Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#16351) vtommy válasza kelzsoca (#16347) üzenetére


vtommy
aktív tag

Igen, tehát most nincs rom rajta, és elméletileg a tmobile alap reco van benne.. de ftm sehogy nem jelenik meg :S boot meg ugye nemjó rom hiányában.. próbáljak más reco-t felrakni?

(#16352) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

A tapasztalatok alapján van értelme a T-Mobilos 2.2-es romot felrakni? Kelzsoca FLB-R10-ese van fent a blademen. Ha van más, amit a hivatalos helyett ajánlotok, szívesen veszem.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#16353) Glatius


Glatius
őstag

Egy kicsit elgondolkodtam a T-mobilos frissítési leíráson...
"- Ha végigfutott a folyamat, és újra aktív a START gomb, húzza ki a készülékből az USB-kábelt
Ha ez a nyomorult frissítés előtt ellenőrzi a készülék és szoftververziót, hogy a jó édes anyjába lenne ismét aktív a START gomb?

Jelentem ezek tesztelnek...

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#16356) vampire17 válasza Glatius (#16353) üzenetére


vampire17
addikt

Az a leiras xar. Soha nem lesz ujra aktiv a start gomd, sot a telo egyfajta "vegtelen ciklusba" kerul, probalna inditani a ROM-ot, de a kivett aksi meg usb radugas miatt nem megy neki, erre ujraindul es ezt csinalja iteletnapig, ha nem huzod le :)

(#16357) sesshou


sesshou
senior tag

Feltettem nem régiben a dungeon hunter címü játékot ami állítólag másoknak ment már ezen a telefonon. Nekem azt csinálja hogy elkezd tölteni a menü de mielőtt bejönne kilép a játékból. majd ezután már el sem kezdi tölteni a menüt csak a gameloft ikon jelenik meg. utánna fekete képernyő mintha töltene majd nemsokkal utánna kilép.:( Nem tuodm valaki találkozott e már hasonló problémával. arra gondoltam még esetleghogy megpróbálnék egy másik romot hátha azzal működne. De egyenlőre 2.2-s romot csak a fingerprint-et ismerem. Vam másik froyo rom ami jól működik vodafonos gen2-s pengén? És persze szintén froyo.

[ Szerkesztve ]

(#16358) Pumika1975 válasza Glatius (#16353) üzenetére


Pumika1975
senior tag

elírták vagy az a recovery is jó neki...

win 10, ....múkodj!

(#16359) szki válasza Glatius (#16353) üzenetére


szki
őstag

Hát ja. Mintha emlékeim szerint akkor csak megállna 100%-on, és mindig újra kapcsolódik a telo (usb fel/le kapcs.) miközben zöld robotozik. Azt hiszem tényleg nem lesz újra aktív a START.
És ha valaki beleszaladna: elég nagy bénaság, hogy a ZTE USB driver telepítője (ZTE Android USB Driver for Microsoft PC_5.2066.1.7.exe) kínai üzeneteket ad. 2 gomb közül a bal oldalit kell választani (OK).
Kelzsoca blog féle leírást érdemes elolvasni T-s gyári frissítőknek is!

[ Szerkesztve ]

(#16360) Glatius válasza vampire17 (#16356) üzenetére


Glatius
őstag

Könnyen lehet, én csak le akartam tölteni, hogy összehasonlítsam a Modacos csomaggal... de ennyi elég volt, hogy legalábbis a forrást megbízhatatlannak minősítsem.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#16361) baal-amiga


baal-amiga
senior tag

bodrik11 :))

Most komolyan, frissítés előtt álló kollégák: folyamatosan követem a fórumot; az elkapkodott t-s gen2 után rengeteget olvastam és -olykor talán egyértelmű dolgokat is- kérdeztem, hogy a kockázatokat a minimálisra csökkentsem a partícióváltoztatás előtt. Nem ez lenne a helyes metódus fejesugrás előtt?

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#16363) _NCT válasza kelzsoca (#16330) üzenetére


_NCT
őstag

Jah igen, az éremnek két oldala van, ahogyan a lónak is :D Ezt el is felejtettem, hogy kemény visszaélések is lehetnek a megoldással, nem biztos hogy mindenki arra használja amire eredetileg készült :P

(#16364) Peat;) válasza Jano_023 (#16350) üzenetére


Peat;)
veterán

A gyári 2.2-hőz komolyabb módosítás is kell a telefonban, gen1-ről gen2-re változtatás, ahol a partíciók is módosítva lesznek és van benne egy kockázati szint. Ahhoz hogy gen2 legyen a telefonod frissíthetsz a gyári programmal, ez a gyári 2.2-őt is felnyomja. Amit le tudsz utána cserélni (mivel ekkor már gen2-es a telefon) pl. az ebből Zsoca által készített (blogjában, fingerprint) romra ha akarsz. De ha a gyári trés gen2 frissítést eszközölöd akkor az internal memoryd/data rész 162 mega környékére esik le, mert a systemnek túlzóan sok helyet ad ez a frissítés, ami kihasználatlan marad. Ez visszalépés, ha megnézed hogy most mennyid van, nem tudsz majd annyi programot feltelepíteni.

Lehet nem a trés software-el is gen2-esíteni, de az is kockázatos és el kell döntened milyen partíció felosztásra lesz szükséged a jövőben és a szerint kell megcsinálnod. ux1 fórumtárs linkelt be egy partíció felosztást(136mb system), talán az a megoldás arra hogy csak egyszer kelljen ezt a folyamatot megcsinálni a telefon életében. Kelzsoca blogjában erre a folyamatra is van leírás, ott két felosztás van említve, a 136 systemes módosító programot külön kell beszerezned, de sokat linkelgetik a fórumban.

Harmadik megoldás hogy eltekintesz a gyári 2.2-től, telefon marad gen1 és simán csak egy rom frissítést csinálsz pl. Swedish_Spring_RLS4b romra (lelőhely Kelzsoca blog :) ). A gen1 és gen2 közötti különbségre ha rákeresel a fórumban akkor találsz írásokat: minimális. Sokan csak azért csinálják meg a gen2-esítést, mert csak erre készítenek 2.3-as romot.

(#16365) vtommy


vtommy
aktív tag

Na... rájöttem mi a gond:S:S.. csak gen2es reco jó a telefonhoz... mert ugye most tpt-s gen2sítve van.. azt kérdezném, hogy csak a csodazippel lehet vissza alakítani? vagy van biztonságosabb megoldás is gen1esíteni?

(#16366) szucsinka


szucsinka
őstag

én mint vidéki kőmüves 4 cseresznye páleszz után a kelzsoca féle leirást követve
ux1 kolegya patricoát felrakva megcsináltam a T-és frissitést simán egy szét t p t zett zeto r
telón
csá low userek (akiknek nem sikerült) :P megyek hunyok...huk

azért kiváncsi lennék hány évesek a átlagban a balfaszok.. :F

(#16367) nofi válasza #45553408 (#16354) üzenetére


nofi
őstag

Ahogy mondod... A szövegértési órákat pedig a Tapasztalatokról szó elemzésével kellene kezdeni, mert azokból kevesen találni az első hsz-nél

Peat;) kollégának meg köszönöm Jano_023-nak intézett hsz-ét ;)

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#16368) Glatius válasza vtommy (#16365) üzenetére


Glatius
őstag

Minden partíciós tábla módosítás kockázatos. A Gen1-esítésnek pedig a világon semmi értelme sincs. A csodazip - mivel TPT - nem néz semmit, hanem felülír mindent (firmware és hozzá való partíciós tábla) kérdezés nélkül. Ennek a következményeit még senki sem merte kipróbálni, az hogy elvileg mi a következmény még senki se merte közzétenni.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#16369) Jano_023 válasza Peat;) (#16364) üzenetére


Jano_023
őstag

Köszönöm. így már tudom mi-mivel jár.:D

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#16370) vtommy válasza Glatius (#16368) üzenetére


vtommy
aktív tag

De 500x láttam leirva hogy tpt módszer nem olyan kockázatos, mert visszaalakítható:D, akkor most mégse:D? vagy mivel alakítsam vissza:D?

(#16371) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok

Lehet hogy elkerülte a figyelmemet, de a zsoca féle (Hungarian Fingerprint_T1_lite és full update pack (T-Mobil) 2011.05.11) ROM-ban miért nem lehet a procit 600Mhz felé húzni??

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#16372) barnam_ válasza vtommy (#16365) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha azt tetted fel, ami a fórumban is volt, az GEN2-es recovery-t tesz fel. (benne van mindkettő)
Csak ugye azzal nem indul el a T-s frissítés :W
Küldd rá a modaco-s exe-t, annak jó a GEN2 FTM is.

(#16366) szucsinka:
ezt azért majd egy józan pillanatodban gondold át... :U

kelzsoca: hát nem tudom mit ért tmobile recovery alatt...
ha ezt, akkor van GEN2-es stock recovery-je.

[ Szerkesztve ]

(#16373) kelzsoca válasza szmayer1 (#16371) üzenetére


kelzsoca
félisten

Azért mert ez egy stabil és megbízható rom, nincs a kernel szétmókolva ilyen dolgokkal, ha OC meg hasonló dolog kell használj svéd romot, abban van.

(#16372) Aggregátor

Gyári recovery nélkül az se indul el.

[ Szerkesztve ]

(#16374) Glatius válasza vtommy (#16370) üzenetére


Glatius
őstag

De azt egyszer se olvastad, hogy semmi értelme a gen1 -esítésnek?
A baj az, hogy nem egyszerűen át kell írni a partíciós táblát, hanem az IMEI-t is tartalmazó tárterületet át kell helyezni máshová. Na ez az ami visszafelé nem működhet még elvileg sem TPT-vel.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#16376) szmayer1 válasza kelzsoca (#16373) üzenetére


szmayer1
senior tag

Köszönöm a gyors választ

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#16377) bozont


bozont
veterán

Sziasztok
A kérdésem hogy hogy bírja a telefon a natív felbontású videót (h264 és xvid/divx)? Mert a tesztben nem igazán ment neki, hátha azóta érkezett valami javítás. Ha nem, miylen felbontásban érdemes kódolni? Vodafone-nál lenne a készülék vásárolva és a videólejátszás fontos tényező. A másik kiszemelt a Galaxy 3, de abban nincs gpu és csak 256Mb rammal rendelkezik, viszont az alacsony felbontás miatt gyors. Ha jól tudom már mindkettőre van hivatalos 2.2. Sokat gyorsít a Blade-en?

Meg olvastam hogy a Vodafone-os Blade-nek van valami ram problémája, ami szoftveresen orvosolható. Ez pontosan mit takar?

[ Szerkesztve ]

(#16379) klepto


klepto
addikt

Sziasztok ismét!

Szeretnék egy okos telefont, és már 1 hónapja töröm magam, hogy a lehető legjobbat megtaláljam.
Első felindulásban számba vettem a Blade-et, itt is kértem véleményeket róla, aztán el is vetettem. Addig nézelődtem, gondolkoztam, és hezitáltam, hogy ismét a Blade telefonon jár az eszem :B
YouTube videókon is próbáltam felmérni a telefon(ok) erejét kifejezetten a játék videókkal, és azt vettem észre, hogy a Blade tuningolt procival igencsak megállja a helyét.
Konkrétan az Angry Birds Rio, ami még a Samsung Galaxy Ace-el is szaggatott, Blade-en felhúzott procival gond nélkül működött.
Az volna a kérdésem, hogy a Blade tuningolva valóban jobb-e, mint az Ace alapon, vagy ez valami trükk, pontosabban flame lehetett?
Sajnos 100.000.-Ft-om nincs egy telefonra, és úgy érzem, a max. keretembe a Blade-nél jobb ár/érték arányú telefon nem férne bele. Illetve igen, de az nem Androidos, ezért hosszas gondolkodás után elvetettem (Samsung Wave II).
A topicban rákeresve a tuningról nem mindenki beszél pozitív potenciálként, sőt; van, aki kifejezetten ellenzi azt. Miért?
Találkoztatok már a húzás miatt elszállt Blade-el?
Ha igen, ilyen esetben a garancia érvényesíthető-e, vagyis a szerviz meg tudja-e mondani, hogy mitől halt meg a telefon?
Ha nem Blade, akkor mi lenne az, ami ennél jobb, max. 60.000.-Ft, játékokra is kiváló, és Magyar Androiddal szállítják (a Moto Defy a magyarítás hiánya miatt esett ki!)?

[ Szerkesztve ]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#16380) pumukli23 válasza bozont (#16377) üzenetére


pumukli23
senior tag

A probléma az, hogy 512 helyett 256ot lát.
(Bár most jöttek új blade-k remélem ott már javították a problémát)

(#16381) konikan válasza nofi (#16352) üzenetére


konikan
aktív tag

Gen2-> kelzsoca féle fingerprint V1. Az eddigi legjobb :)

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#16382) Geree válasza kelzsoca (#16373) üzenetére


Geree
senior tag

btw ez a Fingerprint T1 eddig nagyon stabil és messze a leggyorsabb romnak tűnik eddig azok közül amiket kipróbáltam...nem tudom ,hogy ez a Gen2 vagy Kelzsoca vagy a Vodafone érdeme, de mindenesetre Grat! Nem is próbálgatom most egy ideig a CM-t....

szerk: köszi, igen :)

[ Szerkesztve ]

a friend in need is a friend indeed

(#16383) FeRkE válasza Geree (#16382) üzenetére


FeRkE
őstag

érdeke? ez mindenkinek az érdeke.. :D
inkább érdeme-t akartál írni :)

(#16386) szucsinka válasza Geree (#16382) üzenetére


szucsinka
őstag

aki telenoros azoknak is lessz vmi jó kis rom ?g2 re?

(#16387) barnam_ válasza klepto (#16379) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha játék kell, akkor sajnos mélyebben bele kell nyúlnod a pénztárcádba. Mindenképpen ARM-V7-es proci kell (Snapdragon, vagy Cortex-A8), amik a felső kategória kiváltságai.
Mindazonáltal az egyszerűbb 3D-s játékokkal megbirkózik a Blade, az a 100-150 Mhz plusz ami benne van, igazából olyan mint halottnak a csók.

Ezzel a véleménnyel lehet egyedül leszek, de nem létezik hogy a szoftveres tuning tönkretegye a procit. Max lefagy ha nem bírja, de olyankor újraindítod, és megy tovább.

(#16388) Glatius válasza szucsinka (#16386) üzenetére


Glatius
őstag

Már van is.... csak Telenoros G2 nincs :)
A Fingerprintek kivételével az összes főzött rom megy a telenoros kártyákkal.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#16389) konikan válasza klepto (#16379) üzenetére


konikan
aktív tag

Újra előjött a hezitálás. Havernál ugyanez a helyzet volt. Gondolkodott, hogy milyen olcsó androidos telefont vegyen, tetszett neki a telefon csak a márkája nem mert a ZTE az kínai... A vége az lett, hogy vett egy SE X8-at ami persze nem kínai szerinte (dehogyisnem) és azt használja.

Egy szó mint száz, ebben az árkategóriában szerintem magasan a Blade a legjobb. OC-t azért nem szokták ajánlani mert csökkenti a processzor élettartamát.

[ Szerkesztve ]

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#16390) szucsinka válasza Glatius (#16388) üzenetére


szucsinka
őstag

nem,hàlo függő főzött romra gondoltam ..tudom a ss rls4 blu van fent

[ Szerkesztve ]

(#16392) Glatius válasza szucsinka (#16390) üzenetére


Glatius
őstag

Érdekes kívánság.... de szerintem ahogy lesz Telenor 2.2, kelzsoca várhatóan gyúr hozzá Fingerprintet.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#16393) konikan válasza #45553408 (#16391) üzenetére


konikan
aktív tag

Ha jól tudom ők építik ki a telenor 3g hálózatát.

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#16394) Somnus válasza Bozek (#16335) üzenetére


Somnus
csendes tag

Be van kapcsolva. SwiFTP is működik. Csak ez nem akar elindulni.

Csak konstruktívan! ;)

(#16395) _NCT válasza api29 (#16384) üzenetére


_NCT
őstag

Neked most akkor hogyan is alakult a partíciós tábla kiosztásod? :D

(#16396) kelzsoca válasza Glatius (#16392) üzenetére


kelzsoca
félisten

Illetve már felmerült valamelyik megjelent függő rom Telenorra való zárása is :)

(#16397) ux1 válasza api29 (#16384) üzenetére


ux1
addikt

Egyszer megírhatnád, mi az ami fizikailag vizsgálja a cache part meglétét. Én még nem találkoztam ilyennel. Linux rendszerek alatt eléggé nehézkes is. :) Így viszont saját magam.választok méretet, tehát nálam egy 70MB-s program se okoz gondot.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#16398) szki válasza kelzsoca (#16396) üzenetére


szki
őstag

Látom az oldalatok üzemel újra!

[ Szerkesztve ]

(#16399) _NCT válasza szki (#16398) üzenetére


_NCT
őstag

Várnak téged is szeretettel, tessék regelni :D :R

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.