Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2021) zacci


zacci
aktív tag

Nu kiderult mi a gond a sebesseggel.
Anno a wifivel alap esetben nem volt gond. Jott a data ami a csovon kifert.
Itt most az AX6 es Wifi 6 + mesh eseteben eleg fura tapasztalataim vannak.
Regebben is hasznaltam az iperf-et, mert van olyan szituacio, ahol azt kell hasznalni.
iperf3 -P10-el tesztelve megvan kb. 950Mbps desktop gep (szerver) vs laptop (kliens) kozott (i7 vs i7)
De ugyanakkor pl. NAS-rol egy sima fajl masolas (TC) mar csak a sajnos szokasos kb. 400Mbps-et hozza. Desktop gepen ugyanez NAS-rol kb. 900Mbps utp-n.

Tehat a gond az, hogy mintha alap esetben 1 szalon melozna az adattovabbitas. Lehet arra gondoltak, hogy ne huzza mar szet egy kliens a teljes savszelt, nade akkoris, had dontsem mar el, hogy leterhelem 1 geppel a teljes wifi halozatot vagy adok eselyt masoknak is.
Teszteltem az AX6 eth portjat, es ott rendben megvan a gigabites sebesseg.
Az iperf3 es minden mas teszt boven 900Mbps-et hozott.

Tehat a wifi halozaton iperf-en kivul minden mas esetben a valos atvitel megall olyan kb. 400Mbps-nel.
Ebben a kontextusban az iperf ertelmetlen fals pozitiv eredmenyt ad.

iperf : kb. 900Mbps
minden mas, ami a valos felhasznalast tukrozi: kb. 400Mbps

Nem vagom ezt a wifi viselkedest. Ez vagy fw bug vagy ficsor.
Ahhoz kepest, hogy mindenhol azt irjak minnel tobb AP van a mesh halozatban annal gyorsabb lesz a halozat, ehhez kepest lassabb. Bar a bazisrol igaz nem ir senki. Szal lehet 3-4 mesh APval mar meglenne a full speed. Bar ez meg azert hulyeseg, mert latom, hogy eppen melyik AP-ra csatlakozom, szal nem arrol van szo, hogy mesh modban parhuzamosan dolgozik tobb AP es e miatt egy azon ido alatt tobb helyrol kapja a kliens az adatokat.
Nem is ertem hogy lehetne egyaltalan olyat csinalni...Igy meg foleg nem ertem mitol lenne nagyobb a sebesseg tobb AP-s mesh-ben. :F
Hamarosan megerkezik meg 1db AX6. Azt kiprobalom sima router modban AX200-al.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.