Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#249) Patice válasza nlq (#242) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez mind még rendben is lenne, de azt mivel, hogyan tudod megmagyarázni, hogy egy eredeti Syno NAS-t akkor is elérsz hálózatról, ha már egyszer felraktad rá a DSM-et és éppen nincs benne egyetlen egy HDD sem?

Mert igen, el lehet érni így is a DSM-et, így is tudna működni.

Ez kb. ugyan az az eset, mint amikor a kötet összeomlik. Akkor sincs HDD, amiről futna, de restartolni tudod, vagy a kötet javításával meg lehet kísérelni a visszaállítást. Ilyen esetekben honnan fut? (Tudom, a memóriából, de valahol mégis van tárolva a rendszer a HDD-ken kívül, mert újra is lehet indítani.)

Szóval egy kis része a rendszernek igen is egy flash tárolóban van. (Szerintem, van itthon még egy DS213-as.)

(#243) nlq:

Jelenleg is használom a DS Audio-t zenelejátszásra, nagyon jól működik, szeretem, XPenology-n is fogom használni, de mindentől van jobb. A különböző OP rendszereknek más hangja lesz ugyan azon a vason. Igen, a szoftver ennyire bele tud szólni a kapott hang minőségébe. Egy kis olvasnivaló. Magam is tapasztaltam élőben pl. egy "Audiofil Linux disztró" és egy Mac OSX hangzásbeli különbségét. Ezért akarom Win Server alapokra rakni.

Másik gépre Hackintosh van tervben dual boottal Win-nel is, mert sajnos még kikerülhetetlen sok esetben.

A nagyobb NAS is azért kell, mert megszaporodtak a zenei anyagaim. :))

(#244) nlq
A fontos adataimról készítek biztonsági másolatot, nem csak a Synon, (vagy később az XPenology-n) lesznek tárolva az adataim.

Amúgy mi a baj egy virtuálisan futtatott géppel? Nem hiszem, hogy instabil lenne futtatás közben. Annyira stabil, mint az OP rendszer és a vas alatta. De ugyan ez a helyzet egy natívan telepített XPenology-val is szerintem. Az is annyira lesz stabil, amilyen az alatta lévő vas.

Ezeket végiggondoltam akkor, amikor úgy döntöttem, hogy belevágok ebbe a projektbe.

Addig nem is akarok megszabadulni a gyári NAS-tól, amíg elég stabilnak nem fogom érezni az XPenology-t. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.