Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86551) Thunderzolee válasza Doky586 (#86549) üzenetére

Én is szigszalagra tippeltem, talán egy leragasztott ISA sín lehet, h ne használják, de mivel az eladó mondta, h az nem szigszalag, gyárilag ilyen, ezért nem tudtam hová tenni.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#86552) Thunderzolee válasza Csorbi (#86550) üzenetére

Ja, h ilyen is van, na ez új.
Köszi!

Amúgy ez milyen VGA-nak felel meg?

Nehezen ír róla Google, csak mindenhol az szerepel, h DVI PCI-E adapter. :/

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#86553) Doky586 válasza Thunderzolee (#86552) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igazi gamer vga.. :DD

(#86554) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!

Van egy [ILYEN] alaplapban egy 7820X!
Most betettem egy RTX4070TIS!
Sajnos csak a felülről a 3 PCIe slothba fér be.
Hibátlanul elindult, de csak olyan teljesítményt produkál, mint az előző GTX1080Ti.
Esetleg a UEFI-ben kell túrni hozzá valamit?

Köszönöm a segítséget előre is!
Üdv: Sándor

(#86555) Brekkk válasza Thunderzolee (#86552) üzenetére


Brekkk
senior tag

Annyit csinál, hogy ad egy DVI kivezetést is, a beépített Intel grafikus kártyának.
Ennyit tud. Ez nem VGA.

(#86556) Thunderzolee válasza Brekkk (#86555) üzenetére

Értem, köszönöm.
Pont erre tippeltem én is. Akkor jól sejtettem. :K

Köszi! :R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#86557) LuiT válasza Kbhont (#86554) üzenetére


LuiT
tag

Abban a slotban az a VGA csak x8-n fog működni, mivel a procid csak 28 sávot tud.
Muszáj lesz az első slotba tenned, ha nagyobb sebességet szeretnél.
Az alaplap kézikönyvét nem ártana tanulmányozni ilyen esetekben.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#86558) Kbhont válasza LuiT (#86557) üzenetére


Kbhont
senior tag

Szia!
Most nyálaztam végig!
Azt is X16,X8 nak írja! Mind a 4 slotot!

(#86559) LuiT válasza Kbhont (#86558) üzenetére


LuiT
tag

1 fejezet 8. oldalát olvasgasd a 28 sávos processzorokra vonatkozó táblázatot.
Konkrétan ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#86560) markusx


markusx
csendes újonc

Hali! Adott egy ASUS ROG STRX B450 F-GAMING alaplap. Nincs internetem és a ethernet porton csak narancssárga és piros led villog. Találkotzott valaki ilyennel esetleg? Mi lehet a megolás?

(#86561) Kbhont válasza LuiT (#86559) üzenetére


Kbhont
senior tag

Köszönöm! Lassan kezdem érteni...

(#86562) markusx


markusx
csendes újonc

v

[ Szerkesztve ]

(#86563) Cingi1979


Cingi1979
aktív tag

Sziasztok, Üdv mindenkinek! A probléma a következő. Vettem egy Xeon E3 1270 v6 Kaby Lake procit. Asus Maximus IX Extreme Z270 LGA1151 alaplapba próbáltam ma reggel indítani. Sikertelenül. Ez az alaplap I7 7700K Kaby Lake procit támogat maximum. Konkrétan nem indúlt el. Eddigi tapasztalataimra hagyatkozva vettem a Xeon procit. Gond nélkűl indítottam Asus 1155, 1366, X79, X99, 775 lapokban a Xeon procikat. Létezhet az, hogy a Z270 alaplap nem ismeri fel, nem kezeli a Xeon procikat? Sajnos a neten 0 infót találtam ez ügyben. Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#86564) 5leteseN válasza Cingi1979 (#86563) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Friss a BIOS?

(#86565) Cingi1979 válasza 5leteseN (#86564) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Ha jól rémlik igen! A legutolsó bios van fent . Nekem az a furcsa, hogy szinte egy fordulatot sem tesz a hűtő indításkor. Utána nem is indúl.

(#86566) Csorbi válasza Cingi1979 (#86563) üzenetére


Csorbi
addikt

Igen, létezik.
Intel Z270 CPU support: [link]
ROG MAXIMUS IX EXTREME CPU support: [link]
Abszolút, semmilyen szinten nem támogatja a chipset, a foglalat kompatibilitás önmagában nem elég. Vásárlás előtt célszerű lett volna tájékozódni, és nem a múltbéli tapasztalatokra hagyatkozni.... :R

(#86567) Cingi1979 válasza Csorbi (#86566) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Köszi a korrekt választ! Ezt benéztem! :W

(#86568) mrzed válasza Cingi1979 (#86563) üzenetére


mrzed
senior tag

(#86569) Cingi1979 válasza mrzed (#86568) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

ASUS P8Z68-V adatlapja sem írja, hogy kezeli a Xeon procikat. Ennek ellenére működik vele az alaplap. Tehet ezek az infók nem minden esetben relevánsak. Egyébként a proci vásárlása előtt megnéztem a gyártó honlapját cpu támogatással kapcsolatban. :R

(#86570) Csorbi válasza Cingi1979 (#86569) üzenetére


Csorbi
addikt

Hát ha szereted a zsákbamacskát... :D Most épp a "nem nyert" felirat jelent meg. :N

(#86571) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Helló,
PRIME Z790-P|Motherboards|ASUS Global
Valaki nem tudja például, hogy a boltokban ezekből már jobbára eleve azok vannak, amelyek ismerik a 14. gent?
Mert elég nagy szívás, ha kapok egy korábbi verziót, akkor még szaladgálnom kell frissíteni, ami nem lesz egyszerű :(

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#86572) Csorbi válasza GoodSpeed (#86571) üzenetére


Csorbi
addikt

Sehová nem kell szaladgálnod. Kérd úgy a boltból, 2-3e Ft-ot szoktak elkérni a BIOS frissítésért, megéri.

(#86573) GoodSpeed válasza Csorbi (#86572) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Köszi :R

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#86574) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#86575) Csorbi válasza GoodSpeed (#86574) üzenetére


Csorbi
addikt

Bölcs döntés. Így kellene erre gondolni, figyelni mindenkinek, nem utólag. :))

(#86576) Hoho válasza Hoho (#86482) üzenetére


Hoho
tag

Megnéztem ma egy XFX RX6600 -ast egy ASRock B450 Pro4 R2.0 + Ryzen5 5600 -as proci társaságában 16GB 3600Mhz Kingston Predator memóriával kiegészítve. A helyzet némileg rosszabb, mint a B550M-es lapokban, legalább is a PerformanceTest (by passmark.com) szerint. Összpontszámban egy 1660 Ti eredményét produkálta, DX9 -ben és DX12 alatt gyengébb volt, DX10-11 -ben jobb.

Az NVIDIA-tól egy 1660 Ti -vel néztem meg, azzal tök jól megy ez a kombó is.

A következtetésem a sokadik RX6xxx VGA, és Ryzen config után, hogy az AMD kártyáiból a maximumot szeretnénk kihozni, nem mindegy milyen alaplapba rakjuk őket.

A Giga B550 Aorus Elite V2 1.2 az tuti jó, abban minden hasított eddig.

Üdv!
HZ

(#86577) Weaver


Weaver
senior tag

ebbe az alaplapba: Asus B550M-K
melyik processzor lenne a lehető legjobb vétel (ár/értéket is figyelembe véve)?
(ryzen 7 5800x3d a tippem, de inkább még rákérdezek)
proc támogatás: [link]

most ryzen 5 5600 van, már csak egyszer, és utoljára szeretnék ehhez a laphoz procit venni, mielőtt lecserélem (pár év múlva).

(#86578) Csorbi válasza Weaver (#86577) üzenetére


Csorbi
addikt

Attól függ mire használod...és mi a fontos, a magas órajel vagy a megnövelt L3 cache.

(#86579) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!
Van egy Kolink Observatory Mesh házam és jelenleg a távirányítójával használom a ventilátorokat. (sebesség és világítás szabályzás egyaránt)
Szeretném az alaplapra is rákötni, de nem egészen tudom hogyan kellene ezzel a kábellel.

Ez egy Msi B350m Mortar lap, de ilyen 3 pines csatlakozó nincs rajta tudtommal.
Hogyan lehetne ezt megoldani?
Köszönöm a segítséget!

(#86580) Fox Mulder válasza NdrewSunix (#86579) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Ha nincs rajt 3 tűs ARGB csatlakozó az alaplapon akkor sehogy nem tudod megoldani, marad a távirányitó.

(#86581) Cingi1979 válasza Csorbi (#86570) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Makacs ember vagyok és kitartó. Rajta vagyok a témán. :K Win-Raid fórumon meg van a megoldás! Xeon bios mod LGA 1151.

(#86582) Csorbi válasza Cingi1979 (#86581) üzenetére


Csorbi
addikt

Aztán kérdés, hogy mennyire lesz az stabil, biztonságos/sebezhető, vagy épp teljesítményben hozza-e amit kell. :U Ha majd lesznek anomáliák, jusson eszedbe ezek bármelyik variációja... :K
Én előbb cserélnék megfelelő alaplapot hozzá, ez egészen biztos. :R

[ Szerkesztve ]

(#86583) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Esetleg itt valaki?

[link]

(#86584) Csorbi válasza Gézengúz (#86583) üzenetére


Csorbi
addikt

Ott van még a hiba lehetősége a kábelben, és a kábel másik végén lógó eszközben. Nem?
Azokat kizártad?

(#86585) 5leteseN válasza Gézengúz (#86583) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Természetesen! ;)

Logikai úton levezetve legnagyobb eséllyel a VGA kártya HDMI aljzata nem tud jól csatlakozni a "párjához".
Különleges esetekben akár mindkettő is lehet jó, csak egymással párban nem! (Mint az életben is! ;] )
Ez azért elég ritka, minkét helyzetben! :)

Hol van(milyen) az átalakító???

[ Szerkesztve ]

(#86586) Gézengúz válasza Csorbi (#86584) üzenetére


Gézengúz
addikt

2 monitorral is próbáltam így azok kizárva.
És mondom ugyanaz a kábel. Csak van rajta egy DP-HDMI átalakító.
Mindjárt linkelem.

Így néz ki és évek óta használom. Saját gépben, másik nem az.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#86587) 5leteseN válasza Gézengúz (#86586) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A teljes válaszhoz még az kellene. hogy az átalakító a VGA-kártyába megy, vagy a monitorba?
Enélkül az infó nélkül még kétesélyes a dolog:Amelyik oldalon(a két lehetséges közül) az átalakító kiváltja a HDMI aljzatot, szinte biztosan az a HDMI csatlakozó("anya") a hibás!

[ Szerkesztve ]

(#86588) Gézengúz válasza 5leteseN (#86587) üzenetére


Gézengúz
addikt

Alaplapi DP-ba tolom az átalakítót, mivel DP kábelem nincs.
Alaplapi HDMI-nek van kínja.

Az a gáz, hogy APU-t használna és így csak a DP marad.
A lap előző tulaja nem APU-t használt, így nem tudhatta, hogy nem okés. Csak nálunk jött elő a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#86589) 5leteseN válasza Gézengúz (#86588) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Bingó-megvan! :C

Használd az átalakítóval, amíg az (általában igen-igen gyengusz) alaplapi helyett veszel egy sokszoros teljesítményű, rendes VGA kártyát!

[ Szerkesztve ]

(#86590) Gézengúz válasza 5leteseN (#86589) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem az én gépem lesz.
Ryzen 2400G. Jó az.

[ Szerkesztve ]

(#86591) rukh


rukh
aktív tag

Hi!

Talán alaplapos kérdés:

A gépemben (B450 Tomahawk Max, Ryzen 5 3600) van egy jól működő 500 GB M2 NVME SSD (Samsung 970 Evo Plus), amit az elmúlt két évben telírtam jónéhány programmal, egy részüket töröltem, újakat telepítettem, használtam optimalizáló progikat, ezért úgy döntöttem, hogy egy új, nagyobb (Samsung 980 Pro, 1 TB, hűtőborda van rajta) SSD-re tisztán telepítek Windows 11-et.
A gépet kikapcsoltam, áramtalanítottam, régi SSD ki, új be, bekapcs - se kép, se hang, a ventik felpörögtek, a monitor sötét maradt. Gondoltam, rosszul tettem bele a foglalatba, újra kikapcs, SSD ki majd be, bekapcs újra semmi. Megismételtem kétszer, eredmény nélkül ...
Régi SSD-t visszatettem, se kép, se hang. Kivettem, újra beletettem, megmozgattam, bekapcs után minden rendben volt, ment a gép rendesen.

Légyszi segítsetek: ha hibás az új SSD (nem érintkezési gond van), akkor mi baja lehet, ami miatt semmi életjelet nem mutat a gép? Elképzelhető, hogy valami miatt nem illeszkedik megfelelően a foglalatba, vagy valami miatt nem kompatibilis az alaplappal?

Kösz és üdv,
Rukh

Üdv mindenkinek, Rukh

(#86592) Weaver válasza Csorbi (#86578) üzenetére


Weaver
senior tag

általános (semmi extra) felhasználás mellett néha játékra.

(#86593) NdrewSunix válasza Fox Mulder (#86580) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

4 tűs rgb csatlakozó van a lapon, tehát ezek szerint nincs olyan átalakító ami megoldást jelentene.?

(#86594) Fox Mulder válasza NdrewSunix (#86593) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Nincs mert a 4 tűs 12V és 3 tűs pedig 5V.
Erre nincs átalakító, azt tudod tenni, hogy a házban lévő ventilátorokat cseréled ARGB-s változatokra, a gyáriak úgyis nagyon gyenge minőségűek elég hamar elkezdenek idegesítő hangot kiadni magukból, gyakran már 0km-es korukban is.
Akkor tudod vezérelni alaplapról az RGB-t és a ventilátor fordulatot is tudja a rendszer szabályozni.
De mielőtt cserélnéd őket érdemes olvasgatni milyen a lap gyári rgb vezérlő szoftvere, MSI-nél Mystic Light van, de típuson belül is lehetnek anomáliák. Őszintén szólva ezek a gyári rgb szoftverek sza...ok. Most WIn 11-be belekerült már a Windows-os rgb vezérlés de még instabil és kompatibilitási gondok vannak.

(#86595) grigo


grigo
őstag

Sziasztok. Gondoltam egy problémát megér, hátha valaki tud valami megoldást a problémámra.
Van egy ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 alaplapom és egy Corsair HS80 fejhallgatóm. A fejhallgatóhoz az iCue, míg az alaplaphoz az Armoury Crate szoftvert használom. Előbbi az EQ beállításokhoz utóbbi leginkább a ventik vezérléséhez szükséges napi szinten.
A probléma az a kettővel (ezt a Corsair Service-el való kapcsolattartás során derült ki), hogy ha az Armoury is fent van akkor a fejhallgató pittyeg amikor játék zene és bármi más, mondjuk böngész van nyitva. Lag szerű szakadozás van, mint egy régi lemezjátszónál.
Ha leszedem az Armouryt szuper, újraraktam mindent és újra kezdődik.
Nincs valami ötletetek, hogy tudnám megoldani?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#86596) NdrewSunix válasza Fox Mulder (#86594) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Hát ezt szomorúan hallom.
Szóval ha veszek új argb-s ventiket, akkor tulajdonképpen ki is iktathatom a jelenlegi rgb-s adaptert vagy hívják azt bárhogy is és a távirányítót is.?

(#86597) Gézengúz válasza grigo (#86595) üzenetére


Gézengúz
addikt

Venti vezérlést miért nem bízod rá a biosra?
Még a régi Asus lapomon is remekül beszabályozható, hőmérséklet alapján.
Pláne ami most van kezeim közt B450-es Asus.

(#86598) trialboj


trialboj
őstag

Hali,
msi b350mortar lapom van, most fedeztem fel, hogy erre direktbe is rá lehet kötni az rgb fényeket. Nekem a monitor hátához kellene fény innen.
1 kérdés
Van olyan hosszú toldó kábel ami több méteres? hogy az alaplaptól a monitorig csak kábel fusson, és csak onnan kezdődjön a fény.
Ha nincs és veszek egy 15cm majd szétvágom és kitoldom, én, akkor még működhet vagy túl hosszú lesz, és már nem fogja tudni bekapcsolni a ledeket.
2 kérdés
Nem tudom letölteni a mystic light appot, az ms centerből,. mivel nem jelenik meg. Felraktam az open RGB appot, de abban sem jelenik meg, csak az egeret látom.
köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#86599) Fox Mulder válasza NdrewSunix (#86596) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Ahogy mondod.

(#86600) Fox Mulder válasza trialboj (#86598) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Azt nem tudom van e olyan kábel ami több méteres, de Aliexpress-ről tudsz rendelni kábelt, csatlakozót, kb mindent amivel ki lehet vitelezni.
Vannak usb-s megoldások is, amik kompatibilisek a mystic light-al.

innen is le tudod tölteni:
https://www.msi.com/Landing/mystic-light-rgb-gaming-pc/mystic-light

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.