Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86501) Csorbi válasza komi77 (#86500) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem nagyon értem - most akkor használjátok ezt a CPU-t más ILYEN gépeitekben (alaplapjaitokban) vagy sem? Ha igen, ott megy rendeltetésszerűen? Ha MÉGSEM, akkor mit vársz egy olyan helyzettől, amikor az adott CPU egész egyszerűen nem támogatott a lapban, és te mégis teljeskörű támogatást, hibátlan működést szeretnél? Ez egy paradoxon.

(#86502) palfitom válasza komi77 (#86500) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Csorbi kollégának alapvetően igaza van, de azért ellenőrizzétek a foglalatban a tüskéket, mert a hiba alapján gyanítható, hogy elhajlott 1 (vagy több) érintkező!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86503) komi77 válasza Csorbi (#86501) üzenetére


komi77
senior tag

Igen használnak a cégnél ugyanilyen alaplapban, ugyanilyen procikat. Igaz ott mindben 1 memória modul van - lehet nem véletlen. Nekem kevés volt annak idején, be dupláztam. Szeretem ha fluid a rendszer - még ha irodai, őskövület is. Olybá tűnik mintha cpu memó-vezérlő hiba lenne. Persze ez csak feltételezés. Egy memóval simán megy. A működő slotba cserélhetem reggelig a memókat, minddel megy. Csak dual-ban nem :F . Ez van.

Szegény ember kézzel nőz.

(#86504) detroitrw válasza detroitrw (#86499) üzenetére


detroitrw
addikt

Az enyém is rev 1.0, de ezek szerint a frissebb ("olcsóbb" ;] ) kiadású

Ja és sikerült széthúzni azt a vackot, hááát ..... nem értem minek kell ilyeneket kitalálni :((

(#86505) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Üdv!

Ki tudja valaki találni, hogy ebbe az asrock industrial alaplapba: [link] *VALÓJÁBAN* milyen a legnagyobb proci, amit bele lehet tenni? A gyári doksi, számomra, nem hihető.
i5-14500t? i7-14700t?
thx

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86506) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok ,

Érdekelne ,hogy a Rog Z790 H alaplap gyári rgb színe (narancssárgás/piros) módosítható e másra?

(#86507) makszutov.hu válasza TechN7ne (#86506) üzenetére


makszutov.hu
tag

IGEN! Itt [link] kattints rá az "Aura Sync"-re [link] és láthatod a lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#86508) TechN7ne válasza makszutov.hu (#86507) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

De nagy ,
Köszönöm szépen :R

Bios szinten is ,vagy csak az Aura Sync programmal mert ez utóbbi nálam mindig megterheli feleslehesen a rendszert?

[ Szerkesztve ]

(#86509) makszutov.hu válasza TechN7ne (#86508) üzenetére


makszutov.hu
tag

Szívesen! :) BIOS szinten nem tudom sajnos... :(

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#86510) Csorbi válasza bambano (#86505) üzenetére


Csorbi
addikt

Írj az AsRock supportnak, ezt ők fogják tudni megmondani (hogy miért nincs updatelve a CPU support list az 1.50-es BIOS megjelenése után :D ).

(#86511) bambano válasza Csorbi (#86510) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azok után, hogy a kotta, *szerintem*, hazudik, nem várok használható választ a supporttól, max. egy rtfm-et.
jobban örülnék személyes tapasztalatoknak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86512) Csorbi válasza bambano (#86511) üzenetére


Csorbi
addikt

Érdekelne, hogy miben látod a "hazugságot", színtiszta kíváncsiság :) Az RTFM meg tök irreleváns lenne, hisz' teljesen látszik hogy not up-to-date (2022-es, 14th Gen nincs benne egyáltalán, holott a Spec-ben írják, valamint a BIOS update is arról szól), nyugodtan vissza lehetne rájuk kanyarintani.

(#86513) palfitom válasza bambano (#86511) üzenetére


palfitom
félisten

Megértelek, hisz ránézésre elég hurka az a lap. Természetesen a support listában szereplő sima i7 és i9 egyikét sem tenném bele, de szerintem a T-s i7 biztosan (és talán még az E-sek is) elketyegne benne.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86514) bambano válasza Csorbi (#86512) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az alaplap dc tápos. Egy vékony kanócon lehet bele tolni az áramot, mint egy notebookba. A doksi szerint a legnagyobb 13.gen intel is mehet bele, csak nem tudom, hogy azt a 250 watt körüli tdp-t meg az ehhez tartozó *valós* áramfelvételt honnan szedi a proc. Van ott valami utalás, hogy bizonyos konfigurációkban az alaplap áramellátása miatt nem tud teljes teljesítményen menni a processzor.

meg van ott egy másik félmondat, hogy 65 watt, de hogy az a pluszban belerakott videokártyára vagy a proci tdp-re érvényes, az nekem kínai.

de akkor mi is ez a konkrét konfig?

nem értek ennyire hozzá, nem is akarom megtanulni egy vásárlás kedvéért.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86515) Csorbi válasza palfitom (#86513) üzenetére


Csorbi
addikt

Ránézésre :) Egyébként írja a spec-nél is hogy 65W-ig, de a cpu support listában is megjegyzi hogy belerakhatod a 125W-osat is, de kb. rogyásig vissza fogja venni a teljesítményt. Ellenben a 14.gen full hiányzik a listából, nem frissítették a támogató bios kiadásával egyidejűleg. Én 65W-ost bátran beletennék. :D
Személyes tapasztalat erre, ebben a topicban, háááát...fehér hollóval hamarabb fog jelentkezni valaki.

(#86516) Csorbi válasza bambano (#86514) üzenetére


Csorbi
addikt


Max. 125W TDP-jű CPU van a listában, de az sem fog annyit felvenni, erősen korlátozva lesz. A 65W szerintem egy járható középút, nem kell félni attól a "vékony" kanóctól annyira. (nem olyan vékony az)
Nézd meg a régi hajszárítókat milyen kanócokon ment a 2000W. :D
A 14th Gen-re érdemes rákérdezni a supportnál hogy mi a retkesf....ért nincs updatelve a lista.

(#86517) bambano válasza Csorbi (#86516) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

oké, és ez azt jelenti, hogy bármi, ami 65 wattnál több, az nem fog teljesen menni? mert még egy i5-14500t is 92 wattos, akkor egy ilyennel mi történik ebben az alaplapban?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86518) Csorbi válasza bambano (#86517) üzenetére


Csorbi
addikt

Igen, azt jelenti. A lapon kialakított power design fix, fizikai dolog, nem változtatható.
Az i5-14500t csak nagyon extrém esetben kér 92W-ot, alapból 35W, és felhasználástól függően skálázódik felfelé. Lövésem sincs mi az "esetek 99%-ában" jellemző fogyasztása, azt kellene megtudni, de gyanítom hogy a lap limitálja 65W környékén.
Ha fontosabb a teljesítmény, akkor másik lapot lenne célszerű választani.

[ Szerkesztve ]

(#86519) bambano válasza Csorbi (#86518) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Elsősorban a laphoz keresek procit, és nem a konkrét teljesítmény a fontos, hanem az, hogy ne dobjak ki pénzt olyan teljesítményre a prociban, amit utána nem lehet kihasználni.

de még mindig kérdés, hogyha a lap tartalékol a diszkrét videokártyának is tápot, akkor azt miért nem kaphatja meg a proci.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86520) Csorbi válasza bambano (#86519) üzenetére


Csorbi
addikt

"power design" :U
Teljesen két külön kör megy a CPU-nak és a dedikált VGA-nak.
Ebben az esetben mindenképp a 13th Gen-ből egy szimpatikus 65W-ost javasolnék.

(#86521) bambano válasza Csorbi (#86520) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem értem, miért vennék 13. gen-t, mikor egyrészt van újabb, másrészt 13. genből nem tudok T-set venni, 14-ből meg igen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86522) Csorbi válasza bambano (#86521) üzenetére


Csorbi
addikt

Mert 14 genből én nem nagyon találtam olyat, ami papírforma alapján ne lépné át a 65W-ot, még ha csak a Turbo Power keretei között, de átlépi. Talán az i3 14100T a 69W-al belefér. :D De az i5 14400T már 82W, a 14500T 92W, a 14600T szintén 92W. Az i7 14700T pedig már 106W.

Lehet hogy az AsRock ezért sem nagyon erőlteti ezeknek a bekerülését a listába, mert úgy tűnik, kompromisszum mentesen (értsd: a 65W-os power limitbe mindig belefér) egyik sem megy ebben a lapban.
De én csak logikusan próbálok gondolkozni :))
Az AsRock válaszát erre a kérdésre, az enyémnél sokkal mérvadóbbnak gondolnám. :K

(#86523) bambano válasza Csorbi (#86522) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az i5-13500-re a bárka 65 watt alap és 154 watt turbó tdp-t ír.
Az i5-14500-ra a bárka 65 watt alap és 154 watt turbó tdp-t ír.
Ez alapján nem látom a 13.gen indokát.
Az asrock kotta simán ajánlja az i9-13900k-t is ebbe az alaplapba 125/253 wattal.

szolidan konfuzálva vagyok... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86524) Csorbi válasza bambano (#86523) üzenetére


Csorbi
addikt

Mea maxima culpa :R - a 13. gen-t valóban nem csekkoltam le ilyen mélységben, elnézést. Én továbbra is azt mondom az AsRock fejtse ki sokkal részletesebben mit jelent a 65W feletti korlát. :R

(#86525) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Betettem egy nvme SSD-t a B450-es Asrock lapomba, és eltűnt a DVD meghajtóm.
Létezik, hogy ugyanazon a sávon vannak? :F
ASRock B450M Pro4

(#86526) varmi2 válasza FoxiestFox (#86525) üzenetére


varmi2
nagyúr

Létezik hogy nvme ssd esetén letiltodik 2 sata port. Dugd egy másikba a dvd-t

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#86527) Csorbi válasza FoxiestFox (#86525) üzenetére


Csorbi
addikt

Kézikönyvet olvasd csak el... :))

(#86528) FoxiestFox válasza Csorbi (#86527) üzenetére


FoxiestFox
félisten

* M2_2 and SATA3_3 share lanes. If either one of them is in use,
the other one will be disabled.
lol

(#86529) 5leteseN válasza FoxiestFox (#86528) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Nem látom a lapot, de logikusan tippelve az az M2_2 a második foglalat lehet, ami letiltja a 3-as számű SATA 3-t, ami valószínűleg a CD-DVD.
Ha van ezekből ennyi, akkor nyertünk(eltaláltam :DD :C ), ha nem akkor jön a következő(javasolt) lépés: Ha van szabad SATA, át kell tenni abba!

Ha nincs, akkör egy következő lehetőség: PCIe-es SATA, vagy NVME M2 bővítő: 10-15€ körül vannak, van PCIe 3.0(4.0) x1/x4/x8/x16-os is.

[ Szerkesztve ]

(#86530) jokeph válasza FoxiestFox (#86528) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha kell mind a 4 SATA port, akkor az alsó slotba egy sima átalakítóval be tudod tenni, gen 2.0 x4-es lesz a kapcsolat, ami vastagon gyorsabb a SATA 6 Gbps módnál amit az M2_2-ben adna és nem tilt semmit imigyen.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#86531) FoxiestFox válasza jokeph (#86530) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi.
Csak át fogom tenni a másik slotba, elvileg működik majd, a sebessége elég lesz nekem mindenhogy, csak régebbi játékok vannak rajta.
Csak lusta vagyok, ki kell szedni hozzá a videokártyát és a hangkártyát is, ha oda akarok férni.
Addig inkább rádugtam a Plextor külső írómat. :))

(#86532) jokeph válasza FoxiestFox (#86531) üzenetére


jokeph
nagyúr

Akkor semmi a gond, szerelésre fel. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#86533) FoxiestFox válasza jokeph (#86532) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Modern gépet uncsi szerelni, takarítani is csak akkor szoktam, ha már látom hogy lobog benne a pókháló, és amikor az első porszűrő már növesztett magára még egyet macskaszőrből :DDD
Ellenben a retro gépemen egy porszem sincs, pedig többet megy. ;]

(#86534) jokeph válasza FoxiestFox (#86533) üzenetére


jokeph
nagyúr

Rakd bele egy Metis-be, nem lesz uncsi, még fúrhatsz-faraghatsz iss. :D
Ha unatkozol építs ITX gépet, ITX házba, abban minden időben van kihívás. ;]
Retro gépem van pár, de egyik sincsen házba összerakva, max félgépként elrakva, mivel többnyire VGA-kat tesztelek bennük, így egyszerűbb a VGA-k és a CPU-k csereberéje. :))
Pl.:

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#86535) FoxiestFox válasza jokeph (#86534) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Átszereltem egy régi bézs Chieftec házba inkább :))
Van fehér SATA DVD íróm is. :D
Sajnos a másik slotban is összeveszett valamivel, úgyhogy inkább kivettem, majd kap egy külső házat vagy ilyesmi.

Nagyon tróger ez a lap, ebből a szempontból, én még emlékszem a jó kis AM2-es időkben, 4 + 2 SATA a lapon, esata hátlapon, mellé 1 IDE csati... na az korrekt kínálat volt, most kapsz 4 satát, VAGY nvme-t gg wp :DDD

(#86536) hobizoli válasza FoxiestFox (#86535) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a PCIEx1 slot-ba berakhatsz egy 4 portos PCIE SATA3 kartyat:

[link]

több drón kell ;P

(#86537) jokeph válasza FoxiestFox (#86535) üzenetére


jokeph
nagyúr

Változnak az idők, no.
Volt ennél durvább lap is abban az időben, pl. Asus P5Q, 6+2 SATA és + 1 IDE. :D
Viszont ez közel csúcs lap volt, amit említettél AM2-es, az se a polc alja típus lehetett.
A B450M PRO4 jó kis lap, de a polc közepén van, itt ennyi jár.

#86536hobizoli: jaja, lehet még extrázni.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#86538) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Valaki esetleg tapasztalt már olyat, hogy nem tud belépni a biosba, hiába nyomja indításkor a korábban már számtalanszor működő gombot?
Egy msi B350 lapról van szó, ezidáig a DEL gomb megnyomására bejött a Bios a gép indítása során.
Most azonban nem reagál, indul a Windows,mintha meg sem nyomtam volna a gombot.
Ugyanaz a billentyűzet rég óta, frissítettem nem rég a legújabb biosra, utána is beengedett gond nélkül. Nem rég cseréltem a procit, ami kiválóan működik, lehet az tett be valamiért? (Gondoltam állítok kicsit az offseten, ne kapjon akkora feszt feleslegesen, de nem jött össze.)

(#86539) MZsoltee válasza NdrewSunix (#86538) üzenetére


MZsoltee
veterán

BIOS reset. Szerintem bekapcsoltad a fast boot-ot.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#86540) Csorbi válasza MZsoltee (#86539) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem kell BIOS reset.
A Windows 8 óta jelenlévő "restart to UEFI"-t kell bevetni. (Gépház/Rendszer/Helyreállítás/Speciális rendszerindítás, majd azon belül lesz)
Videón: [link]

(#86541) Doky586 válasza NdrewSunix (#86538) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#86542) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Nagyon köszönöm a segítséget, így már be tudtam lépni a biosba!
Jövök egy sörrel nektek!

(#86543) Thunderzolee

Üdv!

Nem tudom melyik topicban kérdezzem meg.
Mi van a képen?

És mi az a fekete sín a fehér PCI sín alatt? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#86544) Doky586 válasza Thunderzolee (#86543) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kirakodóvásáron valaki elektronikai hulladékot árult. Te lefotóztad. Elemezzük ki a szemetet darabonként? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#86545) Thunderzolee válasza Doky586 (#86544) üzenetére

Nem. :D
A Bacsis féle elborult csoportban árulnak rég kihalt videókártyákat, és ez is közöttük volt.
Kérdeztem mi ez, de nem tudják.
Olyat láttam már, h elfordítja a videokártyát 90°-al, ezt értem, ez oké, brand gépekben volt ilyen.
De ami alatta van, fekete sín, az mi? :F

Délután lefotózzák közelebbről, talán lesz valami típusszám is a nyákon.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#86546) Csorbi válasza Thunderzolee (#86545) üzenetére


Csorbi
addikt

Azért a Google Lens nem egy ördögtől való találmány, pont erre lett kitalálva.
Tessék, itt a szóban forgó kártya: [link]
De akár ez is lehet: [link]
A lényeg ugyanaz. :K

[ Szerkesztve ]

(#86547) Thunderzolee válasza Doky586 (#86544) üzenetére

Közben kiderült.
PCI-E riser kártya, ahogy tippeltem, brand IBM-be való. Thinkcentre tartozék volt. Elfordítja vízszintesbe a lapos gépekben a bele dugott dolgokat.
A fekete sín egy PCI-E sín, de azért olyan "furcsa", mert csak 1x-es, de 16x-os slot, viszont, h ne lehessen beletenni nagyobb kártyát, ki van öntve a slot műanyag áthidalókkal.


Itt hagynám, ha már így alakult, hátha valahol még szóba kerül, tudom majd linkelni. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#86548) Thunderzolee válasza Csorbi (#86546) üzenetére

Köszi. :D
Nem gondoltam volna, h képes lenne megtalálni, ezért ki se próbáltam. Azt hittem csak homogén háttér elött fotózott dolgokhoz jó. :B

Az az egyénként, amit találtál.

Nem foglalkoztan volna vele amúgy, csak az a hosszú fekete furcsa felületű sín, h micsoda, az nem hagyott nyugodni.
Vajon miért nem PCI-E 1x sint raktak rá? :F
Akkor egyértelmű lett volna mi ez.

Köszi a segítséget! :K

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#86549) Doky586 válasza Thunderzolee (#86545) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen 90° elfordító szerintem is. Teljesen passzív. A fekete foglalat új korában sem lehetett használva ha szig.szallaggal volt leragasztva hogy meg se próbáljanak beletenni valamit.. :D

[ Szerkesztve ]

(#86550) Csorbi válasza Thunderzolee (#86548) üzenetére


Csorbi
addikt

Ilyen kártyák valóak bele:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.