemeltetni?
Másképpen random crash-el játékok alatt, vagy a rendszert újra kell tölteni kétszer, mire elindul.
Ryzen 7 5700x, Asus Rog Strix B550 A Gaming lap.
Offsetelve van (undervolt) a proci, illetve van neki -co is állítva. Lehet, hogy ez a baja a ramoknak?

(#85185) Csongi2015


Csongi2015
tag

Sziasztok!Vásároltam egy Zalman Z10 házat a 4 db ventillátor 3x140 1x120 nem rgb-s csak sima 3 vezetekesek de 4 polusu csati van a vegen.Ossze van közösítve 1 db 4 polusú csatiba ami menne az alaplapra ami,egy Gigabyte B550m dsh3.Kérdésem hogy a 4db ventillátort elbírja egy db alaplapi csatlakozó vagy szedjem szét őket?Köszönöm!!Az alaplapon 1 db cpu huto csatlakozo van es 2 db system fan 4 polusu.A 3 vezetekes az nem fordulat szabalyzos igaz?Koszonom!!

(#85186) DravenMoral válasza Csongi2015 (#85185) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Igaz, a 3pines nem fordulatszabályzós. Azt csak a 4-es tudja, hiszen az azért pwm.
Ha egy 4-es csatira kötsz rá 4db ventit, akkor nagyon gyengén fognak menni. Egy csatira max 2-őt dugj ahhoz, hogy ne ütközz korlátokba. Főleg akkor, ha pwm ventik, és te állítod őket. Ott túl tudod terhelni a csatit.

(#85187) FoFR


FoFR
kezdő

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Adott egy FX-6300 + R9 380 + ASRock 970M Pro3 + 2x4 GB DDR3 1600 MHz Kingston (1,65V) dual channel konfig, ami kapott pluszban 1x8 GGB DDR3 1600 MHz G.Skill RAM-ot (1,5V).

CS2 futtatás közben 40-70 FPS volt a max, amit el tudtam érni és ami még furcsább volt, hogy 1280x720 low és 1600x900 med beállítások között váltva sem változott az FPS. Win feladatkezelőben a memória alatt 400 MHz-et írt sebességre (RAM-ok 1,5V-ra manuálisan beállítva). Próbáltam csak a 2x4 GB Kingstonnal 1,65 V-on, illetve az 1x8 GB G.Skill-el 1,5V-on, de az FPS-t nem befolyásolta. Monitor 100 Hz, vsync kikapcsolva.

Valami ötlet, hogy mi lehet a hiba és mit érdemes megpróbálni? Ennek a konfignak bőven tudni kellene stabilan több FPS-t. Talán BIOS/RAM beállítás lehet a ludas?

Képek a feladatkezelőről, Aida64-ből, illetve BIOS-ból:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Köszönöm előre is! :R :)

(#85188) Olomlovag


Olomlovag
tag

Üdvözlet! Szeretnék segítséget kérni.
Remélem jó helyre írok, ha nem elnézést kérek.
Néhány hete vásároltam a gépet.

Az alábbi problémával szembesültem:
A számítógép bekapcsol, de a az alaplapi csatlakozók és USB portok nem reagálnak semmit. A TV nem jelenit meg képet. Az összekötő kábel másik géppel működik. Sem a HDMI sem Display port csatlakozó nem működik. Az alaplap világít. Nincs pittyegés. Egyik USB port sem látja sem az USB egeret, sem a billentyűzetet, továbbá az USB meghajtókat sem. Belépni sem tudok a boot menübe. Mintha a csatlakozók nem kapnának áramot.
Mivel az alaplapra gyanakszom, ezért kerestem fel a topikot.

Találkozott valaki hasonló jellegű problémával?

gépalkatrészek:
Alaplap: ASUS TUF GAMING B660M - PLUS D4
Processzor: INTEL Core i5 - 12400 2.50 Ghz LGA - 1700 BOX
Memória: KINGSTON FURY 32 GB Renegade DDR4 3600 Mhz CL16 KIT
Tápegység: ASUS ROG Strix 650G 650W

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára, de nincs aki eltemesse

(#85189) abdulka1 válasza DravenMoral (#85186) üzenetére


abdulka1
őstag

A 3 vezetékes ventilátorok is szabályozhatók feszültség alapon, illetve az alaplapi portok legalább 1A-el terhelhetők, ezért ellenőrizni kell a ventilátorok és az aljzatok paramétereit.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#85190) LuiT válasza Olomlovag (#85188) üzenetére


LuiT
tag

Minden tápkábel rá van dugva? A 8pines mellett van még egy 4-s is, bár attól elvileg még működnie kéne.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#85191) Olomlovag válasza LuiT (#85190) üzenetére


Olomlovag
tag

Igen megfelelőek a kábelek. Elkezdtem a gépről az alap dolgokat leszedni. Egy régi HDD-t tettem be korábban, azt most kivettem a képletből. Most a boot-ig legalább eljutok. Újra telepítem a rendszert, úgy tűnik azt engedi.
Folyt következik...

A remény hal meg utoljára, de nincs aki eltemesse

(#85192) Olomlovag


Olomlovag
tag

Köszönöm szépen LuiT a segítséget. Így már rendben van.

A remény hal meg utoljára, de nincs aki eltemesse

(#85193) Csongi2015 válasza DravenMoral (#85186) üzenetére


Csongi2015
tag

Sziasztok!Ha veszek egy ilyen elosztot Merlinhardver - Akasa Flexa FP5 1x4pin PWM (female) - 5x4pin PWM (male) + Molex táp (AK-CBFA03-45) mert ebbe elvileg belemegy a 3 pines csati is,akkor nem terhelem tul az alaplapi csatlakozot???Mert elmeletileg akkor a molex kabelrol kapja a tapot mind a 4 db venti.Az alaplapra nem is kell a vezerlest csatlakoztatni,mert 3 vezetekesek a ventillatorok?Jol gondolom??Koszonom!!! :R :R :R :R :R :R :R

(#85194) varmi2 válasza Csongi2015 (#85193) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen ventik ezek?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#85195) Grave_444 válasza Csongi2015 (#85193) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem terheled túl, mert a tápról molex csatlakozóról üzemelnek, az alaplap csak vezérli.

(#85196) Csongi2015 válasza varmi2 (#85194) üzenetére


Csongi2015
tag

Szia!1 db 120 mm zalman 3 csati es 3 db140 mm zalman 3 csati vilagitas nelkul.Amit a hazhoz adtak alapbol.

(#85197) gabor222


gabor222
tag

Mióta ennyire ganyik az ASUS alaplapok?
Öcsém most vett egy ASUS Prime Z790-P-t. A 24-pines kábel alig akart belemenni, úgy hogy bent is maradjon. A gépház előlapi USB3-as kebelét bedugtam, de mondom jobb lenne ha máshonnan vezetném el a kábelt erre kihúzáskor az egész alaplapi foglalat lejött az alaplapról csak a tüskék állnak ki.

(#85198) Zolee888


Zolee888
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a BIOS frissítéssel kapcsolatban. Adott egy Asrock B450 Pro4 alaplap és egy Ryzen 5 5600 processzor. Jelenleg az 5.00 Biost használom. De vannak már újabbak is az alaplaphoz, viszont a CPU support listában az én procimnál a Validated Biosnál csak az 5.00 van feltüntetve.
[link]

Akkor az újabb 5.60-as Bios nem is fog működni? Meg se próbáljam?
Köszönöm a válaszokat!

(#85199) Doky586 válasza Zolee888 (#85198) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az sok éves öreg bios. Van idei is.

(#85200) Csorbi válasza Zolee888 (#85198) üzenetére


Csorbi
addikt

A Validated ebben az esetben azt jelenti, hogy onnantól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.