Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15603) umek7 válasza Keeperv85 (#15598) üzenetére


umek7
őstag

Igaz, de én a 2.3 meg egyéb 2.2 ROM-okhoz mérve értettem.

(#15605) kelzsoca válasza Keeperv85 (#15598) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szerintem meg kernel módosítás nélkül ebből a hulladékból, amit a ZTE odaadott most is, nem lehet stabil alapot készíteni.

Én nem igazán vettem észre semmi hibát, de ha belemókolunk a kernelbe, akkor meg mi különbség lenne ez meg a svéd kallt_kaffe rom között, mert nagyjából semmi.

(#15606) Joshi válasza #19617792 (#15597) üzenetére


Joshi
titán

Ezt én értem de a jelenlegi rom is használja, itt a kérdés az hogy érdemes-e váltani az általatok említett romokra vagy sem. Lesz érezhető sebességnövekedés? Mert ha nem akkor nem bohóckodok a rom cserével. :U

(#15607) 72mviktor válasza kelzsoca (#15602) üzenetére


72mviktor
senior tag

Milyen kis genyók vagytok :Y :C :C :C :D :D

Zsoca! Feltettem a gyári Froyo-tis meg egy rls5-öt is és megy a mobilnet.... :W Holnap újra bepróbálom a fingerprintet.Az mindegy hogy a v-után recoveryben azonnal felteszem az update-et,vagy elötte bootoljon be a v?

Lehet hogy a gólya hozott,de az ördög visz el.....S Note 3 Omega v6

(#15608) anglergab


anglergab
addikt

@kelzsoca, Keeperv85

Szerintem nagyon kockázatos már önmagában is a T-s update exe; user error nélkül is téglásíthat könnyedén.
Nem a Gen1 -> Gen2 TPT módszert kellene népszerűsíteni a fórumon?

TPT-s Gen2-esítés előnyei: gyorsabb, biztonságosabb, egyszerűbb, mint az exe-s módszerek, egyszerűen visszaállítható a Gen1-es állapot + 15 MB extra NAND-kapacitás a TPT-vel Gen2-esítőknek + Windows, driverek, USB-csatlakozó, USB-kábel kizárva, mint lehetséges hibafaktorok.

Rendben, hogy a TPT kockázatos. De az exe, különösen a gyári, hivatalos sokkal kockázatosabb. Ha már mindenképpen frissítene valaki, akkor inkább TPT, mint exe, különösen a gyári veszélyes.

Mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#15609) Simba86


Simba86
senior tag

kelzsoca! a javított blue téma ugyanúgy néz ki, mint az SS-nél?

ha igen, akkor sztem átváltok majd a fingerprintre :)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#15610) Keeperv85 válasza kelzsoca (#15605) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én nem igazán vettem észre semmi hibát, de ha belemókolunk a kernelbe, akkor meg mi különbség lenne ez meg a svéd kallt_kaffe rom között, mert nagyjából semmi.

Nekünk lenne elsőre RDS képes G2-esünk? Nekünk lehetne elsőre teljesítményben is optimalizált kernelünk? Végre 100%-ban működképes szenzorok esetleg... (Telenor ugye...)? Igaz, hogy felhasználóként nem látszik, de még az egyszerűbb hibákra írt logcat is ontja a listákat magából és ezen nem fog változtatni egy "egyszerű" átalakítás....

Kétségtelen viszont, hogy senki megfizetni nem akarna egy ekkora munkát. Ez nem az a hely, de ezt már egyszer megbeszéltük. ;)

(#15611) kelzsoca válasza 72mviktor (#15607) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az mind1.

(#15610) Keeperv85

Igen, de szerintem a cyanos srácok se a bladeből szedik meg magukat, mármint donate terén :DDD

(#15609) Simba86

Igen, pontosan.

(#15608) anglergab

De nem világos hogy az a TPT-s csak egy félmegoldás, mert a rejtett dolgokat nem piszkálja meg? :)

Én a modaco-s exe-re szavazok, szégyen, de nem a gyári az ajánlott.

Mellesleg éppen az imént ismét egy sikeres frissítésen vagyok túl (modaco exe) tehát távsegítséggel feloldottunk egy vodás 256mb RAM-os blade-et :)

[ Szerkesztve ]

(#15613) anglergab válasza kelzsoca (#15611) üzenetére


anglergab
addikt

Épp a mély dolgok megpiszkálása (firmware szerkezet) + az alkatrészek szórása (NAND chip, USB-csatlakozó, USB-kábel) + nem tesztelt, bugos, windowsos flash program miatt nagy a kockázat.

Sajnos sok téglásodás a hibaellenőrzés hiányának tudható be szerintem: az exe-s flash program brute force manipulál igen kényes firmware részeket, olyan mélységben, ameddig a TPT-s módszerek nem érnek.

Miért is kellene megpiszkálni exe-vel a mély dolgokat?
A ROM szempontjából nincs eltérés egy TPT-vel vagy exe-vel Gen2-esített készülék között.

[ Szerkesztve ]

(#15616) pumukli23


pumukli23
senior tag

Sziasztok!

Újra van pár hét kihagyás után a voda webshopban blade.
Tudja valaki, hogy az újaknál már megoldották-e a "256os problémát"? ;)
Köszi!

(#15618) Simba86


Simba86
senior tag

tapasztalt már vki olyat, h a marketről semmit sem tölt le? bármit próbálok telepíteni, kiírja, h download started->download paused-> download started aztán abbahagyja... egyetlen egy programot se tölt le se wifiről, se mobilnetről... :F

SS RLS4b van fenn, természetesen G2-es már

mi lehet a gond?

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#15619) tpeti78 válasza pumukli23 (#15616) üzenetére


tpeti78
senior tag

Nem oldották meg,és Szegeden ráadásul nincs is telefon..... :U

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#15620) socketbind válasza kelzsoca (#15611) üzenetére


socketbind
csendes tag

szia,

azt szeretném kérdezni hogy a modaco vagy svéd exe egyenlő azzal az OSF flasherrel ami a Comviqes CSE_P729VV1.0.0B01 buildet teszi fel a cucc pedig wbawtól származik?

(#15621) Keeperv85 válasza kelzsoca (#15611) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Mellesleg éppen az imént ismét egy sikeres frissítésen vagyok túl (modaco exe) tehát távsegítséggel feloldottunk egy vodás 256mb RAM-os blade-et :)"

Az én repertoárom most gyarapodott egy téglával éppen. Így jár ugye, aki ész nélkül nyomja, amit talál, ahelyett, hogy újra átgondolná.

Vodás, állítólag 256-os, mondom "Vedd ki az akkut." Írja vissza, hogy "oké, akkor most kezdhetem?"

Mondom neki "igen, megjelent az FTM?" "Meg, persze" "Kezdheted" ... "4%-nál megállt" "Húzd ki, akku vissza, nézd meg megy-e még, akku ki, újra." "Ki kell venni az akkut? :Y" "Jaj nekem... :O"

(#15622) kelzsoca válasza anglergab (#15613) üzenetére


kelzsoca
félisten

Csak annyit mondok, már tényleg többet nem, hogy biztos véletlenül érkezik exe formában a gyári update.

(#15621) Keeperv85

:(

(#15620) socketbind

Nem tudom, de miért?

[ Szerkesztve ]

(#15623) pumukli23 válasza tpeti78 (#15619) üzenetére


pumukli23
senior tag

Azért kérdem, mert délután a webshopban sem volt még, gondolom ma kaphattak pár kamionnal :DDD
(egyébként ingyen 'postázzák', bár én is inkább személyesen venném meg)

(#15627) Podpupi válasza kelzsoca (#15611) üzenetére


Podpupi
tag

Hello. Akkor ha vodas keszuleknel ugyan ugy vegig Kell menni folyamaton ha gen 2-es? Vagy ki Kell hagyni valamit?

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#15630) Arm0red


Arm0red
csendes tag

Nagyon köszöntem kelzsoca :R , 100x elolvasva az írásod, forumot is állandóan követve, minden pontot be tartva teljes siker, semmiféle hiba/fennakadásom nem volt, (vagy 10kilót fogytam közbe :D )

(#15631) tpeti78 válasza pumukli23 (#15623) üzenetére


tpeti78
senior tag

Nem tudom,hogy hol kaphattak pár kamionnal,de egy jó barátom ma ment volna érte (előre egyeztetett időpontban),és így sem tudtak neki adni.Mondjuk neki muszáj a személyes ügyintézés,valami flotta dolog miatt....

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#15633) RtgLaci


RtgLaci
tag

Barátaim, öröm van! Kelzsoca nagyon barátságos táv-segítségével kifogástalanul felszabadult a RAM a vodás telcsimben és megmaradt az eredeti 2.2 vodás rom. Ez azért öröm nekem, mert még soha nem csináltam ilyet és mégsem lett tégla a telefon. Köszönet kelzsocának mégegyszer! :DD

Angol nyelvleckéket adok - veszek :) <<Xiaomi Mi 10T... :)>>

(#15634) wincmd32 válasza dodo76 (#15578) üzenetére


wincmd32
tag

Még jobb is mint a gyári 2.2... én ma raktam vissza mert a gyáritól kikészültem 2 nap alatt :)

(#15635) pumukli23 válasza tpeti78 (#15631) üzenetére


pumukli23
senior tag

Budapesten én is voltam 1-2 üzletben és már nem volt nekik. A webshopban már vagy két hete csak azt írták mellé, hogy "hamarosan", most végre szerepel mellette ár is, és ha belépek, meg is tudom rendelni.
Gondolom a jövő héten eljutnak az üzletekbe is ;)

Zsolt_72: Néha vásárolok futárral neten keresztül, de jobban szeretem a személyes átvételt. Ha bármi gond van a termékkel ott kiderül, és akkor az üzletben még nem az én gondom, hanem az eladóé :)

[ Szerkesztve ]

(#15636) mira72 válasza api29 (#15629) üzenetére


mira72
őstag

igen, élő példa arra hogy a telefon tényleg okosabb :C
csak azért ha használni se tudom, meg olvasni se tudok, meg anyanyelvem szövegét értelmezni se tudom, akkor nem állok neki olyan dolognak amihez kevés vagyok..

sajnos az így készült (lassan tömeges) téglák miatt fognak nem kicsit szigorítani a garis dolgokon.
ugye akinél már a negyedik teló van? én nem hiszem h 3 hibás volt.. biztos h nem.

nem egy ismerősöm van, akik: "nekem androidos telefon kell" -szöveg után megkérdeztem: "És tudod mi az az Android?" válasz szinte mindig: " Nem , de az biztos jó" ...
Kb. mint amikor egy symbianos nokiat adsz egy láma kezébe..

[ Szerkesztve ]

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#15638) Simba86


Simba86
senior tag

bocsánat, h ismételten felteszem a kérdést, de fontos lenne megtudnom, h mással is történt ilyesmi, vagy én ronthattam el vmit? (bár nem tudom, h a markettel mit tudok elrontani, ami ilyen végeredménnyel jár :F )

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#15639) socketbind válasza RtgLaci (#15633) üzenetére


socketbind
csendes tag

Ha megkérlek írnátok howtot a dologról? Valami olyasmi helyre ami könnyen megtalálható, két ismerősöm is fel szeretné szabadítani a memóriát, nekem is jó lenne de én türelmes vagyok, várok a hivatalos vodafone frissítésre. :-)

(#15641) umek7 válasza Simba86 (#15638) üzenetére


umek7
őstag

Lehet csak befagyott, töröld a Market cachet és rebootolj.

api29: Az "okostelefon" nem IQ-hoz van kötve, hanem pénztárcához.

[ Szerkesztve ]

(#15642) tpeti78 válasza Simba86 (#15638) üzenetére


tpeti78
senior tag

Próbáld a feladatkezelőben törölni a market adatait,aztán nézz rá a letöltésre.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#15643) kelzsoca válasza Podpupi (#15627) üzenetére


kelzsoca
félisten

Minden kell :)

(#15639) socketbind

Ott a blogomban, de ha nagyon nem megy, akkor V.I.P segítséget adok, némi donate-ért cserébe :)

(#15633) RtgLaci

Használd egészséggel :R

(#15630) Arm0red

Örülök hogy sikerült :)

[ Szerkesztve ]

(#15644) totattis


totattis
tag

Sziasztok!

Szörnyen tudatlan vagyok :) A t-s 2.2-n energiaellátás widgeten mi a 4. ikon? Órák óta próbálok rájönni de nem megy :).

(#15645) Simba86


Simba86
senior tag

köszönöm a válaszokat, megcsináltam, újraindítottam a telót, de még mindig fennáll a hiba... (biztosan töröltem a cache-t, mert indításnál kérte az ászf elfogadását )

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#15646) kelzsoca válasza totattis (#15644) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nézegeted csak, vagy esetleg már meg merted nyomni bármelyiket is? :U

(#15645) Simba86

2mb-os cache partíciót használsz?

[ Szerkesztve ]

(#15647) umek7 válasza Simba86 (#15645) üzenetére


umek7
őstag

Ez már azóta van úgy amióta felraktad a ROM-ot, vagy egyszer csak fogta magát és..?
Esetleg egy ROM újratelepítést meglehetne próbálni.

(#15648) róland válasza totattis (#15644) üzenetére


róland
veterán

APN be- és kikapcsolása.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#15649) Simba86 válasza kelzsoca (#15646) üzenetére


Simba86
senior tag

igen, 2 MB

Umek! igen, ma raktam fel ezt a ROM-ot, majd lehet, h tényleg felrakom a fingerprintet...

ROM managerből is lehet? CW-ből tudom, de nem árt, ha tudom, milyen funkciói vannak ennek a proginak :)

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#15650) socketbind válasza totattis (#15644) üzenetére


socketbind
csendes tag

Állítólag szinkronizáció. :-) Megintcsak állítólag ki/be kapcsolja azt, hogy időközönként letöltse a leveleket, friss időjárást, akármit.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.