Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#16151) Bozek válasza kelzsoca (#16150) üzenetére


Bozek
nagyúr

Okés, akkor én tévedtem. Köszi, hogy kijavítottál.

(#16149) Zsolt_72: Én először egy Sagem myV-55-ön használtam az Opera Mini-t. Nézett is a Voda ügyfélszolgálatos, hogy az meg hogyan fut el rajta. :D

(#16152) anglergab válasza fonix232 (#16138) üzenetére


anglergab
addikt

@fonix232
Üdv!

Szerinted a t-mobile-os exe-ből (sysdy\files) származó amss.mbn berakható wbaw Gen1 -> Gen2 TPT-jébe? (wbaw-éban svéd rádiófrekvenciás mbn van, én a magyart szeretném feltenni).
Nem lesz tégla ekkor a telefonból?

Megjegyzés: készítettem egy összefoglalót a TPT módszerről, sok infó szerepel benne az egyes mbn fájlokról (a személyes bejegyzés vége felé).

(#16153) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Gen2-esítettem a telómat majd feltoltam egy cyanogen romot. Van már mobilnetem, de a GPS-t nem tudom működésre bírni... :F Próbáltam pár GPS tesztelő progit és az iGO-t, de semmi...nem talál jelet. Valaki valami tipp :F :F

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#16154) energy_


energy_
senior tag

Sziasztok vki magyarázza el pls mitől lesz jobb a telo ezektől a particioktól? mer mivel én a t-s exe vel csináltam ez elvileg visszatette alapra,de ha van vmi jótékony hatása ennek a particiózásnak szivesen belevágok :)

(#16155) Zorel válasza baal-amiga (#16137) üzenetére


Zorel
senior tag

A fingerprint háttérkép nekem is kellene, mert kicseréltem egy másikra és mikor vissza akartam tenni, már nem találtam, nem tudom mi írta felül vagy hogy hova tűnt!
Valaki tudná linkelni? Thx előre is!!

(#16156) szki válasza vampire17 (#16145) üzenetére


szki
őstag

(#16157) Bozek: én senkit se buzdítok particionálásra. Priviseket is elküldtem.
Kelzsoca blogban ott megoldás. Amúgy egy ...ROM flash chip égetése mindennapos dolog az elktronikában!

Nekem 35 alkalmazás van telepítve. Opera Mobil is, meg az "én megyek" navi. Pár játék a gyerekeim miatt, stb. Épp kitölteném a gyári data partíciót, sé semmi helyem se lenne. Most van 138MB hely még, és nem kell semmi ext az sd-re.

[ Szerkesztve ]

(#16157) Bozek válasza energy_ (#16154) üzenetére


Bozek
nagyúr

Particionáltál már vinyót a számítógépen? Akkor tudod kellene, hogy mi a hatása. :) Egyébként meg ha kevés a programoknak szánt belső tárhely, akkor használják egyesek. De nem ajánlott, mert könnyen falazóanyag lehet a telefonból.

(#16156) szki: Neked nem elég, másnak meg igen. Csupán a saját igényeid miatt senkit se buzdíts a particionálásra, mert utána Téged szidnak, ha tégla lesz.

[ Szerkesztve ]

(#16158) baal-amiga válasza Zorel (#16155) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Már kikukáztam a white témából: /system/framework/framework-res.apk/res/drawable-hdpi/default_wallpaper

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#16159) p4nic


p4nic
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e, és ha igen hogyan utólag GTalkot felrakni olyan ROM-ra amiben eredetileg nincs. Tudom. hogy a 2.3asokban van, de nekem a Swedish Spring RLS5 MIUI Edition vált be eddig a legjobban és sehol nem találtam leírást, ami orvosolná a problémámat.

(#16160) syl5 válasza energy_ (#16154) üzenetére


syl5
őstag

Nemrég beszéltünk róla.

Más:
Valaki nézze már meg légyszi, hogy CM-en fut-e a Pinball HD! Ha esetleg nem futna, akkor ne menjen már el feleslegesen 1 napom romolásra...
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#16161) Zorel válasza baal-amiga (#16158) üzenetére


Zorel
senior tag

Köszi az ötletet. :) Már meg is van.

(#16162) socketbind válasza Podpupi (#16080) üzenetére


socketbind
csendes tag

Köszi. Backupom nincs, ez sem akar felmenni?
http://prohardver.hu/tema/zte_blade_olvasd_el_az_elso_hsz_t_fuggetlenites_ti/hsz_14298-14298.html

Más is meg tudná nekem erősíteni hogy a baseband a régi marad miután elvégezte a RAM feloldását a kelzsoca blogjában leírt módszerrel?

(#16163) Des1gnR válasza syl5 (#16160) üzenetére


Des1gnR
őstag

Megnéztem, nem megy :S

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#16164) szezso15 válasza p4nic (#16159) üzenetére


szezso15
addikt

Innen töltheted le:http://www.multiupload.com/1VSNTXXVVZ
Köszönet Tonchinak! :)

(Bocsánat trés neten nem megy a link beszúrás :()

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#16165) róland válasza anglergab (#16152) üzenetére


róland
veterán

A gyári T-s 2.2 firmware-rel már NEM dobja el a wifi-t. (Ezt is beírhatod a változások közé.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#16166) p4nic válasza szezso15 (#16164) üzenetére


p4nic
csendes tag

Hibátlan! Nagyon köszönöm! :)

(#16167) anglergab válasza róland (#16165) üzenetére


anglergab
addikt

1. A leírás TPT-ről szól. wbaw Gen1 -> Gen2 TPT-je a svéd mbn-eket használja, nem a magyart (az később jelent meg). A kettő eltérő, valószínűleg a működésük is.
2. A wifi driver a system partíción van, bináris fájlként. Nem tudom, hogy a firmware (mbn) tartalmaz-e wifi vezérlő rutinokat, de úgy sejtem, hogy jogi okok miatt biztosan nem.

Szóval a wifi nem illeszkedik a személyes bejegyzés témájához.

(#16168) Kis Samurai


Kis Samurai
tag

Üdv!
Így korán reggel másnapos fejjel tuti nem értelmezek mindent jól, de felmerült bennem pár ötlet, javítsatok ki, ha nagy marhaság lenne.

1, T-s particiókkal ugye van egy ~220mb-os system. Ha én fogok egy alap T-s 2.2 romot, "összevissza belehányok" sok-sok programot amiket használok és rom managerböl feltelepítem, akkor a "belehányt" programok a system particióra kerülnek?

2, Ha csinálok etx particiót SD kártyán, az mivel másabb mint az SD-re telepített (fat32) program? Ha tippelnem kellene akkor az egész program felkerül ext-re és nem foglal memóriát a data particióból. Tévedek?

[ Szerkesztve ]

Nincs nálam toll, sorry...

(#16169) Glatius válasza energy_ (#16154) üzenetére


Glatius
őstag

Nem az új partícióknak van jó hatása, az csak szükséges rossz. Az új firmware az ami sokkal jobb mint az előző, egyetlen szépséghibája, hogy más partíciós táblát igényel, aminek a létrehozása nem "elsőbálozóknak" van kitalálva, nem elég az arc, nagyon pontosan követni kell az utasításokat, a baklövésekért és az "újításokért" pedig vállalni kell a felelősséget.

Hozzáteszem, még a szolgáltató is figyelmeztet, hogy az eljárás nem veszélytelen, aki nem veszi ezt tudomásul, annak ki sem adja a programot. Aki pedig máshonnan szerzi be , a szolgáltató véleménye szerint magára vessen!

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#16171) Stehe


Stehe
aktív tag

Hali!

A programok telepítése során szinte már minden tárhelyem elfogyott, ezért szeretném feltenni a Froyot Telenoros készülékemre. Létezik már hivatalos szoftver, vagy pedig ha hivatalos nem is - stabil verzió jött már ki belőle Bladere? Ha igen, hol tudnék utánanézni/utánaolvasni? Fórumosokban jobban megbízok, mint a Googlebe! :-) Köszi!

(#16172) pch


pch
aktív tag

Üdv!
Gen1-es t-mobilos készüléket hogy érdemes megoldani hogy elfogadja a vodafone kártyát?

1.: simán 2.2-es rom
2.: hivatalosan gen-2-essé tenni majd főzött rom

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#16173) szezso15 válasza pch (#16172) üzenetére


szezso15
addikt

TILOS A FÜGGETLENÍTÉS!!!!

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#16175) marcusa válasza Stehe (#16171) üzenetére


marcusa
addikt

Olvasd el párszor az 1.Hsz-t. Abban találsz választ a kérdéseidre :)

:-)

(#16176) _NCT válasza pch (#16172) üzenetére


_NCT
őstag

3. Bemész a szolgáltatóhoz ahol vetted, majd megfelelő ellenérték fejében feloldják a hálózati korlátozást. Ilyen egyszerű a dolog.

Ha T-s telefont vettél, akkor az első 2 pontot sem értem, hiszen a hivatalos T-s 2.2-es ROM upgrade-el GEN2-re is.

Ha vodásat vettél, az alapból GEN2-es 2.2-es ROM-al kaptad, ha Telenoros, akkor meg idontknow.....kérem kapcsojja ki....

[ Szerkesztve ]

(#16177) szki válasza pch (#16172) üzenetére


szki
őstag

T-Pont szervizben kéred, hogy frissítsék díjmentesen 2.2-re (+GEN2). Ezután jelzed, hogy kifizeted a készülék kötbért (összege változó, nálam 30eFt lenne), és kéred a SimLock feloldó kóddal a feloldást (kb +10eFt). Aztán független lesz hivatalosan. (kódot nem adják a a kezedbe, hanem a szervizes pötyögi be a készülékeden. Szervizes is kb 24 óra alatt kapja meg, ha engedélyezik)
De lehet nem csinálják meg így. Vehetsz új készüléket kisker áron + SL kód 10eFt (szolgáltatónál persze), hogy független legyen.
2 év még működött így. Azóta passz. Dominosokra szintén passz, mert olyannal nem foglalkoztam ilyen esetre.
Ja! készülék garancia természetesen jár (1+1 év)

(#16178) szezso15: Nem tilos a függetlenítés! Hanem csakis a szolgáltató csinálhatja meg, ahol vetted a készüléket! A feltételeket a szolgáltató szabja meg.

[ Szerkesztve ]

(#16178) szezso15 válasza #40993792 (#16174) üzenetére


szezso15
addikt

Miről is beszélünk? :D

*Hajrá Loki!* i15+

(#16179) Ren Hoek válasza kelzsoca (#16096) üzenetére


Ren Hoek
veterán

"Csak én 4db téglásított előzőleg nem mókolt készülékről tudok "

Ezen a fórumon 1-2 emberen kívül alig láttam olyat, aki minimum egy recovery-t vagy főzött romot ne rakott volna fel (többség TPT-n is túlvan, és ne feledjük nagyon sokan csodazipeltek is anno, ami már egy mély beavatkozásnak számít.)

Biztosan tudjuk, hogy nem volt semmi mók előtte nekik (vagy nem vallották be)? MD5 checksum volt? Azt komolyan máig nem tudom felfogni, valaki írta, hogy neki 3 féle MD5-el jött le a cucc... Innentől kezdve ha nincs check akkor valóban téglázódhat.

De miért veszélyesebb mint a modaco-s? Szerintem ugyan olyan eséllyel téglázhat, csak épp a modacost jóval kevesebben használják (főleg hozzá nemértő júzerek)

[ Szerkesztve ]

(#16180) Glatius válasza Ren Hoek (#16179) üzenetére


Glatius
őstag

Ebben igazad van, csak olyannak szabad(na) hozzáfogni, aki tudja mit csinál. Azért veszélyesebb mint a Modacos, mert csábítóan egyszerűnek látszik, és a jogi nyilatkozatot nem kell aláírva bevinni egy T-pontba, mielőtt letöltheti az alkalmazást. Az emberek leszoktak a felelősségvállalásról.

Az elejére: A szofrver,(ROM) vagy a szoftvercserélő szoftver (recovery) cseréje apróság, a firmware frissítés, és a partíciós tábla módosítása közben keletkezett hibák viszont nem javíthatók parancssorból sem.
Nem neveznék mókolásnak semmit ami visszacsinálható, ennek nincs is semmiféle hatása a későbbi műveletekre.
A többire pedig: IN DVBIO PRO REO

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#16181) Podpupi válasza socketbind (#16162) üzenetére


Podpupi
tag

AZ elöző basehand alap:Build:VDF_P729TV1.0.0B01
A mostanni:VDF_P729TB01, a változás annyi V 1.0.0 valoszinű ez lehet a vodafonos valami?Mi nem megy amugy?

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#16182) szezso15 válasza szki (#16177) üzenetére


szezso15
addikt

Igazad van,az ilyen jellegű függetlenítés tilos! :K

*Hajrá Loki!* i15+

(#16184) IKuresZI


IKuresZI
tag

Tegnap megint kb 5-6 óra alatt merült le a telefonom. Ez már tényleg siralmas. CM7. Volt rajta mobilnet, pár perc telefon, de nem órák, mégis lemerült nagyon hamar.

ZTE Blade Gen2 ROM: Sugar Daddy

(#16185) Glatius válasza IKuresZI (#16184) üzenetére


Glatius
őstag

Kísérleti ROM esetén ez nem meglepő... :(

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#16186) asdf2 válasza IKuresZI (#16184) üzenetére


asdf2
tag

nekem kb 20 óra alatt lett 3 százalékos, CM 7 A legújabb stable volt rajta...

(#16187) Kombat válasza IKuresZI (#16184) üzenetére


Kombat
őstag

Próbáld ki, hogy a cyanogenmod beállításokban a teljesítményen belül kikapcsolod a felület árnyalását. Utána nyomsz egy restartot és így nézd meg hogy mennyire merül. ;)

(#16188) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Sziasztok.már rég jártam erre,ezért kérdem amit akarok.tudom kereső,de ez igy ahogy irom jó lenne e?van egy gen1-es bladem flbr8-cal.Na most látom van T 2.2 ami gen2-tesit.ez eddig oké.kérdés:ha fogom a csodazipet és felrakom a telefonra az mindent visszaállít a gyárira?,ezek után akkor mehet fel a frissités?na és azt honnan tudnám letölteni ami normális is mert olvastam hogy ez az md5 nem mindenhol stimmel.azt remélem a többit már megtudom oldani pl fözött rom + CW felrakása.segitséget köszi

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#16189) sesshou válasza Def26 (#15397) üzenetére


sesshou
senior tag

Halihó Végül mire jutottál a gameloftos játékokkal?

(#16190) kelzsoca válasza Ren Hoek (#16179) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az hogy mit látsz itt a forumon, meg hozzám milyen információk érkeznek be, az két különböző dolog :)

(#16191) IKuresZI válasza Kombat (#16187) üzenetére


IKuresZI
tag

Köszi a tippet :R

ZTE Blade Gen2 ROM: Sugar Daddy

(#16192) szezso15 válasza #40993792 (#16183) üzenetére


szezso15
addikt

Nincse nyugi! :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#16193) róland válasza pch (#16172) üzenetére


róland
veterán

Hivatalosan?

Valamelyik T-Mobile partnernél kéred és kifizeted a függetlenítést, amit meg is csinálnak neked.
Ezután már bármelyik szolgáltató kártyájával használhatod.

U.i.: Nem lesz olcsó mulatság.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#16194) Mikika


Mikika
aktív tag

Sziasztok
Nekem mókolás nélküli telefonra minden további nélkül felment a t-s frissítés
minden oké nőtt az akkuidő kétnapot kibír töltés nélkül
akadás nélkül megy az aszfalt 5

Forever Apple

(#16195) ux1


ux1
addikt

SCREENSHOT My MaxAfter r2 :DDD

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#16196) Cadal válasza Kicsirics77 (#16100) üzenetére


Cadal
őstag

Közben megvolt a format, azóta rendesen működik az SD kártya a telóban! Köszi mindenkinek. :R

(#16197) Ren Hoek válasza kelzsoca (#16190) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jogos :))

Amúgy mellékesen mondom, akkuidő nekem is nőtt, szerintem a telefonálást és a wifit jobban bírja 2.2-vel.

(#16198) HIROdj válasza ux1 (#16195) üzenetére


HIROdj
tag

nagyon zsir, mikor lehet letölteni?

(#16199) Mikika


Mikika
aktív tag

lehet hogy láma a kérdés de megkérdezem:
nem lehet exét csinálni a moddolt romokból?
egyszerűbb és "biztonságosabb" lenne a felrakásuk?

Forever Apple

(#16200) ux1 válasza Mikika (#16199) üzenetére


ux1
addikt

Hááát persze... Kb napi 10 tégla lenne :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.