Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#16051) smooh válasza Keeperv85 (#16047) üzenetére


smooh
csendes tag

Jó lenne ha meg lehetne oldani, eddig minden telóm tudta ezt, nehogymá pont ezt ne tudja:)
fizikailag szerintem nem bontja

[ Szerkesztve ]

(#16052) socketbind


socketbind
csendes tag

Általánosan is meg szeretném kérdezni azokat, akik feloldották a RAMot a Vodafoneos készülékükön: Milyen baseband verziód lett frissítés után?

Őszintén szólva egyre nagyobb a kísértés hogy feloldjam a RAMot, viszont úgy szeretném megejteni a dolgot hogy eredeti állapotban marad a telefon nagy része. Főleg attól félek hogy a módsult baseband miatt nem fogják garanciálisan javítani, állítólag ezt is nézik (azthiszem kelzsoca említette). Ugyan alig van tapasztalatom az egész dologgal kapcsolatban, de feltételezem hogy az amss.mbn fájl maga a baseband szoftvere, a fájlban lévő karakterláncok alapján pedig arra tippelek hogy a baseband verziója FRY_SFIN_P729BV1.0.0B05 ami elvileg az egyik finn szolgáltatóhoz tartozó baseband.

(#16054) smooh válasza #40993792 (#16053) üzenetére


smooh
csendes tag

Na, kipróbáltam biztosan nem bontja, mert bedugtam a fülest, felhívtam 1 számot és attól ki lehetett hangosítani ugyanúgy.

(#16055) Keeperv85 válasza #40993792 (#16053) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Érintett benne innen két ember is, csupán nem sűrűn járnak már erre, amit meg is tudok érteni lassan... Mikor készült az első 2.2-es FM rádió, akkor még volt róla szó, hogy lehet, hogy csak szoftveres oldalról hasal el a dolog, de azóta a fórumtársak nem nyilatkoztak, hogy történt-e előrelépés ilyen irányban.

@smooh: Na látod ez egy nagyon jó ötlet volt, mert nekem meg nem fordult volna fejemben pont azzal próbálni.

Viszont akkor adott is az a kis program rész már, ami átkapcsolja, csak éppen kéne egy olyan ember, aki meg tudja írni úgy a rádiót, ahogy ez megy + forráskód...

[ Szerkesztve ]

(#16057) smooh válasza #40993792 (#16056) üzenetére


smooh
csendes tag

Nagyon bizakodom benne, hogy lessz rá megoldás. Nekem fontos lenne, szerintem nem 1-ül vagyok így.

(#16060) zozzzzzzzzzz


zozzzzzzzzzz
tag

ööööööööö, bocsi

ha végigment Aggregátor leírása szerint a gyári 2.2 telepítése egészen eddig:
"- Ha végigfutott a folyamat, és újra aktív a START gomb, húzza ki a készülékből az USB-kábelt"
az újra aktív start gombra már várok egy ideje, viszont csak ki be kapcsol a teló ZTE - android- zöld robot majd újra .... újra aktív start gomb sehol :((
csak alatta az open felirat kékkel ....
elbasztam vagy csak húzzam már le az Usb-ről????

(#16061) Bozek válasza zozzzzzzzzzz (#16060) üzenetére


Bozek
nagyúr

Van a START gomb alatt egy zöld kiírás (azt hiszem OPEN)? Nekem is ez volt, lehúztam és működött. Szerintem akkor már csak bootolni akar a telefon, de mivel akksi nincs benn, nem indul el, mert USB-ről nem kap elég áramot.

(#16063) zozzzzzzzzzz válasza #40993792 (#16062) üzenetére


zozzzzzzzzzz
tag

nem bírtam cérnával tehát levettem, már be is kapcsolt :D

(#16064) smooh válasza syl5 (#16041) üzenetére


smooh
csendes tag

Próbáltam 1 pár napja, de a "loading table" -nál kilépett állandóan, le is szedtem pedig jónak tűnik.

(#16066) purshill válasza Simba86 (#16048) üzenetére


purshill
csendes tag

aha meg is oldódott a probléma köszi a segítséget... :)

(#16067) zozzzzzzzzzz válasza #40993792 (#16065) üzenetére


zozzzzzzzzzz
tag

miután 10-szer elolvastam a leírást bíztam benne, hogy nem leszek usererror, de azért a zabszemet ... :DD

(#16069) Ren Hoek válasza #40993792 (#16068) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja én is így voltam. MD5-öt ellenőriztem, stimmelt is. Utána rábíztam a notira :P START nemlett aktív, szóval kitéptem a zöld robotnál :) Lesz ami lesz :)

Amúgy valaki írta hogy 3 féle MD5-el jött le 3 féleképpen a T oldalról neki... Egyrészt sohasem értettem, hogy a mai internet és adatfolyamok világában hogy a francba töltődhet le valami rosszul? (még sohasem jött le semmi sem rosszul nekem)

Másrészt, fogadni mernék hogy a téglások 100% valamilyen TPT-s folyamat, vagy főzött ROM-os rendszerről került ki, vagy nem történt MD5 ellenőrzés.

Olyan tégláról olvastunk már, hogy gyári 2.1 -> gyári 2.2? Szerintem még nem. Bár lehet statisztikailag azért kicsi az esélye, mert szinte senki nem olyan "láma" (mint én) hogy 5 hónapig 2.1-el használta :D (megjegyzem gyári 2.1 és 2.2 között szerintem az égvilágon semmi különbség nincsen, ma összehasonlítottam egy Telenoros 2.1-essel, egy hangyányit gyorsabb az enyém +5% érzetre... Sajnos Angry Birds semmit de semmit nem gyorsult, már az elején ugyanúgy szaggat, mint nagyi a pogácsát szokta)

Apropó: Valaki tud olyan főzött romot, amin legalább egy minimális sebességnövekedés létezik Angry Birds alatt? (OC nélkül)

(#16075) vtommy válasza api29 (#16074) üzenetére


vtommy
aktív tag

Üdv, Szerintetek melyik romot tegyem fel? sweedish spring rls4b blue by zsoca vagy a fingerprint T1 et? melyiknek mi az előnye?

(#16077) sunahunter válasza tmagic (#15973) üzenetére


sunahunter
senior tag

Némelyiket igen, de mókolás nélkül hamar betölti a ramot.

(#16078) asdf2 válasza api29 (#16074) üzenetére


asdf2
tag

Ebben is rossz a kép? (Elforgatja balra.)

(#16080) Podpupi válasza socketbind (#16052) üzenetére


Podpupi
tag

Hello.Véletlenül nincsen eredeti vodafonos backup-od mert nekem nem akkarja vissza rakni?Nekem a basehand:VDF_P729TB01... :R :R

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#16083) pista59 válasza api29 (#16081) üzenetére


pista59
senior tag

És most mik a partíció méretek?

A győztes féreg irtó baktérium

(#16084) szki válasza api29 (#16081) üzenetére


szki
őstag

Grat a sikeres beavatkozáshoz! Végül mennyit adtál data-nak?
HSDPA/HSUPA működik-e?

szerk: látom más is érdeklődik

[ Szerkesztve ]

(#16085) Farkaspók válasza api29 (#16074) üzenetére


Farkaspók
tag

Úgy látszik a CM-es fiúk észbe kaptak és ebben már nem fekvő a képernyő, működik a forgatás is.

(#16086) baal-amiga


baal-amiga
senior tag

Ez egy ilyen reggel. Az imént ux1 kiosztásával, kelzsoca leírása alapján elimináltam a t-s gen2-t. Minőségi kábel, 2 perc, kis fosás. Teljes siker, imei oké.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#16088) kriszbox


kriszbox
csendes tag

Mielőtt valaki belefog a hivatalos 2.2 frissítésbe mindenképpen járja végig a romupdate folyamatát:

factory res
wipe dalvik
format boot
format system
format data
format sd-ext
stb.

szerintem sok ismeretlen kellemetlenségtől megkíméli magát, és a nagyurakat :)

(#16089) szki válasza kriszbox (#16088) üzenetére


szki
őstag

Gondolod ez segít? Hisz a T-s exe a belső ROM tárolót totál újraparticionálja, és formázza.

(#16090) laci1993tb


laci1993tb
csendes tag

Valaki tud segitei?
2 hónapja van meg a telefon eddig semmi gondnem vt, a gyári 2.1es vt rajta csakhogy tegnap óta olyat csinálh nem akarja betölteni a zenéket egyik lejátszóba sem, sem a videókat sem a képeket. Visszaálitottam a gyári beállitásokatde semmi. Felraktam a T-s 2.2 őt de mégmost se....vmi ötlet ?

(#16091) Kicsirics77 válasza laci1993tb (#16090) üzenetére


Kicsirics77
veterán

memóriakártyán vannak a zenék,videók?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16092) energy_ válasza laci1993tb (#16090) üzenetére


energy_
senior tag

szerintem az memó kártyával van egy kis bibi :) probáld ki egy másikkal

(#16093) Jama85


Jama85
tag

Sziasztok

Én most rls4 swedish rom-ot használom érdemes felrakni a gyári 2.2?

(#16094) Cadal


Cadal
őstag

Hi!

Néhány hónapja megvan a Blade-em. Nem trükköztem vele semmit főzött romokkal és semmi mással. Csak a csodazipet tettem fel egyedül. Most délelőtt feltettem a T-mobilos 2,2-es frissítést. Nem is volt semmi gond. egy két beállítást követően USB-nb keresztül csatlakoztattam a géphez, egy mappát bemásoltam SD kártyára majd lecsatlakoztattam. Azóta azt írja csak ki, hogy SD kártya előkészítése (hibakeresés a kártyán).
Lassan fél órája nem történik semmi. és nem tudom elérni az SD kártyát.
Próbáltam újraindítani, nem segített. Feladatkezelőben a CPU leterheltsége ~95% körül mozog, a memóriát teljesen felzabálta valami.

Találkozott már valaki ilyen jellegű hibával?

(#16095) Reverting válasza Jama85 (#16093) üzenetére


Reverting
őstag

Nem... gen2 az ami mellette szol... en is vissza raktam az rls4-et...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#16096) kelzsoca válasza Farkaspók (#16085) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az a szomorú, hogy nem ők javították, hanem egy magyar srác :DDD

(#16069) Ren Hoek

Csak én 4db téglásított előzőleg nem mókolt készülékről tudok :)

(#16098) nbl2

Gondolod hogy azonnal varázsütésre összeszinkronizálja az időt :N

(#16087) api29

Aztán majd jön a következő átpartícionálás 2mb-os cache-re :)

(#16080) Podpupi

Keresőszavak a topicban: vodafone, voda, vodafon, froyo, 2.2, gyári

[ Szerkesztve ]

(#16097) Reverting válasza Cadal (#16094) üzenetére


Reverting
őstag

Kartya ki es formazas.... nezd meg kartya nelkul is a procit...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#16098) nbl2


nbl2
senior tag

Sziasztok,

Találkozott már valaki olyannal, hogy az idő és dátum nem jó? Mármint beállítok valami hülyeséget manuálisan, utána kiválasztok, hogy automatikus hálózatról kapott adatok használata, és marad minden amit manuálisan beállítottam.
Fingerprint_T1 van fent.

Köszi.

Never give up!

(#16099) Cadal válasza Reverting (#16097) üzenetére


Cadal
őstag

Aham, SD kártya nélkül szépen működik a telefon, CPU terhelés ~ 20-22 % Memória nagy része szabadon. No, megpróbálom formázni az SD kártyát.
Viszont azon van valami mappa struktúra amit vissza kellene állítani, vagy nincs ilyen kikötés? Jah és tényleg, mire formázzam? FAT32??

(#16100) Kicsirics77 válasza Cadal (#16099) üzenetére


Kicsirics77
veterán

fat32 és ha nem particionáltad akkor semmit nem kell visszaállítani

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.